Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91401) TigerCat válasza Bilux (#91400) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Az adott kontaktok iCloud-ban látszanak?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#91402) olahdave válasza Bilux (#91400) üzenetére


olahdave
tag

A Rendszerbeállítások/Internetes fiókok/iCloud-nál be vannak pipálva a Kontaktok?
Az Üzeneteket megnyitva, a Beállításokban engedélyezve van, ott van-e a pipa "Az Üzenetek az Icloudban funkció engedélyezve" ?

Persze ez csak akkor megoldás, ha a másik eszköz szinkronizál az iClouddal.

[ Szerkesztve ]

(#91403) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Mivel soha nem vásároltam még Apple terméket, ezért elnézést, ha noob a kérdés.

Érdemes több helyről bekérni ajánlatot, vagy ugyanazt fogom kapni mindenhonnan? Céges vásárlás lenne, egy MacBook Air és egy iPad Air. Az üzleti vonalon már érdeklődtem, de ez még nem az a szint, amire kedvezményt adnak.

(#91404) emvy válasza Bazsee71 (#91403) üzenetére


emvy
nagyúr

Kb. ugyanazt fogod kapni.

while (!sleep) sheep++;

(#91405) domerator


domerator
veterán

Hogyan tudnám megjelenésre bírni a HEIC fotókat a fotók appban? Most csak üresség van helyettük :O
Mindenütt azt írják, hogy a High Sierra már ismeri a HEIC formátumot, hát az enyém nem.
Air 2017, High Sierra 10.13.1

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#91406) marsu. válasza Bazsee71 (#91403) üzenetére


marsu.
senior tag

Néha szoktak lenni kisebb akciók Media Marktban, Edigitalban, Euronicsban, de max 20-30 ezert tudsz fogni a két eszközön. MB Air M1 most elég hiánycikk, kicsi rá az esély, hogy akciózzák.

(#91407) Bazsee71 válasza marsu. (#91406) üzenetére


Bazsee71
őstag

Köszönöm a válaszokat!

Amúgy ha valakit 256/8-as Pro érdekelne, a Euronics-nál 50e-rel olcsóbb (feltéve ha ki is adják ennyiért). Én sajnos nem tudom elképzelni az életet ekkora SSD-vel.

[ Szerkesztve ]

(#91408) marsu. válasza Bazsee71 (#91407) üzenetére


marsu.
senior tag

Nem rossz ár érte. Kérdés, hogy van-e mögötte valós készlet.

(#91409) Sipi8ö9


Sipi8ö9
csendes tag

Üdv! Adott egy 3 éves Macbook Air (2017), ami először 50%-nál, majd SMC reset(ek) után kb 15%-nál kikapcsolt. Újratelepítettem, mert el szeretném adni, viszont most már 70%-nál csinálja ugyanezt. A készülék 3 éves, 460 körüli ciklus, a rendszer diagnosztika és a coconut is 88%-os akksit és normál állapotot mutat. 1 éve nem nagyon használtam (vettem egy ipadet), asztalon volt, monitorra kötve, nagyon keveset használtam az elmúlt évben. Nincs valami ötlet? Kuka az akksi a 3 éves gépnél?

(#91410) emvy


emvy
nagyúr

Hasonlo kerdes: megvasarlasa ota 2% battery health-et mutat a MBA M1 -- termeszetesen az akksi tokeletes. Mi lehet az oka?

while (!sleep) sheep++;

(#91411) vadászcsiga válasza emvy (#91410) üzenetére


vadászcsiga
félisten

coconut?

(#91412) TigerCat válasza Sipi8ö9 (#91409) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Az elmúlt egy évben töltőn volt? Az okozhatja az elhasználódást... Esetleg próbáld többször lemeríteni, feltölteni, de valszeg az akkunak nem tett jót az egy év.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#91413) Sipi8ö9 válasza TigerCat (#91412) üzenetére


Sipi8ö9
csendes tag

Hát őszintén, nem gondoltam, hogy ez még problémát okoz 2020-ban, egy Macbook-nál. Egyébként ez a bajom, hogy még csak le sem tudom meríteni, mert ugye kikapcsol, pedig elvileg bőven lenne benne még cufla. De nincs erre valami magic? Mert ha legalább a szoftverek kiírnák, hogy dobd ki az akksit, de mindegyik jó állapotúnak jelzi, elég bosszantó.

(#91414) hun2005


hun2005
tag

Sziasztok! Január végéig várhatok az első Macbookomra, de gondoltam addig legalább van időm felkészülni. Van olyan teendő, telepítendő szoftver, amit érdemes mindenképp elvégeznem/feltelepítenem a gépre, ami nagyon ajánlott vagy hasznos?
Védőtokok, táskák, kijelzővédők közül melyiket tudjátok ajánlani?

A válaszokat előre is köszönöm!

(#91415) pana0017 válasza hun2005 (#91414) üzenetére


pana0017
senior tag

Tokot, kijelzővédőt sosem használtam. Táskát meg csak ebayest/alist, mivel ha viszem magammal mindig a hátizsák párnázott zsebében van.
Programok közül, ami általánosabb: VLC, qBittorent, Office programok, the unarchiver, wipr. Ha NTFS fájlrendszerű hdd-re akarsz írni fájlokat, akkor ahhoz is kelleni fog valami.
+ szükséged lehet egy USB-C hubra is

Egyébként mindenkinek tudom ajánlani. Az árához képest egész minőségi.

[ Szerkesztve ]

(#91416) marsu. válasza hun2005 (#91414) üzenetére


marsu.
senior tag

Összefoglalót fusd át, ott is sok hasznos app van felsorolva.

(#91417) NGA


NGA
addikt

Macbook Air 2017-et szabad Big Sur-ra frissíteni?

(#91418) NGA


NGA
addikt

Valamint még kérdés:
2018 aug. 6-i gyártású Macbook Air-t meg szabad venni?
Az akksiban 130 ciklus van 894 napos, 93,9%-os.
Ebben cserélhető az ssd?
Photoshop-ot bírja? Meg lehet trükközni rajta a sidecar-t?

(#91419) Head88 válasza Sipi8ö9 (#91413) üzenetére


Head88
addikt

Az akksi valószínű kuka.

(#91420) Sipi8ö9 válasza Head88 (#91419) üzenetére


Sipi8ö9
csendes tag

Köszi, igen, már kezdek beletörődni...

(#91421) Sipi8ö9 válasza NGA (#91417) üzenetére


Sipi8ö9
csendes tag

Simán fut rajta.

(#91422) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Kedves Apple. Elmész a 3.14csába. :D
Tegnap fogtam a laptopot és mivel tudtam, hogy izzadni fog egy kicsit, felraktam töltőre használat közben, hogy ne merüljön. 95% körül volt az akksi.
Elkezdem használni, laptop merül. Wtf?
Töltő kihúz, visszadug. Hangjelzés megvan, fent az állapotsoron mutatja a töltést, képernyő kicsit világosabb is lett. Akkor minden rendben.
Laptop ugyanúgy merül. Nézem az activity monitor-t, "Battery not charging".
Hmmm. Szar a töltő? iPhone töltőt előszedtem, rádugom, "Battery not charging".
Na mondom király. Alig 2 éves a laptop, erre beszarik a töltés.
Már épp kezdett exponenciálisan emelkedni a vérnyomásom, amikor eszembe jutott, hogy egy ártatlan google keresést azért megeresztek.

Apple oldalon mi áll?

"A számítógép ideiglenesen szünetelteti a töltés az akkumulátor élettartamának növelése érdekében. Előfordulhat, hogy az akkumulátor 90% -os vagy alacsonyabb töltöttségi szintre merül, mielőtt újra tölteni kezd. Ha azon nyomban folytatni szeretné a töltést, kapcsolja ki az akkumulátorállapot-kezelés funkciót az Energiatakarékos beállításokban optimalizálhatók."

Nincs is ezzel semmi gond, de azért a rendszer igazán szólhatna ilyenkor, hogy "No problem, minden működik, csak nem töltök, mert...."
Mivel ez a funkció automatikusan be van kapcsolva. Na meg eddig soha nem jártam így, pedig sokszor raktam töltőre 90% körül is.
A lényeg, hogy semmi baja. :DDD

(#91423) lmno válasza <Lacy85> (#91422) üzenetére


lmno
őstag

Viszont a százalékjelzés meg ki van kapcsolva alapból, tehát úgy fel se tűnt volna :)

(#91424) Head88 válasza <Lacy85> (#91422) üzenetére


Head88
addikt

Megjegyzem a régi oprendszerek és régi gépek is tudták ezt a fícsört.
Az én 15" 2012 gépem is ha huzamosabb ideig (kb. 2 nap) töltőn van, 100%-ról szépen elkezdi meríteni 90%-ig, és úgy is marad amíg le nem veszem töltőről. Kicsit merítek még az akkuból, utána visszatölthető 100%-ra.

[ Szerkesztve ]

(#91425) Sipi8ö9 válasza Head88 (#91424) üzenetére


Sipi8ö9
csendes tag

Csak akkor azt nem értem, miért nyiffant ki a 3 éves Air akksija, ami az utóbbi 1 évben töltőn volt. És nem is az, hogy mondjuk kevesebbet bír, azzal még ki is egyeznék, nem, kb. 70% alatt random kikapcsol, rátöltesz kicsit, megint megy mondjuk 50%-ig, de lehet, hogy 60-ig, volt már 35% is.

(#91426) Head88 válasza Sipi8ö9 (#91425) üzenetére


Head88
addikt

Itt jön képbe, hogy az akkuk minősége közel sem az igazi. Láttam már 2 éves 200ciklusos akkut megdögleni, de olyat is ami 1300 ciklus után is 89%-os volt.
Pl: nemrég hozzám került egy 2011 15" alkatrésznek, A 700 ciklusos akkuja 93%-os és közel 5 órát bír átlagos használat mellett... (kipróbáltam a saját gépemben)

(#91427) Bagan


Bagan
aktív tag

Napokban egyre jobban idegesített a 17 es Airen a weboldalak szaggatása. Hihetetlenül belassult az egész Safari alatt. Mindig megvoltam vele elégedve, ezért mióta MAC em van sosem raktam fel másik böngészőt.
Már azon gondolkoztam, hogy újratelepítem a rendszert, de előtte adtam esélyt a Chrome-nak.

Olyan folyamatos lett az egész, mintha új laptopot vettem volna! :R :R

(#91428) NGA


NGA
addikt

Ipad 6-ot dugtam rá a gyári töltőkábelével a macbook air 2017-re, de nem ismeri fel, a töltés és nem töltés között ugrál másodpercenként. Mi lehet a gond? SMC reset már volt.

(#91429) olahdave


olahdave
tag

A Big Sur alatt be lehet kapcsolni a százalékos akkumulátor kijelzést?

(#91430) Eszleny válasza NGA (#91428) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Ha rádugom az iPad-emet, akkor nekem egyfolytában hibahangot ad, amíg a következő parancsot be nem írom a Terminalba:
sudo killall -STOP -c usbd
Ezután se fogja tölteni, de legalább lehet egyébre használni a csatlakoztatott iPadet. Ezután nincs gond, ha le és felcsatlakoztatom az iPadet, csak a következő újraindítás után újra be kell írni.

(#91431) pana0017 válasza NGA (#91428) üzenetére


pana0017
senior tag

sudo killall -STOP -c usbd

terminalba próbáld meg

(#91432) TigerCat válasza olahdave (#91429) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Igen, kiteszed menüsorra az ikont és az akkunál bekapcsolod a %-ot.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#91433) NGA válasza pana0017 (#91431) üzenetére


NGA
addikt

Köszi, ezzel jó lett. Sajnos a sidecar-t nem engedi a terminálon bekapcsolni

(#91434) Jaded válasza NGA (#91433) üzenetére


Jaded
senior tag

Mert ahhoz 2018-as vagy újabb Air kell.

Renault Megane IV Limited

(#91435) Head88 válasza NGA (#91428) üzenetére


Head88
addikt

Persze, mert a sidecar csak a retina air gépeken működik az air gépek közül.

(#91436) NGA válasza Head88 (#91435) üzenetére


NGA
addikt

Meg lehet hekkelni, legalábbis eddig meg lehetett. Csak ezzel a bigsurral nem megy

(#91437) olahdave válasza TigerCat (#91432) üzenetére


olahdave
tag

Igen, ez így volt régebben, de most a Big Surban ilyet nem találok az akkumulátornál .
Viszont a Dock és menüsor beállításban ott van. :)

[ Szerkesztve ]

(#91438) TigerCat válasza olahdave (#91437) üzenetére


TigerCat
nagyúr

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#91439) solties válasza Sipi8ö9 (#91425) üzenetére


solties
tag

Nyugi! most cseréltem akksit a szintén 3 éves Air-em ben. A poén az, hogy mindössze 231 ciklus volt benne. Hol 40% hol csak 22% volt a kapacitása. Random lemerült stb.. Úgy látszik az 1000 ciklust ezek nem nagyon fogják megérni úgy, hogy a 80% legalább megmaradjon. Most utángyártott akksi van benne, ez 7501mAh. 105%-ot jelez egyelőre tökéletes.

(#91440) domerator válasza solties (#91439) üzenetére


domerator
veterán

Az én Airem is 3 éves lesz most 23x ciklussal és szerencsére 87-88% a kapacitása, netezéssel 7-9 órákat bír :C (kivéve facebook mert az chrome-on is egy foschtenger és kétpofára zabálja az akkut) :W

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#91441) vadászcsiga válasza domerator (#91440) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Big surral?

(#91442) domerator válasza vadászcsiga (#91441) üzenetére


domerator
veterán

Ööö... nem. High Sierrával

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#91443) <Lacy85> válasza Head88 (#91426) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ilyen szempontból nincs gondom. 2 éves a gép, de még mindig simán bír 10+ órát, ha nincs nyúzva. Battery health szerint 96%-os.

(#91444) NGA


NGA
addikt

Egy kérdés: Otthon van egy mini pc, ami a fájl szerver funkciókat látja el. Win 10 fut rajta, pl az androidos telefon stabilan látja. A Macbook Air tegnap még látta nap közben a Windows megosztásokat, most nem. A mini pc utp kábelen a mac wifin van ugyanarra a routerre kapcsolva.

(#91445) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Újra működik az iCloud lapok listázása Safariban! Apró örömök az életben...
:D

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#91446) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

downgradeltem catalinára, és mellékhatásként eltüntette az összes safari jelszavamat iCloud-ból :Y
Szerencse hogy 90%-át máshol is örzöm, de olyan oldalak is benne voltak amikről néha nem is tudtam hogy jártam ott, viszont jól jött hogy tudja.

[ Szerkesztve ]

(#91447) Syl válasza vadászcsiga (#91446) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem tünteti el, csak nem tudja használni. Ha telefonon ránézel (már ha iPhone-od van), akkor minden jelszó megvan a helyén.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#91448) vadászcsiga válasza Syl (#91447) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nem tudja használni??? Ezt meg hogy kell értelmezni?

Úgy ránéztem, androidom van, de van itthon pár iOS-es eszköz, köztük egy 3gs amiben beléptem az apple id-val de ott is üres. Többi újabb készülék de azokat nem bolygatnám.

(#91449) Syl válasza vadászcsiga (#91448) üzenetére


Syl
nagyúr

Úgy kell értelmezni, hogy régi (i)OS-sel mintha üres lenne a keychain, nem látsz egy jelszavat sem. Ugyanígy jártam én is a Big Sur -> Mojave downgrade-nél. Először csak pislogtam, de persze nem estem kétségbe, hisz én is külön tárolom a jelszavaimat (keepass), de utána láttam, hogy a telefonon, hogy semmi nem veszett el, csak a régi os nem tud hozzáférni. Az iPhone 3GS meg olyan régi, hogy ugyanaz az eset, mint a gépednél.
A Big Sur-rel sok mindent úgy átkavartak, hogy régebbi rendszeren használhatatlan. Pl. Big Sur-on szerkesztett Numbers táblázatot sem tudom Mojave alatt szerkeszteni - read only.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#91450) Sipi8ö9 válasza solties (#91439) üzenetére


Sipi8ö9
csendes tag

“Pazar”, akkor nem csak én jártam így. Egyébként részemről főleg azért dühítő, mert most akarom eladni, azért is kezdtem el tesztelgetni, mondom 3 éves a gép, kb. 1 éve pihen, tök jó állapotban, jó áron el tudom adni, erre tessék... azért ez jelentősen csökkenti az értékét, nyilván átverni meg nem fogok senkit.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.