Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53051) laskr99 válasza frescho (#53050) üzenetére


laskr99
addikt

Nekem 4 is van de csak az egyiken látok táblázatot:

[link]
[link]
[link]
[link]

(#53052) flymi válasza laskr99 (#53051) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

sanchezsa: az ritkaság számba menne.

Én is Vaterán vettem még december közepén 3 darabot egyben, csak épp nincs mibe kipróbálni. :DDD
Úgy volt, hogy lesz egy Abit BH6 lapom, de nem fog összejönni. Ha valaki tud, jelentkezzen cserére, van egy marokra való eladó S3 kártyám. :DDD

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53053) laskr99 válasza flymi (#53052) üzenetére


laskr99
addikt

Én egy pakkban kaptam abit kt7a lappal meg valami 370 lappal és vagy 4 VGA, 10 proc, 10 floppy stb egybe.

(#53054) flymi válasza laskr99 (#53053) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Megtaláltam a Vaterás hirdetést. Sima PGA370-slot1 átalakító, abba csak Mendocinok mennek ha jól tudom, Tuák nem. Meg kicsit drága is szerintem. :)

Én is szeretem ha pakkban jönnek a cuccok, mert kevesebb a PK, de a legtöbb esetben sajnos nem így érkeznek.

Asszem mára befejeztem a bohóckodást a kártyákkal. Legalább sikerült visszaállítani az oprendszert, meglett az XP telepítője.
Kaptam egy HIS Radeon 9600-at egy másik, kisebb csomagban. Sajnos kék a kép, driver telepítés után meg egyszerűen szétesik, csíkoz.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53055) arn válasza frescho (#53050) üzenetére


arn
félisten

Az meg a coppermineok szintjere se megy le :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53056) laskr99


laskr99
addikt

Nem gondoltam volna,hogy az X1950 PRO ekkora dög :Y

(#53057) frescho válasza arn (#53055) üzenetére


frescho
addikt

Copperrel működik, csak vagy túlfeszeled vagy a lapon kell fixre állítani a feszt ha engedi. BH6-ban nekem a pőre darab röhögve karistol.

https://frescho.hu

(#53058) flymi válasza laskr99 (#53056) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Én sem, hogy a CM Hyper Z600 szellős bordái több, mint 1kg-ot nyomnak. Nehezebb, mint a V8!

VS


Egymás mellé kéne őket állítani, de már mindkettőt elpakoltam. :)
Egyszer csinálok egy olyan képet, amikor az összes meglévő hűtőmet kipakolom a szoba padlójára.
Na az érdekes lenne.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53059) arn válasza frescho (#53057) üzenetére


arn
félisten

Ugy ertettem, nem tudod vele a coppermine feszultseget beallitani 1.5-1.75v,

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53060) jokeph válasza laskr99 (#53056) üzenetére


jokeph
nagyúr

Hatalmas. Csakúgy mint az X1950 GT, ebből van nekem is 2, dupla molex segédtáp csatisak. ;]

Akármilyen házba nem is fér el rendesen. :DDD

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#53061) laskr99 válasza jokeph (#53060) üzenetére


laskr99
addikt

Nem kell ide ház, csak majd mikor megyek suliba bemutatózni, nem merem ház nélkül emberek közelébe engedni.

(#53062) jokeph válasza laskr99 (#53061) üzenetére


jokeph
nagyúr

:)

Egy vagy 2 slot méretű ?

Ház nélkül, kopaszon ezeket ki szoktam biztosítani, a súlyuk miatt is.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#53063) laskr99 válasza jokeph (#53062) üzenetére


laskr99
addikt

Semmilyen gépet nem, félnék,hogy valamelyik bénább ember letörne valamit. Amúgy ez:

(#53064) flymi válasza laskr99 (#53063) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Olyan a hűtője, mint egy Accelero X1.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53065) laskr99 válasza flymi (#53064) üzenetére


laskr99
addikt

AC a hűtő tervezője. Mindjárt dobok fel jobb képeket.

[ Szerkesztve ]

(#53066) flymi válasza laskr99 (#53065) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ja tényleg, ott is van. Csak át lett matricázva.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53067) jokeph válasza laskr99 (#53063) üzenetére


jokeph
nagyúr

Átérzem. :)

Pöpec kivitel, ilyet még nem is láttam X1950-ben.

Nekem Sapphire van, egy slotos mókuskerekes hűtéssel.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#53069) frescho válasza arn (#53059) üzenetére


frescho
addikt

Bejumperelni nem lehet, de a BIOS-ban ha belövöd akkor jól működik. Lejjebb is lehet vele menni. De lehet az élvezeteket halmozni is: [link] A BH6-os képet ha megnézed jobban, akkor a Slot1 átalakítóban van egy FCPGA átalakító.

laskr99: Annyira nem kell félteni. Bacsis kiállításán sem volt senki aki hazavágott volna valamit. Pedig a HT-t eléggé féltettem.

https://frescho.hu

(#53070) jokeph válasza frescho (#53069) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ugyan már korábban olvastam, de még egyszer átrágtam magam az irásodon.

Másodjára is úgy vélem, hogy remekbe szabott telitalálatos cikk lett. :C :R

Igy a Sulinet programról bevillant, haverék kivételesen jó gépet fogtak ki, MSI 845 P Neo 2 + 2,4 GHZ Celeron + 512 MB DDR1 333 MHZ + GeForce 4 MX 440 64MB + 40 GB Maxtor HDD összeállitásban.

Ez volt 2002-ben, ez a gép a mai napig is működik, kapott egy Northwood 2,4-es Pentiumot, +2 GB ramot, a VGA cserélődött Inno 3D 6600 GT 128 MB-ra, netezős konfig. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#53071) jokeph válasza laskr99 (#53068) üzenetére


jokeph
nagyúr

Zsir. :C

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#53072) frescho válasza frescho (#53069) üzenetére


frescho
addikt

Szóval ahogy írod hivatalosan nem megy.

De van egy érdekes kérdésem: Valaki tudja, hogy milyen ERP megengedett wifinél? 20dBm-re emlékszem, ami bőven elég, csak nem lenne jó, ha kiderülne, hogy kevesebb.

jokeph: Köszönöm. Ez is bizonyítja, hogy Sulinetben voltak értelmes dolgok is, csak általában az olcsó szemetet szorták mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#53073) jokeph válasza frescho (#53072) üzenetére


jokeph
nagyúr

Voltak, de nem ez volt a gyakori.

Több helyen is láttam, hogy Matsonic xyz verziós alaplapok voltak 256 MB rammal, Geforce 2 Mx400-al, meg gyenguszka 1,7 GHZ-es Willamette Celeronnal... pppfff... :((

Nekem ekkoriban Acorp BX81-es deszkám volt 384 MB 100 MHZ-es SD rammal, GeForce 2 GTS 32 MB Inno 3D VGA-val, Pentium II 450 MHZ Katmai procival (400-as Celeront váltott előtte) meg Samsung 80 GB HDD, ez meg is maradt 2003 év végéig, utána léptem Northwood P4 Pentiumra. :)

Appok és game szintjén is simán lefőzte a Tualatin Celeronos (1,2 GHZ) konfig 512 MB SD133-as rammal, GeForce 4 MX 440-el.... ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#53074) alvaro


alvaro
senior tag

Újra nekiestem az overkill "utolsó napok DOS kompógépei" projektemnek. Ami egyébként Quake+Blood teljesítményre is utazik valamiért...

Fel kellett ismernem, hogy a nagyobb felbontások alatti teljesítmény durván videolimites, legyen szó akár P3-ról akár P4-ről, akár Athlonról. Legalábbis ha Quake-kel mérem. A fastvid és mtrrlfbe működése teljesen rapszodikus a különböző alaplap/VGA kombókkal, helyenként valamelyik teljesen meghülyíti a rendszert, van, hogy az A000-BFFF elérést gyorsítja, de az LFB-t nem sikerül, esetleg fordítva. Van, hogy az mtrrlfbe működik, van, hogy a fastvid. Esetleg semmelyik. A Quake 640x480 eredmények durván szórnak nagyjából az 50-100 tartományban, bármilyen kombóval.

A 845/ISA még ennél is nagyobb anomália, de legalább VIA 694T-n nagy vonalakban úgy tűnik, hogy az AGP-s nVidia kártyák jobban teljesítenek, mint a Radeonok (még ha a nyers számok néha mást is mondanak), csak vissza kell nyúlni a Riva128-ig a 400x300 és hasonló beteg módokért. Ezzel elveszik viszont a 15 bites módok támogatása, talán arn kollega vágja, hogy milyen demónak hiányzik ez feltétlenül, mert van ilyen, ha nem is sok. Mondjuk a 400x300 meg az 512x384 még kevesebbnek hiányozna, na de mindegy...

Ezzel a lépéssel a Tualatin 1.4@1.5-ös rendszerem Quake 640x480-as timedemo 1 eredménye úgy 60 alól 95fps-re ugrott, és még 1024x768-ban is szépen játszható. Láthatóan sokat gyorsult a Blood is, ráadásul megkapta az 1600x1200-as felbontást (ez a Radeon BIOSokból kimaradt), amin 20-30fps sebességet hoz, inkább a felső feléből - amikor nincs áttetsző ablak a képen, mert egy fullscreen üveg az instant 13fps :DDD

Mindezt tökéletesen működő GUS Classic mellett. Juhéjj :D

Viszont ha eliminálom a VGA problémát, a Blood határozottan CPU limites ezen a felbontáson, ráadásul díjazza a Northwood procit. Ellenben VGA terén a két P4/ISA lapom még elvetemültebben viselkedik. A régebbi egy AGP nélküli ipari hátlapba passzoló Robo 845G kártya, ez 30-40fps-t hozott Riva128-cal. Hátránya, hogy csak COM portos egérrel használható, mert csak 1db PS/2 port van rajta, viszont ha akár a billentyű, akár az egér USB-s, meghülyül a Blood irányítása.

Reméltem, hogy egy AGP-s lap megoldja mind a PS/2 hiányt, mind a VGA limitet (durván összevesznek a GUS-sal a PCI sávszélességen, ez is egy misztikum, de a Quake jelentős framerate esést mutat GUS hanggal, SB16 itt sokkal jobb), de a Soyo P4I845PEISA lapon még durvábban előjön az A000/LFB sebesség problémája, mint 694T-n.

Összességében még nem sikerült egy AGP-s kártyát se találni, amivel elérném a Robo845+PCI Riva128 sebességét (amihez egyébként le kellett tiltani az LFB-t, mert P4-en meg LFB-függő az áttetsző ablak problémája, és még durvább, mint P3-on). AGP-s Riva128-at pedig egyáltalán nem tudok próbálni az 1.5V-os AGP port miatt.

[ Szerkesztve ]

(#53075) arn válasza frescho (#53069) üzenetére


arn
félisten

Anno nekem is vmi feszultsegallitos atalakitoban volt a c566, de a retrogepbe csak nativ dolgokat hasznalok (slot1es procik), nincs az ember raszorulva mar erre. Ghzes p3 tobb mint eleg a bxes korszakhoz. Ha nagyon isaslot kell, es meg gyorsabb, akkor ott az athlon vmi kt133as lappal.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53076) arn válasza alvaro (#53074) üzenetére


arn
félisten

Onszopatas tipikus esete :D de a retro vhol errol szol.

Nalam harom problemaszalon futnak az esemenyek a dx4el kapcsolatban:

* tseng es a vlb problemaja. Ugy tunik, hogy a vlb slot es a tseng kapcsolataval van a gond. Kicsereltem a lapot, ugyanolyan asus sis471 csak regebbi verzio, biosban is korabbi. Ezen a lapon olyan szukek a slotok, mint egy szuz lanynal - itt mar csak ket esettel talalkoztam. Ha rosszul all a slotban, el sem indul a gep. Ha megy, akkor semmilyen gond nincs, orakat loopoltattam rajta doom2ot. Majd megprobalom a regi lapot is rehabilitalni, mert abban megy mar a wb mod is a procihoz, es az sd-ide atalakitot is kifogastalan benne, a masik lapnal csak a bios latja, de a dos nem.

* meghalt wd31000 - valszeg a motorvezerlo chip adta meg magat, kollega segitsegevel probaltam kimerni, de rovdidre zartam vmit, igy egy mogotte levo chip leegett :)) max elektronikacsere hozza vissza a halalbol. Betettem a regi fireballt, az zokszo nelkul teszi a dolgat. Viszont sikerult legyalulnom felig a scandiskkel, mert a regi lap def nem lbara allitja, hanem normal modba teszi... szerencsere mentek mindent, igy nem volt gond helyreallitani, de adtam magamnak egy plusz kort.

* mt32 projekt. Uart modban pozitivabban mukodik, mint vartam. Ket jatek volt problemas, az elso money island, a hangszerek egy resze szolt csak. Turbo nelkul mar siman ment. A masik a simon, ami elvileg intelligens mod nelkul meg se nyekkenik, rap10el az is szolt, de belassul a jatek es a zene, erre nem talaltam megoldast meg. A tobbi jatek frankon szolt, amit eddig neztem.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53077) arn


arn
félisten

Azt vki el tudna mondani nekem hol van differencia sc55on a canvas es a gmidi kozott?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53078) DarthSun válasza alvaro (#53074) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A hasonló overkill méréseket én is kedvelem, nem rendszereztem az eredményeket, de feltűntek bizonyos érdekességek. Nyilván DOS alatt nem annyira mérvadóak a hozzá képest brutal konfigok eredményei. Doom1.9s bench esetén feltűnt hogy az egyszerű R7000AGP lealázza a modernebb AGP és PCIe kártyákat. Talán amiatt hogy az újabb kártyák csak az idle módjukban üzemelnek DOS alatt.

(#53075) arn : elég ritkák a magasabb órajelű natív Slot1 procik, mióta retrózok, csak egy 650- es Copper került belőle a gyűjteménybe, nagyobb órajellel Socket370-Slot1 átalakítósok vannak, bár asszem nem hátrány, nagyjából ugyanazt adják mint az eredeti Slot1- es társaik.
#53076 : a VLB kártyákat tényleg nehéz tökéletesen beletömni a slotba, volt úgy hogy már rossznak hittem a kártyát, aztán egyszercsak elindult.
meghalt wd31000 - szomorú eset, nálam egy SS7 lap halt meg a saját hibámból, egy ideg voltam.

(#53079) r0b3r


r0b3r
senior tag

Ha már önszopatás... :DDD Próbálok valami rendszert telepíteni egy 286 és egy 386-osra. A 386-osban egy Conner 85Mb-os vinyó van. Valami beakadhatott neki, mert szépen lehet partíciót létrehozni fdisk-el, formázni. Floppyról bootolva látszik a meghajtó, másolni lehet rá, látszólag semmi gondja, de ha vinyóról szeretném indítani a rendszert, akkor kiírja, hogy indítsam el a BootStar Setup programot. C: Primary, FAT16, aktiválva. :( Még windows-os partíció manager programokat is próbáltam, de eddig semmi nem tudta leszedni ennek a PartStar Bootmanager-nek a maradékát. A PartStar meg nem indul Coprocessor nélkül. :DDD DOS-os partíció managert meg már alig találok, szóval ezt egy kicsit félreraktam. Tudtok valami megoldást ami kipucolná az MBR-t? Ha egyáltalán ott van a gond.

[A 286-os gép] kapott egy floppy meghajtót, de ott meg kiderült, hogy miután kicseréltem az alaplapi elemet, beforrasztottam az újat, és a következő indításkor még vinyó és floppy nélkül elmentettem a BIOS beállításait, azóta nem tudok visszalépni a BIOS-ba. :( Próbáltam már az összes létező jumpert, felirat persze nincs, hogy melyik lehet a CMOS Reset, de nem jártam sikerrel. A szokásos F1, F2, F12, Del, stb billentyűparancsokra nem lép be. Indítás után a " Select 1 Wait state Memory" után megáll. A képen látható "Invalid configuration..." felirat már nincs ott, régebbi kép. Vinyó, floppy, billentyűzet önteszt van, de később semmi. Megáll.

Ha lehúzom a meghajtókat, akkor sincs változás. Szerintetek vége a lapnak, vagy valahogy elő lehetne csalni a BIOS-t? :)

[ Szerkesztve ]

(#53080) DarthSun válasza r0b3r (#53079) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

386 : ha van rá lehetőséget át kéne tenni egy nagyobb gépbe a Connert, melyen lehet optikáról bootolni. Az ilyen MBR- be fészkelődött szutykot egy régebbi Linux disztro partícionálójával lehet a legjobban leirtani.
Esetleg DOS alatt az Fdisk /mbr - t próbáltad ?

286 : vedd le azt a beforrasztott elemet, lehet hogy akkor a CMOS size error miatt majd beenged a biosba - tipp.

(#53081) r0b3r válasza DarthSun (#53080) üzenetére


r0b3r
senior tag

286
Az alaplapi elem leforrasztása lett volna a legeslegutolsó megoldás... annyira sajnos nem megy a forrasztás, hogy többször is ki-be rakosgassam a elemet. :(

386

fdisk /mbr bevált, köszi! :)

winworldpc-ről töltöttem le régi oprendszereket, többek között Dos 5.02-t is. IMG kiterjesztéssel vannak fent a floppy képfájlok. Rawwrite-al ki is írtam floppyra, az adatok rajta vannak, de nem boot lemez, így végülis használhatatlan. Más programot kéne használnom, vagy a képfájlban lévő talán nem is rendszerlemez?

[ Szerkesztve ]

(#53082) arn


arn
félisten

Roland madness :C

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53083) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

PC100-322-620 és PC100-222-620 SDRAM elporoszkálhat együtt az Asus Tusl2c-ben? :F
Gondolom az első CL3 a másik CL2-es.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53084) hokuszpk válasza r0b3r (#53079) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ritka, de probald meg inserttel, igen regi 286 -nal elofordul.
b verziom: valamelyik kontroll gomb (shift , ctrl, alt ) kombinaciojaval a szokasos billeket. ( shift+del , shift+f1 stb. )

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#53085) DarthSun válasza arn (#53082) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szép hifi torony :C

(#53083) flymi : menniük kell, a gyengébbik időzítéseivel/sebességével

(#53081) r0b3r : én jobban kedvelem az elemtartót, a 286 lapokon is van hozzá általában betáp tüske, így van megoldva több 386 és a 286- os gépemen is

(#53086) zoltanz válasza arn (#53082) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Jól néznek ki! :K
Milyen helyes kuckó.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#53087) r0b3r válasza hokuszpk (#53084) üzenetére


r0b3r
senior tag

oké, köszönöm! Próbálom. :)

(#53088) flymi válasza DarthSun (#53085) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Mi lenne az alap beállítás az alaplap DSW-nél?
Jelenleg 133:133 140.0 140.0 1.OFF 2.ON 3.ON 4.OFF 5.ON

A CPU egy Intel PIII SL6BY 1400/512/133/1.45 Malay Tualatin.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53089) DarthSun válasza flymi (#53088) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szerintem először hagy auton, tehát by SPD- n. Tedd az első foglalatba a gyengébbik ramot, remélhetőleg annak az SPD- jére fogja állítani mindegyiket. Aztán végezz memtestet, stabilitás teszteket. Ha ok akkor próbálj manualban szűkebb időzítéseket belőni, ameddig megmarad a stabilitás.

(#53090) flymi válasza DarthSun (#53089) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Tehát 100:100-ra? 1.ON 2.OFF 3.ON 4.OFF 5.ON :U

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53091) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Ha van egy külső SCSI tároló szerverem, amin van 2db Kűlső SCSI, akkor ezeket lehet párhuzamosítani?

Tehát dupla SCSI a cuccból és a kártyába is megy.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#53092) DarthSun válasza flymi (#53090) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Gondolom, át kéne néznem de most más project jön. A biosban állítsd inkább sztem, az alaplapit beállítod 100/100- ra, azon el kell indulnia, ha a biosban változtatsz az pedig felülírja ezt. Onnantól meg az #53089- ben leírtak alkalmazhatók.

(#53093) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Seasonic SS400-ET-vel nem indul, régebbi tápom meg nincs. Mindent összeraktam, a lapon világít a ződ fény, kap naftát, de meg se moccan. A cpu hűtő ventije sem pörög fel.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53094) DarthSun válasza flymi (#53093) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nincs kizárva hogy a táp az oka. A Giga 450- es táp pld nálam sem indítja a régebbi lapokat. 1 rammal is próbáld meg, más ne legyen rajta, persze még a videokártya, mondjuk egy AGP 2x- es.

(#53095) flymi válasza DarthSun (#53094) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Seasonic SS-380HB-vel sem indul. A 222-es ram van benne meg a Vanta LT.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53096) DarthSun válasza flymi (#53095) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Még esetleg : vedd ki az elemet 5 percre (ja és a 3 Volt megvan benne ?, ez a lap már nem indul gyenge elemmel), állítsd 66- ra majd próba, ha ezekkel sem indul akkor passz, lehet hogy túl jók a tápjaid :DDD

(#53097) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Aki késztetést érez egy Quantum3d Aalchemy 8164 (és persze a tápegysége) beszerzésére)
Igazi gyöngyszem.

link

(#53098) flymi válasza DarthSun (#53096) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Valószínűleg utóbbi. Kell vadásznom valami régi Chifi/FSP/Codegányt.
Sose gondoltam volna, hogy valaha kelleni fog egy. :N Pár éve kiszórtam minden ilyen Vargáné és tsa PSU-t.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53099) snecy20 válasza flymi (#53098) üzenetére


snecy20
veterán

Kár, hamarosan nagy kincs lesz Vargáné-féle PSU-ból egy működő példány. ;]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#53100) frescho válasza snecy20 (#53099) üzenetére


frescho
addikt

Viccen kívül én szeretnék egy Vörös MGTsz-es darabot, hogy lehessen mutogatni, de már sehols em találok. :(

https://frescho.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.