Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54851) Vladi válasza Thunderzolee (#54842) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem. Hálózatról bootolsz. Nincs a gépben meghajtó.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#54852) nakos1212 válasza arn (#54848) üzenetére


nakos1212
senior tag

hu ez micsoda jó zene, köszi.

(#54853) zoltanz válasza arn (#54848) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Frankó! :)
Nekem a 1990-ben ezek tetszettek: Front 242 - Headhunter

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#54854) arn válasza nakos1212 (#54852) üzenetére


arn
félisten

az albumdesign is allat :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#54855) arn válasza zoltanz (#54853) üzenetére


arn
félisten

90es evek elso feleben en inkabb ilyesmiket hallgattam [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#54856) r0b3r válasza arn (#54854) üzenetére


r0b3r
senior tag

a póló se rossz... :DDD

(#54857) zoltanz válasza arn (#54854) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Elektronikus zenét bakeliton?
Mondjuk nekem is van egy kisebb gyűjteményem belőle, korai: Vangelis, Front 242, Nine Inch Nails, Ministry, Jean-Michel Jarre, Pink Floyd, Tangerine Dream stb.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#54858) arn válasza zoltanz (#54857) üzenetére


arn
félisten

marmint vinylen? :) miert ne lehetne... analog felvetel ma amugy se nagyon keszul mar.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#54859) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Skacok segítsetek kicsit!

Eladtam egy pci-e 6800 gt-t, ami moddolva volt ultrára. Nálam szépen ment, igaz csak gpu-z és gpu shark képeket mentettem róla, de határozottan emlékszem, hogy valley elég alacsony fps értékeket produkált vele.
A vevő azt mondja nem bírta működésre bírni, mert a windows (nem írta milyen) ezt dobta neki:
"Windows has stopped this device because it has reported problems. (Code 43)"

Mi lehet a hiba? :F
Azt mondja próbálta több driverrel is, de mindig ugyanezt dobta neki.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#54860) Ranagol_5 válasza flymi (#54859) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Hat, en ilyet akkor lattam utoljara, amikor doglodott a kartya..

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#54861) Sanchez638 válasza Ranagol_5 (#54860) üzenetére


Sanchez638
addikt

Vagy dögdelezett. Esetleg lejjebb venni az órajeleket. Esetleg nem lehet, hogy csak túl melegszik a kártya.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#54862) envagyok válasza flymi (#54859) üzenetére


envagyok
veterán

Vissza kellene moddolni GT-re

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#54863) zoltanz válasza arn (#54858) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Hammond-orgona mondjuk még analóg volt.
A vinyl sem csodatévő hanghordozó, de általában nagyobb gonddal master-reltek a felvételek, (az újabbak már nem annyira). és szebb nagyobb maga a kiadvány, sokszor több mindent tartalmaz mint a CD, insertek stb.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#54864) flymi válasza Ranagol_5 (#54860) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nálam még ment. Eskü!
Nem szoktam szemetet árulni. :(

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#54865) flymi válasza Ranagol_5 (#54860) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Az is lehet, hogy nem távolította el a korábbi drivert, esetleg nem dugta rá a tápcsatit. A fene se tudja mennyire ért a vevő ilyesmihez így látatlanba. Most néztem meg milyen hibakód a "43", szerintem ha döglött lenne akkor nem írna ki semmit, tehát eleve nem is indulna vagy csíkozna.
Esetleg TDR hiba lehet? :F Elvileg az másik driverrel küszöbölhető.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#54866) Sanchez638 válasza flymi (#54865) üzenetére


Sanchez638
addikt

Van, hogy össze omlik. Elfeketedik a képernyő utána vissza jön a kép és alul a driver írogatja, hogy valami nem stimmel.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#54867) arn válasza zoltanz (#54863) üzenetére


arn
félisten

a masteringre gondoltam - most is csinalnak analog rogzitest es keverest, de joval dragabb, mint a digitalis. hogy jobb e, arrol is lehetne sokat vitatkozni :) mindenesetre az analog korszakot jelento 60-70es evekbol vannak elkepesztoen jo felvetelek, ami utan a 80as evek kezododo digitalis korszaka borzalom volt, a 90es evekre sokkal jobb lett.

ha meg belekavarjuk a digitalis mastert, utana max hipsterkedesre jo, en sok ertelmet nem latom... az lp full analogban szep.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#54868) arn válasza flymi (#54864) üzenetére


arn
félisten

nem tudhatod, hogy milyen korulmenyek kozott hasznalja... amit a gyar megcsinal 99%osra, az lehet te csak 80%ra tudod tesztelni. lehet nalad minden franko volt, de nala meg tenyleg elhasal.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#54869) flymi válasza Sanchez638 (#54866) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Akkor is furcsa. Egyik nap még működik, utazik ~6600km-t és kifullad? Ez gyanúúús. :)
Mindegy, garancia nincs rá, de azért próbálnék segíteni neki. Azt mondjuk nem írta, hogy milyen oprendszert használt hozzá és melyik drivert.

arn: Esetleg megpróbálhatja másik lapban még. Jobb ötletem nekem sincs hirtelen. Ennyi infót kaptam csak.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#54870) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Ki látott már pillangót?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#54871) zoltanz válasza arn (#54867) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Én is csak tippelgetek, csöves erősítőm még nem volt, ezért messzemenő következtetéseket nem akarok levonni.
Még ahhoz a generációhoz tartozom, akik a zenével vinyl-n találkozott először, (elfogultság) valamint a táncos klubokban is ezek forogtak.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#54872) DarthSun válasza Sanchez638 (#54870) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Voodoo2 köteg. Vazze, összekarcolódnak :U

(#54873) flymi válasza Sanchez638 (#54870) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ez a kupac mostanában egy kisebb vagyon.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#54874) r0b3r válasza Sanchez638 (#54870) üzenetére


r0b3r
senior tag

Hirdesd meg őket. Ha ennyi bekerül egyszerre a piacra, már az árakat is képes lenne lenyomni. :DDD

(#54875) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Azt írja a srác, hogy semmi más nincs a gépen, csak win7 32bit, 309-es driverrel pedig a kártya. 5 percenként kifagy. Ha nincs bent a kártya, akkor működik. Gyanús ez nekem, hogy TDR hiba lesz. Egyszer már volt ilyen, hogy nálam minden működött egy Zotac GT430 volt asszem, aztán a vevőnél meg bajságos volt. De másik lappal és másik driverrel "megjavult". Legalábbis ezt mondta, mert próbagarit adtam rá és végül nem volt visszakozz.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#54876) envagyok válasza flymi (#54869) üzenetére


envagyok
veterán

Simán megesik.
Eleve öreg kártyák, ráadásul az ultra órajelen járó 6800gt már elég melegedős széria volt, gondolom nem az ultra hűtője van rajta..
Lehet el volt gyengülve már a chip forrasztása a panelen. Ilyenkor mondjuk hidegen jó, melegen vetemedik egy kicsit a kártya, aztán ilyenkor indul újra a driver vagy van kékhalál.
Az is előfordul, hogy postán nem megfelelően kezelik, hajjigálják, láttam már pár bicskanyitó videót erről.
Most velem is megesett, hogy vettem egy HD5850 ATI-t, az eladónál saját szememmel láttam hogy működik, 3d tesztet is futtattam ott. Beraktam a kocsiba magam mellé a másik ülésre, hazavittem, aztán se kép se semmi. Ezerszám van ezeken felületszerelt alkatrész alig felforrasztva, tényleg elég sokszor csak egy koccintás.
De volt régen olyan is, hogy a 8800gts, amit újan vettem 2 hét alatt megadta magát, csíkozott össze vissza. Szerencsére szó nélkül azonnal cserélték a polcról.
VGA gyűjteményemben is van olyan kártya, ami hibátlan volt, aztán egyszer csak elkezdett szemetelni. .
De olyan is volt, hogy mikor megvettem a kártyát csíkozott, aztán pár hónap után beraktam újra a gépbe, és akkor "megjavult", persze az sem számít tökéletesnek.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#54877) r0b3r válasza envagyok (#54876) üzenetére


r0b3r
senior tag

Bezzeg a 2-3-486-osokkal nincs ilyen probléma. Néha még a hó is beesett arra a padlásra, ahonnan lehoztam 15 év után az egyiket és azóta is megy. :DDD

(#54878) zoltanz válasza envagyok (#54876) üzenetére


zoltanz
nagyúr

+Olyan ~2004 óta könnyebben döglenek a lapok, VGA-k stb, gondolom költséghatékonyság jegyében kihagytak, változtattak néhány dolgon.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#54879) The DJ


The DJ
addikt

Most kúszik fel a Win 95 az új szerzeményre. IBM PC 330 szép állapotban, teljesen gyári kiépítésben. Intel Pentium 75Mhz, 16MB ram, 1GB körüli HDD, Integrált S3, CD olvasó, floppy. Minden IBM cikkszámos, eredeti, még a szalagkábel is :) Valamiért fenemód vonzanak a régi IBM PC-k, úgyhogy ez most nagyon kedves a szívemnek :)

Belülről is makulátlan, pormentes.

A Dual Pentium Pro felélesztése is folyamatban van, csak helyre kell pofozni a tápegységet.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#54880) arn


arn
félisten

Nem koltseghatekonysag, hanem ugrasszeruen nott mindennek a fogyasztasa, es meg nem volt eleg tapasztalat ebben. Akkoriban meg idle is iszonyat sokat fogyasztott a gep, a hutesek meg messze voltak a maiaktol... talan 2008ra csucsosodott ez ki. A regi masinak par wattot futottek el, azert mukodik beloluk tobb.

Lehet idovel ez lesz a legritkabb korszak :) most meg hulladekszinten megy. Bba 9700prot kb ket eve keresek, egy dobozosat lattam, amit hulye fejjel nem vettem meg. 9800pro egy csomo van.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#54881) envagyok válasza arn (#54880) üzenetére


envagyok
veterán

Van nekem 9700pro, bár szerintem amennyit ajánlanál érte, annyiért úgysem adnám :))

A hullás fő oka az ólommentes forraszanyag.
Az ólmozott, sokkal rugalmasabb, az ólommentes pedig ridegebb, könnyen törik. Azért a pcb 20-50 fok között, a zabálósabb vga-kban a GPU 20-100 fok között, szóval elég könnyen eltörik a forrasztás.
[link]
Megoldás az ólmozott golyós reballing, de még nem találtam rá megfelelő szakembert

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#54882) arn válasza envagyok (#54881) üzenetére


arn
félisten

Bba? Vigyazz ra...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#54883) envagyok válasza arn (#54882) üzenetére


envagyok
veterán

Bocs, rosszul írtam, sima 9700 van, nem pro.
9700,9800,9800pro,9800se,9800xt
Azt mondjuk nem tudom, hogy bba vagy pba, nem is tudom hogy lehet megállapítani, a hűtése sajnos nem gyári, de most találtam rávalót.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#54884) alvaro válasza The DJ (#54879) üzenetére


alvaro
senior tag

Apropó IBM... PS/2 model 30 vajon milyen táppal megy? Teljesen olyan a csatlakozója, mint egy normális AT tápnak, épp úgy "feketék középre" módon volt bekötve, örültem, mint majom a farkának, hogy végre egy kiemelhető 8086-os lap. Erre nem indul, egy pillanatra moccan csak az AT-s Enermax ventije, és ennyi. Most

a.) Nem kompatibilis mégse. Holnap még visszahalászom a saját tápját és megpróbálom azzal is.
b.) Egyszerűen csak meghalt.

Jobban örülnék az első esetnek, akkor még mindig készíthetek átalakítót.

Egyébként elég elvetemült. (C) 1987 van a lapra szitázva, de 2 SIMM foglalat van rajta. Meg floppy és PATA csatlakozó. A riseren pedig elem. Gondolom halott, de ez mindegy most.

[ Szerkesztve ]

(#54885) arn válasza envagyok (#54883) üzenetére


arn
félisten

Sima 9700 elo szokott fordulni... es nem is ertem miert olyan ritka a pro. Vmi miatt megdogolhettek.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#54886) envagyok válasza arn (#54885) üzenetére


envagyok
veterán

Én pont azt hallottam hogy a sima ritkább.
Mondjuk az enyém pont olyan, mint gai Ati vs Nvidia logoutos cikkében, és ott ő azt írta, hogy hiába van a matricán 9700, valójában 9700 pro.
Majd bedobom holnap a tesztgépbe, megnézem mennyin megy a GPU és a ram

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#54887) The DJ válasza alvaro (#54884) üzenetére


The DJ
addikt

Saját esetemből kiindulva szerintem az lesz a válasz, hogy a saját tápjával fog csak indulni. Én is ezért nem tudom még éleszteni a Pentium Pro-s IBM-et. Remélhetőleg nem halott, de nekem az az érzésem, hogy amint visszaadod neki a saját tápját már éledni is fog.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#54888) arn válasza envagyok (#54886) üzenetére


arn
félisten

A ramon latod, mas ramokkal szereltek a prot es nonprot. Nekem anno sima 9700am volt, kinyirtam a vizhutessel :D

9700at szoktam latni, 9700prot nem, ha van is esetleg, az sem bba.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#54889) envagyok válasza arn (#54888) üzenetére


envagyok
veterán

Szerinted mi lehet?

Mivrl Made in Canada jól gondolom hofy BBA?

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#54890) nakos1212 válasza envagyok (#54889) üzenetére


nakos1212
senior tag

link
Nézd meg Rivatunerrel, ha 324 mhz-en pörög a gpu, akkor PRO.

(#54891) Willis++ válasza The DJ (#54879) üzenetére


Willis++
csendes tag

Jó kis masina! A P75 a szívem csücske volt annak idején, az épített routeremet ilyen hajtotta egy Freesco-val megtámogatva. Képes volt 24/7 folyamatosan irányítgatni a biteket full passzívan, sima sünivel a feje tetején, alig langyosan. Hangtalan is volt a masina, no winyó, a linux egy floppiról töltött be, utána a memóriából dolgozott, a táp venti is leszabályozva 8V-ra... A néhány Mbit-es ADSL-hez bőven elég is volt a teljesítménye.

(#54892) envagyok válasza nakos1212 (#54890) üzenetére


envagyok
veterán

277MHz

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#54893) nakos1212 válasza envagyok (#54892) üzenetére


nakos1212
senior tag

az egy sima 9700-

(#54894) arn válasza envagyok (#54889) üzenetére


arn
félisten

szerintem pont ilyenem volt :) hynix es infineon ramos kartyak altalaban nonprok (3.x ns), de amugy van 9700pro is 9700as matricaval. azon 2.8as samsung ram van.

a ramon nem igazan tudom elolvasni a szoveget.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#54895) envagyok válasza arn (#54894) üzenetére


envagyok
veterán

Infineon ddr sgram
Hyn25012b323c-3.6

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#54896) arn válasza envagyok (#54895) üzenetére


arn
félisten

akkor az tuti nonpro.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#54897) envagyok válasza arn (#54896) üzenetére


envagyok
veterán

És akkor a made in canada a bba, és a made in china a pba?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#54898) arn válasza envagyok (#54897) üzenetére


arn
félisten

passz... nem tudom, hogy az ati tudott e egyaltalan vmit gyartani, vagy csak o is ugy gyartatta, es adtak ki a neve alatt. nem hinnem, hogy a bba referenciakartyakra teljesen hajazo peldanyok elternek vmiben is - szerintem az osszes korai 9700, ami ranezesre is megegyezik a bba dbokkal gyk ugyanaz. hogy most melyik gyarban keszult, reszletkerdes, ha ugyanazok az alkatreszek. szerintem a pba kiadas csak annyit jelentett, hogy szabadkezet kaptak a gyartok, hogy azt raknak ra amit akarnak, ha megfelelnek a specifikacionak. de ez nem jelenti azt, hogy eltek is vele, foleg az elso idoszakban. bevett szokas, hogy eloszor a referenciakartyak erdekeznek,aztan a tobbi.

pl azt tudom, hogy az eredeti szurke hoplatni a kartya hatuljan a club3dnel mas szinu. ami nekem anno volt, total ugy nezett ki, mint a bba, csak a ramok voltak infineion. emlekeim szerint oemkent zacskoban vettem, doboz nelkul.

azert sajnalom a kihagyott dobozos 9700prot, mert annak a doboza is bba volt, es bontatlan zacsiban volt a kartya. retroban minden kincs, ami nos - csak kerdes, hogy utana lenne e szive kibontani az embernek :)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#54899) Ranagol_5 válasza arn (#54898) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Naja, nekem ezert nem lett kibontva a ket athlon mp 2200+ amit a szinten bontatlan msi k7d master-l lapomhoz kaptam. Mondjuk a lapot kibontottam.. :D

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#54900) ebegab92


ebegab92
senior tag

Nemrég hozzámkerült egy HP Workstation xw8000. Ez a videokártya fityegett benne :DDD

Oké, hogy limited edition, de mennyire ritka darab?

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.