Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53101) laskr99 válasza snecy20 (#53099) üzenetére


laskr99
addikt

Múltkor dobtam ki egyet :DD

(#53102) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Asszem akkor vennem kell egy narancs Codegen 300 vagy 350W-os tápot. :D Szigorúan narancsot és 300X modellszámút, legalábbis mintha azt mondták volna, azok megbízhatóbbak, mint a vörös vagy a kék matricásak.
De ha azzal sem indul, akkor befonom a hajam... Hó közepén folyt. köv., a jövő héten levegőt venni se nagyon lesz időm.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53103) laskr99 válasza flymi (#53102) üzenetére


laskr99
addikt

(#53104) DarthSun válasza flymi (#53102) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Inkább 300/350- es FSP- t szerezz be. Ezekkel mennek a régi lapok. A SlotA konfigom is simán megy a 350- essel.

(#53105) flymi válasza laskr99 (#53103) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Hát nem tom. Inkább adok egy Mátyást egy narancs matricásért, mint ingyen egy kék.
FSP-t is néztem, de nem tudom milyet lenne érdemes. 350-es APN-em volt egyszer, de azt is eladtam.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53106) zoltanz válasza flymi (#53102) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Amúgy jó a lap? Bios chip-et, procit megmozgattad? Nekem van narancs Codegen, 300X Van áramfelvétel védelme, mert múltkor egy AthlonXp-s gépet ( sok kártyàval Usb-s eszközzel) már nem volt hajlandó bekapcsolni. Ritkán van használva. Azért ritkább masinával csak óvatosan.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#53107) laskr99 válasza flymi (#53105) üzenetére


laskr99
addikt

Nálam van teszt tápnak egy 250W FSP ,csak már P4-hez gyengusz, de mivel 5V-ra adja le a legtöbbet régebbi gépekhez jó lesz. A 3Ghz P4+VGA,HDD stb mellé már inkább visszavettem a proccost 1.5GHz-re mert 96W a max 12V-on.

(#53108) flymi válasza zoltanz (#53106) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

+5V vagy -5V-ot kéne néznem? Gondolom előbbi.
SS-400ET-nek +5V-on 20A, Codegen 300W +5V-on 20A.
A lap+proci kombó egyébként GAI mestertől származik, szóval elvileg működnie kell, ez a lap szerepelt a vga nagytesztben retró konfig alapjaként. Nálam van már lassan egy éve, de még csak most jutottam el odáig, hogy összerakjam.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53109) laskr99 válasza flymi (#53108) üzenetére


laskr99
addikt

A -5V csak ISA miatt kell tudtommal, a +5V kell a régebbi cuccokra. 100W +5V akkor a codegen.

(#53110) arn válasza laskr99 (#53109) üzenetére


arn
félisten

isahoz sem kell tobbnyire, csak nehany kartyanak. sb 2.0, proaudio spectrum, scc1 pl

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53111) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Tudom nem nagy durranás, de van két dobozos Thermaltake Fanless 103-am.
Eddig fel sem tűnt, de meglepő módon nem egyformák.

Nemtom láccike?!

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53112) zoltanz


zoltanz
nagyúr

10 Gbps-os optikai kábeles, SFP csatolós netet egy P4 ki tudna szolgálni, dedikált lankártyával?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#53113) Sanchez638 válasza zoltanz (#53112) üzenetére


Sanchez638
addikt

Gigabit is necces néha..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#53114) RexMaximus válasza flymi (#53105) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Bar a narancs jobb volt a kelenel, En kizarnam, a kor sem segit rajtuk. Keket semmikep.

Inkabb valami Fsp vagy hasonlo minosegi tapra gyurnek, es erdeme megtartani :)

(#53115) quailstorm válasza RexMaximus (#53114) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Korabeli FSP tápokban is fos Teapo van, eddigre már rég kifolytak vagy felpupultak.
Ki kell cserélni a nagyját. Nem tudsz mit csinálni.

(#53116) r0b3r


r0b3r
senior tag

Tényleg, ha már táp téma. Régi 2-386-os gépeknél mennyire kell félni tőle, hogy tönkremegy a táp és esetleg magával viszi az egész gépet is? Kár lenne értük.

(#53117) DarthSun válasza quailstorm (#53115) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szemre még jónak látszanak nálam mind a négyben, egy 300- as, három 350- es, az egyik 350- est viszont felújíttattam, abban cserélték a kondikat is.

(#53116) r0b3r : nem lehet tudni, legjobb lenne az AT tápokat is felújíttatni, bár sztem jól bírják, kisebb az áramfelvétel.

[ Szerkesztve ]

(#53118) Spec


Spec
őstag

Sziasztok! Adott egy kerámiatokos Pentium MMX 200 Mhz-es (SY060) procira való hűtőborda. Az aljára van ragasztva a képen is látható hővezető tapasz, de ahogy néztem eléggé ki van már száradva (ennyi idő után nem is csoda), rideg, nem is tapad semennyire.

Szerintetek mit kezdjek vele? Hagyjam inkább, jó lesz így is. Vagy kaparjam le inkább róla, és mehet közvetlenül a borda a kerámia tokra? Vagy tegyek rá valami hővezető anyagot is? Rendes modern procihoz való pasztám van, de azzal nem szívesen kennék össze egy kerámia tokozású procit, sok értelmét se látom a dolognak.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#53119) DarthSun válasza Spec (#53118) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Én rajta hagytam a tapaszt, meg még a procira kentem egy kis pasztát is :B . Gondolkodtam, ha lekaparom, lehet hogy a karcolt felület rosszabb lenne :U

(#53120) RexMaximus válasza quailstorm (#53115) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Ilyen koru tapoknal erdemes megnezni hogy milyen allapotban van belulrol az biztos. Viszont egy jelentos elonyuk van a jo tapoknak a kodeganyokkal es tarsaikkal szemben, ha elhalaloznak nem rantjak magukkal a gepet.

A kekrol ez nem volt elmondhato sajat korukban sem. A narancs ilyen tekintetben sokkal jobb volt (statisztikailag :) ).

(#53121) Spec válasza DarthSun (#53119) üzenetére


Spec
őstag

Csak az a gondom ezzel, hogy a tapasz kisebb felületű jóval, mint maga a proci. Az akkora kb., mint maga a borda. Ha nem kerámia tokos lenne a proci, hanem a csupasz tokozású, akkor ez nem lenne gond, de így igazából csak ott érintkezik a procival, ahol a tapasz van. Az meg kb. fél mm vastag, így a borda többi része "lóg a levegőben" tulajdonképpen. Ez eredetileg is így volt, csak akkor még a tapasz ért valamit gondolom. Emiatt aggódom, hogy így nehogy elégtelen legyen a hűtés.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#53122) zoltanz válasza RexMaximus (#53120) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Még a brand munkaállomásokban is jóféle tápok voltak, (Dell stb). Ha még az eredeti venti van benne sanszos nem ment éjjel-nappal sem. Azért egy kondizás nem árthat.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#53123) Bile Demon válasza Spec (#53121) üzenetére


Bile Demon
őstag

A kerámiatoknak is a közepén van a chip, ott keletkezik a hő. Jó lesz rá, hidd el.

Bruhe

(#53124) DarthSun válasza Spec (#53121) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Elég lesz a hűtésteljesítmény, a mag középen van a prociban, ott termelődik a hő. P1MMX233@262- őt hűt nálam, nincs vele gond, bár már régebben volt bekapcsolva, de ment sokat. Viszonylag nagy venti van rajta, gondolom Te is ventivel fogod használni ?

(#53125) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Jobbat nem nagyon lehet csinálni, mint a venticsere meg a kondizás, mert AT tápból se lesz új, -5V se lesz új tápon meg AUX csatlakozó se.

(#53126) Spec válasza DarthSun (#53124) üzenetére


Spec
őstag

Ok, köszi! Igen az eredeti ventilátorával akarom használni. Szokásos darab, Acorp Cooling Fan, ami volt hozzá. Újrazsíroztam, süvít szépen :)

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#53127) r0b3r válasza zoltanz (#53122) üzenetére


r0b3r
senior tag

Nekem is még eredeti van a Dell 325D-ben. Májusban lesz 27 éves... ezért is kérdeztem, hogy meddig bírhatják ezek a régi tápok. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#53128) RexMaximus válasza zoltanz (#53122) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Ez igaz csak sajnos sok nem szabvany meretu, ami igen ott is korlatozottak a csatlakozok vagy kabelhosszok a "sztenderd" tapokhoz viszonyitva.

De itt is kijon a brand gepek elonye, azokban alltalalban a tapok is jok voltak.

(#53129) laskr99 válasza quailstorm (#53125) üzenetére


laskr99
addikt

Átlagban egy újrakondizás mennyibe fáj?

(#53130) quailstorm válasza laskr99 (#53129) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ha magad csinálod akkor viszonylag olcsó, pár száz Ft, főleg ha szintén Teapora cserélsz.
Egyebet még nem próbáltam.

Még csak kényszerből kondiztam FSP-t, PC restaurálásig még nem jutottam el.

[ Szerkesztve ]

(#53131) zoltanz válasza r0b3r (#53127) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Attól függ, mennyit ment, és milyen terhelés mellett. Átlagos táp 24/7-ben 80% terhelésnél ~10 év, 40%-nál ~13 év cirkán. Persze ha pl jobb Japán kondik vannak benne, és a hűtésre is odafigyeltek akkor többet (meleget nem szeretik a kondik).

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#53132) flymi válasza quailstorm (#53130) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog


Ilyen forrasztóállomás megfelel a célnak? Tecsóban vettem ákciósan, mert ami itthon van, annak túl vastag a hegye, kábé 20 éves és ugyanennyi idő kell neki, míg egyáltalán langyos lesz. :D Igazából vezetékek forrasztásához vettem (ventilátor, molex, stb..), de lehet bele kéne kóstolnom a kondizásba is. Már említettem azt hiszem korábban, hogy van egy Leadtek A170-es lassítóm, az összes kondi púpos rajta, talán 1-2 már ki is szőrösödött. De lehet valami döglött cuccon kéne először a technikát elsajátítani és maszatolni.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53133) quailstorm válasza flymi (#53132) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Valószínűleg igen.
Én azt az FSP-t még apám Wellerével szenvedtem ki, másik betét kéne bele. De inkább veszek egy digit Fahrenheitet nemsokára.

(#53134) flymi válasza quailstorm (#53133) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

A régi kondik eltávolításához kell ónszippantó is? Még nem csináltam ilyet, azért kérdezem. Vezetékek forrasztása egyszerűbb mutatvány, mint egy aprócska kondi cseréje.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53135) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Én egy ilyet rendeltem, már meg is jött de még nem próbáltam ki, ha lesz időm gyakorlok, van pár rossz lapom, azoknak úgyis mindegy ha elk...m a forrasztást.

(#53134) flymi : kell, a fenti készletben az is van

[ Szerkesztve ]

(#53136) r0b3r válasza flymi (#53132) üzenetére


r0b3r
senior tag

Lehet, hogy hülye kérdés, de egy rétegű nyákok vannak ezekben a tápokban? Mert ha igen, akkor talán érdemes nekiállni otthon. Egyébként pont ilyen forrasztóállomásom van. :DDD

(#53137) flymi válasza DarthSun (#53135) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ok. Ehhez nem volt, de pár százasért már lehet rendelni ebayről.
Ez a Fahrenheit szett 7k volt, 1 év jótállással. Emlékszem a Lidinél is lehetett kapni saját márkásat pár éve 5 Mátyásért, akkor kellett volna venni, de lemaradtam róla.

r0b3r: fogalmam sincs. Egyszer cseréltem tápban ventit, meg kábeleket forrasztgattam. Nagyjából eddig terjed a tudományom.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53138) Spec


Spec
őstag

Lenne még egy noob kérdésem a korábban említett P1 konfighoz. Az alaplap egy Asus P5A-B, amin van egy 12 pines AT és van 20 pines ATX tápcsatlakozó is. Most egy ősöreg noname 200W-os AT tápegység van rádugva, de van tarcsiban egy jóval újabb, és megbízhatóbb ATX-es 400 W-os FSB tápom. Rádughatom ezt a tápot a lapra, vagy van valami korlátozás? Azért ebben a tápban jobban megbíznék, hogy nem adja meg magát mint a régi.

[ Szerkesztve ]

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#53139) DarthSun válasza Spec (#53138) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nyugodtan rádughatod, mennie kell vele.

(#53140) alvaro válasza Spec (#53138) üzenetére


alvaro
senior tag

Simán megy, gyakorlatilag minden ATX lapot egy 400-as FSP BlueStrom II-essel tesztelek.

Az más kérdés, hogy ha utána ebbe a lapba mondjuk SB2.0-t teszek, nézhetek, hogy miért csak a busz zajai jönnek belőle hang helyett, de ez már egy más kérdés :D A jelek szerint annak -5V kell, ami ATX tápokon nincs. De ez nem sok hardverre jellemző.

(#53141) quailstorm válasza flymi (#53134) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nagyon kell. A föld jellemzően egy korbácsba van kötve egy óceán méretű óntenger közepén. Azt nagyon izgalmas megolvasztani.
Magas hőértékű betét, vagy feltekerhető páka is kötelező.

NYÁKot nem tudom, nekem kétoldalas 1 rétegűnek tűnnek a régebbi tápok, de kondicserénél amúgy is mindegy ez, csak legyen megfelelő hőérték.

(#53142) Spec válasza alvaro (#53140) üzenetére


Spec
őstag

Köszi! Akkor szerintem az ATX tápot fogom inkább használni. Az se mai csirke, de kb. 10 évvel fiatalabb az AT-snél. Azt mondod, hogy ISA-s hardvereknél lehet gond az ATX táppal? Csak mert van egy SB AWE64-em. Azt is használni szeretném. Gond lehet így az ATX táppal vele?

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#53143) DarthSun válasza Spec (#53142) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A 350- es FSP mellett nekem megy az Awe64, kipróbáltam, igaz hogy végül a GUS- t tettem a konfigba, mindkettő ISA, működnek ATX táppal.

szerk : valamint több P2-PIII konfig is ATX tápos, Awe32/64 kártyákkal, azokkal sincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#53144) Spec válasza DarthSun (#53143) üzenetére


Spec
őstag

Super! Köszi a választ :)
Még egy kérdés... Elvileg a PC133-as SDRAM-okat beletehetem a lapba, ha csak 100 MHz-ig támogatja a lap?Legfeljebb csak 100 MHz-en mennek, de attól még menniük kéne, nem? Csak mert most egy 32 Mbyte-os PC66-os modul van benne, de vannak 128 Mbyte-os PC133-as ramjaim, gondoltam azt teszem bele inkább.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#53145) quailstorm válasza Spec (#53144) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Elvileg fog menni, akár 66MHz-en is. Nekem nem nagyon volt gondom még SDRAMokkal.

(#53146) DarthSun válasza Spec (#53144) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Igen, megy a 133- as is. 128MB- nál ne tegyél bele többet, az ALi chipset max ennyit képes kesselni, alapból 64MB- ot, de van a biosban valami beállítás, mellyel 128- at belát az alaplapi 512K kess. Szó volt már róla a totyikban, rá kell keresni. Ha 128MB ram fölé mész, lassul a rendszer jelentősen.

Csak K6-2+, K6-III, K6-III+ procikkal érdemes 128 fölé menni, azokban van L2 kess, viszont azok meg csak az első rev- es P5A-B- be jók, későbbi kiadásban ezek a procik lassulnak, hogy kissé izgalmasabb legyen az egész :D

[ Szerkesztve ]

(#53147) Spec válasza DarthSun (#53146) üzenetére


Spec
őstag

Aha, hát elvileg a lap leírása alapján (19. oldal) akár 768 Mbyte-ot is lekezel. 3 DIMM socket van rajta, és elviekben viszi a 3x256 Mbyte-ot. Mondjuk annyit amúgy sincs nagyon értelme belerakni, de azért egy Win 98SE alatt a 256 MByte még elférne benne.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#53148) DarthSun válasza Spec (#53147) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Persze, viszi simán 128 felett is, csak belassul mint állat.

(#53149) snecy20


snecy20
veterán

Ez mi lehetett?


Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#53150) Spec válasza DarthSun (#53148) üzenetére


Spec
őstag

Aha, értem. Ez új. Ilyennel még nem találkoztam. Hát akkor marad a 128 Mbyte. Az is jobb mint a 32 :)

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.