Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21101) Realradical válasza PHM (#21099) üzenetére


Realradical
őstag

Gimp

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#21102) Fecogame válasza PHM (#21099) üzenetére


Fecogame
veterán

Én ezt használnám [link]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#21103) kungzi


kungzi
veterán

sziasztok

Firefox 14.0.1 és a legújabb flash player van fent a gépen. 4 magos gép stb.

a lényeg, hogy mikor youtube-on néznék egy full hd-s videót akad a kép, a hang az jó, de a kép az akad, mint az állat. Internet Explorer alatt tökéletesen megy, de firefox alatt nem. tudna valaki segíteni? az explorer-t nem szeretem, szóval kellene valami megoldás ;]

[ Szerkesztve ]

(#21104) CoolMan válasza kungzi (#21103) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!

Tegyél fel régebbi flash playert. Nekem pl. ezzel tökéletesen megy az FF.

(#21105) #48613632 válasza kungzi (#21103) üzenetére


#48613632
törölt tag

Pedig ideje lesz megszeretned, mert mind az FF, mind a Chrome egyre sz@rabb az új verziókkal, nekem is állandóan problémáim vannak, és ahogy elnézem, másnak is.

(#21106) kungzi válasza CoolMan (#21104) üzenetére


kungzi
veterán

köszi, megnézem :R

ezzel tökéletes :C örök hála :)

[ Szerkesztve ]

(#21107) DJ WOKKY válasza endruboy1 (#21097) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

258.96-os van fent.
Eddig is ez volt, és nem volt vele hiba.

(#21108) CoolMan válasza DJ WOKKY (#21107) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

A GPU-Z-vel nézd meg kérlek a VGA hőfokot játék közben, lehet túlmelegedik.

(#21106) kungzi : Remek! :K

[ Szerkesztve ]

(#21109) DJ WOKKY válasza CoolMan (#21108) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

megvolt.
alapon win-be 42fok, terhelve 55fok maximum ebben az időben is.
Nemrég volt újrapasztázva is, valamint kitakarítva is.

jah igen, és eseménynaplóban semmi hibaüzenet nincs.

[ Szerkesztve ]

(#21110) CoolMan válasza DJ WOKKY (#21109) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Akkor viszont én kipróbálnék egy másik VGA drivert.

(#21111) endruboy1 válasza #48613632 (#21105) üzenetére


endruboy1
senior tag

Én kényszerből néha használok IE-t és bár elismerem hogy néha a Chrome is csinál hülyeségeket, azért a konstans idegbajnál ami IE használata alatt fenn áll határozottan jobb. FF is jó, Chromeot a fasza szinkronizáció miatt meg megszokásból használom bár már biztosan tud az FF is ilyet.

(#21112) #48613632 válasza endruboy1 (#21111) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nekem FF és Chrome van fent, de gondolkozom az iE-n harmadiknak, mert valami nyűg mindig van velük, hol egyikkel, hol másikkal.
A szinkronizációhoz én Xmarks-ot használok, és lastpass-t jelszóvédelemhez.

szerk: ezek a pluginok egyformán elérhetőek mindhárom, de ha jól tudom, az összes böngészőre

[ Szerkesztve ]

(#21113) Flickering


Flickering
aktív tag

Üdv.
Van egy Steelseries Spectrum 4XB fejhallgató, és nem találok rá választ sehol sem. Ez tud térhangzást (5.1) vagy csak normál stereo? A hangkártyám nem probléma, 7.1-es.
Válaszotokat előre is köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#21114) DJ WOKKY válasza CoolMan (#21110) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

este lesz rá időm, meg is teszem.

(#21115) dragonfx


dragonfx
veterán

ti hogy tudjátok vagy aki már hazsnálta ezek az ultra akcios repjegyek a ryanair.nél hogy müködnek?
mondjuk egy egynapos kirándulást lehet igy kivitelezni?
va valami specko eltitkolt aprobetüs rész plusz költség vagy cska ami fel van tüntetve?
poggyász mekkora lehet?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#21116) molnarpeter válasza dragonfx (#21115) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Csak kézipoggyász van az olcsó jegyeknél :)

mp

(#21117) Vodar


Vodar
senior tag

Sziasztok,

Nincs bevezetve a TV (parabola sincs), TV készülékem sincs. Milyen lehetőségem van TV nézésre laptopon (nettv-n kívül)? Létezik valamilyen kis készülék, amit rácsatlakoztathatok a laptopra és antennaként funkcionál?

(#21118) Lompos48 válasza Vodar (#21117) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Keress USB TV Tuner után. Számtalant fogsz találni. Csak példának itt ezt.
Kinézete:

De az antennától nem fogsz tudni megszabadulni. Van a TV jeleknek egy rettenetes tulajdonságuk: álalában antennán keresztül érkeznek. Az antennát hozzá kell kötni az USB portba dugott kütyühöz.

(#21119) Wollf


Wollf
tag

sziasztok. ne haragudjatok hogy ide írok ilyen kérdést, de sehol nem válaszolnak/foglalkoznak vele :(((

valaki tudna segíteni??
az a bajom a fifa 12-vel, hogy nem rezeg játék közben a vadonat új Logitech Wireless F710-es gamepadom.
Ez valami beállítást igényel? vagy hogy tudom megoldani?
mert pl: Dirt 1,2,3, ok, Crash Time 4 is ok, és még tudnék mondani sokat, tehát szinte minden játékban rezeg a gamepad csak a fifában nem :(
pedig néztem hogy milyen gamepadokat támogat a fifa 12 és benne van az F710 is :O
A segítséget előre is köszi :)

Asrock 970 Extreme 4, AMD FX 8350 4000 Mhz 8 Core, Kingston HyperX 1600 Mhz 8GB CL9 KIT, 120 GB Samsung SSD 840 Series + WD Caviar Green 1 TB 7200 RPM 64MB+Caviar Blue 250 GB 7200 RPM 64MB+Caviar Green 250 GB 7200 RPM 64MB, Chieftec 500W - CTG50080P - 12cm APFC BOX,

(#21120) DJ WOKKY válasza CoolMan (#21110) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

feltettem a legújabbat. kb. 40 perc után megint csak megtörtént a hiba...

(#21121) }{3@Đ$}{0ot


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Hali!

Windows 7-re hogy lehet olyat csinálni,hogy a háttérképeket diavetítés szerűen adja be,vagy hol lehet beállítani?

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#21122) CoolMan válasza DJ WOKKY (#21120) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Érdekes.....nagyon nem szereti a COD4-et a géped. Igazából nincs több ötletem, esetleg még annyi, hogy a játékot újra telepíted.

(#21123) dragonfx válasza molnarpeter (#21116) üzenetére


dragonfx
veterán

de nincs semmi plusz dij?a kézpoggyász mekkora lehet?egy hátizsák?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#21124) DJ WOKKY válasza CoolMan (#21122) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Az az érdekes, hogy eddig meg jól ment.

Az újra telepítésen gondolkoztam én is, csak akkor kezdhetem előröl a ranglétrát mászni. Így is örültem, hogy most ott járok, ahol...
Nem szeretem a levelhack-et, mert úgy nem izgalmas.

(#21125) CoolMan válasza DJ WOKKY (#21124) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Na ja, ez is igaz. Viszont így meg nem tudsz játszani vele.....

(#21126) DJ WOKKY válasza CoolMan (#21125) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

sajnos igen, így nem élvezhető...
próbálkozom még a cod4-es topikban egy pár napot de elég halott...

(#21127) Wollf


Wollf
tag

sziasztok. ne haragudjatok hogy ide írok ilyen kérdést, de sehol nem válaszolnak/foglalkoznak vele :(((

valaki tudna segíteni??
az a bajom a fifa 12-vel, hogy nem rezeg játék közben a vadonat új Logitech Wireless F710-es gamepadom.
Ez valami beállítást igényel? vagy hogy tudom megoldani?
mert pl: Dirt 1,2,3, ok, Crash Time 4 is ok, és még tudnék mondani sokat, tehát szinte minden játékban rezeg a gamepad csak a fifában nem :(
pedig néztem hogy milyen gamepadokat támogat a fifa 12 és benne van az F710 is :O
A segítséget előre is köszi :)

Asrock 970 Extreme 4, AMD FX 8350 4000 Mhz 8 Core, Kingston HyperX 1600 Mhz 8GB CL9 KIT, 120 GB Samsung SSD 840 Series + WD Caviar Green 1 TB 7200 RPM 64MB+Caviar Blue 250 GB 7200 RPM 64MB+Caviar Green 250 GB 7200 RPM 64MB, Chieftec 500W - CTG50080P - 12cm APFC BOX,

(#21128) Dell XPS válasza Wollf (#21127) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Várj egy kicsit, és hátha bejön olyan aki játszik, és tájékozott ebben. Én már nagyon régen játszottam Fifa-át (06,07) egy rumblepad-al és nem emlékszem rá. Gyanítom hogy a beállításoknál keresd a problémát, és talán azt is,hogy mi okból kellene hogy rezegjen.
-Talán amikor felrúgják az embert? Tényleg mikor?

Üdv, Dell XPS

(#21129) DJ WOKKY válasza Wollf (#21127) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

(#21130) Jodanovich


Jodanovich
aktív tag

Sziasztok! Kellene valami ABit quad gt alaplaphoz hasonló új lap, mert valszeg megdöglött... Tudnátok ajánlani valami normálisat?

Life is Short... Ride Hard!!!

(#21131) tajati


tajati
aktív tag

Hali

Ph-n van valami fórum ahol megmondom a gépem felszereltségét és megmondják h mennyit ér

(#21132) CoolMan válasza tajati (#21131) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

(#21133) endruboy1 válasza Vodar (#21117) üzenetére


endruboy1
senior tag

Mit ahogyan azt írták fentebb, szükséged lesz egy USB-s DVB-T tunerre. Ha Budapesti vagy akkor valószínűleg nem lesz gondod a hozzá adott beltéri botantennával sem, azonban ez nagyon sok mindenen múlhat (kezdve a lakástól), így előfordulhat hogy szükséged lesz egy tetőantennára amit már 6 ezerért megkapsz + a kábel hozzá kb. 2 ezer. Azért azt nézd meg mikor veszed a tunert hogy lehessen normál méretű F csatlakozót kötni rá (a tetőantennához), bár én még nem láttam olyat amire ne lehetne.
Valamint laptopból egy korszerűbb darabra lesz szükséged a HD adások dekódolásához. Korszerű alatt nem a legújabb i7-et értem, hanem mondjuk 1GHz-nél erősebb proci és kb. 1GB RAM a minimum.
Programból meg a Homesyst ajánlom ha nem tetszene amit adnak hozzá.

(#21134) molnarpeter válasza dragonfx (#21123) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A jegy árában maga az út van benne (ülés lefoglalása nem), és egy kézipoggyász). Max 10 kg, 55x40x20cm-en belül kell lennie, és külön nem lehet pl. laptoptáska, viszont ha teletömöd a kabátodat, nem szólnak ;)

mp

(#21135) Satyricon válasza nyunyu (#21098) üzenetére


Satyricon
addikt

Vízhűtése van nekem is, EK blokk van a 8800 Ultrán... GPU dióda 43 fok, GPU és környezete 35 fok...

Szerk.:Más téma: Tud valaki olyan progit, ami jó minőségbe vesz fel élő youtube videot? lehetőleg a procit ne agyig terhelje... Én a frapsra gondoltam, de az egy teljes koncert anyagát párszáz gigára csinálná... :F

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#21136) kungzi


kungzi
veterán

szerintetek mennyire bonyolult egy egeret szétszedni? már nem garis, de kitakarítanám, mert a görgő nem valami ok :)

(#21137) madmaxxx válasza kungzi (#21136) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Csavarok ki esetleg szétpattintás és mehet a tisztítás. :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#21138) Fecogame válasza Satyricon (#21135) üzenetére


Fecogame
veterán

Talán

Próbáld ki.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#21139) kungzi válasza madmaxxx (#21137) üzenetére


kungzi
veterán

ok :C

(#21140) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok,
egyik ismerősöm telepített notira win7-t, telepítés utána töltés közben újraindult. Azóta el sem jut a windows7 betöltőig hanem állandóan újraindul a gép.

Szerintetek mi lehet a probléma megsérült az MBR? :F

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#21141) dragonfx válasza molnarpeter (#21134) üzenetére


dragonfx
veterán

hehe ez jo trükk.
de olvastam valami 2040es 1 utra szolo regisztrácios dijat vagy az mi?
vagyis egy kis sportatyó belefér a limitbe?
de egy hátizsák mindenképpen.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#21142) #48613632 válasza kungzi (#21136) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nem kell szétcsavarozni, mert az alján, ami a görgőt tartja, van egy gyűrű, azt kb 90 fokkal elfordítva kiesik a golyó. A golyót meg tudod takarítani szappanos vízzel, valamint bent, a házban van 2 tengely, és egy vezető görgő. Mindháromról szedd le a rátapadt szennyeződést, és jobb lesz az egered, mint új korában.
Azért ha tudsz, szerezz be egy infrásat, minden téren megbízhatóbbak a régi, görgős verziónál :)

Istenem, mennyit pucoltam én ilyet :O

(#21143) Fecogame válasza anonymus89 (#21140) üzenetére


Fecogame
veterán

Melyik résznél indul újra? BIOS infókat kiírja? Ha a win7 töltőképernyőnél akad el, akkor lehet RAM hiba is, nekem is az volt egyszer.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#21144) anonymus89 válasza Fecogame (#21143) üzenetére


anonymus89
addikt

Már módosítani nem tudtam de köszönöm a gyors választ megoldódott a parancssorból ezzel: bootrec /fixboot.

Köszönet mégegyszer.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#21145) molnarpeter válasza dragonfx (#21141) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ezt passzolom, ilyenről nem hallottam, és sajnos a jegy megvásárlásánál sem voltam ott, csak a becsekkolást intéztem, meg utaztam :D Nekünk 2 személyre megvolt a két tatyó. Az egyik egy tökéletesen megfelelő méretű bőröndöcske volt, de az 4kg volt alapból, a másik egy vékony anyagból készült táska volt, ami pehelysúlyú. Gyakorlatban a magasságot nem veszik olyan szigorúan, de ne lépd túl olyan nagyon (egy kis vázszerű cuccba kell felülről beleereszteni a csomagot, ha belemegy, rendben van).

mp

(#21146) dragonfx válasza molnarpeter (#21145) üzenetére


dragonfx
veterán

aha 10kilot nehéz tullépni
hát egy kistáska belefér majd megnézemmekkora a mérete.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#21147) kungzi válasza #48613632 (#21142) üzenetére


kungzi
veterán

nem az a görgő ;] infrás van

arról a görgőről beszélek, amivel görgetem az oldalt. összevissza ugrál az oldal

olyan golyós egeret nem is tudom mikor használtam utoljára :DDD

(#21148) Dell XPS válasza anonymus89 (#21140) üzenetére


Dell XPS
veterán

Üdv,

Elképzelhető, próbálja helyreállítani....

Üdv, Dell XPS

(#21149) madmaxxx válasza #48613632 (#21142) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Bocsánat, azt hittem optikai egérről van szó. Természetesen ebben az esetben 1 csipesz segítségével le lehet takarítani a tengelyekre lerakódott koszt. :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#21150) molnarpeter válasza dragonfx (#21146) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Annyi még, hogy vizet/fogkrémet/kenőcsöt nem engednek felvinni a gépre, kivéve amit ellenőrzés után vettél a reptéren, de ezt gondolom nem kell mondanom :)

mp

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.