Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53501) DarthSun válasza RexMaximus (#53486) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az első XP SP1 telepítésem Thunderbird procival - csontra fagyott, sokáig inkább a 98- at használtam. Win2000- et később próbáltam ki, azt kedvelem végülis. Aztán az XP SP3 már szépen ment.

S370- re a FalconRock hűtők jöttek be.

(#53487) nakos1212 : ja, de ott a dual a lényeg

(#53488) jokeph : NT4- től agyf...t kaptam, 2000 bejövős mint fentebb is említettem

Tua PIII + R9800- al Win98 alatt még az UT2004 is elég jól fut, ennél erősebb játékhoz meg Barton vagy P4 kell, azokkal meg jól megy az XP, mondjuk 2GB rammal az SP3 is csodásan muzsikál.

(#53502) r0b3r


r0b3r
senior tag

Van itthon egy eredeti Win NT 4.0 cd-m is a 98SE mellett... azt kéne felrakni a napokban frissen összerakásra váró gépre.
Szerintetek milyen a driver támogatottsága? USB, sata, ssd, voodoo II, Rage, stb... Játékok gond nélkül futnak rajta? 1-2 youtube-os videót látva talán nem olyan problémás. :DDD

(#53503) quailstorm válasza r0b3r (#53502) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Driver támogatottság abszolút nulla.
Plug and play nincs.
Játékra meg nem ajánlott. Directx3.0 a max, meg a béta 5.0 a 2000-ből. Ezen kívül OpenGL.

Szóval ha nincs hivatalos támogatottsága a cuccaid közül mindnek, felejtsd el.

(#53504) arn válasza frescho (#53489) üzenetére


arn
félisten

Nem terek ki... egy magon hasonlo, tobb magon jobb. De nehogy mar 2018ban az egy magos teljesitmeny legyen fontos. A hwes dolgok mar csak hab a tortan, es ez a lenyege, csak a c2d mar nyers teljesitmenyben sem jobb, semmilyen szempontbol sem.

De reszemrol mar hozzaszolasban leirtam, amit akartam, nem kivanok tobbet hozzafuzni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53505) arn válasza DarthSun (#53482) üzenetére


arn
félisten

A tuahoz siman xp... amikor megjelent 256m volt a tipikus. Fel lehet tenni az eredeti xpt is, mi a gond vele?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53506) r0b3r válasza quailstorm (#53503) üzenetére


r0b3r
senior tag

bíztató... :DDD akkor marad a 98SE

(#53507) quailstorm válasza r0b3r (#53506) üzenetére


quailstorm
nagyúr

NT4.0 egy atomstabil munkaállomás és szerver OS volt, nem játékgép. Teljesen másra való, viszont oda meg mérföldekkel jobb, mint egy DOS alapú förmedvény.
Felhasználóbarátsághoz viszont legalább W2K kell.

(#53508) r0b3r


r0b3r
senior tag

Más kérdés. Aki használt már 2db Voodoo II-t SLI-be kötve. Két teljesen egyforma típusú kártya kell hozzá, vagy lehet különböző gyártótól is? (pl Diamond, Inno3D, stb. ) Memória méret is lehet különböző? Mondjuk pl egy Creative 3D Blaster 8Mb és egy Diamond Monster 3D V2 12Mb-os kártya megy SLI-ben?

(#53507) quailstorm

Épp a híres stabilitása miatt merült fel az ötlet. :DDD

(#53509) IO.sys


IO.sys
őstag

Sziasztok! Ez az egyetlen aktív topik a témában, ahogy látom. LGA1156 játszik?

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#53510) Ranagol_5 válasza IO.sys (#53509) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Haaat.. tudja fene, en azt azert kozel dem erzem meg retro-nak.

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#53511) IO.sys válasza Ranagol_5 (#53510) üzenetére


IO.sys
őstag

Én se, de nincs aktív topik, ahol LGA1156 tuningról lehetne beszélgetni.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#53512) DarthSun válasza arn (#53505) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Sima SP nélkülit ? , nem használtam, SP1- es szépen felment, aztán a végén befagyott. Csökkentett módban sem leltem mi az oka. SP3 jól megy most is, bár fentebb írtam, AM2- őn logikailag megborult. Nem nyomoztam benne mi volt a bűnös, az újratelepítés egyszerűbb egy be nem lakott próbarendszer esetén.

(#53513) zoltanz válasza DarthSun (#53512) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Én maradtam az XP SP0-nál, van olan fürge sztem mint a Win2000. Lehet egy csöppet több RAM-ot használ, (30-40MB) de az annyira nem lényeg. úgyis több megy bele ebből a gépbe.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#53514) r0b3r válasza IO.sys (#53509) üzenetére


r0b3r
senior tag

A "legmodernebb" gépemben LGA775-van... úgyhogy én nem tudnék mit hozzáfűzni. :DDD

(#53515) IO.sys válasza r0b3r (#53514) üzenetére


IO.sys
őstag

Elgondolkodtam a 775-ön, amikor megtudtam, hogy dual cpu-s lap is van :)

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#53516) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Próbáltam egy MX440-et meg egy S3-at a TUSL lapban, de kisípolta. Most egy MX400 megy benne, amíg felmegy a gépre néhány program meg 1-2 játék, aztán majd remegő kézzel veszem kézbe és teszem a slotba ezt:

Igazából csak emiatt készült el ez a gép, na meg a tucatnyi hűtő miatt, hátha egyszer lesz kedvem és időm csinálni egy összehasonlító cpu cooler tesztet. :D

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53517) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Közben rájöttem, hogy miért tettem anno parkolópályára az egyetlen görgős egeremet. Csak vízszintes irányban hajlandó lekövetni a mozgást, függőlegesen nem. :(
USB port bővítés kell.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53518) zoltanz válasza flymi (#53516) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Szép darab, ha tuning is lesz, én a ventilátorokat külsőleg táplálnám árammal, ne a kártyáról.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#53519) flymi válasza zoltanz (#53518) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Indokolnád kérlek?

Kingston Data Traveller DT100G2 pendrive-ot hogyan kéne felismertetni a win98-al? :F
Drivert akar telepíteni hozzá, de a listából amit feldob egyik sem megfelelő hozzá.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53520) laskr99 válasza flymi (#53519) üzenetére


laskr99
addikt

Ehhez nekem Sanchezsa adott drivert mert nekem 2 pennel is talált drivert feleakta majd semmi nem történt. Egér felrakta ment majd semmi. Van valami univerzális neki.

(#53521) frescho válasza flymi (#53519) üzenetére


frescho
addikt

nusb-ra keress rá. Első találat nál van 98 és 98SE driver is: [link]

https://frescho.hu

(#53522) flymi válasza frescho (#53521) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ez egész jó lehet, már csak a netkábelt kellene valahogy odavarázsolni a konfighoz.
Nincs network kártyám... :W Lehet van egy valahol, de azt nagyon elástam, mert "úgysemkellazmár".

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53523) laskr99 válasza flymi (#53522) üzenetére


laskr99
addikt

Esetleg a HDD-t átrakni másik gépbe, rámásol majd visszarak?

(#53524) flymi válasza laskr99 (#53523) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ez egy sokkal jobb ötlet. Eszembe se jutott volna. :B

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53525) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Csak össze kellett dobnom a másik gépet. Mi az nekem... :D
Estig csak elvégzek a telepítgetéssel.

zoltanz: Nem lesz tuning, csak ki akarom próbálni a kártyát, hogy megy-e, illetve 1-2 játékkal is.
Amúgy hogy lehetne a ventiket nem a kártyáról meghajtani? :F

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53526) laskr99 válasza flymi (#53524) üzenetére


laskr99
addikt

Akinek X dolog nincsen épp annak kreatívnak kell lennie :D

(#53527) flymi válasza frescho (#53521) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nem akarja letölteni, letöltési hibát ír... :U

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53528) jokeph válasza flymi (#53527) üzenetére


jokeph
nagyúr

simán lejött mindkettő. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#53529) arn


arn
félisten

Ket uj szerzemeny :) gus pnp, roland mpu-ipc (intelligens midi vezerlo)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53530) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Lassan arra kényszerülök , hogy a Giga P4 -m használjam és az a gondom, hogy a mostani TV-men nincs DVI csak HDMI port, a GeCube kártyámra DVI-D to HDMI kábel megfelelő lesz? (4k TV-hez szeretném csatlakoztatni, csak torrent futna rajt, max még net 1-2x míg a gépem egy alkatrésze szervizbe lenne küldve) Kivitelezhető így ?

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#53531) flymi válasza jokeph (#53528) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Akkor balfac vagyok. A 1150-re lejött nekem is, 478-nál letöltési hibát írt ki két linkre is.
Na mindegy. Leszedtem, átmásoltam pendrivera, onnan az IDE csatis HDD-re. Mindjárt hozzácsapom a TUSL laphoz. Végül is csak 3 konfig kellett hozzá. :D

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53532) RexMaximus válasza arn (#53529) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Szepek, milyen egzotikus gyujtemenyed lesz igy a vegere :)

Miben gyokeredzik ez a vonzalom a hengkeltok (jobban belegondolva a kelto elott allnak de mindegy :D ) irant?

(#53533) jokeph válasza flymi (#53531) üzenetére


jokeph
nagyúr

Az derék. ;]

P II-P IV korszakban rengeteg hasonló mókában volt részem. :))

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#53534) arn válasza RexMaximus (#53532) üzenetére


arn
félisten

A 486ba megy a midikartya, a rap10 kikerul egyelore - a ket hangmodulhoz (mt32, sc55) praktikusabb es jobb. A dos aranykorat igy minden szempontbol le tudom fedni midihez - gus, opl3, mt32, sound canvas, gmidi.

A gus pnp tartalekba lesz :) nincs kulonosebb vonzalom, ugyanugy a komplett gepek tartozekai, csak finomitok a konfigokon. A 486 lassan tobbet er, mint a modern gepem :D

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53535) laskr99


laskr99
addikt

Van aki szokott bolhapiacra járni? Lehet értelmes dolgokat találni ott?

(#53536) RexMaximus válasza arn (#53534) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Hangartyakban csak addig jutottam, foleg akkoriban, hogy legyen hang :). Ezek kimaradtak nekem elvi szinten is.

Akkoriban a gyakorlatban volt aki ilyen gepet rakott ossze, ennyi fele hangkartyaval? Milyen celbol ha igen (gondolom fejlesztesek meg zene lehetet de mas?)

(#53537) MaxxDamage válasza laskr99 (#53535) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nálunk inkább ez régebben volt jellemző, de most sem kizárt a sok PC-s cucc, szóval a válasz: Igen, lehet. :K

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#53538) DarthSun válasza MaxxDamage (#53530) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

FHD tévén biztosan megy, 4K- n nemtom, de ott is mennie kell, max csak FHD felbontás lesz. Valamint a 4K-oldvideo kapcsolatba belekeverhet a HDMI verziója, de gondolom a TV HDMI- je kompatibilis visszafelé a régebbi verziókkal.

(#53539) MaxxDamage válasza DarthSun (#53538) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

UHD felbontás bőven sok lesz egy ilyen kártyának még csak alap felhasználásra is. FHD ha elmegy...majd kiderül. Közben néztem és lehet inkább az Adaptert választom és HDMI to HDMI kábellel kötöm össze a TV-t és kártyát. (ez jobb megoldásnak tűnik) :R

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#53540) zoltanz válasza flymi (#53525) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Másik ventivel hűtöd ami megy molexről, vagy alaplapi 3 pines csatlakozóról.
Én úgy vettem észre a hűtők is a kártya fesszabályzóját terhelik, persze ez nem tuti tipp.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#53541) r0b3r


r0b3r
senior tag

Érkezett egy működő 386DX-40 alaplap, proci, memória. :DD :DD Csak az alaplapi elemet kellett kiforrasztani ebből is, ahogy pár hete egy 286-ból. Már kezdett kifolyni.
Milyen alkohollal szoktátok megtisztítani a nyákot? Régebbi kommentek között mintha olvastam volna valami citromsavas tisztításról. :U

(#53542) frescho válasza laskr99 (#53535) üzenetére


frescho
addikt

Lehet. Eddigi tapasztalatok:

Időben ki kell érni, de hogy mi a jó idő az néha teljesen random. Ha lelkesnek látnak, akkor szorzódik az ár. Alkudni kötelező, 500-ért máshol is van kazetta 1000-ért 5 darab már jobban hangzik. Más alkujába nem szólunk bele. Az hogy mi működik nem a kinézeten, hanem a szerencsén múlik.

RexMaximus: Korabeli hangkártya árakat nézve ritka lehetett egymás mellett AWE32 és GUS, elég volt az egyikre összeszedni a pénzt. De ha az alsóbb kategóriát nézed, akkor egy Ace-SB16 páros sem volt olcsó.

r0b3r: Akkuból kifolyt lúgot tudod citromsavval vagy ecettel közömbösíteni. Ez utóbbi nekem bevállt, csak büdös, mint a fene. Passziválás után akár vízzel is moshatod, csak jól szárítsd ki. Alkoholból az izopropilt és sima 70%-ost is használok.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#53543) arn válasza RexMaximus (#53536) üzenetére


arn
félisten

Alapvetoen nekem is egy kartyam volt, a gus classic melle kerult kesobb egy sb16, mert eleg sok gond volt a gussal a jatekoknal - ez kb olyan 97 korul tortent. Ezutan amig isabusz volt, mindig az volt a masodlagos kartya (live, audigy volt talan az utolso).

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53544) flymi válasza zoltanz (#53540) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Valami nem kóser.
Betettem az ATI-t, első indításra csak az egyik chipen pörgött fel a venti, fél perc után magától leállt a gép.
Második indításra betölt a win, ismeretlen hardver, kiválasztom a szabványos pci vga-t, monitort is ismeretlenként kezelte, drivert telepít. Másodikra elvileg felment, kérte az újraindítást, restrat de fekete a képernyő. :U

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53545) r0b3r válasza frescho (#53542) üzenetére


r0b3r
senior tag

Ecetnél van valami kikötés, hogy milyen lehet? Hány százalékos vagy ilyesmi...

(#53546) frescho válasza r0b3r (#53545) üzenetére


frescho
addikt

Sima fehérecet. Borecet vagy gyümölcsecetet én nem használnék. 10%-os tökéletes, 20%-os hatékonyabb, de tovább kell öblíteni a lapot. Amikor leöntöd pezsegni fog. Kicsit hagyd, fogkefével vagy finom rézkefével lehet tovább pucolni. Ha olyan helyen van, hogy befolyhatott a lúg mondjuk a ROM alá, akkor lehet, hogy érdemes kivenni a foglalatból az IC-t (jelöld meg, fényképezd le az eredeti pozíciót ha bizonytalan vagy) mert alá is marhatott és a fogalalat is kaphatott belőle. Párszori finom ismétlés után sima csapvízzel le tudod mosni, közben megint jöhet a finom fogkefe. Ha ez megvan akkor szárítsd 1 napot, IC vissza és hajrá. Száradás gyorsítható hajszárítóval, de ritkán szoktam ilyet tenni.

Van olyan aki simán átmossa valamilyen folyékony szappannal a kártyát. Én csak a házakhoz vagy a végső stádiumos lapoknál szoktam WU2-őt bevetni. Zuhanyos öblítéssel a végén. Ebben persze benne van az, hogy lekjönnek a cimkék, de egy atom ocskos lapnál ami már nem ad életjelet már mindegy és egy ilyen mosás után már találtam meg szakadt vezetősávot amit addig nem is láttam a mocsoktól.

JA és ahogy írom érzem az orromban az ecet bűzét. Szóval érdemes olyan helyen csinálni hogy a női családtagok ne mondjank kígyót-békát rád.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#53547) r0b3r válasza frescho (#53546) üzenetére


r0b3r
senior tag

Annyira azért nem koszos, mint a 286-oson volt az elem környéke. Ott alkohollal mostam le és fogkefével, de az már elfogyott. Igaz annál elmaradt a végén a vízzel mosás. Tuti nem mertem volna megcsinálni. :DDD

Ennél a 386-nál szinte nem is látszik semmi a lapon csak az elemen jelent meg egy kis fehér oxid.

(#53548) frescho válasza r0b3r (#53547) üzenetére


frescho
addikt

Akkor csak kapd le. Izomból ecetezni akkor szoktam amikor már látszik ahogy eszi a lapot. Szépen alkohollal elmosod és kész. Kerestem gyorsan egy videót, hogy mire képes az ecet: [link] Elmosni azért kell, mert a lúgot savra cserélni nem jó bolt csak addig amíg passziválják egymást.

https://frescho.hu

(#53549) r0b3r válasza frescho (#53548) üzenetére


r0b3r
senior tag

Akkor inkább alkoholt szerzek a gyógyszertárból...az biztonságosabbnak hangzik és ha jól értem után vízzel mosni sem szükséges. :)

(#53550) snecy20 válasza arn (#53529) üzenetére


snecy20
veterán

Mennyibe volt a Gravis ha megkérdezhetem? :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.