Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54101) Laraxior


Laraxior
titán

Nem az a porhanyós valami... :(
...és a WD sem oldja.

[ Szerkesztve ]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled with Philips hue

(#54102) quailstorm válasza kzsolti97 (#54100) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Jójó, de egy Ti4200-ban vagy Athlon 64X2 procin találtam olyat, ami 10 évnél öregebb korában is még kenhető volt...
Ez a beton ez mindennek a teteje, és 2-ből 2 G41M-ES2L-en ilyen volt az északi híd bordája alatt, ami meg köztudottan 105°C :U

(#54101) Laraxior: akkor ez még annál is rosszabb, amiben nekem volt részem.

Amúgy pont a petróleumtartalma miatt oldhatná a WD40 a "ragasztót". Csak sima petróleumot nem tart mindenki otthon :DDD

Akkor maradt az, hogy próbálj ki mindent, amit rá tudsz önteni és nem vízbázisú.

[ Szerkesztve ]

(#54103) flymi válasza zoltanz (#54099) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Erre gondoltam én is, hogy valószínűleg nem sima paszta, hanem volt hozzákeverve ragasztóanyag is, csak az évek alatt kiszáradt, betonkemény lett és a réz felülettel összegyógyult, mivel ezeket nem polírozták tükörsimára, mint egyes cpu hűtőét.
Lehet áztatni kell, vagy a fene se tudja. Várjuk az eredményt!

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#54104) arn


arn
félisten

a melegites szerintem nem rossz otlet (hajszarito pl)... amugy esetleg beaztatni alkoholba, vagy ilyesmibe. mas savas cucc szvsz megmarna.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#54105) frescho válasza quailstorm (#54094) üzenetére


frescho
addikt

Kaparni nem is kell. Éles penge ráfektetve a lapra nem karcol. kb úgy kell csinálni, mint a klasszikus borotvával és legyen annyira éles is az eszköz.

https://frescho.hu

(#54106) kzsolti97 válasza quailstorm (#54102) üzenetére


kzsolti97
csendes tag

Nem az ilyen jó minőségű cuccokra gondoltam, hanem ahol ilyen betonpaszta van.

(#54105)

Csak a sniccerrel vigyázz mert könnyen elpattan egy ilyen művelet közben :)

Csak a Windows 7 :)

(#54107) Laraxior


Laraxior
titán

Végeztem. Maradjunk annyiba, hogy a déli híd szép lett, viszonylag, az északi hídra már nem maradt türelmem, az alkohol sem oldja ezt a szart :W
Lekapartam késsel, meg pengével. Csúnya, de legalább tiszta, és egyenes. :DDD

Bízom benne, hogy ez azért annyira szét van barmolva, hogy legalább a blokkok könnyebben lejönnek. :B A déli hídé az biztosan ;]

Mindenesetre köszönöm a segítséget mindenkinek, úgyfest mindenki ötlete hasznos volt, a pengétől az alkoholig.
:R

[ Szerkesztve ]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled with Philips hue

(#54108) quailstorm válasza Laraxior (#54107) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Sajnálom, hogy csak így sikerült. Ugye itt nem csak az a baj, hogy csúnya, hanem a hővezetési képességet rontja az a sok vájat és karc, meg sérülés.
De szinte biztos, hogy friss pasztával még így is jobb, mint a betonnal.
WD40-es joker után meg elfogyott az ötlet, vásárlás meg sok próbálgatás nélkül nem úsztad volna meg.

(#54109) Laraxior válasza quailstorm (#54108) üzenetére


Laraxior
titán

Van egy olyan érzésem, hogy jobb ha elkezdem a többi RoG lapot is lebontani és újrapasztázni, ha még nem késő. :(
Érdekes, bár nem láttam még X38-as chipsetet ezen kívül, de furcsa, hogy van rajta kupak.
Mert van egy P35-DS4 alaplapom, ami régebbi mint ez az Asus, ott is kemény volt a paszta, de mégse volt ennyire odagyógyulva. Talán a chipnek az a tükrös felülete nem ilyen vészes, mint ez a kupak. :(

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled with Philips hue

(#54110) RexMaximus válasza Laraxior (#54109) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Ezek a kiszarado pasztak is a tervezet elavulas kellekei. Erdekes modon a 70-es evekben osszerakott tranzisztorok erositoben valamiert nem szaradnak ki a pasztak.

Ahol minden normal oldasra hasznalt szer kudarcot val ott ez szokott mukodni - [link]

(#54111) r0b3r válasza Laraxior (#54107) üzenetére


r0b3r
senior tag

Nincs valaki forgácsoló ismerősöd? Marógépen egy gyenge érintővel tisztára lehetne marni. :K :DDD

(#54112) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Az hogyan lehet, régebben volt egy 17 TFT-m ami gyárilag 1280x960 tudott, de be lehetett rajta állítani a 1600/1200 felbontást?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#54113) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#54114) quailstorm válasza zoltanz (#54112) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Le tudott skálázni. Nem a paneltől függ.
A vezérlő PnP device esetén átadja a kompatibilis felbontásokat és frekvenciákat. Ha az nagyobb felbontás, mint a natív, skáláz. Ha kisebb, akkor is.
Egy HD ready TV se különb, sőt nemrég találkoztam 640x480-as TV adatlapjával, ami szintén tudott lefelé skálázni.
Persze ezt a legtöbb monitorba nem rakják bele, mert totál felesleges. Szövegre nem használható, arra jó, hogy elállítás esetén van kép. TV az más ugye.

(#54115) zoltanz válasza quailstorm (#54114) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Ha az nagyobb felbontás, mint a natív, skáláz. Ha kisebb, akkor is.
"

De ennél kisebbek is lettek a betűk mikor nagyobb felbontásra állítottam. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#54116) DarthSun válasza Sanchez638 (#54113) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

MSI FX5900- asok :C , akartan ilyet venni régebben de nagyon drága volt.

(#54117) jokeph válasza DarthSun (#54116) üzenetére


jokeph
nagyúr

Meg gyenge is.... ;] Az FX sorozat az nVidia szégyene volt anno.... :DDD

Inkább kihúztam még kicsit az Abit Siluro 4200 ti Otes-el, aztán csere 6600 GT-re. :))

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#54118) quailstorm válasza zoltanz (#54115) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ez miben ellenkezik azzal, amit írtam?

Ha nem 1:1 a pixelek aránya, akkor skálázni kell. Mindegy, hogy 80%-ra vagy 150%-ra. Mindössze azért nincs a legtöbb monitorban a natívnál nagyobbra lehetőség, mert nincs értelme, hiszen veszteséges.

(#54119) DarthSun válasza jokeph (#54117) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

De feelinges ;] , hogy gyenge az relatív, meg ebben az esetben nem is számít. A ritkasága a lényeg. Van egy szép Sparkle FX5900XT- m, az is lenyomja a Ti4200- at - [link] - [link], mondjuk itt gyenge alaplapban futottak, de így is látszik a különbség. Hopp, és még az FX5700 is lenyomta a Ti4200- at - [link]. Xarul sikerült széria, de én kedvelem, jó kártyák ezek, a képük is szép.

szerk : az Abit is annyit ment mint a fentebbi MSI - [link]

[ Szerkesztve ]

(#54120) DBob válasza DarthSun (#54119) üzenetére


DBob
őstag

Nekem az FX szériáról mindig ez jut eszembe.

(#54121) jokeph válasza DBob (#54120) üzenetére


jokeph
nagyúr

Na igen, ez is az "extrájuk" volt. Azért persze születtek a referenciánál bőven jobb megoldások.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#54122) jokeph válasza DarthSun (#54119) üzenetére


jokeph
nagyúr

Az kétségtelen.

FX 5200, 5500 és 5600-at néztünk anno össze a 4 ti sorozattal, és hát nem voltunk hanyatt dőlve na.

A 4ti-k nem tudták a dx9-et, az FX-ek igen, csak hát DX9-ben hajtva meg szaggatott a játék. :DDD

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#54123) zoltanz válasza jokeph (#54121) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Mondjuk akkoriban még volt más előnyük is, jobb/stabilabb OpenGL támogatás (Linux-on is).

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#54124) arn válasza jokeph (#54117) üzenetére


arn
félisten

Mint a k6 - gyenge, de ritka. Bar nem mintha r9700probol sok lenne a retropiacon...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#54125) envagyok válasza DarthSun (#54119) üzenetére


envagyok
veterán

Van egy fx5900 nekem is , ráadásul nagyon spéci dobozhűtéses 2 ventis verzió, de ezen korszakos retró masinákba inkább ati 9800xt-t tettem a másikba meg GF6800-at. Pedig Gf fan lennék, de az fx5900 tényleg nagyon gáz , alig erősebb a gf4 4600-nál vagy egy 9600xt-nél.
Régen én is kihúztam a gf4 4600-al, utána gf6800 ge asus lett kilockolt shaderekkel

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#54126) DarthSun válasza DBob (#54120) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ja, hát az 5800- as. Az 5950U is tud zajongani terhelésen de alapon hallgatható, az 5700 halk de melegszik (erre valami sufnimegoldás kell), a fentebb linkelt Sparkle viszont jó a kis venti ellenére is, halkan megy, a borda viszonylag nagy.

A 423- as P4- be tettem az FX5900XT- t, oda teljesen jó, P4EE mellé az Asus6800GT- t [link].

[ Szerkesztve ]

(#54127) DarthSun válasza envagyok (#54125) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nálam meg a Gef2MX400 után a 6600GT jött régen, de a 6600 is már elavultnak számított mikor én meg örültem hogy tudtam rá váltani :DDD

(#54128) envagyok válasza DarthSun (#54126) üzenetére


envagyok
veterán

A voodoo1 hogy került bele? :))
Egyébként gratula, szép konfigok.
Egy EE P4-et én is elfogadnék a 3.2-es Northwood helyett.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#54129) DarthSun válasza envagyok (#54128) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

:R , jó az abba is, kéznél volt egy, mely még nem volt beépítve :DDD ( 939 Athlon64X2 mellett is használtam Voodoo2- őt ).

(#54130) flymi válasza DarthSun (#54126) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Gigabyte P4 Titan GA-8IPE1000-G lapom van nekem is, dobozos. Ez lett a tesztlap az ABIT IS7-E helyett, aminek irtó hangos (csapágyas) a chipset hűtője.
Intel P4 3,4GHz/1M/800 SL7PP
Cooler Master Aero 4 (egyelőre szétcincált venti kábelezéssel sajnos)
Geil DDR 2x512MB 400MHz
Sata HDD-vel, ha már van ilyen fícsör rajta.
Házikója még nincs.

VGA ugye ami változó, mert ebben szoktam kipróbálni az érkező AGP-s kártyákat, de ezt szeretem benne látni igazán:

Asus V9180 Video Suite, annyira lágyan és simán jár a ventije, hogy szinte hangja sincs. Na meg szívem csücske a szotyok MX széria, de ez egy prémium darab, bár sajnálom koptatni.

Másik nagy kedvencem, bár már van egy éve is, hogy utoljára gépben volt:

Leadtek WinFast A400, ez egy sima mezei nVidia Geforce 6800. GT-ként vagy Ultraként sokkal jobban tetszene, meg igazából sehogy nem illik a gyűjteményembe, nem is egy csúcs darab, nem fűz hozzá semmilyen emlék, mégis valamiért megtartós fajta lett. Bár most nem rémlik, hogy legutóbb, mikor friss pasztát kapott utána adott-e képet, jövő héten meg kell nézzem. :)

FX széria valamiért nem vonz, mondjuk egy 5900 Ultra vagy 5950 Ultrára nem biztos, hogy nemet mondanék, de többi hidegen hagy. :DDD

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#54131) DarthSun válasza flymi (#54130) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Én is kedvelem az MX- eket is. Azon a ventin szemre is látszik hogy halk :DD . A 6800 meg simában is jó kártya.

[ Szerkesztve ]

(#54132) zoltanz válasza DarthSun (#54131) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Én a Geforce2-eket is nagyon szerettem, teljesen új dimenzió volt akkor korábbi Voodoo2-3, TNT2, Rage, Matrox G200 kártyákhoz nézve. Elsőnek egy noname MX volt, de jóképű volt aztán egy Asus nekem, a márkásabb GTS sokáig álom maradt aztán lett egy MSI. :DDD

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#54133) DarthSun válasza zoltanz (#54132) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A 2MX is jó, ár/teljesítmény tetszett nekem is - P2-PIII- ba most is jó kis kártya.

(#54134) quailstorm


quailstorm
nagyúr

PCI-E VGA kártyák közül mi lehet a létező leggyengébb?
Tippem: Matrox G550 PCI-E x1.

(#54135) DarthSun válasza quailstorm (#54134) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Miért keresed a leggyengébbet ?

(#54136) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Próbáltam Linux-on (Debian 9 Xface) egy Matrox G200 8 MB AGP kártyát, az ablak is kezelő igen lassú volt vele. Ezekre már a koruknál fogva nincs támogatás? Vagy a Matrox driver-ek ennyire hurkák?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#54137) quailstorm válasza DarthSun (#54135) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Szórakozásból mindössze.
Bár ha lenne kifejezett lassúsági verseny szigorú szabályokkal, akkor is érdekes lehetne.

Van ilyen kártyám, és őszintén ritkának tartom egyáltalán a DX9-nél kisebbet PCI-E-nél. Nem hogy DX6 :DDD

(#54136) zoltanz: Nem Radeon és nem GeForce-tól sokat ne várj Linux alatt (+GMA900 és up). Egzotikus chiphez a nyílt driverbe sok energiát nem fektettek. G200 amúgy is elég gyenge. Zárt driver, meg ha volt is, rég nem lehet használni.

XFCE-nél kell még lejjebb menni, Openbox, vagy ratpoison.

[ Szerkesztve ]

(#54138) DBob válasza quailstorm (#54137) üzenetére


DBob
őstag

"Nem Radeon és nem GeForce-tól sokat ne várj Linux alatt (+GMA900 és up)"

Nem tudom ezt mire alapozod, teljesen megfelelő az Intel HD integrált GPU-k támogatása Linux alól.
Minden megy vele, aminek mennie kell, beleértve a videólejátszás gyorsítását, illetve a játékokat is.

(#54139) quailstorm válasza DBob (#54138) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem tudom, hogy a GMA900 és up-ból miért nem tűnt fel, hogy ott az Intel...
De eredendően diszkrét grafikákról volt szó.

[ Szerkesztve ]

(#54140) nakos1212 válasza quailstorm (#54137) üzenetére


nakos1212
senior tag

ott a jwm is ami marha ronda, cserébe egészen svájci bicska valami és 4mb ramot fogyaszt üresjáratban.

(#54141) quailstorm válasza nakos1212 (#54140) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Hát ja, meg még lehetne napestig sorolni őket.
Lényeg, hogy valami olyan kell, ami nem atom buta (IceVM kiesik), viszont abszolút semmi effektet, scrollt, semmit nem használ.
Tekintve hogy hardvergyorsított kompozitálás és CPU erő sincs, de a RAM se árt, ha alacsonyan marad.

XFCE még GeForce FX-en se pattogós, de elviselhető. Úgyhogy az nagyon messze van attól, ami egy Matrox G200-on oké lenne reszponzivitás szempontjából.

De ha belegondolunk mennyire fapad volt a W98, még egy ablak arrébb húzásánál is csak a keretet vitte amíg el nem engedted. Ehhez képest XFCE az viszi rendesen és még GTK is.

(#54142) DarthSun válasza quailstorm (#54141) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A Win98- ban be lehet állítani hogy ne csak a keretet, hanem az egész ablaktartalmat mozgassa áthelyezéskor.

(#54143) quailstorm válasza DarthSun (#54142) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Win7-ig bezárólag meg le lehet venni ezt a beállítást. Sőt W10-en is, most néztem. Ez azért lep meg, mert a 10-ben már nincs az a gyári buta mód, ami felismeri, hogy ne erőltesd az Aerot, hanem alapból tolja az összes csicsát egy HWgyorsítatlan virtualboxon is.
Azért példálóztam vele, mert gyárilag ilyen, és nem véletlenül. Driver nélkül is, meg 1MB RAM-os 2D kártyákkal is mennie kellett, sőt, azok voltak többségben.

Matroxtól se lehet elvárni, hogy rendes driver nélkül tudja ezt.

[ Szerkesztve ]

(#54144) DarthSun válasza quailstorm (#54143) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Persze gyenge hardveren nem érdemes a csicsákat beállítgatni, a 98 is alapból offba teszi, de egy 4MB- os Virge kártyán is jól megy már az ablaktartalom mozgatása.

(#54145) quailstorm válasza DarthSun (#54144) üzenetére


quailstorm
nagyúr

XFCE-nél viszont Xrender-es kompozitálás kéne neki, CPU-ból meg elég sokat bezabál. XRender meg OpenGL-t is használhat elrejtve, vagy fallbackel.
De szerintem 98-on se a kártyán megy, hanem CPU-n, bár ennek nem néztem utána.

[ Szerkesztve ]

(#54146) quailstorm válasza DarthSun (#54144) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Találtam egy ilyet.
Ennek alapján már a W98-nál is a driveren múlott, hogy van-e az ablaknál HW gyorsítás, vagy sem.

(#54147) DarthSun válasza quailstorm (#54145) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Azt nemtom én sem hogy Linux/Win98 alatt hogy operál. Win98 alatt gyanítom hogy CPU/Video is kell neki. Ha a video-ramban váltogatja a takart pixeleket, kell akkor is a CPU erő mert átmegy rajta a pixel tömb { XxYx16} vagy 24bit színmélység info. Ha nincs elég video-ram akkor meg az alaplapi ramon keresztül még lassúbb.

#54146: a driver előregyártott objektumokkal a célhardver felépítésének figyelembevételével könnyíti a programozást, pld a fenti ablakmozgatást nem kell leprogramozni részletesen, csak meg kell hívni az előregyártott elemet a megfelelő paraméterekkel.

[ Szerkesztve ]

(#54148) quailstorm válasza DarthSun (#54147) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem, ez nem egészen így van. Neked a driverrel egyáltalán nem kell foglalkozni, szép is lenne. A Windows vagy a Linuxos ablakkezelő biztosít egy absztrakt felületet erre. Aminek több kódútja lehet, a tiszta CPU-tól a Vsync OpenGL/D3D-ig, a megvalósítástól meg évjárattól függően.
Úgyhogy itt a GPU gyártójának kellett a drivert bedrótozni a Win GDI-be.

CPU erő természetesen akkor is kell, ha hardvergyorsított.
Framebuffert meg nem tudsz system RAM-ból pótolni. Szóval ami a Windows desktopon van, annak kutya kötelessége beleférni a framebufferbe csont nélkül.
System RAM-os texture streaming az már az AGP.

(#54149) DarthSun válasza quailstorm (#54148) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ja, hát az ablakkezelőből hívod, az pedig továbbadja a drivernek/hardvernek.

DOS alatt én még úgy tettem ki a képernyőre az ablakot hogy az alá kerülő képernyőtartalmat a system-ramba mentettem, az ablakból való kilépéskor pedig visszamásoltam a video-ramba a mentett területet.

(#54150) frescho


frescho
addikt

Ma PC-ztem egy kicsit ha már sikerült belépni a BIOS-ba. Elvégre 2x8 = 16. Ebből már akár kijön az is, hogy 1x 286 :)

Szóval sikerült beállítani a plazmás féltéglát és elindult nagyobb mókolás nélkül a merevlemezéről. Próbáltam mosogatni, de elég mocskos maradt. Szóval ez lett az eredmény, kis stunts-szal súlyosbítva:

https://frescho.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.