Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40351) rjg válasza Pacee90 (#40349) üzenetére


rjg
őstag

Ha ingyenes megoldást szeretnél és nem akarsz op rendszer váltáskor újraindítani, akkor tedd fel a Virtualbox-ot és abba a neked szimpatikus Windowst.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#40352) Imy


Imy
veterán

MacBookon valaki használ 21:9-es képarányú monitort?( 2560×1080)

(#40353) danilla válasza Imy (#40352) üzenetére


danilla
őstag

Én használtam, egy 13" Macbook Pro 2012 Mid.-el.

https://twitch.tv/ddplayzone

(#40354) Ragnar95 válasza rjg (#40351) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mondjuk azt sem szabad elfelejteni, hogy a VirtualBox fényévekkel butább is a Parallelsnél, nem véletlenül ingyenes.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#40355) r4z válasza Imy (#40352) üzenetére


r4z
nagyúr

Igen.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#40356) Pacee90 válasza Ragnar95 (#40354) üzenetére


Pacee90
tag

Pararells-ből csak ez a 80 eurós megoldás létezik vagy valahol meglehet venni esetleg olcsóbban is ?

(#40357) Ragnar95 válasza Pacee90 (#40356) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Néha bundle-ökben több appal együtt megkapod viszonylag jó áron, de magában nem hiszem, hogy bárhol is olcsóbb lenne a hivatalos árnál.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#40358) Pacee90 válasza Ragnar95 (#40357) üzenetére


Pacee90
tag

És hol érdemes ezt figyelni, milyen oldalon vannak ilyen csomagok ?

(#40359) Imy válasza Imy (#40352) üzenetére


Imy
veterán

És mi a vélemény a 21:9-es 29"-os monitorokkal MacBookra, elég?

(#40360) danilla válasza Imy (#40359) üzenetére


danilla
őstag

Milyen kérdés ez :F

Hh elég, mire elég?

https://twitch.tv/ddplayzone

(#40361) lmno válasza Imy (#40359) üzenetére


lmno
őstag

Ha meggyújtod, elég

(#40362) rjg válasza Ragnar95 (#40354) üzenetére


rjg
őstag

Kérdés mire használod. Én is megvettem anno a Parallelst, fizettem az upgrade-ekért, aztán beláttam, hogy amire nekem kellett - windows-os számlázó program, évi egy-két extrém xlsx megnyitása - arra pont elég a Virtualbox is.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#40363) Ragnar95 válasza rjg (#40362) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Valóban elég lehet a VirtualBox is, de ettől függetlenül nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy nem véletlenül van ekkora árkülönbség a két program között.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#40364) rjg válasza Ragnar95 (#40363) üzenetére


rjg
őstag

Akkor ajánlhatnád a VMware megoldását is, az van tudásban, árban fej-fej mellett a Parallels-ével. :-)

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#40365) salesman


salesman
őstag

Urak!

Adott egy MBR mid 2012+ Kapitány+ egy telenor usb stick.
Feltelepül, felteszi a "Developers Tool-"t, amit kér, és utána mégsem érzékeli, azt írja:

"A készülék le van választva, vagy nem áll rendelkezésre."

Nem tudok pin-t beütni, nincs térerő!

Előfizu befizetve,mi lehet a gond?
Telenorhoz bevittem, néztek ki a fejükből.
THX!

[ Szerkesztve ]

Türűűűdrááá!

(#40366) Imy válasza danilla (#40360) üzenetére


Imy
veterán

Mármint internet, mellette egy másik ablak, felbontás, stb. Akkor inkább akinek van elégedett-e? (nem ég, azaz tűz :) )

(#40367) danilla válasza Imy (#40366) üzenetére


danilla
őstag

Szerintem teljesen jó, én FCP-hoz használtam a monitort, maximálisan elégedett voltam vele (pedig nekem csak 25"-os volt). ;)

https://twitch.tv/ddplayzone

(#40368) lhurgoyf


lhurgoyf
tag

Üdv, sziasztok!

Új MBA és OS X tulaj vagyok. 128GB-es modell. Az első bekapcs után a gépen 101 GB szabad helyet találtam. Ezen egy kicsit meglepődtem, de elfogadtam. 24 óra múlva, egy OS Update és két app telepítése után (VLC és Dropbox) jelenleg 85GB-nál járok, úgy, hogy még hozzá se kezdtem "belakni" a gépet. Photos 5GB, Audios 5GB, Movies 3GB, holott még nem másoltam rá semmit. :D

Mit kellene tudnom/tennem? Biztosan volt már téma, ezért bocs, nem olvasnám végig az összes hsz-t.

[ Szerkesztve ]

(#40369) Alex91 válasza lhurgoyf (#40368) üzenetére


Alex91
félisten

iPhone van?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#40370) FIREBLADE78 válasza megema (#40324) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Ok. Ez vidék. Nem pöst.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#40371) Imy


Imy
veterán

Ma megint voltam MediaMarktban. :DDD

Ami tetszett az a U24E590D monitor. Erről mi a vélemény?

De most néztem, hogy van ebből 28"-os is. És nem jelentősen drágább. U28E590DS. De itt az a probléma, hogy a 28"-ban TN panel van.

Ha MediaMarktban veszem, és ha nem jön be a TN panel, akkor könnyű velük leügyezni? Web-es rendelés....

Illetve kinek mi a véleménye róla? Egy MacBook Pro-val lenne meghajtva.
Semmi játék, hanem netezés, szövegszerkesztés, és programozás lenne a cél.

Néztem a 21:9-es LG-ket, annyira azért nem szép a képük, pixeles azért. A 24"-es QHD azért 183ppi, a 28"-ban is még 157ppi lenne.

Ki melyiket venné? Teszt kedvéért a 28"-as? És ha nem tetszik visszacserélem egy 24"-esre?

(#40372) lhurgoyf válasza Alex91 (#40369) üzenetére


lhurgoyf
tag

Igen, van.

(#40373) Pacee90


Pacee90
tag

Használ közületek valaki thunderbolt - usb adaptert ? Vagy van bármi más opció ?

(#40374) madle válasza Pacee90 (#40356) üzenetére


madle
őstag

Nem csak a 80 EUR-s változat van. Én az apple.hu oldalon vettem sima Student Editiont. 11 Ezer Ft volt és amira én használom teljesen megfelel. Semmi nem kellett hozzá, szimplán megrendeltem. Ugyan úgy frissíti magát mint a teljes verzió.

(#40375) Pacee90 válasza madle (#40374) üzenetére


Pacee90
tag

Köszönöm, megnézem :)

(#40376) FIREBLADE78 válasza madle (#40374) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

11? 80 juró az 25 ezer :Y

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#40377) Peetey91 válasza Pacee90 (#40356) üzenetére


Peetey91
senior tag

Szoktam kapni 30%-os kupon kódot, máj 10-én jött az utolsó, az már lejárt de ha küldenek még akkor szólok! :)

(#40378) FIREBLADE78 válasza Peetey91 (#40377) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Parallelshez? nekem is :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#40379) madle válasza FIREBLADE78 (#40376) üzenetére


madle
őstag

Nem tudom lehet e, de ezt csekkold le. Én innen oldottam meg.

(#40380) Tibi86 válasza FIREBLADE78 (#40376) üzenetére


Tibi86
aktív tag

BTW, ha valaki Apple Care-t akar vásárolni az is messze a legolcsóbb az apple.com-ról rendelve, persze oktatási kedvezménnyel... :U

[ Szerkesztve ]

(#40381) randras válasza Tibi86 (#40380) üzenetére


randras
veterán

Úgy mennyi?

(#40382) madle válasza randras (#40381) üzenetére


madle
őstag

55.000 ha jól tudom. (Macbook Air és Pro-hoz.)

[ Szerkesztve ]

(#40383) randras válasza madle (#40382) üzenetére


randras
veterán

Akkor jó mert 60 volt itthon. :D

(#40384) Attila!


Attila!
tag

Egy kis segítséget szeretnék kérni, hátha találkozott már valaki a jelenséggel. Nem vagyok túlságosan otthon a témában, így nem épp szakmaian fogalmazok.

Szóval az a lényeg, hogy dobál a net, ha ki/be kapcsolom a wifit egyből helyrejön, de talán mondanom sem kell emiatt megszakítani egy skype hívást elég zavaró, plána mivel sűrűn előfordul.

Korábban egy régi Belkin típúsú modemet használtam, normálisan működött vele. Új gyorsabb internet előfizetésünk lett, és bekötésre került egy új modem (Tech gyártmányú) és ezzel a wifis modemmel jött elő ez a hiba is. Érdekesség, hogy minden más eszköz a háztartásban teljesen jól működik, családtagok windowsos pc-je, és az én iPad,iPhoneom is. Csak szerencsétlen macbookomon jelentkezik ez a hiba, futattam hálózati diagnosztikát, LAN hibát írt ki rá... Próbálkoztam azzal, hogy kitöröltem a wifit és újralétrehoztam, illetve az újra telepítéssel is. Teljes törlést és újratelepítést nem próbáltam még.

Azt is kipróbáltam, hogy a régi rutert beledugom ebbe a wifis modembe, nos így nem jött elő ez a hiba hogy folyton elmegy és ki/be kell kapcsolni, de azért így is sokszor elmegy a net (ezeket egy játék közben tudtam megfigyelni) és újracsatlakozik, arról nem beszélve miként lassabb is.

Valakinek valami tipp? Gondoltam rá, hogy talán kéne egy apple router de talánokra nem akarok alapozni, elég drága ahhoz még használtan is.

Ja amúgy egy 2014es Macbook prom van, kapitány 10.11.5-el.

[ Szerkesztve ]

(#40385) csabiks


csabiks
senior tag

Safari miatti lefagyásokra a minap olvastam egy cikket, miszerint ha kikapcsoljuk a webglt a Safari beallitasaiban nem fog lefagyni. Bár nekem eddig csak 1x fagyott csontra, most tesztelem, de érzésre így gyorsabb a böngésző (lapváltás vagy új lap nyitás). Ha mar volt akkor bocsi, ha nem akkor pedig próbáljátok ki :)

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#40386) Yiggdrasil válasza Ragnar95 (#39624) üzenetére


Yiggdrasil
aktív tag

Az Early 2013-as 13"-os rMBP i7 3.0GHz 8GB RAM-al, 250-es SSD-vel mennyire ajánlott modell?
Anno azt mondtad, hogy az első szériás retinák problémásak, ez is kerülendő még? A HD4000 és az Iris közti különbség nagyon sok?
Bocsi, hogy privátban írtam, remélem nincs harag.

(#40387) Ragnar95 válasza Yiggdrasil (#40386) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az i7 nem igazán éri meg a felárat, mert szinte alig hoz teljesítménynövekedést, cserébe jóval drágább újonnan, bár használtan nyilván változó, hogy mekkora felárat kérnek érte.
A HD4000-nél már jobb a helyzet lényegesen, mint a 3000-nél, de voltak panaszok arra a sorozatra is, bár vannak, akik még mindig elégedetlenek a retinák grafikus teljesítménye miatt, mondjuk ez már inkább szoftveres okokból fakad, nem hardveres gyengeségből.
Mindenképp próbáld ki élőben, hiszen elsősorban rajtad múlik, hogy számodra mi a megfelelő választás, mi elég még és mi nem.
Nincs harag, de nem véletlenül szerepel az az aláírásomban, ami, a témába vágó kérdéseknek a fórumban a helye, nem privátban.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#40388) bmakszim válasza Ragnar95 (#40387) üzenetére


bmakszim
senior tag

Kicsit pontosítanék. HD3000-es kártyával nem szereltek retinákat, az első generációs gépek HD4000-rel jöttek.

(#40389) Ragnar95 válasza bmakszim (#40388) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Valóban, rosszul emlékeztem, úgy rémlett, hogy az early 2013-asban is javult már az IGP :B :R

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#40390) bmakszim válasza Ragnar95 (#40389) üzenetére


bmakszim
senior tag

Igazából 13"-on az volt az első retinás gép és utána már csak Iris-szel jöttek (na meg 1mm-rel vékonyabb házban). Az az egyetlen széria, amit én nem ajánlanék senkinek ma már. Inkább 2013 late, vagy ha kevés a keret: 2012 és akkor lehet bővíteni.

[ Szerkesztve ]

(#40391) bmakszim válasza bmakszim (#40390) üzenetére


bmakszim
senior tag

Magamat kell javítanom, 2012 late volt az első 13"-os retinás, de lényegi különbség nincs közte és a 2013 early között.

(#40392) Tibi86 válasza madle (#40382) üzenetére


Tibi86
aktív tag

Ja-ja 54.6k volt, az iMacre pedig 39. :)
Amin anno tökre meg is lepődtem, hogy itt az apron lévő "szürkeimportos" ajánlatoknál is olcsóbb.

(#40393) megema


megema
őstag

Tudja valaki, hogy pontosan milyen esetben nem alszik el a gép magától? Pl. megy egy letöltés Safariban. Ez meggátolja az alvást, ott lehet hagyni nyugodtan?

Ez egy érdekes téma és nekem kicsit homályos, jó lenne többet tudni róla. A Windows (7) pl. frissítések keresése közben is képes alvó módba lépni, amit kicsit gáznak tartok.

(#40394) Alex91 válasza megema (#40393) üzenetére


Alex91
félisten

Ez is elmegy aludni mondjuk youtube feltoltes kozben...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#40395) Yiggdrasil válasza Ragnar95 (#40387) üzenetére


Yiggdrasil
aktív tag

Ragnar95 & bmakszim: Köszönöm szépen az inókat!

Megnéztem élőben is a masinát, nagyon szép állapotban van, 464 ciklusos akksival ("normal"-t ír, nemtudom, hogy ennyi jónak számít-e). Igazából csak azért gondolkodom ezen a gépen, mert tényleg nagyon áron alul tudnám megvenni biztos forrásból. Tegnap nálam volt a gépezet kölcsönbe, neteztem, filmeztem, még 1-2 óra Indie játék is belefért, nekem eddig jónak tűnik. A HD4000 árnyoldalát milyen helyzetben tudnám megnézni?

(#40396) Ragnar95 válasza Yiggdrasil (#40395) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

464 ciklus pedig nem kevés, nézz rá Coconut Batteryvel vagy iStat Menus-zel, hogy tényleg megfelelő állapotú-e.
Ha nem tűnt fel 1 nap alatt, hogy gyenge lenne, akkor úgy tűnik, hogy a te felhasználási igényeidnek megfelel ez a gép, szóval ha tényleg jó áron van, vágj bele, max ha kevés lenne, ki tudsz belőle szállni minimális veszteséggel.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#40397) Yiggdrasil válasza Ragnar95 (#40396) üzenetére


Yiggdrasil
aktív tag

93%-osra írja mindkét általad ajánlott program, gondolom az még jónak számít.
Tényleg nagyon jelképes összegért tudnék hozzájutni, lehet, hogy beleugrom, max ha nagyon rosszalkodik az akksi, akkor veszek bele egy újat. :B

(#40398) Ragnar95 válasza Yiggdrasil (#40397) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igen, az még teljesen jó. Akkor hajrá, ha ennyire jó áron van, kár lenne kihagyni :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#40399) lmno válasza Yiggdrasil (#40397) üzenetére


lmno
őstag

1000 ciklusig bírják ezek elvileg.

(#40400) Ragnar95 válasza lmno (#40399) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

1000ciklus alatt kell 80%-ra esnie a kapacitásuknak elvben, nem csak "addig bírják".

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.