Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85251) Dragon3000 válasza TeeJay (#85249) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha azt nézem, hogy 10 emberből 8 azt sem tudja, hogy milyen nete van illetve 5 azt sem, hogy melyik szolgáltatónál van, így szerintem a többség router módban használja az ontot.

(#85252) Dragon3000 válasza #86564352 (#85250) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ezzel meg az a gond, hogy a wifi környezet függő, így meg lehet őket érteni, hogy nem foglalkznak vele.

(#85253) beach head válasza TeeJay (#85214) üzenetére


beach head
senior tag

olvastam h router fw upgrade után kellene csinálni egy hard resetet rajt. Ez mondjuk nálam kimaradt, még megpróbálom. Volt akinek ez segített. Meglátjuk...

(#85254) TeeJay válasza #86564352 (#85250) üzenetére


TeeJay
félisten

Továbbra is az a szitu hogy a DIGI 1000-es FTTH netet ad hűség és minden egyéb kapcsolt plusz előfizetés nélkül 3100 forintért.
Így most ha bemegyek és van a címemen FTTH hálózat és nem kérek se TV-t se telefont se semmi akkor 3100 az 1000-es
Na ebben a 3100-as árban szerinted ki lehet termelni egy 50dolláros AC-s ONT árát?
Másik kérdés, 1000-es net (945megabit max) KÁBELEN elérhető csak ott is 300/75-öt garantálnak, hiába az AC wifi ha béna eszköz van usernek simán lehet hogy a garantált minimum negyedét se méri és akkor meg jön a sok reklamálás.
Majd ha 6ezer lesz ez a csomag 1év hűséggel akkor lesz AC-s ONT addig meg hidd el nekem jártam panel telepen sok helyen routert beállítani és még akik kevésbé értenek hozzá azok is inkább vettek sajátot. Egy tucat helyen voltam és 2 hölgynek volt összesen routerként használva mert 35nm másfél szobás paneljére bőségesen elég neki
csak telefonra meg laptopon böngészni használta.
Közöltem mindkettővel hogy a fizetett csomag tizedét sem fogja tudni használni mert 70-80megabitnek már örülni kell panel telepen de mondták hogy oké bőven elég az is nekik.

DIGI helyében a 3100-ért adnék alap wifi mentes olcsó ONT-t, 5-6ezres áron meg kapna fullextrás 3antennás AC wifis-t routerként aztán lehet dönteni kinek melyik éri meg

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#85255) #86564352 válasza TeeJay (#85254) üzenetére


#86564352
törölt tag

Továbbra is az a szitu, ahogy már írtam neked, fizetnék a szolgáltatónak, hogy a most kötelező fapados cucc helyett kérésre felárért jobb cuccot hozzanak, azért hogy egy darab eszköz legyen.

Optika és ONT előtt úgy nézett ki régen, hogy a Digi az Euronics-szel akciót csináltak router vásárlásra, olcsóbbtól okosabbig kinek mire volt igénye olyan márkát és árban választott, ajánlott típusok. Most muszáj használnod az ő fapados cuccukat akkor is, ha te bridge módra kéred és utána kötöd a világ legjobb routerét, az övék akkor is ott marad foglalni a helyet és konnektort.

Amikor mennek egy utcába bekötni, Mari néninek vigyék a Huawei Basic cuccot, aki kér jobbat annak meg a Huawei Extra cuccot. Mari néni nem fizet a szerelőnek, mert az alap ára benne van a havidíjban, én meg adok a szerelőnek 20 ezret a jobb cuccért. És akkor nincs az embereknek ez a bridge bohóckodás, betelefonálni, áthívni szomszédot beállítani macera. Alapból lenne egy gyorsabb (és biztonságosabb) wifi hálózatuk. 2020-ban 5 GHz és egyebek ne legyenek már olyan különleges dolgok.

(#85256) nrg_52 válasza #86564352 (#85255) üzenetére


nrg_52
addikt

Nem igazan ertem, megmondom oszinten. Nem olyan nagy az a szolgaltatoi eszkoz, hogy ne lehessen eldugni, nalam a tv szekreny mogott van, kutyat nem zavarja. Olyan routert veszek magamnak amilyet akarok, amin azt allitok be amit akarok, csak az fer hozza akinek engedem.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#85257) TeeJay válasza #86564352 (#85255) üzenetére


TeeJay
félisten

Még mindig nem érted hogy attól hogy egy kicsivel jobb wifis ONT-t kapsz még a szoftvere a DIGI kérésére kerül rá és közel sem fog soha annyit tudni mint egy jobbfajta ASUS router pláne hogy a népszerűbb cuccokra van CFW ami még a gyári jobbféle FW-t is übereli tudásban (openwrt, merlin, padavan, gargoyle, dd-wrt stb...)
Másrészt mivel a szolgáltató adja így akkor nyúl bele amikor akar.
5wattot fogyaszt az a nyamvadt kis Huawei ONT bridge módban, elrakod valahova és veszel rá olyan routert amit nem szégyellsz és úgy állítod be ahogy akarod.
Ezért teljesen jó hogy a DIGI olcsón szolgáltat és a kötelező minimumot adja.

Lekopogom lehet olcsó a kis ONT de hogy éjjel nappal terhelem és röhögve megy július vége óta az penge számomra :R Maradjon is így :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#85258) Flashget válasza TeeJay (#85254) üzenetére


Flashget
félisten

Na ez az 3100 az 1000-es
Nalunk meg 3300 az 500-as. Hogy jon ez ki naluk gazdasagilag? :)
Nem a 200Ft, hanem kisebb sebesseg, tobbert.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#85259) Manka76


Manka76
senior tag

Ezt miért csinálhatja minden csatlakozásnál. A DIGI DNS címémel problémázik. TP-LINK AX6000 router.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#85260) mpo válasza Flashget (#85258) üzenetére


mpo
veterán

A többi tételt nem részletezem, ez 6200 Ft.
DIGITV 2019 2850 Ft
DIGINET 500 - FTTB - 2019 3100 Ft
DIGITEL 250 250 Ft
DIGI NEKEM CSOMAG FTTB* TECHNOLÓGIÁVAL KIÉPÍTETT TERÜLETEKEN
e-számlával, 1 év hűséggel
DIGI NEKEM csomagban:
az első hónapban 3100 Ft/hó
a 2. hónaptól 6200 Ft/hó
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#85261) #86564352 válasza TeeJay (#85257) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nem kérem a világ legjobb routerét tőlük, csak a kötelező fapados cuccuknál jobbat, hogy ne kelljen két eszköznek hely, azért 2020-ban 5 GHz és egy normális menü ne számítson már extrának, ne írja ki a mobil rá hogy "weak security" mert csak elavult titkosítást támogat. (nem mintha tartanék attól feltörnének)

Részemről ennyi, elhiszem neked jó ahogy van, másoknak nem biztos tetszik így, remélem ez nem baj. Ezt leszámítva elégedett vagyok a Digivel. (és minden szolgáltatóra vonatkozik, gondolom a többieknél is a kötelező része a dolognak csak a minimum szintet üti meg)

(#85262) cof válasza Flashget (#85258) üzenetére


cof
veterán

Más technológia, FTTH 1000-nél nincs plusz költségük, FTTB 500-nál van plusz vilanyszámlájuk a ház felé.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#85263) Dragon3000 válasza #86564352 (#85261) üzenetére


Dragon3000
veterán

A router módban max az 5GHz hiányzik az ontból, a többi korlátozást eleve a digi kéri bele, így hiába tudnál kérni tőlük ac wifis megoldást a korlátozások, akkor is benne lennének és nem lennél vele előrébb, így is maradna a saját megoldás. Azt ne kérdezd, hogy miért jó nekik ezek a korlátozások, pl elkülönített lanok és wifi, ddns hiánya, port forward is felejtős, ha jól tudom (nem tudtam megnézni, nálam pár percig volt router módban, utána már át is rakták bridge-be), na meg ezeken kívül lehetnek más dolgok is.

(#85264) stef71


stef71
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy FTTH-s DIGIs előfizetés (internet, telefon, TV) ZTE ZXHN F668-as DIGIs kütyüvel, ami után egy Netgear R6400-as router van kötve, ezért duplaNAT jelentkezik. Publikus IP címet visszakértem, de maradt a duplaNAT (IPv6 sem működik sem a ZTE-re kötött eszközön sem a Netgear háta mögött).
Ami nekem nem egyértelmű, hogy kérhető a ZTE-s eszköz bridge módba, vagy a telefon/TV miatt ez nem kivitelezhető?

[ Szerkesztve ]

(#85265) cof válasza stef71 (#85264) üzenetére


cof
veterán

Kérhető modem módba persze, a telefon, TV függetlenül működik a router résztől.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#85266) zsolti.22


zsolti.22
senior tag

Sziasztok! Elnézést, ha nem jó helyen vagyok, de volna valakinek fölösleges Digi Online accesse?

(#85267) 4Grider válasza zsolti.22 (#85266) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha elolvasod a fórum szabályzatát, akkor meg is tudod válaszolni a kérdésed...

(#85268) qnadam válasza #86564352 (#85261) üzenetére


qnadam
veterán

akkor nekem viszont olyan eszközt hozzanak, amiben egyáltalán nincs wifi, nekem ne díszelegjen rajta két felesleges antenna!!!4

azt kellene megérteni, hogy az egész logisztikán faragni kellene, hogy tizenpár ember boldog lehessen. egyrészt tízezres tételben egész más áron kapnak ont-t, mint mondjuk száz darabot, másrészt te vernéd az asztalt a leghangosabban, hogy meg kellene várnod, amíg kihoznak neked egy jobb eszközt, mert mondjuk pont nincs ott raktáron, ahol te laksz. plusz ugye kell külön konfig a külön eszköznek, aztán kiderül, hogy nem egyféle plusz holmi kell hanem legalább 4 (ne legyen wifi, legyen wifi de ax, legyen nagy belső tárhelye, legyen rajta torrentkliens, de ne pont olyan hanem a másik), ha bármi hiba van a környéken, akkor nem egyféle ont-vel kell hibát keresni hanem ötfélével. mindez valószínűleg többe kerülne, mintha az ont lenne mindenkinek egyféle, a kedves üf pedig megvenné az igényeinek megfelelő routert mellé.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#85269) r3dsnake válasza Dragon3000 (#85251) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Én is router módban használom az ontot, nincs vele gondom. (Havi 10-15TB-t biztos, hogy forgalmazok.)

(#85270) Dragon3000 válasza r3dsnake (#85269) üzenetére


Dragon3000
veterán

A legtöbb embernek bőven elég, max gyorsabb wifi kellene. Ahol több gép is van, ott már lehetnek gondok (nem látják egymást a hálózaton, vagy switch vagy egy router kell) vagy komolyabb terhelést kap az ont router módban (komolyabb torrentezés, ilyenkor kell egy jobb router), illetve vannak egyéb elvárások (pl ddns, ehhez is egy saját router kell). Nálam nem volt kérdés, mindhárom feltétel igaz rám, több gép, illetve telefon is wifin szinkronizál a nasra, kell a ddns, és aránylag nagy a havi forgalmam 60-90TB, de nem is volt gondom, mivel fttb miatt úgyis kellett a megfelelő router, mert ott is gigabites netem volt már és a felhasználási szokásom nem változott.

[ Szerkesztve ]

(#85271) r3dsnake válasza Dragon3000 (#85270) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Az ONT csak routerként funkcionál nálam, van utána kötve egy Asus Wifi router, Access point-ként beállítva. De nem érzem, hogy jobb lenne, ha azt használnám routerként.

[ Szerkesztve ]

(#85272) gahor72


gahor72
aktív tag

Ha véletlenül a digi most a cirka 3k előfizetés mellé ac routert kezdene osztogatni/árulni, az már most sem lenne időtálló, lefeljebb egy darabig jó lesz kategória. Hiszen napról napra csökkennek az ax-es router árak. Gyorsan fejlődik az internet szolgáltatás akár vezetékes akár wifi vonalon. Hamar felmerülne a userekben, h kellene egy jobb, gyorsabb router. Akkor vernénk az asztalt, h oké, meghosszabbítom a szerződést ha adtok ax-es routert? Na ebbe a játékba nem is megy bele a digi, ad olyant ami az elégséges szolgáltatáshoz kell, aztán mindenki oldja meg magának. Egyszerűbb amikor csak a kábel jön be a lakásba. (fttb). De ez is változni fog. (ftth) Inkább a sebességet emelgessék maguktól, mint a készüléket cserélgessék.

[ Szerkesztve ]

(#85273) kopi72 válasza Dragon3000 (#85235) üzenetére


kopi72
aktív tag

"na meg ha kell publikus ip kérés" => ez hogy mukodik? kerhetek fix ip-t? Mennyibe kerul?

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#85274) Dragon3000 válasza kopi72 (#85273) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nem fix ip, hanem publikus, nem ugyanaz a kettő (röviden vegyenek ki a nat mögül), ez ingyenes. Régen volt fix ip is, nem tudom, hogy van e még ilyen lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#85275) kopi72 válasza Dragon3000 (#85274) üzenetére


kopi72
aktív tag

"hanem publikus" => ezt is mar kerni kell a szolgaltatotol? Le vagyok maradva. Regen a routerben allitottuk. Sajnos nalunk Jaszberenyben itt (csaladi hazas kornyek) nem lesz egyhamar meg a gigas net.. Jovore sem vettek tervbe. Pedig jo 4 utcaval mellettunk mar megy. Ugyhogy marad meg egy joideig a 30/5Mbit.. Most fogom megujittatni az invitel szerzodesem, hogy olcsobb legyen 2021-re. Meg visszaadok 2 settopboxot
Viszont hogy legyen valami happy is, 13 eve van meg az adsl, es sohasem volt problemam vele, sosem szakadt (foldkabeles persze), de kezdetben 1 Mbit-es, majd talan gyorsan 2 lett..

[ Szerkesztve ]

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#85276) beach head


beach head
senior tag

Van itt olyan kolléga aki tp link archer routerrel csatlakozik a gigás digi netre? Tudna segíteni a beállításokban?

(#85277) Dragon3000 válasza kopi72 (#85275) üzenetére


Dragon3000
veterán

Régóta natolnak már a szolgáltatók, mondjuk nekem ezzel nem volt gondom 10 éve publikus ip-t adott a digi és azóta se változott ez. Mondjuk hamar feltűnne, hogy nem megy a ddns :D

(#85278) TeeJay válasza gahor72 (#85272) üzenetére


TeeJay
félisten

Ne aggódj legtöbb helyen mai napig sima 2,4GHz N-es wifi van 5-10ezres kategóriában
néha olyan márkák hogy életemben nem hallottam és olyan fing FW-el hogy alig lehet benne beállítani a dolgokat

Ahol már egy modernebb Asus vagy TP link van az nagy csoda
és sokan most szembesültek azzal hogy a frankó 3antennás cucc amit 1-2éve vettek mekkmesterek tanácsára az kuka mert 100-as WAN portja van.
Persze eddig nem zavarta őket csak most hirtelen 100-as net helyett 1000-es netet kaptak
Mondjuk voltam olyan helyen is ahol mondták hogy őket nem nagyon érdekli, csak menjen úgy mint eddig. Úgyhogy maradt a 8-9-ves 841ND abból sem az újabb V13 körüliek hanem régi HW verziósak

Hidd el nagyon sok ember azt sem tudja hogy wifi és wifi között is van különbség
Ők csak csatlakozni akarnak és tudja rajta a youtube-ot nézni ahhoz meg 20megabit is bőven elég annyit meg azért a 10éves N-es wifis router is tud legalább

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#85279) pw12345 válasza TeeJay (#85249) üzenetére


pw12345
aktív tag

Akkor lenne igazad, hogy, ha megtöröm, lerántom azt a 20 $-os vackot, akkor 20 $+kiszállási díj, ha szerelő hozza (és nem én viszem be az ÜSz-ra) lenne a kötbér, de valami bődületes összeget számolnak fel, arra a szemétdombra. :(( A fél órát működő, 2 Ft-ot nem érő TV boxukra is valami röhejes megvételi ár volt feltüntetve. :U
Írom ezt úgy, hogy pont nem érdekel, milyen hulladék WiFit, pakoltak bele és a fogyasztása sem izgat, amíg, ha működik. Állításoddal ellentétben, amelyik típus tüzesedik (lásd TV box) az fix, hogy nem 5W-ot fogyaszt (bármelyik szolgáltató szemete), ami elenyésző, ahhoz képest, hogy kvázi rám gyújtja a kérót.

Ez a kínai csoda, amivel kalózkodják a TV-t, direktbe ráköthető az optikára és ki tudja váltani az ONT-ot (mert, akkor meggondolnám, hogy a szolgáltatói szenny mellé beszerzek egyet tartalékba) vagy csak, azzal együtt működik (akkor sokra nem megyek vele, ha az ONT megpusztul)?

(#85280) qnadam válasza pw12345 (#85279) üzenetére


qnadam
veterán

nem váltja ki, és semmi köze a kettőnek egymáshoz.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#85281) zsolt_64 válasza Flashget (#85258) üzenetére


zsolt_64
senior tag

És akkor hogy jön ki az hogy Invitelesként 100/30 ért fizetek 3415 huf. Most jött a papír hogy átmegyek Digi-sbe pont 10 x akkora sebességért fogok 3100 huf fizetni ? :K
Ja és leírtam már hogy nem cserélnek semmit... aminek örülök. Ez azt jelenti hogy egyszerűen átállítanak valamit a központban, fizikailag nem nyúlnak semmihez.
Már meg is jött az usó Inviteles számla tört hónapról.

[ Szerkesztve ]

(#85282) Dragon3000 válasza zsolt_64 (#85281) üzenetére


Dragon3000
veterán

Azt nem tudhatod, hogy nem csinálnak semmit, mert csak annyit tudsz, hogy a lakáshoz nem mennek ki, de ettől még központi vagy más helyen való átkötés még lehet.

(#85283) MikaVejneGI


MikaVejneGI
aktív tag

Sziasztok.
Ma végre sikerült bekötni az optikát a diginek(kömíves,villanyszerelés után).
Átkapcsolták bridge módba a modemet.(szerelő mondta páromnak)
Haza értem teszteltem ... 90 mbps fel/le..
Kábel cat5e kb 4 méter a modemtől modemig(nekem asus RT-AC58U) övék valami román GPON ONU HG6544C.
Fussak kábelt venni , vagy beszélgessek a hiba javítókkal.
Köszönöm.

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#85284) mpo válasza MikaVejneGI (#85283) üzenetére


mpo
veterán

Várd meg a holnapot, amikor áttesznek a megfelelő csomagba.

Ha érted, akkor már elavult.

(#85285) Dragon3000 válasza MikaVejneGI (#85283) üzenetére


Dragon3000
veterán

Azt megnézheted még, hogy jó lanba van e kötve, mert 2db gigabites és 2db csak 100Mbites az onton.

(#85286) MikaVejneGI válasza Dragon3000 (#85285) üzenetére


MikaVejneGI
aktív tag

Hali.
Most a LAN1 csatiba vagyok. a Lan2-4 csatin internet kapcsolat sincs.

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#85287) kopi72 válasza zsolt_64 (#85281) üzenetére


kopi72
aktív tag

hogy fizethetsz inviteleskent olyankeveset?
En 30/5 -ert + teve fizetek 9 ezret az invitelnek.

UPDATE: jah, hogy mar digis vagy, es ugy kell ennyit fizetned, ugy mar ertem..

[ Szerkesztve ]

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#85288) pw12345 válasza qnadam (#85280) üzenetére


pw12345
aktív tag

Kösz, akkor számomra indiferens. Valami köze csak van hozzá (nem úgy, mint pl. a gumipóknak), ha le tudja választani a Digi TV-t.
És olyan kütyü van, ami erre jó gondolom igen, de csak csálynatelekom hálózaton működik?

(#85289) beach head válasza MikaVejneGI (#85283) üzenetére


beach head
senior tag

nalam is ez a gond, jo esetben 200/270 mbit a sebesseg. Es nem jovok ra mi a gond. A routerem a lan porton gigabites kapcsolatot mutat pedig..

(#85290) cof válasza beach head (#85289) üzenetére


cof
veterán

Ilyenkor kell összekötni a PC-t direktben az ONT-al és ott felépíteni a PPPoE kapcsolatot. Eddig akinél ilyeneket olvastam ott nem szolgáltatói hiba volt, persze azt szidták, volt aki több oldalon és napon keresztül ecsetelte, hogy márpedig nála minden rendben van.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#85291) MikaVejneGI válasza cof (#85290) üzenetére


MikaVejneGI
aktív tag

Hali.
Ha directbe kötöm, felépítem a kapcsolatot és jó , akkor mit csinálok utána a routert vissza rakom a gép és az ont közé?

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#85292) Dragon3000 válasza MikaVejneGI (#85291) üzenetére


Dragon3000
veterán

Qos nincs bekapcsolva? Ha sehogy nem tudod megoldani a gondot, akkor router reset és újra beállítás.

(#85293) qnadam válasza pw12345 (#85288) üzenetére


qnadam
veterán

kb annyi köze van hozzá, hogy ugyanazon a madzagon jön, de más frekvencián, az ont már nem is lát belőle semmit. más kérdés, hogy az eszközt, ami visszaalakítja az üvegről rf jellé a tévét, gyakran egybeépítik az ont-vel.
upc telepített a 29-es körzetbe olyan bizarr megoldást, hogy a lakásig üveg megy, ott az egészet koaxszá alakítják, majd arra jön a docsis modem.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#85294) pw12345 válasza qnadam (#85293) üzenetére


pw12345
aktív tag

És ilyen "egybeépített" utángyártott Dygy feliratos, bootleg játékos van Alibabán?
Gratulálok nekik, az is érdekes kivitel lehet.
Kellett nekem beleugatni a fórumba, külföld felé meg is döglött a téma. :(((

(#85295) qnadam válasza pw12345 (#85294) üzenetére


qnadam
veterán

van, de nem tudsz a digi hálózatán saját ont-t használni. ftth receivert igen, de az meg nem megtűrt téma a ph-n (jogosan).

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#85296) cof válasza MikaVejneGI (#85291) üzenetére


cof
veterán

Még semmit, ha eddig 100/100-ad volt akkor várj vele holnapig, addigra biztosan élesítik az új configot.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#85297) TeeJay válasza pw12345 (#85279) üzenetére


TeeJay
félisten

5watt fogyasztás az a Huawei EchoLife HG8143A5 ONT bridge módban használatára írtam mivel én azt tudtam megmérni elég jófajta fogyasztásmérővel.
Nekünk STB nincs mivel elég a DIGI TV csomag nincs igény extra csatornákra és a lakásban minden LG TV-ben van DVB-C tuner így megy a TV ezerrel

Ahol meg ONT-t és CATV modult is adtak ott sem fogyaszt többet a kettő együtt annyi hogy van plusz 1-2méter optikai szál ami egyikből átmegy a másikba és kész

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#85298) pw12345 válasza qnadam (#85295) üzenetére


pw12345
aktív tag

Ezt írtam, hogy bukó. Tehát a receiver viszont alap optikából tud koaxot "csinálni"
ONT nélkül? Az már nekem jó lehet, ha az egybe ONT összef0ssa magát, mondjuk net nélkül meghülyülök, amíg kihoz a szernyó egy cseredarabot.
Bár így meg nem értem mi volt a logika a két eszközös buherában.
Azt hittem bejön az optika, egy doboz leválasztja TV-t, optika megy tovább, router "leválasztja" az RJ kábeleket. Ezzel meg lesz egy TV-je, aztán net meg hogy? :F

#85297 TeeJay
Nem vesztettél vele semmit.
Alapból hozta a szerelő a TV boxot, nem kértem. Úgy voltam, teszek vele egy próbát, elvileg tud felvenni. Gyakorlatilag TV nézésre sem alkalmas, pénzt hővé alakít, ez az egy funkciója van. Vissza is vittem.
Aztán később lett egy Alcor, de, azt sem sokáig használtam: nincs sok felvételre méltó tartalom.

Mondom, kevésbé érdekel a fogyasztás, van ismerős, aki olyat fogott ki, hogy alig kéz meleg, sorsüldözött havernál meg tojást lehet rajta sütni.
Ez utóbbin vélhetőleg csak a LED-ek fogyasztanak 5 W-ot. :U
Ezek router módban vannak.

(#85299) MikaVejneGI válasza Dragon3000 (#85292) üzenetére


MikaVejneGI
aktív tag

Hali.
Nincs bekapcsolva.
Router bios frissitést csináltam, utána hard reset volt. Csak a kapcsolatott állitottam be rajt este.
Okosabb leszek ha hazaérek munka után.

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#85300) asanci


asanci
csendes tag

Üdv!
Aug 17-én területünkön a DIGI átvette az internet szolgáltatást az Inviteltől.
Innentől megemelte (FTTH) a sebességeket névlegesen 1000/300 MBit/s-re.
A letöltés ingadozva, de megvolt 4÷5÷800 MBit/s, a feltöltés állandóan és stabilan 310÷320 között.
Október 23.-án vettem észre, hogy minden oké, minden weblap megnyílik, kivétel a 24.hu.
No ilyet még nem láttam. Másik gépen, másik böngészővel, de még a DIGI ONT WiFi-n keresztül egy androidos telefonnal sem jött be az említett weblap.
Írtam FB-n a 24.hu-nak, ilyen hibát eddig senki nem jelzett feléjük. Szerintük csak szolgáltatói hiba lehet.
Jeleztem a DIGI hibajelentőn a problémát, visszaírtak:
Az Ön internetes szolgáltatásában beállításokat hajtottunk végre. Kérjük,tesztelje újra a szolgáltatást.
Próba, bejön a 24.hu minden gépen.
Rákérdeztem: szerintük csak "újraindították" az ONT-t.
De: csináltam sebesség tesztet és itt lepődtem meg. Az eddigi stabil >300 MBit/s feltöltés visszaesett a képeken is látható 45÷70÷80 MBit/s-re.
Többszöri levélváltás (és általuk előírt újabb tesztelés (képeket elküldve) után az ügyfélszolgálat szerint minden rendben.
Felvetettem hibára, kíváncsi leszek, mit tudnak vele kezdeni.
No és mi köze az eddig tökéletesen működő internet szolgáltatásnak ahhoz, hogy 1, csak 1 szolgáltató honlapja nem elérhető (A webhely nem érhető el
A(z) 24.hu túl hosszú ideje nem válaszol.)
Bocs a hosszú leírásért, de talán így volt érthető a történetem.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.