Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63301) b.kov


b.kov
senior tag

Na beálltam a sorba (bátyámnak hála) egy 2015 Early MBP-vel. :C
Eddig minden nagyon jól szuperál, szerintem hamar meg fogunk barátkozni a rendszerrel, és a géppel is. :)

Lehet készülni a kérdéseimre. ;]

[ Szerkesztve ]

(#63302) Head88 válasza stifi82 (#63299) üzenetére


Head88
addikt

(#63303) Head88 válasza stifi82 (#63299) üzenetére


Head88
addikt

Megnéztem a MacOs támogatott nyomtatók listáját és a lasejet 1018 nincs benne.

(#63304) stifi82 válasza Head88 (#63303) üzenetére


stifi82
aktív tag

Hát ez az és akkor hogyan tovább? Kukába vele vegyek 1 újat :((( felgyújtom amennyi bosszuságot ez okoz már.
Ez valami buherálással nem megy el valami közelebbi driver vagy hasonlók?
Mit lehet tenni ilyenkor?

[ Szerkesztve ]

(#63305) Head88 válasza stifi82 (#63304) üzenetére


Head88
addikt

Állítólag 10.12 Sierra óta nincs támogatás.
Megpróbálhatod általános nyomtatóként hozzáadni a rendszerhez. Úgy még működhet.
Csatlakoztasd és a beállítások/nyomtatóknál a "+" jellel adj hozzá általános nyomtatót.

[ Szerkesztve ]

(#63306) stifi82 válasza Head88 (#63305) üzenetére


stifi82
aktív tag

Úgy sikerült összehozni hogy megnéztem ezt a videot 1015-tel próbáltam azzal nem ment azt itt mutatták a tutit hogy a 1022essel megy és tényleg megy sikerült nyomtatnom úgy hogy ajálom a 1018 túlajok figyelmébe :)) [link]
Köszi

(#63307) stifi82


stifi82
aktív tag

Következő kérdésem van felraktam mounty nevű alkalmazást hogy elérjem a külső vinyot de se a finderben se a commander oneban nem látom a meghajtót(kat) csak úgy tudom előhozni hogy felül kat a mounty ikonra és akkor behoza findert de oldalt akkor se mutatja. Mit kell beállítanom hogy ez is jó legyen?

(#63308) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,

Srácok, volt egy olyan dolog windowson, hogy pl ha a törlés gombot hosszan nyomtam akkor törölt amíg el nem engedtem. Most itt macen ezt hogyan tudom beállítani? Mert itt minden karakter törlésekor le kell nyomnom a billentyűt.

köszi :R

(#63309) vasi89 válasza smallmer (#63308) üzenetére


vasi89
addikt

a backspace-re gondolsz? az mac-en is ugyanúgy működik. vagyis ugyan úgy kellene neki.

(#63310) tboldi válasza smallmer (#63308) üzenetére


tboldi
nagyúr

Kicsit olvass vissza, pont tegnap volt róla szó.

(#63311) mályva


mályva
aktív tag

Sziasztok
Létezik valami házi megoldás a MacBook tárhelyènek SSD bővítésére?

Előre is köszönöm.

Megbízhatóságom: 209 pozitív ૮ ˘ﻌ˘ ა

(#63312) tboldi válasza mályva (#63311) üzenetére


tboldi
nagyúr

Attól függ, hogy pontosan milyen évjáratról és típusról van szó.

(#63313) Head88 válasza mályva (#63311) üzenetére


Head88
addikt

2015early MBP?

OWC ssd még mindig.[link]

[ Szerkesztve ]

(#63314) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

SZiasztok,

Más is tapasztalja HS-nél,hogy nem talál semmit a Spotlight? Se emailekbe , se amúgy... Minden ki van pipálva.

Ilyen alap dolgokat sem:

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#63315) Dr. Oid


Dr. Oid
aktív tag

Sziasztok,

Kis segítséget kérnék: mid 2014 retina MBP-t használok munkában, jelenleg High Sierra van rajta. Szó szerint úgy merül az akksi, hogy ha használom, akkor szinte percenként megy le egy százalékot. Safari és Chrome megy rajta, Chrome alatt fut a suspender, meg összesen 2 tab van böngészőnként. Chrome nélkül se sokkal jobb a helyzet.
Activity Monitor szerint olyan 6-os értékkel a Chrome a legnagyobb energiafogyaztó.

Mit tegyek? Korábbi OS verzió jobb lehet? Cserés az akksi? Coconut Battery szerint még jó az állapota,90%-os, 184 ciklus. SMC reset voltmár.

Köszi előre is minden ötlet!

(#63316) rggabi


rggabi
csendes tag

Sziasztok!

Macbook Air (2015 eleje) szeretnék külső monitort használni. Van is konkrét elképzelésem, az alábbi modell lenne: LG 27UD68-W
Utánnaolvastam, hogy a Mac-em támogatja a 4K-t (displayPorton keresztűl 60 Hz-en is), így emiatt szeretném ezt a monitort továbbá amiatt is, mivel tervezek PC-t is fejleszteni, s ott is a 4K irány.
Kérdésem az lenne, hogy van e valaki aki hasonló felállásban már használja Macbook-ját, de olyat is szívesen várok aki más monitorral egészítette ki Macbookját.

Köszönöm.

(#63317) szmayer1


szmayer1
senior tag

Sziasztok.

Két monitor használata esetén hogyan tudom megoldani, hogy mikor lehajtom a laptop tetejét a 2. monitor ne kapcsoljon ki?? Tehát lecsukott kijelzővel is működjön tovább a macbook :F

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#63318) r4z válasza szmayer1 (#63317) üzenetére


r4z
nagyúr

Tedd a gepet toltore, vagy hasznalj InsomniaX-et.

(#63316) rggabi: En az elodjet hasznaltam. 1080p-re skalazva teljesen jol fut, 1440p-re skalazva mar nagyot csokken a teljesitmeny.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#63319) Head88 válasza Dr. Oid (#63315) üzenetére


Head88
addikt

Ilyen állapot mellett nem cserés az akksi. Ha probléma lenne az akkuval akkor azt jelezné az OS.

"Az akkumulátor állapotának megtekintése: Tartsa megnyomva az Alt billentyűt, és kattintson a található akkumulátor menüsor ikonra.

A következők lehetőségek jelenhetnek meg:

Normál: Az akkumulátor megfelelően működik.

Rövidesen cserélje: Az akkumulátor megfelelően működik, de alacsonyabb a töltöttsége, mint új állapotában.

Most cserélje: Az akkumulátor megfelelően működik, de jelentősen alacsonyabb a töltöttsége, mint új állapotában. Továbbra is használhatja az akkumulátort, amíg ki nem cseréli, anélkül, hogy kárt tenne a számítógépben.

Szervizeltesse az akkumulátort: Az akkumulátor nem működik megfelelően, még akkor sem, ha nem érzékelt változást a működésében vagy a töltöttségi szintjében. Vigye el szervizbe a számítógépet. Továbbra is használhatja az akkumulátort mielőtt ellenőrizteti, anélkül, hogy ezzel kárt tenne a számítógépben."

(#63320) szmayer1 válasza r4z (#63318) üzenetére


szmayer1
senior tag

Köszi, töltővel működik :R :R

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#63321) mazsidrazsé


mazsidrazsé
csendes tag

Szisztok

Azt, hogyan tudom megoldani, hogy a FORKLIFT nevű program megjegyezze az ftp jelszavát.
(store-ból, ingyenes letöltés)

Ha egyeltalán lehet.

Előre is köszönöm.

Sosem vitatkozom idiótákkal! Lesüllyedek az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal !

(#63322) Dr. Oid válasza Head88 (#63319) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

hát ez az. normált jelez, most néztem (btw köszi, nem tudtam, hogy így is lehet csekkolni). szóval továbbra is furcsa az ilyen fokú merülés.

(#63323) b.kov


b.kov
senior tag

Sziasztok!
SmoothScrollnak nincs véletlenül ingyenes alternatívája?

(#63324) SharpSA


SharpSA
veterán

Van egy 128GB-os microSD kártyám. Ha jól tudom létezik csonkább adapter, ami nem lóg ki a készülékből. Hol lehet ilyet kapni, illetve hol érdemes venni? Vaterán találtam kb 500 Ft-ért, de az icentre-n meg 7000!? :Y Ft-ért... Ez utóbbi mintha icipicikét túl lenne árazva... Mit javasoltok?

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#63325) TigerCat válasza b.kov (#63323) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Kerestem eleget, nem találtam sajnos... Azonban a Logitech egerek saját programja elég jó. Főleg szabadonfutó görgővel.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#63326) Dr. Oid válasza SharpSA (#63324) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

én eddig ezt ismertem, ez elég jó, de ez se olcsó:

https://www.amazon.com/aluminum-microSD-Adapter-MacBook-Non-Retina/dp/B00WQVK754

(#63327) tboldi válasza TigerCat (#63325) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az asztali PC-hez Logitech G502-t használok, ami szabadonfutós. Tetszene is ez a fícsör, csak az a baj, hogy nincs "centrírozva" a görgő, vagyis az esetek 98%-ában elforog a nehezebbik pontjára, nem marad ott, ahol hagynám. Szóval csak normál, kerregős módban használom. :D

(#63324) SharpSA: Nekem eBay-es volt az Airhez, az is 500 Ft körül volt, de nem volt vele semmi bajom. Gyanítom, a vaterás is pont ugyanilyen.

[ Szerkesztve ]

(#63328) r4z válasza SharpSA (#63324) üzenetére


r4z
nagyúr

Airhez vannak filleres megoldasok, mert az a legnepszerubb modell. rMBP 13"-hoz a legolcsobb is 5000 korul van.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#63329) TigerCat válasza tboldi (#63327) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nekem nem forgott el. Amúgy a SmoothScroll megéri az árát, hibátlan, még sosem volt gondom vele, pedig egér témában megjártam a hadak útját...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#63330) b.kov válasza TigerCat (#63329) üzenetére


b.kov
senior tag

Köszi szépen a választ. Inkább ez az éves díj zavar..

(#63331) Syl válasza b.kov (#63330) üzenetére


Syl
nagyúr

Van bőr a képén...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#63332) zoli62


zoli62
addikt

Van valakinek tapasztalata MBA 2017-nél ezzel az [link] USB3 Gigabit ethernet adapterrel? Kell hozzá driver, vagy teljesen plug and play?

[ Szerkesztve ]

(#63333) r3dsnake válasza zoli62 (#63332) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Én ILYET használok és hibátlanul teszi a dolgát.

(#63334) r4z válasza zoli62 (#63332) üzenetére


r4z
nagyúr

A TP-Link termekeit Mac vonalon keruld, magasrol tesznek a Mac driverek frissitesere.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#63335) Syl válasza zoli62 (#63332) üzenetére


Syl
nagyúr

Nekem ilyenem van: [link]. Driver és telepítgetés nélkül teszi a dolgát (igaz kifullad olyan 250 Mbit környékén)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#63336) zoli62 válasza r4z (#63334) üzenetére


zoli62
addikt

Jó hogy írod, mert mindig utánanézek a dolgoknak, most rendelés előtt nem tettem meg, bár itt [link] sok jó véleményt olvastam róla, hogy működik magától és teszi a dolgát. Egyébként ethernetkapcsolat beállítása után automatikusan azon kapcsolódik a hálózatra a wifi helyett?

[ Szerkesztve ]

(#63337) zoli62 válasza Syl (#63335) üzenetére


zoli62
addikt

Digineted van?

(#63338) r3dsnake válasza Syl (#63335) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Amit linkeltem 500mbit-et simán visz és usb hubként is szuperül működik (és fele ennyibe kerül, és még jól is néz ki :) )

(#63339) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Gondoltam újratelepítem, megy vissza Sierra. Internet recoveryvel vegig nyomkodtam, végig ment a folyamat, de újraindítas után egy kerdojeles mappa villog csak. :W

Miért????????? :W

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#63340) Syl válasza r3dsnake (#63338) üzenetére


Syl
nagyúr

Lehet, csak éppen amikor én ezt vettem, akkor mostazonnaldefőlegtegnapra kellett, nem tudtam heteket várni a kicikínaigálya szállítására.

(#63337) zoli62

Nem, 120-as UPC.
Macbook-NAS között bukik ki.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#63341) ArrayOfLilly válasza rggabi (#63316) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Másik monitorral, de 4K. Alapvetően irodai jellegű tevékenységre, netezésre, házi képbarkácsolásra kis méretekben. Médiát jellemzően (legfeljebb véletlenül) nem nézek 4K felbontásban. Így elfogadható, ennél komolyabb terhelésen nem tudom.

http://www.arrayoflilly.com

(#63342) 4ron


4ron
senior tag

Sziasztok!

Szomszédomnak van egy "Macbook Pro 13' Retina", 2014-es notebookja. Nem rég lett javítva a kijelző, de most meg a billentyűzete nem működik S-től L-ig. Háttérvilágítás van. A szervizben teljes topcase cserét javasoltak valami horribilis összegért.

A kérdésem az lenne, hogy egy ilyen javítás kb. mennyibe kerül reálisan nézve? Elég drága volt a kijelzőcsere is, ez is húzósnak néz ki.

[ Szerkesztve ]

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#63343) TBMC válasza 4ron (#63342) üzenetére


TBMC
addikt

szvsz. reális az ára az alkatrésznek

markbellus.hu 

(#63344) vasi89 válasza 4ron (#63342) üzenetére


vasi89
addikt

ennyiért tud venni egy alig használt szép állapotút. szerintem, ennél az összegnél már értelmetlen javíttatni. Árakkal nem vagyok tisztában de szerintem máshol sem lesz olcsóbb. Mondjuk ez alapján nekem nem világos, hogy mindkettő javítást el kell végezni vagy csak az egyiket?

[ Szerkesztve ]

(#63345) 30z.Samu válasza 4ron (#63342) üzenetére


30z.Samu
félisten

Az igen! :Y

Bennem felmerült egy kérdés. 2012-e évjárattól veszek Mac-et márciusban (persze ha úgy adódik fiatalabbat), az Pro-ban 1280x800-as felbontású a kijelző, míg az Air-ben 1440x900. Kérdésem az lenne, hogy ha azonos a két gép hardvere, akkor nem muzsikálna jobban a Pro a kisebb felbontással? Vagy tök mindegy?

Sic Parvis Magna

(#63346) zoli62 válasza r3dsnake (#63338) üzenetére


zoli62
addikt

Amikor használatba veszed az adaptert, és a wifi is aktív, akkor automatikusan a vezetékes kapcsolatotot fogja használni a Mac?

(#63347) SharpSA


SharpSA
veterán

MacBook Air 2017 készüléken biztos ki tudom használni a 2560x1080 felbontású monitort displayport kábellel? És ha igen melyik fajta kábel az, amivel ez működik?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#63348) 4ron válasza vasi89 (#63344) üzenetére


4ron
senior tag

Az alsó összeg, a 85000 a bontott alkatrésszel történő javítást jelenti, míg a felső Apple forrásból. Annyira azért nem vészes, de kicsit sok. Főleg, hogy miután a kijelző lett cserélve, azután 2 hétre rá halt be a billentyűzet.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#63349) hszilard666 válasza SharpSA (#63347) üzenetére


hszilard666
veterán

Igen.

Én valami noname minidisplay-displayjel használtam működött hibátlanul.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#63350) Head88 válasza 4ron (#63342) üzenetére


Head88
addikt

Sajnos reális az ár. (új topcase, billentyűzet, háttérvilágítás, akku+szerelési díj) Azt nem szabad elfelejteni, hogy ha gyári új alkatrészt vesz az ember akkor azt csak az Apple hivatalos szervizeiből lehet beszerezni.
Ebben az esetben a macdoki azt csinálja,(legalábbis remélem, mert ha nem akkor ők is átbasszák a vásárlóikat) hogy továbbítják a gépet az icentre vagy istyle-ba az alkatrész cserére/javításra.

Azt megjegyeznám, hogy csak a billentyűzetet is ki lehetne cserélni. Ami azért jóval olcsóbb lenne.(kb 30ezer) Mindjárt megkeresem azt a boltot ahonnan lehet is szerezni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.