Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53901) Ranagol_5 válasza envagyok (#53894) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Jobb gomb, kompatibilitas es windows98/me mod?
Szerk.: Meg masold be a ddraw.dll-t a system32-bol.

[ Szerkesztve ]

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#53902) Alpi. válasza envagyok (#53894) üzenetére


Alpi.
addikt

DirectX miatt nyavajgott ? Arra van megoldás, system32-be kell egy file-t felülírni.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#53903) envagyok válasza Ranagol_5 (#53901) üzenetére


envagyok
veterán

:))
Ennél sokkal többet próbáltam.
Először dx-et hiányolt, azt telepítettem. Utána is hiányolta. Aztán találtam vmi patch-et erre. Arra nem írt hibát, futott, csak épp nem jött elő a program ablaka.
Aztán végigmentem a kompatibilitási beállításokon, próbáltam újratelepíteni stb stb

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#53904) envagyok válasza Alpi. (#53902) üzenetére


envagyok
veterán

Melyiket mivel?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#53905) Ranagol_5 válasza envagyok (#53903) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Ezzel a patch-el probaltad?

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#53906) kmisi99 válasza siti (#53900) üzenetére


kmisi99
addikt

De a CF kártyát a laptopba hova dugnám? Egyébként van usb-s rs232 kábelem, szóval az lesz a legjobb megoldás. Csak akkor előtte valahogy a norton commandert fel kell floppyn imátkoznom a laptopra.

(#53907) siti válasza kmisi99 (#53906) üzenetére


siti
senior tag

CF-ide átalakítóval a HDD helyére
azt hiszem a norton tudja klónozni magát, de nem emlékszem a másik oldalon mit kell elindítani (mode com1? ami meg dos része)

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#53908) envagyok válasza Ranagol_5 (#53905) üzenetére


envagyok
veterán

Ezzel megy :R

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#53909) envagyok


envagyok
veterán

Még egy hülye kérdésem lenne.
P2-P3-AMD Duron vonalon win98-me-2k-xp vonalon mi a legjobb böngésző?
Explorer csomó oldalt be se hoz, opera 9-es tetű lassú és az se jó, chrome hiányol sse-t...

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#53910) jokeph válasza envagyok (#53909) üzenetére


jokeph
nagyúr

2k-xp vonalon nekem a firefox bevált. ;)

98-me vonalon anno Netscape Navigatort használtam, hogy most használható-e ? :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#53911) flymi válasza r0b3r (#53893) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Miért utánzol? ;] :D
Remélem BH7-ed meg IS7-E is van, mert ha nincs, akkor azonnal szerezz egyet-egyet. :DDD

Am kérdésedre válaszolva, szerintem korhű gépet rittyents belőle.
Én a magam részéről azért vettem meg, mert mint minden gyűjtő és retro kedvelő én is kicsit mazochista vagyok, pedig megfogadtam, hogy s478 előtti cuccokat aztán soha!
Meg azért, mert komplett konfigként jött és az ISA slotok miatt.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53912) bacsis válasza The DJ (#53844) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Az alaplapon nincs integrálva VGA kárta/Dsub csati? ahogy látom a gép hátulján vannak PS2 portok... ezeknék a brand Pentium PRO gépeknél meg (szinte) mindig van Integrált VGA kártya is...
A Riser kártyán az a plusz csati valszeg azért van, hogy ha tele tuszmákolod bővítőkkel, akkor legyen a kártyáknak kakaó mert az alaplapi csti nem bírja etetni...
szvsz a standard ATX táppal is el kell tudni indulnia...
Szóval sztem elsőnek csekkold van-e Dsub csati a gép seggén, ha van akkor monitort rá azt had szóljon... Jahh kéne RAM is... DIMM-EDO kell bele... de elméletileg sípolnia kéne....
ha nincs Dsub és időközben kotortál DIMM-EDO-t bele akkor mehet a bővítő csatiba egy VGA kártya, 1 kártyával plusz táp csati nélkül el kell hogy induljon :R

(#53913) Alpi. válasza envagyok (#53904) üzenetére


Alpi.
addikt

ddraw.dll -t kell cserélni. Utána nekem szépen indul is.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#53914) quailstorm válasza envagyok (#53909) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Opera 10.63. Ez mindenképpen natív.
Lassúságot nem értem. Szerintem AMDK6-2-höz mérten korrektül megy a PH! rajta. De összetett oldalon nyilván nyekk.
Meg még rókázhatsz kernelEx-szel és Opera 11 is lehet kernelex-szel.
De ha fullnatív böngésző kell, akkor nem nagyon van más, mint az Opera. róka 2 állítólag a másik ami még megy

[ Szerkesztve ]

(#53915) frescho válasza arn (#53895) üzenetére


frescho
addikt

Kár. jó lenne találni ami jobban megy. Mondjuk ez alapján nem lehetetlen.

Még két dolog látszik:

A TX 83MHz-en a tuningolt busz miatt odaveri ahol a busz sebesség számít, mint pl. a wolfeinstein esetén. Nem is kicsit, szinte 1:1 megvan a 41 vs 33 MHz. Ahol a memória számít ott viszont előrébb van az Ali . Kérdés, hogy alacsonyabb osztóval, de 124MHz-en ez mennyire csökkene. Valószínű ott már csak 10% alá csökkenne e különbség. Az is biztos, hogy minél éhesebb egy proci/játék a RAM-ra annál hamarabb jön ez ki. Talán AGP-vel még hamarabb, mert az gyorsabb, mint a PCI.

Az én konklúzióm:

MMX alá jobb a TX, nem tudja kihasználni a 100MHz-et, ebben igazad van. Talán AGP-vel, de egy TNT mellé meg sovány az a proci. Egy 500-as K6 mellé viszont SS7 és AGP páros jobb, ha az újabb programokat akarja futtani az ember. A régiekhez meg overkill.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#53916) envagyok válasza flymi (#53911) üzenetére


envagyok
veterán

Hú akkor én is utánzok. :)
Tegnap fedeztem fel ezt a topicot, úgy érzem ideje kicsit bemutatkoznom:
Már a Commodore 64-es időszakban jártam általános iskolásként programozó versenyekre, az elsők között lett C64-em floppyval még Bécsből a határnyitás előtt külön engedéllyel kiutazhattunk 84 körül, Utána jött minden szépen sorban K7-3, slot 1 cerka, aztán fcpga átalakítóval socket370 cerka persze tuning mindnél bejátszott, utána s478 northwood penya, majd egy P35 775-ös lap q6600-val. Az egészen tavalyig kihúzta (xeon plusz ram feltöltéssel). Azóta sok mindent próbáltam, egészen az I5 6600k-ig jutottam, aztán visszaléptem a 1366-os vonalra 6/12-es xeonnal. Ezzel most elégedett vagyok. Videókártya vonalon mindig próbáltam a korban elérhető maximumot kihozni, de a legfullosabb aktuális vga-ra mindig sajnáltam már a pénzt, mert az adott korban szinte mindig elég volt a csúcs alatt lévő vga, hiszen most sem létfeltétel egy 1080ti, pár generációnként cseréltem VGA-t, a vodozás kimaradt valamiért, s3 után rögtön riva tnt, tnt2, majd geforce DDR deluxe, utána geforce 4 ti4600, Asus 6800GT, 8800GTS, HD4870, HD6850, majd GTX960, GTX1050TI, GTX 1060. Mivel kísért a múlt :D ezért most hobbiból illetve kb mázsányi összegyűjtögetett régiségből raktam/rakok össze nagyjából kornak megfelelő gépeket, az akkoriban vágyott elérhetetlen konfigokra:
486, P1 vonalon ugyan van több proci, lap, vga, hangkártya, inkább megelégszem két laptoppal Thinkpad 370C és 760EL, azokon szoktam DOS játékokkal játszani, pl pacmania, tetris. Jó, mert kis helyet foglal, nekem egyelőre bőven elég win95, és win3.1 van rajtuk. A következő vonalak kicsit kevertek, mert sokat gondolkodtam hogy CPU architektúra alapján, vagy foglalat, vagy directx alapján rakjam össze a legerősebb gépeket, illetve még bejátszott az hogy Intel , Nvidia, és ATI vga-val, vagy ezzel is azzal is rakjak össze gépeket.
P2 vonalon jelenleg van egy P2-400-as konfigom creative hangkarival, abba szoktam pakolni riva TNT2, Geforce DDR, Radeon DDR vga-t, sajnos 2db P2-450-est még nem sikerült találnom, mert akkor kicserélném a sima P2B-t a már bezsákolt P2B DS dual procis lapra, abban viszont jelenleg P3-700 van 2db, ami megint kevés (ha már P3):
[kép]

Úgy látom több embernek van itt MSI Pro266TD lapja.
Most építettem köré én is egy szépet, dual P3 Tualatin 1.4 proci, oldalra fújó bordás kocka aranyszínű egyforma cooler (valaki segíthetne beazonosítani :) ) , vga-ból mindig kicsit fiatalabbat rakok bele általában minden konfigba, most x800gto figyel, de volt már benn 8500, 9800xt, X850XT és 3850agp is, és a koronát egy creative 5.25 előlapi bay-os hangkártya jelentette. A leadtek FX5900 sajnos nem ment bele, nem fért el a hűtője, pedig az szép lett volna :(
Bitang vas. Még a kábelek nincsenek elvezetve rendesen, illetve a hűtöket nem túl elegánsan halkítottam.
[kép]

Van még egy másik P3 1.4 tualatin konfig Geforce 4 TI4600-al zalman passzív hűtéssel, abban is járt már Geforce 3 (Nem TI), és Geforce 2 is. Illetve ebben elfér az FX :D
[kép]

P4 S478-ból szintén 2 konfig van, az egyik 875P, 3.2GHz Northwood, és most abban van egy 1950PRO, néha Nvidia 7900GS+, és néha heccből a 3850-es, a másik kicsit érdekesebb, egy RDRAM-os Asus lap szintén 3.2GHz-es Northwood, és egy Asus 6800-as társaságában:
[kép]

775-ösböl is van több opció, az intel D975xbx2 3*CF PCIe pihen, ahogy az ASUS P5N-D, és az XFX 680i LT is. Ott most egy X38-as konfig (X48 hibátlan emberi áron égenföldön nincs :( ) van:ASUS P5E WS PRO, ATI 4870 crossfire kiépítésben, ha majd beszerzek még egy 3870X2-t a meglévő mellé, vagy még egy 4870X2-őt, akkor itt még variálok, de ezt a lapot majd lehet cserélem a pihengető Intelre, mert ahhoz lenne egy QX6800 CPU.
Ide még lenne egy külső összekötő kábeles zalman hűtős X1900XT crossfire rendszer is.
[kép]

A másik 775 egy EVGA 790i 3SLI FTW lap, amit itt jó értékelésű embertől vettem, de kegyetlenül át lettem verve (kitiltották), szerencsére némi idő- és anyagi ráfordítással rendbe tudtam tenni, így most tökéletesen működik, ebben szoktam az alábbi vga-kat csereberélni: 2*GTX295, 3*8800GTX, 2*7950GX2, jelenleg a kényelem és egyszerűség miatt egy db GTX295 megy, mert csak plusz külső táppal tudom üzemeltetni a 3 és 4 GPU-s komolyabb VGA-kat. Sajnos még nem sikerült normálisabb 700+ tápot szereznem. A 7950GX2 QUAD SLI-t is sajnálom nyüstölni, eleve melegedős széria, azokat néha ünnepnapkor beledobom, és játszunk vele 1-2 órát.
[kép]
[kép]

Aztán időnként néha valamelyik konfigot bontom, eladom, vagy ha már besokallok a sok hardvertől pár darabon túladok, de aztán jön a következő kihívás. Illetve van több több darabos kollekcióm középkategóriából is, amiket most nem részletezném ki, de azokat is néha bedobom egyszer-egyszer valamelyik gépbe.

Úgy látom nagyon jó társaság jött itt össze, külön-külön eddig is sokat mindenkit ismertem már innen-onnan, de figyelmetlenségből elkerültem ezt a topikot.
További szép napot, és retrózást mindenkinek.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#53917) flymi válasza envagyok (#53916) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Üdv itt!

oldalra fújó bordás kocka aranyszínű egyforma cooler -> Szerintem az két darab Titan TTC-MS2AB lesz...
Bólints ha eltaláltam. :D

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53918) arn válasza frescho (#53915) üzenetére


arn
félisten

Tuningolva, kicsit szezont a fazonnal... max annyiban erdekes, hogy melyik lappal mit lehet belole kihozni, de nem igazan volt sok ertelme mmxet pakolni egy uj lapba 99 kornyeken. Probaltam a txet a k63+al is, ott is hasonlo jott ki (ott vmi 500 korul ment a tx, 550en az ali) - ehhez a laphoz inkabb v3 passzol a dummy agpjevel, az nvidiakkal sok gond volt veluk, foleg a korai chipverziokkal, eleg bugos volt az agp implementacio.

Ez van becelozva:
Asus p5a
V3 3000
128m ram
K6 3 450

A proci meg hianyzik, az 500as k63+ot lehet nem kellett volna eladni :D de igazabol a p3 700 es a dx4 teljesen jol lefedi a 90es eveket.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53919) envagyok válasza flymi (#53917) üzenetére


envagyok
veterán

Yessss :) :R
Sajnos csak visszavett ventivel halk eléggé, szerencsére a hűtőteljesítménnyel nincs gond.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#53920) r0b3r válasza envagyok (#53916) üzenetére


r0b3r
senior tag

Üdvözlet itt (is)!
Nem semmi gyűjteményed lehet. :R :D

(#53921) frescho válasza arn (#53918) üzenetére


frescho
addikt

Pont a tuning miatt írtam K6-2-őt, mert abból volt azonos órajelen 66 és 100MHz-es verzió is.

Még Savage ami a K6-ra épített budget konfigokban még előfordulhatott. Legalábbis olcsó K6 mellé nem vettem volna TNT-t. Nem is hiszem, hogy "kihajtotta" volna.

https://frescho.hu

(#53922) arn válasza frescho (#53921) üzenetére


arn
félisten

Nekem 99 mar az intelrol es az nvidiarol szolt, ez a k6 inkabb az alternativ valosag lenne, meg a k7 elott kozvetlenul. 3dnowal nem volt rossz, nvidia tamogatta.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53923) alvaro válasza frescho (#53921) üzenetére


alvaro
senior tag

Nekem volt K6-2 mellett TNT. 2-M64. Az is olcsó volt legalább. A Riva128-nál azért még sokkal jobban húzott :D

De volt mellette később GF2 GTS is. Az alá viszont "hamarosan" csúszott is be a Palomino. Annyi sebességelőnye mondjuk volt gyér procival is, hogy akkor is vitte, amit a TNT, ha feljebb rángattam a színmélységet és/vagy a felbontást.

De aláírom, hogy elég szedett-vedett avagy alternatív volt, ki hogy értelmezi. Én inkább szükségszerűségnek, egyszerre nem bírtam váltani a teljes gépet.

-------

Asztalon 486-osok különböző összeállításban, hol PCI, hol VLB. Találtam ma egy jó állapotú MSI SiS496-os lapot is (csak PCI), még működik is, egy ilyesminek mindig örülni kell, ez a kor egyre ritkább már.

Illetve itt a vinyó-szappanopera következő felvonása, hétvégén eljátszottam vele. Tovább toltam a határokat. Valódi 386 alá disk manager nélkül nem megy be a 4G-s vinyó, de a cache-es 486SLC lapom bizony megeszi, csak a 486/FX alá megreparált második partíció - az nem látszik. Viszont úgy tűnik, ezen kell partícionálni és formázni az ilyen DOS-os vinyókat, és akkor jó lesz a későbbi gépeken is, beleértve a többi 486-ot. Persze azért ehhez még kopognom kell, mert 430/440FX-ben pl. még nem próbáltam. De az kellemes, ha ugyanazok a demók és benchmarkok futtathatók szinte minden gépen, úgyhogy törekszem rá. A 386-okkal meg majd lesz valami. Pl. azokhoz is készítek valami jó kis oldschool gyűjteményt, az olyasmit, amihez reménytelenül lassú, meg simán lehagyom, és akkor nem olyan kevés az a fél GiB.

[ Szerkesztve ]

(#53924) bacsis válasza envagyok (#53916) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Üdv a klubban a kommentedet ON-ra átraktam, hiszen abszolút témába vág :) Persze a GTX200-as szériát meg a Radeon HD4870X2 témát még tényleg nehézkes retro-nak nevezni nálunk, de mi egy elég kötetlen társaság vagyunk, és sokszor tényleg mindenféléről beszélgetünk, akár újabb vasakról is :)

(#53925) arn válasza alvaro (#53923) üzenetére


arn
félisten

Sdkartya olvasoval en 32gs kartyat szoktam hasznalni :) csinalok egy vm gepet, felinstallalom a kivant oprszt floppy, cdisokrol, egy megfelelo mereture allitott vhdbe (pl regi gepehez doshoz fat16 500m). Egy proggival kinyomom sdkartyara, utana ez aktiv, stb. Csak ra kell masolni a szukseges cuccokat, amit hasznalni akarok. Be az atalakitoba, es mukodik. Igaz a legregebbi lapom a 93as 3/486.

A modszer remek, ket helyzetben volt gond az sdkartya ide atalakito:
Asus p2b - vmiert nem latja a bios, nem igazan tudom miert, a p3b frankon mukodik, es a sokkal korabbi lapokkal is.
Asus sis471nel a 2.1es lappal minden ok, a 2.0asnal a bios latja, de az fdisk nem...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53926) Alpi. válasza arn (#53922) üzenetére


Alpi.
addikt

Nekem a leo-rol ! :DDD

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#53927) frescho válasza arn (#53922) üzenetére


frescho
addikt

A K6 széria és az M2 nekem is kicsit "alternatív valóság" Mondjuk furcsa, hogy kimaradt, de pont akkor 9 hónapot voltam külföldön. Amikor elindultam tombolt az MMX láz és a gépemben nem volt ideje megmelegedni 1 procinak se. Pár hónap, talán 1 év alatt volt ott K5, 6x86, sima pentium, K6 jött az 166MMX 250MHz-en. 1 hónap után a komplett MMX-es gépet mindennel együtt eladtam, csak a CD író maradt meg belőle. 486SLC mellől néztem ahogy megjöttek a Celeronok és Karácsonyra már 300A-t vettem BH6-tal a külföldön megspórolt lóvéból.

Barátaimnak akik ezt nem engedhették meg vettünk k6-2 és 3-mat 500Mhz-re húzva. A 300A szintjét így hozták, de az 450-re tuningolva lenyomta a SS7-et. Persze sokkal olcsóbb volt nekik, mint a lap, RAM csere.

Szóval otthonra kimaradt, de nem is bántam a BH6 sokáig megmaradt.

https://frescho.hu

(#53928) arn válasza frescho (#53927) üzenetére


arn
félisten

Otthonra nekem se volt sose... meg akkor probaltam, amikor mmxem volt, es volt nemileg magasabb orajelu k6, de annyival gyengebb volt annal is fpuban, hogy sose fordult meg kesobb a fejemben. En is 6x86 p166+, p166mmx, p200mmx, c300a, c366, c566, athlon 1200 stb vonalon mentem tovabb. A 6x kivetelevel mind tuningolva persze :)

Sok demoban eleg jol rarepultek mar 96 kornyeken is az fpura, ezek 6xen is slideshowk voltak.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53929) frescho válasza arn (#53928) üzenetére


frescho
addikt

6x86 L-em vol és meglepően jól tuningolható volt. Lehet mert IBM mgának leválogatott néven adta vagy csak belenyúltam. 2x 66 helyett ment 2x75-ön. 2x83-hoz már rendesen feszelni és hűteni kellett, de igencsak szedte a lábát. Már quake-ben is majdnem felért a 150MHz-es Pentiumhoz, pedig annál sokkal olcsóbb volt. Ha meg nem FPU intenzív volt, akkor száguldott. A K6, majd a tuningos 166-os MMX persze földbe döngölte, de valami 10k körül vettem kéz alól.

300A után maradtam Intel vonalon. Még 1GHz-es Coppermine is volt benne. Aztán jött a Tualatin, de az már sógorom gépében ment évekig én meg ugrottam egy 2000 PR-es Thortonra. Persze jól megmoddolva Bartonná. Aztán jött a 939 ami ütött nem is kicsit.

De aleg emlékezetesebb amit mindig emlegetek az egy TI 486DX2 80 100-on járatva 5V-on. VLB, válogatott kártyákkal. Az volt az igazi budget bombázó.

Ma már egy gépet 3-4 évig használok...

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#53930) arn válasza frescho (#53929) üzenetére


arn
félisten

Nekem meg az elso szerias 6x volt, nah az melegedett rendesen :D asszem vmi 3.5von ment. Nem tulzok, ha azt mondom, hogy az egyfazisu vrmet a haz oldalan ki lehetett tapogatni. Azon mar tuningolni nem igazan lehetett.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53931) RexMaximus válasza envagyok (#53916) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

A legjobb helyen vagy, itt csupa hasonlo nemnormalis ember van :D

Valamit is szoktal a konfigokkal csinalni (pl. jatek?), vagy csak a vas szeretete miatt retrozol?

(#53932) RexMaximus válasza frescho (#53929) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Az olyan 6x86-os procik kore epitettunk mi is budget komnfigokat, kornyezetben kb mindenkinek az volt :D

Valoban ar ertek aranyban jelentos elteres volt ennek a procinak a javara. Hasznalt piacon meg meg olcsobbak voltak :)

(#53933) kmisi99 válasza siti (#53907) üzenetére


kmisi99
addikt

Na majd utána nézek, sajnos ha jól emlékszem nem standard ide a laptopban lévő hdd hanem még valami saját szabvány. De köszi a nortonos megoldás jónak tűnik.

(#53934) Tothg86


Tothg86
tag

Nemrég bukkantam rá a Black MIDI fura világára. Egy retro gép, de főleg retro hangkartya boldogulna valami szolidabb darabbal?

(#53935) quailstorm válasza Tothg86 (#53934) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Semennyire.

Retro hangkártya jó esetben is General MIDI. Ezek a bolondságok meg General MIDI2 vagy még más. Tehát eleve a hangkészlet kicsi. És értelmezni meg mappolni se tudja az utasítást, el kell dobni.

Aztán polifónia.
MT-32 8 csatorna 1 ritmus.

AWE 64 16 csatorna 64-es polifónia.
SC-55 16 csatorna szintén.

Most megnéztem SC-55-ön, nagyon hiányosan játssza le. Ehhez szerintem csak a szoftmidi a jó, bár nem tudom egy mai sequencer milyen.

Ha megnézel egy Lee Jackson - Bobby Prince szerzeményekből álló csomagot, akkor láthatod, hogy nagyon jól kellett játszani a korlátozott erőforrásokkal, hogy azt a hihetetlen színvonalat tudják tartani.

[ Szerkesztve ]

(#53936) frescho válasza RexMaximus (#53932) üzenetére


frescho
addikt

A PR200-as MX-et sikerült 200MHz-en járatni ebben a tesztben. Úgy már egész frankó, még a sima Pentium 200-at is beéri quake alatt.

Közben a tegnapi 486 is alakult. Az elemtartó alatt volt korrodált. Azt kijavítottam, azóta nem felejti el a beállításokat. De azóta nem ismeri fel helyesen a CF kártyát. Ami azért vicces, mert a merevlemezeket meg igen. Ez a tipikus WTF kategória.

https://frescho.hu

(#53937) DarthSun válasza frescho (#53936) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

(#53938) The DJ válasza bacsis (#53912) üzenetére


The DJ
addikt

Nincs sajna a seggén DSUB, úgyhogy próbáltam betenni egy PCI-os S3-at és ramokat is, de semmi reakció a proci melegedésén kívül. Feltettem a kérdéseimet Facebookon is a hazai retro csoportban és rögtön ki is okosítottak, hogy a lap nem is fog indulni a 3. tápcsati nélkül, ott kap még a rendszer +3V-ot, enélkül esélytelen. Tehát az ATX-es megoldásom befuccsolt. De aztán jelentkezett egy tag, akinek vannak ugyan modellszámban eltérő, de mégis szinte ugyanilyen IBM masinái és az egyik halott lapos, abból lehet sikerül megboltolni a tápot, ami elvileg passzolni fog. Meg közben úgy néz ki veszek még tőle 1-2 ilyen 486-P1 körüli IBM PC-t, mert olcsón adja őket, aztán majd jövök beszámolni melyikkel mire jutottam :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#53939) alvaro válasza frescho (#53936) üzenetére


alvaro
senior tag

Egyik CF kártyát se? Csak mert nemrég P3B-F állt neki itt finnyáskodni, másik kártyával jó.

(#53940) envagyok válasza RexMaximus (#53931) üzenetére


envagyok
veterán

Mindegyik konfigon korhű játékok futnak, amiket még régen beszereztem. Most játszom újra őket.
Nem is gondoltam volna hogy pl Quake III-ban még ekkora mozgás van, több száz szerveren nyomják. A teljesség igénye nélkül :
Stunt GP, Re-Volt, Call Of Duty 1,2,4, Battlefield 1942, 2, Colin McRae rally, Dirt, Crysis, Far Cry, Mafia, race driver grid, stb.
A játékok mindig arra a gépre vannak rakva, ami korban legjobban megfelel, kivéve ha azon túl lassú.
Néha szoktunk fiammal haverokkal házi versenyt csinálni, néha csak tesztelgetek velük játékot, vga-kat, pl végigpróbálom a korban beillő vga-imat, melyik a leggyorsabb, szóval így elbaromkodok.
Néha rámjön a tuningolás, akkor azzal szórakozok.
Ilyesmik.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#53941) GEIL válasza envagyok (#53940) üzenetére


GEIL
addikt

Quake III-at a mai napig nyomom ( 1998 óta ) ....és igen, nagy élet van a szervereken...sokan tolják a különböző "mod"-jait, amikhez már szinte kiváló netes kód tartozik és jól játszható.

1.
-Celeron 366A (@550)
-128 Mb RAM (SD100)
-3Dfx Voodoo3 2000 16 Mb

2.
-Celeron2 633 (@965) - PIII 933 (@1052)
-512 Mb RAM (SD133@150)
-nVidia GeForce2 mx400 32 Mb

3.
-Athlon 64 2800+
-2 Gb RAM (DDR400)
-nVidia GeForce4 ti4200 / GeForce 6600 GT / Geforce 7600 GT

4. jelenlegi konfigom :P

Csak azért irtam le hogy miken játszottam, mert még az athlon64-en se volt annyira fluid és patent a játékélmény mint a mostani konfigomon.....értem hogy korabeli gépen futtatva az igazi....de innen nézve már gyengék hozzá azok a gépek.....bár igényfüggő. :R :R :R

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#53942) arn válasza GEIL (#53941) üzenetére


arn
félisten

A q3 99ben egesz jol futott a korabeli jobb konfigokon, korabban inkabb az volt a tendencia, hogy fole lottek az igenyeknek, es a hwek egyket ev alatt behoztak. A jol futott... ertsd 30fps, a dos korszakban 10-20fpsre mondtak ugyanezt (sokan meg 10fps korul nyomtak). A mai igenyek vannak elszallva, hogy minden 100fps+ legyek 4kban, max felbontassal.

Az egyes gep jobbfelenek szamitott megjeleneskor, a kettesnel mar kb ket eves volt a q3.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53943) frescho válasza alvaro (#53939) üzenetére


frescho
addikt

Vasárnap még jól látta őket.

DarthSun: Nem semmi!

https://frescho.hu

(#53944) envagyok válasza GEIL (#53941) üzenetére


envagyok
veterán

A konfigokat nézve értem miért nem volt fluid.
Azért egy cerkán, illetve egy alsó, legjobb esetben középkategóriás vga-n mérve nem csoda.
Nekem a P3 gépekre van telepítve, azaz P3 1.4 GHz+512MB sd133+Gefurce 4 ultra, Illetve 2*P3 1.4GHz+2GB CL2 ddr400+X800. A játék 2000-ben volt vásárolható, ezért a P2 és a Voodoo nem igazán jó neki. Nekem a fenti konfigokon sose megy be 60fps alá. Szerintem itt cpu limitek is vannak, én is ledöbbentem mostanában, hogy mekkora különbség van egy közepes celeron és egy csúcs P3 között.
Úgy pattog a korabeli oprendszer, mint most a win10-em a 6*4GHz I7 alatt. Nem csak a sebesség számít, hanem a cache, Ram késleltetés.
Illetve nálam annyi előny van még, hogy szűz oprendszeren csak pár tesztprogram és 4-5 játék van, semmi másra nincs használva, azért egy korabeli oprendszer pár hónap alatt sokat tudott amortizálódni.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#53945) envagyok


envagyok
veterán

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#53946) r0b3r


r0b3r
senior tag

Sziasztok! Tudom, hogy itt szitokszónak számít az öszvér Amptron alaplapom,de hátha tudjátok a megoldást. AT házban, AT tápról szeretném használni ezt a lapot, de nem tudom elindítani. Egyelőre még csak ház nélkül próbáltam a tápról, be is kapcsol, procihűtő felpörög, de se kép, se hang. Ezután átkötve ATX tápra, tökéletesen működik. :DDD Mit felejtek el vajon? Manual szerint csak dugjam rá az AT tápot és kapcsoljam be...köszi. Erre utaló jumpert, amivel esetleg kapcsolni lehetne AT/ATX között, egyelőre nem találtam. Tápon a feszültségek jók, másik lappal működik. :F

(#53947) laskr99 válasza r0b3r (#53946) üzenetére


laskr99
addikt

Jéé ilyen lapom van kb bios chip nélkül. PII 3000 az enyém.

[ Szerkesztve ]

(#53948) GEIL válasza envagyok (#53944) üzenetére


GEIL
addikt

Egyet értek...sajnos a celeron nemvolt nagy szám alapon hagyva...maximum tuningolva lehetett használni komolyabb dolgozhoz, de sajnos abban az időben a "teljes értékű" PIII-ak nekem drágák voltak......meg is lepődtem amikor később tudtam szerezni PIII 933-ast és 133 helyett 150 es fsb-vel járatva jobban ment mint amit előtte bármit próbáltam, persze az 512 Sd RAM is 150-en ment vele cas "2-3-2" ben és stabil volt...AGP és PCI is bírta a többletet....sajnáltam is eladni de akkorát fogtam rajta hogy kb 2x annyiért vitték el mint amit ért cakk pakk. :O :o :R viszont Quake3-hoz jó volt és érzésre is stabilabb volt az fps játék közben.....fények meg robbanások és akár 15 játékosnál is stabilabban tartotta az fps-t és a minimum fps főleg 2X annyi lett mint előtte a Celeronnal. :R

Szóval hiába 20 éves a Quake3 Arena.....mai napig játszom vele és fogok is a jövőben....jó most fullHD 8XAA és 16XAF minden fullon...rakat textura patch és mod...dinamikus árnyékok...stb stb.

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#53949) envagyok válasza GEIL (#53948) üzenetére


envagyok
veterán

Persze a texture packok és modok megdobják a gépigényt, a mafia is simán elfut gyári állapotban gef4-5-6-on P3-al P4-el, de ha már berakok 1-2 látványjavító packot, egyből 512MB lesz a minimum vga memória, és Geforce 8800-9600 a minimum vga. Plusz Core2 proci 3+ GHz
Ezen sokat őrlödtem, hogy látványjavítozzak, vagy gyári állapotban használjam a gamékat, de a végén arra jutottam, hogy a retro gépben max hivatalos patchet és magyarosítást rakok, addig a napi használatú gépemre, ha arra vágyok, felrakom moddolva.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#53950) GEIL válasza envagyok (#53949) üzenetére


GEIL
addikt

125 fps alá így se jön szerencsére....de ha neten játszok és nem csak "lézengek" akkor minden textura kikapcsolva, minden +fény és robbanások kikapcsolava, de marad a FullHD felbontás a 8XAA és 16XAF, viszont jobban tudok teljesiteni mert látok "mindent" és nem jön az fps-em 250 alá.....bár van amelyik szerveren a "/com_maxfps 125" a standard beállitás......de annyi baj legyen....LAN-on vagy fiammal játszogatva persze minden effekt és csillivilli textura be van kapcsolva. :R :o ;] :U

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.