Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63401) Arellig válasza zoli62 (#63400) üzenetére


Arellig
tag

pont ilyenre gondoltam csak ezt nem találtam,

köszi!!!

(#63402) 30z.Samu válasza zoli62 (#63400) üzenetére


30z.Samu
félisten

Gép "lezárására" is van parancs? Mint Windows alatt a Windows+L gomb. Az itteni listában nem látok ilyet.

Sic Parvis Magna

(#63403) 30z.Samu válasza 30z.Samu (#63402) üzenetére


30z.Samu
félisten

Közben meglett, csak a szemem verte ki... :B

Sic Parvis Magna

(#63404) V.Stryker válasza 30z.Samu (#63403) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

És mi az?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#63405) 30z.Samu válasza V.Stryker (#63404) üzenetére


30z.Samu
félisten

Hirtelen azt hittem hogy a Control-Shift-Bekapcsológomb, de az csak a kijelzőt teszi alvó módba. Csak nem akartam már szét offolni a topikot. :) Viszont van a Alt-Shift-Command-Q, az kijelentkezik a fiókból, nekem végül is az is jó, mert nem férnek hozzá az adataimhoz úgy se.

(#63406) TigerCat: :R

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#63406) TigerCat válasza V.Stryker (#63404) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A Rendszerbeállítások - Billentyűzet - Billentyűparancsok résznél módosíthatod, nekem Windows után szabadon: ⌃⌥⌘L

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#63407) CharlieDrop válasza 30z.Samu (#63402) üzenetére


CharlieDrop
veterán

képrnyő zárolás van, vagy kijelentkezés :)

A win + L a kijelentkezés az itt Shift + Command + Q ;)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#63408) Xeon7


Xeon7
aktív tag

Sziasztok.

MacBook Air-ez milyen SD kártyát érdemes venni ami nem lóg ki oldalt?

[ Szerkesztve ]

(#63409) Rage47 válasza Xeon7 (#63408) üzenetére


Rage47
veterán

Transcend Jetdrive

(#63410) V.Stryker válasza Xeon7 (#63408) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Vagy micro sd + tok.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#63411) tboldi válasza V.Stryker (#63410) üzenetére


tboldi
nagyúr

Kétségkívül ez a legköltséghatékonyabb megoldás. :K

[kép1], [kép2]

(#63412) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Ez se rossz, de az enyim szinbe is megy. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#63413) zoli62 válasza Arellig (#63401) üzenetére


zoli62
addikt

Nincs mit. :) Az Apple szemére mostabában már nem lehet vetni azt mint régebben, hogy nem dokumentál megfelelően.

(#63414) zoli62 válasza Xeon7 (#63408) üzenetére


zoli62
addikt

Például itt. [link]

(#63415) tboldi válasza V.Stryker (#63412) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem meg már teljesen belesimul az összképbe. ;] :DDD

(#63416) zoli62 válasza r4z (#63368) üzenetére


zoli62
addikt

Intelligensen az első használat után a Mac maga tette a lista elekére az ethernet kapcsolatot. A Tp-link adapterhez nem kellett driver High Sierrahoz, teljesen plug and play.

(#63417) zoli62 válasza tboldi (#63415) üzenetére


zoli62
addikt

Mennyire gyorsan működik a kártya?

(#63418) TigerCat válasza tboldi (#63415) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Új mekbúkról jut eszembe...

Minap együtt dolgoztam egy sráccal, akinek új, taccsbáros gépe volt. 3 perc után azt hittem falnak megyek, olyan hangos volt a billentyűzete, miközben gépelt.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#63419) SharpSA


SharpSA
veterán

Úgy látom ez a Safari sem egy tökéletes böngésző... Már megint üres füleket nyitott meg, azaz nem volt benne semmilyen felirat és nem lehetett bezárni. Kényszerített bezárás, majd újra nyitás után jól működik.
Mennyi időnként érdemes vagy szoktátok újraindítani a gépet? Én csak lecsukom...

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#63420) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Egész nap meló közben azon gondolkodám, hogy bemenjek-e holnap valamelyik Apple üzletbe, hogy kicsit jobban szemügyre vegyem az Air-t. Csak attól félek, hogy ha meglátom a Retina kijelzőt, fájni fog a szívem. :D

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#63421) SidCorky válasza 30z.Samu (#63420) üzenetére


SidCorky
senior tag

Ne tedd 😀 Még a 12-es macbookhoz képest is szebb. Megtettem, másnap megvették a pc-t és a laptopom, rá következő nap mentem a Proért 😀

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#63422) 30z.Samu válasza SidCorky (#63421) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ettől félek én is. :D

Sic Parvis Magna

(#63423) x220i7 válasza V.Stryker (#63362) üzenetére


x220i7
tag

Köszönöm, eddig jó!

Amire még kíváncsi vagyok: Mail-ben hogy jelenhet meg egy olyan kép a Gmail-es üzeneteim profiljánál, amelyet a Facebook-on és Instagramon kívül nem töltöttem fel sehova? A Gmail fiókomban egy teljesen más kép szerepel, mégis ha abból küldök Mail-en keresztül levelet, akkor egy nem kívánt kép jelenik meg ott.

(#63424) zoli62


zoli62
addikt

Kis érdekesség. Más is kritizálja a Mac fejlesztéseket. [link]

(#63425) tboldi válasza zoli62 (#63417) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szuper! Lobog a hajam másolás közben, annyira gyors. :DDD

(#63418) TigerCat: Én nem találtam ennyivel hangosabbnak az Air után. Mondjuk az asztali PC-hez mechanikus billentyűzetet használok (Ozone Strike Battle Spectra, Cherry MX brown). Na, ez jóval hangosabb bármelyik MacBooknál. :))

[ Szerkesztve ]

(#63426) SharpSA válasza TigerCat (#63390) üzenetére


SharpSA
veterán

Ezt hol lehet előcsalni?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#63427) tboldi válasza SharpSA (#63426) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ez a Mactracker nevű program, az App Store-on megtalálod.

(#63428) SharpSA válasza tboldi (#63427) üzenetére


SharpSA
veterán

Köszönöm

A Launchpad-on lehet valamit állítani? Például az ikonok méretét.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#63429) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

TBMC, nem szeretnéd te is megosztani a WOW-tapasztalataidat a lelkesedő cikk alatt a hozzászólásoknál? ;]

Fehívtam a magyar Apple Supportot és WOW!

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#63430) TigerCat válasza SharpSA (#63428) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Lehet, a launchpad rács kiosztást módosíthatod.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#63431) SharpSA válasza TigerCat (#63430) üzenetére


SharpSA
veterán

Oké... Egyelőre mappáztam, így egy helyen van minden, nem szétnyúlva több lapon.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#63432) SharpSA


SharpSA
veterán

Hogyan lehet az aktuális rendszert menteni, majd egy új meghajtóra visszaállítani?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#63433) TigerCat válasza SharpSA (#63432) üzenetére


TigerCat
nagyúr

SuperDuper!-rel, vagy lemezkezelővel indítás után a recovery menüből.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#63434) SharpSA válasza TigerCat (#63433) üzenetére


SharpSA
veterán

A recovery menü a cmd+r nyomvatartással indítással érthető el?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#63435) TigerCat válasza SharpSA (#63434) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Pontosan

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#63436) wm2 válasza bLaCkDoGoNe (#63429) üzenetére


wm2
őstag

Az IM az apple fanság honi nátrium-glutamátja. Olyan clickbait cikkeik vannak, hogy az agyam eldobom. Apple watch va. svájci órák stb. Fúú. :D Apple Music vs Tidal (mintha a suzuki eladásokat mérnénk az új A8-hoz). Persze a lényegi dolgokról nem írnak: iMac Pro Xeon W vs iMac i7

Ozora <3

(#63437) Ragnar95 válasza wm2 (#63436) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az egy dolog, hogy clickbait címeket használnak, az engem sokkal jobban zavar, hogy a legtöbb cikk színvonala kritikán aluli már évek óta. Erősen érződött a színvonalromlás ahogy elkezdett felhígulni a szerkesztői névsor, rögtön az elején, de miután Handras alig írt cikkeket már és az összes többi "alapító" tag is abbahagyta a cikkírást, vállalhatatlan lett kb a színvonal. Én már jó ideje nem is olvasom a cikkeiket, mert csak felhúztam magam rajta, hogy milyen színvonaltalan cikkeket képesek lehozni. Főleg amikor az a Mesos megjelent, akkor borult ki nálam a bili, nem csak hogy a szakmai részéhez nem értett, de írni sem tudott, rendszeresen helyesírási hibákkal tele jelentek meg cikkei.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#63438) b.kov válasza b.kov (#63398) üzenetére


b.kov
senior tag

Sziasztok!
Na úgy néz ki, h a MiniDisplay Port -> HDMI sem oldotta meg a blurry kijelzőt, illetve egyéb dolgok kipróbálása után sem változott az eredmény.

Azért annyival előrébb vagyok, h 1080p helyett már ki tudom választani az 1920x1080-as felbontást a monitoromon, habár minőségbeli különbséget nem tapasztalok.

Úgy néz ki, h el kell fogadnom, h a monitorom többre nem képes/nem haverok a macOS-szel.
Egy szép napon összespórolok valami 27" 4K megjelenítőre, melynek vásárlása előtt kifejezetten figyelembe fogom venni a macOS-szel való kompatibilitást.

Azért a segítségeteket, és ötleteiteket köszönöm. :R

(#63439) TigerCat válasza b.kov (#63438) üzenetére


TigerCat
nagyúr

27 colon 5K-ra, vagy ha nem akarsz skálázni, akkor 2560x1440-re. A 4K megint nem lesz tökéletes. Nézd meg az iMac kijelzőket, próbálj ahhoz igazodni, úgy jó lesz.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#63440) b.kov válasza TigerCat (#63439) üzenetére


b.kov
senior tag

Értem, köszi, ez még a jövő zenéje, szóval egyelőre nem foglalkoztam vele különösebben.
Úgyis tudni fogjátok, mikor eljön az idő. ;]

(#63441) bLaCkDoGoNe válasza Ragnar95 (#63437) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

+ (#63436) wm2: nem is csupán az a baj, hogy clickbait, de akkora baromságokat tudnak írni (mind szakmailag, mind stilisztikailag), hogy a fejemet fogom, nem is beszélve a rózsaszín szemüvegükről, amin keresztül szemlélik az almás világot. Én nagyjából csak trollkodni járok oda.
(Mesos tényleg a legalja volt anno a színvonalnak...)

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#63442) vasi89 válasza wm2 (#63436) üzenetére


vasi89
addikt

Egy időben handrás is olyan cikkeket írt h csak fogtam a fejem aztán neki kezdtek eltűnni a magasztalós cikkei majd jöttek helyette a többiek akik konkrétan elhiszik h az apple az alfa és omega. Aztán most már handrás is eljutott oda hogy kimondja az igazságot.

(#63443) bLaCkDoGoNe válasza vasi89 (#63442) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Szerintem ő csak megint jól ráérzett, hogy mi az a bandwagon, amire fel lehet pattanni az elkövetkező néhány évre. Én ezt az egész pálfordulást hiteltelennek tartom, attól függetlenül, hogy van-e a kritikában igazság vagy nincs (van).

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#63444) vasi89 válasza bLaCkDoGoNe (#63443) üzenetére


vasi89
addikt

háát nem tudom mennyi lehet ebben a marketing de nálam személy szerint hasonlóan alakult át a vélemény. Mondjuk elvakult apple fan sohasem voltam de a touchbar-os macbookok óta egyértelműen érezhető, hogy elsődleges szempont a pénz. Viszont a macbookok még mindig erősek hardverileg, a hasonló kategóriájú notebookok meg szintén irreálisan drágák ráadásul windowsal. Na de ami iphone szinten megy az valami hihetetlenül szánalmas. A legutóbbi keynote óta érzem azt, hogy nem akarok többet iphonet, használom még 1 kicsit a 7est aztán váltok. Mert nem elég h nevetségesen drága az X még az ios is egy bughalmaz lett.

(#63445) wm2 válasza vasi89 (#63444) üzenetére


wm2
őstag

takarítani kellene, de ezt már többször leírtuk és ha elkezdenék Jobs-ozni, rögtön nekem esnének :-)

u.i. nekem az SE-n még mindig 10.3.3 van a rMBP-n meg Sierra

[ Szerkesztve ]

Ozora <3

(#63446) Ragnar95 válasza vasi89 (#63444) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Szerintem pont hogy iOS fronton vannak kisebb bajok jelenleg. Az X-el végre felzárkóztak minden tekintetben a konkurensekhez + behoztak olyan újításokat is, amik technológiailag tényleg nagyon komolyak, még ha felhasználói szemszögből nem is mindenkit érdekelnek annyira.
Aki régóta használ iOS-t, annak szerintem az iOS11 messze nem olyan vészes, mint amit macOS-nél előadnak. Az iOS4-5-höz képesti visszalépés stabilitásban az iOS7-ben szerintem sokkal jelentősebb volt, mint ami az iOS10-11 váltásnál történt.
A macOS cserébe a Mavericks óta folyamatos lejtmenetben van és folyton ígérgetik, hogy mostmár tényleg a stabilitásra fókuszálnak, eddig ez sosem történt meg. Ráadásul több termékkategóriát is évek óta hanyagolnak, ld. Mac Mini és Mac Pro (az Air most nem sorolom ide, mert azt így is viszik, mint a cukrot).

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#63447) r4z válasza Ragnar95 (#63446) üzenetére


r4z
nagyúr

A szoftveres resz legnagyobb problemaja, hogy osszevontak a ket fejlesztocsapatot. Egy mobil es egy asztali OS-t nem lehet egyszerre fejleszteni, ezt mar a Microsoft is bebizonyitotta.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#63448) Chereiose


Chereiose
addikt

Tudtok valamilyen tokot (nem táskát) ajánlani macbook pro 13" (2017) hoz? Valamilyen műanyag szerű, hogy ne sérüljön meg ha bármi van, bár javarészt csak itthon használom. Billentyűzet védő gondolom nincsen olyan, ami nem zavarna.

(#63449) vasi89 válasza Ragnar95 (#63446) üzenetére


vasi89
addikt

4S óta használok iphonet 2009 óta pedig mac-et. Nekem az üzletpolitikájuk egyáltalán nem szimpatikus már illetve most a face id számomra egy olyan dolog ami miatt nem fogok telefont venni az amoled kijelzőt meg a samsung már 100e ft-os kategóriába is rakja. a másik meg, hogy az i8 plus van note 8 árban, na most azért ilyenkor már nem kérdés melyik, i8 árban pedig mate 10 pro. Régen megérte az ios a felárat, manapság közel sincs akkora szakadék a keettő között, sőt most szeritnem a megszokáson vagy a rajságfaktoron kívül semmi nem szól az ios mellett.

Ráadásul több termékkategóriát is évek óta hanyagolnak, ld. Mac Mini és Mac Pro (az Air most nem sorolom ide, mert azt így is viszik, mint a cukrot).

ez lényegében az amit én is írtam, csak a profit számít semmi más. Én a 2014es legkisebb pro-t még 340 körül vettem, most 470-500 körül van a legolcsóbb pro, holott amit 2014ben nyújtott a gép a többihez képest, kb most is azt nyújtja a 2017es. Ennyit meg nem drágult az informatika, sőt most még adaptert is venni kell a géphez.

@wm2: ezt a takarítást nem értem hogy mire mondod.

[ Szerkesztve ]

(#63450) Dhampir válasza Syl (#63395) üzenetére


Dhampir
félisten

Van, ahol már kettőt is bevetnek. :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.