Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41351) XFishboneHUN válasza Ragnar95 (#41349) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Mennyi az alapból elérhető tárhely, ha csak a default rendszerrel nézzük a gépet?

Kép az van dögivel, családi, sport, stbstb... Maradi ember vagyok, nem használok nagyon felhőt még, csak egy-két esetben, tehát alapvetően a gépen tárolok mindent. Persze egy idő után átlerül egy külső merevlemezre.

Jobb szeretem ezt a megoldást, erről a felhőről, mindig a Szexvideó című film jut az eszembe.... :D

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#41352) allein


allein
addikt

Sziasztok. Egy kis segítséget szeretnék kérni: Apple Mail amikor levelet írok minden percben vagy talán még gyakrabban menti a levelet, ezt hol lehet kikapcsolni?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#41353) lugosi válasza randras (#41343) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én Kaspersky Internet Security-t használok és nagyon meg vagyok vele elégedve. Igazából egy 4 gépes licencet vettem és csak próbaképpen tettem fel a mac-re mert volt még egy fölös licenc, gondoltam nézzük meg hogy mennyire válik tőle használhatatlanná a gép (ami egy 8 éves imac), és teljesen jól működik, nem érzek belassulást tőle. Másik ilyen vírusirtó csomagot feltettem, az nagyon lefogta, de hogy pontosan mi volt, arra már nem emlékszek.

(#41354) ArrayOfLilly


ArrayOfLilly
aktív tag

Sziasztok.

A következő problémába futottam bele és nem tudom, mi lehet a megoldás.

Office 365 előfizetés, angol Excel, és egy magyar nyelvű Excelben gyártott fájl. #Value hibákat dobál, addig eljutottam, hogy regionális okokból, valamilyen elválasztójel nem tetszik neki a képletekben.

Ekkor PC-n át tudtam állítani az Excel elhasználói felültét magyarra, és ott ettől megoldódott a gond. (Magyar nyelvi csomag a helyesírás ellenőzéshez korábban is volt PC-n is meg Mac-en is.)

Mac-en az Office nyelve elvileg a rendszer alapértelmezett nyelvével azonos, amit ha magyarra állítok, akkor sem történik semmi (Office angol és a hiba perzisztál).

Aztán néztem, hogy egyáltalán letölthettem volna-e nyelveken és a 2011-es Office-ra mutat nyelvi változatokat, de persze magyar nincsen közöttük.

Tudjátok, hogy létezik-e magyar Office Mac-re vagy cseszhetem?

LibreOffice alapból látja a táblázat 80%-át (körbejárom a maradékot, hátha), meg van távoli asztal PC-re, de olyan jó lenne, ha menne kevésbé körülményesen.

http://www.arrayoflilly.com

(#41355) TigerCat válasza ArrayOfLilly (#41354) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ezzel én is szívtam egy időben, de nem találtam megoldást - leszámítva a virtualizálást... A magyar office rettentően hiányzik, de emiatt nem váltok vissza PC-re. Ha sikerül egyről a kettőre jutnod, kérlek mindenképpen írd meg!
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#41356) ArrayOfLilly válasza TigerCat (#41355) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Hát most nem vigasztaltál meg.

A problémára nem tudom a megoldást, de iPad-en a Numbers simán megjeleníti az adataimat.

Amúgy az a vicces, hogy az Excel is, csak aztán eltűnnek belőle a számok és marad a hiba.

http://www.arrayoflilly.com

(#41357) EczkE


EczkE
addikt

Sarcok!

Olyan laptop hatizsakot/oldaltaskat keresek amibe nem csak egy 13-as Air, hanem pl valtasruha is elferne, plusz ugye toltok stb. Ha van valakinek otlete tapasztalata az erdekelne, koszi. Most is aktivan keresek, de meg nem talaltam semmit ami tetszik, hatha majd ti ajanlotok valami frankot. :R

Asszem mindenféleképpen!

(#41358) ArrayOfLilly válasza ArrayOfLilly (#41356) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Megpróbáltam a Numbers-szel Mac-en is és közölte, hogy ezek a legutoljára kalkulált adatok (feltételes formázások vannak benne és legördülő menük), úgyhogy még jó, hogy kiderült. :-)

http://www.arrayoflilly.com

(#41359) TigerCat válasza ArrayOfLilly (#41358) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Hiába Office fut mindkét platformon, sajnos nem ugyanaz a kettő. Már az alapértelmezett nagyítás is sírba visz, legyen az retina, vagy nem retina kijelző...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#41360) ArrayOfLilly válasza TigerCat (#41359) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Sajna ma Word-bugba is sikerült belefutnom. A Document Map minden magányos sort megjelenít az egyik doksimban. Annak, hogy megkeveredett, bénázás az oka, de nem lehet rendbehozni, pedig tök szépen és koherensen formázott doksi. Nem is tudom, mi a hosszabb, a doksi, vagy a vázlata. :-)

Jól dokumentált hiba, és lassan iskolába mehet. 11-ben tuti megvolt.

http://www.arrayoflilly.com

(#41361) TigerCat válasza ArrayOfLilly (#41360) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Engem ez most egy hétig nem érint...
:C
MacTelen vagyok péntekig. A régi már, az új pedig még nincs meg.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#41362) lugosi válasza TigerCat (#41361) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Milyen lesz az új?

(#41363) biker válasza ArrayOfLilly (#41360) üzenetére


biker
nagyúr

Úgy érted, hogy tele van árva sorokkal, enterekkel, és ezt megjeleníti? mert akkor ez nem egy szépen formázott doksi :) A térközt nem enterek hozzák létre. ECDL alapfok, első modul.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#41364) CharlieDrop válasza TigerCat (#41361) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nem vártad ki az új szériát, kis türelmetlen, ejnye-bejnye :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#41365) ArrayOfLilly válasza biker (#41363) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Nem így értem. Egy soros bekezdések. Kötött formátum, mert lényegében kitöltött formok-ról van szó.

Ami a formázásokat illeti, azok stílusokkal mennek, nem közvetlenül. Kb. olyan prioritással, mint ahogy CSS style sheeteket használsz; külső fájl, belső stíluslap vagy inline deklarációk.

De nem így értem egyébként sem. Nem stylus-para, hanem outline level.

Ha te csinálsz mondjuk egy aláírást és alá írod, hogy aláírás, azt is, képaláírást, táblázatsorszámot, amit akarsz. (Zárójel: írd már le ezeket nem egy-két sorba, ha egyszer annyi a tartalmuk, de hátha az ECDL segít.)

Mindent megjelenít egyébként, ami kapaszkodót jelent neki a szövegvázlat felépítésében, csak normál esetben ezeket nem mutatja meg. Amikor el van csesződve, akkor viszont ő maga formáz át olyan elemeket is, amiknek nem kéne látszódniuk. Ha az elemek stylusát megnézed, többnyire normál, semmiben nem térnek el látszólag azoktól az elemektől, amik nem jelennek meg a Document Map-ben.

Win-en van módja, hogy megoldd, Mac-re csak olyanokat írnak, hogy soha ne nyiss meg egy fájlt nyitott Document Mappal, meg ilyenek, mondjuk ezeket is régebbi verziókra.

Egyszerű Win-es megoldás(ok)

http://www.arrayoflilly.com

(#41366) biker válasza ArrayOfLilly (#41365) üzenetére


biker
nagyúr

Ok, a leírásodból úgy vettem ki, hogy mondjuk van így 5 üres sorod a térközhöz:

És itt a szöveg

Pagest használok, és ott jó a tartalomjegyzék opció :)
A document map meg ilyen, meg az MS word is ilyen. Ezért szeretjük, mert még önmagával sem azonos két rendszeren

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#41367) randras válasza Ragnar95 (#41345) üzenetére


randras
veterán

+(#41353) lugosi: Köszi a válaszokat. Jól hangzik, utánaolvastam kicsit, Gatekeeperen kívül még malware védelem is van beépítve, ezen mondjuk meglepődtem.

Minden esetre a Comodo helyére feltoltam a Bitdefendert, az Windows-on is kb. láthatatlan volt erőforráshasználat tekintetében. Amikor éppen nem kékhalálozott tőle a gép...

(#41368) ArrayOfLilly válasza biker (#41366) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

A tartalomjegyzékem tökéletes, épp ez a poén. A Document Map az a View Menu /Sidebar/Document Map-ból nyílik és a bal oldalon egy navigációs sáv, amiben szerkesztés közben tudsz ugrálni. Elvileg Itt is meg lehet(ne) adni, hogy hányadik szintig mutassa a szerkezetet.

A te alábbi hozzászólásod a hibás esetben tartalmazná az első sort, mert csak, mégis az az eleje, a második sorodat, de akár van előtte több enter, akár nincsen, és ha lenne benne dőlt betű, akkor azt is.

Passz.

http://www.arrayoflilly.com

(#41369) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Tényleg vicc már, hogy még mindig nem adták ki az új MBP-kat... :(((
Mi a szarra várnak? Lassan itt a Kaby Lake. Kezdem úgy érezni, hogy csak púp a hátukon az egész Mac részleg.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#41370) TigerCat válasza lugosi (#41362) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Egyrészt 4-magos PC konvertálni és másrészt maradt a 13-as retinás MacBook Pro. A kettő együtt még mindig olcsóbb, mint a 15-ös Pro-t dedikált VGA-val. Ezen túl a teljesítményem nagyságrendekkel nagyobb, mintha csak azt vettem volna. Csak pár hónapra kell, szóval lehet, hogy októberben hirdetem és veszek egy most megjelenő Pro-t, de még nem tudom. Az árát megtermelte, szóval ez a része nem gond, inkább attól félek, hogy béna lesz.

(#41364) CharlieDrop:
Ja, várhattam volna, de nem oszt, nem szoroz. Ha pedig az újak azzal a specifikációval jönnek ki, mint amit rebesgetnek, akkor kb. cseszhetem a monitoromat, mert átalakítózni biztos nem fogok...

(#41369) szabogabor10:
Divatcégről beszélünk, szóval az a lényeg, milyen színekben lehet majd megvenni. Minden más csak euzután jön...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#41371) TheMarci válasza szabogabor10 (#41369) üzenetére


TheMarci
addikt

Gondolom az új OSX-re. Ha kiadnák az új maceket, új featurekkal (Touch ID, meg nem tudom, mi minden featuret találtak az új rendszer kódjaiban), akkor kicsit vicces lenne, hogy nem lehetne használni a funkciót Sierra híján.

Do You Dream?

(#41372) lugosi válasza TigerCat (#41370) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"inkább attól félek, hogy béna lesz"

Nekem is megfordult a fejemben.
Sőt, más is. Konkrétan az, hogy egy olyan gondolat fészkelte be magát nálam, hogy mintha újabban a mac-eknél is úgy néznénk ki, hogy első szériás gépet ne vegyünk meg, mint az iphone-nál, ahol az S-t érdemesebb. Például arra gondolok, hogy kijött tavaly a Macbook, de mennyivel jobb az idei teljesítményben - és persze az árazási "szabályok" értelmében ugyanannyiért jött ki, mint tavaly a tavalyi.
Szóval én most azon gondolkozok, hogy mi van akkor, ha kijön idén az új MBP, és a jövő évi modellt kell megvárni abban is, hogy esetleges újdonságok tényleges hatásfokkal működjenek is?
Én csak a touch id miatt várok a vásárlással. Ha az nem lesz benne az új modellekben, akkor hiába vártam, rettentő csalódott leszek.

(#41373) CharlieDrop válasza lugosi (#41372) üzenetére


CharlieDrop
veterán

macből koránt sem biztos, hogy lesz jövőre új

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#41374) TigerCat válasza lugosi (#41372) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Pontosan. Ráadásul ha építkeztél Thunderbolt-ra, akkor baromira nem éri meg váltani...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#41375) lugosi válasza TigerCat (#41374) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Kicsit olyan érzés lesz mint a firewire elhagyása. Direkt vettem annak idején fw külső vinyót, aztán a srácok úgy gondolták, hogy az már nem kell nekem. :/

(#41376) TigerCat válasza lugosi (#41375) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Egyelőre csak találgatások vannak, szóval bármi lehet. Ha tetszik az új sorozat, eladom és veszek másikat, ha meg nem, akkor nem. Egyelőre nincs jelentősége...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#41377) ArrayOfLilly válasza lugosi (#41372) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Sierraban a touch id Apple Watch-csal működik a WWDC keynote-ja szerint, még telefonnal se. Utóbbit k***-ra nem értem, pontosabban értékesítéstechnikailag igen, de akkora pofátlanságnak tetszik, hogy csak na.

http://www.arrayoflilly.com

(#41378) TigerCat válasza ArrayOfLilly (#41377) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Fel lehet fogni új fícsörként is, hogy de jó, ha van órám akkor... De úgy is, hogy vegyé' Apple vekkert a géped mellé, mert... mert vegyé'. "Gyere és gazdagíts!" Igazából nem tudom elítélni, hiszen üzleti vállalkozás. Majd ha a lufit már nem lehet tovább fújni, vagy kipukkan, vagy kicsit leeresztik.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#41379) BLOODSHOT


BLOODSHOT
senior tag

Sziasztok,

teljesen tanácstalan vagyok. Hátha ti tudtok valami megoldást.

Van egy 2014 macbook pro retina gépem, amivel pár nappal ezelőttig smemi baj nem volt.

Fotósként dolgozom és fotózások közben a fényképezőgép usb 3.0 kábellel rá van kötve a laptopra és Capture One on keresztül nézem a képeket amit csinálok.

Na ez tegnap előttig ment is, amikor is az utolsó kocnálál szépen eldobta a jelet.

Azóta se kép se hang.

Ami furcsa:

- a macbook usb portjai működnek, mivel ha a külső vinyót rádugom, tökéletesen megy.
- a kábel (tether tools) is működik, de csak akkor ha a thunderbolt displaybe dugom... úgy látja a gépet.
- a fényképezőgép egyik nálam lévő usb 3.0 kábellel sem látja a macbook-ot, ha direktbe dugom rá.

Ötlet? :D

Köszi :R

szerk: pram, smc reset volt. semmit nem ért.

[ Szerkesztve ]

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#41380) 33as


33as
senior tag

TigerCat

Szia, egy cipőben járunk nagyjából, én is most adtam el a nagyobb Airt, és fingom nincs mit vegyek most! :(

Várjam meg az új Prót, vagy vegyem meg ezt a konfingot:

.......nehéz döntés lesz már látom! :O

[ Szerkesztve ]

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#41381) TigerCat válasza 33as (#41380) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Húzós, de ha kell és pénzt termel, szerintem megveheted. Legrosszabb esetben év végén, következő év elején eladod... Amennyiben van időd és eszközöd amíg az újat meg nem tudod venni, várj vele.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#41382) lugosi válasza ArrayOfLilly (#41377) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A pletykák szerint az új MBP-ben lesz touch id a Power gombban, én arra gondoltam.

(#41383) Zoona


Zoona
aktív tag

Én is várom az új gépeket. Az 5 éves win-es laptopom már kezd döglődni, tervezem, hogy a következő gépem már egy 13-as Air lesz de még mérlegelni kell, hogy kihasználom-e ennyi pénzért. Illetve mit újítanak benne, nagyon ráférne egy erősebb ráncfelvarrás :(

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#41384) TBMC válasza Zoona (#41383) üzenetére


TBMC
addikt

az air kötve hiszem, hogy erősebb ráncfelvarrásokat fog kapni. inkább az rmbp ami sanszos.

illetve a 13air kihasználtságát illetően, biztos kihasználnád, hisz nem egy atomdurva gépről beszélünk, de szépen teszi a dolgát "minden" környezetben. Apple szoksásos minőség, ezért is ennyi az ára (sajnos vagy nem sajnos).

markbellus.hu 

(#41385) Zoona válasza TBMC (#41384) üzenetére


Zoona
aktív tag

Van egy asztali gépem otthon így játszani kb azon játszok. De van egy laptopom is amin netezek a kanapén meg filmeket nézek. A kihasználtságot csak arra értettem, hogy megéri-e 300 ér venni egy airt amin lehet ugyanugy csak neteznék meg filmet néznék vagy elég egy olcsóbb windowsos gép... de ezt majd az idő megmondja , meg a pénztárca:D

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#41386) ArrayOfLilly válasza lugosi (#41382) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Tudom, hogy erre gondolsz, beszélgettünk már róla. Egyébként inkább kívánság volt az, mint pletyka (az enyém is), viszont amit mondtam, az meg tény, hiszen a saját szememmel láttam az előadást - igaz, csak a honlapon. Szerintem a két dolog sajnos ellentmond egymásnak, én már nem számítok beépített ujjlenyomatolvasóra idén.

http://www.arrayoflilly.com

(#41387) randras válasza ArrayOfLilly (#41386) üzenetére


randras
veterán

Near Lock miért nem jó?

(#41388) Rage47


Rage47
veterán

Sztem tuti nem lesz Touch ID az új Macekben, vegyél Watch-t...

(#41389) Zoona


Zoona
aktív tag

Nekem a céges HP gépben van touch id de egyáltalán nem is használom. Nem tudom rászoktatni magam, mint tettem azt telefon esetében. Sztem ezt megint egy felesleges parasztvakítás gép esetében.

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#41390) szabogabor10 válasza Rage47 (#41388) üzenetére


szabogabor10
veterán

Mondjuk tény, hogy kényelmesebb. Már eddig is kacérkodtam a Watch-csal, de így szerintem mindenképp veszek majd egyet.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#41391) biker válasza randras (#41387) üzenetére


biker
nagyúr

Ez jo? A macid-nek 3 eselyt is adtam, megbizhatatlan, nem jo.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#41392) Peetey91 válasza biker (#41391) üzenetére


Peetey91
senior tag

Airdrop és társaiból kiindulva szerintem túl sokat ne várjunk tőle az első pár javításig. :D

(#41393) ArrayOfLilly válasza Zoona (#41389) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Én Thinkpad-en szoktam rá, de ott úgy volt integrálva a rendszerbe, hogy jó volt
- a rendszerbe való belépésre
- alkalmazásokba való belépésre
- webes jelszavak megjegyzésére, és belépésre
- ha eleve azt érintetted meg, akkor megkérdezte, hogy hová lépjen be
- mindezt átláthatóan és könnyedén.

Erre nem jó, ha fel kell emelnem a kezem a billentyűzetről közben.

Ezért lenne jó egy beépített, de ki lehet bírni nélküle.

Sajnos én, amióta leszoktam az óra- és ékszerviselésről, - és ez még a mobiltelefonok kora előtt történt, - nem bírom elviselni, ha van valami a karomon, pedig nézegettem az órát (lenne haszna a számomra), de ezért nem veszek. (Szerettem volna, de szürreálisan vékony a csuklóm, a kisebbik óra is brutálisan hülyén néz ki rajtam, meg cseszett nehéz és kényelmetlen a semmihez képest.).

A Near Lock szerintem másra jó, és nem is teljesen értem (nem figyeltem oda nagyon, mert nem érint).

Mondjuk a nappaliban van a család, akivel az ágy közös, de a párna nem, és az asztalon van a gépem.
Én meg az asztal körül matatok (másfél vagy nem tudom, hány méreten belül, de teljesen életszerű, hogy pl. a komódban zsepit keresek 2 percig, éppen nem figyelek oda. Aki az asztalnál ül, az addig azt csinál a gépemmel, amit akar?

Nem vagyok teljesen biztos benne, hogy én ezt szeretném.

[ Szerkesztve ]

http://www.arrayoflilly.com

(#41394) ArrayOfLilly válasza biker (#41391) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Érdekes, hogy ezt írod, nálam 100%, kivéve a user errort, amikor véletlenül kilövöm az alkalmazást. (A végeredmény persze ugyanaz: nem minden esetben működik.)

http://www.arrayoflilly.com

(#41395) biker válasza ArrayOfLilly (#41394) üzenetére


biker
nagyúr

hát, felnyitom a laptopot, és 10mp múlva se jelez még a telefon.
jelez a telefon, rányomom az ujjam, feloldja a telefont, nem a gépet.
jelez, rábökök az app szalaghirdetésre, nem jön be az unlock
itt van mellette a telefon 1 méterre, egyszercsak kiírja, 5mp és lockol, mert nem látja

ezzel görcsöltem 2 éve i5s-en, most 6s-en is adtam neki esélyt, nem volt stabil valahogy, pedig tetszik

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#41396) lugosi válasza ArrayOfLilly (#41386) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én arra gondolok, persze lehet hogy tévúton járok, hogy lehet egy touch id az új gépekben, és lesz ez az órás verzió a régebbi gépek tulajdonosainak, hogy ők is kapjanak valami hasonlót.
Én is Thinkpadet használok évek óta, és őszintén szólva nagyon furcsállva figyelem az apple-t, hogy egy ilyen felhasználóbarát funkciót miért nem vezetett még be a laptopjaiban, mikor a mobilokban szuperül működő megoldása van.

(#41397) TigerCat válasza lugosi (#41396) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Gondolom nem akarják ellőni a puskaport, amíg így is megy a szekér...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#41398) ArrayOfLilly válasza TigerCat (#41397) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Hát, 10 éve használtam a TP-ben jót, tíz év alatt bedobták volna, ha nem lenne valami koncepcionális oka, hogy miért nem. Uyanezt gondolom a Cellular modell hiányáról. Valami okból nem igazán akarják, nem hiszem, hogy ezeket akarnák vevőcsalogatónak bedobni egyszer. Konkrétan röhejesnek hangzana - mégha örülnék is neki. El nem tudom képzelni, hogy mi az oka.

http://www.arrayoflilly.com

(#41399) TigerCat válasza ArrayOfLilly (#41398) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem csak erre gondolok, hanem úgy általában. Amíg a hype is tolja a szekeret, minek?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#41400) ArrayOfLilly válasza TigerCat (#41399) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Nem csak a hype tolta, a 10 év alatt pakolásztak be először Multi, aztán Force Touch-ot, Retina kijelzőt, etc., lehetett volna korábban is Touch Id-t választani parasztvakításra, de véletlenül pont 10x egymás után nem, miközben minden másik gyártónak van.

Szerintem ennek nem elsődlegesen üzleti (marketing, anyagi, etc.) oka van, hanem valami olyasmi elvi, mint amilyen az IOS érintésvezérlés-központúsága miatt az egérhasználat tiltása.

http://www.arrayoflilly.com

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.