Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2101) JEEMBO válasza DoItYourself (#2098) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

Tesztelésre kaptam a gyártótól. Nem OTA.
HDMI-n át milyen audio sample-t próbáljak lejátszani?
Fps ügyileg milyen anyagot játszak le?
Külsőleg szinte ugyanúgy néz ki. Pár apróbb design változás.

[ Szerkesztve ]

"Jó pap is holtig butul"

(#2102) junkpod válasza gulac12 (#2099) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ha akarsz rá bármit felmasolni, akkor jól jöhet a nagyobb kártya, lesz egy második partició is. Illetve gondolom a mediatar is oda mentodik ami akár gigás rá is hizhat ...

Box's don't touch!

(#2103) DoItYourself válasza gulac12 (#2099) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Korábban volt róla szó: 2GB a javasolt min. méret. Amit windows alól látsz, az csak a rendszer része, az ext4 partíciót, amit első induláskor a kártyán lévő maradék helyre kiterjeszt, nem látod windows alól, csak segédprogrammal. Itt magyarázza el Csicsóka.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#2104) interstate76 válasza DoItYourself (#2098) üzenetére


interstate76
addikt

Korrekt kis összefoglaló lett! :C

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2105) Csicsóka válasza Teplic (#2100) üzenetére


Csicsóka
őstag

Csak egyszerűen felül írod az SD-n lévőket, és kész. Nem kell reset nyomás, se más. Beállítások, kodi adatbázis, médiatár, telepített kiegészítők mind megmaradnak.
Ki-be kapcsolást nem tudom, nekem jó.

(#2106) Csicsóka válasza DoItYourself (#2103) üzenetére


Csicsóka
őstag

Köszi hogy helyre tetted, már pont írni akartam. Ezt a félre információt nem lett volna szerencsés szó nélkül hagyni. :R

(#2107) gulac12 válasza Csicsóka (#2106) üzenetére


gulac12
tag

Elnézést mindenkitől, figyelmetlen voltam, kár, hogy utólag nem lehet törölni, amit tévesen leírtam.

(#2108) DoItYourself válasza gulac12 (#2107) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Dehogynem lehet ;] majd ha bővül az összefoglaló, kitöröljük. Egyébként semmi probléma. :)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#2109) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Felraktam a Beelink oldalán levő hivatalos MXIII romot, sajnos ezzel sem fut a horizon go, viszont legalább a box működik, hide my rootot próbáltam, ugyanúgy nem fut a horizon.

Van valakinek ötlete?

(#2110) DoItYourself válasza PainKiller13 (#2109) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Freaktab-on rákérdeztem, hogy a Finless féle unroot működik-e a Beelink Mini MXIII-on, de még nem jött válasz. Ki is próbálhatod, sokat nem veszíthetsz, max. újrahúzod még egyszer.
Egy másik topikban írta vki nem olyan rég, hogy 5-ös android alatt nem fog menni a Horizon Go, mert valahogy érzékeli, hogy egy külső kijelzőre kerül a tartalom. Sajnos nem emlékszek melyik topikban volt az infó...

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#2111) Beni2360 válasza DoItYourself (#2096) üzenetére


Beni2360
félisten

A felül írt 003-t is ki lehet cserélni?
-----------------------------------
Most írt a banggood. hogy a gajra ment mini mx helyett küld egy másikat. Elfogadta a nem bekapcsolós videót amit nagy nehezen össze hoztam.
Most mát hegyekbe lesznek a boxok. :Y

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#2112) PainKiller13 válasza DoItYourself (#2110) üzenetére


PainKiller13
őstag

Ezer hála a segítségért, egyszer csak jön vmi rom rá, dehát jó lenne minél előbb használatra fogni, elvégre másra nem is kéne csak a horizonra. Mi is ez a Finless féle unroot? Kipróbálnám.

(#2113) Beni2360 válasza gulac12 (#2099) üzenetére


Beni2360
félisten

Én a win alatt a 16gb kártyából csináltam egy 4 és a maradék partitiót. Az elejére ment a LE és a maradékot látja a box mint plusz tárhelyet.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#2114) Arolotifar válasza Beni2360 (#2111) üzenetére


Arolotifar
őstag

Simán :) Én is úgy csináltam :) A felesleges boxokat add el :D

[ Szerkesztve ]

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#2115) DoItYourself válasza PainKiller13 (#2112) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

A Freaktab-os posztomban van hozzá link.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#2116) interstate76 válasza DoItYourself (#2110) üzenetére


interstate76
addikt

Nekem most is megy 5-ös alatt, a telefonomon (Xiaomi Mi2, MIUI OS, android 4.1.1 alapokon). Én úgy emlékszem, hogy inkább 5-östől felfelé lehetnek problémák, de sajnos nem vagyok benne biztos.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2117) PainKiller13 válasza DoItYourself (#2115) üzenetére


PainKiller13
őstag

Az istenért sem találom. MxIIIhoz van?

(#2118) interstate76 válasza PainKiller13 (#2117) üzenetére


interstate76
addikt

Sztem ezt keresed.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2119) PainKiller13 válasza interstate76 (#2118) üzenetére


PainKiller13
őstag

:R

Kipróbáltam, a root checker szerint a root eltűnt, viszont a Horizon Go még mindig 4101 hibára hivatkozik.

Azt írja a UPC hogy hivatalos android verzió + root mentes eszköz kell hozzá, valószínűleg az 5.1.1-el van baja.

[ Szerkesztve ]

(#2120) PainKiller13 válasza PainKiller13 (#2119) üzenetére


PainKiller13
őstag

Úgy olvastam, ez újkeletű probléma, sajnos nemcsak nálam, hanem tableteken és telefonokon is jön ez a 4101 hiba az új frissítés óta (horizon go frissítés), reméljük a következő frissítéssel orvosolják, kár hogy downgradelni nem lehet a programot, esetleg régebbi verziót visszatelepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#2121) DoItYourself válasza JEEMBO (#2101) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Tulajdonképpen bármilyen videót tesztelhetsz rajta, aminek AC3 vagy DTS hangja van. Ha az erősítőd tudja dekódolni a HD hangokat, akkor olyat is aminek TrueHD vagy DTS-HD hangja van. Az érdekel, hogy ha a Kodi-ban bekapcsolod az audio opcióknál a passthrough-t, akkor vannak-e megakadások a hangban.
A kadenciahelyes lejátszás is érdekes téma, de azt már nehezebb tesztelni. Itt linkelt djnice kolléga olyan sample videókat, ahol függőleges fehér csíkok vándoroltak fekete háttér előtt, talán ezekkel.

Egyébként szabad megtudnunk milyen minőségben kaptad a mintát egyenesen a gyártótól? :)

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#2122) dethroner


dethroner
veterán

Ismét jövök és kérdezek, értetlenkedem :DDD
Tök jó az összefoglaló, gratula érte!
Viszont fel is vet pár kérdést bennem. Szóval ha az ember a könnyebb és biztosabb megoldásra vágyik pl FHD 3D ISO ügyben, azt írjátok célszerűbb lehet pl egy Himedia eszköz beszerzése. Nos, ha ezeken az S905-ös masinákon és Himedia kütyükön is android fut amikre ugyaazok a programok telepíthetők és mindegyiken Kodi a lejátszó lelke, akkor miért írja a Himedia pl a legolcsóbb 70$ alatti Q1-re is bátran hogy 3D ISO lejátszás, és miért bizonytalan hogy egy KI vagy KIII vagy egyéb olcsóbb cucc nem fogja ezeket vinni?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#2123) DroiDMester válasza dethroner (#2122) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nemkell oda 70.dodós cucc, viszi a 3D BD iso.t egy 25.dodós A95X is! Az más kérdés hogy egy 3D isohoz ajánlott lenne a gigabit lan és vagy 5.GHz es WiFi modul!

Ne használj reflinket a fórumon!

[ Módosította: Intruder2k5 ]

(#2124) envagyok


envagyok
veterán

Érdemes felrakni a 004-et?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#2125) DoItYourself válasza dethroner (#2122) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Nem arról van szó, hogy bizonytalan, hanem az S905-nek van egy limitációja a 3D anyagok megjelenítésénél. Nekem nincs ilyen tévém, ezért nem jártam utána ezeknek a témáknak. Ismét djnice fórumtársunkra hivatkozok, ő írt róla néhány hsz-t ebben a topikban, #50334-től érdemes elolvasni amit írt.
Lesz az összefoglalóban még a 3D-ről néhány sor, csak a héten nincs túl sok időm foglalkozni vele.

envagyok: két fájlt kell rámásolni az SD kártyára, nem nagy kunszt. Tegnap végigpróbáltam 004-el is az összes ki/bekapcsolás újraindítás, suspend opciót, nekem az összes működött.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#2126) dugesz77 válasza envagyok (#2124) üzenetére


dugesz77
őstag

Nálam ugyanazok a hibák bent maradtak A95X-nél mint a 003-nál megvoltak. Sőt telepítésnél 720-as felbontásba ment végig átállítva 1080p-re összeugrott a kép és vagy 6x kicsiben kirakja a menüt :F Újraindítás után 1x megjavult de frekiváltásra megint előjött a hiba. Remélem nem ebbe az irányba "fejlődik" a rendszer. Mivel az erősítőm csak az 1080p ismeri,lemondtam a 4K -ról és visszaraktam a 002 rendszert . Nálam eddig az muzsikált a legjobban. Amúgy a felülírós változat sem jó nálam, ugyanazokat a hibákat generálja mintha teljes képfájlokat írnék fel.

(#2127) #88470784


#88470784
törölt tag

Akinek van már a95x doboza az elmondaná hogy a rajta lévő androiddal is lehet használni? Csak kodi futna rajta más nem érdekel streemelésre. Köszönöm.

(#2128) dugesz77 válasza #88470784 (#2127) üzenetére


dugesz77
őstag

Ha csak Kodi futna akkor felesleges android alól indítani. Elbuknod a lényeget(kadenciahelyes lejátszás, automata frekiállítás,Hd hang,gyorsaság). Az itt linkelt Libreelec pont erre kínál megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#2129) DoItYourself válasza Csicsóka (#1507) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Csicsóka, ebből meg lehetne megfrissíteni az eMMC-re telepített OE-et, ami nálam fut az M18-on? Jó ez a kszaq féle LE, de még megvárom mi lesz a sorsa, addig az SD-ről futtatás nekem megfelel.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#2130) vargalex


vargalex
Topikgazda

Sziasztok!

Gyors kérdés: korábban egyszer rendeltem a gearbest-ről, de akkor nem követtem a csomag útját. Mi a tapasztalat? Postázás után hány nappal látható valami a csomagról? Nekem 1 hete adták fel a csomagot, de még nem látszik semmi infó.

Alex

(#2131) dethroner válasza DoItYourself (#2125) üzenetére


dethroner
veterán

Elolvastam és elszomorodtam. Vagyis hiába az iso-ból játsza le, valahogy akkor is felezi a képet és a tv-nek kell összeraknia 3D-re. Nem bántásként írom, de ilyen módon nincs értelme 3D-t lejátszani. Akkor az ember vagy beszerez kisebb méretű eleve felezett mkv-t és a beépített lejátszóval küldi és a tv összerakja, vagy ha már leszedtem azt az 50 gigás 3D iso-t, akkor teljes minőségében, FHD-ként szeretném látni. Mivel aktív 3D-m van, így semmi felezett megoldás nem jöhet szóba, ha úgyis ingyen van a film, akkor miért ne a legjobb minőséget hozzam ki belőle? Kár, mert szimpatikus kis cuccnak tűnnek ezek, de mivel csak playernek és yt nézésre kéne, még nem alternatíva egy Power DVD 3D lejátszóhoz képest :(

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#2132) interstate76 válasza dethroner (#2131) üzenetére


interstate76
addikt

Ez nem lejátszó, hanem egy multifunkcionális mini PC, ergo nem várhatóak el tőle egy sok tízezres, dedikált médiaplayer képességei (bár soknál jobb) akkor sem, ha ez itt szinte teljesen médiaplayer topik lett. Egyrészt sokan használjuk droiddal, másrészt könnyen megoldható a droid-LE dual boot, amivel már olyan sokoldalú a kis kütyü, hogy én speciel nem tudok hasonlóról, pláne nem ilyen áron, harmadrészt pedig a Kodi adta előnyöket sokunk számára nem pótolná semmilyen full hd 3D. Megértem, hogy nálad az utóbbi alapvető elvárás, de miért nem veszel akkor egy RPi-t? Úgy tudom, ott OE alatt megy a full hd 3D - nem biztos, sosem próbáltam, ha jól emlékszem, akkor itt olvastam (talán djnice-tól).

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2133) Csicsóka válasza DoItYourself (#2129) üzenetére


Csicsóka
őstag

Milyen módszerrel gondoltad a frissítést?
Ebből a verzióból készült ...update.zip?
Vagy volt itt szó korábban hogy vki egy ilyen SD-s verzióval véletlenül legyalulta a droidot, mert frissítést választott?
Vagy vmi más módszer?

(#2134) Csicsóka válasza vargalex (#2130) üzenetére


Csicsóka
őstag

Júni 25.-én rendeltem a K1-et, akkor 2-3 nap elteltével már látszott a csomag a 17track.net-en. Akkor a Belgium Post hozta. Most a CZ posta, és én se látom a T95M-et amit rendeltem.

(#2135) DoItYourself válasza Csicsóka (#2133) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Nekem most az van fent, ami az amlinuxon elérhető utolsó M18 build: 6.95.3. Egy ...update.zip volt amiből frissítettem.
Ebből az update.zip-ből csináltad az SD kártyás M18 verziót, amiben kicserélted az OE repo-t az amlinux repo-ra. Utóbbi miatt gondolkoztam el a frissítésen.

A módszerről fogalmam sincs, de van rajta recovery, SD-ről megy a LE indítás, putty-om is van. Ha megmondod mit kell csinálni, nekiállok. Ha egyáltalán lehetséges az SD kártyás verziódból frissíteni a telepített verziót. Ki lehet cserélni itt is system-et és a kernel-t úgy mint a LE-nél?

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#2136) dethroner válasza interstate76 (#2132) üzenetére


dethroner
veterán

Én írtam is hogy az eszköz media player része kellene nekem és sajnos az nem felel meg az elvárásaimnak.
Ha csak egy olcsó, keveset fogyasztó netezős kütyü kéne, már venném is és nyomnám rá a monitort, de sajnos nem ezt keresem.
RPi-vel meg ugyanott lennék ahol most, vagyis ha filmet nézek mindig a billentyűzethez kell nyúlni ha indítom, megállítom stb. A FHD 3D megy jelenleg is (ingyen) a pc-ről, csak ez szimpatikusabb lett volna a távkapcsoló miatt.
És hogy miért nem veszek komolyabb dedikált lejátszót? Hát pont azért, amiért megakadt a szemem ezeken az S905-ös készülékeken, az ár miatt :) Tizen pár ezret adnék egy távkapcsolható lejátszóért, de 30K vagy még többet már nem.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#2137) interstate76 válasza dethroner (#2136) üzenetére


interstate76
addikt

Nem tudtam, hogy a táv hiánya kizárja az RPi-t. Egyébként az RPi-re telepített OE is irányítható okostelefonos alkalmazással, nem? Az nem jó? Én eddig az összes Kodit/OE-t Yatse-val irányítottam.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#2138) dethroner válasza interstate76 (#2137) üzenetére


dethroner
veterán

Sajnos nem tudom hogy telefonnal lehet-e irányítani, eddig nem mélyedtem bele az RPi bugyraiba, pont az említett távirányítás hiánya miatt. A jelenlegi pc-ről lejátszás is mehetne gond nélkül ha nem volnék lusta és vennék egy vezeték nélküli billentyűzetet és odatenném a kanapé mellé, csak elegánsabb volna egy kis eszköz távkapcsolóval :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#2139) Csicsóka válasza DoItYourself (#2135) üzenetére


Csicsóka
őstag

Lehet SD -verzióból frissíteni, a kerenelt nem is szabad cserélni, mert az SD kernel nem találja meg a rootfs-t az eMMC-n. Csak a SYSTEM-et kell lecserélni.

1. Hálózaton átmásolod az SD system-et a downloads megosztott könyvtárba.

2. ssh-val belépsz a boxba.

Jön pár parancs, nem vészes :D

3. mount | grep /flash

( a mount és grep közti pipe az AltGr és a w)

Mivel itt nekem most SD-ről megy a /dev/mmcblk0p1 eszközön van, neked ha jól emléxem /dev/system lesz, de ezt majd meglátod.

Ez azért fontos, mert az eredetileg csak olvsható módba mountolt FAT partíciót, írhatóvá kell mountolni, hogy másolni lehessen rá.

4. mount -o remount,rw /dev/mmcblk0p1 /flash
Ebben a parancsban kell cserélned a /dev...... a tiédre.

5. mount | grep /flash

/dev/mmcblk0p1 on /flash type vfat (rw,noatime,fmask=0022,dmask=0022,codepage=437,iocharset=ascii,shortname=mixed,utf8,errors=remount-ro)

Már látható is, hogy rw a csatolási mód, tehát lehet írni is.

6. cp -f downloads/SYSTEM /flash

7 reboot

(#2140) gabywap válasza Csicsóka (#2133) üzenetére


gabywap
tag

Szia! Én gyalultam le, egy OE SD -ről futatáskor rá nyomtam a frissitésre és legyalulta az andoidot. :)
De nekem fontos a droid, medrt a TV-m csak azon megy. Sajna a k1 combo-val még se OE se OE nem megy a tuner. De még időm is kevés mostanában ezzel foglalkoznom.

Apropó ha már itt android is van sokan ismerik is jól, hát mit mondjak ha nem látom nem hiszem el ennyi virus még droidon nem láttam, de még csak factory sem segit mert annyira lefertőzte a rendszert, hogy egyből indulnak annyira beégették magukat a rendszerbe. Ez egy COOP-os Navon Mizu 9900ft teló Szoft rá meg nuku gyalulni... Hemzsegnek a trójaik rajta. :)

K1+ S2 T2 - Ustym PRO 4k - Amiko Viper 4k - Zgemma H7S-H9Stwin - U2C Denys H.265

(#2141) vargalex válasza dethroner (#2136) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Az RPi (és elvileg az S905-ös kütyük is) irányíthatók HDMI CEC-en keresztül, azaz a TV saját távirányítójával. A HDMI-CEC-et minden TV gyártó másképp hívja, de ugyan arról beszélünk. Pl. LG esetén SimpLink, Samsung-nál Anynet+, Plilips-nél EasyLink, Panasonic-nál Ez-Sync, vagy VIERA-Link, stb.
Nekem az RPI-n soha nem volt billentyűzet és mobiltelefonos app-al sem használom. Csak az LG TV távirányítójával.
Egyébként Android vonalon a Yatse-ra esküsznek általában az emberek, azzal is nagyon jól irányítható. De nem csak az RPi, hanem minden Kodi-t futtató eszköz.

Alex

(#2142) djnice válasza dethroner (#2136) üzenetére


djnice
veterán

Ahogy vargalex is írta, HDMI CEC, vagy 1500-ért veszel hozzá egy ilyent, én is ezzel használom HTPC-n a Kodit: [link]

(#2143) Csicsóka válasza gabywap (#2140) üzenetére


Csicsóka
őstag

A lányom a telójával járt így. Az ráadásul rootlva jött, az meg még nagyobb rés a "pajzson". Ott nem volt más megoldás, mint az egész újra flashelése. Szerencsére percek alatt találtam rá ROM-ot.

(#2144) Studi22


Studi22
aktív tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném, régóta szemezek egy ilyen kütyüvel.
Amire használva lenne, egy LCD tv okosítására használnám.
NFL meccseket néznék live streamen (720p minőségben) kodiban, eddig laptopom volt hdmi-n rákötve a tv-re, de ez szoba átalakítás miatt már kényelmetlen.
Ahogy olvasom akkor erre mindenképpen ajánlott a 2GB-os változat ramban, ha valakinek van netes streammel kapcsolatban saját tapasztalata azt szívesen veszem.
Köszönöm a válaszaitokat előre is! :R

A világon a legveszélyesebb dolog,mikor a hülyeség szorgalommal párosul.

(#2145) dugesz77 válasza Studi22 (#2144) üzenetére


dugesz77
őstag

Szerintem iptv-zni tökéletesen elég az 1GB ram is. Most néztem egy 1080i IPTV csatornát nézve 380MB ramot eszik cakk-pakk a libreelec.

[ Szerkesztve ]

(#2146) DoItYourself válasza Csicsóka (#2139) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Átlendültem az akadályokon, sikerült a mutatvány, köszönöm az itinert! :R
Csak a rend kedvéért, hátha kell még valakinek, ez volt a sorrend:

1. .img.xz kicsomagolás pl. 7zip-el, SD-re írás Win32DiskImager-el
2. Doboz bekapcsolás, boot OE-be, samba bekapcsolás (ha ki volt kapcsolva)
2a. (egy film elindítása, hogy el ne aludjon)
3. SD kártyáról SYSTEM fájl (~100MB) másolás \\OPENELEC\Downloads könyvtárba (ha kéri a nevet-jelszót, akkor openelec, openelec)
4. Belépés SSH-n pl. putty programmal, jelszó: openelec
5.
login as: root
root@192.168.0.22's password:
##############################################
# OpenELEC - The living room PC for everyone #
# ...... visit http://www.openelec.tv ...... #
##############################################

OpenELEC (community) Version: 6.95.3
OpenELEC:~ # mount | grep /flash
/dev/system on /flash type ext4 (ro,noatime,data=ordered)
OpenELEC:~ # mount -o remount,rw /dev/system /flash
OpenELEC:~ # mount | grep /flash
/dev/system on /flash type ext4 (rw,noatime,data=ordered)
OpenELEC:~ # cp -f downloads/SYSTEM /flash
OpenELEC:~ # reboot

6. Ha minden rendben van, akkor törölhetjük a SYSTEM fájlt az \\OPENELEC\Downloads könyvtárból.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#2147) dethroner válasza djnice (#2142) üzenetére


dethroner
veterán

Vagyis most azt írtad, hogy az RPi milyen módon használható távirányítóval?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#2148) Csicsóka válasza DoItYourself (#2146) üzenetére


Csicsóka
őstag

Örülök hogy sikerült. :)
Dózer alatt kicsit körülményesebb a SYSTEM-hez hozzá jutni, mint Linux alatt (kártyát készíteni, arról másolni), de így is jó megoldás.

A mount | grep /flash sorok nem is kellenek, az csak arra kellett hogy megállapítsd mit kell remountolni.
A második ilyen sor meg csak demonstrálja hogy az addigi ro rw lett.
Megy az amlinuxmedia repo?

[ Szerkesztve ]

(#2149) Danecay


Danecay
őstag

Sziasztok!

MXQ Pro+ -al szeretnék az 1TB-os NTFS winchesteremre adatot letölteni, de az az üzenetet kapom a célmappa kijelölésekor, hogy a kiválasztott mappa nem írható, próbáltam a tároló egy másik partícióját és mappáját megadni de ugyan ez a helyzet. Valahol azt olvastam, hogy FAT 32-re kellene formatálni a lemezt, de a tárkapacitásait majdnem elérő 1TB-os tárolónál adatvesztés nélkül azért ez nem ennyire egyszerű :)
Van valakinek ötlete esetleg?

(#2150) interstate76 válasza dethroner (#2147) üzenetére


interstate76
addikt

Többen is írtunk már neked néhány irányítási módot, ezek hangzottak el:
- hdmi cec
- droidos progik (yatse/kore) okostelóra
- légegér, vagy bármilyen, usb vevős táv, amit felismer

Ez miért nem elég? Azért vennél inkább droidos boxot (ill. azt sem, mert azok meg nem tudják a full hd 3D-t), mert utóbbiaknak van saját távjuk? Sztem ez kb. huszadrangú szempont, ugyanis sokkal jobb eszközökkel helyettesíthető (az enyém távja most is a fiókban pihen, mert ezerszer jobb telóról irányítani, de van egy ilyenem is - ez is agyonveri az összes eddigi mini pécém távját).

(#2149) Danecay Hányas android van rajta? Szerintem azzal is gond lesz, nemcsak a fájlrendszerrel. Próbáld ki FAT-ra formázott micro SD kártyával!

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.