Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86751) Killerlaca válasza ori_za (#86749) üzenetére


Killerlaca
senior tag

Nekem be sem jön a speedtest oldal valamiért.

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#86752) attilav2 válasza ori_za (#86749) üzenetére


attilav2
őstag

Nekem szintén szegeden megvan a 8-900mbit szelessav.net-en mérve, de a weboldalak lassabban töltődnek be.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#86753) eisento


eisento
addikt

ez nem tudom mennyire lehet valos a mostani helyzetben " Példátlan intenzitású DDoS támadás érte el hazánkat is az elmúlt időszakban." :F 7 oraja rakta fel faszbukra vmi invitech nevu oldal lehet bullshit az egesz :DDD

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#86754) Invi válasza tomiivagyok (#86744) üzenetére


Invi
aktív tag

Mindenhol megvannak a problémák. UPC országosan fos, telekom kb ennyiszer.

(#86755) Jim74 válasza eisento (#86753) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szerintem ez csak egy általános értekezés a DDOS-ról.

(#86756) eisento válasza Jim74 (#86755) üzenetére


eisento
addikt

akkor kamu. de akkor mi a kuki van a digivel? :F

nem tudok sebesseget merni, hogy leadjam hibara mert a gyerkoc nezi yt-n a meset ha csinalok merest lehasal es vegem, lassan ugyis megy alukalni es majd utana ^.^

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#86757) oehlergabor


oehlergabor
csendes tag

(#86758) TeeJay


TeeJay
félisten

Mondom hogy valami központi gebasz lesz mert most is 300megabit felett van bőven a feltöltésem tehát nem a net lassú hanem a weboldalak nem töltenek be
az meg DIGI és a szerver szolgáltatók közötti gond. Ha jól tudom sok szerver a VH-ban meg Dataplex-ben van vagy többi nagy szolgáltatónál és ha megnézitek megint a DIGI BIX 100 gigás portot olyan 15-20gigabitek ugrálnak hogy öröm nézni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#86759) Lokids válasza oehlergabor (#86757) üzenetére


Lokids
addikt

Azaz többen is elkezdték használni azt a netet, amire előfizettek? Vagy mitől lett hirtelen extrém?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#86760) Viktor77 válasza Lokids (#86759) üzenetére


Viktor77
titán

Pontosan. De ez minden szolgáltatónál így van.
Ha minden 2000mbites Telekom használó elkezdené fullosan kihasználni a sávszéljét (egyszerre, vagy nagyon sokan), ők is elesnének.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#86761) Foose válasza oehlergabor (#86757) üzenetére


Foose
addikt

De vajon meddig lesz zavartalan? Kedden éjfél körül lehalt nálam a net. Mentem aludni,már nem foglalkoztam vele. Szerda este 6 körül megint lehalt. Fél óra telefonos beszélgetés közben jött helyre. Ma péntek van. Zavartalan lesz,de az ilyen előzmények alapján vajon meddig? :(((

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#86762) Hegyirabló válasza Lokids (#86759) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Ez kábé a negyven milliós kérdés. Azért készüljünk rá, hogy ez a Diginél egyre gyakoribb lesz, sőt, már most egyre gyakoribb.

Aquila non captat muscas.

(#86763) lugosi válasza Killerlaca (#86747) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Erről szól a topik kb 2 napja... pont előtted is írták.

(#86764) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

Belfast-based UK ISP Fibrus, which is deploying a new Fibre-to-the-Premises (FTTP) broadband network across Northern Ireland, have embarrassingly had to inform some of their customers in the South Down constituency that their speeds will need to be significantly downgraded due to a lack of network capacity

Remélem nem ez lesz nálunk is.

(#86765) Invi válasza Hegyirabló (#86762) üzenetére


Invi
aktív tag

Ez minden szolgáltatónál így van mobilon is, átlag felhasználás +10%-ra lőnek. :( Ezért nem tudsz telefonálni mobilon szilveszterkor.

(#86766) kevinium


kevinium
aktív tag

Fölvetném, hogy egy cég miért a facebook-oldalán keresztül kommunikál az ügyfeleivel, miért nem tudja a saját oldalára is kiírni? (De legalább és legelsősorban a saját honlapjára kiírni az országos hibára vonatkozó információkat?)

Kíváncsi lennék továbbá, hogy pontosan mi számíthat "extrém mértékű hálózatterhelésnek", és hogy a probléma megoldásának részét képezi-e, hogy megvárják amíg az emberek elmennek aludni, és utána azt mondjuk, hogy jó lesz ez így...

(#86767) Invi válasza kevinium (#86766) üzenetére


Invi
aktív tag

Mit vársz, amikor a kormány is ott kommunikál? :D

(#86768) Hegyirabló válasza Invi (#86765) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Jaja, tudom, mindig van valami magyarázat rá, ha a Digit meg kell védeni... Például, hogy a többivel is ez van. Én mondjuk voltam a többinek is az ügyfele, ennyiszer ketten nem tolták a pofámba a szart, mint ahányszor a Digi, pedig a Telekom ellen 1,2 milliós pert nyertem.

Aquila non captat muscas.

(#86769) kevinium válasza Invi (#86767) üzenetére


kevinium
aktív tag

Azt meg aztán pláne. :W

[ Szerkesztve ]

(#86770) Lokids válasza Viktor77 (#86760) üzenetére


Lokids
addikt

Az oké, de egyre több ember fog 4K tartalmat neten keresztül fogyasztani (netflix+ társai). akkor mi lesz? Mindenkinek megmondják, hogy ott a 65"-s tv azt nézzél rajta filmet 320p-ben?
Vagy azt a QoS még képes életben tartani minden más kárára?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#86771) Blaze_


Blaze_
aktív tag

[link]
Szép piros.

(#86772) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

További egy hónapig ingyenes a parkolás és az internet a digitális oktatásban részt vevőknek

(#86773) Sisco2


Sisco2
tag

DIGI elismerte

(#86774) Lajosnagy17 válasza Lokids (#86770) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

4K nem probléma, az nem használ 1Gbitet.

(#86775) adika4444


adika4444
addikt

A 2018. október 23-ai hosszúhétvégén 2--3 napra a délutáni-esti órákra beleállt a földbe a DIGI. Azóta nem telik el úgy hónap, hogy legalább pár órára ne lenne ócska a szolgáltatás. Az utóbbi időben meg tényleg egyre rendszeresebbek a problémák.

A kommunikációjuk sajnos nagyon gáz. Én terveztem tőlük mobilt, de eddig is agyaltam rajta, hogy csak emiatt elmenyjek-e az Árkádba tesztről átváltani fizetősre, de az elmúlt két nap teljesen meggyőzött. Elég a vezetékes rész.

A külföld mostanság ugyancsak ingadozó, de az is vicc, hogy IPv6-on ugyanabba az irányba +10 ms a ping (pl. Telia pesti IP-je) és alacsonyabb sokszor a sebesség. Azt már átrágtuk, hogy nem Románián át megy az IPv6, de valami anomália akkor is van ott a routinggal és nem nagyon látom, hogy meg akarnák oldani.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#86776) kevinium válasza Invi (#86765) üzenetére


kevinium
aktív tag

Az még eszembe sem jutott, hogy mi lesz most, hogy megjelent Magyarországon a Stadia, amúgy olyan sávszélesség-igénnyel, hogy öröm nézni. Ez egy olyan szolgáltatás ami eddig nem létezett nálunk nincs rá használati "minta", valamint nem tudjuk, hogy hány ember kívánja majd egyszerre használni... Vagy ez már DDOS-nek számít?

(#86777) Lokids válasza Lajosnagy17 (#86774) üzenetére


Lokids
addikt

Hát.. ha folyamatosan pufferel a pocket loss miatt, akkor mindegy mennyit használ.
Bár nem tudom, hogy ezek a szolgáltatások mennyire töltenek előre.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#86778) Phoen|x válasza Gigi01 (#86750) üzenetére


Phoen|x
őstag

Nekem a telenornál az is vacakol, de tényleg nekem is jobb. :DDD

Egyébként én alapból inviteles voltam/vagyok nem is tudom. :DDD (a hűségem már 2 éve lejárt, de a megújult ügyfélszolgálat arra nem volt képes, hogy meghosszabbítása a szerződésem többszöri beszélgetésre se) szóval most csak úgy vagyunk egymásnak. Amíg invitel volt, nem volt valami gyors (30/5mbites) , de legalább beton stabil, 10 év alatt szinte semmi kiesés sem volt. Mióta a digi bekavart azóta ugyanolyan lassú viszont sokkal instabilabb. :W

[ Szerkesztve ]

Go Gunners!

(#86779) Dragon3000 válasza TeeJay (#86758) üzenetére


Dragon3000
veterán

Igen mert csak a feltöltés számít a többi nem igaz? Ha a ping szar vagy a letöltés vagy a feltöltés, mindegyik esetben használhatatlan fos lesz a net.

(#86780) Invi válasza Hegyirabló (#86768) üzenetére


Invi
aktív tag

én is voltam telekomos 10 évig. Csak 2x volt bajom velük viszont akkor 3 illetve 6 hónapig. Remélem az ért ez is lesz olyan stabil legalább

(#86781) Hegyirabló válasza Invi (#86780) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Hát a kilenc hónap tíz év alatt azért sok. Nekem a Digivel jelenleg az arányom 4 év/4 hónap.

Aquila non captat muscas.

(#86782) Invi válasza Hegyirabló (#86781) üzenetére


Invi
aktív tag

nekem eddig 1 nap 5 hónap. Az a baj, hogy telekomnál midnig valami lokális gond volt a mi körzetünkben, amit mérnöknek el lehet magyarázni, üfsz leszarta, hogy minden este 17-22ig 30% loss. ők elintézték annyival, hogy látják a modemet és a speedtest ok.

(#86783) jczettler


jczettler
tag

Hivatalos verzió... :DDD

(#86784) tomiivagyok válasza jczettler (#86783) üzenetére


tomiivagyok
aktív tag

a "hamarosan" egy egész... bő időintervallum amúgy... :D

lehet 15 perc múlva, lehet 2 óra múlva, lehet 2 nap múlva.🤷🏻‍♂️ szóval sokkal előrébb nem vagyunk, de legalább tudnak a hibáról.

(#86785) Phoen|x válasza jczettler (#86783) üzenetére


Phoen|x
őstag

Mondom, hogy a CP lesz az. :DDD

Go Gunners!

(#86786) TeeJay


TeeJay
félisten

Továbbra is tartom hogy nem DIGI hálózaton belül lesz gond mert a sebesség jó FTTH-n
DIGI-nek kellene bővíteni a tárhelyszolgáltatók / más szolgáltatók és külföld felé aztán nem lenne gebasz

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#86787) zsolt501 válasza Lajosnagy17 (#86774) üzenetére


zsolt501
nagyúr

1 előfizetőre vetítve nem is okozna problémát, de mikor több 100 vagy 1000 előfizető kezd el 4K-s anyagokat le vagy feltölteni a helyzet már könnyen kezelhetetlen szintre tud változni, vagy amikor gémer játékosok elkezdik a játék menetet streamel közvetítésben tolni, no ott is szépen meglátszik a hálózaton a terhelés, emlékezzünk vissza az év elejére mikor az online oktatás elindult, bizony ott is jelentős problémák voltak.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#86788) Klikodesh


Klikodesh
senior tag

Tenyleg egy jatek miatt hasznalhatatlan a digi halozata ? :DDD

CPUs are not a "war", you are not a solider. And there certainly won't be any battles fought on these forums.

(#86789) Viktor77 válasza Klikodesh (#86788) üzenetére


Viktor77
titán

Nem.
De milyen érdekes, valaki bedobja, és egyből ezt szajkózza mindenki.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#86790) jczettler válasza tomiivagyok (#86784) üzenetére


jczettler
tag

Tudnak a hibáról? Inkább elismerték... :P

(#86791) Márton válasza jczettler (#86783) üzenetére


Márton
nagyúr

Még csak 2-en linkelték előtted..
Write only? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#86792) Invi


Invi
aktív tag

Azért annyira extrém kiugrást nem látok
BIX

(#86793) proradeon válasza Invi (#86792) üzenetére


proradeon
őstag

A forgalom nagy része nem megy keresztül a BIX-en.

Megjegyzem nálam minden ok az internettel (Békásmegyer).

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#86794) Invi válasza proradeon (#86793) üzenetére


Invi
aktív tag

Sávszél is maxos? nekem néha dadog, de fixen fél sávszélem van.

(#86795) Sumi válasza Klikodesh (#86788) üzenetére


Sumi
aktív tag

Nem hiszem, akkor a tobbi szolgaltatonal is lassulas lenne. De nalunk a telekom szepen megy, a szomszed utcaban tesomeknal a digi meg be van lassulva.

(#86796) RpPRO


RpPRO
őstag

Csatlakozom, Veszprém szintén zenész. 680/323-at mérek, de egy hardverapró főoldal betöltésére várok fél percet...

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#86797) consono válasza Viktor77 (#86789) üzenetére


consono
nagyúr

De, sajnos lehet, hogy igen. Minden nagyobb játékmegjelenéskor minden szolgáltatónál meglátszik a forgalmon a felugrás, láttam diagrammokat. Most valószínűleg a CP volt az utolsó csepp abban a bizonyos pohárban... Simán lehet, hogy van 1-2 hálózati eszköz, ami nem bírja és amiatt van minden probléma, csak nem találják melyikek.

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#86798) _Horka_


_Horka_
aktív tag

Debrecenben is gondok vannak. Remlélem, hétvégére összekapja magát a digi...

STRIX B650E-E, AMD Ryzen 7 7700X, MSI GXT 4070ti, KINGSTON FURY Rendegade 6400MHz 32GB @6000 - KF564C32RSK2-32, Fractal Design ION+ 760P

(#86799) Viktor77 válasza consono (#86797) üzenetére


Viktor77
titán

Ott a diagram feljebb, tegnap este óta semmi extra.
Ráadásul az összes letöltés is eloszlik több szolgáltató között.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#86800) consono válasza Viktor77 (#86799) üzenetére


consono
nagyúr

Dehogy nincs ,nézd már meg a heti, vagy havi, vagy éves diagrammot. Mindegyik magasabban van, mint előtte bármikor... Ráadásul ez csak BIX...

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.