Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#132464) apollo12


apollo12
veterán

Hali újra szeretném rakni a gépet de sehogy se megy, MediaCreationTool21H1 el csináltam egy pendrivet de csak kék képernyő van :(((, nem jelenik meg a nyelv választás menü
gépem az adatlapomon van

kipróbáltam laptopomnál ott jól működik

(#132465) cellpeti válasza apollo12 (#132464) üzenetére


cellpeti
veterán

Használj Rufust és GPT értéket módosítsd MBR-re és így, felmegy sima BIOSra is és UEFIre is. Próbáld meg, hátha

Más:

Van egy 64GB-os pendriveom. Linux alatt csináltam rá 2 particiót. Egy 10GB és a maradékot. Gondoltam én, hogy a 10GB-osat megcsinálom bootolhatónak, a többire meg mehet az adat.
De a Windows is látja a 2 particiót, viszont a Rufus 1 eszköznek látja. Erre ötlete valakinek?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#132466) King Unique válasza cellpeti (#132465) üzenetére


King Unique
titán

Felesleges itt tovább fejtegetni, a másik topikban ahol szintén fel lett téve ugyanez a kérdés már kiderült, hogy BIOS/UEFI szinten a RAM beállítása nem stimmelt.

A Rufus MBR-BIOS sémája NTFS formázza a pendrive-ot, amiről a Windows-telepítő UEFI bootolási módban csak akkor indul, ha támogatja az UEFI firmware UEFI boot módban az NTFS-t is. ;) Vagy másik opcióként a Rufus UEFI-NTFS megoldásával, de annál akkor szükséges a Secure Boot kikapcsolása, máskülönben nem bootol... + A Rufus esetében UEFI only telepítési adathordozó létrehozáshoz a GPT-UEFI séma való, az alapértelmezetten FAT32-re formázza a pendrive-ot, ami oké, meg az a standard, minden PC-n működő fájlrendszer UEFI-nél.

Igen, a Rufus a teljes meghajtót törli, újraparticionálja, újraformázza stb., ezért az ehhez nem opció. Ellenben megoldható egyszerűen és nem kell hozzá 3rd party program, lásd a fájlkezelőben a W10 ISO-fájlt felcsatolni, majd a tartalmát 1:1-ben a pendive-on lévő FAT32 / NTFS - attól függően legacy (CSM) és/vagy UEFI bootolás a cél, + mit támogat a BIOS / UEFI firmware - fájlrendszerű 10 GB-os partícióra másolni és ennyi. ;) Erről utána lehet bootolni legacy (CSM) és UEFI módban egyaránt, illetve legacy-hoz szükség lehet a partíciót aktívként beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#132467) apollo12 válasza apollo12 (#132464) üzenetére


apollo12
veterán

Sztornó meglett a gond

Memoriákat alap 2100mhz voltak, xmp profilt aktiválnom kellet

[ Szerkesztve ]

(#132468) cellpeti válasza King Unique (#132466) üzenetére


cellpeti
veterán

köszi szépen

Tigris, tigris, csóvafény...

(#132469) Csupingo válasza apollo12 (#132467) üzenetére


Csupingo
veterán

Azt hittem, csak a gyári órajel felett csinál hülyeségeket, alatta nem. :)

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.