Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91901) pana0017


pana0017
senior tag

Nektek iPhone-ról Mac-re működik az AirPods automata váltása, ha gépen YouTube videót indítotok?

(#91902) norbertoth


norbertoth
senior tag

Macbook Air M1 és Macbook Pro M1 vásárlását tervezem a napokban. Nagy dilemmában vagyok mert nem tudom melyik érné meg jobban. Valójában letöltésre kellene, böngészés, yt, stream, tehat ilyen nagyobb programokat nem használok.
iPad helyett szeretném használni, az ipad pro viszont felesleges amellett, illetve fordítva is, de a Macbookot jobban ki tudnám használni. A Peo-ban csak a ventillátor zavar, nem nagyon akarok olyan Macbookot amiben van venti, az egy idő után zajos, így csak az Air jöhetne szóba. Nekem touch bar sem igazán kell, főleg hogy erőben a plusz egy gpu mag az amiben még több, de az sem hiszem hogy hiányát érezném. Esetleg arcade játékok mennének még rajta. Mennyire valós ez, hogy az összes eddigi macbookot veri a kis Air M1?
Továbbá a 16GB ram miben hasznosítható valós használatnál, elég a 8GB manapság? Kicsit laikus vagyok macbook terén. Régen volt egy nekem használtam egy 2010 mid de az már lassucska volt bár attól függetlenül szépen küzdött a letöltéssel. :C
köszönöm!

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#91903) pana0017 válasza norbertoth (#91902) üzenetére


pana0017
senior tag

Erre a felhasználásra bőven elég egy alap M1 Air. Tesztek alapján az a +1 GPU mag nem sokat dob, ha elég a 256-os SSD, akkor fölösleges szerintem ezért ráfizetned. (a 8 magos GPU ugye az 512-es változatban van) Plusz ram jól jöhet a jövőben ha van rá keret, de egy ideig biztosan elleszel a kisebbel is.
Grafikus tekintetben jobbak az előző dedikált GPU-s Pro-k, de tudomásom szerint az integráltakat mind megelőzi.

[ Szerkesztve ]

(#91904) CharlieDrop válasza CharlieDrop (#91899) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Most még láttam Microsoft Surface Arc mouse-t az is hasonló és kicsit olcsóbb, valaki próbálta már?

@#91901pana0017:
Azt feldobja, hogyha jön egy hívás, elindul egy média lejátszása, hogy át akarod-e váltani.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#91905) pana0017 válasza CharlieDrop (#91904) üzenetére


pana0017
senior tag

Mac-ről iPhone-ra működik is tökéletesen, de visszafele nem.

(#91906) CharlieDrop válasza pana0017 (#91905) üzenetére


CharlieDrop
veterán

működik úgy is, érzi, hogy közel van hozzá, legalább is mind a mac mini a BIG Sur-ral meg a macbookom is tudja Catalinaval...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#91907) Bazsee71 válasza norbertoth (#91902) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ugyanebben a dilemmában voltam, azzal a különbséggel, hogy néha elindítok 1-1 játékot vagy 2D-s CAD programot.
Én végül a Euronicsnál vettem az alap Pro-t 499e-ért, a következő okokból:
- notebookcheck szerint átlag 3-5 fokkal hűvösebb (nem szeretem, ha nyáron melegít a laptop, illetve a procinak is csak kellemesebb az aktív hűtés),
- hosszabb akku üzemidő,
- +100 nit (ezt csak megemlítem, nem volt tényező, nem egy egetrengető különbség).

Szerk.: nekem tetszik a TouchBar is, F-billentyűket nem használom, itt pedig sokkal gyorsabban megtalálom azt, amit keresek.

[ Szerkesztve ]

(#91908) norbertoth


norbertoth
senior tag

Mármint az alap M1-es Pro-t vetted?

Köszönöm szépen a válaszaitokat, nagy segítség volt!

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#91909) #86564352 válasza norbertoth (#91902) üzenetére


#86564352
törölt tag

16 GB RAM segít kevesebb swap és későbbi eladáskor vagy ha sokáig használnád, ki tudja öt év múlva pl. a Chrome mennyi memóriát fog megzabálni. :D Amúgy a 8 GB is elég ezekre a célokra, ha letöltés fontos neked és inkább nagyobb SSD-re költenél. Én fordítva gondolkozom, 16 GB RAM vásárláskor jövőbiztosabb, kevesebb swap és külső SSD-t később még vehetek külön, memóriát már nem.
Pro-ban a venti ilyen email olvasás féle használatkor nyilván nem kapcsol be, de ha nem kell a nagyobb teljesítmény simán jó az Air. A touchbar állítólag egyébként is megszűnik a következő modelleken.

(#91910) Mr Bond 007 válasza norbertoth (#91908) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

+1 a pro-ra! Én is filóztam ezen, de olvastam fórumokon hogy ha játszol, tud ez bizony melegedni. (tapasztaltam is) Ha viszont arra használod amire leírtad, nem is fog bekapcsolni. Max terhelésnél több órányi játék után is csak annyira pörög fel a venti, hogy alig hallod. Ez nem fog süvíteni. :N Viszont lehet 5-6 év múlva már az alap dolgok is meg fogják annyira hajtani hogy jól fog jönni az extra hűtés. Elég csak pl egy új videó kodek megjelenése amit már nem gyorsít hardveresen az m1. Ram kérdés is érdekes, annyira hatékony a memória management és a belső ssd sebessége, hogy nem olyan könnyű ki futni belőle. És ha ki is futsz, egyáltalán nem esik annyira vissza mint a régebbi pc-knél és Mac-eknél.

[ Szerkesztve ]

(#91911) norbertoth


norbertoth
senior tag

Az iPad Pro 2018-as modell nem szokott melegedni, csak kicsit játékoknál, de sehol máshol meg se döccen, gondolom ennél azért erősebb azúj Air?!

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#91912) Laox válasza norbertoth (#91911) üzenetére


Laox
aktív tag

Erősebb-e? Gyorsabb, mint az új i7-es Intelek, ötöd fogyasztással, nagyon nagyot gurított ezzel az Apple. A 8 gb memória is bőven elég, mivel jóval gyorsabban működik, mint a hagyományos megoldás. Én Air m1-el játszok WoW-val, a retail változatot fullhd felbontásban simán futtatja közepes részletességgel, a Classic-ot natív felbontásban is. Ilyenkor persze berakom alá a laptophűtőt, de az egy sima laptop alá is egészséges. Egy laptophűtő kényelmesen lehűti úgy, hogy nincs throttling.

Szerk.: mindezt úgy, hogy közben külső fullhd-s monitor van rákötve és megy a 1080p-s film.

[ Szerkesztve ]

(#91913) Magicrat


Magicrat
tag

Sziasztok!

Próbáltam segítséget kérni sd kártya témában, de valszeg itt hamarabb kapok rá választ:

Történt egy kis baleset. Egy fotógépből bekerült egy apple gépbe egy SD kártya fotókkal. Ott még olvasható, nézhetőek voltak a képek. Utána már csak tök hibás fájlok láthatóak, értelmetlen dátumokkal a PC-n.
Most nem tudjuk hirtelen visszatenni az apple gépbe, windowsal meg nem meg.
Tudtok esetleg valamit ajánlani, hogy visszacsináljuk a képeket?

Köszi
Magicrat

[ Szerkesztve ]

(#91914) Nescafé


Nescafé
őstag

macOS Big Sur 11.2 tölthető :) ;)

 iPhone 15 Pro

(#91915) dud998 válasza Nescafé (#91914) üzenetére


dud998
őstag

Megy is felfele. :))

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#91916) Bazsee71 válasza norbertoth (#91908) üzenetére


Bazsee71
őstag

Igen, a teljesen alap M1 Pro-t vettem. És igencsak kezdünk megbarátkozni (első Apple eszközöm). Nagyon magas elvárásaim voltak a tesztek, leírások és az ára alapján, de felülmúlta, volt hűha érzés a kicsomagolásnál.

(#91917) blscrn válasza Nescafé (#91914) üzenetére


blscrn
tag

Nekem a frissítés után Safariban a FB Messenger használhatatlan, ahogy 1 karaktert beírok, eltűnik az input mező, és feljebb is görget (eddig legalább csak lassú volt).

Chrome-ban természetesen jól működik.

(#91918) Laox válasza blscrn (#91917) üzenetére


Laox
aktív tag

Az adatvédelem miatt Firefox-ot használok, de leteszteltem, nekem nincs ilyen hiba Safari-ban.

(#91919) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Hahó,
ha van aki rendelne iFixitről mostanában az EU-s raktárukból, az írjon privátot légyszi!
Köszi! :R

meg

(#91920) norbertoth válasza Laox (#91912) üzenetére


norbertoth
senior tag

Meggyőző! :R

Tudtok esetleg ajánlani olyan egeret amihez nem kell vevőegység? Majd lehet jövök még sok kérdéssel, nem vagyok járatos még macOS-ben, csak ios-ben eddig :B

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#91921) sprX


sprX
tag

Áve,

Valaki tapasztalt már olyat, Big Sur alatt, hogy bizonyos alkalmazások villódzanak ? Nem tudom jobban leírni a jelenséget, olyan mintha GPU fail lenne, de nem az. Inkább Glitch. Má' megőrít ... :DDD

[ Szerkesztve ]

Some days, I need House Music. And some days, I need more House Music ...

(#91922) Syl válasza norbertoth (#91920) üzenetére


Syl
nagyúr

A vezetékes egerekhez nem kell vevőegység :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#91923) dud998 válasza sprX (#91921) üzenetére


dud998
őstag

Biztos csak kiüríti a csészt, mint IOS-en. :DDD

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#91924) dud998 válasza Syl (#91922) üzenetére


dud998
őstag

:DDD ;]

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#91925) marsu. válasza norbertoth (#91920) üzenetére


marsu.
senior tag

MagicMouse, ha kényelmesnek találod a kialakítását. Én egyszer próbáltam, de gyorsan megfájdult a csuklóm a "fura" formavilágától. Azóta marad a trackpad, meg az olcsó 10 éves egér, ha nagy ritkán szükség van rá.
Épp a hétvégén volt szó egerekről, ott volt pár ajánlás, érdemes lehet visszaolvasni.

Syl: Vezetékes Genius billhez az passzol. ;]

[ Szerkesztve ]

(#91926) norbertoth


norbertoth
senior tag

Már néztem egy xiaomi-t ;] ritkán kell valójában és erre ez megfelelő.

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#91927) peugeotmate válasza peugeotmate (#91919) üzenetére


peugeotmate
őstag

Egyebkent Edesapam 2011 Mid MB Air 11”-os gepebe kellene akkut cserelni. Itt most tenyleg egy koltseghatekony megoldas kene, es csak minimalis kraft, hogy tovabbra is mobilis legyen a gep, meg ha rovid ideig is birja majd az akksi. (Neki is masodik gep ez mar.) Olvastam Head88 kalvariajat egy regebbi tipus MBP ifixites akksijaval. Ifixitrol rendelve kb 34k lenne az akku mindenestul, Intercelltol pedig 27k. Mindkettore lenne 1 ev gari ugyebar, aliexpresset mos kihagynam lehet. Ti mit ajanlanatok? :R

[ Szerkesztve ]

meg

(#91928) Head88 válasza peugeotmate (#91927) üzenetére


Head88
addikt

Az air és retina pro akksijaikkal nincs probléma.(ifixit)
Intercell meg hamisított cuccokkal dolgozik. Elvből aki a hamisat pénzeli az életben tartja az ilyen kamu cégeket. Ifixit legalább nem mondja, hogy gyári a cucc amit eladnak.

[ Szerkesztve ]

(#91929) bayarena válasza norbertoth (#91902) üzenetére


bayarena
aktív tag

Nekem a pro van, de meg egyszer sem hallottam h beindult volna a hutoventi, de a felesegem 8 eves pro-ja se zajos, teljesen hangtalan az is, csak persze melegebb.
Vedd a sima airt, es eleg a 8 gb ram.

(#91930) bendefeco válasza norbertoth (#91926) üzenetére


bendefeco
tag

Szia

Milyet? Mennyiért? ;)
Én is tervezek venni valami olcsóbbat, kevés használatra.

(#91931) Boss81


Boss81
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék a MacBook Pro mellé venni egy ilyen monitort. Esetleg valaki használ ilyet, vagy ehhez hasonlót? Ha igen tudna véleményt mondani?

Köszi előre is. :R

(#91932) section9 válasza Nescafé (#91914) üzenetére


section9
őstag

Uh, biztam benne, hogy az USB-C Power Delivery brickelest is megoldjak, de changelog alapjan nem tortent valtozas.

(#91933) TigerCat válasza Boss81 (#91931) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Olvass vissza kicsit, illetve az összefoglalóban is találsz infót a PPI-ről. Ennek tükrében válassz. (én nem venném meg)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#91934) Syl válasza TigerCat (#91933) üzenetére


Syl
nagyúr

Aztaa. 34"-en ilyen alacsony felbontás... Hát ez gyönyörű lehet.

Mellesleg, az emberek miért vannak ráizgulva a 144 Hz-es monitorokra? Egy gamer pécénél még csak megértem, de Mac-en? :F

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#91935) sprX válasza Syl (#91934) üzenetére


sprX
tag

Pontosan ugyenezen a kérdésen morfondíroztam én is. Személy szerint egy 4K, 75Hz monitoron bohóckodom. ( Bár ez nyílván preferencia kérdése már ... :R )

Some days, I need House Music. And some days, I need more House Music ...

(#91936) Boss81 válasza TigerCat (#91933) üzenetére


Boss81
senior tag

Te hasonló kategóriában milyet javasolnál?

(#91937) Lall


Lall
veterán

Na... úgy látom 11.2-ben megoldották a tallózásnál miniatűrben megjelenő ablakhibát (pl. Photoshop - Place). Nem kell ráncigálni. Haladunk... :)

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#91938) Boss81 válasza TigerCat (#91933) üzenetére


Boss81
senior tag

Néztem 4 lehetséges monitort. Árkategóriában ezek férnének bele.

[1.-es monitor]
[2.-es monitor]
[3.-as monitor
[4-es monitor]

(#91939) sprX válasza Boss81 (#91938) üzenetére


sprX
tag

Ha mindenképpen ragaszkodsz a 21:9 képarányhoz, akkor menj a Xiaomikkal, ha nem fontos és jó a 16:9-is, akkor én mindenképpen a Samsungot venném. :R

Some days, I need House Music. And some days, I need more House Music ...

(#91940) Boss81 válasza sprX (#91939) üzenetére


Boss81
senior tag

Közben néztem még ezt a monitort is :U

(#91941) TigerCat válasza Boss81 (#91940) üzenetére


TigerCat
nagyúr

MIndegyik jó, 34 colon a 3440x1440 ugyanaz a PPI, mint a nem retina Mac-ek. Ez már vállalható, bár a font smoothing-ot érdemes belőni TinkerTool-lal. A Samsung nagyobb felbontás, magasabb PPI, viszont a széles kijelző jobban használható talán. UltraWide párti vagyok, részemről nem kérdés.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#91942) Boss81 válasza TigerCat (#91941) üzenetére


Boss81
senior tag

Nekem is arra van szükségem, azért is néztem ezeket, illetve az ötödik verziót, a lenovót :)
Most még kattog az agyam melyik legyen....

(#91943) Ashiyo


Ashiyo
csendes tag

Üdv! Lehet rossz topicba írok, akkor elnézést, de nem találtam megfelelőt hirtelen.

Remélhetőleg hamarosan új albiba költözünk, ahol a mostani 2 laptop mellé szeretnénk egy "asztali setupot". A lényeg, hogy eddig magába használtuk a laptopokat, kiegészítők nélkül - ölben, ágyban stb. 2018-as Huawei Matebook 13 és idei Macbook Air M1. Mindkettő USB-C kimenetű.

Most egy külön asztal lenne kialakítva nekik, ahol lenne egy fix hely a laptopnak és abból menne egy USB-C hub-ról minden egyéb kiegészítő: 27-31" fhd/qhd monitor (hdmi), vezetékes egér (usb), vezetékes billentyűzet (usb), hangfal (usb). Lehet, hogy az egér/bill később bluetooth-os lesz, de egyenlőre vezetékekkel számolunk, így kell a több csatlakozó szám. Hasonlóan, mint ezen a képen.

A kérdésem annyi lenne, hogy milyen hubot kéne venni, ami mindkét laptophoz kompatibilis és teljes mértékben kiszolgálja az igényeket a portok tekintetében is? Egyenlőre mindegy az ár (jöhet drágább is, nem muszáj alira várni), csak működjön rendesen vele minden és ne kelljen hozzá nyúlkálni, csak amíg a laptopokat cseréljük. Külön PC tehát nem lenne mellette.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#91944) Syl válasza Boss81 (#91942) üzenetére


Syl
nagyúr

Van itt egy milyen monitort vegyek topik, benne pár segítő szándékú boltos (pl. Brekk). Érdemes lenne oda is betérned, nekem is ott segítettek vásárláskor.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#91945) Boss81 válasza Syl (#91944) üzenetére


Boss81
senior tag

Köszi, már írtam is :R

(#91946) peugeotmate válasza Head88 (#91928) üzenetére


peugeotmate
őstag

Aha, köszi. Akkor valami oknál fogva a régebbi Pro és Air gépek közt különbség lehet beszállító szempontból az iFixitnél is?

[ Szerkesztve ]

meg

(#91947) norbertoth válasza bendefeco (#91930) üzenetére


norbertoth
senior tag

[link]
Ezt veszem, jó lesz az arra amire kell nekem.
Mindenkinek köszönöm a tanácsokat, az Airt fogom megvenni ma. :R

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#91948) Bazsee71 válasza norbertoth (#91947) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nem jó a link, de most az edigitalnál a legolcsóbb.

(#91949) Head88 válasza peugeotmate (#91946) üzenetére


Head88
addikt

Passz. Sima unibody akksikkal volt bajom. Lehet azokkal sincs gond, csak én fogtam ki egymás után több hibásat.
Retina gépekhez amiket vettem tőlük azok mind rendben voltak.

(#91950) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Sziasztok,

van valami egyszerű lehetőség a gyári mail appban az IMAP fiókot POP3-ra állítani? Nagyon hamar megtelik a tárhelyen a levelezőfiók...

kösz

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.