Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90451) wm2 válasza Chaser (#90449) üzenetére


wm2
őstag

A zeneszerkesztés milyen szinten? Olvass utána. Még nem ajánlják.

Ozora <3

(#90452) Chaser válasza emvy (#90450) üzenetére


Chaser
titán

nagy hiba ;]

wm2
aláfestő zenéket dobnék össze ha a kiszemeltekkel jogi téren valami probléma lenne
olvastam, sok érdemit nem találtam még pontosan mit is tud abban amire nekem kell

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#90453) consono válasza Chaser (#90452) üzenetére


consono
nagyúr

Garageband van natív, ha jól emlékszem, de a nagyágyúk max emulációban mennek. Logic talán natív, de nem 100%. Abban sem vagyok biztos, hogy a Kontakt már megy Big Sur-on. Nekem a Live is fagyogatott, pedig én Intelen vagyok....

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#90454) máyköl


máyköl
veterán

Sziasztok,

1,5 hónapja letöltöttem a Microsoft Excelt, és 1 hónapos próbaverziót aktiváltam (nagyon s.o.s kellett aznap este). Én hülye utána elfelejtettem lemondani, meg is próbálta levonni az éves 21.000Forint díját a kártyámról. Pont az a kártyám van az apple fiókban megadva, amin nem gyakran tartok pénzt, és nem is volt az egyenleg elég, hogy le tudja vonni. 5 esetben próbálta, mind sikertelen volt egyenleg hiány miatt. (én csak ekkor vettem észre az egészet, fogtam is a fejem, hogy hogyan mehetett ki a fejemből). Az account -ba belépve azért rányomtam, hogy még a következő évre majd ne újítsa meg semmiképp, és rátöltöttem a pénzt a kártyára, hogy a következő levonás sikeres legyen. Ennek ma 2 hete, de nem történt meg azóta sem a levonás.

Mi történhetett? Valami más úton-módon próbálják ezt behajtani épp? Az excel működik továbbra is. Tartozni nem akarok, az én hibám volt.

Köszönöm előre is! :R

(#90455) wm2 válasza Chaser (#90452) üzenetére


wm2
őstag



Főleg a pluginekkel van/lesz gond. Ez az oldal további hasznos információkkal szolgálhat még. Intel/Mojave jobb erre a célra úgy gondolom.

Ozora <3

(#90456) Aaron14


Aaron14
őstag

Mac OS 11.11-nél "download failed" hibaüzenetet kapok állandóan. Járt más is így valaki? Beta program keretén belül telepíteném.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#90457) emvy


emvy
nagyúr

Igy egy masfel het utan azt tudom mondani, hogy az en felhasznalasom mellett 8 orat megy akkurol. Ez nagyreszt intenziv bongeszohasznalat. Egy Dell XPS 15 (2020) kb. 3-4 orat ment igy, egy Dell Latitude 7490 kb. 6 orat, egy Lenovo X1 Carbon 5th Gen kb. 6 orat szinten.

while (!sleep) sheep++;

(#90458) agemate válasza #30786816 (#90132) üzenetére


agemate
addikt

Végül egy 4k-s Dell lett, szuper képe van. Viszont hogy lehet beállítani, hogy csak a monitoron legyen kép, a gépen ne? Csak tükrözést, vagy kiterjesztést látok :F

(#90459) Head88 válasza agemate (#90458) üzenetére


Head88
addikt

(#90460) rjg válasza emvy (#90457) üzenetére


rjg
őstag

Érdekes, ez rosszabb, mint várható volt. Nekem ezt (sőt, alkalmanként egy-két órával többet is) már a 2015-ös Air, egy 2017-es és 18-as 13-as MBP is bőven tudta, 20-25 nyitott Chrome füllel, plusz egyéb háttérben futó alkalmazásokkal.

[ Szerkesztve ]

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#90461) Chaser válasza wm2 (#90455) üzenetére


Chaser
titán

:R ránézek

consono
ebből sokat nem értek ( : de ha jól értem nem az m1-nek való dolgok ezek
kár érte, már beleéltem magam hogy nem kel w10 és desktoppal bohóckodnom többet :d
esélyesen a minit vettem volna, jó notebookom van, de hw-ben az mint az air

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#90462) Jaded válasza Head88 (#90459) üzenetére


Jaded
senior tag

Én is így használtam az elején, de mivel a bekapcsoláshoz úgyis fel kell nyitnom, így mindig nyitva marad (alvóba nem szoktam rakni, ne merüljön).

Renault Megane IV Limited

(#90463) agemate válasza Head88 (#90459) üzenetére


agemate
addikt

Köszi!

(#90464) emvy válasza rjg (#90460) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem erdemes a tiedet osszehasonlitani az enyemmel. Nalam valami miatt minden feleannyit megy, mint masoknal. A lenyeg az, hogy az eddigi legjobb Inteles ultrabookoknal kb. 30%-al bir tobbet.

while (!sleep) sheep++;

(#90465) SharpSA válasza emvy (#90464) üzenetére


SharpSA
veterán

Talán maximum fényerőn használod a kijelzőt? Vagy mi lehet az oka, hogy nálad csak feleannyit megy a gép?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#90466) emvy válasza SharpSA (#90465) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem, dehogy. Vannak tippjeim, például jellemzően sok alkalmazás fut, ebből néhány (pl. Slack) kifejezetten eszi az akksit. Videózás alatt nekem is pont ugyanannyit megy :)

while (!sleep) sheep++;

(#90467) SharpSA válasza emvy (#90466) üzenetére


SharpSA
veterán

Így érthető a rövidebb üzemidő.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#90468) SharpSA válasza emvy (#90466) üzenetére


SharpSA
veterán

Egyébként összefoglalva mennyiben más az Intel és M1 között a működés, felhasználás és egyéb? Mik a jelentős különbségek, miben kell megalkudni?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#90469) emvy válasza SharpSA (#90468) üzenetére


emvy
nagyúr

Hat egyreszt a legtobb dologban az M1 gyorsabb. Nem mindenben (linearis algebrai feladatokban peldaul az Intel kb. szenne alazza az M1-et). A fejlesztoi eszkozok meg nagyon docogosek, es hakolni kell egy csomo mindent. Nincs eGPU tamogatas.
Irodai felhasznalasra egyertelmuen jobb az M1.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#90471) SharpSA válasza emvy (#90469) üzenetére


SharpSA
veterán

Akkor ezek szerint rágott almáék valahogyan elfelejtették előadni a hiányosságokat. Persze miért is tennék, így talán az is megveszi ezeket a félkész termékeket és teszteli majd nekik, akinek még nem jó. Viszont olcsóbb, mint az előd és akkor normál irodai munkára, videó vágásra sokkal jobb. Lehet én is cserélnék, ha menne rajta a Windows is, mert néha kell és ha 4 USB-C csatlakozó lenne rajta. Előbbi fontosabb.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#90472) emvy válasza SharpSA (#90471) üzenetére


emvy
nagyúr

Szerintem abszolút jó, hogy kiadták őket. Egyébként nem lehet ledolgozni a hiányosságokat.

while (!sleep) sheep++;

(#90473) Chaser


Chaser
titán

srácok, ha kizárólag a final cut és resolve a fontos, maxnak 4k natív anyaggal - de lehet még 1080p-vel is beérem, a gép 1080p-s anyagát 4k-nak néztem olyan jó ( :
zeneszerkesztést notebookon azért megoldom, "rápróbáltam", nem szélvész de megy
úgy jó lehet az m1?
vagy jól sejtem inkább várjak 1-2 hónapot amíg bőven lesz tapasztalat?
most 3 hétig még úgy sem lenne belőle semmi mivel csak rendelhető, de ha ezeket is kínában szerelik lehet februárra sem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#90474) emvy válasza Chaser (#90473) üzenetére


emvy
nagyúr

Jo lesz.

while (!sleep) sheep++;

(#90475) SharpSA válasza emvy (#90472) üzenetére


SharpSA
veterán

Egyértelmű, hogy jóval nagyobb "tesztelő", ezáltal jóval nagyobb tapasztalatot gyűjtő felhasználóval lehet érdemben előrelépni. Kíváncsi vagyok a folytatásra. Én még kivárok, nincs olyan nagy dolog, amiért cserélnék, talán a jóval hosszabb üzemidő.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#90476) mobal


mobal
MODERÁTOR

Apple's M1 Chip Benchmarks focused on the real-world programming

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#90477) xhege


xhege
addikt

Újra itt vagyok. :) Egy korábban futott kör után adtam egy esélyt az iPadnak, vettem egy Air 3-at. Azonban azt kell mondjam, hogy nekem nagyon nem áll kézre az eszköz. Laptop kell. 2-3 éves Macbook Air (2017-es modell) ami szóba jöhet anyagilag. Azonban eltöprengtem, hogy kell-e ezt a vonalat erőltetnem, vagy vegyek simán egy ThinkPad-et és térjek vissza a win vonalra.Akivel beszélgettem informatikus, mindenki azt mondta, hogy a régebbi Macbook Air nem pálya, mert nem igazán bővíthető, az új chip megjelenésével inkább mindenki szabaduljon meg, amíg tud a régebbi gépektől stb.. :U Viszont az iPhone miatt nagyon megtetszett az amit az Apple kínál.

(#90478) wm2 válasza SharpSA (#90475) üzenetére


wm2
őstag

Vannak területek (lásd mobal linkjét) ahova biztosan ajánlható. De zeneszerkesztésnél hiába lassabb egy Intel CPU, mégis hamarabb fogsz végezni, mert minden adott hozzá. Az Apple Logic nem mindenkinek pálya. Lehet, hogy az Apple szerint ez a best-in-class DAW, de rengetegen használnak más (jóval komolyabb) szoftvereket és plugineket, amire hónapokat, éveket kell szerintem várni, mire a teljes átállás és optimalizáció végbe megy. Haverom a G5 ProTools gépét 2010-ben cserélte le. Ez nem eg olyan terep, ahol állandóan a benchmarkokat figyelik. Vannak más tényezők is. Ugyanakkor volt most a kezeim közt egy Tiger Lake Dell Inspiron, az új 5000-es szériából. Raid SSD, 90 Whr akksi akár. Persze, totálisan alkalmatlan bármire is. Szerencsére csak az Apple marketinget zabálók szerint.

Ozora <3

(#90479) SharpSA válasza wm2 (#90478) üzenetére


SharpSA
veterán

Szerencsére a zene szerkesztés engem jelenleg nem érint, de egyértelmű számomra is, hogy amit az Apple nem mutatott be előnyként, ott még sok fejleszteni való van. Na de bátraké a szerencse, biztosan vannak olyanok, akik mindezek ellenére megvették a készüléket és megnézik mit tudnak belőle kihozni. Ezekből lesz később a jól használható valami. Ahogy én is már csak azért is a lehető legtöbb dolgot a 2020-ás iPad Pro-n csinálok, ami néha kicsit tovább tart, de csak azért, mert a módjára kell rájönnöm, na és végül csak sikerül 1-2 kivétellel.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#90480) wm2 válasza SharpSA (#90479) üzenetére


wm2
őstag

Én is. :) És bőven beérem az A14X(Z) teljesítményével is. Kíváncsi vagyok hogy pozícionálják majd. Főleg árban. :D Tavasz. Megvárom.

Ozora <3

(#90481) HoppMaster


HoppMaster
aktív tag

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy pl egy 2013 közepi Macbook Air 11.6-ost mire érdemes lecserálni, ha újabbat akarnák venni?

(#90482) Gomba


Gomba
senior tag

Megérkezett pénteken az M1-es Air-em (16GB-os).
Jelenleg ott állok, hogy vissza fogom küldeni.

Amiért így gondolom:
- Valószínű a PWM miatt (de lehet más) nem bírja elviselni a szemem a képernyőjét. Még tesztelem.
- (az abszolút szubjektív rész) amikor eddig néztem (nem itthon) akkor nem volt ennyire markáns a különbség, de itthon amikor elkezdtem használni, akkor a 2019-es MBP mellett úgy néz ki, mintha egy generációt visszaléptem volna. Ez egyrészt a touchpad hiánya, másrészt viszont a butterfly vs magic keyboard különbség. A magic keyboard, mivel messzebb vannak a billentyűk sokkal "avíttabbnak" néz ki, ráadásul nekem a kurzoroknál sem tetszik, hogy visszahozták a kisebb bal-jobb nyilakat.

Semleges benyomások eddig:
- amikor az asztalon "fekszik" a gép úgy az MBP-t könyebb kinyitni, mint ezt az MBA-t. Máshogy van a súlypontja.
- megy mindig, hogy könnyebb, mint az MBP stb. De két kezemben tartva egyiket másikat annyira minimális a különbség, hogy észre sem venni.
- a trackpad kisebb, mint a pro-n. Ez még nem tudom, hogy zavaró-e.

- Pozitívumok:
- gyorsnak tűnik (bár még nem izzasztottam nagyon)
- tök jó, hogy nincs ventillátor. A hőfokot még nem teszteltem, mivel nem hajtottam meg
- az air döntött billenyűzet része kényelmesebb, mint az MBP. Asztalon nem vágja a csuklót.
- oldalról nézve szebb is a döntött forma.

Egyébként most 2019-es 13-as MBP-m van, az PWM mentes és a világon semmi bajom vele.

[ Szerkesztve ]

Ép hardverben ép szoftver

(#90484) SharpSA válasza Gomba (#90482) üzenetére


SharpSA
veterán

Pár dolgot nem értek:

"a touchpad hiánya" ???

"a trackpad kisebb, mint a pro-n" ???

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#90485) emvy válasza SharpSA (#90484) üzenetére


emvy
nagyúr

touchbar hianyat akarta irni szerintem

while (!sleep) sheep++;

(#90486) Gomba válasza emvy (#90485) üzenetére


Gomba
senior tag

igen, bocs. Touchbar hiánya. Zoom meeting közben írtam :D

@SharpSA: "a trackpad kisebb, mint a pro-n" ??? - ezt nem értem. Mi a kérdés? :)

[ Szerkesztve ]

Ép hardverben ép szoftver

(#90487) HoppMaster válasza #20749568 (#90483) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Csak oothoni használat, semmi komolyabb megterhelés.
Net,Photo-video, office.

Keret azért ne ily 3-400e :)

(#90489) HoppMaster válasza #20749568 (#90488) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Pedig ahogy nézegetem itt a hírdetéseket nagyjából csak 128ast találok.

(#90490) vadászcsiga válasza xhege (#90477) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Olcsón akarsz jó macbookot venni. Ilyen nincs. Vagy áldozól rá pénzt, vagy megalkudsz. MBA 2017-el mindössze egy alma logót vasarolsz jó drágán.

[ Szerkesztve ]

(#90491) GhettoChild


GhettoChild
tag

Hello ! Lenne egy technikai kérdésem. Van egy macbook air 2014 128 gépem. Tárhely bővíteni nem lehetséges azt hiszem, de ha vesszek egy ilyen [link] sd kártya szerű ram-ot jó lehet hosszabb távon, mint egy második ssd ?

A másik hogy akinek ilyen gépe van és már felrakta a Big Sur osx-et, tapasztal folyamatos lagokat a safari-ban, konkrétan használhatatlan, bár a chrome legalább elmegy mint eddig.

Thx előre is.

[ Szerkesztve ]

(#90492) emvy válasza GhettoChild (#90491) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem jó SSD helyett, mert a sok írás hamar tönkreteszi.

while (!sleep) sheep++;

(#90493) xhege válasza vadászcsiga (#90490) üzenetére


xhege
addikt

Tényleg nem kötekedés, de egy 2-3 éves Apple laptop ma már nem használható? Csak és kizárólag a legfrissebb modeltt szabad megvenni?

[ Szerkesztve ]

(#90494) vadászcsiga válasza xhege (#90493) üzenetére


vadászcsiga
félisten

De

(#90495) wm2 válasza xhege (#90493) üzenetére


wm2
őstag

Nem 2-3, hanem 5-6.

Ozora <3

(#90496) xhege válasza wm2 (#90495) üzenetére


xhege
addikt

Egy 2017-es modellévű Macbook Air, amit 2019-ben vett meg az első tulajdonosa, szerintem nem 5-6 éves. :U A kérdésem továbbra is az, hogy ilyet nem szabad már venni?

(#90497) emvy válasza xhege (#90496) üzenetére


emvy
nagyúr

Senki nem tiltja meg :)

A kerdes, hogy mire kell. Szereny velemenyem szerint a MacOS maga nem egy tulsagosan jol sikerult szoftver, viszont az Apple hardverek kivaloak. Namost ha nem muszaj a MacOS, akkor en tuti nem vennek 2017-es Apple laptopot, mert draga ahhoz kepest, amit ad. A mostani M1-es gepek szerintem megerik a penzt, mert olyat adnak, amit mas nem, de egy 2017-es Air helyett vehetsz akar egy X1 Carbont, ami azert adott penzert sokkal jobb gep (szerintem, de izles kerdese).

while (!sleep) sheep++;

(#90498) vadászcsiga válasza xhege (#90496) üzenetére


vadászcsiga
félisten

A hardver 5-6 éves. Amúgy meg ártól függ, de én LCD kijelzővel biztos nem rongalnam a szemem.

(#90499) xhege válasza emvy (#90497) üzenetére


xhege
addikt

Köszönöm szépen! Ilyesmi választ szerettem volna kapni. :R Mármint ami kontexusba helyezi a Macbookot egy hasonló árkategóriás win géppel.

(#90500) emvy válasza vadászcsiga (#90498) üzenetére


emvy
nagyúr

> LCD kijelzővel

miert, az ujakban mi van?

while (!sleep) sheep++;

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.