Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43501) Ragnar95 válasza vasi89 (#43500) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nálam tökéletes a Tuxera.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#43502) kaviat válasza lmno (#43478) üzenetére


kaviat
tag

: )))) kösz csoki, sokat segítettél !! : )))

(#43503) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Dejó, a frissítés előhozta a korábbi hibát, mégpedi azt hogy elszáll a wifi egy idő után, csak reconnect segít... :( Más tapasztalt ilyet?

Üdv: Csabee.

(#43504) kisjimy válasza TigerCat (#43499) üzenetére


kisjimy
aktív tag

Hello! Igen arra gondoltam a 8gbrammal! Pár évig ezt hogy érted? 4-5-ig elmegy? Vagy nem annyira strapabiró? Vagy ink inkább a harver kicsi?

(#43505) vasi89 válasza Ragnar95 (#43501) üzenetére


vasi89
addikt

Na jo fizetés után mostmár tényleg megveszem valamelyiket. Tudom akinek van pénze Mac-re ne ezen spóroljon de korábban mar leírtam h ez pont az az alkalmazás amiért elég pofátlan pénzt kérni.

(#43506) mAtThEw0319 válasza vasi89 (#43500) üzenetére


mAtThEw0319
aktív tag

Bocsánat ha full egyértelmű kérdést teszek fel, de mi köze a Tuxerának a torrentezéshez?

(#43507) #214


#214
tag

Létezik arra bármi mód, hogy Finder ikonnézetében ne lehessen random helyre mappát húzni, létrehozni, beilleszteni, csak a rendezett rácsokba?

(#43508) bLaCkDoGoNe válasza mAtThEw0319 (#43506) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Lehet, hogy NTFS lemezre tölt.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#43509) kaviat válasza mAtThEw0319 (#43506) üzenetére


kaviat
tag

csak tippelek, szerintem egy külsős ntfs diszkre menti a linux distrókat, hogy majd egy windows alatt is hozzá tudjon férni. bár lehet exfat erre talán jobb lenne..

(#43510) TigerCat válasza kisjimy (#43504) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Rendben lesz, 4 évre megveheted szerintem.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#43511) TigerCat válasza #214 (#43507) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Command + j
Mappabeállítások ban megtalálod amit szeretnél.
Mobilról írok, több most nem megy sajnos.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#43512) #214 válasza TigerCat (#43511) üzenetére


#214
tag

És "Illesztés rácsra". :) Megvan így is, köszönöm.

(#43513) pockhome


pockhome
senior tag

Nekem olyan problémám szokott lenni, hogy ha safari megy, lecsukom a gépet, pár perc múlva kinyitom és nem tölt be semmi. Olyan mintha elmenne a net, pedig nem, mert a torrent pl az fut.
Csak az segít ha bezárom, újra elindítom, vagy várok vele cca 1 percet...
Valaki találkozott már hasonlóval?

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#43514) randras


randras
veterán

10.12 óta random elmegy a WiFi, és 2 újraindítás múlva jön vissza (csak két újraindítás múlva...). Mivel így viszonylag gyakran indítgatok újra, feltűnt, hogy nem indul újra/kapcsol ki a gép, csak a power gomb hosszan nyomva tartásával tudom kikapcsolni, majd vissza. Ezek közül valaki tapasztalt valamit?

(#43515) kaviat válasza randras (#43514) üzenetére


kaviat
tag

wifi elmenős nálam is időnként, mivel van több wifi is itthol (2 a routerben és egy külön poe-s ap) nem kell restart, elég ha átlököm egy másikra, akkor megint megy (érdekes, a hivatalban ritkábban esik le). Safari megfagyós elég sokszor (homokórázás után tovább megy) és a restart nálam se fut le, kapok egy desktopot és ott megáll, ki kell nyomni a szemét : ((

napokon belül jönni fog egy frissités szerintem

(#43516) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Sziasztok,

MacBook Air (11-inch, Mid 2011)-re most tettem fel a Sierra-t és Arabesque képernyőkímélő iszonyúan akad és a gép is hamar felmelegszik, ventillátor max fordulaton pörög 2-3 perc után.
Tapasztalt valaki hasonlókat? Bug vagy feature? :))
Egyébként El Captain alatt nem volt ilyen probléma.

Másik kérdésem, hogy ebben a gépben lehet-e memóriát bővíteni? 2GB igen karcsú már, jó lenne egy 4GB-os modul.

köszi

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#43517) Csabee. válasza randras (#43514) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Ez a Wifi probléma engem is irritál nagyon. A zenbook-al semmi probléma nincs. Kezd elegem lenni a csodálatos macbook-ból, ami eldobálja a wifit ... még párszor megszivat és örök búcsút mondok a macbooknak.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#43518) kaviat válasza Csabee. (#43517) üzenetére


kaviat
tag

jó lesz ez, nyugi.. adok még egy két napot és ki fogják dobni a frissítést

(ami mindent megold, még az én béna akadozó bt-s harmankardonom is simán fog lejátszani akadozás nélkül : ))

(#43519) Csabee. válasza kaviat (#43518) üzenetére


Csabee.
nagyúr

A wifi probléma lassan fél éves jelenség nálam :) nem hiszem hogy ezen törik magukat. Lehet rakok rá egy windows-t és megjavul minden..

Üdv: Csabee.

(#43520) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok!

kis segítséget szeretnék kérni.
szeretnék egy 2TB HDDt az SSDk mellé. (van már egy összepakolt 4TB külső, de kellene egy kompakt)

örülnék ha nem vmi lassúcska lenne.
a kiszemeltek:
- BUFFALO MiniStation Safe 2TB 5400rpm 32MB
- 2TB 2.5" ADATA HD710
- 2TB 2.5" ADATA HD720

A buffalo durván 10 ropival drágább, nem tudom megéri-e a felárat.

Illetve, TI melyiket választanátok a 3 közül? vagy esetleg + alternatíva?
előre is hálás köszi!
:R

markbellus.hu 

(#43521) Ragnar95 válasza AXisBOLD (#43516) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem lehet, forrasztva van a RAM.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#43522) kaviat válasza TBMC (#43520) üzenetére


kaviat
tag

bevallom egyiket se. NAS.

jó pár éven át tervezgettem, mire 1 éve jézuska hozott egy syno-t tonna diszkkel, azt mindenhonnan elérem. iszonyat sokat szoptam sok sok éven át az ilyen olyan diszkekkel külső, belső mikor melyik dobta el magát, mi is volt rajta, mit hol keressek stb.. most, hogy balcsin is rendes drótos netem van és nincs fingizés a mobilnettel (miután a csüngőhasu megadóztatta a mobilosokat kevesebb torony van, néha csak edge van a balcsin katasztrófa lett a mobilnet az utóbbi egy két évben) ha kell valami el tudom érni, max ha real time nem tudom streamelni mert full HD a film, lehúzom és megnéztem gépről aztán kuka.

(#43523) TBMC válasza kaviat (#43522) üzenetére


TBMC
addikt

van NAS már jópár éve elérem a világon bárhonnan.
de kell most egy külső 2tb hdd.

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#43524) lmno válasza TBMC (#43523) üzenetére


lmno
őstag

Milyen géphez kell? Ha van rajta usb3, akkor mindenképp olyat vegyél, különben lassú lesz. (De a jövőre nézve meg amúgyis usb3-asat akkor már).

Nekem egy Toshiba Canvio van, 2 TB, usb3, 2.5"; eddig jól teszi a dolgát.

(#43525) Ragnar95 válasza TBMC (#43520) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Én Maxtor 2TB 2.5" (STSHX-M201TCBM) modellt vettem nemrég, eddig nem sokat használtam, így nem igazán tudok róla beszámolni, de árban jóval kedvezőbb az általad linkelteknél (27k), szintén USB3.0-s, így a sebességgel sincs gond, szerintem ebben sem csalódhatsz.ú
Illetve van még a Toshiba 2TB 2.5" Canvio Basics (HDTB320EK3CA) is 29k-ért, bár a családban 2db Toshiba külső vinyót vettünk 2-3 éve és az egyik elkezdett bad sectorozni, de ez nem tudom mennyire egyedi hiba.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#43526) AXisBOLD válasza Ragnar95 (#43521) üzenetére


AXisBOLD
addikt

hát persze... miért is lenne máshogy :))

köszi!

Aurea mediocritas

(#43527) csipszikutya válasza Csabee. (#43519) üzenetére


csipszikutya
senior tag

ez a probléma nálam is megvan. néha csak ugy eldobja a jelet ha elalszik. csinálja itthon ezt a jelenséget több wifis cucc is, föleg akkor amikor fent van a routeren kb 8-9 eszköz.
de a másik macbook is a kapitánnyal is ezt játszotta ma, de még az ipad csinálja meg néha a winfos 10es asus lapos is.
de most, hogy gondolkodok föleg akkor van amikor haza ér a családbol kb mindenki és felmegy a telefonjuk wifire. 3 lapos, 1 tab, 5 telefon, 1 nyomtato meg 2 gép van még kábellel rákötve. lehet, hogy nem birja a router ennyi eszköz kiszolgálását?
mert relative gyorsan vissza mennek wifire, csak idegesitö, de hála istennek ezen nem idegeskedek, én legalábbis

(#43528) vasi89 válasza mAtThEw0319 (#43506) üzenetére


vasi89
addikt

Jaja, külső HDD-re torrentezek :) nem seed szerver vagy akármi. De általában 8-12 között jön. Most stabilan 3.5 és bármit bárhonnan. Sávszélesség jó. Illetve sorozatok, filmek tehát 1 nagy file minden amit szedek, mondjuk ennél nem kellene h számítson.

(#43529) randras válasza kaviat (#43515) üzenetére


randras
veterán

Én vissza akarok állni az előző verzióra, Time Machine mentésből ezt meg lehet csinálni, és ha igen, hogyan? :U

(#43530) TheMarci válasza randras (#43529) üzenetére


TheMarci
addikt

(#43531) teguran


teguran
tag

Meg anno win alatt lementettem egy Excel .xls filet AxCrypt-tel .axx fajltipusba.
Most ahogy nezem, a program nincs macra es nem tudom igy megnyitni ezt a filet.

Tud valaki valami alternativat ajanlani? (esetleg letoltesi linkkel egyutt)

Halas koszonet!

(#43532) AXisBOLD válasza AXisBOLD (#43516) üzenetére


AXisBOLD
addikt

Sziasztok,

esetleg ennek megoldására valakinek ötlete?

"Arabesque képernyőkímélő iszonyúan akad és a gép is hamar felmelegszik, ventillátor max fordulaton pörög 2-3 perc után.
Tapasztalt valaki hasonlókat?"

Aurea mediocritas

(#43533) Diokhan


Diokhan
addikt

Sziasztok!

Beléptem a táborba egy mid 2010-es MacBook pro 13 colos példánnyal :) Lehet, hogy majd kérek segítséget néha :)

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#43534) whited


whited
addikt

Matricát MBP-ra érdemes venni alin vagy a minőségük nem igazán vállalható ? :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#43535) lugosi válasza AXisBOLD (#43532) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szvsz azért mert tizenöt órán belül nem kapsz választ egy kérdésre még nem kell feltétlenül újra beírni.

De hogy a megoldásra legyen egy ötletem, kapcsold ki az Arabesque képernyőkímélőt.

[ Szerkesztve ]

(#43536) AXisBOLD válasza lugosi (#43535) üzenetére


AXisBOLD
addikt

megválaszolták a másik kérdést ami a hsz-ben volt, a topic ment tovább, ezért feltettem újra az első kérdést, talán akkora bűnt nem követtem el

köszönöm az épületes öltelet... mit mondjak, működik, csak nem így akarom megoldani

Aurea mediocritas

(#43537) kaviat válasza teguran (#43531) üzenetére


kaviat
tag

talán dobj fel egy windows-t virtuálisan (paralels, virtualbox, akármi..). 30 - 40 giga, külső diszkre is teheted, max nem lesz gyors, de arra jó lesz, hogy visszakonvertáld a file-t.

(#43538) lugosi válasza AXisBOLD (#43536) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ne sértődj meg. 3 megoldási lehetőséged van:
- kitalálsz egy jobb megoldást
- nem csinálsz semmit és elviseled
- kikapcsolod

Szerintem mindaddig amíg nem tudod elviselni, és nincs jobb megoldás, az én javaslatom az egyetlen opció.

Egyébként én személy szerint kb 15 éve biztos nem használok képernyőkímélőt, hanem helyette a képernyő kikapcsolását adott idő elteltével. Az nem lenne a legjobb megoldás?

(#43539) AXisBOLD válasza lugosi (#43538) üzenetére


AXisBOLD
addikt

félre értettelek, ne haragudj.

de, kikapcsolom és kész, ez lesz a megoldás + képernyő kikapcsolása
köszi

Aurea mediocritas

(#43540) Lazika válasza whited (#43534) üzenetére


Lazika
senior tag

En onnan iphonera vettem tokot. Nem sokaig huzta.

(#43541) Diokhan


Diokhan
addikt

Sziasztok!

Mivel új vagyok Mac témában, bocs, ha butaságot kérdezek.

Adott egy mid 2010, sierrával és egy i5S iOS 10-el.
-Rá tudom venni őket, hogy airdop/airplay-el tudjanak egymással kommunikálni?
-FaceTime hívást át lehet adni Macről telefonra és/vagy fordítva?

Köszi a válaszokat :)

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#43542) lugosi válasza AXisBOLD (#43539) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ja semmi gond.

(#43543) Black Dragon válasza Diokhan (#43541) üzenetére


Black Dragon
addikt

Attól függ milyen kommunikálást szeretnél. A facetime hívás meg tud jelenni a maceden, ha ugyan azon a wifin vagytok, de ha arra érted, hogy telefonálás közben átrakod macre(vagy fordítva), akkor nem.

(#43544) Ragnar95 válasza Diokhan (#43541) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

AirDrop menni fog, bár elég bugos még mindig sajna, így nem garantált, hogy működésre sikerül bírni, de támogatja a géped.
Handoffhoz túl régi a géped, de a hívástovábbítás ettől függetlenül működni fog elvben. Telefonon Settings>Phone>Calls on Other Devices legyen bekapcsolva, illetve Settings>Messages>Text Message Forwarding szintén.
Ha a Macen veszed fel a hívást, telefonon tudod folytatni azt, fordítva nekem még nem sikerült működésre bírni.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#43545) Diokhan válasza Ragnar95 (#43544) üzenetére


Diokhan
addikt

Nagyon köszönöm mindkettőtöknek a választ!

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#43546) vasi89 válasza whited (#43534) üzenetére


vasi89
addikt

Milyen matricát? Én az alma logora rendeltem ezt a retro színes almát. Átvilágít rajta a gyári logó és 2 év után most kezd kicsit kopni. De az elozore is onnan rendeltem matricát az nagy felületen volt azzal meg végképp semmi gondom nem volt. A telefontok más téma, azzal eBayenn is vigyázni kell. A pár dolláros tokok általában nem egy nagy minőséget képviselnek. Én is mindig próbálkozom velük de amiket legutóbb rendeltem azok most jöttek meg de mar rendelek is drágábban. A matrica az nem nagyon tud rossz minőség lenni. Illetve nem is olcsóbb mint ebayen.

(#43547) apple87


apple87
senior tag

sziasztok!
Valaki itt használ fusion drivet?

Sokkal lassabb sz ssd nél?

Inkább 256 ssd rakassak a gépbe mint fusion drivet?

(#43548) Diokhan válasza Ragnar95 (#43544) üzenetére


Diokhan
addikt

Most nézem, hogy az airdop-hoz is túl régi a gépem. Akkor ezeket nem fogom tudni használni. :(

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#43549) Ragnar95 válasza Diokhan (#43548) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Valóban, csak másik Mac-el tudja a te géped az AirDropot, iOS-el nem, ahhoz túl régi.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#43550) Black Dragon válasza apple87 (#43547) üzenetére


Black Dragon
addikt

Az SSD gyorsabb, ugyan sok esetben nem lesz sokkal gyorsabb, mint a Fusion Drive, de ha nem probléma az SSD felára, akkor szerintem az mindenképpen jobb megoldás.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.