Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86401) dragonseek válasza 4Grider (#86395) üzenetére


dragonseek
csendes tag

Nem olvastam végig a teljes ÁSZF-et, de 30 percig böngésztem, hogy ne mondjak totális hülyeséget. A tartalomjegyzék relevánsnak tűnő fejezeteiből, valamint a "szerver" szóra keresve úgy tűnik, ilyen korlátozás specifikusan SMTP és DNS szerverekre, valamint kizárólag Ajkán általánosságban létezik. Engem egyik sem érint.
De ismétlem, 21, 22, 23, 69, 873 van, tegnap ezeket megnéztem.

(#86402) dave182 válasza 4Grider (#86400) üzenetére


dave182
senior tag

Köszönöm a választ neked is és milan26-nak is :R

(#86403) divan válasza dave182 (#86398) üzenetére


divan
senior tag

Nemcsak azt kell beállítanod az új routeren, hanem a PPPOE kapcsolatot is a felhasználóneveddel, és jelszavaddal. Bridge módban a Digis router semmi ilyesmit nem csinál. Gondolom routertől is függ, de általában csak az egyik port gigás az ő routerükön.

szerk. Lemaradtam. :)

[ Szerkesztve ]

(#86404) 4Grider válasza milan26 (#86397) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha weboldalt üzemeltetsz távoli szerveren, ott vagy kapsz védelmet, vagy nem, jellemzően az utóbbi. Általában a weboldalt létrehozó felel az oldal hozzáféréseinek biztonságáért. Mondjuk a szolgáltatók vagy a weboldalakat fejlesztők jó része azért alap védelmi eszközöket be szokott üzemelni/kapcsolni, de kipróbálhatod, hogy mi történik, ha a weboldalad admin hozzáférésénél a bejelentkezést 3-4x direkt elrontod. Ha semmi, akkor kezdhetsz aggódni. Persze ehhez a Digi hozzáférésednek nem sok köze van...

(#86405) milan26 válasza 4Grider (#86404) üzenetére


milan26
senior tag

Valóban, ott nem terheli felelősség, de akkor is veszély, mert az ő IP címeit is blokkolhatják. Ugyanúgy gondot okoz neki, amit meg kell oldani, csak a jogászait fogják békén hagyni. :)

(#86406) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Most jutottam el addig, hogy megnéztem a szerződést a honlapon. Regisztráltam az Digi ügyfélkapun. Azt írja, hogy DIGINET1000 van Nov.18tol. Ehhez jár a ZTE router?

(#86407) mpo válasza KD6-3.7 (#86406) üzenetére


mpo
veterán

Vagy az vagy Huawei, ami van.
Amikor még STB-m is volt, a gyári számát is meg lehetett nézni az oldalon.

Ha érted, akkor már elavult.

(#86408) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

Sziasztok!

Szeretném megtudni, hogy ha a Diginek sikerül kivenni NAT hálózatból, akkor fog működni a tőlük kapott csodás modemmel a port forwarding? Sokan panaszkodnak, hogy hiába veszik ki őket és állítják be a portot benne, olyan mintha nem is történne semmi. Ez tényleg így van? Jobban járnék én is ha rögtön Bridge üzemmódba is kérném magam és egy normális routert utána kötök és ott állítom be? Mik a tapasztalatok?

(Fehér FiberHome nevű kis Digi)

Előre is köszönöm! :R
Üdv!

(#86409) TeeJay válasza Bitpalace (#86408) üzenetére


TeeJay
félisten

Igen Bridge mód + saját router sok fejfájástól megkímél :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#86410) Bitpalace válasza TeeJay (#86409) üzenetére


Bitpalace
senior tag

Rendben, köszönöm! :R

Ez mennyire bestbuy 9.000 Mátyásért? :)
TP-Link AC1200 Archer C6

[ Szerkesztve ]

(#86411) TeeJay válasza Bitpalace (#86410) üzenetére


TeeJay
félisten

ASUS AC1200GU vagy AC65P ami javasolt

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#86412) qnadam válasza dragonseek (#86392) üzenetére


qnadam
veterán

mert a 445-ön jó eséllyel van régebbi smb is.
az nem jó, ha más portra teszed?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#86413) vzozo


vzozo
senior tag

Nos, úgy néz ki én is FTTH leszek, mert a Digi lebontja a régi UTP + koax hálózatot, és kénytelen leszek "átszerződni".

Mit kell tudnom erről az egészről? Egy elég jól megoldott "rack szekrényben" végződtetek mindent, ami bejön a lakásba, azaz UTP + koax. Tény, hogy a lakásba bejövő pont a necces, csak remélni tudom, hogy az üveget is jól be tudják húzni, és törés nélkül hajlik is majd eléggé.

(Panel, ajtó felett kis lyuk, onnan egyből kábelcsatorna, majd tovább a cuccaimhoz. Jó sok éles kanyarral.)

Egyrészt aggódom az üveg bevezetésen, de pl. a TOSLINK kábelekből kiindulva azért lehet azokat hajlítgatni.

Másrészt ami nem tiszta, és a a digis ügyintézőnek / salesmannek fingja se volt róla, hogy technikailag mi fog változni?

1. UTP -> Internet: szeretném a saját routeremet, rendes publikus IP-vel használni. Ehhez mit kell tudnom?

2. Koax -> TV: egyrészt van még full analóg TV a lakásban, illetve a másik tud DVB-C-t. Lesz itt bármi változás, vagy TV terén az üveg - RF átalakító megold mindent?

(#86414) CirrMee válasza vzozo (#86413) üzenetére


CirrMee
addikt

Internet: szeretném a saját routeremet, rendes publikus IP-vel használni. Ehhez mit kell tudnom?

Ugyanazt, mint FTTB esetén.

2. Koax -> TV: egyrészt van még full analóg TV a lakásban, illetve a másik tud DVB-C-t. Lesz itt bármi változás, vagy TV terén az üveg - RF átalakító megold mindent?

Koaxot rátolod a receiver kimenetére, és onnantól ugyanaz.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#86415) vzozo válasza CirrMee (#86414) üzenetére


vzozo
senior tag

Magyarul minden marad a régiben, csak kell egy kb. fél napot rááldoznom, amíg fogadom a technikust, és ennyi?

(#86416) Intruder2k5 válasza vzozo (#86415) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lényegében igen.

Technikailag két megoldás lehetséges. Az egyik, hogy kapsz egy "all in one" ONT-t, amibe bemegy az optika, és abból jön ki UTP-n a net, koaxon a TV, és esetlegesen RJ11-en a telefon. A másik lehetséges opció, hogy a kábelTV-re egy külön doboz (FTTH Receiver) lesz, elsőként abba megy az optika, majd abból koax a TV-khez, illetve tovább az optikai kábel az ONT-ba, amiből pedig lesz net és telefon. Az új eszközöknek kell 230V, tehát oda kell telepíteni, ahol az elektromos hálózat találkozik az UTP-vel és a koax-al is. Panelben ez sokaknál egy polc a bejárati ajtó fölött, de nyilván más megoldás is van. Tehát a lényeg, hogy a meglévő kábelezést rá tudod kötni a kapott új eszközökre is.

Ja igen, és van analóg adás is.

[ Szerkesztve ]

(#86417) MadMancs válasza Intruder2k5 (#86416) üzenetére


MadMancs
veterán

Egy dolog kérdéses Receiver/ONT analógra is modulál vagy csak a DVB-C jelet veszi le optikáról? Mert emlitette hogy csak analóg TV-je is van. Több helyen olvastam hogy csak DVB-C, tapasztalatom nincs.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#86418) Intruder2k5 válasza MadMancs (#86417) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Van analóg jel. Nekem is két eszközös megoldás van, tehát külön ONT és FTTH Receiver, de van analóg és DVB-C jel is.

[ Szerkesztve ]

(#86419) vzozo válasza Intruder2k5 (#86416) üzenetére


vzozo
senior tag

Akkor ez jó lesz. Áram van, az a legkevesebb, igazából ha behúzzák oda az üveget, meg nem baszakodnak a saját router miatt, akkor minden oké, csak át kell dugni az UTP kábeleket + koax RF csatit cserélni, és minden a régi.

Huh, remélem tényleg csak ennyi lesz.

Köszönöm a kommenteket!

(#86420) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! FTTB-ről FTTH-ra szerelték át. Elmesélem a tapasztalatom.

DIGINET 100 FTTB-m volt, 1000 FTTH-ra módosítottam, tegnap beszerelték.

Kaptam egy Fiberhome HG6544C ONT-ot, 2.4GHz wifi van rajta.

Okostelefon időnként elvesztette a netet, PC-n néztem oldalakat, voltak elérhetetlenek, pl az itcafe.hu és a lapcsalád, digi.hu nem töltődött be. PC-n az ESET nem tudott frissülni. De a youtube.com, gmail.com, elérhető volt. Sebességet nem tudtam mérni, a speeedtest.net betöltődött de nem talált szervert.
Felhívtam a DIGI-t. Azt ajánlották bridge módba teszik az ONT-ot. Elfogadtam, kértem tegyék bridge-be.

Hamar megcsinálták. Régi routerem az ONT LAN1 portjában.
Tegnap a fel-/letöltési sebesség 100 Mbit/sec körül volt. Lényegében annyi mint amikor DIGINET 100 FTTB volt. De legalább már minden betöltődik. Ez tegnap.

Ma ismét sebességet mértem, a digi oldalán és a speedtest.net-en is. Ma a fel-/letöltési sebesség 300 Mbit/sec-et eléri, a garantált sebességet elértem.

Az a kérdésem, fog még gyorsulni a fel-/letöltési sebesség?
Köszönöm a türelmet!

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#86421) cof válasza tknof1871 (#86420) üzenetére


cof
veterán

speedtest.net

[kép]

szelessav.net

[kép]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#86422) Alien4 válasza tknof1871 (#86420) üzenetére


Alien4
tag

Győr, Tihanyi.
Én is áttetettem bridge-be aztán jött egy AX73.
Most arról szépen dolgozik minden.
Gyári router egy hulladék. Legalábbis a fiberhome egy vacak. A másik fajtát annyira nem szidják ahogy olvasom. Routered micsoda? Tudja a sávszélt?

Speedtesten én 700at általában mérek, Ping meg 3-7 kötött talán

[ Szerkesztve ]

(#86423) Tails111 válasza cof (#86421) üzenetére


Tails111
aktív tag

A szélessav.net en mindig 948/320Mbit/s mérek. A digi oldalád van hogy ugyanezt van hogy
kb 450-600/320Mbit/s. Ilyenkor a szélessav.neten is rámérek de itt mindig 948/320Mbit/s.

A netre fiberhome ruter csatlakozik. Ez normális mérés hiba ,vagy maga a fiberhome csoda?

(#86424) cof válasza Tails111 (#86423) üzenetére


cof
veterán

Ez nem hiba. A speedtest.net böngészőben nagyon erőforrás igényes (a digi is ugyanazt használja a saját oldalába ágyazva), persze egy modern géppel ott is ki kell tudd mérni amit a szelessav.net-en, de a speedtest CLI és Windows app is hozza a 940-et mindig.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#86425) tknof1871 válasza Alien4 (#86422) üzenetére


tknof1871
őstag

Gigabites router. Asus RT-N56U H/W Ver: B1.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#86426) cof válasza tknof1871 (#86425) üzenetére


cof
veterán

Az Asus routerekkel csak a gond van. :D

FTTH átállás után volt reset/gyári visszaálítás a routeren? Gondolom nem, próbáld meg és utána rendben lesz szerintem.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#86427) predakon válasza tknof1871 (#86420) üzenetére


predakon
őstag

Köszi a beszámolót, hozzám pénteken jönnek. Eddig FTTB 100 volt.
Egy Xiaomi Mi Router 3G routert fogok a továbbiakban is használni de azt nem fogok hagyni, hogy bármit szétbarmoljanak a telepítés során. Most volt lakásfelújítás.

[ Szerkesztve ]

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#86428) Dragon3000 válasza cof (#86426) üzenetére


Dragon3000
veterán

Miert lenne gond? Nekem ac65p van, átkötésnél újra lett indítva a router és azóta is gond nélkül megy a net.

(#86429) ROBERTOH válasza tknof1871 (#86420) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Ha wifin mérted, akkor ez a normális/maximum, a 802.11n szabvány ennyit tud.
link

ez a kedvenc aláírásom

(#86430) jczettler


jczettler
tag

Sziasztok! A napokban vettem észre, hogy a FTTH optikai kábel így van "rögzítve" az utcai oszlop oldalán. Tehát a karabiner csak úgy fityeg és csak a kábel tartja. Ha jól tudom van benne egy fémhuzal, ami tart, te... ez mennyire korrekt megoldás így? Érdemes bejelenteni? Amúgy a szolgáltatás rendben van, csak... na... :U

[ Szerkesztve ]

(#86431) PBA válasza jczettler (#86430) üzenetére


PBA
aktív tag

Fogalmazzunk úgy, hogy nem ez a tuti megoldás. :) Bejelentheted, de nem fognak kimenni amíg működik a szolgáltatás...

(#86432) Zsolty001


Zsolty001
tag

Digi hálózatfejlesztés (Pécs) - leírom az utókornak.

Optikai DIGINet 1000 bekötés. Miután sokáig ostromoltak, rámontuk az áment.

Hoztak egy "Fiberhome HG6544C" routert. Ez egy akkora hulladék, hogy a webes felülete borzalmasan lassú, az első belépés után jelszóváltoztatást kért, miután megtörtént többet nem engedett be. Se az új jelszóval, se a régivel. Olvastam itt, hogy többeknek volt itt ezzel ilyen problémája.

A saját routeremet miután rákötöttem át kellett állítai PPPoE-ről dynamic IP-re.

A reset, hogy nyomva tartom 15-30-60 másodpercig is, nem működött. Úgy sikerült resetelni, hogy router kikapcs, reset gomb benyomva, majd bekapcsolás után power gomb és reset gomb is tartva kb. 15mp-ig. Viszont reset után sem engedett be, ugyanúgy rossz felhasználónév vagy jelszóra hivatkozva. Tudom, hogy sikerült a reset, mert első belépéskor egyből kikapcsoltam a wifit, ami utána visszajött. A user-t, jelszót nyilván jól írtam be.

Mivel van saját routerem, ezért szerettem volna egyből bridge módba állítani, de az eszközben nem volt ilyen, írtátok, hogy az ügyfélszolgálatnak kell szólni. A routerhez amúgy alig találni bármi leírást, a tudása minimális. A szerlő szerint csak az 1-es portja gigabites, a többi sima 100-as. A bridge módba átállítás szerencsére gyors volt, pár óra után már át is kapcsolták miután bejelentettem. Ezután mehetett vissza PPPoE-re.

Arra, hogy nem tudtam belépni, csak a reset-et tudták mondani az ügyfélszolgálaton, de miután át lesz állítva úgyse lesz felület ahol beléphetnénk.

Azóta egyelőre nincs problémám.

[ Szerkesztve ]

(#86433) Alien4 válasza Zsolty001 (#86432) üzenetére


Alien4
tag

:D Nekem mire szegény router be tudott tárcsázni PPPoE-n, az is volt vagy 15 perc...
ca 14 percet beszéltem az ügyfélszolgálattal, mire random, tök magától engedte betárcsázni a routert :))

(#86434) TeeJay válasza Zsolty001 (#86432) üzenetére


TeeJay
félisten

De legalább DIGI-nél szó nélkül Bridge módra teszik az összes ONT-t nem úgy mint más szolgáltatóknál ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#86435) jczettler válasza PBA (#86431) üzenetére


jczettler
tag

ááh, akkor elengedem... remélem a vezetékkel ellentétben :D köszi a véleményed! :R

(#86436) oszy


oszy
veterán

Nem vagyok egy profi ebben a routeres témában, de két hét múlva hozzánk is jönnek szerelni optikai kábelt. Megtudják csinálni az én routeremmel (RT-AC58U) vagy mindenképpen a digié kell? Hajlítani lehet ezt a kábelt? Mert nekem a szobában van a router, a szomszédházban meg fogták és kint hagyták az előszobában, mondván ez a kábel csak egyenesen mehet! Az audió optikai kábelemmel nincs ilyen gond, pedig van benne kanyar a "falba építés" miatt. :)

Van valami "okosság", amit bekötésnél mindenképp figyelni kell vagy mondani a szerelőnek, hogy csinálja meg? :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#86437) Laccoss válasza Alien4 (#86433) üzenetére


Laccoss
addikt

Lehet le kellett volna csatlakoznod előtte, akkor nem kellett volna 15 percet várnod.

Oszy: Neked is jobb lenne ott az előszobába, és az utp és koax kábelt elvágják, dugnak rá csatlakozót és az ONT/receiver-re dugják, utána meg a beépített kábel már mehet ahova akarod.

(#86438) oszy válasza Laccoss (#86437) üzenetére


oszy
veterán

Már pedig nem fog ott lenni. Ez lakás 2 éve lett megcsinálva, erre a kiépítésre. :) Tuti fog ott lógni vezeték meg egy eszköz!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#86439) Laccoss válasza oszy (#86438) üzenetére


Laccoss
addikt

Na de miért építetted be a kábelt? Elektromos kábelt kell csak beépíteni, minden mást úgy kell megcsinálni, hogy módosítható, cserélhető legyen.

Lehet, hogy még a kábeleket is visszahúzzák neked a lépcsőházból, hogy ne kelljen kibontani az előszobánál, és úgy oda lehet rakni az ONT-t.

Persze a te otthonod, a te döntésed.

[ Szerkesztve ]

(#86440) M_AND_Ms válasza Zsolty001 (#86432) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Már a telepítéskor jelezned kellett volna a bridge módot, de utólag is egy telefon és megoldják.
Onnantól kezdve nem fogsz tudni rossz véleményt mondani a cuccosukra, mert csak annyira fog jelen lenni, hogy ott egy doboz a sarokban, oszt annyi. A saját routered, meg beállítod úgy, ahogy azelőtt is volt és majd csinál az mindent úgy, ahogy te megszoktad.

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#86441) Alien4 válasza Laccoss (#86437) üzenetére


Alien4
tag

levótam :K

(#86442) Laccoss válasza Alien4 (#86441) üzenetére


Laccoss
addikt

Kábelt húztad ki?

(#86443) Alien4 válasza Laccoss (#86442) üzenetére


Alien4
tag

Már megoldódott, de ahogy csináltam akkor:
sms jött, székre felálltam, elosztót lekapcsoltam, ONT és router áramtalanítva.
Átdugtam a kábeleket majd visszaadtam nekik a tápot.
Vissza PC (kábel) ping 192.168.0.1
utána pedig login, pw csere a routeren, majd pppoe beállítás... innen számítva volt 15 perc mire beengedte a ONT a routert. Háztömbben a másik lakónak másik készüléket adtak... az még azzal is elélt boldogan... ez a fiberhome... hagyjuk. Lassan elkoptatom a hibalistát.

(#86444) denes44 válasza oszy (#86436) üzenetére


denes44
tag

10mm a hajlítási sugara annak a kábelnek amit a Digi használ. De ha mondjuk 15mm-el megkínálod, azt még jobban fogja szeretni, ott már egy nagyságrenddel kisebb a csillapítás felső határa (~1dB vs 0.1dB alatt)

(#86445) qnadam válasza Alien4 (#86443) üzenetére


qnadam
veterán

tehát nem jelentkeztél ki.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#86446) krupitomi válasza 4Grider (#86344) üzenetére


krupitomi
tag

Végre volt egy kis időm és írtam a Diginek hogy szeretném Bridge módba tetetni a routert ezt meg is csinálták minden probléma nélkül. Rá tettem saját routerem (TP-Link Archer C5) megy minden gond nélkül vele. Viszont a távoli asztalt megint nem tudom beállítani hiába állítottam már új portot be neki tűzfalon is átengedtem de valamiért nem akarja az igazat. Majd a napokban jobban utána nézek hátha valami fölött elsiklottam. Köszönöm a tippeket! :)

(#86447) 4Grider válasza krupitomi (#86446) üzenetére


4Grider
nagyúr

A 3389-es portot iszonyat erőforrásokkal próbálják feltörni, ajánlott a routeren valami extrém magas portszámra kiforwardolni. Pl. 50 ezer fölé.

(#86448) krupitomi válasza 4Grider (#86447) üzenetére


krupitomi
tag

Igen azt át állítottam egy 5 számjegyűre már :) Köszi a tippet azért :)

(#86449) krupitomi válasza krupitomi (#86448) üzenetére


krupitomi
tag

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget mert egyszerűen nem megy... [így] néz ki a router beállításoknál (a portot meg fogom változtatni ha végre sikerül beüzemelni). Regeditben módosítottam az alap portot 55225-re majd ezt a portot át engedtem a tűzfalon. A [win] beállításoknál engedélyeztem az elérést. A [tűzfal] beállításoknál is át engedtem. Többször volt újra indítva gép is és router is. Mit kell még be/ki kapcsolnom hogy működjön? Próbáltam már úgy is csatlakozni hogy a tűzfalat kikapcsoltam de így sem ment. Régebben már használtam de újra kellett telepítenem a gépem és azóta nem tudom működésre bírni. Ötletek?
Előre is köszönöm!

(#86450) qnadam válasza krupitomi (#86449) üzenetére


qnadam
veterán

indulásként azt kellene megnézni, hogy egyáltalán nyitva van-e a port. belső hálóról el tudod-e érni, és ha igen, akkor megnézni, hogy kívülről megy-e.
egyébként belül maradhat az alap 3389.

istálló? gazemberség? hupákolás?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.