Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42151) Black Dragon válasza rolcsy94 (#42150) üzenetére


Black Dragon
addikt

Hali

Nekem 12" Macbookom van, az új széria, és meg vagyok vele elégedve, de nem szabad tőle többet várni, mint amennyit tud. Nálam is netezésre, office alaklmazásokra, filmezésre kell a gép, és arra tökéletes megfelel, gyönyörű a kijelzője, öröm rajta filmezni, én meg tudtam szeretni a billentyűzetét is, és szerintem az akksi ideje is vállalható, habár komolyabb terhelésnél szépen tud csökkenni, de ez szerintem mindegyik gépnél így van.
A melegedés nem vészes, ha azokra használod a gépet amiket én is felsoroltam, akkor nem melegszik, kivéve ha youtube és társai mennek, azok szépen forralják.
Ezt leszámítva nekem bevált a gép, szerencsére nem kell sokszor használnom az USB portját, a cloudos dolgok felé hajlok, így egyszerűbb. A hordozhatósága csodálatos, a kijelző mérete szerintem megfelelő, de érzem olyan kicsinek.
Ezt leszámítva a korábbi generációs Macbook azért lassabb, főleg az SSD része, és válaszolva a kérdésedre, addig lesz akciós amíg ki nem fut a teljes régi készlet, valamiből már most sincsen.

A Macbook Air egy biztos döntés, nincs benne rizikó, azt kapod amit kértél, sokáig bírja, gyors, megbízható, mégis hordozható. A Macbook esetén az ár a legnagyobb ellenfél, ha nagyon olcsón meg tudod szerezni, mármint olyan áron, amit még hezitálás nélkül kiadnál érte, akkor válaszd azt szerintem, ellenkező esetben maradj az Airnél.:)

(#42152) muszurkefal válasza Black Dragon (#42151) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Hali!
Én is most tervezem a Macbook vásárlását. A Te általad felsorolt dolgokra, illetve programozásra használnám. Szerinted arra még elég lesz? (Pyhton, C programnyelvek stb.).
Grafikus programozás még legalább 3 évig nem lesz, ahhoz kellene az izom inkább szerintem.

(#42153) Black Dragon válasza muszurkefal (#42152) üzenetére


Black Dragon
addikt

Sajnos abban nem vagyok jártas, de tapasztalataim szerint ami proci használatot követel elég keményen, az már megizzasztja a gépet, lehet az egy program telepítése, frissítés vagy hasonló dolgok.

Lehet másnak van tapasztalata az általad említett programmal kapcsolatban, ha nem is Macbookon, de más gépen kizárásos alapon érdemes lehet megnézni, hogy mennyire is zabálja az erőforrásokat.

Vagy B tervként guglizz rá, hátha találsz valakit, aki pont ilyennel kapcsolatban írta meg a tapasztalatát.

(#42154) rolcsy94 válasza Black Dragon (#42151) üzenetére


rolcsy94
tag

És a macbook mellé kapunk adaptereket vagy azt meg kell menni még mellé? (gondolok USB adapterre HDMI...)

(#42155) muszurkefal válasza rolcsy94 (#42154) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Macbook 12" mellé kapsz egy töltőt aztán szevasz. Az Apple oldalán össze tudod rakni a csomagodat..
Egyébként van egy remek adapter, 90 euró, de van benne minden.
[link]

(#42156) Ragnar95 válasza muszurkefal (#42152) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem a programnyeltől függ, hogy kell-e a használatához komoly erőforrás, hanem a compile-olt és futtatott programokon általában.
Ha nem tervezel nagyonkomplex projekteket a közeljövőben vagy komoly számítási teljesítményt igénylő szimulációkat futtatni, akkor elég lehet a sima MacBook is. Grafikához se feltétlen kell erőgép, van haverom, aki Airen szokott játékot fejleszteni, de ez is attól függ, hogy pontosan milyen projektekről van szó.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#42157) muszurkefal válasza Ragnar95 (#42156) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Egész pontosan programozni tanulni szeretnék vele. Programtervező informatikus szakra fogok járni. Szerintem ehhez elég kellene, hogy legyen. :)
Lehet, hogy kérdezősködtem már erről korábban, de sok fórumot bejárok. Bocsánat az ismétlésért, ha az :)

[ Szerkesztve ]

(#42158) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Mi a véleményetek erről a notebookról?
Megéri az árát?

(#42159) Black Dragon válasza timelord1987 (#42158) üzenetére


Black Dragon
addikt

Nagyon is!:K

(#42160) rolcsy94 válasza Black Dragon (#42151) üzenetére


rolcsy94
tag

olvasgattam egy kicsit és látom, hogy különböző processzor van a macbookban. Ami most akciós iStyle-on abba egy 1,1GHz M-es proci van. És nézem, hogy van ebben a kategóriában 1,1GHz-es m3-as procis is. Sokkal jobb az m3-as mint az M-es?

(#42161) Black Dragon válasza rolcsy94 (#42160) üzenetére


Black Dragon
addikt

Ez egy jó összehasonlítás a tavalyi és az idei modell között, olvasd át, és meglátod miben térnek el, érdemes-e az újat megvenni vagy jó lesz a régi is.:)

(#42162) atirag


atirag
őstag

Lenne egy számomra elég nagy gondom. Van egy 12-es Mac ami teljesen lemerült ami elsőre nem hangzik furán . Viszont miután feltöltöttem be akartam jelentkezni es nem fogadja el a jelszavamat amíg megadtam. Gondoltam vissza állítom Apple id-val. Azt sem tudtam megcsinalni . Teljesen furán írta a kukac jelet ami talán az. De utána kiírta ,hogy nincs internet kapcsolat. De azt hol lehet beállítani mikor nincs is semmi ahol kapcsolhatom.
Szóval most ott vagyok,hogy ki vagyok zárva a gepembol:(

Közben sikerült visszaállítani a jelszót ( amúgy pont ugyan arra ami volt)
De ugyan ugy nem fogadja el megint.

[ Szerkesztve ]

(#42163) timelord1987 válasza Black Dragon (#42159) üzenetére


timelord1987
őstag

Miket lehet ezzel a nitebookal csinálni?
4K-s videót bír?

(#42164) megema válasza atirag (#42162) üzenetére


megema
őstag

Esetleg titkosítva van a meghajtó (bekapcsolás után kapásból jelszót kér, utána kezd csak el betölteni)? Ilyenkor kéne lennie egy visszaállítási kódnak, amit fel kellett írnod valahova.

(#42165) madle


madle
őstag

Használ valaki My Passport Ultrat a Time Machine-hoz? Azon gondolkodtam teszek a vinyókra jelszavas védelmet (elvileg lehet WD app-al) csak nem tudom, hogy így tudja-e majd használni automatikusan a TM.

(#42166) atirag válasza megema (#42164) üzenetére


atirag
őstag

Titkosítva van igen . Bekapcsolás után az en fiókom jön be es egy vendég fiók . Amit nem
Is állítottam be. Semmilyen jelszót nem mond. Ha az Apple id-val visszaallitom a jelszót akkor sem enged be.

Ha beviszem esetleg az istyle-ba ott segítenek ?

[ Szerkesztve ]

(#42167) Black Dragon válasza atirag (#42162) üzenetére


Black Dragon
addikt

Nekem is volt ilyen, nálam titkosítva volt a hdd, valószínűleg amiatt nem sikerült az egész, de végül visszaállítással összejött, mármint állítottam új jelszót az általad is írt módon, majd nálam az hozta el a megváltást, hogy amikor megpróbáltam bejelentkezni amerikai kiosztású lett hirtelen a billentyűzet, pedig nálam alapból magyaron van, ezért átálltottam magyarra ismét, és jó lett.
Nem tudom ez mennyire univerzális megoldás, de lehet neked is ez lesz a bajod, hogy valamiért beszart a kiosztás, és ugyan jól írod be, csak nem azon a kiosztáson.

timelord1987: Elbírja, de nem a kedvence azok alapján amiket olvastam neten. Nem erre találták ezt ki.

[ Szerkesztve ]

(#42168) atirag válasza Black Dragon (#42167) üzenetére


atirag
őstag

Igen a visszaállításnal angol lesz a billentyűzet. De az újbóli bejelentkezésnel viszont magyar es mégsem megy. Holnap felhívom az applét vagy beviszem az istyle-ba.

(#42169) muszurkefal válasza muszurkefal (#42157) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Utánaolvastam a kérdésnek, hátha másban is felmerül, ezért megosztom a linkeket:
[link]
[link]

(#42170) Black Dragon válasza atirag (#42168) üzenetére


Black Dragon
addikt

Az a legpraktikusabb, ha beviszed Istyleba, ott egyből segítenek, telefonról nehezebb lesz(szerintem).

(#42171) atirag válasza Black Dragon (#42170) üzenetére


atirag
őstag

Igen . Mar minden visszaállítást megtettem kétszer . De új jelszót nem enged beállítani . Csak az iCloud jelszóval lehetne belépni ,de azt sem engedi .

(#42172) megema válasza atirag (#42166) üzenetére


megema
őstag

Nem is kell mondania. Amikor bekapcsoltad a titkosítást, akkor kellett kiírnia egy hosszú karaktersort, amit fel kellett volna írnod valahova, hogy a jelszavad elfelejtése esetén ne bukd el az adataidat. Én pl. az iCloudos jelszó-visszaállítást nem engedélyeztem, kicsit paranoiás vagyok. :)

(#42165) madle: Elvileg nem kéne gondot jelentenie a jelszavas védelemnek, mivel a meghajtót addig nem is látja a gép, amíg fel nem oldod.

[ Szerkesztve ]

(#42173) Black Dragon válasza atirag (#42171) üzenetére


Black Dragon
addikt

Sajnos már nem emlékszem mit csináltam ahhoz, hogy be tudjak lépni, de ahogy sikerült, ki is kapcsoltam a titkosítást, egy életre elment tőle a kedvem...

(#42174) atirag válasza megema (#42172) üzenetére


atirag
őstag

Ezt en értem (bár tudni nem tudtam). De mikor azt mondja be tudok lepni az iCloud jelszóval es mégsem engedi akkor nem tudom mit kellene oda írni.

[ Szerkesztve ]

(#42175) EczkE válasza megema (#42172) üzenetére


EczkE
addikt

Ezt a hdd titkositast hol lehet beallitani?

Asszem mindenféleképpen!

(#42176) Black Dragon válasza EczkE (#42175) üzenetére


Black Dragon
addikt

Rendszerbeállítások : Biztonság és adatvédelem : FileVault

(#42177) madle válasza megema (#42172) üzenetére


madle
őstag

Értelek, akkor megpróbálkozom a dologgal. :)

(#42178) Smiley válasza atirag (#42168) üzenetére


Smiley
őstag

Az a gond, hogy kiszedtek az icloud password auth-ot a 10.11.4-ben. Ha van unix tapasztalatod akkor fel perc az egesz, azert bedobom ide hatha...

tarsd nyomva command+s bekapcsolas utan

# mount -uw /
# launchctl load /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.opendirectoryd.plist
# passwd username
# reboot

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#42179) Ragnar95 válasza muszurkefal (#42157) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Oda valószínűleg elég lesz egy jó darabig a sima MacBook is.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#42180) megema válasza Smiley (#42178) üzenetére


megema
őstag

FileVault mellett ennek nem szabadna működnie.

(#42181) Smiley válasza megema (#42180) üzenetére


Smiley
őstag

Akkor lehet, hogy en nem ertem. Most akkor a filevault passwd-vel van a gond vagy a unix user-el? Mert ha filevault pass-t tudja es elfogadja akkor siman bebootol single user modban is, ott meg tudja cserelni a unix pass-t.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#42182) atirag válasza Smiley (#42181) üzenetére


atirag
őstag

Szia . Köszönöm . Csak vendég fiókkal tudok bejelentkezni . Végig tudom csinálni a jelszó visszaállítást az iCloud-al ,de akkor sem enged belépni a fiókomba. Azt mondja ,hogy be tudok lepni a fiókba az iCloud jelszóval . De mégsem tudok:)

(#42183) dmad


dmad
aktív tag

Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni, mert sehogy nem boldogulok.
Van egy Air 2008 Late gépem, jelenleg El Capitan van rajta, de eléggé lassu.
Azt kaptam tanácsnak, hogy a Mavericks még teljesen jól fut rajta, tegyem fel rá.
Letöltöttem innen, de nem tudom kirakni pen drive-ra.
Próbálkoztam már a sokféle megoldással de sehogy nem akar sikerülni, mivel nem az appok között van, nem látja a saját programja amivel meg lehetne csinálni, a Diskmaker X is hibát jelez és nem csinálja meg.
Esetleg valaki tudna segíteni hogyan csináljak indítható USB-t ?
Ezen a gépen még nincs lehetőség internetes visszaállításra, csak a pendriveról való indítás marad..
Köszi.

[ Szerkesztve ]

Élj úgy, hogy.......

(#42184) br4adam válasza atirag (#42182) üzenetére


br4adam
aktív tag

Ebbe én is egyszer belefutottam. A FileVault miatt van, csak teljes visszaállítás segített. Próbálkoztam az ID jelszó változtatással de azt nem fogadja el.

(#42185) Rage47 válasza atirag (#42182) üzenetére


Rage47
veterán

Mikor megvettem a gépet és bekapcsoltam a FileVaultot, nekem is eljátszotta ezt. Még szerencse, hogy teljesen új volt a gép és nem volt rajta semmi. Le kellett darálnom az egészet és újrarakni, azóta nem használom a FileVaultot. :(

(#42186) br4adam válasza Rage47 (#42185) üzenetére


br4adam
aktív tag

Engem is első bekapcsolásakor szívatott meg ezzel, el is ment a kedvem tőle picit első nap, de FileVault kikapcs és azóta kiváló minden, legjobb gép amit valaha használtam.

(#42187) TigerCat válasza br4adam (#42186) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Kezdetektől fogva használom és nincs vele gond.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#42188) TigerCat válasza dmad (#42183) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Próbáld App Store-ból letöltöttel. Nekem nincs, de tuti lesz valaki, akinek fent van a gépén...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#42189) Ragnar95 válasza dmad (#42183) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

.app kiterjesztésű telepítő kell, .dmg nem jó.
Ha korábban volt Mavericks a gépen, AppStore>Purchased fül alól le tudod tölteni újra a telepítőt.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#42190) dmad válasza Ragnar95 (#42189) üzenetére


dmad
aktív tag

Sajnos nincs, és a neten is csak dmg-t találtam.
Valakinek itt nincsen meg?? :R

Élj úgy, hogy.......

(#42191) atirag válasza Rage47 (#42185) üzenetére


atirag
őstag

Nekem is csak 2hetes így le tudnám torolni . De azért kiváncsi vagyok mi a megoldás ilyenkor .
Kollegám air-jet loptak el es azóta azt gondolom jó volna ez a dolog.

(#42192) Rage47 válasza atirag (#42191) üzenetére


Rage47
veterán

De ez nagy tökönrúgás, hogy nem megy az icloud pw reset. :( Félek tőle még mindig. Most meg már 4 hónapos a rendszerem.

(#42193) Smiley válasza atirag (#42182) üzenetére


Smiley
őstag

Tehat a filevault jelszot elfogadja indulaskos, csak a fiokodba nem tudsz bejelentkezni?

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#42194) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Kicsit off a kérdésem, azonban itt talán nagyobb eséllyel van olyan almás szaki, aki tudja a választ a nyűgömre.
Van nekem egy 2TB-os Time Capsule-om (az új, torony alakú verzió), ami pár napja igen furcsán viselkedik: Wi-Fi-t oszt gond nélkül (zöld a kis lámpa az elején), de TC lemezként nem látja sem a MBP [csatlakozás Wi-Fin keresztül], sem az iMac [csatlakozás tyúkbéllel], Airport Utility-ben is csak az látszik, hogy "volt itt egy eszköz, de már nincs, csatlakoztasd újra". Az utolsó TM mentés augusztus 11-én ment le, azóta semmi. Az USB-n keresztül megosztott printert szintén nem látják a számítógépek, de ami érdekes, hogy a Finder-ben a "Shared" szekcióban megjelenik a cucc, és ott el is érem a HDD tartalmát.

Van-e valakinek valami tippje, hogy hogyan lehetne életet lehelni bele? Sima konnektorból kihúz-visszadug nem hoz érdemi eredményt, resetelni pedig csak legvégső esetben szeretném, mert nem igazán bízom abban, hogy megoldja a problémát, viszont onnantól valószínűleg Wi-Fi-m sem lesz, mert nem fogom tudni bekonfigurálni. :)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#42195) EXIEZ


EXIEZ
senior tag

Üdv.
Egy laptopot szeretnék vásárolni sulira, a kérdéssor kitöltve.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - Minél hamarabb, lehetőleg szeptemberig.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) - Kb 300000 HUF
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén) - Irodai program ( pl MS Office ), Netezés, Youtube, Zene, stb.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? - Kisebb játékok amik lazán elfutnak egy integrálton.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? - Lehetőleg FULL HD, de nem baj ha nem ( Gondolok apple gépekre ) Max 15.6" hordozhatóság és súly miatt.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? - Heti pár alkalommal, utazás közben nem, de ahová vinném ott igen, előnyös lenne legalább 6 órás akksi.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) -Windows vagy OSX
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? - Kb mindegy, SSD előny, de nem muszáj. 128GB-al is megelégszem, bár több a jobb, de a lényeg hogy 128 legalább legyen. RAM legalább 8 GB
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) - HDMI előny, de nem muszáj. USB 3.0 muszáj.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) - Új. Használt max megbízható eladótól/bolttól minden papírral, garaciával.

Nincs nagy igényem, tényleg a jó alap dolgokat lazán vigye, és ennyi, játszani nem is játszok mostanság, inkább azokra kell amit írtam ( sulira ) szóval fő a hordozhatóság

Üdv.

Valakinek van jó ajánlata milyen apple gép éri meg az árát? mac 13" air 128gb ot néztem istyleon 300k kereken, más esetleg?

(#42196) r4z válasza EXIEZ (#42195) üzenetére


r4z
nagyúr

Erre tökéletes az alap 13"-as Air. HDMI nincs rajta, de a Thunderbolt/mini Displayport csatlakozóhoz van filléres HDMI átalakító, illetve miniDP-HDMI kábel is van.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#42197) EXIEZ válasza r4z (#42196) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Nem zavaró hogy nem retinás a kijelző? Kérdem én azoktól akiknek volt mind2 laptop vagy látták már, vagy nem retinások. Az uj 12" es ugy 400k, de azt kicsinylem meg a bill sem volt az igazi nekem.

(#42198) r4z válasza EXIEZ (#42197) üzenetére


r4z
nagyúr

Én Airről váltottam Prora tavasszal. Ha előtte nem használtál retinát, nem fog zavarni, pont kellemes az az 1440x900, a panel is nagyon jó ahhoz képest, hogy TN.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#42199) EXIEZ válasza r4z (#42198) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Még nem használtam retinát. Full HD volt eddig most egy sima paneles van, gondolom az air nem lehet rosszabb ettől :D

(#42200) TigerCat válasza EXIEZ (#42199) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jó lesz, az Air egy klassz gép.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.