Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63251) Imy válasza Head88 (#63248) üzenetére


Imy
veterán

Akkor okés, csak hihetetlennek tűnt. Milyen paszta ajánlott? Pl ez?

(#63252) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

130-ért már elvétve találok 2013-as, 2014-es Air-eket, alakul ez márciusig... :) :B

Sic Parvis Magna

(#63253) MNBT válasza Imy (#63251) üzenetére


MNBT
tag

Én inkább egy ilyet [link] vagy ilyet ajánlanék pasztának [link]

Én az utóbbit használtam :)

(#63254) b.kov válasza bmakszim (#63208) üzenetére


b.kov
senior tag

Köszi a választ!
Úgy néz ki, hogy akkor a céges gépet is be kell fogni sulihoz. :))

(#63255) TigerCat válasza SharpSA (#63247) üzenetére


TigerCat
nagyúr

AdBlock Plus, gyári beállításokkal tökéletes évek óta

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#63256) Imy válasza MNBT (#63253) üzenetére


Imy
veterán

Köszönöm!

Amúgy mennyire nehéz újrapasztázni? Van valami tényleg jó videó? MPR-t még nem bontottam szét, de már több wines notebookot igen, szóval szereléssel nincs gondom.

Illetve Ti mennyi időnként pasztázzátok újra a gépet?

(#63257) wm2 válasza Imy (#63256) üzenetére


wm2
őstag

Amúgy nem tartod ágyban szöszösz takarók között? Jól átnézted a tevékenységfigyelőt, nincs beakadva semmi?

Ozora <3

(#63258) MNBT válasza Imy (#63256) üzenetére


MNBT
tag

Véleményem szerint nem nehéz szétszedni. Windowsos laptopról tértem át másfél éve Macbookra (de már előtte is szemeztem vele) és sokkal logikusabban vannak az egységek beszerelve.
Nem tudom pontosan milyen típusod van, de az enyémet ( MBP 2012 13") teljes kitakarítással, újrapasztázással 2 óra alatt megcsináltam nyugodtan, nem kapkodva. Ezt a videót ajánlom ha ilyen típusod van [link]
Ha Retinád van akkor ezt ajánlom [link]

Egyébként én most cseréltem a Macbookom de évente cserélni fogom a pasztát és félévente érdemes kitakarítani a ventillátort :)

[ Szerkesztve ]

(#63259) vasi89 válasza Imy (#63256) üzenetére


vasi89
addikt

Retina pro-t már elég gyorsan újra lehet pasztázni. Én leginkább már csak otthon használom így nem tart sokáig a művelet takarítással együtt sem, mert nem igazán szokott koszos lenni a gép. Én évente pasztázom újra. Volt 2009-es pro-m is, azt azért elég pepecselős volt újrapasztázni, legelső alkalommal meg is szívtam mert a billentyűzet szalagkábele nem volt rendesen visszarakva és nem kapcsolt be a gép, mire rájöttem h mi a baj, szétszedtem még1x h na mit rontottam el :DDD

(#63260) wm2 válasza MNBT (#63253) üzenetére


wm2
őstag

Ilyenkor mindig eszembe jut ez a sztori: hűtőpaszta vs. lekvár.

Ozora <3

(#63261) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Van egy MacBook Pro 15" laptopom a meloban. 2017-es, Radeon Pro 555, es intel HD 630 van benne.
Az a gondom, hogy egy 2560x1440 felbontasu Dell monitort nem ismer fel DP kabellel, egybol alvoba rakja, ha radugom. HDMI-vel muxik, de max 1080p felbontassal.
Egy linuxos PC-vel (szinten radeon) mindket kabellel jol megy a max. felbontas.
Erdekesseg, hogy egy 1080p felbontasu DELL monitorral nincs gondja a Mac-nek egyik kabellel sem.

Mit tudok tenni, hogy a Mac-es laptoppal is jol menjen a 2560x1440-es felbontas?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#63262) Head88 válasza Imy (#63251) üzenetére


Head88
addikt

Arctic MX-4
Amit linkeltél az még gyengébb mint a gyári.

És köszi a bizalmat, hogy hiteltelennek gondoltad a javaslatomat. :U

[ Szerkesztve ]

(#63263) Head88 válasza wm2 (#63260) üzenetére


Head88
addikt

Hát igen a nagymama barack lekvárja. Annó amikor először olvastam jót nevettem. Bacsis kolléga egy igazi legenda.
Kíváncsi lennék, hogy a lekvár a mai procikkal is megállná-e a helyét. (elvégre jobban fűtenek az új cuccok mint a P3)

(#63264) Head88 válasza Imy (#63256) üzenetére


Head88
addikt

Útmutató a szereléshez:[link]

FONTOS: A gép feltétlen legyen áramtalanítva(akku lehúzva) a pasztázáskor.

A pasztázást pedig úgy csináld, hogy a régi pasztát nagyon alaposan távolítsd el egy száraz illatosítatlan pzs-vel a maradékot pedig isopropil alkohollal átitatott fülpiszkálóval töröld le. Lehetőleg ne maradjon semennyi paszta a cpu-n.

Az új pasztából nyomsz a procira egy kb 2mm átmérőjű gyöngynek megfelelő mennyiséget és azt a processzor teljes kupakján egyenletesen eloszlatod valami bankkártya szerű merev plasztikkal. Lényeg hogy teljesesen egyenletes, buborék mentes felületet kapj. Ne legyen túl vékony se túl vastag. Ha ez megvan akkor mehet vissza a borda.

Paszta csere mint mondtam 1 max 2évente esedékes. Érdemes egybekötni egy alapos belső takarítással. Az Arctic MX-4 egy elég tartós cucc szóval a 2 évet is kibírja csere nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#63265) Head88 válasza Imy (#63236) üzenetére


Head88
addikt

Na várjunk. itt azt írtad, hogy még nem szedted szét. Itt viszont azt, hogy szétszedted. Akkor most mi van? A ventit kiszerelted megnézni, hogy a venti és a borda közt van-e felgyülemlett por? Gondolom nem. Mert ahhoz a hűtőbordát előbb le kell szerelni és akkor már új paszta is kell. (minden borda leszereléskor újra kell pasztázni még akkor is ha a pasztázás után 10perccel valamiért le kell venni a bordát. Hiszen ilyenkor az egyeneletesen kialakított felület megszűnik )

[ Szerkesztve ]

(#63266) mandleee


mandleee
tag

Sziasztok!

Új gép vásárlása előtt állok és nem jutok dűlőre milyen legyen. Elsődleges felhasználás munka és fejlesztés, így min. elvárás 256GB / i7 proci / 16GB. Kb. 4 évig minimum tervezem használni.
Jelenleg 2015 Mid Pro 15 colos gépet használok munkában.

A kérdés, hogy vegyek saját célre egy ugyanilyet, mivel hogy elégedett vagyok vele. A másik lehetőség egy 13 colos CTO-s gép +16GB ram és i7 proci toucbar nélkül. Ez drágábban jönni ki, de 2 évvel fiatalabb konstrukció, Nekem ez a touchbar annyira nem jött át, ahogy próbálgattam boltokban, így az új 15 colos modell ki is esik.
Ti melyiket választanátok?

Az iconstore-ba néztem ki az egyik gépet, van velük tapasztalat? Korrekt áron árulnak. Tudtok ajánlani helyeket, ahol érdemes lehet vásárolni? Apple Care Protectiont érdemes hozzá pluszba vásárolni? Hol lehet intézni a garanciás dolgokat?

Köszi a segítséget! :R

(#63267) csipszikutya


csipszikutya
senior tag

Sziasztok!

Kreszgyakorlo.exe fájlt hogy tudok megnyitni a géppel?

Köszi

(#63268) r4z válasza csipszikutya (#63267) üzenetére


r4z
nagyúr

Teszel ra Windowst, lasd osszefoglalo.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#63269) máyköl


máyköl
veterán

Üdv,
Használt macbook vásárlását tervezem. Otthoni internetezés, imessage funkciók lennének 95% -ban használva. Milyen gépet lenne érdemes vennem?

(#63270) tboldi válasza máyköl (#63269) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem írtad, hogy mennyi a rendelkezésedre álló összeg, de egy MacBook Air tökéletesen megfelelne erre a célra. Abból is egy 8GB RAM-os verziót bogarásznék, ez 200k környékén mozog.

(#63271) Head88 válasza máyköl (#63269) üzenetére


Head88
addikt

Érdemes lenne egy 2012-nél újabb Air-t nézned. Ha van rá lehetőság akkor 8GB rammal.

(#63272) Head88 válasza tboldi (#63270) üzenetére


Head88
addikt

:DD

(#63273) máyköl válasza tboldi (#63270) üzenetére


máyköl
veterán

150 -ig meg szeretném úszni. A Pro valahogy szimpatikusabb, az Air nekem már túl vékony.

(#63274) vasi89 válasza máyköl (#63273) üzenetére


vasi89
addikt

8gb ram-al, SSD-vel az 15"os i5ös gépek egész sokáig használhatóak lesznek még, viszont oprendszer frissítés nem tudom meddig lesz még ezekre.

(#63275) Head88 válasza máyköl (#63273) üzenetére


Head88
addikt

Ennyiből 2012mid 13" Pro-t lehet intézni.
ár a 2012-t sem nagyon)

[ Szerkesztve ]

(#63276) TBMC válasza mandleee (#63266) üzenetére


TBMC
addikt

13"ba semmi értelme az i7nek.
ha kakaó kell akkor csak-és kizárólag 15" ban gondolkozz

szerk: applecaret szvsz érdemes, garis ügyeket pedig icentre, istyle...

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#63277) Syl válasza csipszikutya (#63267) üzenetére


Syl
nagyúr

1 - Felteszel egy Windowst - Bootcamp
2 - Virtualizálsz - VirtualBox (Parallels)
3 - Futsz pár kört a Winetricks-szel ([link])

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#63278) r4z válasza vasi89 (#63274) üzenetére


r4z
nagyúr

A 2011-es 15" Pro pont, hogy nem ajanlott szeria a konnyen bedoglo Radeon miatt.

MBP 13" 2012 midet mondanek en is, 150 korul megvan. Beledobsz egy 128GB-os SSD-t, szukseg eseten bovited 8GB-ra a RAM-ot, es orom-bodotta.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#63279) SharpSA


SharpSA
veterán

Mely billentyűkkel lehet zárolni a gépet, ahogy windowsnál a win+L gombokkal?

Megvan: CTRL + CMD + Q

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#63280) Head88 válasza Head88 (#63275) üzenetére


Head88
addikt

máyköl (#63273)

Valami gond volt a szerkesztéssel.

Azt akartam írni, hogy 2012-nél korábbi gépet nagyon nem javasolt, de talán már a 2012-t sem nagyon.

2011 15" a folyamatosan ledöglő radeon gpu miatt nem érdemes, 2010-nek is grafikus gyártási hibája van. 2012 15" használható de már nem fér bele az említett keretbe. Tehát marad a 2012mid 13" (nem hivatalosan de támogatja a 8GB ram modulokat, így össz 16GB ramot bele tudsz dobni ha nagyon szükséges)

[ Szerkesztve ]

(#63281) TigerCat válasza SharpSA (#63279) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Módosíthatod is a billentyűzet beállításainál...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#63282) Imy válasza Head88 (#63265) üzenetére


Imy
veterán

Szétszedtem portalanítani.

(#63283) vasi89 válasza r4z (#63278) üzenetére


vasi89
addikt

Én valamiért 2012re emlékeztem de akkor valóban nem ajánlott a 2011es.

(#63284) Head88 válasza vasi89 (#63283) üzenetére


Head88
addikt

A 2012 15"-ben nvidia gt650m-van ami hibátlanul teszi a dolgát.

(#63285) SharpSA válasza TigerCat (#63281) üzenetére


SharpSA
veterán

Megtaláltam, de jó lesz nekem minden az alapértelmezett beállításokkal, ha netán idegen gép elé ülnék, akkor is tudjam.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#63286) Head88 válasza Imy (#63282) üzenetére


Head88
addikt

Oké de nem ezt kérdeztem :)

Leszedted a hűtőbordát és kivetted ventillátort?

1: Ha igen, akkor új hőközlő pasztával kellett volna lekenned a cpu-t.(amit ugye biztos nem tettél meg hiszen nemrég ennek kivitelezéséhez tanácsokat) Mert ilyenkor a felapplikált paszta egyenletes felülete sérül, megreped és levegő kerül a borda és a cpu közé. Ettől elkezd meledgedni a cpu mert nem érintkezik a bordával. Felmelegíti a felőletek közti levegőt ami csak tovább melegíti a procit. Ergo a túlmelegedését a gépnek az okozza, hogy nem szakszerűen jártál el a szétszereléskor. (természetesen csak akkor ha ez az eshetőség áll fent)

2: Ha nem vetted le a bordát, akkor meg nem tudtad kiszedni a ventillátort ergo nem tudad kitakarítani a venti és a borda közti részt ahol a legtöbb por szokott megrekedni. Vagyis simán lehet, hogy el van tömődve a borda és ez miatt melegszik.

[ Szerkesztve ]

(#63287) SharpSA


SharpSA
veterán

Nem lehet kilépni a Safariból. Miért? CMD+Q nem működik, menüben is szürke a kilépés...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#63288) Head88 válasza SharpSA (#63287) üzenetére


Head88
addikt

Katt a bal felső sarokban az alma ikonra, Itt válaszd ki a kilépésre kényszerítést, válaszd ki a safarit.

(#63289) SharpSA válasza Head88 (#63288) üzenetére


SharpSA
veterán

Az világos, bár én a tevékenységfigyelőben lőttem ki, csak nem értettem miért nem lehet belőle kilépni.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#63290) Head88 válasza SharpSA (#63289) üzenetére


Head88
addikt

Azóta próbáltad megint és még mindig nem lehet bezárni?
Könnyen megeshet, hogy valami bug. (nem lepődnék meg, manapság az apple szoftverei bughalmazok)

[ Szerkesztve ]

(#63291) dabgergo


dabgergo
őstag

Finderben ha nagyobb felbontású képeket nézek és space-el nyitom meg a képet akkor szemcsésen jelenik mintha picit hibásan kicsinyítené le az előnézetet, de ha kétszer rákattintok és a megtekintőben nyílik meg, akkor tökéletes.

Ez már nagyon régen ilyen nálam, van ötlet h miért és lehet ellene tenni valamit? Valaki tapasztalt még ilyet?
(rMBP 15" 2015 mid, sierra 10.12.6)

(#63292) SharpSA válasza Head88 (#63290) üzenetére


SharpSA
veterán

Miután kilőttem, bezárult és azóta be lehet zárni. Szerencsére az összes megnyitott lap megmaradt.
Hogyan lehet szabályozni a felugró ablakokat? Hogy jelenjen meg egy új lapon például. Van olyan, amikor ez kell, például online számlázó nyomtatás előnézet. Most arra nem csinál semmit sem, nem nyitja meg az elkészült pdf-et, hanem le kell menteni, majd megnyitni.
Lehet olyat beállítani a Safariban, hogy az új lap az aktuális mellett nyíljon meg?

Ez a kiegészítő szerencsére telepíthető és jól is működik, hiányzó darab minden böngészőből. :)

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#63293) Imy válasza Imy (#63282) üzenetére


Imy
veterán

Ez nem volt poros. :)

(#63294) Head88 válasza Imy (#63293) üzenetére


Head88
addikt

Oké. Az alaplap a fedél alatt nem is szokott poros lenni. Az alaplap és a billentyűzet közt annál inkább, illetve a venti és a borda közt belül. Az így nem is látszik. :)

[ Szerkesztve ]

(#63295) SharpSA


SharpSA
veterán

Na most nem tudom mi történt, de hiába van a billentyű ismétlés a leggyorsabbra állítva, ha hosszan nyomok egy gombot, akkor nem ismétel és például az e betűnél az ékezetes karakterek jelennek meg kiválasztható módon... Ezt hol lehet kikapcsolni?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#63296) TigerCat válasza SharpSA (#63295) üzenetére


TigerCat
nagyúr

TinkerTool a barátod, én is ezzel állítottam be:

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#63297) SharpSA válasza TigerCat (#63296) üzenetére


SharpSA
veterán

Köszönöm, működik. Csak azt nem értem, hogy mi állította el, mert korábban ismétlés volt az tuti, mert mindet maximumra kellett állítanom a lassúság miatt. Mindegy, így már jó. :)

Safarihoz meg találtam "Tab Options" bővíményt. Így már egész jó lesz. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#63299) stifi82


stifi82
aktív tag

Haliho! Megint hozátok fordulok segítségért van 1 hp 1018as nyomtatom és nem tudok nyomtatni vele hol lehet ehez driver vagy hogy kell ezeket telepíteni? Eddig nem találtam semmit hozzá.

(#63300) mandleee válasza TBMC (#63276) üzenetére


mandleee
tag

Köszi! :) Akkor maradok a 2015 15colos verziónál.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.