Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85401) TeeJay válasza Jonatán (#85400) üzenetére


TeeJay
félisten

uTorrent kuka
qBittorrent 4.3.0.1 x64-et felrakod
beállítasz 300 szálat és olyan torrentet töltsél amit más is tölt le...
Akkor talán lesz seed
bővebben Bittorrent topik : [link]

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#85402) Jonatán válasza Jonatán (#85400) üzenetére


Jonatán
tag

So nem irtam pontosan, feltoltesnel WIFI-n keresztul 4MB/s, letolteni 1 allomanynt max 15MB/s tolt WIFIN.
Kozvetlen osszekotes eseten 35MB/s a maxi letoltes vagy ennyi a max?

(#85403) Jonatán válasza TeeJay (#85401) üzenetére


Jonatán
tag

OK megnezzem.

(#85404) qnadam válasza Jonatán (#85402) üzenetére


qnadam
veterán

35 megabájt/sec (MB/s) az kb 300 megabit/sec (Mb/s).

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#85405) Jonatán válasza qnadam (#85404) üzenetére


Jonatán
tag

Jaja de az csak 300 az 1000bol, kabelel osszekotot gepnel, de mar a Bittorrent topikban vagyok!

(#85406) pinnacle


pinnacle
nagyúr

FTTB-ről FTTH-ra átalakításnak, megrendeléstől mennyi a határideje, 15nap? Ha nem teljesítik mennyi a kötbér naponta? Talán, valami nem kedvezményes előfizetési díj harmincad részét láttam, de nem találom.

[ Szerkesztve ]

(#85407) Dragon3000 válasza pinnacle (#85406) üzenetére


Dragon3000
veterán

Szerintem semennyi, mert ilyenkor közlik, hogy majd hívnak a szerelők, ha nem egyeztettél egyből időpontot, ha nem, akkor akár 1-2 hónap is eltelhet mire hívnak, így jobb személyesen időpontot kérni. Na meg az új előfizetés csak bekötéstől számít, így addig a régi él, így erre se lehet szerintem hivatkozni.

(#85408) viktorhu válasza Dragon3000 (#85407) üzenetére


viktorhu
veterán

Jár a kötbér, én is kaptam, igen komoly összeget:

KÖTBÉR - ELÉGTELEN TELJESÍTÉS nap 7 db 0 Ft -33 Ft (A 0 forint az ÁFA, a 33 forint pedig a kötbér a hét napra.)

(#85409) Dragon3000 válasza viktorhu (#85408) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nálad mi volt az elégtelen teljesítés? Mert ha jól rémlik az átkötési kérelemben nem szerepel határidő és az új szerződés bekötéstől lesz aktív. Mellette a régi szerződés él, így a szolgáltatást is kapja.

(#85410) pinnacle válasza Dragon3000 (#85407) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Igen, ez a gond, hogy hiába voltam személyesen bent, azt mondták Budapest egyes kerületeiben nem tudnak időpontot adni (ha valakinél a XIII. kerületben mostanában kötöttek be, írja be legyen szíves) majd hívnak időpont egyeztetés miatt. Másik ügyfélszolgálaton azt mondták, elméletileg 15 nap alatt kell megcsinálni, de örüljek ha idén meglesz.

(#85411) Dragon3000 válasza pinnacle (#85410) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nem tudom, hogy átkötésre is vonatkozik, bekötés esetén szoktak mondani a 15 napot, de van, hogy sokkal több van, hogy szinte azonnal keresik az embert. De ezekben az esetekben nem tudom milyen kötbér járna, ha az nincs a szerződésben feltüntetve és még határidő sem szerepel benne, akkor szerintem semmi, elvégre amíg nincs bekötve vagy átkötve, addig azért a szolgáltatásért nem is fizetsz. Amikor van egy élő szolgáltatásod és ahoz szerződésed és a garantált sebességet sem tudják nyújtani vagy kimaradások vannak hosszútávon, akkor megjár, de ebben az esetben eleve a fizetett szolgáltatásod nem teljesítik.

[ Szerkesztve ]

(#85412) viktorhu válasza Dragon3000 (#85409) üzenetére


viktorhu
veterán

Nekem új bekötés volt, de gondolom ugyanez lehet az átkötős szerződésekben is.

A nem teljesített szerződésért meg szerintem jár a kötbér.

(#85413) Dragon3000 válasza viktorhu (#85412) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha nincs határidő a szerződésben, akkor mi alapján döntik el, hogy nincs teljesítve? Főleg, hogy nála csak módosítás történik, mivel fttb-re van jelenleg szerződése és azt szolgáltatják is a számára.

(#85414) viktorhu válasza Dragon3000 (#85413) üzenetére


viktorhu
veterán

Az milyen szerződés, amiben nincs határidő?

(#85415) Dragon3000 válasza viktorhu (#85414) üzenetére


Dragon3000
veterán

Előkerestem az átkötési módosítást, igazából csak szerződés kiegészítés szerepel rajta és nincs határidő, mivel csak egy hozzájárulás a fttb-ről ftth-ra való átkötésre.
Előkerestem az első bekötési szerződést, azon szerepel 15 napos határidő a kiépítés megkezdésére és nem a befejezésre, így ebbe is bele tudnak még kötni.

[ Szerkesztve ]

(#85416) zoli62


zoli62
addikt

Diginet 1000 FTTH kapcsolat, Intel Xeon E3-1240 v5 16 GB RAM-nál a sávszélesség: [link] Ennél több nem lehet semmiképpen?

(#85417) cof válasza zoli62 (#85416) üzenetére


cof
veterán

Ez elég gyenge. Nekem a Q9500-al 650 Mb/s körül jön lefele, fel is 300 fölött van 310-320 Mb/s körül Chrome böngészőből, 4GB RAM, HDD.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#85418) MadMancs válasza zoli62 (#85416) üzenetére


MadMancs
veterán

Kell hogy legyen. Nálam Xeon E3300 16Gb rammal ha gép végezte PPPoE tárcsázást ~700/300 ha router akkor ~970/300 at hozta. FTTB. Igaz SSD, de az általad kinkeltnél HDD is sokkal többet tud, pláne hogy speedtest esetén ram dolgozik nem a tároló.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#85419) cof válasza MadMancs (#85418) üzenetére


cof
veterán

pláne hogy speedtest esetén ram dolgozik nem a tároló

Ez igaz, bár azt hozzátenném, hogy ha kevés a RAM mint nálam is a 4 GB nem valami acélos, erősen bufferel a HDD is, szóval egy SSD-vel gyanítom jobb eredményt tudnék elérni lefele, vagy több RAM-al.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#85420) zsolt_64 válasza Jonatán (#85400) üzenetére


zsolt_64
senior tag

uTorrent felejtős, Qbittorrent, de menj át a Bittorrent topikba.....

(#85421) viktorhu válasza zoli62 (#85416) üzenetére


viktorhu
veterán

I5-5300U-val (de még egy gemini lake-es atom processzorral is) a parancssoros speedtest 900 megabit körüli letöltési értékeket ad. Valószínűleg azért, mert a routeremnek ott a határa.

(#85422) #78121280 válasza #78121280 (#85170) üzenetére


#78121280
törölt tag

Másodjára is kijött a szerelő múlthét kedden, ezúttal már hozott egy laptopot is. FiberHome bridgebe volt ahogy eddig is, rá kötötte a laptopra, saját accountommal felcsatlakozott, elsőre hozta a maximumot le és felfele is, mondtam neki bontsd a kapcsolatot és csatlakozz újra, na onnantól kezdve se le se fel nem volt meg a garantált bármit csinált. Ő ilyet még nem látott. Telefonált valahova, kiderült, hogy több területet érintő probléma van és belső hibajegyre felvan már adva fentebb kellene rámozdulni és talán ezen a héten jó lesz.

(#85423) zoli62 válasza MadMancs (#85418) üzenetére


zoli62
addikt

Archer C7 gigabites router, a proci 2015 negyedik negyedéves, [link] Kingston SSD. Hozzáteszem, hogy egy 2017 MacBook Air-en is ennyit lehet mérni közvetlenül összekötve az ONT-tal.

(#85424) MadMancs válasza cof (#85419) üzenetére


MadMancs
veterán

Igy van ahogy írod.
De kérdezőnek 16Gb van. Nálam (W10 Pro) általános használat mellett 7-8Gb szabad. Egy mérés ( w10 app) 2Gb körüli adattal dolgozik. Nem tudom böngésző mennyi, de elég kevés esélyt látok arra hogy akkora adatmennyiség legyen ami miatt HDD/SSD hez kelljen nyúlnia rendszernek.

Természetesen feltételezve hogy nem csúcsrajáratott PC vel mér. :)

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#85425) ACE-


ACE-
addikt

Hali, holnap lesz fejlesztés, bekötik az optikát. Ugye eddig FTTB-n PPPoE csatlakozás volt a routeren beállítva. Az ONT bridge-re lesz rakva, de a router ugyanúgy marad PPPoE vagy azt át kell állítani Dinamikus IP-re?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#85426) Intruder2k5 válasza ACE- (#85425) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Ha azonnal bridge módba lesz rakva, akkor marad a PPPoE.

(#85427) fronxie

Sziasztok!

Csak egy-két kérdésem lenne, lehet volt már téma ez, sőt biztosra veszem...
De olyan gondom van hogy 1 éve lakok durván ebbe a lakásba lakótelepen, és fizetem az 500-as netet, de sose ment még 200 fölé se, átlagban 80-90-eket mér.

Se wifin se gépemen nem nagyobb, egyébként Netgear Nighthawk R7000-em van szóval a router nem hiszem hogy ludas lenne.

A garantált meg ugye 200 ha minden igaz, érdemes őket csesztetni vagy mit csináljak szerintetek?

Annyit ma még megnézek hogy kihagyom a routert, kiváncsiságból.

"Mindegy, hogy egy centivel nyersz, vagy egy mérfölddel. Ha nyersz, nyersz."

(#85428) 4Grider válasza fronxie (#85427) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mindenképp először mérj egy párat közvetlenül is.

(#85429) Flashget válasza fronxie (#85427) üzenetére


Flashget
félisten

Iktasd ki a routert majd merj Digi oldalan. Mentsd el a kapott eredmenyt es, ha nem eri el a kotelezot a sebesseg mehet a hiba reklamacio emailben.

Realme GT Master Edition

(#85430) fronxie

Szuper, köszi szépen a gyors válaszokat, ha hazaértem meg is teszem ezeket a lépéseket. :R

"Mindegy, hogy egy centivel nyersz, vagy egy mérfölddel. Ha nyersz, nyersz."

(#85431) tajati


tajati
aktív tag

Sziasztok!

Lassan 10 éve Telekom előfizető vagyok, hamarosan lejár az előfizetésem, azonban mivel csak internet használok megelégeltem, hogy fölesegesen fizessek plusz havi 5k. Feltűnt hogy a Digi elérhető lenne az utcámban jóval kedvezőbb havi 3k-ért.
A kérdésem, hogy Szeged Belvárosában milyen tapasztalatok vannak a szolgáltatással? DIGI 1000 FTTH amire kíváncsi lennék. Mennyire stabil a Telekomhoz képest?
Köszönöm előre is segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#85432) 4Grider válasza tajati (#85431) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Diginek egyetlen hátránya van a Telekomhoz képest: A feltöltési sebesség 300 Mbps környékén van. Meg olcsóbb/egyszerűbb ont-ot hagynak ott, Digi mellett célszerűbb saját routert használni (bár ha nem magasak az igényeid, el lehetsz a Digis onttal önmagában is).

(#85433) tajati válasza 4Grider (#85432) üzenetére


tajati
aktív tag

Köszi!

Nincsenek magas igények, 4-5 eszköz csatlakozik a hálózatra és elég pici a lakás. A Digis ONT kiszolgálja önmagában az 1000-es netet? A telekomnál elég volt a gyári, itt érdemes beszerezni egy külső eszközt?

(#85434) dorika87 válasza 4Grider (#85081) üzenetére


dorika87
őstag

Köszönöm a választ. A sima digimobil SIM-el működik az iPad-em mindenféle bellítás nélkül, csak mivel fizetős lesz január 1-től és a legnagyobb csomagban is 30gb lesz, ezért úgy gondoltam előfizetek havi 1000ft-ért a Digi Aktív 50-re, de akkor így tényleg meg fogom tenni ha van rá esély, hogy működik a saját stick-je nélkül az iPademben is.

(#85435) 4Grider válasza tajati (#85433) üzenetére


4Grider
nagyúr

Kizárólag igény kérdése, hogy a digis eszközzel ki mennyire van megelégedve. Nálam nem véletlenül van 100e Ft feletti router, szóval nekem sem a Digis, sem a Telekomos eszköz nem pálya.
Azt tudni kell, hogy van olyan Digis ont, amin egyetlen egy db gigás port van, tehát én készülnék saját routerrel (összefoglalóban ott vannak a gigás nethez ajánlott és bevált modellek).

(#85436) zoli62 válasza viktorhu (#85421) üzenetére


zoli62
addikt

Hát nem tudom, nekem a tavaly májusi bekötés után a Macbook Airt közvetlenül az ONT-ra kötve max 300 Mbs volt a letöltési sávszélesség de ezzel ugye megvolt a garantált. Emlékeim szerint a a helyszínen a szerelő linuxos laptopján is ilyen értékeket mértek. Még az is rémlik, hogy nehezen sikerült átrakniuk bridged módba.

[ Szerkesztve ]

(#85437) viktorhu válasza zoli62 (#85436) üzenetére


viktorhu
veterán

És akkor ebből megállapítottad, hogy nem lehet több? Elég sokan raktak már be screenshotot sávszélességről, ahol simán megvolt a gigabit.

(#85438) 4Grider válasza zoli62 (#85436) üzenetére


4Grider
nagyúr

Célszerű azért nem a legkisebb tesztszerverekre mérni. Nekem Znetre 810 Mbps volt az előbb a letöltési, Antenna Hungáriára 916 Mbps...

(#85439) zoli62 válasza 4Grider (#85438) üzenetére


zoli62
addikt

FTP-n is mértem, ott se több.

(#85440) menthix válasza Xelo (#85355) üzenetére


menthix
tag

Higyjél nyugodtan annak az oldalnak, nekem is így néz ki, ugyanilyen spikejaim vannak(korábban nem volt ilyen). Ha cmd-ből teszteled ping google.hu -t akkor is látni fogsz spikeokat, csak ritkábban, mivel gondolom másképp, másféle packetekkel tesztel.
Nekem CS:GO-ban és smite-ban is feltünt a lag, ezért kezdtem kutakodni, hogy mi a franc van a digimmel. 1 hónapja küszködök vele, ki fogom köttetni a picsába...
Illetve update:
Routert cseréltek, semmi változás.

[ Szerkesztve ]

(#85441) 4Grider válasza menthix (#85440) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én most párhuzamosan futtattam ezt a speedmeter-es pingtest-et és a parancssorban egy ping bixben_lévő_sajátszerver_ip -n 1000 parancsot.
Előbbiben láttam több 40 ms-os tüskét (ami azért még sokkal jobb, mint a tied, de most ugye reggel van, kevésbé terheltek a kiszolgálók), utóbbi eredménye pedig ez:
Ping statistics for sajatip:
Packets: Sent = 1000, Received = 1000, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 2ms, Maximum = 30ms, Average = 3ms
És a saját szerverem irányába is csak akkor ment el 2-3 db ping 30 ms felé, ha a gépemen a böngészőben javás/grafikus felhasználói felületet nyitottam, azaz használtam a cpu-t.
Szóval megvan rá az esély, hogy a speedmeter-es mérés más szolgáltatónál is hasonló eredményt fog mutatni, főleg este.

(#85442) Scrym


Scrym
tag

Sziasztok!

Kb. egy 1,5 hónappal ezelőtt átálltunk mi is az FTTB-ről FTTH-re (Pécs), megkaptuk ezt a "csodaeszközt" - Digi Fiberhome HG6544C - az elején mindent felkonfiguráltam rajta, jelszó változtatások, Wifi, stb., természetesen minden jelszót felírtam a későbbi problémák elkerülése végett... no a tegnapi nap folyamán hozzá szerettem volna férni a router kezelő felületére természetesen már nem enged be, hibás user - pass-ra hivatkozva... :U próbáltam hátha elütöttem egy számot, vagy véletlenül elütöttem egy kis és nagybetűt de nem sikerül hozzá férnem... próbáltam gyárival, az se... mondom no para, dobok egy resetet és újra mindent. Hát az se jött össze... valaki tudja esetleg, hogy hogy lehet ezt a rakás sz..t resetelni? Én tartottam 15mp-ig, majd 30-ig, majd 60-ig semmi... lenyomva tartva majd feszmentesítés.. de a világért nem akar "resetelődni"... :W persze leírást nem adtak róla és neten sem találok értelmezhető nyelven hozzá... valaki esetleg ismeri ezt az eszközt, tud valami okosat ez ügyben? Köszönöm!

(#85443) 4Grider válasza Scrym (#85442) üzenetére


4Grider
nagyúr

Bekapcsoláskor tartod nyomva minimum 10 másodpercig folyamatosan a reset gombot vagy a működő eszköznél?
Ha egyik sem működik, akkor marad a telefonos ügyfélszolgálat...
Amúgy meg használj saját routert, igényes ember a saját belső hálózatát nem bízza szolgáltatói eszközre...

(#85444) Scrym válasza 4Grider (#85443) üzenetére


Scrym
tag

Nem, működő eszköznél próbáltam. Bekapcsoláskori változatot nem próbáltam még, erre nem is gondoltam...
Igen, már én is bánom, hogy egyszerű ONT (modem) helyett routeres változatot kértem. Nem tudom ez átállítható e, hogy mögé tudjak tenni egy routert.
Egyébként a cégnél a Telekomos ONT teljesen vállalható, mindent be is lehetett állítani rajta, DDNS, Portf., stb...

(#85445) 4Grider válasza Scrym (#85444) üzenetére


4Grider
nagyúr

Minden Digis ont átkérhető bridge üzemmódba.
Nálunk több okból is repülne az a telephelyi informatikus, aki szolgáltatói eszközt használna a lan kiszolgálására.

(#85446) Xelo válasza menthix (#85440) üzenetére


Xelo
addikt

köszi az infót, úgy tűnik sajnos ez ilyen. :( a digis szerelő azt mondta, hogy jelenleg nagy hálózati fejlesztések folynak a cégnél, ha végeznek vele lehet helyrejön. :F itt is volt fiberhome ont csere huawei-re, ami a ping tüskéket nem oldotta meg, de legalább stabilan van ipv6 kapcsolat (és nem számlázták ki a kiszállási díjat, aminek kifejezetten örültem). amíg a fiberhome ont volt sokszor lehalt a dolog, hol volt ipv6, hol nem, jeleztem is itt a témában.

[ Szerkesztve ]

(#85447) cof válasza Xelo (#85446) üzenetére


cof
veterán

Hadd kérdezzem meg, hogy mire kell az IPv6? Az UPC-nél nagy nyűg volt akinek az volt, oldalak laggoltak, torrent szenvedett stb... szóval hátrányosan hatott a háózatra.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#85448) Xelo válasza cof (#85447) üzenetére


Xelo
addikt

nem kifejezetten kell, csak szeretem ha működnek a dolgok. :F :D szerelő is azt mondta, hogy ő otthon első körben tiltotta az ipv6ot.. a huawei ont-al lekopogom, semmi gond ipv6-on, nem laggolnak oldalak, nem szenved a torrent. egyedül ezek a ping spikeok zavarnak, viszont az megmarad ipv4-en is.

(#85449) Vendettahc


Vendettahc
tag

Sziasztok!

Nem nagyon találtam visszaolvasva hasonló problémát, mint ami nekem van, úgy hogy kérdezek. FTTH, ont Bridge módba, nem működik semmilyen VPN. Saját routeren már engedélyezve az atyaúristen is, kiiktatva azt, közvetlen a digi routerére csatlakozva is eredménytelen. Próbáltuk OpenVPN-el, majd ipSec-el is, azzal sem volt jó. Csatlakozás összejön, IP-t is kapok majd ilyen rettenet 20-30 kbps sebességgel megy a forgalom, ami ugye még egy ssh-ra sem jó.

Valakinek volt hasonló problémája ? Ha ezzel felhívom a digi ügyfélszolgáltatot, tudnak rajt reszelni valamit ? Maga az internet parádés egyébként.

(#85450) 4Grider válasza Vendettahc (#85449) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az ügyfélszolgálatnak nem feladata a te vpn-ed támogatása, mert a bridge módba tett szolgáltatói eszköz teljesen transzparens.
Gondolom az alap köröket már megfutottad, megnézted, hogy nem vagy-e nat mögött, stb. Ha ez után nem jutsz tovább, akkor fordulj vpn-es fórumhoz vagy szakemberhez támogatásért.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.