Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42901) XFishboneHUN


XFishboneHUN
senior tag

2016-os MB Air 13" 8Gb, 128GB SSD 290-ért az iStlye-ban

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#42902) madle


madle
őstag

Viszont maga a Macbook Air az 2015-ös modell. Csak kivették a 4GB-os verziót a palettáról.

(#42903) lugosi válasza XFishboneHUN (#42901) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Kb egy hónapja akciózzák az új air-t pár nagyobb áruházláncban is ennyiért.

(#42904) kaviat válasza TigerCat (#42887) üzenetére


kaviat
tag

applemusic : még tele van gyermekbetegségekkel, nem következetesen talál meg dolgokat, van amikor csak album cím alapján van meg valami, az előadónál nem látni, néha mást talál meg ipad-en és mást macbook-on, néha néha még megakasztja az ipad4-et, a kölkök iphone 5c-jével viszont nincs gond és a jányom ipad air2-jével sincs. ennek ellenére sokat hallgatjuk, én ritkaságokat hajkurászok 10 - 20 - 30 akárhány évvel ezelöttről, a gyerekek pedig csaponganak a műfajok között, tökéletes eszköz az elmúlt akárhány évtized, évszázad zenéinek megismerésére.

(#42905) TigerCat válasza kaviat (#42904) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Most lőttem ki a VOX app-et, amin a Jazzy Groove ment egész nap. 10 órán keresztül rá sem kellett néznem, de mégis nekem tetsző zenék szóltak. Ezt sajnos nem tudja az Apple Music, pedig nagyon bíztam benne. Vagy csak tényleg béna vagyok és nem találtam meg...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#42906) Black Dragon


Black Dragon
addikt

MacOS Sierra szeptember 20-án érkezik.:C

iOS és WatchOS pedig szeptember 13.:)

(#42907) TigerCat válasza Black Dragon (#42906) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Tehát szeptember húsztól:

Folders on top!

Ahh...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#42908) tylerddd válasza madle (#42902) üzenetére


tylerddd
veterán

Szerintem 2016-os modellek, azt írják mindenhol, ahol be van akciózva. Tehát nem 2015-ös, 8GB gépek.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#42909) marsu. válasza tylerddd (#42908) üzenetére


marsu.
senior tag

Egyik helyen frissítésnek veszik, hogy 8GB RAM az alap, másik helyen meg nem.

(#42910) Aaron14 válasza TigerCat (#42907) üzenetére


Aaron14
őstag

Kiváncsi leszek, hogy mennyire lesz stabil. Én szerintem csak év vége felé fogom felrakni majd a gépemre, mert munkára használom.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#42911) TigerCat válasza Aaron14 (#42910) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Azonnal felteszem, mint mindent. Mi baj történhet? Végül is a világ legfejlettebb operációs rendszeréről beszélünk...
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#42912) r4z válasza tylerddd (#42908) üzenetére


r4z
nagyúr

Továbbra sincs 2016-os Air. Early 2015 az is.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#42913) Rage47 válasza TigerCat (#42907) üzenetére


Rage47
veterán

Ezt a feature-t várom a legjobban :D

(#42914) tylerddd válasza r4z (#42912) üzenetére


tylerddd
veterán

Mindenhol 2016-osnak írják azokat, amelyek alapból 8GB-tal jöttek ki, függetlenül attól, h másban nem változott a gép.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#42915) Ragnar95 válasza tylerddd (#42914) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az Apple maga ezt nem tekinti új szériának, tehát akármit is írnak a nem hivatalos eladók, nincs 2016-os Air. Ha veszel egy 2016-osnak hirdetett Airt, a Mac névjegye alatt 2015-öt fog írni a gép...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#42916) TigerCat válasza Rage47 (#42913) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Az ultimate fejlesztés!
:C

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#42917) lmno válasza TigerCat (#42911) üzenetére


lmno
őstag

Ugye csak irónia? :))

(#42918) muszurkefal


muszurkefal
aktív tag

Sziasztok!
Az új MacBook 12 kifejezetten 1 WiFi-re nem tud csatlakozni. Maximum a jel, mégis diagnosztikai hibát ír ki, és nem hajlandó csatlakozni hozzá. Valakinek valami ötlete? 1 napja nyüstölöm, a beállítások mélyére még nem hatoltam.
További kérdés: milyen felbontáson szoktátok ezt használni? Vagy ahogy kényelmes?
Akkuval hogy érdemes bánni? Altatás vagy kikapcsolás kíméli jobban?

Bocsánat a noob kérdésekért :DD

(#42919) Ragnar95 válasza muszurkefal (#42918) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Akkunak teljesen mindegy, hacsak nem hetekre hagyod magára a gépet, alig merül altatva. Kényelmi szempontból mindenképp jobb megoldás az altatás és nem árt a gépnek sem egyáltalán, tehát fölösleges kikapcsolni.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#42920) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Jessz, offkórsz!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#42921) Lazika


Lazika
senior tag

Aki nem akar várni 20.-ig. MacosGM

[ Szerkesztve ]

(#42922) r4z válasza muszurkefal (#42918) üzenetére


r4z
nagyúr

Milyen frekvenciát és protokollt használ a WiFi AP?

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#42923) Beethoven


Beethoven
tag

Sziasztok.
MacOS Sierra Beta nálatok se tud telepíteni AppStore-on kívüli programokat?
Ja és a "Mindenképpen megnyitom" funció nem reagál semmire, nyomogathatom orrvérzésig.

(#42924) TigerCat válasza Beethoven (#42923) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Kilőtted?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#42925) Blaise válasza Lazika (#42921) üzenetére


Blaise
veterán

Valaki felrakta? Mik a tapasztalatok a GM-el?

(#42926) Beethoven válasza Blaise (#42925) üzenetére


Beethoven
tag

Ez az hogy nálam nincs "Bárhonnan" opció. Csak a az első kettő.

(#42927) Lazika válasza Blaise (#42925) üzenetére


Lazika
senior tag

Nemsokara telepitem. Nekem a betakkal se volt gondom

(#42928) Black Dragon


Black Dragon
addikt

iOS 10 GM is most lett elérhető Public Beta testereknek.

(#42929) Blaise válasza Lazika (#42927) üzenetére


Blaise
veterán

Majd mesélj, hogy mit tapasztalsz :)

(#42930) TheMarci válasza Blaise (#42925) üzenetére


TheMarci
addikt

Nekem fenn van a beta egy ideje, a photos dobál hibaüzeneteket, ezen kívül minden működik tökéletesen.

Do You Dream?

(#42931) megema


megema
őstag

Aki felrakta a Sierra GM-et, meg tudja mondani, hogy benne van-e még a Feedback Assistant? Illetve a pár hozzászólással feljebb említett bármilyen forrású szoftver telepítése engedélyezhető-e? Nem tudom, hogy pillanatnyilag használok-e olyat, de a napokban kipróbáltam pár szoftvert, amikhez ideiglenesen át kellett állítanom.

(#42932) EczkE


EczkE
addikt

A jobb oldalrol elohuzhato panelrol masnak is eltunt az idojaras? :F

Asszem mindenféleképpen!

(#42933) Lazika válasza Blaise (#42929) üzenetére


Lazika
senior tag

A link, amit kiraktam nem jó, mert baxik letölteni. Pedig mindig innen szedtem a betakat is. Vadászom most máshonnan. Akinek van linkje küldjön pls! Akik public beta testerek voltak azok már tudják tölteni a gm-et.

(#42934) TheMarci válasza Lazika (#42933) üzenetére


TheMarci
addikt

Apple oldaláról simán letöltheted. https://beta.apple.com/sp/betaprogram/redemption#macos

Do You Dream?

(#42935) vans?


vans?
őstag

sziasztok,

mennyi helyet foglal az operacios rendszer az alapok (Pages, Numbers, stb.) telepitese mellett? Meg mindig nem vettem ra magam, hogy ennyi lovet kiadjak egy laptopert, de most tenyleg "jo" aron van az Air 13" 128 GB 8 GB RAM verzio...

Mire eleg ennyi tarhely?

koszi!

hábm bábm

(#42936) TheMarci válasza vans? (#42935) üzenetére


TheMarci
addikt

Mire használnád a gépet? Ha van otthon NAS-od, vagy nem nézel filmeket, sorozatokat, illetve nincs sok kép a gépeden, elég lehet.

Do You Dream?

(#42937) vans? válasza TheMarci (#42936) üzenetére


vans?
őstag

Internet / zene / dokumentumkezeles / filmek, ilyesmi. Igazabol most megneztem, 280 GB film/sorozat van a gepemen... Bar gondolom kulso merevlemezrol is lehet filmet nezni.

hábm bábm

(#42938) Lazika


Lazika
senior tag

Felraktam, innen

(#42939) marsu. válasza EczkE (#42932) üzenetére


marsu.
senior tag

Nekem ott van a jelenlegi pozíció szerinti is közvetlen a dátum alatt, illetve a kiválasztott városok időjárásai is lentebb. A szerkesztésnél se tudod hozzáadni?

(#42940) EczkE válasza marsu. (#42939) üzenetére


EczkE
addikt

Nincs a szerkesztesnel sem, neztem mar ott. :(

Asszem mindenféleképpen!

(#42941) irgum válasza megema (#42931) üzenetére


irgum
addikt

Én feltelepítettem clean install-al, most húzom vissza a programokat fotókat stb... Nincs már benne a Feedback Assistant és telepíthető már bármilyen forrású szoftver.
Remélem ez a GM egyezik majd azzal amit hivatalosan kiadnak, mert nem szeretném újrarakni.

(#42942) Aaron14


Aaron14
őstag

Találtam megoldást arra, hogy szeretett 2014-es rMBP-mat használhassam egy 4K monitorral, még ha csak 52Hz-en, de elvileg működik.

A Swtichresx programot ajánlották több mac-es fórumon. Szerintetek működhet a dolog vagy akár kárt is tehet a gépemben és inkább felejtsem el?

Itt találtam egy bővebb leírást:

I am using rMBP 2012 and just got my U28D590D. Managed to get 60Hz HiDPI working via HDMI on half of my screen using Picture by Picture Mode. Now I have to get the Active Mini Display port to HDMI converter to get the other half working. I am using SwitchResX.

1. Set to Picture by Picture. You should now display at 1920x2160 6oHz.
2. Open SwitchResX, go to U28D590 Tab, under Custom Resolutions, Add a new entry 'Scaled resolution' 2560 pixels 2800 Lines.
3. File -> Save Setting. Restart Mac OS.
4. After restart, the newly added Custom Resolution 2560x2880 should show as Active in Custom Resolution.
5. Go to Current Resolution. You should have a new entry '2560x2800, 60 Hz (NTSC). Click on the Enabled in the Active Column, select "-> 1280x1440, 60Hz (NTSC)(HiDPI).
6. File -> Save Setting. Restart Mac OS again.
7. Open SwitchResX -> About SwitchResX and Launch Daemon.
8. Point your mouse to 4K screen, right click, SwitchResX -> 1280x1440, 60Hz NTSC HiDPI.
9. Now half your screen will be at 1280x1440 HiDPI!

Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#42943) megema válasza irgum (#42941) üzenetére


megema
őstag

:R Én is tiszta lappal akarok indítani, de csak az adataimat húznám vissza mentésből. Lehet megvárom a véglegeset, mert meg akarom venni az új Parallels 12-t, de még nem találtam itthon is megvehető diák változatot. Az Apple Online Store-ban még a 11-es van. Zajlik a kifehéredés, már csak ez van hátra...

Én úgy tudom a GM egyenlő a véglegessel, hacsak nem találnak valami hibát.

(#42944) irgum válasza megema (#42943) üzenetére


irgum
addikt

Ha nem azonosított fejlesztőtől telepítek programot, akkor mikor megnyitom figyelmeztet és leáll. Ilyenkor be kell menni a "biztonság és adatvédelem" beállításaiba, ahol megjelenik egy gomb, hogy "telepítés mindenképp". Szóval lehet telepíteni bármit, csak megváltozott a módja.

(#42945) pana0017


pana0017
senior tag

Beázott Air-t melyik szervízbe érdemes vinni?

(#42946) r4z válasza vans? (#42937) üzenetére


r4z
nagyúr

Természetesen lehet. 2,5" HDD-t vagy SSD-t az USB port maga is táplálni tud. Ha a filmeket külsőn tárolod vagy csak azt a párat rakod fel, amit út közben meg akarsz nézni, simán el fogsz férni. Én 18GB-nyi VM-mel és 30GB zenével simán elférek a 128GB-on úgy, hogy minden rajta van, amire szükségem lehet.

Aaron14: Ha jól értelmezem, a kijelző egyik fele ilyenkor retina módban, a másik pedig sima, skálázott módban fog látszani. Szerintem hagyd, csak kikészítené a szemedet. Valóban jobban jársz egy eleve 2560 széles monitorral.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#42947) Aaron14 válasza r4z (#42946) üzenetére


Aaron14
őstag

[Itt] egy egyszerűbb leírás. Eszerint natívan futtatható a 4k felbontás 52Hz-en és nyilván ennek a skálázott verzióját is tudnia kell, ami pont a negyede. Ez olyan, mint a beépített kijelzőnél a "Best For Display". 🙂

Telepítettem a SwitchResX programot és ma kipróbálom az Oázisban. Kiváncsi leszek.

A te laptopod mennyire bírja a 4K-t? Úgy tudom a kettő között jelentős különbség grafikai teljesítményben nincs. Én Photoshopra használnám.

[ Szerkesztve ]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#42948) r4z válasza Aaron14 (#42947) üzenetére


r4z
nagyúr

Jól bírja, kicsit laggol a négyujjas gesztusoknál, de egyébként nincs vele gond. A Photoshophoz meg ugye nem CPU/GPU erő kell elsősorban, hanem RAM.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#42949) muszurkefal válasza r4z (#42922) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

A wifi kérdésre később visszatérek, mert lehet tud nekem segíteni egy kolitársam.
Más: átlag hőmérséklet mennyi kellene hogy legyen, illetve hol lehet ezeket megnézni?
Megvan nyitva 6-8 böngészőoldal és a hangfal része eléggé forró már pár perc után. Ez normális passzív hűtésű gépeknél?

(#42950) Ragnar95 válasza muszurkefal (#42949) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

iStat Menus kiírja a hőmérséklet adatokat.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.