Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21201) Richard!


Richard!
addikt

Sziasztok!

Van néhány régebbi msn-es beszélgetési előzményem .xml formátumba.ezt mivel lehetne megnyitni?open office-szal próbáltam,de nem sikerült...

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#21202) Dell XPS válasza Richard! (#21201) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

A mentett előzményeket visszateszed a programba, akkor sem tudod olvasni?

Üdv, Dell XPS

(#21203) Richard! válasza Dell XPS (#21202) üzenetére


Richard!
addikt

közben már Total Commanderrel megoldottam :) azért köszönöm szépen :R :R

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#21204) ati012


ati012
senior tag

Privátoknál captcha mennyi idő alatt tűnik el?

(#21205) Dell XPS válasza ati012 (#21204) üzenetére


Dell XPS
veterán

Üdv,

Lehet hogy nagyon leeresztettem, (vasárnap lévén) de nem értem a kérdést!?

Üdv, Dell XPS

(#21206) kenwood3 válasza ati012 (#21204) üzenetére


kenwood3
őstag

[link]

Mi az az ekezet dragasag??

(#21207) Bogyó bá' válasza antivirtuoz (#21196) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Monokróm egyszerű lézert vegyél, a multifunkciós tintást meg hagyd meg színes fotókhoz, és szkenneléshez. Nálam bevált ez a kombó, évek óta egy Xerox Phaser 3117-est használok egy Canon multifunkciós tintás mellett. Ez lenne a legolcsóbb vásárlás és fenntartás szempontjából is.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#21208) Dell XPS válasza Lmh (#21198) üzenetére


Dell XPS
veterán

A HD Sentinel programra gondoltam, hogy milyen állapotban van a HDD. Az eseménynaplóba milyen hiba üzeneteket ír be, amikor kifagyott a gép. Az AIDA stabilitás tesztje mit mutatott?
A táppal nem lehet gond?

Üdv, Dell XPS

(#21209) Dell XPS válasza kenwood3 (#21206) üzenetére


Dell XPS
veterán

Köszönöm, erről lemaradtam! :R

Üdv, Dell XPS

(#21210) ati012 válasza kenwood3 (#21206) üzenetére


ati012
senior tag

:R

Dell XPS: nézd meg a linket :)

(#21211) Phvhun válasza #48613632 (#21195) üzenetére


Phvhun
őstag

[link]

Németország: 1. zóna, 1 kiló, Nemzetközi postacsomag: 6 715 Ft

(#21212) Dell XPS válasza ati012 (#21210) üzenetére


Dell XPS
veterán

Elolvastam.Érdekes, pont éjszaka nézegettem a legfrissebb cikkeket, és valahogy elkerülte a figyelmemet. Azért most visszamegyek, mert nem értem miért nem vettem észre.
Azért egy szélesebb tájékoztatást megért volna egy ilyen mértékű változás!

Üdv, Dell XPS

(#21213) Benhill


Benhill
senior tag

Hali. Kifog rajtam egy vadi új HDD-n partíciók létrehozása. Formázása.

Win7 alatt hogy hozhatok létre partíciókat egy új HDD-n? próbáltam xp telepítőben, létre is hozta, de ha win7et fel akarom rá pakolni kiírja, hogy nincsenek meg a szükséges fájlok a lemezem a telepítéshez.
win7 lemezkezelőbe is próbáltam, de ha egyszerű lemezkötet hozok létre, azt írja az objetum nem támogatja a kijelölt műveletet. De írt már olyat is hogy nincs elegendő a hely a lemezen, holott tök üres.
próbáltam xpben partition magic-el, de ott is valami hibát ír ki.

(#21214) }{3@Đ$}{0ot válasza Воланд (#21157) üzenetére


}{3@Đ$}{0ot
addikt

:R :R

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#21215) Lmh


Lmh
őstag

Új kérdésem:
DVD-romot gép újraindításánál nem ismeri fel a gép. Ha a gép működése közben kihúzom a tápcsatiját és visszadugom, akkor felismeri és működik, de ha újraindítom a gépet, akkor megint elfelejti, hogy létezik :S

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#21216) Vodar válasza Lompos48 (#21187) üzenetére


Vodar
senior tag

Ez jó lenne, ez kell nekem? Ha jól látom, akkor ebben van antenna is. [link]

Nem tudja valaki, hogy hol találom meg azoknak a csatornáknak a listáját, amelyeket egy ilyen bigyóval ingyenesen tudok fogni, szóval nem kódoltak?

[ Szerkesztve ]

(#21217) SpZ


SpZ
senior tag

sata 2 és sata 3 kábel között van eltérés?

(#21218) Bjørgersson válasza SpZ (#21217) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Csak színben.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#21219) Lompos48 válasza Vodar (#21216) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ez csak földi digitális műsorokat fog. Érdeklődj valaki helyinél, hogy miket lehet ilyen keretek közt fogni, mert ebben nem vagyok otthon.

Az antennáról csak annyit, hogy - mint említettem - a szükséges antenna az adótól való távolságtól és rálátástól függ. Lehet, hogy elég, lehet, hogy nem. Érdeklődj környékbeliektől. Ugyanígy a fogható (ingyenes) műsorokról. Én túlságosan távol vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#21220) forras2


forras2
őstag

Sziasztok

Vettem 1 Nokia Lumia 610-es készüléket a Telenornál.
Semmilyen lemezt nem kaptam hozzá, így nem tudok hozzá semmit feltelepíteni.
Össze dugom a pc-mmel a telefont, és nem látja a gép a telót.
Tudtok vmi olyan progit, amivel tudok rá képeket, zenéket másolni, ill telóról gépre?
Hiába dugom össze géppel a telefont, feltelepíti Win7 az eszközillesztő progit hozzá, de se totalcmd-ben sem "számítógépben" nem látja a telót.
Zune nevű programot letöltöttem hozzá, de az nem enged semmit, csak hogy megnézzem a telefonnal készült képeket, de azokat sem tudja kitenni nagyba, ill nem enged semmit sem másolni telóra, sem róla.

Tudtok ajánlani hozzá vmi progit, amivel a felsorolt hibákat ki tudom kerülni?

Forras2

(#21221) #48613632 válasza Phvhun (#21211) üzenetére


#48613632
törölt tag

Igen, de nem nemzetközi postacsomagnak kell feladni, hanem "elsőbbség nélküli levél"-ként.

ITT azt írja, hogy ennek a max terjedelme, idézem:

"H+SZ+V=90 cm,
de leghosszabb mérete 60 cm-nél
nem lehet nagyobb.
Tekercs alakban a H+Á kétszerese együttvéve
104 cm, H=90 cm.
"

Tekercs minket nem érdekel, tehát akkor az egered tulajdonképpen egy dobozba kell raknod, aminek a 3 oldala nem több, mint 90cm. Ez, ha a rendes dobozában van, nyilvánvalóan belefér az intervallumba.

Ebben az esetben az ár, 0.5kg-ig 1665 forint, de ha csak 250g, vagy ez alatt, akkor mindössze 990 forint.

Persze mindenképpen hívd fel ezt a számot, ők jobban tudják. 06 40 46 46 46

[ Szerkesztve ]

(#21222) Lompos48 válasza forras2 (#21220) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nokia PC Suite.

(#21223) seederking


seederking
őstag

Ilyen :Y nálunk miért nincs...

(#21224) Buster17 válasza Sub-ZeRo (#21176) üzenetére


Buster17
addikt

Energiagazdálkodás "Mindig bekapcsolva" fülön van, mire állítsam?

(#21225) Satyricon válasza seederking (#21223) üzenetére


Satyricon
addikt

A végén tetszik a srácnak a pólója! ;) - Csak az albummal van egy kis gáz...

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#21226) jilian válasza #48613632 (#21200) üzenetére


jilian
addikt

Csak ez a Switch-es megoldás van?
Afféle Y USB kábel nem létezik ??
1 anya--->2 apa ??
ilyenem van, de ez sajna nem jó.

(#21227) samsungbp válasza forras2 (#21220) üzenetére


samsungbp
csendes tag

szia Zune nevű progira lessz szükséged!

(#21228) #48613632 válasza jilian (#21226) üzenetére


#48613632
törölt tag

Azt nem tudom, hogy úgy működne e, de mi dönti el, hogy épp melyik gépre akarod a jelet vinni, ha nem egy switch?

Egyébként, ha egyszerre csak egy gép van bekapcsolva, akkor akár működhet sima elosztóval is.

szerk : ami van neked, az egy külső USB HDD kábele, a másik vége tulajdonképpen visszadja azt az USB portot, amit a külső egység levesz.

[ Szerkesztve ]

(#21229) anonymus89 válasza samsungbp (#21227) üzenetére


anonymus89
addikt

Ezt írta: "Zune nevű programot letöltöttem hozzá, de az nem enged semmit, csak hogy megnézzem a telefonnal készült képeket, de azokat sem tudja kitenni nagyba, ill nem enged semmit sem másolni telóra, sem róla."

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#21230) jilian válasza #48613632 (#21228) üzenetére


jilian
addikt

Hát, hogy mi dönti el??
A gép, amelyiket bekapcsolom, az adná a jelet, nem? :U

Igen nekem egy elosztó féleség kellene. :B
Magyarul olyan Y kábel aminek egy anya bemenete van (ide jönne az egér) és két apa kimenete van (ez menne a két konfigba).
És persze ebből 2 db kéne , ugye a billentyűhöz is még egy.

:) :F

Nem hiszem el, hogy nincsen ilyen kábel. :F

[ Szerkesztve ]

(#21231) #48613632 válasza jilian (#21230) üzenetére


#48613632
törölt tag

Olyannal még nem találkoztam sajnos :( , de érdekelne, hogy a monitort hogyan oldod meg?
Azontúl egy ilyen switch, amit ajánlottam tényleg csak egy pár ezres, mondjuk kicsivel több csak, mint ha sima USB kábellel osztanád

(#21232) forras2 válasza samsungbp (#21227) üzenetére


forras2
őstag

Zune nevű programot letöltöttem hozzá, de az nem enged semmit, csak hogy megnézzem a telefonnal készült képeket, de azokat sem tudja kitenni nagyba, ill nem enged semmit sem másolni telóra, sem róla. ;) :R

(#21233) Phvhun válasza #48613632 (#21221) üzenetére


Phvhun
őstag

Szuper.

(#21234) freaghill


freaghill
őstag

Tudna ajánlani nekem valaki egy korrekt pécsi infós boltot?

Illetve mit jelent az, hogy Adóigazgatási eljárás kezdete?:D Milyen dátumot kéne ide megadni?

[ Szerkesztve ]

(#21235) jilian válasza #48613632 (#21231) üzenetére


jilian
addikt

Nos, egyik konfig vidkari Displayport
másik konfig IGP alaplap DVI

Ha szépen megkérlek, tudnál nekem ajánlani amit szeretnék? :U :B ;)

(#21236) Sub-ZeRo válasza Buster17 (#21224) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát windows 7 alatt olyan van, hogy passzív, ha kell akkor felpörgeti a ventit. Ha nem jó, akkor a hűtő tele van porral, meg lehet a paszta is elgyengült már.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21237) #48613632 válasza jilian (#21235) üzenetére


#48613632
törölt tag

hú basszus, hát azt tudom, hogy D-subbal van ilyen elosztó, még nekem is volt, de HDMI már nem biztos hogy lesz, utánanézek, és dobok privátot 24 órán belül, mert ehhez át kell kutatnom az ebayt.

Ha esetleg más tud ilyesmit, akkor ne szégyellje magát!

(#21238) #48613632 válasza jilian (#21235) üzenetére


#48613632
törölt tag

Sajna lejárt az idő limit, szóval:

monitorhoz HDMI switchet találtam, sajna miniport nincs, de átalakítóval megoldható.

A keyboard + mouse meg szimpla ügy. Sajna olyat nem találtam, amiben egybe van minden, de nem kizárt, hogy van olyan is.

(#21239) samsungbp válasza forras2 (#21220) üzenetére


samsungbp
csendes tag

jah bocsi nem olvastam végig a progiba ki keresed a te számítógépeden lévő cuccaidat!a váltás az lent van a bal oldalt lent kis ikon egy kis noti ha nem akkor egy telot mutat, arra kattints ott lesznek a te gépeden lévő cuccaid ha ezt meg találod ott a fájlon jobb klikk és szinkronizálás.... :C

(#21240) jilian válasza #48613632 (#21238) üzenetére


jilian
addikt

Figyi, a monitorral nem kell foglalkoznod, :DDD
csak az egeret/bill kell megoldani. :D

A monitorhoz nem kell semmi, mint mondtam
az egyik gèpbe a DP kàbel megy a màsikba a DVI,
a monitor automatàn vàlt. :K

[ Szerkesztve ]

(#21241) #48613632 válasza jilian (#21240) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ja, oké :K Akkor rendben. Azt még nem mondtad, a bill/egér az USB, vagy PS2?

ITT van USB verzió, mindjárt nézem a PS2-t

ITT pedig PS2 verzió

szerk: ezek Kínából jönnek 2-3 hét, míg ideér, Angliából is lehet, akkor az 1 héten belül otthon van, de egy kicsit drágább lesz.
Hogy otthon, Magyarban árulja e valaki, azt sajna nem tudom, de most már tudod mit kell keresned, nem lesz nehéz dolgod.

[ Szerkesztve ]

(#21242) jilian válasza #48613632 (#21241) üzenetére


jilian
addikt

:K USB

(#21243) Pilács


Pilács
senior tag

Sziasztok!

Kifogytam az ötletekből:
Számítógép, belassult a böngészés, oldalakat lassan tölt be, lassan tölt le bármit a böngésző, kb 60K átviteli sebesség, de pl torrent vagy ftp rendesen jön 1.1M-val. Újra telelpítettem a gépet, csak egy 1 vinyó egy partició, full gyalu telepítéskor. A jelenség megmaradt. Lehet modem vagy router baj? Köze lehet a portoknak hozzá, hogy a böngészés 80-as poton megy? Szolgáltatói hiba is lehet?

Köszönettel!

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#21244) xxxthrief


xxxthrief
aktív tag

hello.
androidos okostelom van (galaxy ace)
@z lenne a kérdésem hogy hogyan tudom levenni a fenyerot a.gyarinal is kisebbre?
valami programra gondoltam.
udv.

Megszálltak az idegenek?És nem tudod mit tegyél???--->Küldd a "NO UFO" szót a 1783-ra!

(#21245) molnarpeter válasza xxxthrief (#21244) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

ScreenFilter

mp

(#21246) xxxthrief válasza molnarpeter (#21245) üzenetére


xxxthrief
aktív tag

zsiiir koszi :R

Megszálltak az idegenek?És nem tudod mit tegyél???--->Küldd a "NO UFO" szót a 1783-ra!

(#21247) xxxthrief válasza molnarpeter (#21245) üzenetére


xxxthrief
aktív tag

zsiiir koszi :R

Megszálltak az idegenek?És nem tudod mit tegyél???--->Küldd a "NO UFO" szót a 1783-ra!

(#21248) Dell XPS válasza Pilács (#21243) üzenetére


Dell XPS
veterán

Üdv,

Ez mind lehet, amit felsoroltál, nehéz ilyenkor kérdezni is.Gondolom közvetlen a modem-tól már megnézted!?

Üdv, Dell XPS

(#21249) Pilács válasza Dell XPS (#21248) üzenetére


Pilács
senior tag

Ok, meg lett a gond :R ASUS AI SUITE nem volt fent, csak tudnám mi köze van hozzá... egyből minden maxon megy... már le is szedtem,de a sebesség megmaradt... lehet vmit feltett :D modert cuccok...

Ajándék szesznek ne nézd a fokát!

(#21250) freaghill válasza freaghill (#21234) üzenetére


freaghill
őstag

Erre senki semmit?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.