Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53451) erer1000 válasza DBob (#53450) üzenetére


erer1000
őstag

frescho szerint egy húzott 771-es a sandy szintjét elérheti.
az FX-eket a sandy ellen küldték.

771-es xeonok a C2D és C2Q szerver/ws változatai

te azt mondod hogy arn mutatta, hogy az atomok egy C2D sebességét hozzák

konklúzió, egy Intel Atom hozza az FX 8350 szintjét, 125W helyett 4W ból

legyünk má pontosabbak picit :D

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#53452) jokeph válasza erer1000 (#53451) üzenetére


jokeph
nagyúr

Azért megnéznék az Atommal egy renderelést vagy egy játékot, pl. DOOM 2016-ot. ;]

Az FX ellenében pl. :)) :DDD

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#53453) DBob válasza erer1000 (#53451) üzenetére


DBob
őstag

"legyünk má pontosabbak picit :D"

Le van írva szépen arab számokkal.
Nem tudom mit szedsz, de vasárnap este már nem vennék be többet belőle a helyedben. Holnap munka van. ;)

(#53454) DBob válasza jokeph (#53452) üzenetére


DBob
őstag

"Azért megnéznék az Atommal egy renderelést vagy egy játékot, pl. DOOM 2016-ot. ;]

Az FX ellenében pl. :)) :DDD"

Mindenkinek megvan a fétise. Nincs ezzel gond.

(#53455) erer1000 válasza DBob (#53453) üzenetére


erer1000
őstag

ugye nem tetszett komolyan gondolni hogy komolyan gondoltam így eme kései órában? :B

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#53456) quailstorm válasza jokeph (#53452) üzenetére


quailstorm
nagyúr

(#53457) jokeph válasza DBob (#53454) üzenetére


jokeph
nagyúr

Meg bizony.

Csak közbe az a szörnyű gyanúm támadt, hogy a fent emlitett Atomos cuccok alaplapra forrasztott CPU-k, ez még hagyján, de van e olyan összeállitás belőlük, ahol a pci-e x16-os slotban legalább 8 sáv be van kötve... :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#53458) jokeph válasza quailstorm (#53456) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nagyon meggyőző. :C :R

Ebből az is lejön, hogy a DOOM fejlesztői tudnak valamit (a GTA sorozathoz még mindig kell a kalács).

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#53459) frescho válasza DBob (#53453) üzenetére


frescho
addikt

Az csak 1 darab teszt. Nézd meg azt is amit én linkeltem. Amikor a J190-at összeengedtem a két magos 1007U-val ez utóbbit éreztem gyorsabbnak holott párszor az Atom nyert. Szimplán sok program nem skálázódik 4 magra. Ez a teszt is azt mutatja, hogy nem minden az Atom 4 magja: [link]

DBob: Lehet, hogy elmegy rajta az alap netezgetés, de hogy elég lenne azt nem merném kijelenteni. A műhelyben csak 1Mbit/sec-et tud a net. Az is elég, lehet rajta netezni, letölteni pár progit vagy frissíteni. De nem mondanám, hogy jó érzés amikor a java letöltés 10 perc alatt jön le. Ez kb. a régi Swift esete. Lehet, hogy elég, főként egy Trabihoz képest, de egy Astra is hatalmas előrelépés, valami prémium pedig föld és ég.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#53460) Alpi. válasza DarthSun (#53445) üzenetére


Alpi.
addikt

Ez az a proci ? :K Barátságos darab !

Nagyban függ a különböző cpu típusok / generációk összevetésénél, hogy milyen környezetben nézzük. 775-ös c2 széria is erős bizonyos helyzetekben. Van olyan benchmark, ahol egészen Ivy bridge-ig mindent megver c2c, de az életben egész másképp szerepel. Egyrészről magának a platformnak is vannak már kevésbé versenyképes tulajdonságai, másrészről változnak az igények is, más felépítésű rendszerek jönnek, aztán az ezekre optimalizált helyzetekben egyre hátrányosabb helyzetbe kerül egy idősebb cucc.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#53461) DarthSun válasza Alpi. (#53460) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Igen :R , köszi a drótot !

(#53462) Alpi. válasza Alpi. (#53460) üzenetére


Alpi.
addikt

Az meg, hogy mit érzünk fickósnak valós felhasználás mellett, gyakran nem látható a benchmarkokból. (azért én lemérek, amit csak tudok. :DDD ) Persze itt megint óriásira nyílik az olló felhasználó és felhasználó közt.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#53463) DBob válasza frescho (#53459) üzenetére


DBob
őstag

"Az csak 1 darab teszt."

A Passmark tesztjei egy átfogó, végfelhasználó szemüvegén is összevethető tömeges benchmark, ami gyakorlatilag a felhasználó által is rendeltetésszerűen folytatott taskokat hajtja végre, nagy tételben.
Így mindennapi használatra levetítve az egyik legjobb összehasonlításra szolgáló alapot adja.

Amit te linkeltél az szép és jó, de nem hiszem, jobban leírja mondjuk a facebook böngészésének élményét az, hogy 5 darab Cinebench verzióval is összehasonlították őket. :)

"Lehet, hogy elmegy rajta az alap netezgetés, de hogy elég lenne azt nem merném kijelenteni."

Nem határoztad meg, mit értesz alap netezgetés alatt. Én speciel 100+ tabbal használom a firefoxot. Maradéktalanul megfelelő hozzá. Egy C2D sem fog jobban teljesíteni 100+ tabbal.

Ismétlem, mondom ezt úgy, ezt a postot meg most épp egy E8600 alól írom. Ugyanis most fejeztem be a Rocket League-el való játékot, játszani meg ezen a gépen játszok többnyire (ebben van egy 1030 GT).
Kb. négy lépésnyire meg itt van tőlem a J4205-el szerelt gép. És naponta akár többször is váltom, melyik előtt ülök le. Hidd el, felmértem már melyik mire képes :)

Úgy érzem, pont a hozzád hasonló emberek miatt dobta az Intel az Atom brandet; mivel anno valóban nagyon gyengus volt, és az embereknek pavlovi reflex alapján megindul a nyálkiválasztásuk ha az Intel Atom-ot hallják. Pedig ezek már régóta nem Atom processzorok, és nem csak névben.

Ha gondolod, egy összehasonlító teszt idejére szívesen odaadok egy D945GSEJT lapot, csak hogy valóban megérezd, milyen 3-4 percen keresztül megnyitni az OS alól egyedüliként futó, különösen kis gépigényű böngésző, egyedüli tabján egy html5 lapot. És akkor még görgetni, nem is akartál.
Utána nem fogsz kételkedni abban, milyen jók is ezek a Silvermont / Airmont / Goldmont SoC-ok.

(#53464) erer1000 válasza DBob (#53463) üzenetére


erer1000
őstag

Aláírom

Van itthon N-es atom laptop, ami atom szar , yt se megy, UTGOTY se 320x240be, age of empires 2 is gyalázat, netezni is egy vicc

És van egy Z8300as atom is, egy tab képében.
FHD monitorra kötve is yt , otthoni szintű office, stb-re tökéletes.

IGP-ve 1280x720 ban UT2004 32playeres multi megy vele 30+ FPS.
Portal 2 sajnos lowon is csak 20FPS körül van.
Battlestar galactica játszható :D

Lényeg , hogy a tabos atomok kb átlag usernek jók, játék nélkül. De most őszintén. Egy 20k-s tabtól ki várja el hogy tudjon játszani rajta ? Egyedül a 2GB ram fáj. 4GB-al egy rossz szavam se lehetne

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#53465) Sanchez638 válasza DBob (#53463) üzenetére


Sanchez638
addikt

De ki mihez van hozzá szokva... Anno nézegettem a vágott videókat és 20-22 FPS ha volt... minden minimumon...

Mára ha nincs meg a 40-50FPS és magas részletesség akkor lehet hozá se nyúlok a játékhoz. Sőt én már a 60FPS videókat is kívánom. Jó a poreszban nem xD

Tehát egy olcsó atom rendszerrel is lehet netezni, de nekem pl kevés lenne. Apámnak meg a p4-es is sok..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#53466) quailstorm válasza erer1000 (#53464) üzenetére


quailstorm
nagyúr

(#53467) frescho válasza DBob (#53463) üzenetére


frescho
addikt

A műhelyben két gép van amiből az első egy i3 amire rá van kötve floppy meg mindenféle kártyaolvasó, soros port...

A másik egy J1900 aminél talán 20%-kal erősebb az új Atom. 100 tab vagy barokkos túlzás vagy nagyon türelmes vagy, mert engem zavar amilyen darabossá 10-15 tab után válik, pedig SSD és 8GB memória van mellé. Nagy előnye, hogy teljesen hangtalan és alig fogyaszt pár wattot. Ami képes két vállra fektetni az az ha belefut egy flash, javascript, facebook kombóba. Sima szöveges oldalakat persze simán viszi és a youtube sem akadály neki, de amikor mondjuk megnézek pár responsive oldalat, akkor küzd rendesen. Van T61 is megpimpelve, kb. hasonló a sebessége leszámítva a youtube-ot. A GPU gyorsítás limitáltsága kiüti szerencsétlent. A laptopnak a hordozhatóságon kívül ott látom hasznát ahol valami régebbi programot kell futtatni. Azok érezhetően jobban hasítanak hála az 1 magos teljesítménynek.

Hogy mire képes a régi Atom azt sem kell bemutatni, mert van egy 425 személyében. Ellenségemnek sem kívánnám. Nem is tudom honnan származott rám.

Hogy miattam halna ki az Atom? Lehet, de addig amíg nincs igazi ár előnye, hogy lassabbat veszel, mint egy alap Celeron miért ajánljam bárkinek is? Nézd meg mondjuk a laptop.hu-t. Indulnak a gépek a 2 magos Atom 32GB MMC párossal, ami tablet szökevény. Ami alakul az máris 90k. Mondjuk még abba is HDD van, meg vérzik, de már elkaristolna. Tudom, hogy az i3 még +20, de ég és föld a kettő. Mondjuk kivitelben nem, mert fröccsöntött tejfölös dobozból gyártják őket 15-ös TN panellal. Ránéztem a best byte-ra is (nemecsek) és ott is a borzalom 2 magos Atomot tolják az alsó szekcióban, i3 alatt semmi nincs Intelből. Ezeket még a hasonló árú régi AMD A4 is lenyomja. Jöhetne egy olcsó AMD 2 mag+HT Ryzennel és lemoshatná az alsó kategóriát. Kb ugyanez a desktop, mire építesz egy gépet az Atom nem sokkal olcsóbb. Ha meg az ár számít, akkor használtan lehet i szériás üzleti gépet venni.

quailstorm: Mazohisták mindig akadtak. Bacsis is szereti a thinkapad pöckével tolni, de nem hiszem, hogy ezt sokan élveznék vele ellentétben.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#53468) quailstorm válasza frescho (#53467) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Hirtelen tényleg úgy tűnik, hogy kihalt a Celeron és a Pentium. Haswellből még volt Celeron, nekem is. Az erősebb volt az atomnál, igaz 15W-ot evett.

Most ahogy mondod van a tabletszökevény Z-s atom a legolcsóbb szegmensben.
Aztán a Celeron N és Pentium N néven eladott atomok emelt TDP-vel.
Ez nagyon szép például. 17.3-as gép atommal... el nem tudom képzelni milyen jó lehet.

Tablet meg csak próba volt, de ha egyszer lesz időm, lesz belőle rendes videó is.

[ Szerkesztve ]

(#53469) zoltanz válasza DBob (#53463) üzenetére


zoltanz
nagyúr

" Én speciel 100+ tabbal használom a firefoxot. Maradéktalanul megfelelő hozzá. Egy C2D sem fog jobban teljesíteni 100+ tabbal."

Az átlag sztem 5-10 tab amúgy, 10 fölé én is ritkán megyek.
Ez meg inkább elegendő memóriát kíván 4 de inkább 8GB-ot egy gyors SSD sem árt a swap-hoz.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#53470) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Hát skacok júzer fail miatt nem indult a TUSL lap. :W Egy pöcökkel arrébb volt pwr swich. Kétszer is megnéztem a manualt, de nem tűnt fel. :D Na mindegy, vettem még egy tápot, jó lesz az még.
De már süvít mint állat, egy ~4820 rpm-en pörgő Titan hűtő van a procin.

Csak, hogy tisztán lássak lenne egy kérdésem:
Az alaplapon beállított DSW (100:100) alapján kell beállítani BIOS-ban is az értékeket?
Vagy fordítva? Tehát manuálisan BIOS-ban 100:100:33 vagy állítsam fix 1400MHz-re, ami 133:100:33 és az alaplapi pöcköket ehhez állítsam be?


[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53471) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Holnap este lesz, mire megformáz és feltelepít egy win98-at...

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53472) Sanchez638 válasza flymi (#53471) üzenetére


Sanchez638
addikt

Bármilyen win alatt meg tudod formázni FAT32-re és arra gond nélkül felmegy a rendszer. (Ketté szoktam osztani a particiót és már akkor rádobom a játékokat/programokat)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#53473) zoltanz válasza flymi (#53471) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Mikor floppyról volt telepítve Win95 valami 486-osra?
Sokszor már a telepítéskor összehányta magát, másodikra felment már öröm volt, és ha 1 hónapig bírta. :DDD

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#53474) flymi válasza zoltanz (#53473) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Na látod, ezért nem szeretem magam ennyire régi cumókkal szivatni, floppykat már évekkel ezelőtt kiszórtam, nincs egy se. Szeretem ezeket a retró hardvereket, de nekem az is elég, ha tudom róluk, hogy működnek. :B
Anno volt két ugyanilyen lapom, mindkettő hibás volt. Csak másfél napom ment rá, hogy végül feladjam. Déli híd hibásak voltak azt hiszem. (usb/ps2 portok nem mentek, 10 merevlemezből 1-et ha felismertek, win nem települt, ...) Ezszerencsére jó helyről való, pöcc röff megy most már rajta a w98. Frissen telepítve gyorsabban bejön mint a win7, a kikapcsolás meg maga a mámor. Leállítás és 2 másodperc múlva már le is állt.

Beállítottam. 133FSB-vel 1400MHz-en (10,5-es szorzó) szalad a proci, nem is szeretném nyúzni. A Titan hűtőt kicsit túlzásnak érzem rá.
Mára ennyi volt, a rendszer felállt. Holnap még próbálkozom plusz ramot pakolni bele, teszek fel rá néhány programot aztán részemről kész.
Gondolom majd lehet 640x480-ról magasabb felbontásra állítani a monitort ha felkerült a videolassító drivere.

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy az ATI Fury Maxx mit produkálhat. Esetleg akinek van/volt, tudja hogy kell rábírni, hogy mindkét chip működjön? Van valami trükk? Vagy ENNYI?

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53475) arn válasza frescho (#53467) üzenetére


arn
félisten

Ezeknek az integralt atomoknak nas, htpc a felhasznlasi terulete elsosorban. De olyan videokat dekodolnak es transzkodolnak, amit gyakran modern procik sem tudnak lejatszani kulso gpu nelkul, nemhogy egy core, toredek fogyasztasbol.

[link]

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53476) arn válasza flymi (#53471) üzenetére


arn
félisten

Vm gepre probald felrakni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53477) flymi válasza arn (#53476) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

:F :U

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53478) arn válasza flymi (#53477) üzenetére


arn
félisten

Csinalsz egy virtualis meghajtot, feldobod a wint, bemountolod win10 ala (nativ tamogatja), ramasolgatsz, amit akarsz, majd atnyomod egy regi vinyora.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53479) frescho válasza arn (#53475) üzenetére


frescho
addikt

Ne legyél már politikus. Maradjunk az eredeti témánál: Az Atom CPU része gyenge. Emlékeztetőnek hogy honnan indult:

53424-ben ezt írtad: "Ha a gyorsitas tamogatott, akkor a proci mar reszletkerdes, de egy mai alacsonyfogyasztasu (10w alatti) atom is kenterbeveri a gyorsabb c2duokat nyers teljesitmenyben."

Amire ezt válaszoltam:

"CPU-ban nem veri kenterben, Clock 2 Clock gyorsabb a C2D. Itt nincs C2D, mondjuk az Athlon 2 kb azonos szint: [link] De az atomok IGP-je ma már szinte mindent gyorsít. Nem is használ szinte CPU-t a lejátszáshoz."

53431-es válaszod:

"Egy apollo lake mar magonkent is tud annyit, mint az emlitett e6600, negy magon meg tobbet."

Volt egy állítás amivel nem értek egyet. Mutasd meg azt a területet ahol "atom is kenterbeveri a gyorsabb c2duokat nyers teljesitmenyben" és "egy apollo lake mar magonkent is tud annyit, mint az emlitett e6600"

Milőtt valaki megkérdezi miért lovagolok ezen: Azért mert utálom, ha félreviszik az eredeti felvetést és azt is, hogy 10 évvel ezelőtti teljesítményszintet akar eladni mai áron nekünk az Intel miközben rajta ül egy sokkal gyorsabb CPU-n.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#53480) arn válasza frescho (#53479) üzenetére


arn
félisten

Ez a dolog most is all... egy magon tud annyit, mai alkalmazasokban tobb szalon meg gyorsabb. Mi a gond? A fejlodesnek az is resze, hogy ugyanazt joval alacsonyabb fogyasztason kapod. Egy mai socnak alapveto resze a hwes gyorsitas, ettol is sokkal hatekonyabbak. Arrol nem is beszelve, hogy az alkalmazasi teruleteken, mint a nas, htpc, a hwes gyorsitas az elsodleges, a nyers cputeljesitmeny masodlagos.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53481) RexMaximus válasza flymi (#53474) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Amugy miert 98 ment ra (az XP jobban passzol hozza szvsz)?

Azt a Titan hutot sose szerettem, nem is rendes alubol van hane valami ontvenybol a bordaja. Nekem egyik kedvencem ezekhez a procikhoz a globalwin fop68 volt amig nem jottek a nagyobb bordak. Elotte egy globalwin fop32, na az brutal volt, le is szabalyoztam a venijet :). Utana - es azota - egy Zalman cnps 3000 (alcu talan?) van a fo Tuas konfigomhoz.

(#53482) DarthSun válasza RexMaximus (#53481) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A TUSL2C- re a W98SE passzol. Max 512MB ramot tud kezelni a lap, XPSP3 lassú 512- vel, SP1/2 meg nem túl jó.Valamint az a dual Fury asszem XP alatt nem műkszik.

(#53483) Sanchez638 válasza DarthSun (#53482) üzenetére


Sanchez638
addikt

SP2-es winfos tökéletes. Legtöbb játék/programnak kell. Sp3-ast már nem használok retro gépre, mert a hálózati dolgok miatt lelassult..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#53484) DarthSun válasza Sanchez638 (#53483) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Én arra Win98SE- t tettem, XP- t nem szereti. XP- t csak erős Bartontól pakolok. Meg amint írtam a Fury- hoz nincs XP driver.

(#53485) flymi válasza DarthSun (#53482) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Pontosan. XP alatt nem megy a Fury dupla chippel.

RexMaximus: Ez volt az első hűtő ami a kezembe akadt, csak ezért. De brutál hangja van!

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53486) RexMaximus válasza DarthSun (#53482) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Tua magos procik 2001 elejen indultak, XP meg 2001 oszen. Kb addig is volt lehetett 98 ezeken a konfigokon. Utana jellemzoen XP-k futottak rajtuk, sot elotte nalam win 2000 :).

SP3-al nem neztem de az eleg keson jott ki. Ha lassu vele akkor mehet az SP1 vagy 2. Igazabol nekem nem nagyon volt gondom sose az XP-vel, az elodokhoz kepest szerintem jobb volt ilyen szempontbol.

98 nekem inkabb a PI vege, SS7 es Slotos procik korszakahoz kotodik.

(#53485) flymi

"De brutál hangja van!" - Ige, egy dideig ugy gondoltak - eleg sokaig amugy, hogy a hang az nem szamit, senkit sem zavar. Sot oszinten szerintem minket se nagyon. Amig nem jott a net es a letoltogetes (este is mennie kellett a masinanank, sot modemeseknek jellemzoen csak este mert akkor nem kellett percdijat fizetni a kapcsolatert)

Ennel a hutonel szerintem azert is, mert az borda anyaga nem annyira jo hovezeto mint a sima alu.

Amikor az elso at-s konfigot beuzemelte retro cimen meg is lepodtem a hangerejen. Tap cooler, amit a HDD idonkent lenyom, remlett, hogy hangosabb masinak voltak nadehogy ennyire, az mar nem :D

[ Szerkesztve ]

(#53487) nakos1212 válasza DarthSun (#53484) üzenetére


nakos1212
senior tag

Van Fury driver, de a dual mód csak 98 és 95 alatt megy.

(#53488) jokeph válasza DarthSun (#53482) üzenetére


jokeph
nagyúr

Vagy egy jóféle NT4.0/WIN2000 professional. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#53489) frescho válasza arn (#53480) üzenetére


frescho
addikt

Megint eltérsz attól amivel nem értettem egyet. IGP, gyorsítás, SOC, fogyasztás. Felejtsd el, nem ezzel van a bajom.

Olvasd el amit te magad írtál le. Még keresned sem kell, mert idéztem. Tiszta nyers CPU erő. Passmark favorizálja legjobban az új procikat, talán DBob írta, hogy az áll legközelebb a valóshoz. Te pedig az eredményt:

E6600
Single Thread Rating: 905

J4205
Single Thread Rating: 861

Ez üti azt amit előtte állítottál, hogy az Atom gyorsabb, mint a C2D mag a mag ellen.

Azzal egyszer sem vitatkoztam, hogy az IGP-je sokkal többre képes. De azt ismét nem értem miért írtad ezt ma:

"De olyan videokat dekodolnak es transzkodolnak, amit gyakran modern procik sem tudnak lejatszani kulso gpu nelkul"

Mivel az Intel IGP-ik alapja közös, ezért egy modern Atom és egy hasonló korú i szériás proci között nincs ilyen tudásban különbség. 3-4 generációval ezelőtti i-s proci meg nem modern, legalábbis szégyen, hogy az IGP gyorsabban fejlődik, mint a CPU rész.

https://frescho.hu

(#53490) MaxxDamage válasza zoltanz (#53473) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Compaq Contura 4/25 (ff noti) amire úgy van telepítve és bőven jó rá a Win95 és nem tartott sokáig a telepítés sem :DD

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#53491) jokeph válasza frescho (#53489) üzenetére


jokeph
nagyúr

A korábban általam emlitett FX (ami puding IPC-ben):

Ez meg egy G4560 Pentium:

Ez meg egy i3 7350k:

A teljesség kedvéért:

Az FX8320e CPU alapórajele 3,2 GHZ, ez fel van húzva 4,6 GHZ-re (4M/8C)

A G4560 Pentium (2C/4T) - 3,5 GHZ és a core i3 7350k (2C/4T) - 4,2 GHZ alapon van.

:U :U :U

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#53492) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Tudtok mondani pár korabeli népszerű játék címet, amik elfutkosnának a TUSL gépen?
Hirtelen csak ezek jutnak eszembe, majd megpróbálom beszerezni őket, mert a legtöbbje már elveszett:

Colin McRae Rally 2.0
GTA 3
Fifa 2002
Mafia
Counter Strike
...

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53493) laskr99 válasza flymi (#53492) üzenetére


laskr99
addikt

Combat Flight Simulator 3: Battle for Europe
Battlefield 1942

[ Szerkesztve ]

(#53494) jokeph válasza flymi (#53492) üzenetére


jokeph
nagyúr

Igy hirtelen:

S.W.I.N.E.
COD1 + UO
RTCW
NFS 2-3
WarCraft 1-2-3+TFT
StarCraft 1+BW
Star Wars 1 Racer - ez jól ment a 8MB-os S3 Savage 4-el is, 800*600-on.
Rollcage
Claw
Pandora's BOX
Suffering 1 talán....
Quake
Half-Life
DOOM 2
Red Alert 1-2
Cossacks
AVP 1
The SIMS
Max Payne - szerintem kora egyik legjobb játéka...
HITMAN
Diablo 1-2
GTA - Vice City
Deus Ex
Star Wars: Knights of the Old Republic
Halo: Combat Evolved
GTA 3
Duke Nukem 3D
Medal Of Honor
Turok 1-2
Insane
4*4 EVO
IL-2 Sturmovik
Settlers IV.
Hard Truck: 18 Wheels of Steel
Hitman 2
Need For Speed: Hot Pursuit 2
Splinter Cell
Stronghold: Crusader
Sven Bomwollen
Unreal Tournament 2003
WORMS - Armageddon, Blast

:)) :DD

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#53495) flymi válasza jokeph (#53494) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

+laskr99: :R

Rage 128 Pro drivere használható a Fury Maxx-hoz is és fordítva? Melyik drivert érdemes használni?

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53496) RexMaximus válasza flymi (#53492) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

VGA fuggo is de azert lesz par jatek :), amihirtelen eszembe jut:

Utolso jatekok amikkel jatszottam (utana egeszen a tavalyi lan paty-ig kb nem, csak par evente egy egy klasszikus mint Alone In The Dark leokerult):

Warcraft III
Vice City

Ami eszembejut korszakbol:

Call Of DUty
Unreal Tournament
UT 2003
Quake 3
Medal Of Honor
Warhammer 40k
battlefield 1942
Call of Duty
Hitman
Command & Conquer sorozat
Painkiller
Diablo II
Half life
Shogun
S.W.I.N.E. - ez baromi jo jatek de valamiert alulertekelt szvsz. Magy szinkronos valtozat is van :)
Duke Nukem: Manhattan Project (vegre megjelent valami Duke Nukemes cucc elmeny volt :D )

Regebbiek:
Abe's Exoddus
MDK
SIm City 3000

Szoval lesz egy par :)

hmm jellemzeoen fps. Szerintem erdemes toplistakra keresni max kb 2004-es jatekokig. Idoben visszafele meg vegtelen :)

(#53494) jokeph
+1 a S.W.I.N.E. miatt, sokan nem ismerik :)

[ Szerkesztve ]

(#53497) jokeph válasza flymi (#53495) üzenetére


jokeph
nagyúr

Csak győzd összeszedni. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#53498) jokeph válasza RexMaximus (#53496) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nekem a mai napig is megvan, 2 CD-n. :DDD

Teljesen magyarul van az utolsó betűig, hangig. Szerintem korát megelőző játék. :C

Múltkor előkerült, mondom megnézem megy-e még, és láss csodát:

Win 7 x64 Ultimate alatt működik. ;)

Egy 7. Gen. intel konfigon.

Olyan dumák vannak benne, kihaltam tőle....

Mer Fekvő Sonka parancsnok.... :DD

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#53499) RexMaximus válasza jokeph (#53498) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Na, itt az ideje, hogy elovegyem ne is :). Megnezem milyen a multis resze, hatha masokat is megyozhetek arrol, hogy erdemes kiprobalni egy lan partys alkalmon :)

(#53500) erer1000 válasza jokeph (#53498) üzenetére


erer1000
őstag

2CD-n? :O

Nekem DVD-n van :D

Elég sokáig ment a multi, csak sajnos alig volt pár ember aki tudott hostolni, mert nem router mögüll volt , vagy nyitott portokat.

Meg hogy rengeteg csaló volt. Ott hagytuk abba mindig a meccset , amikor láttuk hogy atom tankot hoz a helikopter valakinek... Kösz B+

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.