Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85501) 4Grider válasza abcde22 (#85499) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Digi soha nem kommunikál előre fejlesztést. Onnan tudod, hogy lesz, ha megjelennek a hálózatépítők...

(#85502) abcde22 válasza 4Grider (#85501) üzenetére


abcde22
tag

Az utca elején már 2014 óta van digi optikai internet de az óta se hozták tovább.

(#85503) 4Grider válasza abcde22 (#85502) üzenetére


4Grider
nagyúr

Minimálisnál nagyobb esélyt akkor tudsz elérni, ha írsz egy szándéknyilatkozatot, és az utcában minél több emberrel aláíratod. Erre 30-60 napon belül kapsz majd egy választ, ha alapból leráznak, attól még betervezhetik 2 éven belülre...

(#85504) Márton


Márton
nagyúr

Ha már szóbajött a g.drive tárhely, ti mennyivel kapcsolódtok hozzá?
Nekem csak 15/5 MB/s a sebesség, gigabites kapcsolattal.
Ez a google szerverek miatt van így? Nem a böngésző lassít, Total commander pluginnel is ennyi.

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#85505) Dragon3000 válasza Márton (#85504) üzenetére


Dragon3000
veterán

Böngészőben nagy fájloknál 60-70/25-35MB/s.

(#85506) Márton válasza Dragon3000 (#85505) üzenetére


Márton
nagyúr

Az érdekes, mert nálam több accounton is csak 5 a fel, ami elég lassú, hisz megvan a 300 mbites feltöltésem.
szerk: a yt feltöltésem is lehetne sokkal gyorsabb..

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#85507) Dragon3000 válasza Márton (#85506) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mielőtt válaszoltam, pont megnéztem egy 6,7GB-os fájlal a letöltést, 30-cal kezdte és pár másodperc múlva felment 60-70 közé és végig tartotta a sebességet. Ezt a fájlt eleve én töltöttem fel és 25-35MB/s-kel ment fel. De amikor emailben küldök családban nagyobb fájlt, azt is szinte max sebességgel szokta feltölteni a drive-ba.

[ Szerkesztve ]

(#85508) cof válasza Márton (#85506) üzenetére


cof
veterán

Teljes feltöltési sebesség kihasználásához kell azért egy jobb vas. Ez nem olyan mint a speedtest, hogy RAM-ból mér.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#85509) Márton válasza cof (#85508) üzenetére


Márton
nagyúr

mármint ssd-s i7-2600-nál jobb vas? vagy router?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#85510) cof válasza Márton (#85509) üzenetére


cof
veterán

Az jó vas. :)

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#85511) qnadam válasza cof (#85479) üzenetére


qnadam
veterán

nekem is korlátlan, havidíjat fizetek érte a google-nek. és az én nevem van a havi számlán, nem mindenféle ebayes izé.
viszont amióta megvan az új workspaces, már csak a fentebb linkelt konstrukciók vannak.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#85512) kopi72 válasza cof (#85481) üzenetére


kopi72
aktív tag

meghogy 1 helyen megtalalja a hatosag

[ Szerkesztve ]

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#85513) ga_-bor


ga_-bor
tag

Lenne egy - valószínű - digi hibám, amivel a digi sem - és jelenleg én sem - tudok mit kezdeni.
Infra:
- digi 1000megabit, optikával, az utolsó pár hetet leszámítva jól működik
- mögötte huawex ax3 router (azért cseréltem, 1 hete, mert azt hittem régi routerem rossz)
- rajta 3-4 kábeles, 8-10 wifi eszköz
- a kapcsolatot a digivel a modem tartja, nincs bride módban
Jelenségek:
- szolgáltatás kimaradás (szerű)
- amikor nincs szolgáltatás, nincs névfeloldás, nincs semmi 'új' kapcsolat
- viszont az élő kapcsolatokat megtartja (pl videó stream nem áll le Teams-en)
- jelenleg 1 pc-vel, kábellel közvetlenül és 1 notebookkal routeremen wifin keresztül pingelem a www.google.com-ot

Érdekes módon a két eszközön futtatott ping teljesen eltérő időben fut request timeoutra. Viszont mind a kettő eszköz ráfut, így valószínűsítem, hogy a digi infrájában van a hiba nem az enyémben. A gond csak ott van, hogy vagy fél órán keresztül beszélgettem egy telefonos digis hibabejelentő asszisztenssel, aki távolról mindent rendben talált, akárhogy próbálta az eszközt piszkálni.

Mit tudok tenni? Láttatok már ilyet?

(#85514) qnadam válasza ga_-bor (#85513) üzenetére


qnadam
veterán

ha ott egy új router, miért nem kéred át bridge módba a digi cuccát?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#85515) #68216320


#68216320
törölt tag

Csak érdekesség képpen csináltam egy DNS latency tesztet Digi LAN 100Mbit hálózatból.
Hozzáadtam a listához a Digi saját DNS szervereit is.
(az eredmény csv tartalma -> [pastebin] )


(a legelső, IP 200.0.0.100 az maga a router, nem mérvadó)

[ Szerkesztve ]

(#85516) Scrym


Scrym
tag

Köszi fiúk a segítséget! Sikerült a "reset", a kedves szolgáltató ezt is megtudta oldani nekem távolról, gondolom az elején beállított jelszavam is véletlenül tűnt el a süllyesztőben... :U Na a következő lépés, hogy átrakatom "híd" módba és rakok mögé valami routert, mert ez így valóban elég trééé... Mondjuk ezt nem teljesen értem, hogy mi okból van letiltva az eszközön a "reset" gomb mikor így is full kontroll alatt tartják az egészet ?! :F Szép estét!

(#85517) 4Grider válasza Scrym (#85516) üzenetére


4Grider
nagyúr

Talán pont azért tiltották le a reset gombot, mert esetleg az eszközt kivetted volna vele a Digi kezéből. (Amivel persze te sem nyertél volna semmit, mert onnantól netet sem értél volna el vele.)

(#85518) menthix válasza Xelo (#85446) üzenetére


menthix
tag

Remélem kijavítják, de már fogy a türelmem.
Nem azért fizetek, hogy esténként egy normális játékot ne tolhassak le. :(((

(#85519) teszt345


teszt345
tag

Sziasztok!
nah, tegnap volt a Digi, éjfél után frissítette a profilt az ONT, amint itt hagytak, mostmár mindenjó:
alt="" title=""
Huawei, bridge mode.

[ Szerkesztve ]

(#85521) Márton válasza Dragon3000 (#85507) üzenetére


Márton
nagyúr

Na, megnéztem lányom gépén, ott wifiről (!) gyorsabb a feltöltés a drive-ra, mint az én i7-es gépemről, ami ugyanazt a routert használja, ráadásul gigabites kábellel.. Akkor itt valami windows gond lesz, csak nemtom mi, mert már letiltottam a tűzfalat és az AVG-t is egy időre..
Egyéb tipp valakinek? Nem szeretnék win reinstallt, az nálam hetek, mire ugyanígy belakom.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#85522) mpo válasza Márton (#85521) üzenetére


mpo
veterán

Ha mindkettőn mérsz sebességet ugyanoda, az elegendő a hiba kiderítéséhez (akár a szelessav.net is Firefox-szal).
A HDD is lehet töredezett a másikban meg nem, a drive sem egyforma minden pillanatban.

Ha érted, akkor már elavult.

(#85523) Márton válasza mpo (#85522) üzenetére


Márton
nagyúr

De csak a g.drive (és yt) lassú. speedtesten minden ok, 300+ az upom.
Drive-ra feltöltés ssd-ről (!) 5MB/s, lányom wifis gépéről 10MB/s, de csak azért mert a wifi stickje ennyivel tud adni, ami mondjuk elég szép. Szóval nálam valami app mintha visszafogná a forgalmat, de a mérést nem :F

firefox mérésem

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#85524) Dragon3000 válasza Márton (#85521) üzenetére


Dragon3000
veterán

Esetleg a böngészőben kapcsolj ki minden kiegészítőt és nézd meg úgy is.

(#85525) Laccoss válasza Márton (#85523) üzenetére


Laccoss
addikt

Véletlenül nem KillerLAN-os hálókártyád van, és annak a optimizálója korlátoz be?

(#85526) kontaku


kontaku
tag

Ha világít pirosan a LOS led a ZTE modemen, de amúgy van TV, telefon, internet és a sebesség is rendben van, akkor elmúlik, vagy jelentsem hibára?
Bár előtte egyszer újra kellett indítanom.

(#85527) ACE-


ACE-
addikt

Valaki tudna segíteni egy gyors howto-ban, hogy miként tudok belépni a GPON-ba. Be tudok egyáltalán lépni és alap dolgokat tudok állítani?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#85528) cof válasza ACE- (#85527) üzenetére


cof
veterán

Ha nincs saját routered, és nem modem módban van akkor igen, böngészőben tudod elérni. Állítani nem sok mindent lehet, Wifi SSID, jelszó.

Megnézed a hálózati kapcsolatoknál az átjáró IP címét, azt írod be böngészőbe. 192.168.1.1 pl. ZTE-nél.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#85529) adika4444 válasza ACE- (#85527) üzenetére


adika4444
addikt

A GPON-ba biztos nem :D

De az ONT-ba igen, nézd meg az IPv4-es átjárót a hálózati kapcsolatokban, azon a címen lesz az eszköz admin felülete, amibe alap esetben a felhasználó user, a jelszó digi, de célszerűbb átrakatni bridged módba, és saját routert használni.

üdv, adika4444

(#85530) Márton válasza Dragon3000 (#85524) üzenetére


Márton
nagyúr

igen, megvolt az is, nincs változás.
Ellenben a Chrome-mal lesz vmi, mert itt 5MB/s, a Firefoxban már 13 MB/s a feltöltés.
Ami persze még mindig nem a kívánt 300mbps, de mégis más mint a Chrome.

Laccoss: KillerLAN? Nem hallottam róla, alaplapi integrált gigabit ethernet.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#85531) ACE- válasza adika4444 (#85529) üzenetére


ACE-
addikt

bridge módban van, akkor esélytelen hogy a ledeket kikapcsoljam rajta?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#85532) Intruder2k5 válasza ACE- (#85531) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen esélytelen, bér szerintem akkor is az lenne, ha router módban lenne. Ezek többnyire alap szolgáltatásokkal bíró, "fapados" eszközök, ilyen extrák nem szoktak lenni benne. Ragaszd le szigszalaggal.

(#85533) cof válasza Márton (#85530) üzenetére


cof
veterán

A Chrome-al nincs semmi gond, ott a PC-n lesz valami elcsesződve.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#85534) cof válasza ACE- (#85531) üzenetére


cof
veterán

Hát ha ezzel a kérdéssel kezded, még a több tízezres routereken sincs ilyen egyszerű funkció, biztos létezik ilyen de ritka.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#85535) Márton válasza cof (#85533) üzenetére


Márton
nagyúr

vagy a Chrome egy beállításával, amit esetleg évekkel ezelelőtt állítottam valamiért, és most jön a feketeleves. btw. milyen kis app az, ami ott lennt jelzi a sebességet?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#85536) cof válasza Márton (#85535) üzenetére


cof
veterán

NetSpeedMonitor 2.5.4.0

Csak gyorsan feldobtam, hogy megmutassam a sebességet, nem naprakész program.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#85537) cof válasza Márton (#85535) üzenetére


cof
veterán

Azt elfelejtettem, hogy ha a Chrome-ban lenne a hiba akkkor a Firefox sem 15 MB/s-el töltene felfele.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#85538) Márton válasza cof (#85537) üzenetére


Márton
nagyúr

akkor valami olyan win hibám van, ami a chrome-ot jobban megviseli :U
na ez érdekes menet lesz. szólok ha van bármi fejlemény

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#85539) Túzok22 válasza kontaku (#85526) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Szia. Azt minél előbb jelentsd be, mert lehet hogy megsérült valahol az optika. Lehet hogy még bírja, de bármikor megszakadhat a jel és volt szolgáltatás, nincs szolgáltatás. A LOS ledes problémákat azonnal be kell jelenteni hibára, mert az egyáltalán nem jelent jót.

(#85540) stalker1019


stalker1019
csendes tag

Sziasztok!

Gigabites FTTH netem van, kb 1 éve kötötték be egy Huawei routerrel, minden oké volt, aztán elkezdett folyamatosan újraindulni. Kicserélték a routert egy FiberHome-ra. Azóta nagyon gyatra a net, nagyon sűrűn szakadozik és néhány oldal időnként nem tölt be, de közben van internet.
Pl. simán megy egy youtube videó, de az Indexet nem tölti be. Most miközben ezt írom PC-ről, szintén nem tölti be, (nem csak az Indexet). Speedtest.net nagyon nehezen talál szervert, van hogy a Debrecenit, közben Pesten vagyok, a sebességével nincs gond. Router újraindítás megszokta oldalni. Optikai kábel megy a routerbe, routerből pedig egy UTP a gépbe. Állítani nem állítottam semmit és a szerelő sem, csak összedugta. Nem értek hozzá. Kéne valamit állítani?

Előre is köszönöm ha tudtok segíteni.

(#85541) tobi'' válasza Márton (#85538) üzenetére


tobi''
tag

Felhasználó mappádban AppData\Local\Google\Chrome mappát áthelyezed valahova (vagy átnevezed) és elindítod a Chrome-ot, akkor szüzen tesztelheted (visszahelyezve a mappát visszaáll a régi).

(#85542) Márton válasza tobi'' (#85541) üzenetére


Márton
nagyúr

Hoppá-hoppá-hoppá! :Y
Azt a mindenit, köszi a tippet, [kép] már repeszt is 42-vel!
Jövök egy sörrel!
Na most akkor, ha visszateszem a mappát, hogy tudok rájönni mi okozhatja? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#85543) Márton válasza Márton (#85542) üzenetére


Márton
nagyúr

Nem hagyott nyugodni, így meg is van a tettes! ;]
Ugyan picit offtopic, de annyira mégsem, mert gondolom sokan kihasználnák a nagy feltöltési sebességet a drive-on Ftth-ra átállás után és ha ilyen gondjuk támad, már nem kell megőszűlni..

Tehát: felhasználó mappádban AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default
és itt a Network Persistent State fájlt kell törölni!

Nem tudom mit tárol, de volt benne 3 drive-os bejegyzés is, gondolom valami átvitellel, protokollal kapcsolatos dolgokat és ez a gond ha a feltöltésed csak tizede annak, aminek kéne. Nem hiszem el, hogy ilyesmi létezik és eddig sehol nem találtam rá megoldást, említést.

Végtelenül hálás vagyok Tobikám! :C

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#85544) TeeJay válasza stalker1019 (#85540) üzenetére


TeeJay
félisten

Pont az ilyen "összedugom oszt annyi" miatt van a sok gond.
Routered típusa? ONT Bridge módra lett kérve és a router intézi a PPPoE-t?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#85545) cof válasza TeeJay (#85544) üzenetére


cof
veterán

Optikai kábel megy a routerbe, routerből pedig egy UTP a gépbe.

Szerintem ebben a rendszerben nincsen valódi router.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#85546) Dragon3000 válasza Márton (#85542) üzenetére


Dragon3000
veterán

Na mondtam, hogy megy a gd normális sebességgel is :)

(#85547) tobi'' válasza Márton (#85543) üzenetére


tobi''
tag

Nincs mit! Itt is minap volt aktuális profil mappa törlése, felrak egy bővítményt (disable javascript), ám elég rapszodikusan működött. Chrome alatt be vagyok jelentkezve, tehát egy szinkronnal visszaáll gyorsan minden csak a hiba száll tova jó eséllyel, így nem szoktam keresni az okát. :)

(#85548) GoodSpeed válasza cof (#85533) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Milyen programmal monitorozod a sebességet a tálcán?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#85549) Lackooo84 válasza GoodSpeed (#85548) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Én a DU meterrel.

The Truth is out there...

(#85550) MadMancs válasza cof (#85534) üzenetére


MadMancs
veterán

Annyira nem. Az összes TP-Link tudja ezt a bonyolult feature-t. :DDD

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.