Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85451) Vendettahc válasza 4Grider (#85450) üzenetére


Vendettahc
tag

Nem az én VPN-em, kifelé nem működik sem céges, sem bármilyen szolgáltató általi.

(#85452) 4Grider válasza Vendettahc (#85451) üzenetére


4Grider
nagyúr

A te routereden nem kell semmit állítani, ha pl. openvpn kiszolgálóhoz csatlakozol. Ez még nat és ipv6 mellett is működik. És még egyszer: Nincs olyan a Diginél, hogy egy ont-on nincs teljes értékű internet-kapcsolat, itt nincs szolgáltatói tűzfal, csak továbbítás. Csak az esetleges ipv6 vagy nat keverhet be, ezeket kell ellenőrizned és kérned publikus ipv4 címet ha nincs.

(#85453) Vendettahc válasza 4Grider (#85452) üzenetére


Vendettahc
tag

Ezért kérdeztem, mert nekem is fura, hogy egyik vpn megoldással sem működik. Természetesen ezekkel kezdtem, IPV4-et kapok és nat mögött sem vagyok. Próbáltam több rendszerről is (Arch Linux, Windows, iOS), itthoni hálózatról nem megy egyszerűen, közvetlen a digis eszközről sem.

(#85454) Márton


Márton
nagyúr

Na én is megkaptam az ftth-t.
A Digi oldalán lévő mérő egy az egyben a Speedtest-et használja?
Valamiért rendre kevesebbet mér ugyanis. 588 vs 884 mbps.
A szelessav.net meg 945-öt mutat.
Most akkor kinek higyjek? :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#85455) 4Grider válasza Márton (#85454) üzenetére


4Grider
nagyúr

A gépedre telepített speedtest alkalmazásnak. Ott sem mindegy, hogy melyik szerver felé mérsz és mikor. Sehol nincs ui. korlátlan sávszélesség (feléd és felőled), még a Telekomnál sem...

(#85456) viktorhu válasza Márton (#85454) üzenetére


viktorhu
veterán

Hogyhogy melyiknek higyj? Amelyik képes kiterhelni a sávszelességedet, és nem bukik el közben a böngésző lassúságán.

(#85457) Márton válasza viktorhu (#85456) üzenetére


Márton
nagyúr

4Grider: Ha nem muszáj, nem telepítenék.
Csak mert a szerelő azt mondta, az oldalukon lévő ugyanaz mint a speedtest. De akkor mégsem kéne ennyire eltérő eredményeket látnom. Több próbálkozással, ugyanazon böngészővel, stb.

viktorhu: és azt honnan tudom, melyik ilyen? Kéne vmi szupergyors ftp tesztszerver :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#85458) viktorhu válasza Márton (#85457) üzenetére


viktorhu
veterán

Úgy tűnik, a szelessav.net elég szépen kimérte, úgyhogy nem biztos, hogy szükséged van másikra.

A speedtest.net -nek van parancssoros változata, azt nem kell telepíteni sem.

(#85459) Márton válasza viktorhu (#85458) üzenetére


Márton
nagyúr

köszi, igazából elméleti a kérdés, csak mert 100-zal is bőven elvoltam és azt minden mérő ugyanannyinak mutatta :)
De ha lépni kell, hát lépni kell.
A mostani technológia amúgy alkalmas a nagyobb upra is? Tehát simán előfordulhat, hogy meglépik mondjuk karácsony előtt az 500-at, vagy hasonló akciókat, mint a 10mbites időkben? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#85460) headhunter


headhunter
addikt

Digi melyik eljárást alkalmazza? (Ügyfél bekötésnél) [link]

(#85461) iMaverick válasza Márton (#85457) üzenetére


iMaverick
addikt

Jól írja viktorhu kolléga! EZ kell neked.

Korábban linkelte valaki a magyarországi szerverek kódját, otthon meg is van elmentve. (Paraméterként meg lehet, illetve szerintem kell is a "cél" szervert.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#85462) 4Grider válasza headhunter (#85460) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ügyfélnél a mechanikust.

(#85463) viktorhu válasza Márton (#85459) üzenetére


viktorhu
veterán

Fel tudnák tolni gigabitesre a feltöltést, akadálya nem lenne, csak a szegmensek dugulhatnának tőle, mert 1,25 giga feltöltésen osztozik max. 128 előfizető.

(#85464) Dragon3000 válasza Márton (#85454) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ugyanazon szerveren mértél többet is mindkét helyen? Ha más szerveren mérsz a digi oldalán és a speedtesten, akkor nem csoda ha ekkora eltérés van minden mérésnél, de még többszöri mérés esetén is lehetnek nagy ugrások ugyanazon a szerveren is.

#85463 viktorhu
Gondolom Romániában is ugyanilyen hálózattal dolgoznak, ott 940/450 az ezres csomag max sebessége.

[ Szerkesztve ]

(#85465) Márton válasza Dragon3000 (#85464) üzenetére


Márton
nagyúr

Ó vazz, ezekkel eddig nem is foglalkoztam, mindenhol hagytam, amire beállít magától :B
Így már megvan a közel 900 mindenhol, köszi szépen :R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#85466) pinnacle válasza iMaverick (#85461) üzenetére


pinnacle
nagyúr

A végén ne zárja be, hogy is kell beállítani? Egyébként nálunk az utóbbi időben belassult a net, lehet így terelik a népet Gigabitre?

[ Szerkesztve ]

(#85467) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Most volt egy negyedórás netszakadásom, és azóta a net sebesség maximum ennyi [link] ez kissé elég karcsú

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#85468) TeeJay válasza Dragon3000 (#85464) üzenetére


TeeJay
félisten

Ez elég fura csomag sebesség :D
Vélhetően a valósat írják ki náluk és nem 1000/450 hanem 940/450 a leírásban a sebesség
Mondjuk nálunk az 1000/300 igazából 940/328-330megabit valójában szóval ha 450-re vinnék itt is max kapunk +120megabitet felfelé
Aki torrentezik annak most is kiteker a 330 megabit de 1gigát is ki tudna, aki meg nem használja annak meg édesmindegy hogy kap-e pluszt kb. észre sem fogja venni :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#85469) Dragon3000 válasza TeeJay (#85468) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nekem nem is a torrent miatt jönne jól, hanem a felhőbe való feltöltés miatt.

(#85470) TeeJay válasza Dragon3000 (#85469) üzenetére


TeeJay
félisten

330-at ki tudod tekerni felhővel?
Én csak google drive-ra szoktam nagy HD videókat 1+GB felett de nem látom hogy 300-at ki tudnám hajtani sajnos
sőt inkább a fele szokott

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#85471) Dragon3000 válasza TeeJay (#85470) üzenetére


Dragon3000
veterán

Van korlátlan google drive tárhelyem, amikor a torrent nem megy, akkor a nagy fájlok 35-36MB/s-kel mennek fel.

[ Szerkesztve ]

(#85472) kopi72 válasza Dragon3000 (#85471) üzenetére


kopi72
aktív tag

"korlátlan google drive tárhelyem van " hogy lehet neked ilyened? Nekem is lehet?

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#85473) MadMancs válasza kopi72 (#85472) üzenetére


MadMancs
veterán

Nem tudom hogy csinálta, de szerintem Bill Gates fia) unokája. :DDD 30Tb a legnagyobb csomag amit felajánl, de ettől is leültem hirtelen. :DDD

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#85474) Dragon3000 válasza kopi72 (#85472) üzenetére


Dragon3000
veterán

Akitől szereztem már nincs elérhetőségem.

#85473 MadMancs
60+TB adatom van rajta.
Itt egy tavalyi kép róla.

(#85475) cof válasza Dragon3000 (#85474) üzenetére


cof
veterán

Hatvan TB, atyavilág. Életemben nem láttam még annyit, hogy lehet egy magánszemélynek ennyi hasznos adata 16K-s családi videók, vagy archiválod az egész enkórt?

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#85476) Dragon3000 válasza cof (#85475) üzenetére


Dragon3000
veterán

Igazából ha már korlátlan a tárhely, úgyis csak egyszer kellett érte fizetnem csekély összeget, akkor miért ne legyen fent a hdd-k tartalma, ha valami meghalna, akkor hdd csere és csak vissza kell húzni, a pótolhatatlan adatok töredéke, de arról sok mentés van több helyen is.

(#85477) nrg_52 válasza kopi72 (#85472) üzenetére


nrg_52
addikt

Nem nagy cucc, aliexpressen ~1300huf. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#85478) tibike8 válasza zsolt501 (#85467) üzenetére


tibike8
őstag

Én is tapasztaltam a Szillérin, de aztán mikor visszajött, a sebesség is rendben volt. és most is jó.

(#85479) cof válasza nrg_52 (#85477) üzenetére


cof
veterán

Ezek nem sokat érnek, mert bármikor lelőhetik a hozzáférést, Dragoné se, mert ez havidíjas szolgáltatás, csak korlátlan a felhasználószám.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#85480) nrg_52 válasza cof (#85479) üzenetére


nrg_52
addikt

A nem soknal szerintem tobbet er, ennyi erovel barhonnan eltunhet a tartalom, de nyilvan van az itt taroltakra b tervem is.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#85481) cof válasza nrg_52 (#85480) üzenetére


cof
veterán

Arra jó igen, hogy +1 helyen meglegyen valami.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#85482) rob83


rob83
aktív tag

Sziasztok.Milyen indokkal lehetne modemet/routert cserèltetni? Jelenleg 2 db egysègem van.Esztètikailag nem szèp làtvàny.

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#85483) TeeJay válasza rob83 (#85482) üzenetére


TeeJay
félisten

Ha cserélnek is ONT-t vélhetően Fiberhome-ot kapsz tehát marad a 2 egység
Tedd olyan helyre hogy ne lásd és kész

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#85484) rob83 válasza TeeJay (#85483) üzenetére


rob83
aktív tag

Most is fiberhome van.

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#85485) CirrMee válasza rob83 (#85482) üzenetére


CirrMee
addikt

Sziasztok.Milyen indokkal lehetne modemet/routert cserèltetni?

Üzemképtelenség / meghibásodás.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#85486) Scrym


Scrym
tag

Nem használja senki rajtam kívül ezt a borzadalmat - Fiberhome HG6544C ? Olyan mint ha ez a "reset" gomb csak dísznek lenne ott, próbáltam már minden féle variációval nyomni, de egy semmiképp se akarja alaphelyzetbe állítani az eszközt... :W Valami román oldalon találtam csak hozzá leírást, az szerint 15 másodperc után kialszanak a LED-ek és visszaáll, hát nálam semmi... :(

(#85487) cof válasza Scrym (#85486) üzenetére


cof
veterán

Úgy próbálod, hogy csak az áram van bedugva, minden mást lehúztál.

Azt próbálnám, hogy lehúzok róla mindent áram alá helyezem és egyből nyomom a resetet legalább 10 másodpercig. Ha nem megy akkor lehet, hogy le van tiltva a Digis fw-ben.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#85489) pinnacle válasza nrg_52 (#85477) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Itt van leírás arról, hogy tudunk korlátlan tárhelyet kapni. Lehet ez alapból jár az oktatási intézményeknek. Azért mégsem olyan egyszerű, mert USA egyetemen kell regisztrálni. Valahogy nálunk is lehet intézni, a gyerekeimnek is volt az Officehoz, csak nem tudom, hol lehet elolvasni az arra érkező leveleket.

[ Szerkesztve ]

(#85490) SzaboZE


SzaboZE
addikt

Sziasztok, eddig FTTB 500 volt, átraktak FTTH 1000-re. A méréseim max 700-at mutatnak a digis mérővel. Virusölő nincs, több böngészővel is, Archer C7 routerrel, huawei ONT-vel (bridge). Ennek nem kéne többnek lennie vagy másnál is ennyi?

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#85491) 4Grider válasza SzaboZE (#85490) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mérési metodika kérdése, hogy 600-at vagy 930-at mérek. Naponta leírjuk, hogy ne böngészőből hanem cli-n vagy telepített alkalmazásból mérjetek. A mérő szerver sem mindegy...

(#85492) Márton válasza SzaboZE (#85490) üzenetére


Márton
nagyúr

nezd meg a szelessav.neten, ott is ennyI? nekem ott mindig 940+

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#85493) cof válasza pinnacle (#85489) üzenetére


cof
veterán

Köszi. Én regisztráltam a 2. módszerrel, G Suite Nonprofits. Meg is kaptam a meghajtót, de nyilván nem csak én látom a tartalmát, szóval nagyon privát dolgokra nem jó az ilyesmi, csak a saját fizetős közvetlen a google-nak. De a TV felvételeknek jó lesz.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#85494) pinnacle válasza cof (#85493) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ki látja még? Nem ugyanaz a helyzet, mintha saját ingyenes vagy előfizetős Gdrive-od lenne?

(#85495) cof válasza pinnacle (#85494) üzenetére


cof
veterán

Mivel velem van megosztva a meghajtó amit én neveztem el, ez a nonprofit szervezet biztosan.

Megosztott meghajtó beállításai

A(z) bimgo INC szervezeten kívüliek is hozzáadhatók fájlokhoz
Nem jogosult a beállítás módosítására.

Azok is hozzáadhatók fájlokhoz, akik nem tagjai a megosztott meghajtónak
Nem jogosult a beállítás módosítására.

Az olvasók és hozzászólók letölthetik, kinyomtathatják és lemásolhatják a fájlokat

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#85496) Dragon3000 válasza cof (#85495) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nekem olyan megosztásom van, hogy ezeket nekem van jogosultságom állítani, de ha adnának hozzá még valakit, azt látnám a listában és törölni is tudom.

(#85497) cof válasza Dragon3000 (#85496) üzenetére


cof
veterán

Értem, ez mondjuk ingyen volt. A tagok kezelése az nekem is elérhető, tudok hozzáadni meg ilyesmi, egyelőre csak én látom, meg ez a nonprofit cég biztosan, bár nem hiszem, hogy bárkit is érdekelne. Mindenesetre hivatalos dokumentumokat, meg jelszavakat stb... nem itt fogok őrizni. Programoknak, TV felvételeknek jó lesz.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#85498) pinnacle válasza cof (#85495) üzenetére


pinnacle
nagyúr

OK! Köszi!

(#85499) abcde22


abcde22
tag

Sziasztok!

Azt valahonnan meg lehet tudni mikor lesz optikai internet az utcánkban? 1039. Kinizsi utca

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.