Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86501) krupitomi válasza krupitomi (#86459) üzenetére


krupitomi
tag

Tegnap kínomban már megkérdeztem a digit hogy nem e lettem újból natolva de azt válaszolták hogy nem. Van valakinek egyéb ötlete hogy mit ronthatok még el ami miatt nem megy a távoli asztal?

(#86502) 4Grider válasza krupitomi (#86501) üzenetére


4Grider
nagyúr

A nat-ot magad is le tudod ellenőrizni: Megnézed a routereden a kapott publikus ip címet, majd nyitsz egy böngészőt és megnyitod az http://azenipcimem.hu/ oldalt, vagy bármelyik másikat, ami megmutatja a külső ip címedet. Ha a kettő egyezik, akkor nem vagy nat-olva.

(#86503) jczettler


jczettler
tag

Sziasztok! Bocsánat, ha ez egy már feltett-megválaszolt kérdés, nem sikerült megtalálnom. :U

NAS beüzemelése miatt lesz majd (gondolom) szükségem port forward beállításra ZTE F668-on. A router nem bridge módban van. Ha jól értettem, akkor a port forward előfeltétele az, hogy a NAT-olást ki kell kapcsoltatni. Most NAT-olt (100.x.x.x) IP-t látok a router-ben, kívül pedig 217.x.x.x IP látható.

Mivel a router router (és nem bridge) módban megy, ő kapcsolódik a DIGI-hez a PPPoE-vel, ez a felső rész. Az alsó rész az mire lenne hivatott? Csak mert az is connected státuszt mutat.

:R

(#86504) 4Grider válasza jczettler (#86503) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az ont management control interface része, ezen keresztül menedzseli az eszközt az isp. Nincs közöd hozzá, nem is kellene látnod az eszközön.

(#86505) jczettler válasza 4Grider (#86504) üzenetére


jczettler
tag

köszi szépen! akkor ez azt jelenti, ha a PF-t akarom tekergetni, akkor a connection name-t kifejezetten a digi_internet-re kell állítanom - mert alapből az omci-t hozza fel, igaz?:

(#86506) dragonseek válasza qnadam (#86412) üzenetére


dragonseek
csendes tag

A legtöbb SMB implementáció nem enged alternatív portokat. Linuxon meg tudom oldani, Windowson vagy iOS-en nem.

Mellesleg a Digi álláspontja az, hogy minden veszélyesnek ítélt portot alapból tilt és előfizetői kérésre ezeket külön kinyitja, csak arra az egy előfizetőre. Ha együttműködőek akarnának lenni, akkor a véletlenül kint hagyott SMBv1-ek és SMBv2-k veszélyeztetése nélkül is meg tudnák oldani, de sem telefonon, sem írásban nem hajlandóak az ÁSZF szövegének ismertetésén túl másba belemenni. Azt sem hajlandók megmondani, hogy szerintük az ÁSZF alapján az SMB fájlmegosztás jogos felhasználói igénynek számít-e, vagy hogy a 445-ös portot hálózatbiztonsági szempontból miért tartják veszélyesnek.

Szívesen elmennék ezzel az NMHH-hoz, mert a hálózatsemlegességi elveket a portszűrés egyértelműen sérti. Csak akkor nem biztos, hogy jövőre lesz frekvencia a Digi mobilomhoz...

(#86507) viktorhu válasza dragonseek (#86506) üzenetére


viktorhu
veterán

Egy ftp-mappát pont úgy nyit meg a windows intéző, mint az smb-t, még a linkjét is be lehet menteni gyors elérés alá, vagy be lehet csatolni meghajtóként is. VPN-t is könnyű beállítani, onnantól azon is csak kattintás a csatlakozás.

(#86508) dragonseek válasza viktorhu (#86507) üzenetére


dragonseek
csendes tag

Az FTP nem titkosított, FTPS opció nincs a NAS UI-on. Elkezdhetnék építeni egy Linux szervert, de kicsit erőltetettnek érzem. (Az SMBv3.11 AES128 titkosított, ami otthonra elmegy).
VPN hozzáférést az otthoni hálózathoz nem adok olyan könnyedséggel, mint SMB hozzáférést a fényképeimhez. Gondolom fel lehetne úgy setupolni, hogy a VPN subnetből csak az SMB látszódjon és semmi más, de ennyire nem értek hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#86509) hklk


hklk
csendes tag

Miskolcon már megint s**r... FTTH, már nincs olyan hét hogy ne sz*rna be.
https://www.speedtest.net/result/10566675940

[ Szerkesztve ]

(#86510) Lmh


Lmh
őstag

Sziasztok!
Ma delutan laggoltak a jatekok, akadozott a net, de mukodott. ujrainditottam a routert, azota teljes kukaság, full nincs net. kabelt kihuztam a routerbol es kozvetlenul a gepbe dugtam, szinten semmi. Ennek már 1-1.5 órája. (Bp 13.kerulet)
(szamlak befizetve)
Ötlet?
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#86511) adamgreen válasza Lmh (#86510) üzenetére


adamgreen
senior tag

Ugyanez BP 3 ik kerület laggok oldalaik is lassuak borzasztó magas MS egyszóval fisi fosi :F

(#86512) Lmh válasza adamgreen (#86511) üzenetére


Lmh
őstag

De neked is full nincs semmi?
Az az erdekes h router restart elott csinaltam speedtestet es 2-es ping 80/80 mb korul sebesseg volt. Ami sztem jo, bar ha jo a net akkor nem szoktam nezegetni.
Legkisebb 3100ftos csomagom van amugy.
Remelem nem nalam van a baj. :S

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#86513) policecars


policecars
csendes tag

Kaposváron letöltés 400 mbit felett (fizikai korlát), de a feltöltés max. 4 mbit.

(#86514) sutyerák007 válasza hklk (#86509) üzenetére


sutyerák007
senior tag

annak én most tudnék örülni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#86515) belashx


belashx
senior tag

Ajkán se stimmel a net.
Letöltés legutóbb 17 Mbps volt, de a feltöltés nagyjábül oké.
Érdekes módon, ha a DIGI szervert vélasztom speedtesnél, akkor hozza az ígért tempót.
Ebből arra gondolok, hogy kózponti probléma lehet.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#86516) Lmh


Lmh
őstag

Igen, most nekem is visszajött, de továbbra is gyengélkedik. Speedtestek nem rosszak, de használatban nagyon rosssz a net. Lassan, hibásan jönnek be az oldalak, online játékok szanaszét laggolnak.

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#86517) belashx válasza belashx (#86515) üzenetére


belashx
senior tag

Látom, nagyon megy magamnak a gépelés a telefonon. :DD

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#86518) Kunci-1


Kunci-1
csendes tag

Budapest, 16. kerület, 1000 mbps FTTH. Ma délutántól szintén sebességprobléma. Speedtest-en digi szerverrel mérve 800 mbps letöltés / 300 mbps feltöltés, minden más szerver esetén (pl. Antenna Hungária, Telenor, Magyar Telekom, stb.) 20 mbps letöltés, 300 mbps feltöltés. A telefonos hibabejelentős ügyfélszolgálatos elhajtott, hogy ők a speedtest.net eredményét nem fogadják el, mondtam neki, hogy a hivatalos digi.hu-n is Ookla van, ugyanezek az adatok jönnek ott is. Mondta, hogy jelentsem be e-mailben. Elküldtem a screenshotokat, meglátjuk mi lesz.

(#86519) qnadam válasza dragonseek (#86506) üzenetére


qnadam
veterán

nyugodtan nyomd fel őket az nmhh-nál, frekvencia se így, se úgy nem lesz jövőre.
egyébknét pl sftp-t is fel lehet mountolni meghajtóként, de ftp-t is akár.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#86520) sutyerák007 válasza Kunci-1 (#86518) üzenetére


sutyerák007
senior tag

Én is most küldtem nekik egy emailt kíváncsi vagyok.

(#86521) m_kovacs


m_kovacs
tag

Nem értem ezt a problémázást a samba eléréssel.
ZTEF668 az ONT. Portf átirányitás beállítva. Mintkét NAS nak csúfolt hálózati csatlakozóval ellátott eszközömet (WDMyCloud) elérem kívülről. A TV boxba dugott
USB házban levő HDD-t is elérem kívülről. A SMB nem csak a 445-ös porton használható!
Olvasni, olvasni, olvasni.....
Az én kérdésem az, hogy lehet itt a fórumon jelszót változtatni.

m_kovacs

(#86522) #78121280


#78121280
törölt tag

Hódmezővásárhely szintén gyengélkedik. Bejelentve.

(#86523) trebrona válasza m_kovacs (#86521) üzenetére


trebrona
nagyúr

Adatlapom => Jelszó módosítás

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#86524) gabro0


gabro0
őstag

Szeged is elesett, letöltés 1 megabit alatt :DDD

(#86525) Márton válasza gabro0 (#86524) üzenetére


Márton
nagyúr

napkitörés? valami mágneses zavarról is olvastam gps témában..
messenger is pont ma hasalt el.
fura

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#86526) Xelo válasza Márton (#86525) üzenetére


Xelo
addikt

debrecenben is fura. speedtest szerint viszonylag rendben van a dolog, gyakorlatban meg mégse. filmet streameltem épp discordon, az okés volt 1080p60fps-el, viszont közben videochat meg pixeles, szakadozik, stb. weboldalak is néha gyorsan töltenek, néha lassan. :F

(#86527) predakon


predakon
őstag

Egyre jobban felek valtani a stabil 100as fttbrol holnap.... Ram eroszakolhatjak az fttht ha elallok az egesz optikazastol holnap? 20.ker

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#86528) tudi13 válasza predakon (#86527) üzenetére


tudi13
aktív tag

Vagy az vagy semmi. :)
Egyébként most nekem is nagyon gyatra, pedig FTTB és XX.ker.

[ Szerkesztve ]

(#86529) hklk


hklk
csendes tag

Nem tudom, de az elmúlt 1-2 hónapban rendszeresek ezek az üzemzavarok, azelőtt évekig semmi panaszom nem volt rájuk... Ennyire kicsinálták őket?

(#86530) Xelo válasza hklk (#86529) üzenetére


Xelo
addikt

elvileg nagy fejlesztésekbe kezdtek, pont vagy 2 hónapja tájékoztatott a dologról az egyik szerelőjük. :F lehet azt érezzük hogy bütykölődik a rendszer.

(#86531) m_kovacs válasza trebrona (#86523) üzenetére


m_kovacs
tag

köszönöm szépen,megvan.
m_kovacs

(#86532) szabonagyur válasza gabro0 (#86524) üzenetére


szabonagyur
félisten

1/50 Mbit Nyíregyháza. :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#86533) adika4444 válasza hklk (#86529) üzenetére


adika4444
addikt

2018 ősze óta rendszeresek a problémák. Én 2016 eleje óta DIGI-zek, és '18 őszéig soha nem volt semmi gondom, azóta rendszeresek a gixerek. Most épp a sebesség 300/100 Mbps körüli, ami mondjuk teljesen jó, és a garantált felett is van, de bosszantó.

üdv, adika4444

(#86534) C64


C64
őstag

Sziasztok. A bekötés után mennyi időn belül lehet elállni a szerződéstől? Csapni való a net, iszonyat lassan kapcsolódik, kimaradozik, meg-meg szakad! Nem kérünk beőle!!

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#86535) cof válasza C64 (#86534) üzenetére


cof
veterán

Ha nincs hűséged bármikor, ha van akkor kötbér fizetés után.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#86536) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Helló
Másnál is problémás a Diginet optikai 1000-res ?
2mb-al 600-800 helyett.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#86537) Márton válasza Kiskokó (#86536) üzenetére


Márton
nagyúr

Igen, valami országos gond lesz.
C64 lehet nálad is, ne dönts elhamarkodottan!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#86538) C64 válasza cof (#86535) üzenetére


C64
őstag

De friss a szerződés, tudtommal az első pár hétben még felmondhatom kötbér nélkül!

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#86539) qnadam válasza predakon (#86527) üzenetére


qnadam
veterán

ráderőszakolni nem fogják, viszont az fttb biztosan meg fog szűnni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#86540) Armi5


Armi5
tag

X. kerület BP, itt se stimmelnek a dolgok, vagy packet loss vagy lassú net

“Maybe this is exactly how it’s supposed to be. Maybe everything is exactly as it should be.” - Dexter

(#86541) battlekirt2


battlekirt2
csendes tag

XI. kerületben is 1-10 mbit között van... ügyfélszolgálat azt mondta, hogy nem lát az épületben hibát, sem a központban... De akkor másnak is ilyen :(

(#86542) Alien4


Alien4
tag

Gyor optika elesett. 1272 kapcsol, szamol... de semmi hang. Elesett az ugyfelszolgalat is. Jo ugynok volt.

[ Szerkesztve ]

(#86543) iguana


iguana
őstag

18. ker. 1000-es FTTB: 50/25 Mbps. uh. ilyet sem láttam még az elmúlt 5 év alatt.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#86544) gedikart


gedikart
aktív tag

Bp, 22. ker, 1000-es vonalon, ping 7, letöltés 5,5 Mbps, feltöltés 275 Mbps. Jelezve az ügyfélszolgálaton.

(#86545) Jim74


Jim74
nagyúr

Kerepesen is hullámzó a sebesség. Van, hogy oldalak betöltés közben teljesen megállnak, mint a régi betárcsázós modemes időkben...

(#86546) LamaCube


LamaCube
addikt

Szeged- fostalicska néha még meg is szakad-optika 1000

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#86547) Márton


Márton
nagyúr

Dátumot nem látok, de ez most aktuális :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#86548) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Nem tudja valaki a 11. kerületi digi pont telefonszámát? :)

(#86549) 4m@15


4m@15
tag

Kistarcsa szintén eldőlt. 2/260
ping hoki: 16ms
jitter: 200ms

Azt hittem a DNS vacakol, már próbáltam mindegyiket, egyik rosszabb volt mint a másik. Akkor a Digi mókázik. :R

iMac 5K | PlayStation | Nintendo | Xbox | iPad | iPhone | Apple Watch

(#86550) sutyerák007


sutyerák007
senior tag

Alien4 Kár a érte ahogy mondod :(

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.