Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42401) TigerCat válasza EXIEZ (#42394) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Fel lehet fűzni az eszközöket. Egyetlen kábelen megy a monitor, az egér, a vezetékes hálózat, pendrive és külső RAID tömb. Kényelmes megoldás...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#42402) EXIEZ válasza TigerCat (#42401) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Ja, értem. Már csak egy vez nélküli egér+bill kellene, aztán meg lehetne oldani hogy tv-vel összekötném :D
na már értem hogy mire is jó.

(#42403) Chereiose válasza EXIEZ (#42400) üzenetére


Chereiose
addikt

Ja értem az nem rossz, viszont visszaveszik pusztán azért mert nem tetszik
nekem? :U

(#42404) joey04 válasza Chereiose (#42403) üzenetére


joey04
titán

(5) A fentiektől eltérően a 45/2014. (II. 26.) Korm. rendeletben foglalt kötelezettségeken túl Media Markt Online a vásárlástól számított 15. és 60. nap között a fogyasztónak minősülő vásárló számra elállási jogot biztosít az alábbi feltételekkel: a jogszabályi kötelezettséget (10.§ (2) bekezdése szerinti elállási jog) meghaladó időtartam alatt gyakorolt elállás esetén a fogyasztónak vissza kell juttatnia a terméket sértetlen, hibátlan állapotban összes tartozékával és eredeti csomagolásával együtt, továbbá a vásárlást igazoló eredeti számlát a Media Markt részére. A fogyasztó elállhat a szerződéstől az ügyfélszolgálati email címünkön, (mmonline@mediamarkt.hu), vagy személyesen bármelyik Media Markt áruházban a 15. és 60. nap között anélkül, hogy bármilyen indokot kelljen adnia erre vonatkozólag, vagy az áru - ha a határidő lejárta előtt megkapta az árut - visszaküldésével.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#42405) EXIEZ válasza Chereiose (#42403) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Hát ha elvileg meghosszabbították a 14 napot 60 napra, akkor elvileg vissza kell.
De gondolom úgy veszik vissza hogy oké, de akkor vegyél valamit legalább 290.000 HUF ért aztán rendben is vagyunk :D Nem adják vissza a pénzt hogy 60 napig volt egy ingyen macbookod és viszlát :D

(#42404) joey20 - na mondom én hogy kell a sértetlen állapot, illetve minden tartozék ugyanilyen állapotban.
Magyarul kb burokban kell tartanom mindent 60 napig ha erre akarok pályázni :D

[ Szerkesztve ]

(#42406) joey04 válasza EXIEZ (#42405) üzenetére


joey04
titán

Nem. 14 napjuk van hogy visszadják a pénzt.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#42407) EXIEZ válasza joey04 (#42406) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Nem úgy van hogy a boltok nem adnak vissza kp-t? Hanem mondják hogy elfogadják h visszaviszed, de vásárold le? Mert ha kp-t ad akkor a hülyének is megéri, kipróbálja ha nem tetszik akkor jöhet vissza minden.

(#42408) Chereiose


Chereiose
addikt

Szerintem KP-t tuti nem adnak, MM szvsz. vásárlási utalványt ad.

(#42409) EXIEZ válasza Chereiose (#42408) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Na ezaz. Ezt mondom én is. Én úgy tudom hogy kp-t nem is adhatnak vissza, esetleg utalvány formában, de csak náluk vásárolhatod le. Szóval ez a MM es dolog akkor jó, hogyha ott akarod megvenni a terméket miután visszaadtad nekik. Bár más jó akciót nem nagyon láttam, ez a MB Air tűnik jónak.

(#42410) joey04 válasza Chereiose (#42408) üzenetére


joey04
titán

Látom nem vagy képben mi az elállási jog...

Amúgy:

Media Markt Online a termék árát az eredeti vásárláskor alkalmazott fizetési móddal megegyezően fizeti vissza (pl. bankkártyával történő fizetés esetén az összeg a bankkártyához tartozó számlára kerül vissza). A fogyasztó nem gyakrolhatja elállási jogát a 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet 29. § szakaszában meghatározott kivételek esetén.

btw mem gond ha nem vagytok képben valamivel de legalább ne állítsatok ilyen valótlanságokat ilyen meggyőződéssel, hanem inkább olvassatok utána.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#42411) EXIEZ válasza joey04 (#42410) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Eddig bármit vettem MM ben sosem adtak vissza kp-t bármikor vittem vissza v akármi.
Most hallok először ilyenről, de ha tényleg visszaadják a kp-t a 60 napos időn belül akkor meg alap h megéri kipróbálni a macet

(#42412) Chereiose válasza EXIEZ (#42411) üzenetére


Chereiose
addikt

Így valóban megérné.

(#42413) mazsidrazsé válasza EXIEZ (#42411) üzenetére


mazsidrazsé
csendes tag

Az Apple is visszautalja a pénzt, ha visszaküldöd.

http://www.apple.com/hu/shop/help/returns_refund

Sosem vitatkozom idiótákkal! Lesüllyedek az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal !

(#42414) joey04 válasza EXIEZ (#42411) üzenetére


joey04
titán

Csak ha neten keresztül veszed arra figyelj!

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#42415) EXIEZ válasza joey04 (#42414) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Neten keresztül venném, vagyis banki utalással.
Gondolom ilyenkor is érvényes amit írtál, na meg a 60 nap az 60 nap ugye? mármint ha pl 54. napon visszaviszem nekik akkor magyarul visszautalnak?

Csak h legyen világos ez az egész

(#42416) joey04 válasza EXIEZ (#42415) üzenetére


joey04
titán

Igen de olvasd el az ászf-et pár oldal az egész ;)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#42417) EXIEZ válasza joey04 (#42416) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Mindenképp, sőt még a support lánykát is megkérdem biztos ami biztos alapon :D
Csak ott most out of office van gondolom hétvégén, szóval ráérek.

(#42418) joey04 válasza EXIEZ (#42417) üzenetére


joey04
titán

Korábban egy médialejátszóval voltam így, hiába kérdezgettem, dts hangról meg egyebekről, sem a bolt sem a fórumon itt a szakik nem tudtak a kérdéseimre egyértelműen válaszolni, ezért rendeltem egyet, hazavittem végigpróbáltam mindent és vissza is vittem, mert pár formátum akadt, pár hangformátumot meg nem játszott le. Vissza is fizették igaz akkor még más szabályok voltak, 8 napod volt elállni és 30 napja volt a boltnak fizetni, ki is használták, a 29. napon kaotam vissza az árát.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#42419) EXIEZ válasza joey04 (#42418) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Értem. Ha visszakapom a pénzt, az már a kisebbik gond hogy a 60. napon avagy a 40. napon.
De ha ezt így magyarul " le tudom tesztelni " ez jól hangzik, főleg így hogy vissza is adják a pénzt.
Bár nem hinném h csalódnék az airben egy sima hp laptop után,, legalábbis a panelje az airnek ettől csak jobb lehet :D

(#42420) lugosi válasza Chereiose (#42408) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

De igen, vissza kell adniuk a pénzt mert ez a szabály. És vissza is adja a mm konkrétan. Nagyon korrektek ebből a szempontból, jártam már velük így. Pár napon belül visszavittem a neten náluk rendelt cuccot hogy még sincs rá szükségem. Megnézték hogy működik, nincs baja, papírok stb, pézike a kézbe és kész.

(#42421) Nestor16


Nestor16
senior tag

Sziasztok.

Feltettem a boot camp segítségével egy hivatalos Windows 7 N 64 bites rendszert, de a Windows nem tud betölteni, mert hiányzó fájlokra utal. Már másodszer kezdtem elölről a folyamatot, ez nem megoldás.

Mit tudtok javasolni? :R

Üdv, Dávid

(#42422) Alex91 válasza Nestor16 (#42421) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#42423) whited


whited
addikt

hátha érdekel valakit :)
https://www.macxdvd.com/giveaway/mac-software-giveaway-and-tips.htm

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#42424) #33846528 válasza lugosi (#42294) üzenetére


#33846528
törölt tag

Persze nem lehet tudni, hogy mi is fog kijönni, de az nagyon szuper ár.

(#42425) madle válasza whited (#42423) üzenetére


madle
őstag

A Clean my Mac nem egy "kamu" app, mint például a Mackeeper?

(#42426) r4z válasza madle (#42425) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha nem is kamu, de szükségtelen. Az egyetlen ilyen eszköz, amire az embernek szüksége lehet, az az OnyX, és az is csak akkor, amikor valami konkrét probléma van.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#42427) madle válasza r4z (#42426) üzenetére


madle
őstag

Nekem a Disk Diag fent van, viszont az is csak a Cache-t üríti illetve egyéb kisebb fileokat bizonyos mappákban, de lényegében az is felesleges..Ha akkora gáz lenne akkor TM-ből újrahúznám a rendszert.

(#42428) drzozo válasza madle (#42427) üzenetére


drzozo
senior tag

Nekem a Dr. Cleaner. Egész jól ürít ez is.

(#42429) Chereiose válasza lugosi (#42420) üzenetére


Chereiose
addikt

Meglepő számomra, de jó hallani, hogy tényleg ilyen korrektek. Lehet onnan fogom venni majd az Air-t valamikor.

(#42430) whited válasza r4z (#42426) üzenetére


whited
addikt

viszont most 8 napon keresztül lesz 1 program minden nap, hátha lesz olyan ami valóban hasznos

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#42431) r4z válasza whited (#42430) üzenetére


r4z
nagyúr

Mind a 8 (vagyis 9, a jövő heti MacX app még kétesélyes) fel van sorolva az oldalon.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#42432) Beethoven


Beethoven
tag

A macbook-omon a Wi-Fi nem tud csatlakozni.
"Wifi: nincs telepítve hardver"
Ez most mit jelent? Mit csináljak szerintetek? Idáig működött rendesen.

(#42433) r4z válasza Beethoven (#42432) üzenetére


r4z
nagyúr

Nem kapcsoltad ki egészen véletlenül az adaptert a hálózati beállításoknál?

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#42434) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Safari gondom van... vagyis teljesen jól működik, de kellene egy-két fícsör, amire nem találtam megoldást.

Szóval, Firefox alatt ha egy kép méretét szeretném megnézni, jobb gomb, képadatok megjelenítése:

Ezt szépen meg is jeleníti:

Valamint ha a képet meg akarom jeleníteni, akkor szintén jobb gomb:

Szépen a lap közepén megjeleníti, lesötétítve a többi részt:

Szóval, ezt hogy tudnám elérni Safari alatt?

Próbáltam a fejleszés menüt és az elem vizsgálatát, de körülményes, béna. Ha új lapon nyitom a képet, akkor elvileg kiírja a tabon, de gyakorlatilag olvashatatlan, mert sosem látom az egészet.

Chrome-hoz mindkettőre van kiegészítő, ráadásul elég jó, szóval bízom benne, hogy csak én nem találtam és Safarihoz is lesz ilyesmi...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#42435) atirag


atirag
őstag

Tudja valaki hogyan tudok egy ipad-ről képet tenni egy macbook-ra? airdrop nem akar igazán menni pedig elvileg lehetne.
usb-c dugom nincs.

(#42436) Alex91 válasza atirag (#42435) üzenetére


Alex91
félisten

kuld el e-mailben...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#42437) TigerCat válasza atirag (#42435) üzenetére


TigerCat
nagyúr

1: iCloud szinkronizálás a Fotók alkalmazásba (legegyszerűbb)
2: Dropbox és társai (Dropbox tudja automatikus feltöltéssel is)
3: Flickr és hasonló képmegosztók segítségével
4: Elküldöd magadnak e-mail-ben

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#42438) EXIEZ válasza atirag (#42435) üzenetére


EXIEZ
senior tag

google drive is lehet egy megoldás. de icloud v dropbox a legjobb.

(#42439) TigerCat válasza EXIEZ (#42438) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Képeknek, zenéknek iCloud-ot (50GB 0,99€ teljesen jó), dokumentumoknak Dropboxot (itt meg összekukáztam 21 GB-ot, szintén elég) használok. Doksikat nem merem az iCloud-ra bízni, abban sokkal jobb a Dropbox, ráadásul több platformon is meg van osztva, így barátibb. Csak ne lenne ilyen húzós az ára, ha bővíteném szeretném a csapatnak...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#42440) EXIEZ válasza TigerCat (#42439) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Akkor google drive nem jó? Máshogy mondom, jobb a dropbox mint a google drive?

Az icloud az jó annyiért, oda csak képeket tolok fel.
dropboxon úgy tudom hogy ha alád regisztrálnak meg egyebet csinálnak kapsz +GB et valameddig. Ezt én is elcigánykodtam egyszer :D

(#42441) TigerCat válasza EXIEZ (#42440) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Gondolom az is jó, de nem használom. Próbáld meg, sokat nem veszíthetsz vele...

Igen, ajánlás után kapod a plusz tárterületet. Arra figyelj, hogy aki telepíti, az menjen végig a bemutatón és amiket kiír az oldalon felül. Akkor kapod csak meg az 500 megát.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#42442) EXIEZ válasza TigerCat (#42441) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Google driveot használok eddig bevált. dropboxot nem próbáltam huzamosan eddig.

Igen azt tudom, kb fillerekert megcsinaljak neked neten ezt az egesz folyamatot :D

(#42443) TigerCat válasza EXIEZ (#42442) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Két év alatt szedtem össze a 21GB-ot, most már hiába ajánlottam, eldobja. Azóta egy kollégám gépét tolom kuponkóddal...
:DDD

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#42444) EXIEZ válasza TigerCat (#42443) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Nem 21gb a max amit kaphatsz? legalábbis ajánlásokkal.

Az ilyet venni szokták, kb 5$ bol meg lehet úszni egy ilyet vagy még kevesebbért, amit simán megér :D
Legalábbis szerintem.

(#42445) TigerCat válasza EXIEZ (#42444) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nekem valós ajánlásokból jöt össze, így nem kis meló volt...
:O

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#42446) atirag


atirag
őstag

Köszönöm a segítségeket. Kicsit nehézkesen indult az airdrop,de végül ez volt a legegyszerűbb. Csak sikáig tart mire kirakta a mac-et az ipad. Gondolom a sok kép kijelölés miatt. Viszont 200 képet kb fél perc alatt átrakott.

(#42447) Chereiose


Chereiose
addikt

128 GB-os változatnál bekapcsoláskor mennyi a tényleges felhasználható terület? Azaz mennyit foglal a rendszer? (mint pl. 16gb-os telefonnál kb 11gb felhasználható)

(#42448) Alex91 válasza Chereiose (#42447) üzenetére


Alex91
félisten

Nem mindegy, igyis-ugyis keves... :D

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#42449) Chereiose válasza Alex91 (#42448) üzenetére


Chereiose
addikt

Nem azért tettem fel a kérdést, mert mind1....;)

(#42450) EXIEZ válasza TigerCat (#42445) üzenetére


EXIEZ
senior tag

hát úgy érthető.
bár ha valakinek sürgősen kell, ez is megy megoldás :P

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.