Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41501) TigerCat válasza ArrayOfLilly (#41500) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ja, az tényleg messze sokkal jobb Windows alatt. Egy hete ott és Ubin tolom, nagyon látszik a különbség. Viszont sok más hiányzik, amit az OS X és az ott vásárolt alkalmazások tudtak jobban. Nincs tökéletes rendszer...

A helyedben most egy új 13-as Air-t vennék garival, akciósan. Hardveresen elég combos, nem kell meghajtani a retina kijelzőt sem és ha szabadulni akarsz tőle, ripsz-ropsz eladod.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#41502) csipszikutya


csipszikutya
senior tag

Sziasztok!

2 mac között ha használom a facetime-t és lerakás után ha a piros x-el kilépek belőle akkor ha még egyszer bele akarok lépni, hogy új hívást indítsak akkor nem történik semmi, nem nyitja meg, nem is ugrál az ikon. A tálcán az ikon alatt ott a kis fekete pötty, bal felül át is írja magát facetime-ra, de nem hozza be. Ha bezárom és újra megnyitom akkor működik.
Itt van 2 gép egymás mellett, mind a kettő ugyan ezt a hibát probukálja.
Ez bug vagy szokjak hozzá?
Vagy írjak almáéknak, hogy van egy kis bug? Hol tudom ezt megtenni?
Mind a két gépen a legfrissebb osx fut, amit az appstore felkinált.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#41503) bmakszim válasza salesman (#41496) üzenetére


bmakszim
senior tag

Heco es Onkyo eszközök esetében biztosan nem a DAC előtti forrás lesz a szűk keresztmetszet. Btw ha az első üzeneted helyett írtál volna a DAC topikba, már régen kaptál volna választ. Abban se vagyok biztos, hogy kevesebb a macről zenét hallgató, mint itt.

[ Szerkesztve ]

(#41504) salesman válasza bmakszim (#41503) üzenetére


salesman
őstag

Köszönöm az értékes információkat.

Türűűűdrááá!

(#41505) lugosi válasza salesman (#41482) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én egy imac-et használok és egy időben optikai kábelen külső dacként egy minidisc decket használtam. Nem volt vele semmi gond, működött rendesen.
Újabban váltottam egy usb-s sound blaster x-fi hd-re.

(#41506) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Ma jön a 10.11.6 :)

ami lehet holnap lesz, mert még ma nem talált frissítést.... hmm....

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#41507) kiszi07 válasza CharlieDrop (#41506) üzenetére


kiszi07
senior tag

Ma rakom vissza el capitanra, mert néha fagyogat nálam elég rendesen :U A héten pedig hosszabb időre elutazom, így nem lenne jó :U
PS: Tuxera-t újratelepítettem és azóta tudok nfts-t írni/olvasni...

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#41508) madle válasza CharlieDrop (#41506) üzenetére


madle
őstag

Lehet inkább holnap, mert általában 7 óra körül szokott fent lenni új szoftverfrissítés, nem? Egyébként miben tud majd újat?

(#41509) TigerCat válasza CharlieDrop (#41506) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Király! Még a csomagtartóban van a gép, szóval nem kritikus...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#41510) Black Dragon válasza CharlieDrop (#41506) üzenetére


Black Dragon
addikt

Kint van már, csak kicsit várni kell még. De megjelent a 9.3.3 telefonra is, akit érint.:)

madle: Semmi láthatót, bux fix, bizonsági rés foltozás.

[ Szerkesztve ]

(#41511) salesman válasza lugosi (#41505) üzenetére


salesman
őstag

:R
Az x-fi szerepel a jelöltek között.

Türűűűdrááá!

(#41512) CharlieDrop válasza TigerCat (#41509) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Mit vettél?

Ja 7-kor szokott lenni, de most 8-kor jött, aTV-re, iPhone-ra és Watch-ra is :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#41513) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok !

Van lehetőség a telefonon lévő számok visszaszinkronizálására a gépre ??
Tehát nem a gépről a telefonra ?

Köszi ! :R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#41514) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Frissült a Telefon is 9.3.3-ra, meg a gép is 10.11.6-ra. Húdegyors lett :D

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#41515) CharlieDrop válasza eladogeppc (#41514) üzenetére


CharlieDrop
veterán

A Safari OS/X-en megint köhög nálam :(

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#41516) randras válasza CharlieDrop (#41515) üzenetére


randras
veterán

Frissítettem az iTunes-t (a rendszert magát nem), teljes fagyás volt a válasz.. vagy csak véletlen egybeesés. :U

(#41517) r4z válasza randras (#41516) üzenetére


r4z
nagyúr

Véletlen egybeesés lesz, vagy más okozta. Én a 10.11.6 előtt felraktam külön a kb 2 hete újra se indított rendszeremre, és nem volt semmi komplikáció.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#41518) EczkE válasza eladogeppc (#41514) üzenetére


EczkE
addikt

Ugyszinten. :D

Asszem mindenféleképpen!

(#41519) Ragnar95 válasza eladogeppc (#41513) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

iCloud

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#41520) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Azért jöhetett volna Public Beta 2 is MacOS és iOS-hez is, van mit javítgatni.:(

(#41521) Rage47 válasza Black Dragon (#41520) üzenetére


Rage47
veterán

2 hét az még vagy hogy szokott jönni?

(#41522) Black Dragon válasza Rage47 (#41521) üzenetére


Black Dragon
addikt

Az első Public a developer beta 2-kor jött, szóval sajnos a beta 4-kor várható, ami még további 2 hét várakozást jelent, tehát 4 hetente jön ki új public, ami azért elég szomorú, havonta adnak ki frissítést egy beta-hoz.

Nyilván aki feltelepíti az vállalja ennek a nyűgjét, de bíztam benne, hogy a korábbi beta updatekhez híven együtt fog jönni a developer és a public, de nem így lett.

(#41523) Rage47 válasza Black Dragon (#41522) üzenetére


Rage47
veterán

hja igazából innentől már mehetne párhuzamosan a developer és a public beta, mert a developer 2 után lett használható igazából

(#41524) Black Dragon válasza Rage47 (#41523) üzenetére


Black Dragon
addikt

Mehetne, de aligha fog.

De csodák történhetnek, hátha a héten érkezik valami...

(#41525) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok! Keraport-tol vett mar valaki gepet? Eleg jo aron van par darab nala. Honnan lehet kicsit olcsobban venni de megbizhato eladotol a hardveraoron kivul? Koszi

(#41526) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Na, frankón szaggat a Launchpad. Pedig erősebb a gép, szóval nem így kellene lennie... Érdekes.

Új OS X:
A hibajavítás már tartalmazza a Safari bejelentkezéskori jelszavak kitöltésének fejlesztését? Mert olyan nagy különbségeket nem vettem észre a működésben...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#41527) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Volt itt szó az akksi kímélésről. Mi van,ha 99%-nál dugom a töltőre,mert simán lemerülhet annyit egy bekapcsolás után. Ilyenkor is új ciklust számol? :U

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#41528) csabiks válasza FIREBLADE78 (#41527) üzenetére


csabiks
senior tag

összeadja a százalékokat, ha 100x rádugod 99-nél akkor fog 1 ciklust számolni.

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#41529) randras válasza csabiks (#41528) üzenetére


randras
veterán

Elméletben, mert 99-nél el sem kezd tölteni. Láttam már 89%-on is konstanson állni az akksit töltőről, de nem tudom, mi a hivatalos.

(#41530) FIREBLADE78 válasza csabiks (#41528) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Most olyan 20-on van,ha feltöltöm akkor 80 ciklust ad hozzá? Hagyjad már

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#41531) Ragnar95 válasza FIREBLADE78 (#41530) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Olvasd el újra a kolléga hsz-ét, mert valamit nagyon rosszul értelmeztél :U
Ha 100%-ról lemeríted a gépet 20-ra, majd feltöltöd 100-ra és lemeríted 80-ra, akkor ez lesz összesen 1 ciklus, mert egy teljes lemerítés és egy teljes töltés tesz ki 1 ciklust, az teljesen mindegy, hogy ez hány használatból jön össze, ha 10x lemeríted 90%-ra a gépet, majd feltöltöd 100-ra, akkor is 1 ciklus lesz benne és ha 1x lemeríted 100-ról 0-ra, majd teljesen feltöltöd, akkor is.
TigerCat: mire gondolsz pontosan, mit kellett volna fejleszteni az automatikus kitöltéssel?

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#41532) csabiks válasza FIREBLADE78 (#41530) üzenetére


csabiks
senior tag

ha nem értesz valamihez ne szólj bele :)

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#41533) kiszi07 válasza FIREBLADE78 (#41530) üzenetére


kiszi07
senior tag

Nem érthetően írta le. Leírom konyhanyelven, ha neked 1x lemerül 47%-ra, majd rádugod a töltőre = feltöltődik 100 %-ra. Leveszed, mert használni akarod, majd lemeríted 53%-ra, akkor az lesz 1 ciklus. A töltések összeadódnak és minden századiknál kapsz 1-et.

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#41534) TigerCat válasza Ragnar95 (#41531) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A Keynote-on említették a jelszavak automatikus kitöltését, erre. Néha nem tökéletes.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#41535) Ragnar95 válasza TigerCat (#41534) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Erről lemaradtam :R
Nekem nem szokott vele gond lenni szerencsére.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#41536) hitman77


hitman77
senior tag

Sziasztok,

A frissítést követően jelentősen lecsökkent a szabad hely az MBA SSD-jén. Lehet, hogy tárol valamit a rendszer átmenetileg amit később törölni fog? Sajnos elég rejtélyes számomra a tárhely alakulása mert elvileg nem másolok rá semmit, de folyamatosan csökken a szabad hely.

(#41537) randras válasza hitman77 (#41536) üzenetére


randras
veterán

Van Time Machine mentés beállítva?

(#41538) ArrayOfLilly válasza randras (#41537) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Van egy dolog, ami kicsit zavar és nem tudom, létezik-e megoldása: nevezetesen, hogy rendszerindításkor a belépés előtt bizonyos szolgáltatások, mint pl. a külső egér/billentyűzet és touchpad BT elérése nem működik.

Vagy van az iTeleport app kliense, Win-en már a login előtt kapcsolódik (ez egy VNC/RDP alapú távoli asztal), ami azért jó, mert távolról is tudom újraindítani a gépet és be is tudok jelentkezni. Mac-en megint csak akkor működik, ha be vagyok lépve, de pl. ha már lockolta magát a gép, akkor pl. offline-nak jelzi ébreszthetetlenül.

Kérdés, hogy van-e mód arra, hogy az ember ilyen viselkedést szabályozzon valamilyen módon?

http://www.arrayoflilly.com

(#41539) kiszi07 válasza ArrayOfLilly (#41538) üzenetére


kiszi07
senior tag

Beállítod a System Preferences - Energy Saverben, hogy Never - szerintem más megoldás nincs.

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#41540) kiszi07


kiszi07
senior tag

Srácok, az error code -36-ra van valami megoldás, mert mindig kiírja :( Gugli jó néhány találatát már kipróbáltam, de semmi se működik. :F

[ Szerkesztve ]

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#41541) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Srácok, Sierra alatt, amikor belépek a gépbe alvó vagy mindegy milyen állapot után, állandóan felugrik egy ablak a Safarihoz(már amikor éppen nem volt megnyitva), hogy a Safari használni kívánja a "helyi elemek" kulcskarikát, és adjam meg a jelszavamat.
Ugyan ez előfordul már bejelentkezés után, akkor a CommCenter akarja használni a "bejelentkezési" kulcskarikát.

Ez ellen lehet valamit tenni, vagy beta ártalma?

(#41542) petata válasza Black Dragon (#41541) üzenetére


petata
őstag

Nálam meg El Capitannál jelentkezett ilyesmi az utóbbi pár napban. Most megint nincs, nem tudom mi lehet ez.

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#41543) TigerCat válasza CharlieDrop (#41512) üzenetére


TigerCat
nagyúr

13-as Retina MacBook Pro. Mint az előző...
i5 2,7 GHz, 8 GB 1867 MHz DDR3, Intel Iris Graphics 6100 1536 MB, 256GB SSD

Viszont hiába alig van eltérés a teljesítményben, érezhetően fürgébb a szokásos használat mellett. Nem gondoltam volna. Egyébként kb. fél évig lesz meg, mert ha kijönnek az újak, lecserélem. Persze csak akkor, ha tetszeni fog. Addig megint megtermeli az árát, vagy azt az összeget, amennyivel olcsóbban eladom majd...

És az akku elérte az első ciklust:

A videókhoz, konvertáláshoz, rohammunkában 4-magos PC-ket használok, szóval összességében így jöttem ki a legjobban.

Persze, ha várok vele pár hónapot és jobban átgondolom, talán jobban jöttem volna ki, de ez nem jellemző rám. Inkább az, hogy "Hopp cipó, bekaplak!"...
:C

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#41544) r4z válasza TigerCat (#41543) üzenetére


r4z
nagyúr

Szólj rám, ha majd váltasz, mert akkor lecserélném a tiédre az én 128GB-osomat :)) Vagy akár csak az SSD-t kicseréljük, és fizetek némi különbözetet :)

BTW nem 2014-es Prod volt előtte? IGP-ben jelentős a fejlődés a Haswell és a Broadwell között.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#41545) TigerCat válasza r4z (#41544) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem, 2013 late, csak 2014 elején vettem... Egyébként igen, számít.

A Force Trackpad érdekes, nem rossz cucc, de nem bírom rávenni magam, hogy úgy kattintsak. Inkább csak tappantok egyet.

Könnyen lehet, hogy pár hónapon belül megy az apróra ez is, igyekszem nem elfelejteni és szólok!
:-)

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#41546) r4z válasza TigerCat (#41545) üzenetére


r4z
nagyúr

A Force Touchban az a jó, hogy több egymás utáni kattintásnál se kell felemelned az ujjad, akkor se, ha közben mozgatni kell a kurzort. Nekem nagyon bejött.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#41547) CharlieDrop válasza TigerCat (#41543) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ne is mond, már a 11. ciklusomat taposom :) fél év alatt....

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#41548) TigerCat válasza r4z (#41546) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ebben van valami, de legtöbbet külső billentyűzettel és egérrel használom, szóval nem kritikus.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#41549) Ragnar95 válasza ArrayOfLilly (#41538) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A BT-ra tudtommal nincs megoldás, anno hackintoshon ezért kellett USB-s billentyűzetet vennem az Apple wireless bill mellé, hogy be tudjak lépni az UEFI-be szükség esetén.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#41550) TigerCat válasza Ragnar95 (#41549) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ne szívass! Tehát ha veszek egy új iMac-et, amelyhez gyárilag BT billentyűzetet kapok, akkor nem tudok belépni a recovery menübe? Vagy az már akkor működik?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.