Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41451) vans? válasza r4z (#41445) üzenetére


vans?
őstag

:R

hábm bábm

(#41452) petata válasza TigerCat (#41440) üzenetére


petata
őstag

és @Ragnar95:

Köszönöm urak, én is így gondoltam! :R

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#41453) TigerCat válasza vans? (#41442) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Simán bevállalnám, az Air az egyik legjobb hordozható gép, 8 GB-tal pedig szépen, gördülékenyen megy majd. NTFS-hez van ajánlás az összefoglalóban, a TV-hez átalakító kell, de nem kritikus. A Thunderbolt viszont bitang jó cucc (ha van hozzá eszközöd).

A 6-7 év nem kevés, főleg az akku miatt, de mivel alu házban van, ha vigyázol rá, nem hullik szét. Szoftveresen nehéz megtippelni, de ahogy a fórumtárs írta, szinte mindenre van/lesz megoldás.

Én egyedül a 128 GB-os SSD-t tartom kevésnek, ezt leszámítva príma kis gép.

A többi eszközöddel együtt az ökoszisztéma nagyon kényelmes és klassz dolog, így együtt nézve mindenképpen azt mondom, vedd meg. Nem bánod meg. (Egy hete nincs gépem. Dolgozni tudok, mert mindig van egy szabad gép a cégnél, de ez hiányzik a legjobban. Vagy is rettentően.)

Itt is lesz desktop mod?
:DDD

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#41454) vans? válasza TigerCat (#41453) üzenetére


vans?
őstag

Koszi a valaszod, biztato, egyelore megint ugy dontottem, hogy majd kesobb. :) De masra mar nem valtom a jelenlegi notim, az biztos. Desktop mod uj erore fog kapni a gyonyoru OS X-en. ;)

hábm bábm

(#41455) TigerCat válasza vans? (#41454) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Helyes...
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#41456) randras


randras
veterán

Használ valaki külső HDD-t titkosítva? Milyen titkosítóprogrammal? :U

(#41457) xors


xors
senior tag

Safari alatt a youtube automatikus lejátszás nektek megy a háttérben? nekem csak akkor ugrik a következő számra, ha megnyitom a lapot... :(((

(#41458) hszilard666 válasza xors (#41457) üzenetére


hszilard666
veterán

Nem a safari bakija. A yt minden új videónál újratöltené az oldalt, a safari meg addig nem hajtja ezt végre míg rá nem kattintasz a fülre. Asszem, de lehet hogy tévedek.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#41459) r4z válasza hszilard666 (#41458) üzenetére


r4z
nagyúr

Igen, valami ilyesmiről van szó. Tedd teljes képernyőre, úgy nálam működik az automatikus lejátszás.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#41460) xors


xors
senior tag

Nekem azért bűzlik a dolog, mert nemrég ment magától szépen. Gondolom h google -ék nem szeretik ha blokkolják a hirdetéseiket, aztán ezt találták ki
RazorGTR1 full screen -nel az a baj, hogy akkor aktívnak kell lennie az ablaknak

[ Szerkesztve ]

(#41461) TigerCat válasza xors (#41460) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ja, minden videó előtt megy a hirdetés. Elég durva...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#41462) r4z válasza xors (#41460) üzenetére


r4z
nagyúr

Ömm, nem kell aktívnak lennie.

Így gondoltam, a jobb szélső a YT videó, a teljes képernyő gomb alapból így működik:

Hozzáteszem, a YT-on nálam aktív a uBlock, egy darab reklám nincs rajta.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#41463) TigerCat válasza xors (#41460) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Tedd másik desktopra...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#41464) xors


xors
senior tag

ohho, így már értem :)
közben észrevettem, hogy chrome -ban viszont működik a dolog :C

[ Szerkesztve ]

(#41465) drzozo válasza drzozo (#41431) üzenetére


drzozo
senior tag

Megoldás:

"
1. Open your Safari Preference and go to the General tab
2. Set your "New windows open with: Homepage"
3. And then set your "New tabs open with: Empty page"
"

Most már a címsorban villog új lapnál. :)

(#41466) 0pityesz0


0pityesz0
tag

Sziasztok!

Kis segítséget kérnék,nem tudom jó helyre írok e. 4. gen time capsule-on tárolt filmet szeretnék lejátszani win laptoppal.Használom hozzá az airport utility programot.
Azt veszem észre hogy a 10GB-nál nagyobb fájlokat nem játsza le a pc (1080p,720p filmek). VLC-vel próbálom őket indítani. Valamit nem állítottam be,vagy mi lehet az oka?

Egyre gyorsabban lassulok...

(#41467) madle


madle
őstag

Le akartam szedni az iMovie-t Mac-re aztán most látom, hogy az fizetős? Nem volt eredetileg ingyenes az iWork-el? Vagy ez nem tartozott bele?

Megvan, nem voltam bejelentkezve az Appstore-ba :O

[ Szerkesztve ]

(#41468) manacz


manacz
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék elkezdeni ismerkedni a Swift nyelvvel és a későbbiekben dolgozni is vele ha úgy alakul.
Mivel nyilván nagyon kezdő vagyok, nem hiszem, hogy óriási igénybevétel érné a gépet.
Az lenne a kérdésem, hogy mennyire javasoljátok az Air szériát az ilyesfajta szárny bontogatáshoz? :)
Vagy inkább spórolnom kéne egy Pro-ra? Nagyon tetszik a Retina felbontás, de újonnan nem fér bele. (Az Air még talán éppen) A régebbi Retina gépek hardverei jól viszik ezt a nagy felbontást? Gondolok itt az első 2012-es modellre, de a 2013-ra is.
Köszönöm a válaszaitok! :R

(#41469) Ragnar95 válasza manacz (#41468) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Elég lehet az Air is az említett célra, de ismerkedős gépnek nem biztos, hogy újat vennék, mert ha mégsem jönne be, akkor a használtból olcsóbb kiszállni.
Retinás Pro late 2013-tól ajánlott, a HD4000 kevés tud lenni a retina felbontáshoz.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#41470) manacz válasza Ragnar95 (#41469) üzenetére


manacz
csendes tag

Köszönöm! :)

(#41471) r4z válasza manacz (#41468) üzenetére


r4z
nagyúr

A szűk keresztmetszetet egyedül a futó programod erőforráséhsége okozhatja. Tökéletesen elég akár egy pár éves Air is ehhez, egy új meg pláne.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#41472) manacz válasza r4z (#41471) üzenetére


manacz
csendes tag

Köszönöm neked is!
Annyi kérdésem lenne még, hogy van lényegi különbség egy 2012-es és 2013-as Air között? Azt látom, hogy az alap órajel más.
De ha egy árban lenne esetleg egy 8 giga ram-os 2012-es évjáratú gép egy 4 giga ram-os 2013-as géppel, akkor nyugodtan választhatom a 2012-es évjáratot?
Vagy azért elég rendesen érződik a processzor fejlődés?
(Notebook (pláne Apple notebook) hardverben nagyon nem vagyok otthon.)

(#41473) Ragnar95 válasza manacz (#41472) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Itt van egy összehasonlítás.
CPU terén nem történt akkora előrelépés, az IGP fejlődése számottevőbb, de az említett 2 modell közül mindenképp a 8GB RAM-mal szereltet válaszd inkább.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#41474) manacz válasza Ragnar95 (#41473) üzenetére


manacz
csendes tag

Köszönöm szépen! :R

(#41475) Lazika


Lazika
senior tag

Hali! Kb mikorra varhato macbook air/pro frissites? Szeptember? Koszi

(#41476) Ragnar95 válasza Lazika (#41475) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Pontosan senki sem tudja megmondani, a Mac frissítések nem annyira kiszámíthatóak, mint az iPhone-oké, de legkésőbb ősszel várható, hogy a Pro sorozat frissüljön.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#41477) Imy


Imy
veterán

Valaki használja a MacBook optikai hangkimenetét, de az eszköz előtt egy digital/analóg átalakítóval? Azaz arra akarok kilyukadni, hogy milyen átalakítót érdemes venni? Valami olyan érdekelne, aminek jó a hangminősége, és kis helyen is elfér. Egy újabb csöves erősítőt tervezek, és akkor beletervezném a dobozba az átalakítót.

(#41478) r4z válasza Imy (#41477) üzenetére


r4z
nagyúr

A Hi-Fi topikban talán segítenek, nagyon nem ide tartozik.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#41479) bmakszim válasza Imy (#41477) üzenetére


bmakszim
senior tag

(#41480) ArrayOfLilly


ArrayOfLilly
aktív tag

Sziasztok, adjatok tanácsot.

Van egy 2015-ös 11-es MBA-m, teljesen alap kiépítés (4/128GB), merthogy (mint meséltem már sokszor, kipróbálásra vettem, aztán így maradtam), na most ASAP szükségem van több helyre meg RAM-ra, mert nagyon kéne rá egy Win VM, és ez így most nem nem fér rá, anélkül is szűkösen vagyok.

Halogatom a következő gép megvásárlását, mert 2016 közepén nem akarom a jelenlegi változatot felturbózva megvenni semelyikből, ameddig nem láttam a pár hónappal későbbi frissítést. El se tudom dönteni egyelőre, hogy MB vagy MBP 13" legyen az utód.

Most viszont látok egy 2014-es Air-t, 11-es, mint az enyém i7-tel, 8GB RAM-mal és 256GB SSD-vel 234-ért az aprón, ez egy gyors és fájdalommentes ideiglenes megoldás lenne. Ahogy nézem a legkomolyabb hátrány a TB vs. TB2 csatlakozó, ez engem jelen pillanatban nem érint és nem hosszú időre tervezném, az i5 vs. i7 különbség kompenzálja az egy évet kb. Szerintetek hülyeség cserélni vagy ezzel ellennék ameddig megtalálom az igazit?

[ Szerkesztve ]

http://www.arrayoflilly.com

(#41481) lugosi válasza ArrayOfLilly (#41480) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én azt mondanám, hogy vedd meg, a régit add el - máris nem olyan nagy az árdifferencia. Ezen kívül ha minden igaz év végén új gépek jönnek, elképzelhető hogy akkor meglesz a végleges megoldásod is. Addig pedig bőven elég a kinézett új air - sőt. Lehet hogy le se cseréled. Bár a 11-es nekem tuti kicsi lenne, de a te helyedben inkább a 12-es MB felé nézelődnék majd csere ügyben, viszont az jövő tavaszig - ha követni lehet a cég frissítéseit - nem kap utódot szerintem, úgyhogy arra többet kell várni mint az MBP-kre. Szóval ha mostanában kell én azt megvenném a helyedben.

(#41482) salesman válasza r4z (#41478) üzenetére


salesman
őstag

Szerintem pedig mivel egy Macbook bár rétegspecifikus felhasználására vonatkozik a kérdés, inkább ide tartozik.Engem is érdekelne a válasz. :R

Türűűűdrááá!

(#41483) r4z válasza salesman (#41482) üzenetére


r4z
nagyúr

Az optikai kimenet ugyanúgy PCM/DSD jelet ad ki Macen is, mint bármilyen más eszközön, teljesen mindegy a DAC-nak a forrás. Machez való DAC, mint olyan nem létezik, ezért nem tartozik ide. Már linkelték a vonatkozó topikot.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#41484) salesman válasza r4z (#41483) üzenetére


salesman
őstag

Igen, köszönöm, láttam. De a DAC topicban imho kevesebb a mac user, mint itt a zenét is hallgató felhasználó.

Türűűűdrááá!

(#41485) ArrayOfLilly válasza lugosi (#41481) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Igen, pont ezt gondoltam én is végig. Hajlok rá. Még Tigrisünk véleményére kíváncsi vagyok, hátha van rejtett buktató, amit nem vettem észre.

http://www.arrayoflilly.com

(#41486) kiszi07


kiszi07
senior tag

Hali, két hete volt egy kérdésem, hogy lehetne azt megoldani, hogy windows és mac alatt is olvasható legyen a külső merevlemezem. Kaptam rá egy választ, hogy Tuxerával nfts-be, majd utána jó is volt. Most megint használnám és csak olvasni tudom mac alatt - most nfts-t ír. :F

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#41487) Ragnar95 válasza kiszi07 (#41486) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nézd meg a rendszerbeállítások>Tuxera alatt, hogy mountolta-e megfelelően a tárolót.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#41488) r4z válasza salesman (#41484) üzenetére


r4z
nagyúr

Továbbra sem értem, miért kell valakinek Mac usernek lennie, hogy DAC-ot ajánljon. Ha még appok után érdeklődnél, amik jól kezelik a külső DAC-okat vagy mondjuk a DSD streameket, meg is érteném, de így nem.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#41489) kiszi07 válasza Ragnar95 (#41487) üzenetére


kiszi07
senior tag

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#41490) randras


randras
veterán

(#41491) salesman válasza r4z (#41488) üzenetére


salesman
őstag

Mert én szeretem a kitaposott utat.
Ha valaki azt írná, hogy ilyen dac-ot és ilyen mac-et használok és nagyon szép a hangja, akkor én is elindulnék azon a vonalon.

Milyen app-okat ajánlanál, köszi!

Türűűűdrááá!

(#41492) r4z válasza salesman (#41491) üzenetére


r4z
nagyúr

A DAC-nak a forráskészüléktől független a hangja, ez a lényege. Mondjuk megfelelő hangsugárzók vagy fejhallgató nélkül nincs sok értelme DAC-ot venni, mert nem éri meg. Olvass utána, mielőtt vakon ajánlást kérsz ilyen témában, mert így semmi értelme az egésznek. A DAC topikban biztosan többet tudnak mondani az ajánlott modellekről, mint mi itt. Az összefoglalójukat mindenképpen olvasd el.

A Vox mindenképpen megér egy próbát, ha már ingyenes, rajta kívül az Audirvanat próbáltam még DSD-hez, de 80$-t nem voltam hajlandó fizetni a teljes verzióért.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#41493) Black Dragon válasza randras (#41490) üzenetére


Black Dragon
addikt

Érdekes egy végeredmény, ezek szerint majdnem mindenki fejvesztv rohamozza majd meg a boltokat Asus gépet követelve...

De igen, a design mindent visz...:D

(#41494) lmno válasza randras (#41490) üzenetére


lmno
őstag

Sikerült úgy lemásolni a design-t, hogy még jobb is lett :)

(#41495) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Azért veszik mert olcsóbbak. És abban hitben leledzenek, hogy a W10 lesz olyan mint egy OSX. ;)

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#41496) salesman válasza r4z (#41492) üzenetére


salesman
őstag

Van megfelelő hangfal és erősítő (heco+onkyo).
Nem vakon kértem ajánlást, más gyakorlati tapasztalatára vagyok kíváncsi.
Vox van, Audinirvana-t meg majd kipróbáljuk.

Türűűűdrááá!

(#41497) randras válasza lmno (#41494) üzenetére


randras
veterán

Én azért nem ASUS-t vettem, mert annyira kínosan a Macbookot másolta, hogy szégyelltem volna, meg ez a körgravírozott fedlap nekem nem jött be.

(#41498) lmno válasza randras (#41497) üzenetére


lmno
őstag

Ja, szerintem is elég bazári.
Meg azért gondolom minőségbeli különbségek is akadnak, bár nem volt még Asus notim.

(#41499) TigerCat válasza ArrayOfLilly (#41480) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nagyjából hasonló dilemmában voltam én is, csak Retina MacBook Pro kapcsán. Úgy döntöttem megveszem, mert a munkámhoz kell, pénzt keresek vele és ez a legfontosabb. Ha kijönnek az újak, majd megnézem azokat is. Legrosszabb esetben eladom kicsit áron alul és veszek egyet. Maximum hasalok egy kis pénzt, de közben dolgoztam, kerestem, így máris nem hangzik olyan rosszul. Tehát én nem csak a hardverek közti árkülönbözetet nézem ilyenkor. Elszámolni nem tudod véletlenül? Mert ebben az esetben Air-ből én inkább vennék újat számlával...

Egyébként pedig nagyon klassz kis masina az Air, simán megvehető most is. 256-os SSD-vel és 8GB RAM-mal pár évre teljesen jó választás. Főleg akkor, ha kifogod akciósan...

i5-i7 nem kritikus, de a 4-8 GB memória, 128-256 GB tárterület már nem mindegy. Annak idején emiatt váltottam nagyobbra és azt kell mondjam, 100%-ban megérte.

A TB-ot használom, szuper cucc, de ha nincs eszközöd, szintén nem lényeges.

Szóval, ha van kis pénzed és el is tudod számolni, vegyél újat. Ha számít az árkülönbözet, a használt is megteszi, de ebben az esetben nincs garancia, bukod az ÁFA-t és ennek is megzuhan az ára, amint bejelentik az új generációt. Húzd a strigulákat jobbra-balra és meglátod...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#41500) ArrayOfLilly válasza TigerCat (#41499) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Ja, nem az anyagi része érdekelt, ott sok egyéb szempont is van, csak annyi volt a kérdés, hogy látsz-e paramétereiben olyan különbséget, ami miatt visszalépés.

TB eszközöket még nem kezdtem el használni és ez nem lenne a végleges megoldás, ezért ez nem érdekel.

Amennyire tudtam, utánaolvastam a 2014-2015-ös generációváltásnak, az érdekelt, hogy elkerülte-e vajon valami a figyelmemet.

Közben elkezdtem nézni még mást is, beszámítással venni használt, de még Apple garanciális rMBP 13"-t hasonló paraméterekkel, azt elszámolnám, esetleg megtartanám tovább.

Tanácstalan vagyok, de az a k*** Excel kifogott rajtam, nagyon kell a Win VM.

Persze a mozgósítható pénzemet közben kölcsönadtam néhány hónapra, mondván, hogy őszig úgysem lesz komolyabb előrelépés, úgyhogy sokat most nem tudok költeni, azért nézegetek mindenképpen még éppen megfelelő használtakat, ami átmehet cégesen és nem zsebből kell finanszíroznom. (Családi cég és egyedül én költök gépre, a többiek mást szeretnek, autó, kert, szóval nehezen igazolható döntés sok pénzt költeni Mac-re.)

[ Szerkesztve ]

http://www.arrayoflilly.com

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.