Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85701) Grecky


Grecky
senior tag

Köszi mindenkinek az infókat!
Akkor router lesz ebből.

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#85702) HF77


HF77
senior tag

üdv

ma voltak kint a digisek, húztak be egy optikai kábelt és adtak egy ZTE routert!
most arról fut minden...
ők adtak egy nevet,jelszót az új ZTE eszközhöz...hol és hogy tudok új jelszót, nevet megadni?
köszi

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#85703) 4Grider válasza HF77 (#85702) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez az ont az övégé, te ezen csak felhasználó lehetsz limitált lehetőségekkel.

(#85704) HF77 válasza 4Grider (#85703) üzenetére


HF77
senior tag

tehát ha jol ertem nem tudok rajta módosítani?
köszi!

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#85705) 4Grider válasza HF77 (#85704) üzenetére


4Grider
nagyúr

Te látod, hogy mit tudsz rajta állítani felhasználói joggal. Én mindig is saját routert használtam, és mindenkinek azt ajánlom a szolgáltatói eszközök helyett.

(#85706) HF77 válasza 4Grider (#85705) üzenetére


HF77
senior tag

nem tudom a saját routert használni, mert abba van bekötve az optikai kábel amit ők adtak és abból fut tovább minden más is...!
szerelő mondta is, a régi saját az már nem kell, nem megyek vele semmire...!
viszont amit ők adtak azon nem tudok állítani semmit!

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#85707) Márton válasza HF77 (#85706) üzenetére


Márton
nagyúr

jól ki kell nevetni a szerelőt..
méghogy semmire

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#85708) HF77 válasza Márton (#85707) üzenetére


HF77
senior tag

hát arra gondolt...a net sem arról fut már...csak dísz a szobába, semmi több!

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#85709) Márton válasza HF77 (#85708) üzenetére


Márton
nagyúr

De itt minden 20. hozzászólás erről szól és az összefoglaló LEGELEJÉN is bennevan:

szolgáltatói eszközt BRIDGE módba kéred, saját routered rákötöd és használod ahogy eddig

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#85710) Xelo válasza HF77 (#85706) üzenetére


Xelo
addikt

én itt zavart érzek az erőben, szerintem félreértettétek egymást. mindenképpen az ő eszközükbe fut be a net, viszont a digis kütyüt össze lehet kötni a te saját routereddel, és lehet kérni hogy az ont-t rakják bridge módba. az hogy jelenleg a routered "dísz a szobában" az egy dolog, de simán megoldható hogy ne így legyen.

(#85711) 4Grider válasza HF77 (#85706) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az összes digis ont átkérhető bridge módba, onnantól kezdve pedig az a dolguk, mint annak előtte az fttb hálón a cat5e kábelnek volt: netet ad a routerednek.
Persze ha vacak régi 10/100-as routered van, akkor célszerű helyette normális gigásat venni.

(#85712) Dragon3000 válasza HF77 (#85708) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mondjuk az lehet, hogy a routered nem elég a gigabites nethez és a szerelő ezért mondta azt amit, amíg nem tudjuk, hogy milyen rotuered van, addig kár is folytatni.
Amúgy ahogy írták az ontot lehet kérni bridge módba (ilyen esetben az ont kb, mint modem üzemel, tv és telefon továbbra is az ontból megy tovább) és akkor az internet kapcsolatot a saját routered építi fel és azon tudsz mindent állítani.

(#85713) Laccoss válasza Dragon3000 (#85712) üzenetére


Laccoss
addikt

A bridge módban lévő ONT nem modem. Mert nagy általánosságban, a modem pont a betárcsázást végzi, a kapcsolat létrehozását, ez esetben meg pont nem.

A bridge módban lévő ONT csak egy átalakító lesz az optika és az utp között.

[ Szerkesztve ]

(#85714) sz.j


sz.j
nagyúr

Szevasztok!

Azután szeretnék érdeklődni, hogy a Digi-nek van e vezetékes rendszernél e-mail szolgáltatása és ha van akkor az mennyire megbízható?
A másik kérdésem hogy ha van, akkor van arra lehetőség, hogy ne csak a Digi e-mail-t futtassa hanem tetszőleges mást is (például egy tárhelyszolgáltató domainjén futó e-mailt is?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#85715) Laccoss válasza sz.j (#85714) üzenetére


Laccoss
addikt

Van mail szolgáltatása, de mint a legtöbb szolgáltatói mailcím, erősen megkérdőjelezhető a használata.

Pl. ha megszünteted a szolgáltatást, akkor a mailcím is oda lesz, felesleges komolyabb dolgokra azt használni.

Digi mailszerverén a digis mailcím fut.

Tárhelyszolgáltatói mailcím meg a tárhelyszolgáltatóén.

[ Szerkesztve ]

(#85716) HF77 válasza Dragon3000 (#85712) üzenetére


HF77
senior tag

értem...
köszi mindenkinek a segítséget!
:R

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#85717) qnadam válasza Laccoss (#85713) üzenetére


qnadam
veterán

ha szó szerint vesszük, akkor modulátor-demodulátor :) anno az adsl modemen a kapcsolat felépítését a rajta lógó router vagy számítógép intézte, ha nem egybeépített modem+router volt.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#85718) Dragon3000 válasza Laccoss (#85713) üzenetére


Dragon3000
veterán

Adsl esetén is ott volt a modem, mégis külön kellett betárcsázni, de lényegtelen is mert azt írtam, hogy kb, mint egy modem.

(#85719) milan26 válasza sz.j (#85714) üzenetére


milan26
senior tag

Szia!

Van neki kis gagyi emailje, lópikula tárhellyel. Megbízhatónak annyiból biztosan az, hogy nem fog eltűnni egyik napról a másikra, és vitás kérdésekben el kell hogy fogadják bizonyítékként. Szóval valószínűleg hiteles is.

Mondjuk az is igaz, hogy részedről is megszűnhet.

Más domaint nem hiszem, hogy tud kezelni. Arra vagy választasz egy webmail hostingolót (akár a google is lehet), vagy telepítesz saját mail szervert, vagy ráhagyod a tárhelyszolgáltatóra. Az persze nem muszáj, hogy ugyanott vedd a domaint és a tárhelyet. Azért nem szeretik ha ugyanott van a webtárhely és a mail hosting is, mert akkor ha gáz van, egyszerre megy mindkettő a levesbe. Ezért inkább vagy hostingot választanak vagy csinálnak sajátot. Azt még meg lehet csinálni, hogy átirányítgatod a leveleket, de akkor ugye futnia kell valahol máshol is, akkor meg minek. Thunderbirdben könnyebb egy felületre összekalapálni a fiókokat.

[ Szerkesztve ]

(#85720) Laccoss válasza qnadam (#85717) üzenetére


Laccoss
addikt

qnadam: Igen, úgy modem (jelátalakítást végző eszköz).

Nálam ADSL-nél a modem végezte, az tárcsázott be.

(#85721) Dragon3000 válasza Laccoss (#85720) üzenetére


Dragon3000
veterán

Adsl esetén voltam pár szolgáltatónál, mindegyiknél sima modemet kaptam és külön vagy a géppel vagy később a routerrel kellett betárcsázni.

[ Szerkesztve ]

(#85722) Laccoss válasza Dragon3000 (#85721) üzenetére


Laccoss
addikt

A gép vagy a router a modemnek küldte a tárcsázási parancsokat, amiket a modem végrehajtott, és létrejött a kapcsolat.

(#85723) sz.j válasza milan26 (#85719) üzenetére


sz.j
nagyúr

Thunderbird-et használok, eddig az UPC-n keresztül jött azupc e-mail és még kettő másik (weboldalaim tárhelyszolgálóitól)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#85724) milan26 válasza sz.j (#85723) üzenetére


milan26
senior tag

Szerintem ez a legegyszerűbb, legolcsóbb megoldás. Tárhelyszolgáltatónak úgyis fizetsz, Thunderbird meg ingyenes. Hátránya, amit már mondtam, hogy ha valami gubanc van a tárhelyszolgáltatónál, akkor egyszerre nincs se weboldalad, se mailed. Saját mailszervert nehéz csinálni, illetve azzal is lehet gubanc, pl behal a winchestered. Külön email hosting meg plusz költség. Bár van valami majdnem ingyenes, de az meg korlátozott.

szerk: ja te valami ilyesmire gondolsz:

Ennek is van valami hátránya, nem tudom már, hogy mi.

[ Szerkesztve ]

(#85725) milan26 válasza milan26 (#85724) üzenetére


milan26
senior tag

Talán pl az, hogy azok a mailek is foglalják a digis amúgy is kicsi tárhelyet.

(#85726) Laccoss válasza milan26 (#85725) üzenetére


Laccoss
addikt

DE ha thunderbirdöt használ, akár le is töltheti a levelet, és törölheti a tárhelyről.

De szerintem ő arra gondol, hogy digis netes gépről hogy használja más, nem digis mailcímeket a thunderbirddel.

(#85727) sz.j válasza Laccoss (#85726) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nyilván letölteném nem pedig a szolgáltatónál bonyolítanám a levelezést. Csak a szolgáltatón keresztül bonyolódna és töltődne le.

Amúgy azért érdekel a dolog, mert az UPC-t megvette a Voda és megszünteti a mailt.
(Eddig a hajdani chello-n majd az utódján az UPC-n keresztül jött le a magán és a webtárhelyem által biztosított weboldalaimon használt e-mailek)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#85728) milan26 válasza Laccoss (#85726) üzenetére


milan26
senior tag

Ő szerintem azt szeretné, ha küldenek neki egy emailt sajatoldal@sajatmail.hu-ra, akkor azt a levelet megkapja sajatmail@digi.hu-n is, illetve ha ír egy mailt a digis felületen, akkor ki tudja választani, hogy annak a gépén, aki kapta a levelet ki jelenjen meg feladóként. Ez utóbbira van az azonosítók. Most kipróbáltam, simán engedte beállítani anélkül, hogy a gmailben engedélyeztem volna, és el is küldi, és feladóként tényleg a gmailes fiókom látszik, de ha megnyitod az üzenet adatait (Thunderbirdben forrás megtekintése), ott már látszik hogy a digi szervere küldte. Az lenne az igazi, ha valóban hozzá is tudná adni a fiókot, ekkor meg is kapná a leveleket amiket a sajátoldal@sajátmailre küldtek, és küldeni is tudna, ha abban a másik fiókban ezt visszaigazolta, de szerintem ekkor is látszana a forrásban, hogy a digi szervere küldte a leveleket. Egyébként úgy látom ilyen funkciója nincs, csak digis fiókot lehet hozzáadni. (Ebből egyébként hármat lehet létrehozni a digis ügyfélkapun keresztül, hogy lehessen saját címe anyának/apának/gyereknek is). Még azt megteheti, hogy a másik fiókban beállít egy továbbítást ha az támogatja, ilyenkor az továbbítja a levelet automatikusan a digis fiókba.

Szvsz ennek sok értelme nincs, ráadásul tök bonyolult. Sokkal egyszerűbb Thunderbirdben az összes fiókot beállítani saját szerverrel, ilyenkor minden levelet lát külön fülön, küldéskor pedig épp azt teszi be, amin áll küldőnek, de be meg is lehet változtatni a mail ablak sorában.

(#85729) Dragon3000 válasza Laccoss (#85722) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ugyanúgy pppoe kapcsolatot kellett beállítani, mint a digi esetében is a többi lényegtelen, ha így nézzük az ont bridge módban olyan kb mind egy modem. A bejövő kapcsolatot átalakítja lan-ra. Tovább értelmetlen erről beszélni, mert a kérdező számára a megoldást nem fogja befolyásolni, bárhogy is van tovább csavarva a kérdés.

(#85730) canniball válasza sz.j (#85727) üzenetére


canniball
nagyúr

Lehet félreértem, de nem az smtp és pop szerverre vagy kíváncsi?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#85731) viktorhu válasza Laccoss (#85722) üzenetére


viktorhu
veterán

Az nem az adsl-nél volt, hanem a dialup modemek korában :) Adsl-nél már nincs valódi tárcsázás, a Windows tárcsázóját a pppoe kapcsolat felépítéséhez használtuk, amit meg soha nem a modem csinált. A tárcsázás név csak rajta ragadt a vonalkapcsolt internet korából, amikor még tényleg egy telefonszámot kellett felhívnia a modemnek, és élő telefonhíváson hanghullámokon ment a kapcsolat.

(#85732) viktorhu válasza sz.j (#85727) üzenetére


viktorhu
veterán

Ingyen beregisztrálhatod a domainedet a zoho mailre például, és ott tudod kezelni a levelezésedet.

(#85733) Laccoss válasza viktorhu (#85731) üzenetére


Laccoss
addikt

Igen, utólag eszembe jutott, hogy még azok voltak a modemes dők, a jó kis cicergős nettel. Hiába, kezdek szenilis lenni.

(#85734) mpo válasza viktorhu (#85731) üzenetére


mpo
veterán

Akkor még legalább volt hangja a kapcsolódásnak. :D
Ezt a hangot most is tudom utánozni.
Régi szép idők, amikor a 640*480-as kép csurgott le a képernyőn.

Ha érted, akkor már elavult.

(#85735) Raijin válasza mpo (#85734) üzenetére


Raijin
tag

+ Laccoss

[link] :))

[ Szerkesztve ]

Live long and prosper.

(#85736) cherubion08


cherubion08
aktív tag

Sziasztok. Inviteltől mennék Digihez. Házszámom nincs a Digi rendszerében. Előttem az oszlop,arról jön az Inviteles kábel is. Ügyintéző mondta,h akkor kér egy cím létesítéses akármit,h valaki kijön és szemrevételezi, h megoldható-e a telepítés. Gondolom azzal nem lesz gond. Kérdésem akinek volt már ilyen az mennyi idő lehet? Köszi.

(#85737) qnadam válasza cherubion08 (#85736) üzenetére


qnadam
veterán

nekem volt hasonló, csak ott eleve a digi vezetéke volt az utcában. az ügyintézőtől távozás után egy órával hívtak hogy jé tényleg, onnantól három nap múlva került fel a rendszerbe a házszám.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#85738) cherubion08 válasza qnadam (#85737) üzenetére


cherubion08
aktív tag

Köszi,remélem nálam is ilyen gyors lesz. Lassan 1,5 éve nézegetem az optikai kábelt,a gerinchálózat lefektetésére kellet eddig várni.

(#85739) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

6 új település került fel a DIGI.HU-ra, ahol optikai internet köthető:
-Piliscsév
-Jánoshalma
-Mélykút
-Bácsalmás
-Püspökladány
-Tokodaltáró

(#85740) Phobion


Phobion
őstag

Sziasztok!

Valaki tapasztal olyat -nálunk pár perce kezdődött-, hogy bizonyos oldalakat betölt bizonyos oldakat meg nem a böngésző? Routeremen a wan port világít, gondolom a digi-nél lehet valami. :F

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#85741) adamgreen válasza Phobion (#85740) üzenetére


adamgreen
senior tag

Szintén játékos budapest 3ik kerület

(#85742) 4Grider válasza Phobion (#85740) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az ilyesmi általában DNS-től függ, amit marha egyszerű cserélni egy routeren/kliensen. Mondjuk 8.8.8.8-ra, vagy 1.1.1.1-re, vagy 9.9.9.9-re, vagy 208.67.222.222-re, stb.

(#85743) Vakegérke válasza 4Grider (#85742) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én a Google DNS-t használom, gond egy szál se.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#85744) MDanny


MDanny
senior tag

Végre-valahára folytatódik Zugló kertvárosi részén a kábeles építkezés. (Mogyoródi út - Öv utca - Egressy út - Miskolci utca)

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#85745) pinnacle válasza 4Grider (#85742) üzenetére


pinnacle
nagyúr

IPv6-ot, hogy kell beállítani? 2001:4860:4860::8844 nem fér be. Mondjuk azt nem tudom, hogy az IPv6-nak van-e gyakorlati haszna, de ha van rá lehetőség, idáig használtam.

[ Szerkesztve ]

(#85746) CirrMee válasza pinnacle (#85745) üzenetére


CirrMee
addikt

Hát, ahova ipv4 megy, oda nem is fogod beírni az ipv6 címet... :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#85747) Vakegérke válasza pinnacle (#85745) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ez IPv4 DNS. A felső sorba 8.8.8.8-at írj, az alsóba 8.8.4.4-et.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#85748) milan26 válasza 4Grider (#85742) üzenetére


milan26
senior tag

Nekem a "routerben" nem engedte, inaktív a mező, a vezérlőpultban igen. De ott szerintem hiába, ha a router konfigurálja a kapcsolatot és nem a windows. Szerintem így csak akkor érnék vele valamit, ha direktbe lenne dugva a gépbe a kábel, vagy ha saját routert használnék és abban állítanám be. Mondjuk van is, de egyelőre teljesen jól elvagyok azzal kütyüvel, amit a digi adott.

[ Szerkesztve ]

(#85749) Xelo válasza milan26 (#85748) üzenetére


Xelo
addikt

a winben beírt felülírja a routerben beállítottat az aktuális gépen;)

[ Szerkesztve ]

(#85750) milan26 válasza Xelo (#85749) üzenetére


milan26
senior tag

Köszi. :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.