Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41551) Ragnar95 válasza TigerCat (#41550) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Akkor már működik szerintem tutira.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#41552) TigerCat válasza Ragnar95 (#41551) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Csodálkoznék ha nem menne, bár valójában két különböző dologról beszélünk.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#41553) hitman77 válasza randras (#41537) üzenetére


hitman77
senior tag

Nincs Time machine. Ami biztos, hogy a fotótár folyamatosan letölti a telefonnal készített képeket, videókat, de ez nem magyarázza csökkenést.

(#41554) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Akit érint, jött Sierre és iOS 10 public beta 2, nálam az iOS-al csodákat tett.:)

(#41555) br4adam válasza Black Dragon (#41554) üzenetére


br4adam
aktív tag

Normál használatra mennyire jó a Sierra béta? Szívesen kipróbálnám, de ha bugos nagyon akkor várok még.

(#41556) Black Dragon válasza br4adam (#41555) üzenetére


Black Dragon
addikt

Azért még bugos sajnos, várjál vele a megjelenésig, vagy legalább még public beta 4-5-ig.

(#41557) Black Dragon válasza br4adam (#41555) üzenetére


Black Dragon
addikt

Példának okáért reggel raktam fel a Public Beta 2-t MacOS-re, és nem tudtam utána bejelentkezni a felhasználómba, illetve látszólag sikerült a bejelentkezés, aztán szó szerint képszakadás, fekete képernyő, és vissza a bejelentkezési ablakba. Semmi sem segített, még a recoveryből sem akarta feltenni újra a rendszert, szóval backupból visszapakoltam az El Capitant.

(#41558) Blaise válasza Black Dragon (#41557) üzenetére


Blaise
veterán

Éles gépre sose szabad...

[ Szerkesztve ]

(#41559) TigerCat válasza Blaise (#41558) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ha van elég hely, mellé simán...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#41560) Black Dragon válasza Blaise (#41558) üzenetére


Black Dragon
addikt

Nem volt éles, másodlagos gépre raktam fel, de ettől még a tényen nem változtat sajnos.

Btw azért raktam fel, hogy lássam milyenek az új fícsörök, de nem tapasztaltam sok változást, a Siri nem érdekel igazán, a többi apróság pedig számomra nem észrevehető a mindennapi használathoz(pedig biztos van), ezért nem sajnálkozva raktam vissza a kapitányt, majd októberben kiforrja magát a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#41561) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Na, mivel jellemzően tápegységről hajtom a gépem, talán emiatt nem találkoztam az El Capitan szépséghibáival. Ma első alkalommal kizárólag akkuról üzemel és alkalmanként frankón beszaggat minden animáció. Görgetés a Safariban, Launchpad-en, stb. Ja, maximum 7 órát ír az akkumulátor teljesítményére. Valami nagyon dolgozik a háttérben...

Tápkábelen lógva minden rendben.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#41562) Ragnar95 válasza TigerCat (#41561) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Én nem vettem észre teljesítménybeli különbséget 15" rMBP-n akkumulátoros és konnektoros üzem között.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#41563) TigerCat válasza Ragnar95 (#41562) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nálam látványos, de talán majd beáll. Még nagyon friss.

Más.

Ezt a beépülő helyesírás ellenőrzőt ismeri/használja valaki?
https://dictionaries.io

A kérdésem, hogy ez is úgy működik, hogy a szöveg beírása közben így ajánlja fel a javítást?

Tehát a kis buborékban elég odanavigálni és Enterrel kiválasztani, ami nagyon gyors és kényelmes, szemben a Word, vagy a Firefox jobb gombos megoldásához képest...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#41564) r4z válasza TigerCat (#41563) üzenetére


r4z
nagyúr

Én sem vettem észre különbséget az energiaforrások között, pedig sokat hordozom a gépet.

Tippre teljesen beépül a rendszerbe, és te már csak az OS X interfészt látod belőle használat közben, legalábbis a screenshotok alapján. De van belőle próbaverzió is, egy próbát megér, nem?

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#41565) FIREBLADE78 válasza csabiks (#41532) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Te meg ne osszál. Többiek érthetően leírták,így világos. Elnézést,hogy fél szavakból nem értek meg olyan dolgot amihez fingom sincs. Én is tudok olyan témát aminél csak pisloglán.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#41566) TigerCat válasza r4z (#41564) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jobb híján ez lesz... Csak őszintén szólva nem szeretek minden vicket-vackot telepíteni.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#41567) dmad


dmad
aktív tag

Sziasztok.
Friss MacBook Air felhasználó lennék, egy 2008 Late ( Air 2.1) tulajává váltam.
Szeretnék SSD-t tenni a gépbe, az amúgy elviselhető sebesség növelésére.
(úgy olvastam, hogy a RAM-ot növelni esélytelen)
Kérnék tanácsot, segítséget, minél olcsóbban szeretném megúszni, 30-40 ezret most nem adnék ki.
Ha valakinek van "olcsó" alternatív ötlete, várom.
Köszönöm. :R
Szép Estét!

[ Szerkesztve ]

Élj úgy, hogy.......

(#41568) r4z válasza dmad (#41567) üzenetére


r4z
nagyúr

1,8" ZIF SSD kell bele, ami ritka. Én ehelyett egy ZIF->mSATA adaptert javasolnék, amibe bármilyen mSATA SSD tehető. A csere viszont nem egyszerű, lásd itt a folyamatot.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#41569) dmad válasza r4z (#41568) üzenetére


dmad
aktív tag

Köszönöm a válaszod.
Akkor ez az átalakító elfér a régi hdd helyén?
Az átalakító nem lassít a az adatokon, vagy olyan mindegy mert csak sata 1 amúgy is?
Es még annyi, hogy a zifnek mindegy, hogy pata vagy sata a másik vége?

[ Szerkesztve ]

Élj úgy, hogy.......

(#41570) r4z válasza dmad (#41569) üzenetére


r4z
nagyúr

Igen, elfér, csak a rögzítését nem tudom, hogyan kell megoldani. Valószínűleg ragasztani kell. Az interfész SATA, és most látom csak, hogy sima 1.8" SATA SSD-ket (vagy standard SATA->mSATA adaptert) is fogad a gép, ha találsz hozzá olyan kábelt, ami a videón van. Még választási lehetőséged is van.

Az átalakító lassítani nem fog az adatáramláson, szinte biztosan a gép vezérlője lesz a szűk keresztmetszet mSATA SSD-nél.

Körbekérdezhetsz egyébként a hazai maszek szervizeknél is, hogy nincs-e kész kitük SSD bővítéshez. Nagyban megkönnyítené a keresést, és biztosan jó alkatrészt kapnál.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#41571) TigerCat válasza r4z (#41564) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Megvettem, mert hogy mit vacakoljak... A fordítás Spotlight-ból még nem müxik, de a Szótár alkalmazásban teszi a dolgát. A helyesírás ellenőrzés is rendben van. Hurrá!
:C

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#41572) TheMarci válasza TigerCat (#41571) üzenetére


TheMarci
addikt

A spotlight fordításhoz elég a nyelvfilet bemásolni valahova (már régebben csináltam, nem emlékszem, hova), nekem így megy a magyar-angol-német, és vissza, ráadásul a nyelvi fileok ingyenesen elérhetőek.

Do You Dream?

(#41573) dmad válasza r4z (#41570) üzenetére


dmad
aktív tag

Köszönöm!!
Körbekérdezek.
Amit találtam viszonylag olcsón, azokat mind az early változathoz irják, amit még pata csatlakozóval szereltek.
Nem tudom, hogy az kompatibilis-e a sata-val, ennyire nem értek hozzá.

Élj úgy, hogy.......

(#41574) r4z válasza dmad (#41573) üzenetére


r4z
nagyúr

Nem kompatibilis a SATA és a PATA, 2008 late vagy 2009 mid géphez valót kell keresned.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#41575) dmad válasza r4z (#41574) üzenetére


dmad
aktív tag

Köszönöm!
Amúgy szerinted segítene a rendszer sebességén az ssd?
Jelenleg az El Capitan van a gépen, kicsit gondolkodós... :R

Élj úgy, hogy.......

(#41576) Black Dragon válasza dmad (#41575) üzenetére


Black Dragon
addikt

Mindenképpen gyorsabb lenne, észrevehetően gyorsabb, mint boot, mind fájlmozgatás terén.

(#41577) dmad válasza Black Dragon (#41576) üzenetére


dmad
aktív tag

Köszönöm Neked is! :R
Már csak azt kérdezném, hogy beszerzési forrást tudnátok-e ajánlani?

Élj úgy, hogy.......

(#41578) dmad


dmad
aktív tag

Ha egy ilyet veszek, be fog férni az ssd a gépbe?
A videókon nagyon passzentos a hely, nem igazán értem, hogyan férne bele még az ssd is...

Élj úgy, hogy.......

(#41579) dmad válasza dmad (#41578) üzenetére


dmad
aktív tag

Lejárt a szerkesztési idő..
Erről mi a vélemény??

[ Szerkesztve ]

Élj úgy, hogy.......

(#41580) hitman77


hitman77
senior tag

Sziasztok,

13ˇ-os MBA tárolókapacitás növelésére rendeltem egy Adata 90/60Mb/s sebességű 64Gb-os kifejezetten az MBA-hoz gyártott, ajánlott SDXC kártyát. Használ valaki ilyen vagy más gyártó kártyáját erre a célra? Csak zene, fotó, videók lesznek rajta.

(sajnos az egyéb kategória növekedése még mindig nem tiszta nekem a tároló foglalásnál, de ezen is segít majd. :) )

(#41581) r4z válasza dmad (#41578) üzenetére


r4z
nagyúr

Kényelmesen el fogsz férni a linkelt adapterrel, ha mSATA SSD-t keresel, a standard 1,8" már elég necces. A KingSpec SSD-t én inkább kerülném.

Illetve találtam direkt ZIF->mSATA adaptert is, talán ez a legkompaktabb méretben.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#41582) Ragnar95 válasza hitman77 (#41580) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

DiskWave a barátod, ha ki akarod deríteni, mi foglal sok helyet.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#41583) r4z válasza r4z (#41581) üzenetére


r4z
nagyúr

Sztornó, nem jót linkeltem, ez 40 pin, neked 24 pin kell.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#41584) TigerCat válasza TheMarci (#41572) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Hja, de nekem a helyesírás ellenőrzés is kell. Nem mintha nem menne, de állandóan összekeverem a "j" és a "ly" karaktereket, illetve elütés esetén is hasznos.
:DDD

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#41585) atirag


atirag
őstag

Gondolkozom egy MacBook 12" vásárlásban . Honnan lehet tudni milyen típus ? Mikor elkezdtem akkor nem is gondoltam,hogy ilyen bonyolult. Mitől függ ,hogy M3 M5 vagy m7-es proci van benne?
Es mennyire kell a nagyobb proci? Mert most a mediamarkt-ban 370k az 1.1ghz-es
Koszonom.

(#41586) dmad válasza dmad (#41567) üzenetére


dmad
aktív tag

Sziasztok.
Még egy kérdésem lenne..
Aktív használoktól kérdezném, hogy melyik OS X a legjobb erre a gépre?

Élj úgy, hogy.......

(#41587) TigerCat válasza atirag (#41585) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jó kérdés. Azon túl, hogy megnyomkodtam az egyik APR-ben, nem nagyon tudok nyilatkozni róla. Az újat sokan dicsérik, szóval olyan rossz nem lehet, így ha kizárólag mobil eszköznek keresnék gépet, talán ezt venném.

Ez most 470 az Apple oldalán:

256 GB-os, PCIe-alapú, alaplapra szerelt flash tároló
1,1 GHz-es, kétmagos Intel Core m3 processzor Turbo Boost technológiával akár 2,2 GHz
8 GB memória
Intel HD Graphics 515

Szerintem mehet...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#41588) r4z válasza atirag (#41585) üzenetére


r4z
nagyúr

A MM a tavalyi, első generációs alapkivitelt adja 370k-ért (HD5300), azt gyengének szokták mondani. Bár netezésre, meg alap dolgokra az is elég lehet.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#41589) atirag válasza r4z (#41588) üzenetére


atirag
őstag

Ha jól értem akkor 4 fajta proci van. Sima M M3 M5 ,M7 . Es így nehéz választani .
Az mm-ben ugyan az van 370k-ért mint az istyle-ban 400k-ért.
Ha az gyenge akkor annak nem örülök :)

(#41590) r4z válasza atirag (#41589) üzenetére


r4z
nagyúr

Pontos típusok:
2015:
1.1 GHz Core M (M-5Y31)
1.2 GHz Core M (M-5Y51)
1.3 GHz Core M (M-5Y71)
2016:
1.1 GHz Core m3 (M3-6Y30)
1.2 GHz Core m5 (M5-6Y54)
1.3 GHz Core m7 (M7-6Y75)

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#41591) atirag válasza r4z (#41590) üzenetére


atirag
őstag

Aaaha. Hat azért ez érdekes ,hogy ilyen sok típus van ilyen rövid idő alatt .
Valami lehet akkor ezzel:(

(#41592) r4z válasza r4z (#41590) üzenetére


r4z
nagyúr

Egyszerre lettek kiadva, a legtöbb MacBook/Air/Pro szériánál 3 szint van processzorok tekintetében.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#41593) atirag válasza r4z (#41592) üzenetére


atirag
őstag

Köszönöm . Értem . Egy 2011-es i5-ös air volt eddig. Annál is több proci volt?

(#41594) r4z válasza atirag (#41593) üzenetére


r4z
nagyúr

Annál is három volt, i5-2467M, i5-2557M, i7-2677M.

Ajánlom figyelmedbe az everymac.com-ot, ha pontos specifikációkra vagy kíváncsi, bár jelenleg valamit hegesztenek rajta.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#41595) Ragnar95 válasza dmad (#41586) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Anno a Mavericks nagyon sokat javított az early 2008 iMac teljesítményén, az volt az utolsó, amivel azt a gépet használtam, de azóta csak rontottak a late 2013 rMBP-n az újabb rendszerek, szóval valószínűleg a Mavericks-szel jársz a legjobban.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#41596) atirag válasza r4z (#41594) üzenetére


atirag
őstag

Köszönöm.

(#41597) Imy


Imy
veterán

Egy ideje laggol a safari. Be akarok írni valamit a böngészőbe, vagy ha meg akarok nyitni egy oldalt, akkor pörög egy színes kör.... :W

(#41598) Ragnar95 válasza Imy (#41597) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nézz rá a memóriahasználatra, nekem akkor szokott ilyet csinálni, amikor megtelik a RAM.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#41599) Imy válasza Ragnar95 (#41598) üzenetére


Imy
veterán

8Gb-ból 5,49Gb használt. Az?
Illetve hogyan lehet üríteni?

(#41600) Ragnar95 válasza Imy (#41599) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nézz rá, hogy emellett van-e swap használat, ha nincs, akkor nem ez lesz a gond.
Régebben a purge commanddal lehetett felszabadítani memóriát, de ez jó ideje nem működik már sajna (legalábbis nálam semmi hatást nem ér el).

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.