Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85601) Miska0330


Miska0330
tag

https://www.hwsw.hu/daralo/62518/telekom-ote-orange-romania-vezetekes-uzletag-ertekesites-rcs-rds-digi-mobil.html

A Román Telekom vezetékes ügyfeleit az Orange viszi. Igaz eddig így is volt a terv. Valószínűleg a mobil üzletágat vinné a romániai Digi.

(#85602) TeeJay válasza 4Grider (#85589) üzenetére


TeeJay
félisten

Nekem 3-as osztó meg úgy 10 méter koax megy a szobákba és 80% körüli jel erősség van meg 100% jelminőség
Kétlem hogy túl erős jelet adna még 1-2 méter koax után

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#85603) Zwodkassy válasza nubreed (#85598) üzenetére


Zwodkassy
senior tag

"Tud itt bárki bármit hogy mi a hiba"

Nekem azt mondták a telefonba, hogy elszakadt (valahol) az optikájuk.

(#85604) PBA válasza nubreed (#85598) üzenetére


PBA
aktív tag

Bocs, hogy ezt írom, nem támadás, de ez ilyen. Nem 100%-os a szolgáltatás rendelkezésre állása, éves szinten több napos kiesésre is van "lehetőség" bármiféle kompenzáció nélkül.

Tehát, ha ennyire fontos a net, akkor tessék egy mobilnetet berakni a fiókba ilyen esetre. Nekem is létfontosságú a net, szóval át tudom érezni. Épp ezért van egy digi optikám, van egy koaxos Telekom tartalékba, és legvégső esetre van egy Telenoros netcsomag. Volt már olyan, hogy a Telenoros netet kellett használnom, mert aznap este pont kidőlt a digi is és a Telekom is. :)

(#85605) TeeJay


TeeJay
félisten

Megint mi a fene van már hogy ilyen 10-15 gigabitek eltűnnek naponta többször is?
dchard ez valami DIGI-BIX közötti gebasz lehet?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#85606) Livius válasza PBA (#85604) üzenetére


Livius
őstag

Vagy rendeljen üzleti csomagot, ha már azon dolgozik, pont ezért üzleti a neve. Van olyan szolgáltató akinél az üzleti csomagban alap az olyan HGW, ami SIM kártyával 4G-én tud netet adni addig amíg gebasz van a vezetékes nettel.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#85607) nubreed válasza Zwodkassy (#85603) üzenetére


nubreed
veterán

Igen közben megoldódott, tegnap olyan fél 3 körül visszajött minden.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#85608) mobal


mobal
MODERÁTOR

Ha arra veszem rá magam, hogy vodáról váltsak digi-re akkor a falban lévő koax, amit a voda megszerelt használható lesz a digivel is? Gondolok itt arra, hogy a szűrőt kikapom és megtoldom egy méteres kábellel a tévéig.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#85609) Laccoss válasza mobal (#85608) üzenetére


Laccoss
addikt

Gondolom szabvány koaxot használnak ők is, tehát működhet.

(#85610) Intruder2k5 válasza mobal (#85608) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen. De a lakásba bejövő kábel a DIGI esetében lehet optika is, akkor fogsz kapni egy GPON terminált, és abból megy majd a koax a TV-hez.

[ Szerkesztve ]

(#85611) mobal válasza Intruder2k5 (#85610) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Az az bejárati ajtó felett lesz rack szekrényben. :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#85612) Intruder2k5 válasza mobal (#85611) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, akkor onnantól meg mehet a meglévő koaxon.

(#85613) Olyasmi


Olyasmi
aktív tag

Sziasztok!
Jelenleg optikai kábelen jön be a netem (1000mbt) a digi álltal adott routerbe, onnan tovább egy TP-Link Archer C1200 AC1200 Routerbe de ha telefonnal próbálok csatlakozni az 5 ghz-re valameddig van net majd berakja a felkiálltó jelet és nem érem el wifin csak a az alap netet.
Hol keressem a problémát?

(#85614) Borisz76 válasza Olyasmi (#85613) üzenetére


Borisz76
veterán

A sajátodat router vagy AP módban használod?
Utóbbi a javasolt.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#85615) Ed_007


Ed_007
aktív tag

Optikai kábelt használunk az Internet előfizetéshez, a Digitől kapott routerhez WiFi-vel kapcsolódva.

Szolgáltatás kiesésünk volt, rutinosan újraindítottam a routert, vártam pár percet, Internet továbbra sincs, Ethernet konfigurációs hibát jelzett.

Átálltam a backup Internet előfizetésünkre, és párhuzamosan felhívtam a Digi ügyfélszolgálatot.

Hosszadalmas várakozás után a hívást fogadó fiatalember közölte, hogy a Digi vezetékes szolgáltató, ezért a Wifi-s kapcsolat problémáiért nem tud felelősséget vállalni, azért sem, ha elromlik a tőlük kapott modem, ezért kapcsolódjak hálózati kábellel a routerhez és próbáljuk ki úgy... egyébként ha kívánom, néhány napon belül kijönnek és bevizsgálják teszt-notebook-al, hogy működik-e. Ha akkor működik, ötezer Forint a kiszállási díj.

Na most ez... olyan Elenderes hozzáállás (aki netezett akkor, tudja, miről beszélek: rendszeresen újratelepíttették a számítógépet az ügyféllel, amivel elment az idő, közben megoldották a központi problémát és utána diadalmasan mondták, hogy UGYE, hogy a KEDVES ügyfélnél volt a probléma...)

Nyilván formálisan igaz, hogy a szerződés vezetékes Internetet biztosít, de erre hivatkozni állítani, hogy náluk minden rendben, és a Wifi miatt van a probléma... hm... (A router egyébként a géptől kb. egy méterre van, egy tízes téglafal túloldalán.)

Eltöcskölésztünk vagy félórát a router újraindítással, hívásvárakoztatással, egyeztetéssel, vitatkozással stb., ami idő elég is volt arra, hogy megjavítsák a központi problémájukat, ami egyrészt pozitív, mert megint van optikai net, másrészt meg hülyére véve érzem magam, mint mindig, amikor a Digi ügyfélszolgálattal kell bármit egyeztetnem.

Nekem szimpatikus a Digi "kuruckodása" a NAAAGY "labanc" szolgáltatók ellen, de ez az ügyfélszolgálat, meg a "vezetékes szolgáltatók vagyunk" mantrája elég gyomorforgató.

Ha jönne valami Digi-hez hasonló sebességet, hasonló áron nyújtó szolgáltató, örömmel váltanék, mert a Digi márkahűséget egyáltalán nem alakított ki bennem, nem tudok "kötődni" hozzájuk, úgy, ahogyan pl. a Thinkpad eszközökhöz tudok.

(#85616) MadMancs válasza Ed_007 (#85615) üzenetére


MadMancs
veterán

Egyik szolgáltató se vallal garanciát wifire. Mindegyik pont ugyanazt mondja ha wifi hibát jelentesz be.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#85617) avena71


avena71
tag

Üdv!

Szerintetek ez a hibaüzenet, amivel szakad a kapcsolat:
pppd[14743]: LCP terminated by peer (Peer not responding)
pppd[14743]: Connect time 10.0 minutes.
Majd 10 perc múlva:
pppd[14743]: Connection terminated.
pppd[14743]: Connect time 10.0 minutes.
szolgáltatói oldali hiba vagy router?
Digi PPPoE 100/100, MI-R3G Padavan 3.4.3.9L-101_06984e0 FW-vel.

:R

(#85618) Intruder2k5 válasza Ed_007 (#85615) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Veszel egy saját routert, olyan WiFi képességekkel amilyennel szeretnéd, a DIGI eszközét bridge (modem) módba állíttatod velük, és ennyi. Nem kell ezt túlbonyolítani. Egyébként meg ahogy előttem is írták, a szolgáltatás átadási pontja más szolgáltatóknál is az ONT/HGW LAN portja. Ahogy mobilnet esetén is 0/0Mbps a garantált sebesség, úgy a rádiós kapcsolat miatt ez a WiFi-re is igaz.

[ Szerkesztve ]

(#85619) Scrym


Scrym
tag

Pont ma állították át nekem is bridge módba, ment is vissza a régi 100-as Tenda router ideiglenesen. Tudom így most messze nem használom ki a sávszélességet, de jelenleg nincs is rá igény... Persze az Airplay egyből működik újra a tv-vel, sejtettem hogy a digi szutyka az oka, idővel beteszek majd egy gigabites router-t, köszönöm a segítséget és ajánlom mindenkinek én is, hogy használjon saját routert. ;)

(#85620) TeeJay


TeeJay
félisten

Írtam DIGI hibabejelentőre hogy tudnak-e arról hogy a BIX porton mekkora esések vannak naponta többször is. Kiváncsi vagyok mit válaszolnak :D
Azt ne írják hogy teljesen rendben van mert azt nem hiszem hogy ilyen azonnali 10-15gigabit elmegy aztán viszajön az normális. :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#85621) Intruder2k5 válasza TeeJay (#85620) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tisztelt előfizetőnk!

Amennyiben az Ön által jelzett probléma az előfizetésének rendeltetésszerű használatát gátolja, úgy kérem írja meg a tapasztalt hibát, és munkatársaink kivizsgálják azt.

Üdvözlettel, DIGI Ügyfélszolgálat!

(#85622) nrg_52 válasza Intruder2k5 (#85621) üzenetére


nrg_52
addikt

Kb, vagy hasonlo sablon valasz. Ha viccesebb a kezelo, akkor megirja, hogy munkaba menet, munkabol hazafele menet, a hirado, a draga orokosok es a konyhafonok vip alatt nem speedtesztelnek az emberek.:DDD

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#85623) viktorhu válasza TeeJay (#85620) üzenetére


viktorhu
veterán

Majd megírják, hogy próbáld meg újraindítani a routert, és ha további segítség kell, akkor írd meg, hogy milyen levelező programot használsz, de ők nem látnak hibát.

(#85624) Mcray


Mcray
senior tag

Sziasztok! Nem tudja valaki mi lehet a 17. kerületben? Olyan lassú a net, hogy egy 1 perces videó betöltése 3-4 percet vesz igénybe. Youtube zenehallgatás esélytelen. A legtöbb weboldal egyszerűen feladja. Speedtest.net-et sem tudtam futtatni.

Nem értek hozzá. Tipikus netbunkó vagyok, ahogy az indexes cikkben írta az informatikus :)

Szólnék a Diginek, hogy WTF van, de örülök ha van netem egyáltalán. Múlkor kijöttek kihúzták és úgy hagyták. 3 nap szabimba került...

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#85625) Olyasmi válasza Borisz76 (#85614) üzenetére


Olyasmi
aktív tag

Az AP módot hogy kell beállítani?
De amúgy mitől allitódik el, idáig tökeletesen működött..

(#85626) mpo válasza TeeJay (#85620) üzenetére


mpo
veterán

Tisztelt előfizetőnk!
ÁSZF Törzs:
[link]
12.3.2. A Szolgáltató rendkívüli felmondása
A Szolgáltató jogosult az Előfizető szerződésszegése esetén felmondással élni, ilyen esetben a felmondási idő 15 nap:
d)az előfizető a szolgáltatást törvénybe ütköző módon vagy célokra használja.

Ha érted, akkor már elavult.

(#85627) TeeJay válasza mpo (#85626) üzenetére


TeeJay
félisten

Ez hogy jön ahhoz hogy a BIX porton látványosan 10-15 gigabites esés van napi többször?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#85628) 4Grider válasza TeeJay (#85627) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mivel minden beesés előtt van egy felfelé futó szakasz, szerintem ez terheléselosztás lesz, amihez nem sok közöd van. Nincs kőbe vésve, hogy adott irányú forgalmat csak a BIX-en keresztül lehet kiszolgálni. Tehát megérdemled a lerázó szöveget.

(#85629) mpo válasza TeeJay (#85627) üzenetére


mpo
veterán

Hányan nézik még a Digi előfizetői közül a BIX-et?
Azt se tudják, mi az.
Van a garantált sebesség az idő x %-ában, ha az megvan akkor csöndet kérünk.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#85630) mpo válasza 4Grider (#85628) üzenetére


mpo
veterán

Erre tudsz valami mondani?
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#85631) Borisz76 válasza Olyasmi (#85625) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha a szolgáltató által adott ONT ( modem-router kombó ) megfelel tudásban , akkor a saját eszközödet "csak" AP módba kell állítani.
Ennek 2 módja lehetséges :
1, A saját eszközödben van dedikált AP mód.
PC-re dugod , belépsz a webes felületére , átállítod, restart és bekötöd a véglegesnek szánt helyére.
2, Nincs a menüjében dedikált AP mód , akkor így kell.

Ekkor a saját eszközödre tudsz vezetékkel és vezeték nélkül is kapcsolódni. Rout-olást a szolgáltatói ONT intézi.

Ha a szolgáltatói ONT eszköz számodra nem ad elegendő beállítási lehetőséget , akkor azt át kell állíttatni velük ( ügyfélszolgálatot kell hívni ) "Bridge" módba. Ekkor csak " átmegy " rajta a jel.....és az utána kötött saját eszközödet tudod Router módban használni.
( Szerződés legyen kéznél a csatlakozási adatokkal...mert azt a saját routeredben majd be kell írni ! )

Nekem nincs még Digi előfizetésem de egy ideje olvasom ezt a topikot.
Annyi biztos, hogy a szolgáltatói eszközök csak az alap dolgokat tudják.
Wifi van ugyan bennük de az is csak a 2.4 Ghz sávot tudják. 5 Ghz-ről ....azaz az AC-s Wifi-ről le is mondhatunk.
Van olyan modell amin több vezetékes kapcsolat is van de ezekből csak 1 db Gigabites sebességű ( 10/100/1000 ) a többi csak Fast Ethernet ( 10/100 ). Olvastam olyat is, hogy hiába van 2 PC rádugva az ONT-ra nem látják egymást.....mert mint kiderült a csatlakozások egymástól el vannak szeparálva.....külön hálózatot hoz létre az ONT.
Erre pedig megoldás : Csak az ONT Gigabites csatlakozását kell használni és egy 5 vagy portos Gigabites SWITCH segítségével ezt lehet osztani. Ezáltal a switch-be dugott eszközök egy hálózaton lesznek.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#85632) 4Grider válasza mpo (#85630) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az én készülékemen (onttól különálló ftth receiver) nincs semmilyen szabályzási lehetőség. Nálam viszont nem is kell, mert 3 szintes a családi ház összesen 6 tv-vel. Szóval itt kifejezetten jól esik az erős jelszint...

(#85633) Borisz76 válasza Borisz76 (#85631) üzenetére


Borisz76
veterán

Javítás :

Csak az ONT Gigabites csatlakozását kell használni és egy 5 vagy 8 portos Gigabites SWITCH segítségével ezt lehet osztani. Ezáltal a switch-be dugott eszközök egy hálózaton lesznek.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#85634) beach head


beach head
senior tag

Ha resetelem az ont-t a gombbal, akkor én magam is vissza tudom kapcsolni bridge módba ha rádugom a laptopot vagy mindenképp a diginek kell azt távolról?

(#85635) 4Grider válasza beach head (#85634) üzenetére


4Grider
nagyúr

Resettel nem szerzed meg az admin jogot ezeken az eszközökön. Tehát mindenképp ügyfélszolgálat...

(#85636) Olyasmi válasza Borisz76 (#85631) üzenetére


Olyasmi
aktív tag

Köszönöm a segítséget! :R

(#85637) TeeJay válasza 4Grider (#85628) üzenetére


TeeJay
félisten

Azt kaptam vissza hogy köszönik a jelzést és továbbítják az illetékesek felé. :D

mpo:
Nekem FTTH-n éjjel nappal megvan a 900megabit, nincs gondom a sebességgel
csupán jeleztem nekik hogy normális-e ez
dchard írta pár hete/hónapja hogy ez azért nem normális
ennyi semmi több ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#85638) TeeJay válasza mpo (#85630) üzenetére


TeeJay
félisten

Nálam is 3TV van 3-as osztón ami ugye 6dB körüli csillapítást ad kapásból mindhárom kimenetére de 70-80% jelerősség van a TV-n minden frekvenciára és lakásban az osztó és minden TV között van 8-10m trishield koax. Másoknál ahol láttam nem egy helyen simán az ONT-ből másfél méter koax és ment a TV-be és gond nélkül nézték a digitális adást szóval szerintem más miatt lesz nem megfelelő a TV adás nálad

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#85639) TeeJay válasza 4Grider (#85635) üzenetére


TeeJay
félisten

ONT Reset után mikor feláll nem tölti le a központból hogy neki bridge módban kell lennie?
Olyankor újra be kell kérni ügyfélszolgálaton?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#85640) cof válasza TeeJay (#85638) üzenetére


cof
veterán

Ez TV típus/márka függő. Nem egyforma tunerek vannak a TV-ben, ezért egyik érzékenyebb, másik nem a magas jelerősségre.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#85641) TeeJay válasza cof (#85640) üzenetére


TeeJay
félisten

Nálunk 3LG TV van
Egyik 5-6éves fullhD
másik 2hónapos idei széria 65UN8000
harmadik 5-6éves HDReady 28" kis TV
mindegyiken tökéletes de mondom itt van 3-as osztó 6dB csillapítással de majd 1x megnézem sima toldóval hogy úgy mennyit dob rá a jelerősségre
80% körül van a jelerősség és 100% a minőség mindegyik frekvencián :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#85642) cof válasza TeeJay (#85641) üzenetére


cof
veterán

A Sony tuneres TV-nél olvastam nagyon sok panaszt ezzel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#85643) mpo válasza TeeJay (#85638) üzenetére


mpo
veterán

Ha FTTH lesz,
Még nincs, csak a jó öreg FTTB, most nincs gond a jelerősséggel.

Ha érted, akkor már elavult.

(#85644) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Budapesten a XIII.kerületben, 5 percenként megszakad a kapcsolat? Máshol nincs ilyen probléma?

(#85645) TeeJay válasza pinnacle (#85644) üzenetére


TeeJay
félisten

18-ban tökéletes az FTTH de ezek a BIX szakadások megint izgalmasan néznek ki :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#85646) pinnacle válasza TeeJay (#85645) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Most már elmúlt. Nem tudom mi lehet ez a szakadozás. Mostanában szinte mindennap van ilyen. Azt hittem IP cím (publikus van) váltás miatt, de az nem 5 percenként van. Lehet valami karbantartás, fejlesztés? Majd csak lesz nálunk is Gigabit. Múltkor felhívtam őket, nem értették, hogy október 17-én leadott FTTH váltás kérésemre, miért nem jelentkeztek idáig, azt mondták majd hívnak. Átállásnál nincs határidő.

[ Szerkesztve ]

(#85647) szabonagyur válasza pinnacle (#85644) üzenetére


szabonagyur
félisten

NYh-n csak totál lassú úgy, hogy speedtest szerint megvan a sebesség bőven.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#85648) Blaise


Blaise
veterán

Sziasztok!

Jöttek ma a Digitől, hogy FTTB-ről FTTH váltás lesz a házban, írjam alá...

Mire számíthatok? Lehet bármi komplikáció? Az ONT eszközt tudom majd sajár routerrel használni mint eddig?

Köszi!

(#85649) Márton válasza Blaise (#85648) üzenetére


Márton
nagyúr

Pár napot olvass már vissza. De még ma délelőtt is volt róla szó..
[link]

Lehet egy új kábel kell majd a teló miatt, ha eddig 100-as neted volt. Egy plusz konnektort is igényel a móka.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#85650) Blaise válasza Blaise (#85648) üzenetére


Blaise
veterán

Ja és a tv marad az eddigi koaxon ugye? :)

Márton:

Köszi, 1000-es net volt eddig, van telefon is, de nem használtam sose.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.