Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54801) DarthSun válasza Spec (#54796) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem mindenki osztja ezt a véleményt, szubjektív :)

(#54797) snecy20 : szemléltetőnek ok, a GeForce pedig már nem olyan sötét mint a TNT, de látszik mire utaltam.

(#54802) Ranagol_5


Ranagol_5
senior tag

Azthiszem a mai egy boldog nap. Nem is irok tobbet, a kepeken latszik minden. :)

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#54803) envagyok válasza Spec (#54793) üzenetére


envagyok
veterán

Azért rakom mellé, mert így is lassan 10 retró gépem lesz, és nem tudok mást kitalálni, hogy minden használatban legyen.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#54804) envagyok


envagyok
veterán

Mindeközben
Intel D975XBX2
4×1GB DDR2-800 CL4
ATI 1950 PRO CF

Muszáj volt, mert az SLI-s Abit KN8-ban el se indult a 2 ATI kari

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#54805) r0b3r válasza envagyok (#54803) üzenetére


r0b3r
senior tag

Nekem csak 8, de az összes többivel együtt nem kínlódtam ennyit, mint a Voodoo II-es PII-300-assal. :DDD

(#54806) jokeph válasza DarthSun (#54795) üzenetére


jokeph
nagyúr

Sajnos igazat kell adjak, a TNT tényleg opálos, élettelen képet adott.

Az első GeForce 2 MX-ek voltak az igazi megváltók, nem beszélve a GeForce2 Ti-ről, ott már teljesitmény is volt bőven. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#54807) Spec válasza snecy20 (#54799) üzenetére


Spec
őstag

Nekem így néz ki 1050Ti-n :)

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#54808) arn válasza snecy20 (#54786) üzenetére


arn
félisten

99ben mar budgetoldalon is butitott tnt2ot es s4et vettek az emberek, a v2 annyit se tudott, mint ezek. Nagyon hamar kikopott a v2, egy ev mulva mar csak kozepszeru teljesitmeny volt atlagosnal gyengebb kepessegekkel.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#54809) DarthSun válasza Ranagol_5 (#54802) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Dupla árat adtam volna érte, de nekem nem adta, már régebben kuncsorogtam rá. Mindegy, szerzek ha ki kell fizetnem a 200$- t is érte. Nekem van a legtöbbféle procim, melyeket csak a G2/G5- ben érdemes tesztelni.

(#54810) DarthSun válasza jokeph (#54806) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Akkor haver vagy, végre valaki látja is a nyilvánvaló tényt :C

(#54811) Ranagol_5 válasza DarthSun (#54809) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Miert csak abban erdemes?

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#54812) arn válasza DarthSun (#54795) üzenetére


arn
félisten

Most milyen kepminosegrol beszelsz? Analog kimenetrol, vagy a 3ds keprol? A korabeli teszteket elolvashatod... [link]

Egy v2on eleve belyegmeretu texturak voltak. Nekem is most retrozasban van csak v2om, de en tenyleg nem ertem miert lelkendeznek ennek. Szerintem egy baromira korlatolt kartya, a 99es jatekok mar pocsekul neznek ki rajta, a tnt hasonlo sebessegben (d3d, nem glide - 99re az is kikopott), csak eppen sokkal jovoallobb. Lenyegeben mindent tud, amit a tnt2u, csak kb fele sebesseggel.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#54813) DarthSun válasza Ranagol_5 (#54811) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Mert 128MB ramterületet natívan belát az 1 ill 2MB alaplapi cache. 128 meg kell a 3DM01- nek, és azt is illik futtatni.

(#54812) arn : az elevenségről, életteliségről, de erről már sokszor vitatkoztunk, de ismét leszögezem hogy a TNT egy f*s a Voodoo- hoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#54814) arn válasza DarthSun (#54813) üzenetére


arn
félisten

Most neztem meg par top 99es jatekot (q3, ut, revolt), egy diamond v2 es egy asus gf256 van a gepben, ips tftn neztem. En nem latok semmilyen jelentos kulonbseget a szinrenderben, sem a tonusokban, ellenben a v2 minden mas szempontbol rosszabb (texturaminoseg, fust, felbontas, sebesseg, etcetc) - igy ha latsz is esetleg vmit vhol, osszhatasban nem egy szint a ketto. A korabeli tesztek epp a tnt 3d kepminosegnek lelkedeztek, ha nekem nem hiszel olvass utana.

Ha a 2d kimenetrol van szo, az is befolyasolja ezeket a dolgokat, de ott a kartya designon tobb mulik, mint a chipen. Mar nem is emlekszem, hogy melyik gpunal, de vizsgaltak az analog kimeneteket ilyen szempontbol, hogy rossztol kitunoig kapott ugyanaz a chip mindent, attol fuggoen, hogy ki tervezte a kartyat.

Az v3 referencia stb kartyaja valoban az egyik legjobb 2ds kimenettel rendelkezik, de a 3d render ott sem az igazi. Demoscenenel a hianyzo ficsorok miatt sem volt ajanlott - de pl egy matrox g400 ha nem volt bugos - a remek 2ds kimenet mellett a 3d render is az egyik legjobb volt, de aztan ok is elvesztettek a fonalat.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#54815) DarthSun válasza arn (#54814) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Láttam a plakátokat is anno a számtech boltok kirakataiban, nem kell utánaolvasnom sem, olvastam róla eleget. A GeForce2 volt a messiás, az sem mindjárt. Megvettem egy Abit GeForce2MX- et, azon is egy köd volt a kép előtt, ha feltoltam a fényerőt akkor meg mégjobban kifakultak a színek, kontraszt sem volt. Azán egy Inno GeForce2MX jött, na az már szép, megvan most is. Később esett be egy TNT2Pro, ugyanaz a fakóság. Aztán jött a többi 2MX, 4MX440, Ti- ok, mind-mind szép képpel. Hiába a jó textura, tech paraméterek, ha fakó a kép, akkor semmit nem ér. Olyan ez mint pld egy csöves erősítő minden mért paramétere rosszabb mint egy félvezetősé, mégis az előbbi szól szebben. Vagyis lehet jó félvezetőset építeni, mely megközelíti a csövest, csak az már sokkal drágább.

(#54816) quailstorm válasza DarthSun (#54815) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A RIVA128 volt egyértelműen rossz: [link] [link]

A TNT csak a korai driverekkel produkált hasonlót, az 50 akárhanyas, vagy 45-ös driverrel már oké a TNT is meg a TNT2 is.
Voodoo meg onnantól, hogy valami nem Glide, meghótt.

Átlátszóságot meg a ködöt egyértelműen rontotta nV a sebesség érdekében, de ez mondom RIVA128 feature volt, meg korai TNT driver. TNT2 meg már végképp csak a hulladék termék miatt lehetett rossz. Ha szereztél egy márkásat, akkor nem. Nekem még M64-ből is van MSI verzió, semmi baja.

[ Szerkesztve ]

(#54817) DarthSun válasza quailstorm (#54816) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az Abit is hulladék volt még az MX- ben is. Jött kettő kék nyákos Abit MX, megnézem majd, még nem próbáltam ki egyiket sem. Elvileg az újjabb LCD- imen jó képet kell hogy produkáljanak, de ha gond van azokon is látszani fog sztem. Driver ide vagy oda, a TNT- nél valami nagyon nem kóser, semmi pénzért nem kellene, bár már nem is nagyon lehet kapni.

(#54818) Bile Demon válasza DarthSun (#54815) üzenetére


Bile Demon
őstag

Én Voodoo2-t TNT1-re (V550) cseréltem, pont a képminőség miatt.

Amikor 99 őszén haver vett egy TNT2 Vantát (Readys papírzacskós legolcsóbb fajta, ami azóta már a gyűjteményem gazdagítja, és tényleg nincs semmi gond a képével), nem kicsit volt jobb képe, mint a voodoon átjátszott S3-nak...

3D-ben akkoriban a Rogue Squadront, talán a Dungeon Keeper 2-t is, ja és az Aliens vs Predator-t toltam sokat kb. nyár eleje óta a voodoo2-n. Amikor amikor megláttam havernál a Vantán 800x600 32 biten, hát azok az színek és fények a voodoo fakó mosott egyhangúsága után, illetve 1024x768-ban egy internet explorert. Akkor gyorsan vettem egy használt V550-et (talán fele annyiba se került, mint az új Vanta, cserébe márkás és ugyanazt tudta, hol picit gyorsabb, hol picit lassabb) a voodoo mellé. Utána már nem is nagyon volt létjogosultsága a voodoo-nak. Glide-ban tényleg hasított előtte, de addigra már kikopott, hamarosan leváltottam a kettőt egy V770-re.

Bruhe

(#54819) arn


arn
félisten

Az nvidiavonalon diamond tnt, creative tnt2u, asus gf256 es gf2gts lett begyujtve, egyiknel sem tapasztaltam hogy szar kepe lenne, es ugras lenne vhol. A riva128 valoban vacak volt minden szempontbol, retroban a dosos vga/vesa kompatibilitasa es sebessege miatt kedvenc pcinal (nem is ertem, hogy miert az s3 az ajanlott sok helyen).

Voodoora anno sose futotta, mire lehetett volna, mar nem volt alternativa - diamond riva128, nem tudom milyen savage3d, savage4pro, diamond tnt, tnt2u, asus gf256, elsa gf2gts, gainward gf3, stb vonalon ment tovabb. A minosegi ugras kepben epp a tntnel volt, ott voltak kiforrott drvek. Viszont utana a radeon 9700 korig total hasonlo volt a kepuk, a radeon viszont nem csak sebessegben volt jobb.

A retro gepeknel 99 vegi, illetve 2000es detonatorokat hasznaltam, anno mindig az aktualisat.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#54820) envagyok válasza arn (#54819) üzenetére


envagyok
veterán

A sima TNT még azért elég mosott, hajlamos kicsit becsíkozódni, legjobban akkor látszik, mikor a win98-at ki akarom kapcsolni, és akkor kicsit rásötétít a képernyőre.
TNT2-től, azért bőven jó már. Nekem is az ASU GF 256 deluxe, a Gef2 GTS/TI kártyáimon is már rendbven van a kép.

Még gondolkodtam, hogy berakok egy matroxot a gépembe a TNT2 helyett a voodoo-k mellé. Arra kíváncsi lennék.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#54821) nakos1212 válasza envagyok (#54820) üzenetére


nakos1212
senior tag

ezért sem értem a vitatémát, egy olcsó g200/400 mindent szájbaver képminőségben, és a 3d teljesítménye is jó, főleg a g400 maxnak.

(#54822) envagyok válasza nakos1212 (#54821) üzenetére


envagyok
veterán

Itt azért a régi érzelmek is bonyolítják a képet , ha nem lett volna tnt2 deluxe és Geforce 256 deluxe karim régen 3d szemcsóval, akkor most se erőltetném.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#54823) zoltanz válasza Bile Demon (#54818) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Én még rossz képű 3dfx-el nem találkoztam, lehet valami hw-es hibája volt inkább. :U
Viszont sok noname TNT, Geforce-al igen, homályos kép, mintha tejüvegen néznéd. :DDD
A márkásabbaktól teljesítményben is elmaradtak ezek ~20-30%-kal.

nakos1212

Tényleg jól megy a G200 csak 320/240-ben. ;]

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#54824) arn válasza zoltanz (#54823) üzenetére


arn
félisten

nem a kimenet minosegevel van gond, a kartya kepessegeivel, meghaladta a kor 99re.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#54825) RexMaximus válasza Ranagol_5 (#54802) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Jo kis retro konfig alap, itt is elferne egy ilyen kombo :)

Milyen alkatreszek kerulnek meg mele?

(#54826) arn


arn
félisten

csak kis erdekesseg... gondolkodtam 100as fsbs 1ghz(+) p3ban. slot1esben talalni baromi nehez, a socket370esek viszont mar mind csak 2001ben jelentek meg, es nem 2000 elso feleben. ez azert fura, mert a 133as fsbs procikat parhuzamosan adtak ki (pl az 1000/133as verziot).

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#54827) envagyok válasza arn (#54826) üzenetére


envagyok
veterán

Azt én is kergetek 2-3db-ot de lehetetlen találni. 3db 1.4-es 512-es tualatin p3 pikkpakk megvolt az egyprocis és a dual s370-es rendszerembe.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#54828) envagyok


envagyok
veterán

Mai játék:

Azért ez az X1900XTX CF konfig brutál erős. Szinte hozza egy 8800gts vagy egy 3850 szintjét, pedig majd egy évvel öregebb náluk, és az akkoriban sok idő volt.

Valaki nálam okosabb tud segíteni?
Ezeken és más Ati kártyákon is szokott lenni egy 2d-os 2 állású mikrokapcsoló, illetve ezeken van még egy tüskesor is.
Mik lehetnek ezek, mi célt szolgálnak?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#54829) zoltanz válasza arn (#54824) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Néztem egy 2000 év közepei árlistát, annyit simán megért egy SLI már ha volt egy meglévő karid, vagy egy Voodoo3.

Voodoo 2 86$
Voodoo 3 2000 87$
Voodoo 5 5500 319$

Márkás Geforce-ok
Geforce 256 229$
Geforce 256 DDR 253$
Geforce 2 GTS 319$

Rage 128 Pro 32MB 144$
Rage Fury Maxx 171$

Matrox G400 32MB 139$

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#54830) flymi válasza zoltanz (#54829) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Elég "olcsó" volt a Fury Maxx (mondjuk a V5-höz képest), közel a fele. Aztán mégis mennyire ritka már. Oké V5-ből sincs sok, de a dupla chipes Atiból sem maradhatott sokkal több. Csak a (szvsz mesterségesen generált) Voodoo hype miatt többért mérik.

Én abban az időben még inkább csak játszottam, nem nagyon izgatott a hardveres bélés, csak később kezdtem felvenni a szögletes formát. :B
Screamer, CS, Fifa01, Delta Force, StarCraft, Carmageddon, McRae Rally, Max Payne, napestig sorolhatnám miket toltunk akkor a számtech teremben délutánonként meg este a havernál, ezek jutottak hirtelen eszembe. Már akkor is voltak, akik az ATI-ra esküdtek, míg mások az nVidia mellett voksoltak aztán ment a szájkarate. :) Sosem értettem. De a vége mindig az volt, hogy jól elgyepáltuk egymást egy-egy játékban és mindenki boldogan ment aludni.
A lényeg, hogy olyat emlékeim szerint sosem hallottam, hogy az S3 a király. :DDD

Azért sajnálatos, hogy ennyire kikoptak anno a gyártók a versenyből. Nem hiszem el, hogy még legalább 2-3 cég ne bírta volna tovább technikával, csak hát a biznisz az biznisz és a pénz a mozgatórugója. Amit viszont szerintem el kell költeni, mert magában semmit nem ér. Mondjuk élményekre vagy egy ilyenre:

Asus V9480 Zalman bordával.
(Ez a holmi is rám vár a postán ma reggel óta, holnap talán eljutok a csomaghoz és kibonthatom. :D )

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#54831) envagyok válasza flymi (#54830) üzenetére


envagyok
veterán

Nekem volt és van újra, igaz a V8460 deluxe.
Újan vettem, és én hülye valahová kidobtam a gyári réz hűtést :W :W , és vettem rá zalman passzívot.
2002 körül lehetett, akkor raktam össze a northwood p4-emet a szintén nagyon lehalkított, itt már mutatott PAL hűtéssemmel. Annyira halk volt a gép (Nagy PAPST ventik voltak szintén lecsendesítve a házban elől hátul), hogy 1m-ről már csak a 2 RAID HDD hangját lehetett hallani. Aztán eladtam a konfigot, és most került hozzám újra az a VGA :) Biztos hogy az enyém volt, mert a passzív borda szerelésekor megcsusszant a csavarhúzóm, és egy kicsi csík lett a nyákon, ami most visszaköszönt. Jó volt újra találkozni (ezzel toltam végig a MAFIA-t), és furcssa volt látni, hogy az anno közel 100k-s kari már csak pár ezret ér.
Múltkor megtaláltam a 8800GTS 640MB karimnak a számláját. 500 euró volt a ditech-ben, Bécsbe mentem ki érte, mert itthon még kapni sem lehetett. 8800GTX-re vágytam volna, de az horror pénzbe került akkor.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#54832) flymi válasza envagyok (#54831) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Annak idején én is láttam 500 Eurós bankjegyet, képeslapon.
Mondom, későn kezdtem a kockulást. Mikor más 3DMark teszteket tolt én inkább a lányokat kergettem a p*csömmel. :D
Az első saját vásárlású vga-m egy Galaxy 9500GT volt. Biztos meglepő lehet viszontlátni/kapni régebben birtokolt cuccokat, én mondjuk konkrétan nem vágyom vissza azt a kártyát. :DDD
De szívesen visszavennék fél tucat már eladott hardvert, csak hát több okból kifolyólag is ez mission impossible. Egy közülük mondjuk még ma is bánt kicsit, de persze inkább azt mondom már nem érdekel, attól kicsit jobb. :)

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#54833) jokeph válasza flymi (#54832) üzenetére


jokeph
nagyúr

:DD

Az első VGA-m, az egy S3 Savage 4 32 MB volt, 2000-ben. 800*600-as felbontáson csak úgy szárnyalt vele a Pandora's BOX, a Star Wars 1 racer, meg a Kyodai Mahjongg. ;]

Az ehhez tartozó SLOT 1 PII 450 Katmai Pentium + Acorp 6Bx81 (intel BX440-es chipset) párost tényleg sajnálom, hogy anno 2004-ben eladtam, és lett az árukból 512 MB DDR1 333 MHZ-es ram a P4-embe a másik 512 MB DDR1 333 MHZ-es modul mellé. :U

Azóta se találtam olyan alaplapot. :(

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#54834) zoltanz válasza flymi (#54830) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Igen sokan vették a 3dfx-et a Glide miatt, ami már 99-ben nem jelentett előnyt, szép dobozok miatt, és mert voltak fanatikusok akik már akkor gyűjtötték ezeket. :)
Akkor nézzük 1999 Februárt:
Márkás TNT-k Riva-k:
TNT 16MB: 147$
Riva 128 4MB: 74$

3dfx Voodoo 2 136$

Ati Rage Pro 8MB: 95$

Matrox G200 8MB 99$

1999 Júli
Márkás TNT-k
TNT2 Ultra: 239$
TNT2 32MB: 179$
TNT 16MB: 106$

3dfx Voodoo 3 2000: 180$
3dfx Voodoo 3 2000: 130$
3Dfx Voodoo Banshee 16MB: 109$

Ati Rage Fury 32MB: 149$

Matrox G200 8MB: 68$

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#54835) r0b3r


r0b3r
senior tag

Sziasztok!

Épp jókor jövök, látom Voodoo a téma. :DD
Van esetleg valaki, aki profi a behangolásukban? Szóval ahogy asszem már leírtam, van egy Creative Voodoo II 12Mb és egy Innovision Mighty 3D II V3 12Mb kártyám. Az Inno-t végre sikerült közel tökéletesre beállítani, mióta WinMe van a gépen, azóta végre elindulnak a játékok is glide támogatással, színek jók, csak 800x600-ban van egy kis függőleges csíkozódás, szellemkép.
A Creative-al már nem ilyen jó a helyzet, de egy fokkal jobb mint korábban. Win98 már a telepítés alatt kifagyott, mikor a gépben volt, mikor kártya nélkül feltelepítettem, akkor meg a Glide-ot támogató játék indításakor fagyott ki. A 3DMark elindult, az első tesztjáték jó volt, de a második az fps már színhibás volt. Most, hogy a Windows Millenium került a gépre hirtelen stabil lett, megszűntek a fagyások, de sajnos a színhiba megmaradt. Quake 2 és Unreal a tesztkörnyezet jelenleg. A Windows Képernyő tulajdonságok ablakában megjelent ugye egy új fül, a 3Dfx V2-1000. Itt visszavettem a gammát, 1.0-ra, majd 0.7-re. Játékokban a Brightness minimumra visszavéve, de a színhiba megmaradt. Nem igazán látok több beállítási lehetőséget... van valami ötletetek? :F
Drivert már vagy 10 félét próbáltam, most épp a 4.6-os Fastvoodoo van fent. A gép Abit BH6, PII-300, 256 vagy 512Mb ram, S3 Trio 3D2X, Ati Rage 128 32Mb, vagy most éppen Inno 3D GeForce 2 MX400 64Mb. Táp Hexa 400
Ha esetleg így próbálnám ki az SLI-t, valami csoda folytán a két különböző kártyával is működne és a jó kártyára kötném a monitort, akkor vajon megmaradna a színhiba? :U :F

Köszi! :)

(#54836) arn válasza r0b3r (#54835) üzenetére


arn
félisten

Nincs semmi vudu.. rossz a kartya.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#54837) SP4C3 válasza envagyok (#54828) üzenetére


SP4C3
veterán

Rohadt nehéz volt rálelni: [link]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#54838) r0b3r válasza arn (#54836) üzenetére


r0b3r
senior tag

Ettől tartok én is. :(

(#54839) Thunderzolee

Üdv!

Van két ilyen régi 10/100-as Lan kártyám, a kacatos dobozomban találtam, (kipróbáltam, működnek).

Mire való a kártyán levő bővítőhely?
Mit lehetett egykor oda tenni, és mire volt jó? :F

Boot EEPROM-ot írtak másik topicban, de mire való ez?

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#54840) envagyok válasza SP4C3 (#54837) üzenetére


envagyok
veterán

És mi az eredmény?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#54841) DarthSun válasza Thunderzolee (#54839) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Másik szgépről, szerverről tudsz hálózaton keresztül bootolni, ha engedélyezve van a BootRom a hálókártyán.

(#54842) Thunderzolee válasza DarthSun (#54841) üzenetére

Akkor ez olyan, mint a wake on lan a biosban?

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#54843) Sanchez638 válasza Thunderzolee (#54842) üzenetére


Sanchez638
addikt

Én is WoL-ra tippelek.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#54844) envagyok válasza DarthSun (#54841) üzenetére


envagyok
veterán

Erre én is kíváncsi lennék.
Jó lenne megoldani, van egy synology szerverem, és minden lapra tudnék boot megoldást találni ahelyett, hogy tucatnyi hdd-t használnék.
Hogy működik ez?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#54845) Bile Demon


Bile Demon
őstag

A jobb oldali hamisítvány?

[ Szerkesztve ]

Bruhe

(#54846) DarthSun válasza envagyok (#54844) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Kliensen a boot sorrendben a lan az első + bootrom enabled. A szerver megfelelően konfigurálva ( soha nem próbáltam ). Általában image filet rántanak be, mely a kliensen letöltődés után elindul, kinyílik és átveszi a vezérlést, telepítőt vagy oprendszert indít, konfigurál, stb. Nem foglalkoztam vele mélyebben, nem értek hozzá, vannak itt szakik akik majd részletezik hogy kell belőni. Cégnél userként használom teszt utáni visszaállításhoz.

(#54847) frescho válasza Thunderzolee (#54842) üzenetére


frescho
addikt

Nem. Ez olyan, mint a PXE boot.

Netware szerverről lehet pl. DOS-t indítani, majd a lehúzott driverrel bemountolja IPX-en a könyvtárat. Lassú és jó pár dolog nem fog vele menni.

Mai analógia: PXE, DHCP-vel kapsz IP-t és tftp címet, onnan imaget lehúzza a gépet. Ezt tölti be (linuxnál kernel, initramfs) és a boot során hálózati meghajtóként csatolja fel a networkön kiajánlott fájlrendszert/blockdevice-t (windos, linuxnál mondjuk NFS, iSCSI) Ha nem érted, akkor inkább ne fogj bele, mert a DOS/Netware-hez nem találsz leírást és a ROM sem gyakori. anélkül meg eléggé olyan dolog amit, na szóval sz0p...

https://frescho.hu

(#54848) arn


arn
félisten

hu igazi kockazene :)

[link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#54849) Sanchez638 válasza arn (#54848) üzenetére


Sanchez638
addikt

Install Theme music.. warez telepítők zenéi [link]

Az össze ilyen.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#54850) arn válasza Bile Demon (#54845) üzenetére


arn
félisten

elegge :) akkoriban csinaltak, hogy felcsiszoltak a procit, aztan mast nyomtak ra. jobb esetben, csak szorzolock nelkuli procikat jarattak magasabb orajelen. pl p100at 133on, meg ilyesmi. eleg nagy volt az ardifferencia... illetve volt olyan 133as, ami ment 200on.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.