Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86251) Raijin válasza gemini (#86242) üzenetére


Raijin
tag

Szia,

Személyes tapasztalat, hogy a régi (FTTB) hálózaton semmilyen bővítést nem végeznek, mert hamarosan (2043?) jön az optika. Az optikai kábel már több, mint 2 éve be van húzva a szemét ledobónál, de tovább még nem jutottak.
Tegnap pont össze futottam egy digis szerelővel aki jött a házba és nemhivatalosan közölte, hogy itt a 3. kerületben sem idén sem jövőre nem lesz változás. :(

Disorder7:
A ping time nálam is nagyon ugrál, főleg, ha éppen van időm és szeretnék játszani egy órát, akkor 150 és 250 között.

[ Szerkesztve ]

Live long and prosper.

(#86252) C64


C64
őstag

Sziasztok. Tegnap húzták be a gigabites netet optikai kábelen a lakásba. Sajnos azt vettük észre, hogy a wifi nagyon gyakran ledobálja magát pár másodpercre minden eszközünkről. Ez router hiba vagy beállításprobléma? Pár konfigurációt elvégeztem rajta korábban, bár ennek nem kellene gondot okozni. Szóljak be a hibabejelentőn, vagy van valami egyszerű megoldás erre? Köszi

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#86253) Borisz76 válasza C64 (#86252) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha jót akarsz magadnak, akkor vegyél egy jó routert.
A Digis eszközt ( ONT) pedig az ügyfélszolgálat BRIDGE módba állítja neked telefonálás után.
Kelleni fog a szerződés amiben a csatlakozási név, jelszó szerepel... mert ezt kell majd beírni a saját routeredben.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#86254) C64 válasza Borisz76 (#86253) üzenetére


C64
őstag

Van rendes routerem, dlink ac1750-es, és kérdeztem is a szerelőt, hogy nem-e kell hozzá bridge módba állítani a saját routerüket és azt mondta, hogy nem! Amúgy tv is van, arról megy a koax, szóval azt nélkülözni nem lehet.

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#86255) 4Grider válasza C64 (#86254) üzenetére


4Grider
nagyúr

Hülyeséget beszélt.
Hívd fel az ügyfélszolgálatot és kérd át bridge módba az eszközt. A saját routeredet pedig tedd mögé, ha áttették (felhasználói nevedet és jelszavadat állítsd be rajta).
Szerk.:
A bridge üzemmódnak a tv-hez semmi köze nincs.

[ Szerkesztve ]

(#86256) Borisz76 válasza C64 (#86254) üzenetére


Borisz76
veterán

Akkor az a szerelő nem ért hozzá....

Már többször le lett írva - mások kérdésére válaszolva - , hogy a TV és a telefon az független az ONT router vagy épp Bridge állapotától.
Tehát a TV és a Telefon megy mindkét üzemállapotban.

A Digis ONT pedig csak 2.4 GHz-s wifi-t tud. ( Nagyobb hatótáv , alacsonyabb átviteli sebesség )
A tied pedig - ahogyan a nevében is benne van - tudja az AC-s azaz az 5 GHz-s wifi-t is. ( Kisebb hatótáv , nagyobb átviteli sebesség )

Vagy megoldható az is, hogy a saját routered AP / Acces Point / Hozzáférési Pont üzemmódba állítod kábellel rádugva az ONT-ra.
Ekkor lesz több wifi csatlakozási lehetőséged mert az ONT is és a saját routered is sugározni fogja a wifi-t. Érdemes más SSID nevet és jelszót használni / beállítani.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#86257) Dragon3000 válasza iSpain17 (#86243) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az általad említetteket tegnap este is néztem, akkor is ilyen pingeket mért, közben a nason a torrent is ment, de az játék mellett is szokott, és ahogy korábban írtam warzone esetében 30-50 közötti pingem szokott lenni, így szerintem nem központi hiba, hanem valamelyik elosztójuk lehet szar. Egyik budapesti ismerősömnek is digi ftth van, nála előszokott fordulni a 400-as ping is, ilyenkor újraindítja az ontot és legtöbb esetben megoldódik a gondja.

(#86258) Disorder7 válasza Raijin (#86251) üzenetére


Disorder7
csendes tag

Szia! Be tudod kérlek te is jelenteni?
Egyébként én is 3. kerület és nekem optika van.

(#86259) iSpain17 válasza milan26 (#86245) üzenetére


iSpain17
csendes tag

Nálam pont tegnap kötötték elvileg be. Semmi se változott.

(#86260) Raijin válasza Disorder7 (#86258) üzenetére


Raijin
tag

Természetesen bejelentettem.
Optikád van kezdetektől (előfizetés kezdete) vagy fftb-ről kötöttek át? Ha átkötés, mikor volt?

Live long and prosper.

(#86261) qnadam válasza Raijin (#86251) üzenetére


qnadam
veterán

nagyon halkan: amilyen jól meg vannak fizetve a szerelők, nem csodálkoznék, ha némi színes papírokért cserébe el lehetne sunnyasztani a dobozban egy gigabites switchet.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#86262) Alien4 válasza qnadam (#86261) üzenetére


Alien4
tag

én is 2 évet vártam, kontaktot is felhívtam... "nem volt a terület aktiválva"
nekem is meg kellett várni a dolgot... :/

(#86263) Disorder7 válasza Raijin (#86260) üzenetére


Disorder7
csendes tag

Átkötés volt, október elején jött az optika.
De a többi jelentés alapján mindegy, hogy fttb, ftth, a jelenség van mindenképpen. Kb 2-3 hete indulhatott a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#86264) qnadam válasza Alien4 (#86262) üzenetére


qnadam
veterán

nem arra gondolok, hanem az fttb nemhivatalos bővítésére.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#86265) C64 válasza Borisz76 (#86256) üzenetére


C64
őstag

Ok, át lett állítva bridge módra. A pppoe login az a végponti név+jelszó a papíron?

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#86266) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Srácok!

Amúgy mire számítsak? Ez a ZTE cucc amit a Digi adott mit tud? Nem tudom még megnézn, de jövőhet hétvégén jutok oda. Csak azért érdekel, hogy már egyből vigyem e az új általam vásárolt routert azt bridge mód.

[ Szerkesztve ]

(#86267) divan válasza C64 (#86265) üzenetére


divan
senior tag

Tapasztalatom szerint amikor beszerelik első alkalommal, akkor adják a szerelők, ha ilyened van, akkor az.. A szerződésben nincs benne. De telefonon az ügyfélszolgálaton is megmondják azonosítás után.

(#86268) 4Grider válasza KD6-3.7 (#86266) üzenetére


4Grider
nagyúr

Jobb a saját router, főleg ha új, és több mint 10e Ft-ba került. De azért a gigabit natolásához nem mindegy, hogy milyen saját routert használsz, ha teljesen ki akarod használni (mindig 900 Mbps feletti sebességeket mérni), ahhoz jó router kell.

(#86269) KD6-3.7 válasza 4Grider (#86268) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Hát szülőknek lesz, ők Plexen keresztül filmeznek, az lehetne stabil. Most kb 0 kapcsolat van a 2 szoba között. Rossz helyre tették az új routert, erősködött a szerelő, hogy jó lesz az ott az a 3 fal nem befolyásolja a jelet. Hát nem jött össze.
Első körben áthelyezés, mérés és valószínűleg új router vásárlás. :))

(#86270) Redneck válasza Intruder2k5 (#86250) üzenetére


Redneck
veterán

Oké, ennyire nem vagyok benne, csak home userként ténykedek. Visszaállítottam a routert 2,4Ghz-re, hátha az 5Ghz-es tartomány volt nagyon leterhelt.
Azt tudom hogy eddig nem voltak gondjaim, de most vezetékesen is többször futottam bele lelassuló weboldalakba, és eddig szokatlan "homokórázásba". Többször kellett oldalakat frissítenem, újra betöltenem, amihez nem vagyok hozzászokva, az FTTB beton stabil volt, sok-sok éven át.

Bejelentésemre a Digi elismerte a központi hibát, dolgoznak rajta. Kíváncsian várom. :U

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#86271) TeeJay válasza qnadam (#86264) üzenetére


TeeJay
félisten

Ahol már kész az FTTH átkötés onnan jó pár gigás switch felszabadulhat így nincs kizáró ok hogy még FTTB területen beüzemeljék azokat. Igazából csak át kell dugni az előfizetőket meg bentről beállítják és kész
8portos gigás switch-en 7 user jól jár

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#86272) CirrMee válasza TeeJay (#86271) üzenetére


CirrMee
addikt

Az elmúlt hónapok eseményei láttán nem hinném, hogy bármit is csinálnának a régi hálózattal, a stabil üzemeltetést leszámítva.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#86273) TeeJay válasza CirrMee (#86272) üzenetére


TeeJay
félisten

Felszabadult gigás switch pedig még simán használható és amíg nem lesz FTTH arra az 1-2évre jó szolgálatot tehet még. Pláne hogy a régi 100-as switch-ek tápegysége is szépen pusztul és akkor ha már úgyis ki kell menni érdemes cserélni. Na meg ahol valaki 500-as csomagot akar akkor lehet bővíteni hogy ne menjen át Flip-re

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#86274) pw12345 válasza Raijin (#86251) üzenetére


pw12345
aktív tag

A tapasztalatod általános, a szerelő meg baromságot mondott, több óbudai tagnál húztak be optikát az utóbbi hónapokban, más kérdés, hogy
lehet a te utcád pont kimarad a szórásból, vagy a járvány durvulása miatt kipusztultak a szerelők.
Az, hogy a szemétledobónál bent van, állítólag (hivatalos álláspont: tök dilettáns ügyfeles) nem jelenti, hogy a másik vége rá van kötve a gerincre.
Halkan jegyzem meg, hogy, amíg lassan napi 170-esével zsákolják a hullákat, addig én a szerelőt páros lábbal rúgnám ki, ha 2019-ig nem voltak képesek kötni, pedig 3 éve "riogatnak" vele. Nem kérem házhoz a dögvészt. :((

#86273 TeeJay
Ez logikus lenne, na, de van, ennyi eszük (emberük, logisztikájuk) a digiseknek, az eddigi tapasztalatok alapján? Vagy ott rohasztják a selejt raktárban a leszerelt cuccot? :U

(#86275) st3v3np3t3r válasza pw12345 (#86274) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

A Telekom megelőzte a Digit nálunk(Fehérvár,Viziváros).
Most fűzik az optikát, pár nap múlva élni is fog a hálózat. A Digi még sehol nem tart.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#86276) qnadam válasza st3v3np3t3r (#86275) üzenetére


qnadam
veterán

vagy igen, vagy nem. itt kb két hónapja faragták be az optikát a házba, és még semmi :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#86277) st3v3np3t3r válasza qnadam (#86276) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

A szerelő mondta, hogy pár nap. Ez legalább egy pontosabb támpont, mint amit a Digi szokott mondani, hogy "hamarosan".

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#86278) the.odzsy válasza st3v3np3t3r (#86277) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Igazából én sem válogatnék. Aki hamarabb ide érne optikával, ahhoz szerződnék. Aztán majd alakulnak a dolgok. :K

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#86279) qnadam válasza the.odzsy (#86278) üzenetére


qnadam
veterán

pont így lennék én is, ha nem lenne itt a jól működő ezres fttb :) de a környéken a kevésbé szerencsések nagyon várják a fejlesztést.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#86280) Intruder2k5 válasza Redneck (#86270) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az is lehet, hogy az FTTH átállás miatt megszaporodtak a szomszédos WiFi-k is, a kihelyezett ONT-k miatt, és ez okozza nálad is a "zavarokat". Talán elég lenne egy szabad csatorna keresés is. De ezt a routert egyébként támogatja a Padavan firmware, amivel némileg jobban teljesít WiFi oldalon is, és minden másban is, szóval lehet érdemes elgondolkodni az fw cserén.

(#86281) st3v3np3t3r válasza qnadam (#86279) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Neked rohadt nagy szerencséd van, hogy FTTB1000-es neted van, azt már régóta nem lehet kérni FTTB-n.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#86282) qnadam válasza st3v3np3t3r (#86281) üzenetére


qnadam
veterán

az ötszázassal is ellennék. szerencsém azért volt, mert volt szabad port egy 63 lakásos házban :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#86283) st3v3np3t3r válasza the.odzsy (#86278) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Ennek van egy háttér Story-ja. Digis csomagunk volt 100as nettel. Elkezdett rosszalkodni a TV szolgáltatás,egyre több csatorna volt darabos. Többször jezetük hibára,de mindig az jött vissza, hogy minden rendben. Többször levideóztam több csatornát is,hogy darabos, mind a 2 TV-nken, elküldtem emailben a diginek, ugyan az jött vissza,a rendszerrel minden rendben. Aztán egyszer csak megjavult, majd 2hétre rá elkezdte megint csinálni a TV szolgáltatást,amit korábban. Közben vettünk egy XBoX1-et, ahhoz lassúnak találtam a 100as netet,így kérvényeztünk netcsomag emelést 500as netre. 3szor dobta vissza a Digi,mondván nemsokára lesz optika. Meguntam a darabos TV-t meg a "nemsokára várakozást" és bementem a T-hez, kértem egy komplett otthonit iptv+tel+net. Netből sajnos csak VDSL-t tudtak adni anno, ami max.100as csomag. Igaz drágább, de több szolgáltatást is ad. Aztán a 100as net visszaesett 60ra. Ekkor úgy voltam vele, hogy akkor csak Diginetet köttetjük vissza,de kapásból 500as csomagra,azt bezzeg bekötötték,igaz 1hetet kellett várni rá,mert nem volt szabad GE port. Azóta a net digiről megy, az IPTV egyszer volt rossz! Most hogy itt a telekom optikája is, a digit így felmondjuk majd. Mert a "hamarosan lesz" lassan 1.5éve tart!

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#86284) adika4444


adika4444
addikt

Szerintem most ügyködnek a külföld témán DIGI-ék. Teljesen megváltozott a routing, a BIX-et némi kerülővel lehet elérni IPv4 és IPv6-on is. Talán most már megjavulnak a dolgok.

Szerk: Ez gyors volt, a routing ismét visszaállt a korábbi állapotra.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#86285) slug válasza adika4444 (#86284) üzenetére


slug
senior tag

(#86286) Siriusb


Siriusb
veterán

Csak érdekességképpen jegyezném meg, mivel többen panaszkodtak arra, hogy optikára átállás után rosszabb az internet kapcsolatuk; Telekomnál is megfigyelhető ez a jelenség. Amiről én tudok: két átkötésből kettőnél panaszkodnak.

(#86287) Dragon3000 válasza slug (#86285) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ez jó hír, remélhetőleg akiknél gond volt ezek után minden rendben lesz.

(#86288) TeeJay válasza slug (#86285) üzenetére


TeeJay
félisten

És el tűnni látszik a sokszori szakadás is 10-15gigabitekkel :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#86289) st3v3np3t3r válasza st3v3np3t3r (#86194) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Ma friss infóhoz jutottam. A fehér optika az a Telekomé lesz.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#86290) TeeJay válasza slug (#86285) üzenetére


TeeJay
félisten

Na egyből lett rajta 50+ gigabit kimenő :D
Még a végén kiderül kissé túl volt terhelve a gerinc csúcsidőben

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#86291) Túzok22 válasza Siriusb (#86286) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Nálunk Bagon Telekom optika is van és hasít, nincs semmi gond vele, nem panaszkodik senki. Örülnek hogy az instabil rézhálózatról átkötik/átkötötték őket. Nálunk sok baj volt a rézzel és hála istennek ide hozták az optikát. Az nem létezik hogy rosszabb legyen a kapcsolat az új üvegszáloptikás hálózaton egy régi elavult 90-es évekbeli rézhálózathoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#86292) pw12345 válasza st3v3np3t3r (#86275) üzenetére


pw12345
aktív tag

Itt is megelőzte... pár évvel, főleg, hogy a többi házban még B Digi sincs.
Nagyon gerincesen kötötték: "Honnan gyüttek Jó napot kívánok, honnan gyüttek maguk Magyar Rádiótól, Jó napot kívánok, honnan gyüttek UPC-től, honnan gyüttek?..."
Onnan lehetett megtudni honnan gyüttek, hogy kb. meg kellett hackelni
az oldalukat milyen (amúgy best buy) ajánlatot "tettek ki" az adott címre.
Vágják az üzlet politikát, azóta is Voda koaxon senyved a népség nagy része, mert anno Digi kb. ugyanígy húzta a B-t. :U

(#86293) Disorder7 válasza Dragon3000 (#86287) üzenetére


Disorder7
csendes tag

Most határozottan jónak tűnik a dolog! 1 este alapján azért még nem vonnék le nagy következtetést, volt olyan este amikor jó volt, meglátjuk

(#86294) TeeJay


TeeJay
félisten

Eddig nem volt ott az a te-3-3.bb01.pecs.digicable.hu hanem az xe-7-2-1 után r1.bix.iszt.hu volt... Miért menne egy pécsi DIGI porton át 18. kerületből BIX felé az útvonal :F

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#86295) iSpain17


iSpain17
csendes tag

Ma nekem se volt semmi gondom vele. :) maradjon is így!

(#86296) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Engem mondjuk nagyon nem érdekel a ping, sosem játszom, és más erre érzékeny célra sem használom a netet, de azt mindenképp jó látni, hogy végre foglalkoznak a kábeles szolgáltatással is. Sajnos az utóbbi ~2 év teljes egészében a mobilra ment el, mindent erőforrást (humán és anyagi) oda összpontosítottak, aztán mint tudjuk semmi értelme nem lett.

(#86297) Kronk


Kronk
őstag

Végre jöhet a szinkron feltöltés :D

http://totesz.myminicity.com/

(#86298) PBA válasza Kronk (#86297) üzenetére


PBA
aktív tag

Hát persze!

(#86299) dchard válasza TeeJay (#86294) üzenetére


dchard
veterán

Nálam nincs "pécsi" hop, minden normálisnak tűnik.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#86300) denes44 válasza st3v3np3t3r (#86289) üzenetére


denes44
tag

Egyébként valószínűleg rá is van írva, legalábbis nálunk a régi albiban egyedi szöveges kábelt húztak be, a paraméterek mellett rá volt írva az is, hogy "MAGYAR TELEKOM".
Nem is láttam még amúgy csak Telekomot fehér, Digit meg fekete kábellel szerelni, persze ez nem egy túl technikai paraméter, és nem állítom hogy nincsenek kivételek. :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.