Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85351) Xelo válasza Márton (#85350) üzenetére


Xelo
addikt

speedmeteres ping teszt. budapesti meg szlovák szerveren teszteltem, mindkettőnél ugyan az az eredmény: ha vagy 5× lefuttatom a tesztet, abból legalább 2 teszt alatt minimum 1-2× felugrik a ping a normál értékekről 300ms fölé egy pillanatra.

(#85352) Jim74 válasza iMaverick (#85344) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi. :R
Írtam nekik levelet, kíváncsi leszek, hogy van-e megoldás.
Arra is gondoltam, hogy a jelenlegi profilomról leválasztom a szerződésem, aztán létrehozom az új profilt és ott hozzáadom a szerződést.

AEGON-nál sem lehet menüből megváltoztatni a regisztrációs email címet, de telefonos ügyfélszolgálaton keresztül, beazonosítást követően elvégzik.

(#85353) cof válasza Xelo (#85351) üzenetére


cof
veterán

Nálam is majdnem minden 2. 300ms tüskés, UPC-nél is ilyen volt. De ennek az oldalnak nem hiszek, vagy a szerverek gyengék, vagy a böngésző zavar be. CMD-ben semmi gond amikor a google-t pingeled.

[kép]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#85354) qqcqqc válasza Jonatán (#85345) üzenetére


qqcqqc
őstag

A kártyád AC-n "akár" 867-et tud. Ez az elérhető max hálózati sebesség. Ez nem az általad használható sebesség. Ebben benne van a hálózati protokoll egyéb kommunikációja, amit egy sebesség mérésnél nem fog megjelenni. Ja és a 802.11 szabvány (wifi) félduplex, a vezeték nélküli eszközök nem tudnak egyszerre küldeni és fogadni, így a csomag ütközések is lassítanak.

(#85355) Xelo válasza cof (#85353) üzenetére


Xelo
addikt

igazad lesz, google-t pingelve nekem is jónak tűnik. :F mindenesetre ami nekem furcsa, hogy upcnél tudtam thaiföldre filmet streamelni itthonról 1440p-ben, viszonylag ritka megakadásokkal, diginél sokkal jobb feltöltési sebességgel meg élvezhetetlen a dolog. ezért kezdtem nézelődni hogy mi lehet a bibi, aztán fennakadtam a speedmeteres eredményen.

(#85356) Dragon3000 válasza Xelo (#85355) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nem lehet, hogy egyszerűen csak a upc-nek jobb kapcsolata van külföld felé, mint a diginek?

[ Szerkesztve ]

(#85357) Márton válasza Xelo (#85351) üzenetére


Márton
nagyúr

köszi

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#85358) Xelo válasza Dragon3000 (#85356) üzenetére


Xelo
addikt

de, az is lehet. :K reménykedtem hogy valami olyan dolog miatt van amit meg tudok oldani.

(#85359) tobi'' válasza Xelo (#85351) üzenetére


tobi''
tag

ráteszteltem nekem is olyat dobott, aztán pingplotter 0,03ms interval mellett sűrűn dobott csomagvesztőt is (tcp rendben volt),
az én rendszerem egyetlen hibája az IPV6 hol van hol nincs, ezért fogtam és letiltottam korábban a WAN rész alatt, most beállít újra már megint nem engedi valami az IPV6-ot viszont nincs spike, letiltom spike visszajött, engedem nincs spike..ha nálad is tiltva ipv6 esetleg próbáld meg bekapcsolva tesztelni (itt most proxyn át Frankfurtba sincs spike)

(#85360) beach head válasza viktorhu (#85320) üzenetére


beach head
senior tag

Szia! Nincs natolva, a digis ügyfélszoli szerint.

(#85361) beach head válasza Bici (#85334) üzenetére


beach head
senior tag

Ha esetleg rájössz tudasd kérlek, mert ugyanez a helyzet. Én bejelentettem, nem találtak semmit, smst is küldtek róla, hogy elhárították a hibát( a semmit) és ugyanaz a sebesség gigabit helyett 150mbit lefele... okt 20 óta sok sok ujraindítás után is...

(#85362) Dragon3000 válasza Xelo (#85358) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mértem párat torrent mellett, ez alapján kizárnám, amit korábban írtam.

(#85363) viktorhu válasza beach head (#85360) üzenetére


viktorhu
veterán

És a többi dolog, amit írtam?

(#85364) beach head válasza viktorhu (#85363) üzenetére


beach head
senior tag

Nem vagy nat mögött? Nem
Torrent jó sok kapcsolattal megfoghatja a natolt netet: nem tölt semmilyen torrentet egyik cucc sem
Érdemes kipróbálni a parancssoros speedtestet is: Nem próbáltam még, csak a pingelést, 6-10 ms az eredmény általában

Nincs pl. QoS bekapcsolva, --nincs
vagy tűzfal, vagy bármi a routeren, ami megeszi a processzorát, és nem bírja tőle a nagy sávszélességet natolni? -----a tűzfala be van kapcsolva.

most wifin 5 6 méter távból egy fallal takarva wifin 200 megát mérek. De a gond ott kezdődik, hogy a digis bridge módba lévő eszközre rádgom, csinálok laptopon egy pppoe-t és már azon is csak max 150-el jön a net.... tehát nem hiszem, hogy z én routerremmell van a gond elsősorban.

(#85365) CirrMee válasza Jonatán (#85347) üzenetére


CirrMee
addikt

Ok de akkor 5GHz-en miert nem tud mondjuk 800Mbit/s letoltest, plane ha kozvetlen a router mellett van a laptop?
de akkor van meg, hogy Wifinel ezeket az erteke kb felezni kell mert nem az egesz ertek van letoltesre.

866/2= 433
Mérsz: 570
Baromság: sima adapterrel összeadnod a 2.4 és 5GHz értékeit, majd azt felezni.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#85366) szaboi6512 válasza CirrMee (#85365) üzenetére


szaboi6512
őstag

Ok de akkor 5GHz-en miert nem tud mondjuk 800Mbit/s letoltest, plane ha kozvetlen a router mellett van a laptop?
Oda 160 Mhz-et is tudó (Ac vagy AX) wifi kártya kell és egy CFW Firmware

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#85367) woodworm válasza CirrMee (#85365) üzenetére


woodworm
veterán

"Baromság: sima adapterrel összeadnod a 2.4 és 5GHz értékeit, majd azt felezni."

Nem cáfollak, ez tényleg baromság!

[ Szerkesztve ]

(#85368) viktorhu válasza beach head (#85364) üzenetére


viktorhu
veterán

Egyszer kipróbálhatnád a tűzfal nélkül, és a parancssoros speedtestet, mert sok problémát kiküszöböl a méréssel kapcsolatban. Ha a gépeden van külön vírusirtó, optimalizáló, netgyorsító, külön tűzfal, azt is érdemes kikapcsolni a troubleshootinghoz. Utána visszarakhatod, de ez segítene behatárolni a problémát.

(#85369) Lackooo84 válasza Jonatán (#85347) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Mert szar a routered... ;]

https://www.speedtest.net/my-result/d/03a7ce38-c81e-4319-8188-a93e3438afc9

The Truth is out there...

(#85370) windlord válasza windlord (#85348) üzenetére


windlord
őstag

Vagy a szolgaltatoi router moge egy sajatot es azt tavelerni barhogy?

(#85371) Jonatán válasza CirrMee (#85365) üzenetére


Jonatán
tag

Mar mint mi a baromsag, hogy 570-et mertem, mondtam hogy nem ertek mindent rendesen!

(#85372) Jonatán válasza szaboi6512 (#85366) üzenetére


Jonatán
tag

A kerdest en tettem fel CirMee macsek csak idezett engem, csak nem hasznalt idezojelet de a tudatlan en vagyok nem o. :DD

(#85373) atos30 válasza Jonatán (#85371) üzenetére


atos30
aktív tag

Nálam ac65p- vel az esetek 90%- ban 280/280 körüli értékeket mérek. Még reklamálni se tudok, hiszen úgy néz ki megvan azért az a 300. Néha éjfél után mérek olyan 600/400- at is. (60 lakásos társasház)

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#85374) Jonatán válasza atos30 (#85373) üzenetére


Jonatán
tag

Nekem kicsit ugy tunik mintha teljesen mind1 lenne hogy mit mersz...Nem mind1 hogy webes feluletrol mersz vagy kulon programmal, nem mindegy melyik szerverhez csatlakozol...
Kozvetlen egymas utan merve azonos szervereken de ha mas szervert valasztok meg nagyobb a kulombbseg.

(#85375) Intruder2k5 válasza atos30 (#85373) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Próbáld meg parancssorból, Speedtest CLI-vel.

(#85376) Jonatán válasza atos30 (#85373) üzenetére


Jonatán
tag

Ja es az Antenna Hungariat valaszd szervernek, az meri legyorsabnak a sebesseged, nekem mar 590Mbpst mer letoltesnek, persza az app resze, nem a webes felulet!

[ Szerkesztve ]

(#85377) Intruder2k5 válasza Jonatán (#85376) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez szolgáltatási cím, routing útvonal függvénye is, nálam pl. nem jellemző, hogy az AH a leggyorsabbak között lenne, sőt régebben a DIGI szerver is kimondottan rossz volt ilyen szempontból. Én jellemzően a Telekom vagy Telenor szerverein szoktam a legjobb értékeket mérni, de az utóbbi időben már a DIGI-n is egyre többször megvan a max. sebesség, 1Gbps FTTH nettel.

[ Szerkesztve ]

(#85378) TomPack


TomPack
őstag

Sziasztok!
Nemrég lett bekötve hozzám a DiGi 100-as netje, és a problémám az, hogy folyamatosan megszakad.
A lépcsőházból húzták be egy UTP-kábelen, a lépcsőházban lévő huawei (router?) -ről, ami optikán lóg a szolgáltató zárt dobozában.
A szerelő elmondása szerint a gigabites portba dugott, és azt mondta, ha beszerzek magamnak egy gigabites routert, akkor majd kérhetem az 500-as netet is. Egyelőre úgy voltam vele, hogy nem kell új router, befogom az ezeréves TP-Link routerem.
Pár nap múlva eltűnt az internet. Szerelő kijött, a hiba az én eszközömben van, mert a routeremet újraindítva egyből lett világító zöld földgömb led rajta. Szöszmötölt a lépcsőházban lévő dobozban is, de azt mondta ott minden rendben van. Így megszívtam a kiszállási díjat persze. Majd pár nap múlva újra elment a net, akkor is a saját routerem újraindítása oldotta meg a problémát és ez így ment pár alkalomig amikor meguntam és előguberáltam otthon egy másik routert, igaz az is csak 100Mbit-es régi D-Link DIR-600-ast. Amivel persze ugyanígy jártam, folyamatosan lehalt vele a net. Iszonyatosan lelassult amikor több eszközt (3-at) használtam rajta, majd teljesen elment róla net. Restart után persze észhez tért.
Gondoltam itt elég, ezek már biztos kiöregedett vén eszközök, biztosan ez a baj, veszek egy gigabites routert.
Igy lett egy Tp-Link Archer C6, de a probléma ugyanúgy fennáll! Naponta többször is irgalmatlanul lelassul a net, majd megszakad. A routeren a földgömb zöldről sárgára vált, majd teljesen kialszik a fény. A beállítás oldala olyankor azt írja, hogy a WAN-kábel lecsatlakoztatva.
Amit még megfigyeltem, hogy egyszer 100Mbit-nek írja a WAN-portot, másszor pedig 1000Mbit-esnek. Az első esetben rendszerint 92Mbit-et mérek Speedtesten, a másik esetben pedig konstans 109Mbit-et. Wifin, és LAN-kábelen is.
Restart után újra van net.
Segítsetek mitévő legyek! Bejelenteni a hibát nem szeretném, mert akkor újra fizethetem a kiszállási díjat. Mi lehet a gond? A behúzott UTP is új, a sajárt routerem és a gépem között lévő LAN-kábelt is kicseréltem, már mindent kipróbáltam, a szomszéd szemetét is levittem, de mégsincs stabil netem! :O

[ Szerkesztve ]

(#85379) Lackooo84 válasza TomPack (#85378) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ez kábelhibának néz ki.

The Truth is out there...

(#85380) TomPack válasza Lackooo84 (#85379) üzenetére


TomPack
őstag

Lehet! Amikor router restart után nincs pár percen belül net, akkor a bejövő kábelen lévő csatlakozót ha megpiszkálom, akkor mintha rendbejönne a kapcsolat. Eddig ezt csak placebonak gondoltam.
A kábelek újak, pár hete lett csak bekötve.
Újra krimpelném, ha lenne hozzá krimpelőm és értenék hozzá.

(#85381) viktorhu válasza TomPack (#85380) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha már kifizettették a kiszállást, meg is csinálhatnák neked azt a krimpelést.

(#85382) modflow


modflow
veterán

Sziasztok!

Ugyan nem digis a netem, hanem egy helyi szolgáltató, de ti is biztos tudtok ettől függetlenül segíteni.

Kb. 3 hete vacakol a net, megszakad a kapcsolat, látom a routeren, hogy INTERNET LEVÁLASZTVA.
ISP DHCP-je nem működik megfelelően üzenet a naplóban.

A szolgáltató nem lát szakadást ennek ellenére. A lakásban kicseréltek minden csatlakozót, vezetéket egészen az oszlopig. Én is próbáltam két router-t is, de a hiba ugyan úgy jelentkezik. Modemet is lecserélték 3x.
A sebesség önmagában az jó.
De 2 napja vettem észre, hogy a Netflix este nem bír felkúszni 15.25-re 4K HDR estén, hanem össze-vissza ugrál, néha 384p-vel megy. Holott a net megy, tölthetne.
A Netflix ügyfélszolgálata szerint náluk nincs gond.

Szerintetek mi lehet a probléma oka?
Találkoztatok már ilyennel?

(#85383) TomPack válasza viktorhu (#85381) üzenetére


TomPack
őstag

Nem akarom mégegyszer kihívni őket 5ezer Ft-ért. Inkább rendeltem egy krimpelő fogót, és hozzá 10db csatlakozót, hogy legyen mivel gyakorlatoznom. :U
Remélem összejön, és megoldja majd a problémát. Köszi az ötletet mindenkinek! :R

(#85384) modflow válasza modflow (#85382) üzenetére


modflow
veterán

Végső tesztre direktbe rákötöttem a modemet a PC-re, elindítottam a qbittorrentet, felraktam a globális kapcsolatot 500-ra és hajrá.
Ha így nem szakad meg, akkor elvileg jó a net, ugye?
De honnan látom, hogy megszakad-e?
Modemet nem tudom naplózni, vagy lehet valamivel?

(#85385) pn4hvq válasza modflow (#85384) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Indíts egy parancssort és ott futtasd ezt: ping 8.8.8.8 -n 100000
Ha lesz egymás után több olyan sor, ami timeout-ol, akkor volt szakadás.

(#85386) modflow válasza pn4hvq (#85385) üzenetére


modflow
veterán

Futtatom, köszi.

(#85387) modflow válasza modflow (#85386) üzenetére


modflow
veterán

Ez mennyi ideig tart?
Megy közben torrent is, csak hogy terhelve legyen, de eddig minden ok.

Ha azt akarom, hogy vagy 3 órán ár menjen, mekkora számot kell beírnom?

(#85388) 4Grider válasza modflow (#85387) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nagyjából egy másodpercenként van a ping, 3 óra pedig 60x60x3 másodperc, azaz -n 10800

(#85389) modflow válasza 4Grider (#85388) üzenetére


modflow
veterán

Akkor ez a 100000 eltart egy darabig. :D

(#85390) modflow válasza pn4hvq (#85385) üzenetére


modflow
veterán

Eddig 1681 db pinget csinált 9:40-től (PinginfoView) és 1 db Request Timeout van.

Ez mit jelent. Lehet ettől rossz a net, vagy a router a hibás és mindkettő router hibás.

(#85391) 4Grider válasza modflow (#85390) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez semmit nem jelent. Nincs olyan, hogy mindig minden pingre megkapod a választ.
Szerk.:
Egy olyan rendszer felől ami százezreket/milliókat szolgál ki.

[ Szerkesztve ]

(#85392) modflow válasza 4Grider (#85391) üzenetére


modflow
veterán

Akkor vehetem úgy, hogy a net az tényleg tuti jó és a hiba az én routeremben van?

Oké, mindkettő Asus de hogy 2 is rossz legyen... :F

(#85393) 4Grider válasza modflow (#85392) üzenetére


4Grider
nagyúr

Gondolom kábelnetről van szó, ott pedig azzal kezdünk, hogy megnézzük a kábelmodemen a le- és feltöltési jelszinteket, ezeket kiértékeljük, és ha jók, csak ez után megyünk tovább. De ez itt fullra off. Nincs a szolgáltatódnak topikja?

(#85394) modflow válasza 4Grider (#85393) üzenetére


modflow
veterán

Igen, kábelnet.
Nincs topikja, kicsi, helyi szolgáltató.

Hová írjak akkor, ahol tudnak segíteni?

(#85395) 4Grider válasza modflow (#85394) üzenetére


4Grider
nagyúr

Akkor ezt a topikot javaslom, kezdetnek írhatnál bele egy hozzászólást, hogy x a szolgáltatód neve, a kábelmodemet típusa y, nem stabil az interneted és ilyen fel- és letöltési értékeket látsz a kábelmodemen. Jók-e az értékek...

[ Szerkesztve ]

(#85396) modflow válasza 4Grider (#85395) üzenetére


modflow
veterán

Oké, írtam oda, köszi.

(#85397) the.odzsy


the.odzsy
aktív tag

Üdv!
Van valaki Szegedről? Nem érem el a NAS-om, sem a routerem távolról. Van valami internet hiba ott vagy csak egyszerűen natoltak?

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#85398) Dragon3000 válasza the.odzsy (#85397) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha a nason megy torrent, akkor nézd meg az adott oldalon, hogy a profilodnál futnak e torrentek, ha igen, akkor van net, ha nem, akkor a nasodnak valami miatt nincs net elérése.

(#85399) the.odzsy válasza Dragon3000 (#85398) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Köszönöm! Közben rájöttem, én vagyok a láma, elbaltáztam a port forwardot, :W de synology lévén más porton bejutottam. :R

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#85400) Jonatán


Jonatán
tag

Sziasztok

Valaki segitene beallitani Asus RT-AC65P routeremet torrentezeshez, ha ossze kotom lan kabellel a gepemet akkor szinte alig seedel, 1 allomanyt max 35Mb-al szedel.
Mit allitsak routerben es uTorrenten?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.