Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91751) Head88 válasza tboldi (#91749) üzenetére


Head88
addikt

Komoly bevizsgálást nem csinálnak. Ha pl olyan gond van a billentyűzettel, hogy a space lenyomására duplát nyom akkor ezt mondod, ott helyben átvételkor ezt megnézik és ennyi. Nem vizsgálódnak tovább.

(#91752) Divinity válasza Bazsee71 (#91744) üzenetére


Divinity
őstag

A BT-s billeknek menniük kell csak ugye a kiosztás az tök más lesz.
Én MX Keys + MX Master3 kombót használok és imádom :))

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#91753) Divinity válasza consono (#91732) üzenetére


Divinity
őstag

Nem is mondtam, hogy Svájc EU lenne. A például kifejezés után általában egy példa szokott lenni :DDD

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#91754) BossBoss válasza Bazsee71 (#91744) üzenetére


BossBoss
őstag

MX Keys-t használok külső monitor mellé mac os és win 10 mellé. Tökéletesen működik. Részemről simán ajánlott. Magic keyboard-ot akartam, de azt meg win mellet nem tökéletes. Így viszont tökéletes.

(#91755) tboldi válasza SharpSA (#91750) üzenetére


tboldi
nagyúr

👍

(#91751) Head88: Valami ilyesmire gondoltam én is. Nagyon-nagyon ritkán van duplázás, de szerintem azt inkább én okozom, mert az Ozone Strike Battle Spectrával is előfordul néha, amit asztali Win PC-vel használok.
De novemberig még bármi lehet. :D

[ Szerkesztve ]

(#91756) Syl válasza TigerCat (#91736) üzenetére


Syl
nagyúr

Igazad van! Nagyon nem idevaló. Bocsánatot kérek érte. :R
Kérlek, töröld a témához kapcsolódó hsz-eimet.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#91757) FIREBLADE78 válasza tboldi (#91745) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nekem a 7 éves gépemen 83%-os. :P Gyári akksi.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#91758) tboldi válasza FIREBLADE78 (#91757) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem most felugrott 89,2-re. :))

(#91759) TigerCat válasza Syl (#91756) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem kritikus, csak jobb nem tovább rugózni ezen. Maradjunk a szakmai dolgoknál... :)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#91760) Bazsee71 válasza SharpSA (#91748) üzenetére


Bazsee71
őstag

Köszi a választ. Ilyenkor mit kell átállítani? Vagy majd összepárosítom a géppel, és úgyis látom, hogy mit kell?
A kiosztás nem különösebben zavar, az első notim görög billentyűzetes volt (nem ciril), aztán US és DE.

(#91761) FIREBLADE78 válasza tboldi (#91758) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Akkor ott nagy a baj. ;]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#91762) SharpSA válasza Bazsee71 (#91760) üzenetére


SharpSA
veterán

A billentyűzet beállításoknál lehet állítani, hogy melyik az Alt, CMD, CTRL, stb.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#91763) Friczy válasza tboldi (#91692) üzenetére


Friczy
senior tag

Még tesztfázis, és eleve legfeljebb ARM-es windows mehetne rá még így is.

(#91764) Friczy válasza norbertoth (#91705) üzenetére


Friczy
senior tag

Én majdhogynem így vagyok vele, de fordítva. M1 Mac mellett felesleges az ipad pro. MIndenesetre az biztos, hogy nem fogok rohanni a jó öreg 10.5" ipad pro-t leváltani.

(#91765) norbertoth válasza Friczy (#91764) üzenetére


norbertoth
senior tag

Nekem a hordozhatóság miatt jó az ipad, de a macbook is vonz, talán beruházok egyre, de vagy 8 évre. Egyszer volt egy 2010 mid macbook pro-m, még 2017-ben, ahhoz képest nem volt lassú, nagyon időtállóak és akkor fogadtam meg, hogy egyszer lesz egy Macbook-om. :B

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#91766) dud998 válasza norbertoth (#91765) üzenetére


dud998
őstag

Szerintem jobb a MacBook mint az iPad. Több mindenre jó és szerintem egy Air is nagyon hordozható már manapság. :K

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#91767) thewom75


thewom75
tag

Az altalam Ipad 6th gen. hez Amazonon rendelt olcso (mindössze 19 EUR) Omoton bluetooth billentyüzet minden gond nelkül müködik Big Sur alatt a 2019-es Macbook Pro-val. Költseghatekony megoldas lehet azoknak, akik esetleg ovni szeretnek az original Mac billentyüt. Nemet es angol kiosztas biztosan letezik. Bar nem egy Magic Keyboard, de a funkcio billentyük (fenyerö, hangerö, Spotlight, screenshot, media vezerlök) müködnek. Eppen erröl irok, ezert bocs az ekezetekert.

PSN : thewom

(#91768) general


general
addikt

Létezik usb adapter thunderbolt 2-es kimenetre? :) A 2015-ös macbookomon valahogyan gyanúsak az usb 3-as kimeneteim, néha minden oké, néha egy-egy eszköz nem működik vagy nem látja. Ha van ilyen eszköz, mint az usb-c átalakítók, hol lehet venni?

Adobe Lightroom tetheringgel pedig folyamatosan szopok a laptoppal, állandóan eldobja a kapcsolatot, kiborító, miközben desktop géppel minden stabil. Ezért gyanakszom az usb-re.

(#91769) csanyiadam


csanyiadam
tag

Sziasztok,

MBP M1 256/8 random tiszta bekapcsolásnál lefagy és az alábbi dolgot produkálja:
- Az egér kurzor megáll és nem mozdul. A háttérben látszik a hover effektek miatt, hogy merre menne a mutató és kattintásra regál is és megnyílnak és becsukódnak a menük, de a kurzor nem mozdul.
- Amennyiben becsukom a laptopot és kinyitom sötét lesz a képernyő és nem reagál semmire. Csak akkor javul meg, ha a power gombot hosszan nyomom és újra indítom.

Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond?
Köszönöm szépe. :R

(#91770) mobal válasza csanyiadam (#91769) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ha a szokásos reset esetleg reinstall nem segít akkor szerviz.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#91771) brickm válasza general (#91768) üzenetére


brickm
őstag

Hello, én is kerestem sokáig, de értelmes áron nem találtam semmit sajnos....
Lassan annyira, hogy tervezek rá magam valamit, mert ott van két brutál jó port, amit nem lehet használni SEMMIRE....

Egybként használok tetheringet, sony kamerával, nálam nincs vele semmi gond. Próbáld ki mindkét USB-det, külön USB PHY-re mennek ,szóval ha mindkettővel gondod van, nem a gép lesz szerintem az oka, max szoftveresen van valami gebaszod.

[ Szerkesztve ]

(#91772) general válasza brickm (#91771) üzenetére


general
addikt

Sajnos mindkettővel nyavalyog. Annyit szívtam már ügyfelek előtt portréfotózáskor, hogy már nem merem használni. Tényleg nem értem a dolgot. Desktopon simán visszajön a kapcsolat akkor is, ha elalszik a gép vagy a laptop, macbookon esélytelen, sőt, mondom, random eldobja. :W
Igen, max a monitort szoktam néha rákötni az egyikre, de tényleg teljesen parlagon van két elég jó port...

(#91773) Lulu123rányo


Lulu123rányo
kezdő

Sziasztok!

Van egy Mac Mini M1 16 GB 512 SSD
Monitort szeretnek vennek hozza, ezt neztem ki [link] atmegy a 240Hz? Hogy kellene osszekotnom , vagy is mivel?
Vagy tudtok a mast ajanlani? Koszonom valaszotokat :) :R

Windows 10 Pro Retail 1490 Ft/Home/Windows 8.1/Office 2016/2019/Kaspersky/

(#91774) bendefeco válasza Lulu123rányo (#91773) üzenetére


bendefeco
tag

Ez 92ppi monitor. Az összefoglaló alapján 110 alatt nem érdemes venni. A MacBook 13.3” kijelzője 226ppi
ekkora méretben már 4K monitort érdemes venni.

(#91775) SharpSA válasza Lulu123rányo (#91773) üzenetére


SharpSA
veterán

Más géphez is lesz használva? Mert akkor értem a 240Hz-et, amúgy meg felesleges.
Kérdésedre válaszolva: USB-C to Displayport kábellel átmehet a nagyobb Hz is, nálam ilyen kábellel működik egy Samsung monitor 5120x1440 felbontással 120 Hz-en.
Szerintem kellő távolságból elég lehet ez az 1440p, én kb 1 méterről nézem. Persze látom, hogy a MacBookom képernyőjén simábban a betűk, de a monitoron megjelenő betűk is nekem még határon belül vannak.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#91776) Lulu123rányo válasza bendefeco (#91774) üzenetére


Lulu123rányo
kezdő

Na vegul ezt rendeltem meg :)
LG 27GN950-B Monitor
Ahogy lattam DSC tamogatja Mac Mini M1

Windows 10 Pro Retail 1490 Ft/Home/Windows 8.1/Office 2016/2019/Kaspersky/

(#91777) bendefeco válasza Lulu123rányo (#91776) üzenetére


bendefeco
tag

Ez biztos jó választás :)

(#91778) Boss81 válasza marsu. (#91743) üzenetére


Boss81
senior tag

Szerintem megveszem, eddig nem csalódtam az almás termékekben, pedig egy ideje használom őket. :K

#91746SharpSA. Jó kis setup ;) Egeret már rég megvettem hozzá, szintén nem cserélném le, könnyen kezelhető, jól bírja az aksi is, pedig használom rendesen. A numerikus rész nekem is hiányzik, többek között ezért is jó lenne beiktatni.

#91744Bazsee71 Win billentyűzettel soha nem használtam, erről nem tudok nyilatkozni, és abba nem is gondolkodtam, csak is a gyáriban.

(#91779) Jaded válasza Boss81 (#91778) üzenetére


Jaded
senior tag

Én decemberben vettem Apple billentyűzetet, “akcióban” 32 ezerért. Nekem elég volt a numpad nélküli, lényegében számsor úgyis van rajta. Szerintem nagyon jó használni, kényelmes rajta gépelni, simán felcsatlakozott az Air-re. Win10-zel is használom ritkán, nyilván nem egy dedikált Windows billentyűzet, de falhoz csapdosni sem akarom. Vettem még egy Logi Mx2 egeret mellé, hibátlan.

Renault Megane IV Limited

(#91780) csanyiadam


csanyiadam
tag

Használ valaki még ilyen billentyűzetet rajtam kívül? [link] Az iStyle-ban vettem kb. 1.5 éve 15eFt-ért és már a második Macbook-ot használom vele és nagyon szeretem, főleg az USB-C töltés miatt.
Most tervezek hozzá egy Logitect MX Master 3 egeret, remélem az is ugyanilyen jó lesz. :) :C

(#91781) Lall válasza csanyiadam (#91780) üzenetére


Lall
veterán

Én Magic Keyboard 2-őt használok Logitect MX Master 3 egérrel. Nagyon szeretem. Pontos, jól konfigolható.

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#91782) general


general
addikt

Aki használ MX Master 3 Mac version-t, az oldalsó gombok működnek magyar oprendszerrel oda-vissza gombként Safari alatt?

Korrekt kis egér ez, csak számomra kevés a gomb raja. :D De ha még ez a Safari dolog sem műxik, akkor sajnos felejtős.

[ Szerkesztve ]

(#91783) SharpSA válasza Boss81 (#91778) üzenetére


SharpSA
veterán

Köszönöm, agyaltam pár dolgon, hogy mi legyen, de aztán ezek mellett döntöttem. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#91784) matehajagos


matehajagos
tag

Sziasztok!

A legutóbbi 11.2-es frissítés óta olyan problémám van, hogy nem tudom az osztott képernyőt működésre bírni semelyik alkalmazás esetében, egyik módszerrel sem. (a konkrét appok Word és Safari) Nem tudom, hogy a frissítés okozta-e de előtte ez működött hibátlanul. Tudtok valami megoldást erre, esetleg mások is tapasztalják?

(#91785) tboldi válasza matehajagos (#91784) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nálam működik rendesen.

(#91786) CharlieDrop válasza matehajagos (#91784) üzenetére


CharlieDrop
veterán

11.2?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#91787) tboldi válasza CharlieDrop (#91786) üzenetére


tboldi
nagyúr

Bétázóknak egyelőre.

(#91788) macnoob


macnoob
friss újonc

Sziasztok!

Egy abszolút amatőr kérdésem lenne hozzátok. Egyre jobban utálom a windows laptopomat, és azon gondolkoztam, hogy mivel telefonban bejött az Apple termék, adnom kéne egy esélyt a laptopjának is.

Nem akarnék egyből újat venni, mert nem szeretnék egyből ekkora fejest ugrani mi-van-ha-mégse-jön-be alapon.
Arra gondoltam, hogy egy 15"-os 2015-ös dual graphics 16 gb használtan kb nem lehet rossz. Leginkább Photoshop és Lightroom, amikkel nyúzom a gépet. Ez az "öregecske" gép meg tud még birkózni ezekkel a programokkal, miközben komolyabb fájlméreteket nyit meg bennük az ember? Meddig lehet még számítani arra, hogy támogatja őket a gyártó a legújabb szoftverrel?

Valamint; mennyit érhet egy ilyen gép? 350 ezer körül hirdetik, amiket itthon találok, de kicsit sokallom egy ~6 éves gépért. Érnek ezek ennyit? Megfelelne nekem vajon egy ilyen?

Köszönöm, ha valaki tud segíteni! :)

(#91789) pana0017


pana0017
senior tag

Sziasztok. Nekem is meglett ma az M1 Air :D viszont van egy kis problémám a kulcskarikával. iCloudba természetesen be vagyok jelentkezve, be is van kapcsolva minden eszközön a kulcskarika, de mégsem szinkronizálja a géphez. Direkt backup nélkül használom a gépet, de úgy gondoltam így is működnie kellene.

(#91790) TigerCat válasza pana0017 (#91789) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Működni is fog, ha korábban oda mentettél. iCloud beállításokban csekkold, hogy be van-e pipálva.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#91791) pana0017 válasza TigerCat (#91790) üzenetére


pana0017
senior tag

Pipálva van. Az lehetséges hogy kell idő a rendszernek mire szinkronizálja?

(#91792) TigerCat válasza pana0017 (#91791) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Tapasztalatom szerint igen, bár max egy újraindulásig szokott vacakolni vele.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#91793) hun2005


hun2005
tag

Sziasztok! M1-re hogyan/mivel lehet játékot telepíteni? Csak a Steam?
World of Warship érdekelne, mással nem nagyon játszanék.

(#91794) tboldi válasza hun2005 (#91793) üzenetére


tboldi
nagyúr

Apple Arcade biztosan megy, de ott nincs ez a játék.

(#91795) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Az első próbák megvoltak az M1 Pro-val. Életem első Apple cucca, számítottam a minőségre, de felül tudta múlni.
Első benyomások jók, Blitzwolf USB-C hub is működik, PD is, lecsuktam és felnyitottam, működik. TV-re is kiment a kép HDMI-n.
Volt mélypont is, nem akart az itthoni WIFI-re visszacsatlakozni, 2-3 óra után egyszer csak eldobta. Egy óra fórumozás, mókolás egy ismeretlen rendszeren, nem voltam boldog. Aztán Network menüben töröltem a WIFI-t, restart, majd vissza, és azóta - lekopogom - megy.

[ Szerkesztve ]

(#91796) sprX válasza macnoob (#91788) üzenetére


sprX
tag

Szia,

Személy szerint én egy 2013 Late IG 15" gépet nyúzok, 16GB Rammal, a szoftverfejlesztés mellett Ableton megy rajta, illetve Traktor Pro. Kreatív felhasználásra PS. Nem volt még feladat amivel meg tudtam volna fogni. Nyugodtan ugorj bele, nem fogod megbánni. Az itthoni árak kicsit nevetségesek, de ez sajnos ennyiért megy ... :N

Some days, I need House Music. And some days, I need more House Music ...

(#91797) Anthony001


Anthony001
senior tag

Sziasztok!

Új vagyok a Macbook témában, még csak ismerkedem a géppel. Fel is merült az első problémám, miszerint a 2 TB cloud drive-ba szeretnék feltölteni adatokat (főként képek, videók), viszont valamiért megtartja a helyi meghajtón is. Pont az lenne a célom, hogy a helyi meghajtót ne terhelje, hanem csak a cloudban legyenek ezek a dokumentumok elérhetőek.
Találkozott már valaki esetleg ezzel a problémával?
Előre is köszi!

(#91798) Jaded válasza Anthony001 (#91797) üzenetére


Jaded
senior tag

Persze, mert az iCloud nem backup, ezért van 2helyen. iPhone-on is ilyen.

Renault Megane IV Limited

(#91799) TigerCat válasza Anthony001 (#91797) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Telefonon és Mac-en is be tudod állítani:

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#91800) Boss81 válasza SharpSA (#91783) üzenetére


Boss81
senior tag

Valahogy az almás dolgok jobban bejönnek, igaz nem mindenben, de ezek a kiegészítők kifejezetten azok amikből szerintem nem érdemes engedni :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.