Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43301) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Sierra telepítve, újdonságokat eddig még nem fedeztem fel, de cserébe a letöltőcsík beragadása továbbra is fennáll, remek :C 2 év alatt képtelen volt az Apple orvosolni ezt a problémát :U
Nagyon remélem, hogy a memory leak nem fog jelentkezni legalább...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#43302) TigerCat válasza buvartacsko (#43300) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jaaaa, az nekem telefonon nem megy, mert nem kell semmihez. Gépen is csak külső tapipad-billentyűzet pároshoz. De nem kritikus. Ez sem...

Lassan lesz pár idegesítő újdonság, de legalább jól működik.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#43303) TigerCat válasza Ragnar95 (#43301) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Vagy kapsz update-elt memory leak-et új verziószámmal...
:DDD

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#43304) Ragnar95 válasza TigerCat (#43303) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Lehet lassan kiderül, hogy nem bug a memory leak, hanem feature és újraindítás után is ott fognak figyelni a memóriában a rég bezárt Safari lapok/Previewban bezárt PDF-ek ;]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#43305) megema válasza TBMC (#43241) üzenetére


megema
őstag

- ForkLift megy
- iStat Menus megy. Annyi hiba tűnt fel, hogy a Magic Keyboard (1st gen.) akkumulátorát fele annyira töltöttnek látja, mint valójában. Jeleztem a fejlesztőknek.

(#43274) randras: Sajnos ez is az olyan hibák egyike, amire magasról tesznek valamiért. Pedig bárkinek feltűnhet, csak pár percig használni kell.

(#43285) br4adam: 16A323-as a 2. GM, arról nem kéne frissítened.

(#43287) TigerCat: Bluetooth kell az Universal Clipboardhoz.

(#43304) Ragnar95: :D A Megtekintőt még nem teszteltem, de a Safari ugyanolyannak tűnik.

(#43306) Ombi5


Ombi5
őstag

udv. Air 13" 2015 late, 4gb rammal uj OS uzemel mar vkinel?! :R

(#43307) fazr


fazr
senior tag

"SmoothMouse won’t support Sierra." :(

(#43308) TigerCat válasza fazr (#43307) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szívás. Mázli, hogy a Razer egerem mellé már nem kell...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#43309) fazr válasza TigerCat (#43308) üzenetére


fazr
senior tag

Hasznalod a Razer drivert? Feltettem es nekem par masodperc hasznalat utan fagyogatott a gep masodpercekre, majd kernel panic. Ahogy neztem neten nem vagyok egyedul.

update
Hat ezert

[ Szerkesztve ]

(#43310) TigerCat válasza fazr (#43309) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem használom. Csak ezek vannak felrakva:
- BetterTouchTool (gombokhoz, ablakkezeléshez, gyorsbillentyűkhöz)
- SmoothScroll (így nagyon finom a görgetés, plusz fordítja is az irányát)
- Scroll Reverser (shift gombbal megy az oldalirányú fordított görgetés)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#43311) madle


madle
őstag

A Tuxera NTFS menni fog az új rendszeren?

(#43312) Ragnar95 válasza madle (#43311) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nálam megy gond nélkül.
Cserébe BetterTouchToolal a Tip Tap Right (2Fingers fix) nem megy, másnál működik :F Simán 2 ujjas kattintást érzékel a rendszer. Többi általam használt gesture megy BTT alatt.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#43313) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

iCloud for Windowst használja valaki?

Az lenne a kérdésem, hogy az rendben van, hogy szinkronizálja a könyvjelzőket az OSX safari és a win10-es Firefox között, de az megoldható lenne-e, hogy a felhasználóneveket-jelszavakat is szinkronizálja a kettő között?
Vagy azt csak két OSX gép, vagy OSX és iOS között tudja szinkronizálni?

(#43314) TigerCat válasza lugosi (#43313) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Erre kerestem megoldást nemrég, de nem találtam. Harmadik fél alkalmazásával megy csak...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#43315) TBMC válasza megema (#43305) üzenetére


TBMC
addikt

:R

markbellus.hu 

(#43316) lugosi válasza TigerCat (#43314) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Annak nem adom meg az iCloud jelszavam. Kár, de persze nem kardinális kérdés.

(#43317) WaterWave


WaterWave
veterán

mi tévő legyek ha safari alatt jönnek fel az ilyen olyan vrusos ablakok? mert nem nagyon láttam még erre vrust de nem tudom mire vélni ezt.. kb 2 hetes probléma? van ötlet?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#43318) TigerCat válasza lugosi (#43316) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem azt kell megadni. Az oldalakét, ahova belépsz. A 1Password állítólag nagyon jó, de nem próbáltam.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#43319) MmDorian


MmDorian
őstag

sziasztok!
ma reggel elinditottam a sierra telelpiteset. elmentem suliba, mire hazaertem az fogad, hogy nem tudom bekapcsolni. masodjara sikerult de valami csunya szovegeket ir. az alma utan pedig azt mondja, hogy hiba volt ezert leallt. mast nem csinal. valakinek produkal hasonlot ?

13" rmbp tavaly ev vegi.

vihetem vissza gariba ?

(#43320) TheMarci válasza MmDorian (#43319) üzenetére


TheMarci
addikt

Indítsd el újra a telepítést, hogy rendesen végigmenjen. Illetve, ha a csúnya szöveget megjegyzed, vagy lefotózod, akkor linkeld be azt is.

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#43321) Ragnar95 válasza WaterWave (#43317) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Rakj fel egy reklámblokkolót, pl uBlock vagy AdBlock Plus.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#43322) MmDorian válasza TheMarci (#43320) üzenetére


MmDorian
őstag

feltoltottem jutubira

ha indulna a rendszer megprobaltam volna elinditani ujbol de odaig nem sikerult eljutni.

(#43323) TheMarci válasza MmDorian (#43322) üzenetére


TheMarci
addikt

Kipróbálnám, hogy indításnál nyomva tartod a shiftet, vagy cmd+r-t, vagy bootolsz telepítő eszközről, és úgy telepítesz, hátha megy úgy.

Indítási opciók:
https://support.apple.com/en-us/HT201255

Do You Dream?

(#43324) WaterWave válasza Ragnar95 (#43321) üzenetére


WaterWave
veterán

müködik, ki hitte volna hogy a bővitményekben ott van:))) köszönöm

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#43325) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Most már én is felraktam Macbook-ra és iMac-re is a Sierrát, mindkettőn tökéletesen működik!:K

(#43326) MmDorian válasza TheMarci (#43323) üzenetére


MmDorian
őstag

elindult egy olyan, hogy macos segedprogramok. itt tudok van macos ujratelepitese opciom de ahogy elkezdene azt mondja h UNTRUSTED_CERT_TITLE.

(#43327) WaterWave válasza Black Dragon (#43325) üzenetére


WaterWave
veterán

nekem gyorsabb lett tőle a gépem, érezhetően gyorsabb mint kapitánnyal

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#43328) whited


whited
addikt

Nekem miért nem ajánlotta fel a frissítést, mi lehet az oka? vagy csak simán balfék vagyok...:D

megvan... :U :)

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#43329) randras válasza Csabee. (#43276) üzenetére


randras
veterán

​Mail, Részvények, Időjárás, Kontaktok ment eddig, de még fognak is...

Nekem stabilan megy a Universal Clipboard, de jó lassú sajnos. Viszont ami ennél is rosszabb, hogy a Jegyzetek appom elkezdett a megnyitás után rögtön bezárulgatni, ilyennel találkozott valaki? :U

(#43330) whited


whited
addikt

Safari alatt hogy lehet olyat mint Win alatt, hogy a középső egér gombbal kattintok akkor az oldaon belül tudok egy csúszkával ide-oda mozogni ?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#43331) atirag válasza xedos (#43259) üzenetére


atirag
őstag

Igen ehhez még van. A maveriks nem az igazi sajnos. Csak a Lion-ra gondoltam mint talán használható rendszerre.

(#43332) Ragnar95 válasza atirag (#43331) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Lion sokkal rosszabb, mint a Mavericks minden szempontból.
Early 2008 iMacen megváltás volt a Mavericks Lion-ML páros után, sokkal jobban futott az előző 2 rendszernél.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#43333) MmDorian válasza MmDorian (#43326) üzenetére


MmDorian
őstag

az internet recovery alol elindul a joszemiti telepitoje. vajon az adatok megmaradnak ?

(#43334) xors


xors
senior tag

SOS
A Sierra telepítés legyalulja az ElCapitain -al az összes adatomat is a lemezről?

Ragnar95 :R

[ Szerkesztve ]

(#43335) Ragnar95 válasza xors (#43334) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem, ha simán frissítesz, megmarad minden adatod.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#43336) xors


xors
senior tag

Még az iOS 10es iTunes frissítésnél eltűntek az előadók képei iTunes -ból (nem az albumborítók, hanem az előadóknál lévő képek) ezeket valahogy vissza tudom hozni?

(#43337) MmDorian válasza MmDorian (#43333) üzenetére


MmDorian
őstag

feladtam sracok! felment a yosemite de nem enged be. beirom a jelszot es visszadob oda ahol a fiokok vannak. megprobalom megint de nem sok eselyt latok. valaki nem tud kisegiteni egy sierra telepitovel ?

(#43338) TigerCat válasza MmDorian (#43337) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szívesen, de már csak holnap. Most mobilneten vagyok. Ha nem találsz, írj rám és megoldjuk...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#43339) lugosi válasza TigerCat (#43318) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ahhoz hasonló progim van, az mSecure. De jobb lenne a Safari-féle szinkron. De ha nincs hát nincs.

(#43340) Eszleny válasza randras (#43329) üzenetére


Eszleny
aktív tag

A iPhone SE topikban olvastam hasonlót. Kirpóbálhatod az alábbi hozzászolásban javasoltakat: [link].

[ Szerkesztve ]

(#43341) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

húúú, mit össze szenvedtem mire beállítottam a Wtach-csal történő feloldást, de működik :)))))

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#43342) csipszikutya


csipszikutya
senior tag

Érdekesség... tegnap este felment a gépre a sierra. ma 6 óra alatt csutkára merült a gép, 95%ban azzal a rutinnal amire eddig használtam.
Program nem lett rá rakva semmi. Most feltöltés után van magának, semmit nem csinál elvileg de már 16%ot merült 30 perc alatt...
RR volt többször is, nem mutat semmit sem, hogy feleslegbe pörgetné a gépet.
Most vagy az akksim szarta össze magát (49 ciklus) vagy valami az uj rendesszer. Mert utoljáta hétfőn ment akksirol, akkor vígan elment 10 órát.

What can i do? :R

(#43343) tDr1v3r válasza csipszikutya (#43342) üzenetére


tDr1v3r
veterán

A beta alatt volt akkuzabalos problema, lehet meg mindig fennall.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#43344) agyhalal


agyhalal
aktív tag

Az mitől lehet, hogy ha csatlakoztatok a géphez egy telefont Bluetooth-on keresztül, akkor sikerrel jár, de 1-2 másodperc múlva meg is szűnik a kapcsolat. Lehet, hogy emiatt nem működik se az AirDrop, se a Universal Clipboard?

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#43345) Lall válasza whited (#43328) üzenetére


Lall
veterán

Rossz helyen keresed szerintem. Nem az AppStore frissítéseknél lesz, hanem a programoknál. (Pl. AppStore kedvencekben legelső.)

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#43346) Peetey91


Peetey91
senior tag

Én nem értem ezt a Kulcskarikát. Lementettem az adatokat a könyvtárából, majd felraktam a Sierrat (teljes gyalulás után) és bemásoltam vissza a mappába, majd hozzáadtam a programban az adatokat, ahogy a neten írják. Viszont a Safariban egy jelszavam se maradt meg, pedig elvileg ott kéne lenniük. Nektek ezt sikerült megcsinálni, vagy hogy csináljátok? Teljes TM visszaállítás ezeket az adatokat is visszapakolja? Egyáltalán miért nem maga az iCloud felhasználó menti el ezeket a jelszavakat, mint mondjuk a Chromenál? :(

(#43347) Black Dragon válasza WaterWave (#43327) üzenetére


Black Dragon
addikt

Nekem is kicsit gyorsabb lett, főleg iMacen érzem, hogy minden picivel hamarabb tölt be, fasza kis frissítés lett.:)

(#43348) r4z válasza csipszikutya (#43342) üzenetére


r4z
nagyúr

Activity monitor nem írja, melyik folyamat zabálja az erőforrásokat?

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#43349) FіkuszKukіsz válasza Peetey91 (#43346) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

A kulcskarikát engedélyezted az iCloud beállításokban?

Romanes eunt domus

(#43350) TigerCat válasza Peetey91 (#43346) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Költöztem már TM mentés nélkül is és simán visszaállította a kulcskarikát. Engedélyezni kell, illetve jóváhagyni másik eszközről vagy biztonsági kóddal.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.