Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53601) r0b3r válasza arn (#53598) üzenetére


r0b3r
senior tag

Mindig szerettem volna, de amikor megjelent, talán középiskolás lehettem... nekem megfizethetetlen volt. Később már volt Voodoo I-esem és III-as is, de a II-es kimaradt Most meg pont egy hasonló korú gépet rakok össze, abba már szeretném, ha lenne egy Voodoo II, de jól gondolod, tényleg csak a feeling miatt. :DDD
Valószínű, hogy csak egy lesz benne, az az ésszerűbb. :)

(#53602) DarthSun válasza flymi (#53597) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az U98SESP3 pack miatt kell a DX9.0c, de a régebbi kiadás, sok újjabb verziója van.

(#53588) r0b3r : csak az egyforma Voodoo2- ők mennek SLI- ben

[ Szerkesztve ]

(#53603) Sanchez638 válasza DarthSun (#53602) üzenetére


Sanchez638
addikt

Pont most írtuk. Igen 2db ugyan olyan Voodoo és nem a márka számít.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#53604) DarthSun válasza Sanchez638 (#53603) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Azt figyeltem hogy nem volt válasz , meg szaladtam a buszra :DDD , látom bacsis leírta.

(#53605) bacsis válasza r0b3r (#53596) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Igaziból egy Ivy Bridge alapú IGP-s Core i proci bőven elég.. ha valami VGA-s gépet akarsz akkor meg Core2 duo+ egy Geforce 9600GT szint szintén elég...
Oprendszerből mindegy akár Win10 is jó... bár több régebbi játékot le kell próbálnom még... De a win7 tuti száz hogy okés

(#53606) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Gyors segítséget kérnék. Telepítem a SP3-at win98-hoz és kéri, hogy válasszak az alábbi NTFS driverek közül:
Paragon
vs.
Sysinternals

Melyiket és miért? :F

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53607) DarthSun válasza flymi (#53606) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Tökmindegy, csak akkor kell ha lesz a célgépben, NTFS drive - XP vagy későbbi oprendszer.

(#53608) flymi válasza DarthSun (#53607) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Értem. Kösz, ez gyors volt. :R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53609) nakos1212


nakos1212
senior tag

Egy blogbejegyzésbe gyűjtsük már bele ezeket a játékokat, most lesz nekem is újra retro cuccom.

(#53610) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

No kérem, elvileg minden klappol.

win98se + sp3 telepítve
chipest driver telepítve
usb driver telepítve, de nem működik, továbbra is kéri, hogy válasszam ki mit akarok beleerőszakolni a portba.
Fury Maxx drivere telepítve
1-2 program telpepítve

Futtattam két 3DMark99-et:

Meglepődve láttam a végeredményt:
1280x1024 16bit color -> 5827 pont. :U :Y
GAI nagycikkében ugyanezzel a konfiggal (winME -> win98) csak 4252 pontot kapott, gondolom alap beállítások mellett 800x600-on, ami nálam így fest:
800x600 16bit color -> 7140 pont.

Ami még furcsa volt, hogy driver telepítés előtt mindkét venti működött a chipeken, driver telepítés után már csak a szélsőn, a belsőn nem. Restart, bench után és alatt sem. Ennek mi lehet az oka? :F
Néztem a beállításoknál, nincs letiltva a dual chipes működés.
Képek később. :D

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53611) DBob


DBob
őstag

Urak!
Keresek fekete előlapos 5.25-os modullal rendelkező Creative hangkártyát!
X-FI már biztos ilyen volt, de lehet előtte bizonyos Audigy verziók is már voltak fekete előlappal. Pontos típus mindegy, korban mindegyik passzol.

LanParty-s gépbe menne. Szép fekete ház, izom P4-es belső, jó lenne kiegészíteni egy valamilyen komolyabb hangkeltővel is.

mod: doboz, CD, prospektusok és egyéb nem kell, nem gyűjteménybe megy. Használni szeretném, így a kártya + kábel + előlapi modulra lenne szükségem.

[ Szerkesztve ]

(#53612) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog



Everest is érdekes értéket produkált a cpu hőmérsékletre:


/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53613) zoltanz válasza flymi (#53610) üzenetére


zoltanz
nagyúr

USB pendrive driver nekem ezzel működött a Win98SE: [link]
Most az egeret sem ismeri fel, nem működik?
Én épp HDD-ket nézegetek mekkora difi van ha rendszerlemeznek használod a Buffer méretnek 128 KB vs 2MB. Adatlemeznél mindegy mert "nagy" fájlok vannak inkább

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#53614) flymi válasza zoltanz (#53613) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Egyetlen görgős egerem van, de az nem jó.
USB-s egeret használok, azt win98se telepítése során is egyből felismerte, csak a pendriveot nem akarja.
A Seagate hdd-t nem tudtam rendesen formázni, de majd megoldom valahogy, viszont egy 160GB-os Maxtorra (92/95%) simán felment minden.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53615) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

3DMark2000 már azt hozza, mint a nagycikk, de a belső venti továbbra sem teker.

Tehát továbbra sem értem hol lehet a gond. Driver fent van, minden klappol. 3DMark2000 pontjai jók, 3DMark99-é viszont kérdéses. Mármint nem értem, miért lett ennyivel több.

Elpakoltam a cuccot. Holnap megpróbálkozom egy másik USB drivert felrakni, hátha azzal sikerrel járok, de a lényeg megvan, a kártya, a lap és a proci kielégítően működik. Csak 3 napomba került. :B

És akkor még úton van az Abit BH6 is...
Meg a Chaintech 9EJL2 lapot sem próbáltam meg életre lehelni. Elvileg nem működik valamiért, de akitől kaptam azt mondja a füst még benne van. :D

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53616) zoltanz válasza flymi (#53615) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Bocs, de még nem válaszoltál kielégítően a kérdésre: semmit nem ismer fel USB-n vagy csak a pendrive-ot? (több GB-ost lehet nem is fogja, nálam egy 256 MB-ossaal ment pl)
Mert lehet hiába próbálkozol driver-el ha az áramellátása rossz, esetleg az alaplapi USB-k vagy aktív Hub.

Hány fokos kb a borda amin nem megy a venti?

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#53617) flymi válasza zoltanz (#53616) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Öh, hát az egeret felismeri az alaplapi két porton is és a plusz rádugott usb csatikon is.
A pendrive-ot viszont sehol, ismeretlen eszköz, keresi az illesztőprogit és kidob egy listát, ahol ki kéne választani, hogy milyen eszköz is ez pontosan. De a felsorolásból természetesen egyik sem jó.
Megpróbálok majd egy másik drivert, mondjuk amit linkeltél. EZZEL próbáltam.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53618) r0b3r válasza flymi (#53617) üzenetére


r0b3r
senior tag

Figyelem a fejleményeket, mert valószínűleg hétvégén már én is ezekkel fogok szívni.
Az itthon fellelt cuccokhoz úgy tűnik, hogy még a napokban kapok pár alkatrészt és ha minden meglesz összerakok egy kisebb gépet ami a következő konfig lesz, ha minden jól megy.
PII-3726MT Amptron alaplap + Cel 366 proci
128 vagy 256Mb Sdram (attól függ mennyit veszek ki a másik P3-asból :DDD )
Ati Rage 128 + Voodoo 2 12Mb
Silicon Image SIL-3114 PCI SATA RAID vezérlő + 32Gb Kingmax SSD ( az IDE-s vinyóim elfogytak. :DDD)
SB Vibra 16 és USB 2.0 kártya

Erre megy majd a Win98SE. Az SSD-re telepítést már kipróbáltam...tök jól működik. :)

Aztán meg még egy 386-os vár a sorára. :)

[ Szerkesztve ]

(#53619) laskr99


laskr99
addikt

Na lőttem 2 DFI lapot ugyan abból a típusból tesztelve 1000 forintért vaterán. Ilyen se volt még, folyton auto licitbe ütközök vagy felviszik az égbe az árat :D DFI PM12-TL 478

[ Szerkesztve ]

(#53620) Sanchez638 válasza flymi (#53614) üzenetére


Sanchez638
addikt

NubUSB -- Ha kell elküldöm. Még a 8GB memória kártyát is felismerte kártya olvasóval.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#53621) r0b3r válasza laskr99 (#53619) üzenetére


r0b3r
senior tag

Ja látom, meg is találtam. Ügyes!! Látom friss vaterás vagy. :D
Nem túl modernek azok a 478-as lapok? :D

Most ülök itt egy Lenovo 8807-es fölött. Ugye tudjuk, hogy ezek filléreket érnek és nincs is rá szükségem ezért gondoltam eladom. De észrevettem, hogy a proci mellett van két db szétnyílt tetejű kondi, már a rozsda is eszi azokat, szóval az eladás bukott. Működik, így ha nem nézem át, akkor észre se vettem volna, csak a jogos reklamálás jött volna az új tulajtól, ha esetleg 2 nap után elfüstöl. :(
Szóval most azon agyalok mi legyen vele... szinte minden egyedi egy ilyen gépben, úgyhogy csak a 300Gb-os Sata vinyót, 512Mb DDR2 ramot, 1.6 Cel procit + hűtőt, a tápot és két ventilátort tudok kimenteni belőle. Még a csavarokat sem tudom használni, mert azok is valami más szabvány. A dvd olvasó, cd író szintén. :(
Szóval a többi sztem kuka... :DDD

(#53622) laskr99 válasza r0b3r (#53621) üzenetére


laskr99
addikt

Cserélj kondit rajta, az szabvány általában, vagy cseréltess, kondi elvileg olcsó és a munka emberfüggő :D Van itthon Lanparty lap is meg 775 is. Szóval ahhoz képest nem :D

[ Szerkesztve ]

(#53623) r0b3r válasza laskr99 (#53622) üzenetére


r0b3r
senior tag

Egy ilyenről van ám szó. Szerintem többe kerülne a javíttatása, mint az egész gép. :DDD

(#53624) Hosssszu válasza r0b3r (#53623) üzenetére


Hosssszu
őstag

Utálom az ilyen brand gépeket, de talán a dvd is menthető. Mintha úgy rémlene hogy talán laptopba is belemegy. T40, T60 talán.

(#53625) flymi válasza Sanchez638 (#53620) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Küld át, az első driverrel nem ment, egyet még megpróbálok holnap, de ha az általad használt tuti működik, akkor azzal kezdem.

r0b3r: Hajrá!
Egy apró figyelmetlenség a részmről. GAI a nagycikkben 3DMark99-et tolt, nekem meg a max verzióval születtek ezek az eredmények. De a venti akkor sem megy.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53626) r0b3r válasza Hosssszu (#53624) üzenetére


r0b3r
senior tag

Én sem lelkesedem értük, de amíg csak netezni kellett és olcsó volt, addig tökéletes volt. Most is van egy brand gépen, arról írok, egy Optiplex 780-as, de ez legalább bővíthető. Ez meg is marad, mert tényleg csak netezésre, vagy munkára van.
Végülis van egy PIII Netvistám is alkatrészeket tesztelni...az is Brand. :DDD Na jó és ha nagyon szigorúak akarunk lenni, akkor a Dell 325D 386-os is Brand... :DDD
Csak 4 gépem marad ami nem brand... :DDD :B

(#53627) Sanchez638 válasza flymi (#53625) üzenetére


Sanchez638
addikt

[link]

Akit érdekel 98se/Me, nubusb -s valami, egy winrar, daemon tools,everest, winfos installer . Alap dolgok

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#53628) flymi válasza Sanchez638 (#53627) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

:R

EZ még mindig áll? Mert akkor töltöm lefele. :)

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53629) DarthSun válasza flymi (#53628) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Gondolom hogy jó lehet, letöltöttem én is, már csak egy Win98 GPUz kellene.Régi CPUz- m van, mely műkszik 98 alatt, de ez új kiadás, GPUz- ről nemtudok ami megy 98 alatt.

(#53630) quailstorm válasza DarthSun (#53629) üzenetére


quailstorm
nagyúr

GPU-z amúgy se nagyon van oda a retro-ért. Matroxokkal se tud mit kezdeni.
AIDA64 biztos megy 98SE alatt. Amúgy CPU-Z-ből is volt egy egész friss 98SE verzió pár éve.

(#53631) DarthSun válasza quailstorm (#53630) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Igen, az Aida GPU menüpontjával megoldható az igazoló kijelzés.

(#53632) Ranagol_5


Ranagol_5
senior tag

Jol latom, hogy ez a S3 savage4 menne 8x agp portban is?

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#53633) jokeph válasza Ranagol_5 (#53632) üzenetére


jokeph
nagyúr

Elképzelhető...

Ez a VGA AGP2/4X, ASUS P4PE i845 alaplapban (AGP 4X) ment.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#53634) quailstorm válasza Ranagol_5 (#53632) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ki kell próbálni. Szerintem amúgy menne, nekem úgy rémlik a sajátomról.
Viszont nVidia TNT2-ből volt egy olyanom, ami csak 3.3V-os slotban ment a két bevágás ellenére. elcseréltem egy Axle Ultrára ráfizetéssel

(#53635) Alpi.


Alpi.
addikt

Végre sikerült találnom egy AN7-est ! Már olyan régen szerettem volna egyet ! :B
Régen örűltem így cuccnak ! :C

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#53636) DarthSun válasza Alpi. (#53635) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A CPU és a ramok száguldanak. A chipset vagy a VGA driver még nem ok. AGP8x helyett PCI módban megy a VGA. AGP- re kapcsolva jóval több lesz a pont.

(#53637) RexMaximus válasza Hosssszu (#53624) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

En se szerettem nagyon oket. Viszont be kell latnom, retro vasak kozul a brand gepekkel van a legkevesebb macera, legalabis nalam. Hatvanyozottan kevesebb a szivas veluk.

Persze ettol meg a "custom" gepek a kedvenceim :)

(#53638) r0b3r válasza frescho (#53548) üzenetére


r0b3r
senior tag

Köszönöm a tippet! Ragyogóan tiszták lettek az alaplapok. :DD
A 70%-os alkohol nem igazán vált be, a kosz lejött, de a zöld oxiddal nem tudott mit kezdeni. Viszont a 20%-os ecet, felesbe vízzel hígítva nagyon hatékony. Végül vízzel lemostam az ecetet, ahogy írtad. Az egy nap szárítást ugyan nem vártam meg, helyette páramentesítő gép fölött szárítottam 1-2 órát. Este már ki is tudtam próbálni és tökéletesen működik minden. :)) :R

(#53639) frescho válasza r0b3r (#53638) üzenetére


frescho
addikt

Nincs mit, nem egyedül találtam ki és nem titkos a recept.

https://frescho.hu

(#53640) arn


arn
félisten

Hasznal vki ide-usb atalakitot? Az a terv, hogy a regi gepek vinyojait egy hosszabb kabelen keresztul ra tudjam kotni a modern gepre, backup, etc miatt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53641) Sanchez638 válasza arn (#53640) üzenetére


Sanchez638
addikt

Dokkolót szoktam használni. Vagy Ide-->Sata átalakítót. Ahogy pár postal arrébb írtam, ilyen módon particionálom/formázgatom meg a lemezeket

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#53642) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Ezek is hasznos rendszer appok: (általam használt ami megy Win98SE-vel): Sandra2000
Fraps

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#53643) frescho válasza arn (#53640) üzenetére


frescho
addikt

Igen. Érdemes megvenni a jobb minőségű 3.5"-es racket. De annak is tönkremegy a kábele, ha sokat dugdosod. Elvileg dokkoló is jó lenne, de olyanom csak SATA-hoz van.

A szervízgépbe szoktam mostanában berakni, abban van minden. Soros port, floppy, kártya olvasó IDE és SATA is.

https://frescho.hu

(#53644) DarthSun válasza RexMaximus (#53637) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ugyanígy vagyok vele, van olyan brand ami bevált, de inkább a saját építésű.

(#53640) arn : USB to IDE-SATA átalakítókat használok, beváltak, évek óta mennek. Eredeti kínaiak, táp nélkül rendeltem, a tápjuk felejtős, egy 80W- os kis IBM táp adja a kiegészítő delejt. Optikát és vinyót egyaránt jól felismerik.

(#53645) flymi válasza Ranagol_5 (#53632) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Igen, ez egy S3 Savage4 PRO, egészen pontosan egy Diamond Stealth III S540.
Ez nem "csak egy S3", ez az első AGP 4X kártya. Van aki megadna 2 Mátyást is érte. Szép darab! Gratula! :C

Azt nem tom miért írja a linken, hogy "works only in AGP2x mode", elvileg tudnia kéne az AGP 4X-et.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53646) quailstorm válasza flymi (#53645) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Amúgy iróniafaktor:
Az első S3 kártya, amiért fizettem, az egy Trio32 :DDD

(#53647) Ranagol_5 válasza flymi (#53645) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Igen, tudom a tipusat, de google-zgatas alapjan nem volt egyertelmu, hogy dafaq a csatlakozoja. Raadasul ez az xtreme valtozat. :)
Igy viszont majd kiprobalom egy phenom 955 mellett, hogy mit megy, vagy egy E7600 mellett. :U

[ Szerkesztve ]

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#53648) arn válasza frescho (#53643) üzenetére


arn
félisten

epp azert akarom megvenni, mert nem akarom a gepbol kiszedegetni a vinyokat. a tapot onnan kapnak, csak az adatkabelt kotnem at a modern pcre.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53649) arn válasza arn (#53529) üzenetére


arn
félisten

ez a roland mpu-ipc sem mai darab - arultak szettben az mt32vel (1988ban), nem volt olcso.

[link]

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53650) flymi válasza quailstorm (#53646) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Az első kártya amiért fizettem az egy Galaxy 9500GT volt. :D
Korán érő típus voltam, előbb vettem kezembe a p*csöm, mint a klaviatúrát.

Van egy SL3BN PIII procim, Katmai 533B/512/133/2.0V S1 Malay. Ez elég jó? Azt hiszem a B verziósból csak egy erősebb volt nála a 600MHz-es.
Megjött a csomag, amiben az Abit BH6 van, ez volt mellette meg egy átalakító, amiben egy másik procc van, mindjárt leveszem a bordát a prociról és szeretnék meglepődni. :D
Egy ATI Rage 128 Pro is mellékelve van hozzájuk. Egy fél Fury Maxx. :C

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.