Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85651) qnadam válasza Blaise (#85650) üzenetére


qnadam
veterán

nem marad, de lakáson belül használhatod a meglevőket.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#85652) Márton válasza Blaise (#85650) üzenetére


Márton
nagyúr

Miért nem? Tök jó a percdíja 4-6Ft. Vagy nem hívsz senkit? Mobilon még jobb?
TV marad koaxon, csak a kábel másik vége most az ONT-ba megy majd.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#85653) dchard válasza TeeJay (#85645) üzenetére


dchard
veterán

Csúcsidőben konkrétan kikoppan az elmúlt 3-4 napban.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#85654) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Nem tudom, hogy mitől lehet ez a szakadozás, amiről már többen is írtatok.

Eleinte nagyon gyakori volt, periodikusan ismétlődött. A hibabejelentés azzal zárult, hogy beállítási hiba volt, ezt valószínűleg valahol központilag oldották meg, mert nem kellett kiszállnia a szakembereknek.

Viszont azóta is elment párszor a net. Érdekes módon a router újraindítása után helyreáll, ám lehetséges, hogy addigra egyébként is újra elérhető lett volna az Internet.

A második hibabejelentésre az volt az írásbeli válasz, hogy "Lehetőség van rá, hogy szerelő kollégánk a helyszínen, a saját laptopjával csatlakozva az Ön végpontjára tesztelje a kapcsolatot, méréseket végezzen. Amennyiben a hibajelenség tapasztalható, díjmentesen elhárítja azt, amennyiben viszont a kapcsolatot rendben találja, hibát szolgáltatói oldalról nem tud megállapítani, akkor a kiszállási költséget (5.000.-Ft) a következő havi számlán felszámolják Önnek."

A fórumon felbukkanó hozzászólások alapján azonban úgy tűnik, hogy talán mégsem egyedi ez a jelenség.

(#85655) Dhampir válasza Dhampir (#85654) üzenetére


Dhampir
félisten

A hozzászólásom beírása után ismét elszállt a net.

Még az Ethernet kártyát le fogom ellenőrizni, ha ismét szünetelni fog az Internet, mert amikor az adaptert alaphelyzetbe állítottam és újraindítottam a gépet, azután ismét helyreállt.

Ha ismét bekövetkezik a hiba, átváltok wifire, és ha azzal menni fog, akkor egyértelműbb lesz a helyzet.

(#85657) Dhampir válasza Dhampir (#85656) üzenetére


Dhampir
félisten

Wi-Fin keresztül sem volt Internet, tehát nem a gépben lévő Ethernet kártya a ludas. Most ismét visszajött. Ez "szinuszosan" így váltakozik.

(#85658) TeeJay válasza dchard (#85653) üzenetére


TeeJay
félisten

Ma hajnalban még éjfél után is voltak nagy esések

És ezt ne fogja senki load balance-ra mert hajnali 2-4között hova esne 5-10gigabit amikor minimális forgalom van? :D
Na de majd kiderül mi is lehet ez

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#85659) #68216320 válasza TeeJay (#85658) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nálam 23:16-kor és 0:57-kor is megszakadt a kapcsolat. Kezd unalmassá válni a digi szarakodása.

(#85660) TeeJay válasza #68216320 (#85659) üzenetére


TeeJay
félisten

Szerencsére FTTH-n nálam 18-ban betonstabil de ugyanitt FTTB userek írtak facebook-on hogy sűrűn szakad. Elvileg ha jól tudom FTTH-val az összes környező lakótelep a Gyömrői úti fejállomásra van kötve de az FTTB nem tudom miben másabb

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#85661) aerius66


aerius66
csendes tag

Hello Mindenki!

Mivel a DIGI nem valami segítőkész és kifogytam az ötletekből, ezért hozzátok fordulok.
DIGI 100-as netem van 11 emeletes panelban, még nincs optikai bevezetve.

Setup: Bejön a hálózati kábel a lakásba ajtó felett, majd onnan a falba elvezett kábelen keresztül az Edgerouter X-be, onnan pedig a PC-hez, amin Win 10 fut.

A probléma, hogy a ~10 MB/s-ből, ha 8-9-et tartom huzamosabb ideig, legyen az torrent vagy Steam-es letöltés, akkor 1-2 GB után garantáltan levág. Hívtam őket, mondták dugjam rá közvetlen gépre teszteljem egy napig, ugyanúgy jártam, 1 órán belül levágott kb. 20x.
Azt mondták megnézik, így is tettek, de "nem náluk van a hiba".
Ezt eljátszottam velük eddig 2x, más segítséget nem kaptam tőlük. Négy utcával odébb, ahol eddig laktam, ugyanezzel a felállással már 10 éve DIGI-t használtam minden probléma nélkül.

Amit próbáltam:
- cseréltem hálózati kábeleket, kikerültem esetlegesen hibás kábeleket a lakásban, mint pl. ami a falban megy
- router firmware frissítés, teljes factory reset
- QoS gondoltam hátha, talán egy picit ritkított a szakadásokon

Személyesen bementem vállvetés után ismét csak annyit kaptam, hogy "nem tudják mi a gond, nem náluk van a hiba".

Azt hiszem ennyi, más most nem jut eszembe infó. Kérlek segítsetek mielőtt kitépem a maradék hajamat is.

EDIT: Közben látom, így okos fejemmel visszaolvasva, hogy másoknál is problémás a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#85662) Blaise válasza Márton (#85652) üzenetére


Blaise
veterán

Van céges telefonom, de jó tudni, valóban nem rossz percdíjak.

(#85663) Márton válasza Blaise (#85662) üzenetére


Márton
nagyúr

Nade céges telóról intézel minden magán ügyet is?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#85664) szabonagyur válasza Márton (#85663) üzenetére


szabonagyur
félisten

Én igen, 6 éve egy fillért nem költöttem mobil-ra :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#85665) Dhampir válasza Dhampir (#85657) üzenetére


Dhampir
félisten

Kiderült, hogy valóban a router a hibás. A ZTE búcsúzott, helyette Huawei érkezett. Végre ismét van rendes, folyamatos net és reménység szerint ez így is marad. :)

(#85666) geleati


geleati
tag

Sziasztok! Azok akik Huawei HG8143A5 ONT eszközt kaptak csereként, meg tudták reklamálni, hogy miért kaptak olyan eszközt, amin csak 1 gigabites port van? Az előző ZTE 668-ason mind az volt, ez szerintem így visszalépés.
Kérdeztem a Digis kollégát (akkor még nem tudtam erről a limitációról), hogy most már mindehova ezt viszik-e. Válasza, hogy 3 féle van jelenleg, és ez a jobb (kíváncsi vagyok milyen lehet akkor a többi :F )

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#85667) MadMancs válasza geleati (#85666) üzenetére


MadMancs
veterán

Szinte biztos hogy reklamációnak helye nincs. Minden szolgaltatónál a szolgáltatás átadási pontja 1db GE (100feletti csomagoknál) LAN port. Minden további port/routing/wifi csak grátisz extra.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#85668) TeeJay válasza geleati (#85666) üzenetére


TeeJay
félisten

Vegyél saját routert ha egyéb igényeid vannak :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#85669) Borisz76 válasza geleati (#85666) üzenetére


Borisz76
veterán

Vagy ha elég az ONT tudása csak a port kevés, akkor szerezz egy 5-8 portos gigabites switch -t.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#85670) geleati válasza Borisz76 (#85669) üzenetére


geleati
tag

Egyelőre még az is gond, hogy az ONT -ra kötött NAS nem látszik a hálózaton (a csere előtt gond nélkül ment) [link]

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#85671) Borisz76 válasza geleati (#85670) üzenetére


Borisz76
veterán

Azért nem látja mert a portok között nincs átjárás..... mint ahogy már más is írta előttem.

ONT - Gigás csatlakozójából kábel egy Switch - be, onnan tovább minden máshoz.
Így tuti egy hálózaton lesznek az eszközök.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#85672) geleati válasza Borisz76 (#85671) üzenetére


geleati
tag

Így már értem, köszönöm! :R

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#85673) M_AND_Ms válasza szabonagyur (#85664) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

6 éve??? Most, hogy belegondolok....
1995 óta cipelek magammal mobilt. Azóta, kb egy év időszak volt, amikor mind a készüléket, mind a forgalmat magam fizettem. Amúgy, mindig cégest használtam, magáncélra is.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#85674) szabonagyur válasza M_AND_Ms (#85673) üzenetére


szabonagyur
félisten

Foleg, hogy kb minden messengeren megy keresztul, valos hivas minimalis de az is aproert.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#85675) MasterMark válasza aerius66 (#85661) üzenetére


MasterMark
titán

Hívtál már ki szerelőt aki hozzáfér az ottani eszközökhöz?

Switch Tax

(#85676) aerius66 válasza MasterMark (#85675) üzenetére


aerius66
csendes tag

Mármint DIGI szerelőt vagy általánosságban egy hálózati szakértőt? Feltételezem, hogy az előbbi.

Annak ellenére, hogy a DIGI felajánlotta, hogy kiküld valakit és én állom a költségeket, ha nálam van gebasz, amikor bementem személyesen megkérdezni, hogy hogy áll az ügyem, akkor mondták azt, hogy semmit nem találtak.
Erre kértem egy szerelőt, válasz pedig az volt, hogy nem küldenek, mert nem náluk a hiba. Ez a hozzáállás a XIX. kerületben van, ha az bármit segít.

(#85677) Laccoss válasza geleati (#85670) üzenetére


Laccoss
addikt

Itt mit látsz?

(#85678) geleati válasza Laccoss (#85677) üzenetére


geleati
tag

Ezt: [kép]

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#85679) Laccoss válasza geleati (#85678) üzenetére


Laccoss
addikt

És nem látja a két gép egymást a két külön ONT portról?

Valami LAN scanner programmal nézted? NAS-nál én el tudom képzelni, hogy van valami védelmi beállítás, vagy nincs jól beállítva.

[ Szerkesztve ]

(#85680) geleati válasza Laccoss (#85679) üzenetére


geleati
tag

Szereztem egy switchet Borisz76 ajánlására, de először így sem láttam a NAS-t, csak miután reseteltem. Köszönöm a segítséget :R

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#85681) fodi91


fodi91
újonc

Sziasztok!

A napokban kötöttem Digi 1000 FTTH net csomagot és egy huawei echolife HG8143a5 ONT kaptam hozzá. WiFi-n 40 Mbps-os sebességet mérek, kábelt nem használok. Azt szeretném, hogy a WiFi-m gyorsabb legyen. Nagyon nem értek a hálózati dolgokhoz. Mi lenne a teendőm? Veszek egy dual band routert? Gondolom igen, mert az ONT wifije úgy néz ki, hogy ennél nagyobb sebességre nem jó. És utána azt simán összetudom kötni az ONT-vel? Úgy értem, hogy az ont csak simán összedugom a routerrel is minden működni fog rendesen? vagy valamit kell még beállítanom?
Vagy ha megveszem a routert és kihívom a Digit ők beállítják nekem?

(#85682) Xelo válasza fodi91 (#85681) üzenetére


Xelo
addikt

veszel egy olyan routert ami megfelelne az elvárásaidnak, azt rákötöd az ont-re, és felhívod a digit hogy a kütyüjüket rakják bridge módba. ;) szerintem a téma összefoglalójában is le van írva.

(#85683) bajusz15


bajusz15
senior tag

Sziasztok!
Lassan egy éve lesz bekötve az 1000-es digis net, és hónapokig problémamentesen üzemelt egy Archer AC1900-as routerrel. Az utóbbi hetekben viszont elkezdett megszakadni a net, de nem percekre/órákra, hanem pár ezredmásodpercre(?). Netezés közben észrevehetetlen volt, nincs ilyenkor sárga háromszög - vagy akármi is van win10-nél :D. Viszont játék közben (Warcraft, World of Warships), tehát amik internetkapcsolatot igényelnek simán kidobnak, ez megtörténik 2-3percenként, de van amikor "kibírja" 20-30 percig is, aztán megszakad.
Az említett router cserélve lett egy Huawei AX3, kétmagos masinára, a probléma viszont maradt. 2 gépen van net, egyik játék az egyiken, másik a másikon, mindkettőn jelentkezik a dolog.
Megpróbáltuk a digisek által adott routerrel, az csak 100megás, ott is ledobált, viszont ritkábban. Driverek frissek mindkét gépen, routeres varázslatot inkább nem kísérlem meg, mint az összefoglalóban is írva van, nem tudom mit csinálnék szóval hagyom :D
Mielőtt hívnánk őket, előtte itt próbálkozok megoldást találni :) Lehetséges, hogy hiába van frissítva a driver, mindkét gép régi(2014es, még 1gbs-es ethernet csatlakozóval) már az 1000es netnek?
Előre is köszi! :R

(#85684) Ted_Beneky


Ted_Beneky
senior tag

Emlegetnek valami 30 napos ingyen netet a digitális oktatásban otthon tanuló diákok részére,. ebbe a DIGI is beletartozik?

Csillagkaput a Csillag térre!

(#85685) Intruder2k5 válasza Ted_Beneky (#85684) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Minden vezetékes internetszolgáltató.

(#85686) canniball válasza Ted_Beneky (#85684) üzenetére


canniball
nagyúr

Bele.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#85687) Laccoss válasza Intruder2k5 (#85685) üzenetére


Laccoss
addikt

Nem csak azzal, akivel sikerül megegyezni a kormánynak? Az NMHH-s huzavona miatt, lehet a digi nem fog örömmel egyezkedni.

[ Szerkesztve ]

(#85688) Intruder2k5 válasza Laccoss (#85687) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez nem megegyezés kérdése. Kijött a kormányrendelet a Magyar közlönyben és pont.

(#85689) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

Kapnak a cégek kompenzációt érte? Erről nem láttam semmit.

(#85690) qnadam válasza Lajosnagy17 (#85689) üzenetére


qnadam
veterán

szerinted?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#85691) kevinium válasza Lajosnagy17 (#85689) üzenetére


kevinium
aktív tag

Úgy gondolom, hogy az lenne a normális, ha kapnának kompenzációt, de valószínűleg nem fognak...

(#85692) Intruder2k5 válasza Lajosnagy17 (#85689) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez már nem a topik témája, ha ez az ami érdekel, akkor fáradj át a politika topikba!

[ Szerkesztve ]

(#85693) Laccoss válasza Intruder2k5 (#85688) üzenetére


Laccoss
addikt

Ok, így már érthető, köszi.

(#85694) Menotti válasza mpo (#85593) üzenetére


Menotti
aktív tag

Nem tudod,fix a jelszintje.(És igen egész nagy jelszintet ad ki,elvisz akár 5-6 tvre elosztást is.Cserébe ha 1-2 tvre van csak elosztva akkor az érzékenyebb tuneres tvk akadhat,kockásodhat tőle)

(#85695) Grecky


Grecky
senior tag

Sziasztok!
Kötelező hálózatfejlesztés címszó alatt behúzták a panelba hozzánk az optikai DIGI-t, nagy volt öröm és boldogság...eddig.
Adtak egy ZTE F618-as csodát, amellyel akármennyire is küzdök nem tudom működésre bírni azt, hogy a LAN és a WLAN eszközök lássák egymást, így pl a kodi remote appja, a kore nem megy, továbbá chromecastre sem tudok castelni semmit asztali gépről, mert a chrome nem látja. Portokat próbáltam engedélyezni, de semmi változás, hívjam a DIGI-t ezügyben? Vagy a régi routerem kell bridge módba rakni a LAN 2-re? Na, ezt nagyon nem szeretném. :(
Köszi a válaszokat így előre is.

[ Szerkesztve ]

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#85696) cof válasza Grecky (#85695) üzenetére


cof
veterán

Nálam is F618 van, ugyanígy meglepődtem én is. Nincs mit tenni, saját router, ha kell belső hálózat.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#85697) Borisz76 válasza Grecky (#85695) üzenetére


Borisz76
veterán

A szolgáltatói eszközön a vezetékes portok el vannak egymástól választva....nincs átjárás közöttük. Ugyanez igaz a WIFI-re is.
Tehát minden csatlakozón és a wifi-n is eléred a netet de a különböző portokra csatlakoztatott eszközök nem tudnak egymás felé kommunikálni.

Több megoldás is létezik :

1, Ha elég az ONT "tudása".

ONT ( szolgáltatói eszköz ) marad router módban és egy saját routert akasztasz rá AP / Acces Point / Hozzáférési pont módban.
Minden eszközöd vezetékkel és vezeték nélkül a saját routeredre csatlakozik.

2, Ha az ONT tudása kevés lenne....

ONT-ot "Bridge" módba rakatod a telefonos ügyfélszolgálattal és a saját eszközöd utána kötöd. Ekkor a sajátod üzemel "rendes" router üzemmódban. Vezetékkel és vezeték nélkül a saját routeredre csatlakozol. Ekkor kelleni fog a szerződés amiben a csatlakozáshoz szükséges adatokat megtalálod.

Ha kevés lenne a vezetékes kapcsolat, akkor pedig érdemes lehet beszerezni egy 5 vagy 8 portos gigabites Switch-et is.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#85698) Laccoss válasza Borisz76 (#85697) üzenetére


Laccoss
addikt

"A szolgáltatói eszközön a vezetékes portok el vannak egymástól választva"

Ez ne legyen általánosítva, mert nálam momentán van átjárás, persze lehet csak a HG8121H ont-nél.

(#85699) cof válasza Laccoss (#85698) üzenetére


cof
veterán

Az lehet, de ilyen eszközt nem kívánok senkinek. Kettő LAN port van rajta ha jól látom és csak egy gbites. Aztán meg ha TV eőfizetés is van mellette akkor máris ott a plusz eszköz.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#85700) Intruder2k5 válasza cof (#85699) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem is ilyen van, teljesen elégedett vagyok vele. Ha 8 LAN portja is lenne, akkor is csak egyet használnék belőle, amin keresztül a saját routeremmel kötöm össze. A külön FTTH Receiver sem zavar, egy tenyérnyi helyem mindig akad neki a polcon. Sokkal jobban zavarna, ha a TV mellé kötelező lenne mondjuk box-ot használni.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.