Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21401) jim333


jim333
csendes tag

pitepeti71:
Van benne gombelem, és úgy is próbáltam, hogy minden feszforrást kihúztam kivettem és maradt :/

pocokxx:
Sajnos a sokak által linkelt alap jelszavak egyike sem működik.

vilmaboy:
SSajnos nincs resetelő jumper, már kerestem :/

Dell XPS:
Ez egy Asus k50ij noti

[Ha sikeresen zárult az üzlet dobj egy pirosat. Köszönöm.]

(#21402) Wollf válasza JohnnyX (#21381) üzenetére


Wollf
tag

nem commanderrel, hanem csak simán a rendszerből bemegyek a dokumentumokba utána pedig oda ahova a játék ment, és ott van a visszajátszás, de a kiterjesztését csak annyinak írja hogy 'fájl'
most ezen mit nem lehet érteni??
meg ha értelmezted volna normálisan a kérdésemet, akkor azt is felfogtad volna, hogy már próbáltam több konvertáló progit, ami nem ismerte fel a fájlt!!!!!
A KITERJESZTÉSE MIATT!!
próbáltam a kiterjesztést átírni, de azzal se jutottam semmire mert azt se konvertálta át egyik program sem!!
és ezért írtam ide hogy az ilyen típusú fájlt mivel tudnám átkonvertálni?!

[ Szerkesztve ]

Asrock 970 Extreme 4, AMD FX 8350 4000 Mhz 8 Core, Kingston HyperX 1600 Mhz 8GB CL9 KIT, 120 GB Samsung SSD 840 Series + WD Caviar Green 1 TB 7200 RPM 64MB+Caviar Blue 250 GB 7200 RPM 64MB+Caviar Green 250 GB 7200 RPM 64MB, Chieftec 500W - CTG50080P - 12cm APFC BOX,

(#21403) w.miki


w.miki
veterán

Hali!

DVD-Rip kérdésem lenne.
Egy DVD-t szeretnék átkonvertálni AVI formatumba... aztán 2 ilyen konvertált DVD-t 1 DVD-re írni, hogy az asztali lejátszó is lejátssza.
A (2) DVD 4GB-os, és kb. 20 perces oktatófilmek vannak rajta.
Az eredeti film 720x576-os, szeretnék minél jobb minőséget kapni.
FormatFactory konvertáltam át, közepes minőség és méret beállítással. Így egy 20 perces film 300-350 MB lett. A gond csak az, hogy ez összesen 2,5 GB és 2 ekkora AVI fileokat tartalmazó könyvtár már megint nem fér rá 1 DVD-re.
(Alacsony minőségnél átkonvertálta 320*240-re, igaz ott csak 65 MB lett egy fájl, de nagyon kockás a kép :( )

Milyen programmal, és milyen beállításokkal lehet minél kisebb méretű AVI fileokat csinálni DVDből könnyen, még viszonylag jó minőségben, hogy az asztali lejátszó (TV) is elvigye?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#21404) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Sziasztok !

Ma kaptam egy hívást a köv számról: 0680707000, de épp nem voltam telefonnál és nem tudtam felvenni. Fura volt mert még sosem láttam 0680-as számot, úgyhogy utánanéztem és kiderült hogy ezek olyan számok aminél a hívás díját a hívást fogadó fizeti (azaz én ha éppen észrevettem volna). Hallottam régen ilyen urban legendekről, hogy felhivogattak emebereket, aztán valamilyen úton módon leemeltek a számlájukról vagy kiszámláztak nekik egy csomó pénzt. Ez is ilyen lehet ? Utána lehetne valahol keresni, hogy kié lehet ez a szám ?

(#21405) samsungbp válasza VinoRosso (#21404) üzenetére


samsungbp
csendes tag

Vonalasról hívd fel őket h kik ők és minek hívtak az ingyen van!

(#21406) spista222 válasza VinoRosso (#21404) üzenetére


spista222
addikt

Elvileg vodafone ügyfélszolgálat de aztán ki tudja:)

(#21407) Dell XPS válasza w.miki (#21403) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

Nekem hasznos volt a total converter progi. Esetleg?

Üdv, Dell XPS

(#21408) Bjørgersson válasza VinoRosso (#21404) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ha te hívod fel őket, akkor ők álljak a költségét? ;]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#21409) VinoRosso válasza spista222 (#21406) üzenetére


VinoRosso
veterán

erre hogyan jöttél rá ?

(#21410) Dell XPS válasza spista222 (#21406) üzenetére


Dell XPS
veterán

Csodálkoznék rajta, nem olyan jótét lelkek....ingyenes számon? De lehet hogy így van...

Üdv, Dell XPS

(#21411) ati012


ati012
senior tag

A budapesti József városi piacon ismerős valaki?
Lehetőleg privátban :R

(#21412) Gyuszi 78


Gyuszi 78
tag

Voda ügyfélszolgálat a 0670/700-1270-ről hív, legalábbis engem még mindig erről hívtak.
A honlapjukon sem szerepel az említett szám. [link]

(#21413) spista222 válasza VinoRosso (#21409) üzenetére


spista222
addikt

google facebook találata.

(#21414) ati012 válasza spista222 (#21413) üzenetére


ati012
senior tag

Engem is hívtak már 80-as számról. De hogy megegyezik-e, az jó kérdés.

(#21415) VinoRosso válasza ati012 (#21414) üzenetére


VinoRosso
veterán

te felvetted ?

(#21416) ati012 válasza VinoRosso (#21415) üzenetére


ati012
senior tag

Fel bizony. Nem lettem lerabolva. Elég rablás a percdíjam. :U

(#21417) Dell XPS


Dell XPS
veterán

és mi titok?

Üdv, Dell XPS

(#21418) megint én


megint én
őstag

Gyerekek, pls megsúgná valaki, mitől van az, ha 1 gombot legyomok, akkor a 2.at nem érzékeli. Ez azért szar, mert nem lehet autóversenyes játékot játszani, és nyomni a gázt és a kanyarodést egyszerre.
(TOSHIBA laptop)

(#21419) VinoRosso válasza ati012 (#21416) üzenetére


VinoRosso
veterán

na de ki vagy mi volt az ?

(#21420) Montesantos


Montesantos
senior tag

Sziasztok!

Problémám adódott a pc-vel kb 4 napja ezt írja ki:

C:/Users/Felhasz-1/AppData/Local/Temp/125829Log.iniislost

A kiíráson kívül nem vettem észre semmi változást....

Gabi

(#21421) Heroes fan


Heroes fan
őstag

http://logout.hu/bejegyzes/heroes_fan/supaplex_rebot/friss.html

(#21422) ati012 válasza VinoRosso (#21419) üzenetére


ati012
senior tag

Reklám.

(#21423) pr1mzejEE


pr1mzejEE
addikt

Srácok, mi ez az undorító szarság youtube-on, hogy megnyitom a videót, akármit csinálok (teljes képernyő, közepes, kisméretű videó) és mikor jön a reklám kicsúszik a fele a képnek. Nagyon rühellem már, esetleg valami megoldás? Google chrome-ot használok..

Football More Than Just a Game .. Calisthenic is way for life..

(#21424) spista222 válasza pr1mzejEE (#21423) üzenetére


spista222
addikt

VGA driver csere?

(#21425) @tco@


@tco@
aktív tag

Szép estét!

Arra gondoltam hogy vennék egy ilyen dokkolót, akkor azzal vajon lehetséges satás és ide csatis lemezmeghajtót (dvd olvasó pl) használni?

Köszi :U

(#21426) spista222 válasza @tco@ (#21425) üzenetére


spista222
addikt

Mivel van rajta sata+2,5"IDE+normál IDE csatlakozó így igen minden ráköthető amit írtál bár IDE-hez és lehet hogy sata-hoz is már külső táp szükséges.

(#21427) #48613632 válasza pr1mzejEE (#21423) üzenetére


#48613632
törölt tag

Használj AdBloc/AdBlock Plus kiegészítőt, eleve nem lesz reklám, ergo nincs gond, persze indirekt megoldás, de ettől függetlenül is, engem idegesítenek a szutyok, kéretlen reklámok, főleg YT alatt.

(#21428) @tco@ válasza spista222 (#21426) üzenetére


@tco@
aktív tag

Azt gondolom adnak hozzá, de majd csekkolom, lényeg ohgy akkor ez így működne, köszi :K

(#21429) ati012 válasza spista222 (#21426) üzenetére


ati012
senior tag

Igen, ide már mindenképpen kell egy külső táp.
1 optikai meghajtó áram felvétele 3x-osa annak amit az USB le tud adni (500mA).

(#21430) pr1mzejEE válasza #48613632 (#21427) üzenetére


pr1mzejEE
addikt

Kipróbálom, köszi.

Vga driverhez nincs köze, mert más gépeken is csinálja. :(

ui: jó lett, köszi szépen :)

[ Szerkesztve ]

Football More Than Just a Game .. Calisthenic is way for life..

(#21431) spista222 válasza ati012 (#21429) üzenetére


spista222
addikt

Arról nem is beszélve hogy 5V-al nem fog menni a 12V-os HDD ODD meghajtó ezért is írtam:
"IDE-hez és lehet hogy sata-hoz is már külső táp szükséges"
Ha van rajta Sata tápcsati akkor a 2,5"-os hdd-khez(SSD-hez sem) nem kell külön táp(sem IDE-shez sem SATA-shoz).
Amihez biztos kell:
12V-ot igénylő HDD-k ODD-k vagyis a desktop cuccokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#21432) @tco@ válasza spista222 (#21431) üzenetére


@tco@
aktív tag

Közben találtam egy delockot occoért, olyan van a cégnél és ott pl tuti van tápcsati hozzá, szóval akkor megvan a győztem azt hiszem.

(#21433) Lompos48 válasza @tco@ (#21428) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nekem egy Digitus DA-70148-2 adapterem van. A tápadaptere 12V/1.5A-t ad. A dobozában van olyan kábel is, amivel az ODD-t Molex csatlakozón keresztül lehet táplálni. Érdemes megnézni, hogy ahhoz a típushoz nem-e jár ugyanúgy kellékként.

[ Szerkesztve ]

(#21434) VinoRosso válasza ati012 (#21422) üzenetére


VinoRosso
veterán

Értem, köszi

(#21435) forras2


forras2
őstag

Tudtok ajánlani vmi jó lejátszó programot? :U
Eddig KMPlayerrel néztem filmeket, de valami baja lett, és akármit csinálok vele, csak szopat. :N

(#21436) #48613632 válasza forras2 (#21435) üzenetére


#48613632
törölt tag

(#21437) Csabee. válasza forras2 (#21435) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Én a media player classicot használom, és a klite codec kackot és mindent visz!

Üdv: Csabee.

(#21438) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv!

Ötleteket szeretnék a következő problémára. Adott egy ASUS laptop, benne egy integrált kártyaolvasóval. Beleteszem az SD kártyát, teljes egészében látom a tartalmát, tudok róla másolni, tudok rá másolni, szóval minden tökéletesen működik. Kiveszem (szabályosan eltávolítom), és onnantól kezdve semmilyen gépben (fényképező, asztali PC, laptop...) sem tudom olvasni a tartalmát. Látok rajta pár mappát, de valami "krix-krax" neve van, nem tudom megnyitni sem. Hiába rakom vissza a már említett ASUS-ba, ugyanezt a megnyithatatlan dolgot adja be.
Már 2 kártyával is ezt csinálta a laptop, szóval valami itt nem okés.

Találkozott már valaki ezzel a problémával? Minden ötletet szívesen fogadok.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#21439) siebener


siebener
aktív tag

Üdv mindenki.

Egy Compaq nx6310 laptop indításakor a következő hibaüzenet fogad:

1720-SMART Hard drive detects imminent failure (Failing Attr.:07).

OK, valami a HDD-vel van, de mi lehet a pontos gond?

(#21440) spista222 válasza siebener (#21439) üzenetére


spista222
addikt

Ha már ezt írja ki akkor valószínűleg a hdd cserére szorul.
Nem tudom hogy a BIOS-ban le lehet e tiltani hogy indításkor ez miatt ne álljon meg a gép.
Ha tudni akarod miért haldoklik a hdd akkor futtass egy HD sentinelt.

csabyka666 Másik kártyaolvasó driverrel?

[ Szerkesztve ]

(#21441) siebener válasza spista222 (#21440) üzenetére


siebener
aktív tag

Attól tartok én is.
Nem tudom lefuttatni a HD Sentinelt, mert a hibaüzenet után már nem is indul el a windows.

(#21442) P.O.C.


P.O.C.
tag

szevasztok,

Egy Toshiba P500-14L PSPGSE típusú laptophoz szeretnék display driver-t telepíteni. A toshiba oldalán egy darab találat van erre, az nem települ fel (nincs kompatibilis eszköz). Mondjuk nem értem, hogy akkor mi a toszért rakják fel oda, de nem is ez a lényeg igazából. Pár óra guglézás és sok próbálkozás után sem találok semmit.

valaki help :F

kösz

(#21443) spista222 válasza siebener (#21441) üzenetére


spista222
addikt

Nem lehet F1-et nyomni hogy továbbmenjen?
BIOS-ba se tudsz bemenni esetlegesen letiltani a S.M.A.R.T-ot?

(#21444) siebener válasza spista222 (#21443) üzenetére


siebener
aktív tag

F1-et lehet nyomni, de nem megy tovább.
SMART-ot próbáltam kikapcsolni, de nem találtam semmi lehetőséget.
Na meg, talán már nem is megy az a szegény HDD...

(#21445) vilmaboy válasza csabyka666 (#21438) üzenetére


vilmaboy
őstag

milyen filerendszer van a kártyán? Sok fényképező stb csak fat-al boldogul...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#21446) endruboy1 válasza csabyka666 (#21438) üzenetére


endruboy1
senior tag

Telepítetted az Asus oldaláról a legújabb drivert hozzá? Ne a Wines alap drivert használd mert az nem mindig jó.

(#21447) wolfman


wolfman
veterán

Ezt fejtsétek meg nekem! (USB probléma)

Gépemre csatlakoztattam nemrég egy T-Mobile Sticket (Win XP-re), hogy azon nezettek, de hogy ne keljen folyton hátul szarakodni, egy USB hosszabbítóval vezettem előre. Minden ok volt, míg egyszer rá nem akartam csatlakoztatni a Pendrive-omat. 'Az eszközt nem lehet felismerni!' Ejha, na akkor nagy dugdosás. Egyik csatlakozóban se megy. Mobile stick kihúz, helyére be, akkor megy. Ok akkor egy másik helyére addig benyomom a mobil internetet. Ez sem megy egyik slotban sem!!!
Gép újraindítás, Pendrive egy slotba bedug, megy. Ok, másolok. Kihúztam, mobil net be, majd utána megint nem megy egyik USB sem! Ekkor derengett, hogy a T-mobile 'sztikk' basz el valamit a gépben, nem lenne új keletű, hallottam már ezen dolgok összeférhetetlenségéről. utána megállapítottam, hogy ha a gépet bekapcsolom addig minden ok, de ha rádugom a T-homet, utána annyi újraindításig.

Az viszont már nem fér a fejembe, hogy hosszabbítóval pedig MINDEN MŰKÖDIK! :) Ha ment a net, kihúzom, majd a hosszabbítón keresztül dugok rá valamit a gépre, akkor bármelyik slot használható, anélkül nem! :D EZT HOGY? Ebből viszont csak egy van, szóval ott vagyok ahol a part szakad!

Erre valakinek valami ötlete nincs?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#21448) Csontoshun


Csontoshun
tag

üdv. nekem lenne egy olyan problémám hogy a gépem nem érzékeli a mikrofont. be van dugva a gépbe sőt hallom is magam de egy program se ismeri fel. keresgéltem az eszköszkezelőben is de ott se ismeri fel a gép. mi lehet a hiba?

"->, *, & "

(#21449) #48613632 válasza Csontoshun (#21448) üzenetére


#48613632
törölt tag

A mikrofon eszközként nem fog megjelenni a rendszerezközök között, ha erre gondolsz, ha viszont hallod magad, akkor máködik, tehát ez ennyi.
Ha esetleg félre értettem valamit, akkor elnézést.

(#21450) Csontoshun válasza #48613632 (#21449) üzenetére


Csontoshun
tag

nem ez a probléma. hanem ez. nem ismeri fel a mikrofont pedig az csatlakozva van...

"->, *, & "

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.