Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63701) Rubyra1n válasza TigerCat (#63697) üzenetére


Rubyra1n
tag

köszi, bár szeretném ha én állíthatnám be milyenre konvertálja át, ha tudsz esetleg ilyet akkor örülnék ha megosztanás velem.

(#63702) TigerCat válasza Rubyra1n (#63701) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Felbontást tudod állítani, asszem mp4, ami a legjobb, mert még egy kenyérpirító is lejátssza.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#63703) papp_no1


papp_no1
senior tag

Sziasztok, holnap megyek az új macbook promért, 2017es alapmodellt választottam.

Az előző gépem 2015 early volt. Amiben sajnos staingate miatt lcd-t cseréltettem. Az a kérdésem,hogy esetleg a kijelzőt érdemes e lefóliázni az új pillangós bill mennyire koptatja - ér hozzá ? Lehet-e egyáltalán fóliázni ezt a kijelzőt? Satechi usb hubot néztem a speedshoppon, valaki használ itt ilyet? Nem az usb kábelest ( mert szerintem csúnya?) hanem ami belemegy a gép oldalába és nem lóg ott mint egy nem is tudom micsoda.. Csak nem feszíti meg a portot?

Köszi a válaszaitok

(#63704) Syl válasza TBMC (#63682) üzenetére


Syl
nagyúr

Linotype FontExplorer-t nézegettem, de nem az igazi. Például nem jöttem rá, hogy lehetne vele nem telepített fontokat vizslatni. Ezért ha fontokat kell keresgélnem, akkor azt inkább pécén NexusFont-tal teszem.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#63705) TigerCat válasza papp_no1 (#63703) üzenetére


TigerCat
nagyúr

13-as gépnél nem kritikus a billentyűzet és a kijelző kapcsolata, 15-ösnél viszont én nem dobnám ki a kendőt, amit gyárilag közé tesznek. Amúgy nemrég írtuk, kicsit olvass vissza. Portörlő pamacs, enyhén vizes, majd száraz ruha, ismét portörlő pamacs. Én így tisztítom csak.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#63706) TigerCat válasza Syl (#63704) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ja, azt én is szerettem, esetleg Font Picker a sztórból? Jobbat nem találtam, egy ideje ez van telepítve...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#63707) Syl válasza TigerCat (#63705) üzenetére


Syl
nagyúr

Kendő? A 2015-ös géphez csak egy vékony zsírpapírt raktak :(((

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#63708) Syl válasza TigerCat (#63706) üzenetére


Syl
nagyúr

Leírása szerint a telepített fontokat tudja mutogatni, arra meg a gyári Betűtár is jó.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#63709) tomiika


tomiika
tag

Sziasztok,

macbook vásárlás előtt állok és kinéztem egy használt late 2013-as 13"-os retina macbook prot. Mik a pozitív-negatív tapasztalatok ezzel a géppel? Illetve 4gb ram az elég manapság a high sierrának?

(#63710) smallmer válasza TigerCat (#63705) üzenetére


smallmer
őstag

Nekem 13-as TouchBar verzió van. Érdemes valamit a bill meg a kijelző közé rakni?

(#63711) b.kov válasza tomiika (#63709) üzenetére


b.kov
senior tag

Szia!
Mindenképp 8Gb RAM-ot válassz, ha teheted, illetve 2013-as retina modellek közül úgy tudom, h a Late verzió az ajánlottabb. :)

(#63712) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

munkahelyemre kellene vásárolnom egy egeret, viszont windowsos gépek vannak. A kérdésem az lenne hogy a magic mouse 2-t valaki használta már windowsal? Milyen az egér windowssal?

Illetve lenne egy kérdésem még az egérrel kapcsolatban. Mivel nincsen rajta fizikai gomb ezért csak akkor szabad rárakni az ujjam mikor kattintani akarok, addig állandóan fölötte kell tartani? Ez elég fárasztó egész nap, csak azért kérdezem.

Köszönöm szépen.

(#63713) TigerCat válasza Syl (#63707) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jaaa, arra gondoltam. De régebben szövet volt. Vagy valami normálisabbnak tűnő anyag...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#63714) Syl válasza TigerCat (#63713) üzenetére


Syl
nagyúr

A 2014-es AIR-hez még olyan járt (meg a 100 ezer forintos Asus-hoz), de gondolom épöléknél válság van, minden centet be kell osztani :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#63715) SidCorky válasza smallmer (#63712) üzenetére


SidCorky
senior tag

Én Logitech MX Master 2s-t vettem, a saját Macbookommal és az irodában a windowsos laptopommal használom. Ha mindkét rendszerrel kompatibilis egeret keresel, én nagyon ajánlanám ezt. Gombbal tudsz váltani, hogy melyikkel legyen párosítva, de ha egy hálózaton van a két gép, tud olyat is, hogy csak áthúzod a kurzort az egyik gépről a másikra, oprendszertől függetlenül, mintha csak egy géphez csatlakoztatott két monitor lenne. Nem sok kényelmesebb dolog van ennél :)

MÁS: Time Machine mentést csak egy erre tartott hdd-n lehet tartani, vagy lehet ezt a meghajtót másra is használni? Van egy 1TB-s külső hdd-m, de egy 256-os SSD mentésére nem fognám be, és újat se vennék ha nem muszáj. Megoldható, hogy leszedek róla mindent, megcsinálom rá a mentést, és visszarakom a mentés mellé az adatokat?

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#63716) r3dsnake válasza SidCorky (#63715) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

A teljes partíciót használni fogja, szóval particionáld 2 darabra.

(#63717) Syl válasza SidCorky (#63715) üzenetére


Syl
nagyúr

A TimeMachine mentés nem destruktív, nem töröl semmit a céllemezről. Ugyanúgy lehet előtte-utána is fájlokat rá másolgatni.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#63718) papp_no1 válasza TigerCat (#63705) üzenetére


papp_no1
senior tag

köszi a választ, nem tudom a topicban haszáltok e kemény tokot vagy fóliát a gépeken én sokat ingázom és hordom magammal xiaomi hátizsákban a gépem és szeretnék vigyázni rá.

(#63719) SidCorky


SidCorky
senior tag

Na most melyikőtöknek van igaza? :D

Túlnőheti egyébként a mentés a gép SSD-jének méretét? Hogy működik ez?

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#63720) r4z válasza SidCorky (#63719) üzenetére


r4z
nagyúr

Mindket allitas igaz. Tehetsz a particiora mast is, de elobb-utobb be fog telni, mert a TM felhasznalja az osszes rendelkezesre allo helyet. Ezert erdemes particionalni, es a TM particiot csak arra hasznalni.

A mentes tulnoheti az SSD meretet, mert elozmenyeket is tarol, amig a hely engedi.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#63721) Ragnar95 válasza SidCorky (#63719) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Felhasználja a teljes rendelkezésre álló helyet a TM, de más a partíción lévő fájlokat nem töröl, tehát mindketten igazat írtak. Azért érdemes partícionálni a lemezt, hogy maximáld a backupra felhasználható tárhely méretét. A rendelkezésre álló teljes tárhelyet felhasználja, mivel régebbi verzióit is tárolja a fájloknak, tehát igen, meghaladhatja a lemez méretét, amit backupolsz.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#63722) b.kov


b.kov
senior tag

Sziasztok!
Terminálban van valami billentyűparancs a Win/Linux "Insert" gombjára? Tehát ha kijelölök egy szöveget, és megnyomom, akkor bemásolja oda, ahol a kurzorom áll.

(#63723) Head88 válasza b.kov (#63722) üzenetére


Head88
addikt

Terminalban működik a cmd+c cmd+v (mint ahogy windows powershell-ben is a ctrl+c/ ctrl+v)

(#63724) TigerCat válasza SidCorky (#63715) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ha nincs külső kijelző, én is tudom használni, de ha van, akkor veszettül laggol sajnos...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#63725) ArrayOfLilly válasza Ragnar95 (#63721) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Igazából a gyakorlatban nálam ez 2,5 év alatt nem következett be: 2TB Time Capsule-on van 2 TM mentés (1x128GB és 1x256GB rendszerről), valamint 1 iTunes könyvtár, ami önmagában van vagy 500GB. Mivel kb. félévente előfordul, hogy új mentést készít és törli az előzőt, a közelébe sem kerültem, hogy a rendszermentéseim elfoglalják a TC-t.

Annyi spéci még van nálam, hogy munkafájl mindig külső vinyón van és az a Dropboxra mentődik, tehát valóban csak a rendszer mentésére szolgál a TM, minden egyebet csak addig tartok a gépen/asztalon, ameddig éppen csinálom, utána megy ki onnan.

Szóval érdemes a saját szokásaitokat végiggondolni, nem feltétlenül ördögtől való egybe ömleszteni.

Ja, amikor először beállítottam, akkor még elszórakoztam vele. Már nem emlékszem, hogyan kell, viszont lehetséges maximálni a .sparsebundle fájl méretét. (Valahogy úgy kellett, hogy te hoztad létre, nem a TM, és akkor be lehetett állítani, de mivel ennek az értéknek a közelébe sem kerültem soha, már nem csinálom.)

[ Szerkesztve ]

http://www.arrayoflilly.com

(#63726) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

Mostanában előjöttek az ilyen agresszív felugró ablakok böngészés közben. Ezek ellen tudok valamit kezdeni? Elég idegesítő amikor keresel valamit és közben folyamat feldobálja a sok baromságot.

[ Szerkesztve ]

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#63727) b.kov válasza Head88 (#63723) üzenetére


b.kov
senior tag

Igen azt tudom, köszi, de kifejezetten az 1 gombos "Insert" megoldásra gondoltam. :)

(#63728) TigerCat válasza IntelKiller7 (#63726) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Én főleg emiatt használom az AdBlock Plus-t. Többé-kevésbé bevált...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#63729) IntelKiller7 válasza TigerCat (#63728) üzenetére


IntelKiller7
veterán

A gép beszerzése után ez volt az első amit tettem is fel Safarira. De ugyan úgy bedobálja. Chromeon is ugyan ezt csinálja. :/

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#63730) SharpSA


SharpSA
veterán

Hol lehet megnézni egy telepített nyomtató ip címét?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#63731) Skinny26


Skinny26
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy monitort a rMB 15" gépem mellé. Az említett monitor egy Dell U2415 típusú.
A problémám a következő: A betűk pixelesek, és mintha ellenne mosódva is egy picit. HDMI kábellel kötöttem össze a géppel a monitort.

Ez természetes vagy nálam van valami gubanc?

Köszönöm szépen előre is a válaszaitokat!

üdv, Skinny26

(#63732) Head88 válasza IntelKiller7 (#63729) üzenetére


Head88
addikt

Cseréld le ublock origin-re.

(#63733) r4z válasza IntelKiller7 (#63729) üzenetére


r4z
nagyúr

Ereszd ra a MalwareBytesot is, ha az uBlock Origin se segit.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#63734) megema válasza Skinny26 (#63731) üzenetére


megema
őstag

mini DP - DP kábellel is ezt tapasztalod? Elvileg jár a monitorhoz. Ha biztos, hogy nem a full HD felbontás kevés 24"-on, akkor tegyél egy próbát ezzel a leírással.

[ Szerkesztve ]

(#63735) Skinny26 válasza megema (#63734) üzenetére


Skinny26
aktív tag

Megpróbáltam most a DP kábellel is, de így is olyan. Ezt a forced rgb-t már megcsináltam.

(#63736) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Csak én nem látok eget verő különbséget a 2013-as és a 2014-es Air-ek között? :B

Sic Parvis Magna

(#63737) Skinny26 válasza megema (#63734) üzenetére


Skinny26
aktív tag

Még 1 kérdés:
Tudom valahol ellenőrizni hogy tényleg forced rgb van-e a monitoron?

(#63738) SidCorky válasza TigerCat (#63724) üzenetére


SidCorky
senior tag

Ezt nem értem mire mondod, az egérre?
Mindkét oprendszeren 2 kijelző van, nincs lagg bluetoothon keresztül. A két gép közti váltásnál várni kell egy 2mp-t, de ennyi.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#63739) r4z válasza 30z.Samu (#63736) üzenetére


r4z
nagyúr

Ezt mar azt hittem, tisztaztuk.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#63740) Head88 válasza 30z.Samu (#63736) üzenetére


Head88
addikt

Jól látod. Már megbeszéltük egyszer.

[ Szerkesztve ]

(#63741) 30z.Samu válasza r4z (#63739) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ja tényleg, ez nekem ki is esett, bocsi. :B

Sic Parvis Magna

(#63742) megema válasza Skinny26 (#63737) üzenetére


megema
őstag

A leírás 3. pontjából kiderül hol láthatod. :) Ha a neve módosult, akkor jónak kell lennie.

Ha nincs hatása, akkor sok mindent nem tudsz tenni. A monitoron kéne átállítani pl. az élességet.

[ Szerkesztve ]

(#63743) Criton


Criton
veterán

Sziasztok,

adott egy iMac ami teljesen jól be van lakva és állítva, mellette van egy 2017-es Touch Bar-os MacBook Pro és nem nagyon szeretnék rajta megint külön-külön beállítani illetve megint minden alkalmazást külön leszedni és telepíteni , próbáltam a gyári Migration Assistant-ot ami nem az igazi. Van valami más megoldás esetleg?

(#63744) SharpSA válasza Criton (#63743) üzenetére


SharpSA
veterán

Na most akkor a Time Machine mégsem jó erre? Minap kérdeztem ezt és azt a választ kaptam hogy a Time Machine ment és visszaállít mindent ahogy volt.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#63745) r4z válasza Criton (#63743) üzenetére


r4z
nagyúr

Time Machine.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#63746) Head88 válasza SharpSA (#63744) üzenetére


Head88
addikt

A migration assistant nem = time machine.
(tud használni time machine mentést is de nem az a fő profilja)

(#63747) Criton válasza r4z (#63745) üzenetére


Criton
veterán

Szóval a mostani iMac-ről amit használok és még használni szeretnék, azt a Time Machine-el tökéletesen tudom úgymond Clone-zni? Szóval nem lesz abból gubanc hogy a mostani rendszer beállításokat amiket használok átviszek egy MacBook Pro-ra és mind a két gépet ugyan úgy fogom használni? Olyan alkalmazások is átvihetőek amiket nem AppStore-ból raktam fel?

(#63748) r4z válasza Criton (#63747) üzenetére


r4z
nagyúr

Szinte minden atviheto TM-el, nincs megkotes. Nem teljes klonozasrol van szo, de eleg kozel van hozza. Par aprosagot kell csak ujra beallitanod majd.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#63749) SharpSA válasza r4z (#63748) üzenetére


SharpSA
veterán

Mik azok a pár apróságok?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#63750) Criton válasza r4z (#63748) üzenetére


Criton
veterán

Gondolom a gépnév, egyes alkalmazásoknál más license és stb...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.