Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53751) RexMaximus válasza arn (#53748) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Tok jok ezek az osszeallitasok, iagazbol kitennek par ilyet egy polcra, annyira jol nez ki (nyilvan hasonlo komponensekkel).

Azok a ronda gephazak meg kabelek csak takarjak az egeszet :)

Szerk.: jo kerdes ezeknel a kepeknel a melysegeleseggel valo jateknak van e ertelme. A vasban szeretnek gyonyorkodni de homalyos he. Vagy legyen ilyen es olyan is :)

Huu ha majd jo lesz az ido retrozasho, akkor tuti keszitek hasonlo kepeket vasakrol. Igazabol mindig ezt szerettem a legjobban csak mara valahogy mas let ez is :)

[ Szerkesztve ]

(#53752) arn válasza RexMaximus (#53751) üzenetére


arn
félisten

Igy is f8 es 3-4sec volt a zarido... :) es ez csak apsc, 35mm.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53753) zoltanz válasza quailstorm (#53750) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Én a 100 GB alattit néznék, de nem vagyok benne biztos.

arn

Azokhoz a procikhoz még ritka volt az SDRam nem? Gyorsabb mint az Edo-val?

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#53754) erer1000 válasza zoltanz (#53753) üzenetére


erer1000
őstag

nekem speciel pont van 2 db sodimm sdramom 64MB

tudtommal nem voltak olyan drágák

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#53755) quailstorm válasza zoltanz (#53753) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Rendeltem egy 60-ast meg egy 120-ast aztán majd meglátom. Ez most a legolcsóbb kb.

Azért rakta bele az SD-t mert olcsóbb és gyorsabb.

(#53756) RexMaximus válasza arn (#53752) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Most nezem a vazad amugy, eleg jo kis masina. Az apsc itt nem lesz akadaly. Blendet kell csak addig feltolni amig a melysegelleseg jo nem lesz (f13?), max expo idon kell novelni, iso 200 az jo lesz ennel ahogy eddig is.

Obi vlsz tud f8-nal magasabb erteket is.

(#53757) arn válasza zoltanz (#53753) üzenetére


arn
félisten

Akkor jott be, nekem volt anno mindketto txben. Elenyeszo a ketto kozotti sebessegkulonbseg. Talan 32m pc66os sdvel lenne a legkorhubb de a ram nem befolyasolja a sebesseget bencheknel, ha def biosbeallitasokkal hasznalod.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53758) arn válasza RexMaximus (#53756) üzenetére


arn
félisten

Mar eleg oreg db :) persze hogy megy feljebb az obi, csak eppen nem rajzol olyan szepen - a fujiknal epp az obikat szeretem a legjobban mas rendszerekben ritka az ilyen karakteres.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53759) erer1000


erer1000
őstag

Win 98SE alá tudtok ajánlani valami video lejátszót? :)

W2k alatt próbáltam a VLC 1.0.5-öt, de el sem indul , semmit se hoz be, se hiba, se értesítés, se semmi

illetve melyik videó fájl formátum a legkevésbő erőforrás igényes lejátszáskor?

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#53760) jokeph válasza erer1000 (#53759) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ezt próbáld meg.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#53761) RexMaximus válasza arn (#53758) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

ff-es vazam nekem sincs. Targyfotohoz a kedvencem amit hasznalok az egy Nikon D80 :).

Egy D3200 es egy D5100-am van meg melle.

Video miatt vennek kesobb egy ff-es milcet, de az odebb van :)

Az a jo, hogy hasonlo targyfotos temak nem igenyelnek komoly vasat, egy bridge is eleg hozzajuk.

Egy fuji S5600 volt az elso ami emlitesre melto volt, azt meg foleg targyfotozashoz hasznaltam (term hw volt a targy :) )

(#53762) zoltanz válasza erer1000 (#53759) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ez a legteljesebb, naprakészebb: [link]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#53763) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#53539) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sajnos nem lett jó. :(
Esetleg nem támogatja a VGA ezt a megoldást a 4k TV felé? :F

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#53764) alvaro válasza frescho (#53709) üzenetére


alvaro
senior tag

Ez mind fémsapkás PPGA. 233-as nem is tudom, volt-e kerámia, még sose láttam. 200-as kerámiát még megpróbálhatom, olyanom van a vitrinben, de szerintem az újabbak úgyis jobb eséllyel indulnak. Meg a hőátadásnak is valószínűleg jót tesz.

@nemtomkikérdezte: Próbáltam én is mostanában TX-et EDO-val és SD-vel is, nagyon kicsi a különbség. Van viszont 50ns EDO-m, ami legszorosabb időzítésekkel viszi a 83MHz-et az MMX-ek meg az FSB-vel eleresztett Cyrixok számára, és mivel DOS demókat nézek rajta úgyis (min nem?), az Event Horizon kivételével elég is az a 4x8MB, ami benne van most.

Hm. Ennyi ramot 486-ba szoktam tűzni. Szeretem, ha van elég. Erre itt van egy ilyen szorosra fogott konfig. PMMX 233 mellett vajon mennyi ramot volt szokás tartani...?

A lap pedig a TX97-LE halála után egy Acorp 5TX29 lett, mert ezt találtam gyorsan TX témakörben, tud ez is mindenféle FSB-t, és igazából nem tűnik lassabbnak se. Ja, és ilyenem volt az első K6-om alatt. Szinte megbántam azt a cserét a Lucky Star 5MVP3-ra, ami a 100FSB-s későbbi 500-asnak kellett :))

De most lehet mindkettő, sőt SS7 témakörben találtam sokkal jobbakat. Az a gyanús időutazó lap (gyk. hogy jönnek ahhoz, hogy egy 1999-es lapot egy 2007-es animéről nevezzenek el? :DDD) volt az első, amit bevágtam az e-hulladék közé bármi jobbért cserébe...

(#53765) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#53763) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Gépet hdmi to dvi kabellel is megneztem, gep bekapcs majd egyet csippan (ahogy kell) és kép az nincs, majd auto restart és 5 egyforma csippanas. Holnap megnézem masik tv-n is (FHD-n amin korábban gond nélkül használtam)

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#53766) frescho válasza alvaro (#53764) üzenetére


frescho
addikt

Még hogy a Mac nem fagy le. Lenyelte egy hosszabb hozzászólásom :( Tömörebben:

Anandtechen volt egy elég tűrhető összefoglaló: [link]

Aztán tovább olvasva találtam ezt: [link] Tehát 10-12% előnyt mértek 200MHz-es procinál. Ez magasabb frekvencián még nagyobb lehet. De nem is ez az érdekes, hanem az, hogy a Tyan TX chipsettel ment 100MHz-en. 50% overclock még a chipsetnek is. A PCI-ban meg gondolom izzottak a kártyák :) Talán emiatt azonos FSB-nél jobb is lehetett bárminél PCI busszal.

De a legjobb talán a káosz jellemezhette a helyzetet: [link] Jól be lehetett választani gyártóval. Vagy éppen ellenkezőleg.

Szóval kellene egy lerakatnyi TX és egy VIA vagy Apollo lap és összeereszteni pár procival. Ahogy olvasgatom a teszteket a chipset és a feature lista egy dolog, hogy mit hoztak ki belőle teljesen más. VIA vagy ALI is gyors, ha olyan gyártó és úgy állnak a csillagok. TX-el is el lehet menni 100MHz-ig, ha pengén van összerakva. Nem is rossz project. De első körben még SX-et kell menteni.

https://frescho.hu

(#53767) alvaro válasza frescho (#53766) üzenetére


alvaro
senior tag

Mikor anno még 486-ban küldtem meg 50MHz-en a PCI-t, az S3 Trio64V+ gyakran hibázott palettaállításnál. Egyébként ment. Érdekes lehet a TX 100MHz-en, gondolom nem akármilyen cache van mellette, ha az is elbírja.

(#53768) frescho válasza alvaro (#53767) üzenetére


frescho
addikt

Igen, a cache lehet at itka. Több MVP3 lapnál is panaszkodnak, hogy 112MHz-nél már kezd instabillá vállni az 5ns-os cache miatt. A top gyártókat meg dícsérik, hogy megy 124-en és jöbb cache van rajta. Érdekes, hogy a több nem jobb, 1MB cache mellettgyorsabb néhány lap. Persze ha nagyobb RAM-ot raknak bele akkor már nem, de aki akkor 128MB+ tudott venni az már Slotos Intelt választott.

Igen 50Mhz-es 486-nál ez volt. PCI és VLB mellett is. Biztos emlegettem már a DX2 100MHz-en géphez hogyan válogattuk át a kártyákat amik hajlandóak voltak menni.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#53769) Sanchez638 válasza frescho (#53768) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nah akkor kérdés. Neki álltam én is Socket 3 gépnek... Erre egyszer 83Mhz-n indul a proci, kövi indításnál meg 100mhz-n megy.. :D Ez mitől lehet?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#53770) arn válasza alvaro (#53764) üzenetére


arn
félisten

32m volt a tipikus, de a tx amugy is max 64m ramot tud cachelni. az acorpok kozul a txre emlekszem szivesen :) az egy jo lap volt, siman ment 83on.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53771) frescho válasza Sanchez638 (#53769) üzenetére


frescho
addikt

83 MHz? 2.5x 33? Tippre Pentium Overdrive és néha 40MHz-es FSB-vel indul.

https://frescho.hu

(#53772) Sanchez638 válasza frescho (#53771) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nem tudom... Csak próbálom össze dobni a rendszert

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#53773) frescho válasza Sanchez638 (#53772) üzenetére


frescho
addikt

Azt azért csak tudod milyen proci van benne. Én most le vagyok tiltva az ácsorgásró, ücsörgésről, ezért csak gyors pillantást vethettem erre:

Szét is kaptam, hogy pontosan tudjam mi van benne. A képek olyanok amilynek, mert csak gyorsan kattintottam egyet lámpafénynél.

De így volt időm erre: [link]

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#53774) Sanchez638 válasza frescho (#53773) üzenetére


Sanchez638
addikt

83mhz OverDrive. Bios szinten semmi nem lett állítva. Csak aaz egyik indításnál át állította magát.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#53775) frescho válasza Sanchez638 (#53774) üzenetére


frescho
addikt

Lehet valami kontakt vagy az akku döglődik, ha nem jumperes és 33 heylett 40MHz-et tippel be magának. Eleinte nem volt annyira nyerő az autodetect.

https://frescho.hu

(#53777) DarthSun válasza r0b3r (#53726) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ide feltöltöttem a DiskManager gyűjteményemet. Gyártóspecifikus free programok, megfelelő program a megfelelő drivehoz. Kivételek vannak, van amelyik fut a nem hozzávaló HDD- vel is. Szoftveres bios kiegészítés, a bios tartalmát nem módosítják, az oprendszer előtt indulnak (master bootból), és a diskgeometriát terjesztik ki nagyobbra.

- javaslom a biosban beállítani az 504MB HDD méretet ( 1024 pálya / 16 fej / 63 szektor )
- DOS boot
- floppyról vagy bármilyen adathordozóról indítani a megfelelő diskmanagert
- automata vagy manual beállítással létrehozni a partíció(kat), automata esetén partícionál, formáz, aztán használható is a disk. Persze az 504MB helyett már min 4x2047MB lesz használható. 4.3GB HDD esetén természetesen csak 2x2047MB.
- DOS telepítés (vagy tetszés szerinti rendszer)

[ Szerkesztve ]

(#53778) laskr99 válasza DarthSun (#53777) üzenetére


laskr99
addikt

Nekem üres a cucc ott. Leszedtem volna,hátha jól jön :D

(#53779) DarthSun válasza laskr99 (#53778) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szórakozik a tárhely ahova töltöttem, feltöltöm máshova.

(#53780) DarthSun válasza DarthSun (#53779) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ez talán műkszik : [link]

(#53781) laskr99 válasza DarthSun (#53780) üzenetére


laskr99
addikt

Már jön is le. :R

(#53782) r0b3r válasza DarthSun (#53777) üzenetére


r0b3r
senior tag

Hálás köszönet! :R
Egy esélyt még adok ennek a diszknek, bár már nagyon vacak az állapota. :DDD :O

(#53783) alvaro válasza DarthSun (#53777) üzenetére


alvaro
senior tag

Van ezekből olyan, ami nem töltődik be, ha a BIOS képes helyesen kezelni a HDD-t?

Van univerzális DOS vinyóm, amit bootolni szoktam mindennel, ami támogatja. Viszont ez 486 után elfogy ez a támogatás. Ezt meg lehetne oldani ilyen disk managerrel, de ha jól tudom, ezek eszik az alsó 640k-t, ha kell, ha nem, márpedig néha eléggé kihegyezve használom azt a terület.

Azt se tudom, át tudja-e tenni egy emm386 ezt UMB-be, de mivel ez előbb töltődik be, gyanítom, hogy nem.

Más, de ide tartozik: az vajon miért lehet, hogy DOS7.10-zel darabolt és formázott vinyóból régebbi gépen csak az első partíció látszik? Tipikusan 486 és korai Socket 7 az áldozat, de PPro lappal is sikerült hasonlóba belefutni.

Annyira sikerült rájönni, hogy ilyenkor van egy pici üres hely a két partíció között, és ha PQmagic-kel megnövelem a másodikat (ilyenkor fizikailag mindent előrébb másol, szóval eltart egy kis ideig), onnantól látható 486-on is. Mondhatnám, hogy megvan az ok és a megoldás, de mégse. Mert fogalmam sincs, hogy egy adott méretet elvileg támogató BIOS-nak és pontosan ugyanannak a vinyónak és oprendszernek a kombója miért eredményez ilyen homlokegyenest eltérő viselkedést két gépen :F

(#53784) Alpi.


Alpi.
addikt


https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#53785) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Srcáok!
(Figyelem, mélyvíz lesz)
Adott egy laptop ami standard IDE HDD-t eszik... de még nagyon az ős IDE-s korszakokból van a gép...
a gyári HDD-je xar... cserélném, DE!!!! 3 fostos gyári beállítása van és nincs user settings...
van 2db 40megás és egy 100megás HDD beállítás.. értelemszerűen nem nagyon van olyan paraméterekkel rendelkező HDD-m... Miylen paramétereknek kell megegyeznie és minek lehet eltérnie, mert akkor keresnék más HDD-t aztán az lenne leformázva 100 megásra... a Cylinder szám az tudom, hogy eltérhet, de a fej és szektor számmal is lehet valahogy trükközni?

(#53787) frescho válasza bacsis (#53785) üzenetére


frescho
addikt

Mindegyik eltérhet lefelé. Maximum kevesebb lesz a kapacitásod. Ha felfelé tér el, akkor olyan blokkot címezne ami nem létezik. De ha olyan drive-od van ami leszarja, mert logikai címzéssel megy, akkor bármit eszik. Ilyen pl. a CF kártyák jó része akik a blokkot simán úgy számolják, hogy a C-H-S -t összeszorozzák és azt a blokkot olvassák ki.

https://frescho.hu

(#53788) bacsis válasza frescho (#53787) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ahha.. Szóval a BIOS-ban van nekem egy olyan beálíltásom, hogy 776 Cylinder, 8 fej és 33 szektor,
de nekem van egy 1024 cylinder 16 fej 63 szektoros HDD-m akkor ezt simán le fogom tudni formázni 100Megára?

(#53789) frescho válasza bacsis (#53788) üzenetére


frescho
addikt

Igen, csak nem fogod kihasználni a teljes kapacitását és ne low level formázd, azt nem biztos, hogy díjazza.

https://frescho.hu

(#53790) bacsis válasza frescho (#53789) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Megpróbálom, de lehet inkább belevágok egy SCSI-t... sajna korlátozottak a lehetőségek, de van pár 5,25-ös HDD-m, max majd "külső" HDD-ről fog menni a cucc... a 100 mega elég karcsú...

(#53791) jokeph válasza bacsis (#53790) üzenetére


jokeph
nagyúr

ha van lehetőség SCSI-ra, akkor nem is eszelnék máson :)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#53792) frescho válasza jokeph (#53791) üzenetére


frescho
addikt

Laptopba? Vagy ez olyan korai, hogy van rajta 1-2 ISA slot is?

https://frescho.hu

(#53793) DarthSun válasza alvaro (#53783) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Van ezekből olyan, ami nem töltődik be, ha a BIOS képes helyesen kezelni a HDD-t?

Ezt a kombinációt még nem próbáltam. Csak olyan esetekben tettem fel mikor tuti nem kezeli a bios a teljes méretet, vagy kisebb partíció-nagyobb HDD esetén hibás lenne a működés.

de ha jól tudom, ezek eszik az alsó 640k-t

A Maxtor és a Seagate- re emlékszem hogy mindössze 4K- t foglalnak, itt 286- ban látszik, az IO nevezetű a rezidens modul. UMB- be nem is rémlik hogy pakolható-e, meg kéne néznem egy 386/486- on

DOS7.10-zel darabolt és formázott vinyóból régebbi gépen csak az első partíció látszik?

A 7.10 másképp kezeli a HDD- ket (pontos okát nem ismerem, lehet más a masterboot), a FAT16 térkép kinézete is eltér, emiatt én DOS6.22- vel szoktam - partíció+format, aztán az újjabb DOS ezt is kezeli. Bonyolíthatja az egészet hogy a vezérlők sem mindíg kompatibilisek egymással, azonos DOS esetén sem biztos hogy jól műkszik más vezérlővel.

(#53794) jokeph válasza frescho (#53792) üzenetére


jokeph
nagyúr

:D

azt nem tudom, csak "ha van rá lehetőség". ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#53795) bacsis válasza frescho (#53792) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

igen van egy teljes értékű 16bit-es ISA-m... gyötrelmes lesz de talán összejön... sztem a hétvégém rá fog menni

(#53796) bacsis válasza frescho (#53787) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

egy Conner 170megás HDD-t a fentei paraméterekkel sikerül desktopba formázni... tolok rá rencert meg amit kell, azt átrakom a laptopba... bexarok ha menni fog...
...Kap egy Win95-t... gázplazmával még úgyse használtam Win95-t :))

szerk:
hmmm lehet mégse fog menni?! Formázás eljut 100%-ig majd "unable To Write BOOT" üzenettel elszáll... pedig csak sima format C: parancsot adtam ki.... :U
tegyek be másik HDD-t? lehet hogy csak ez kehés? :F

[ Szerkesztve ]

(#53797) frescho válasza bacsis (#53796) üzenetére


frescho
addikt

Nem védett a boot sector a BIOS-ban? Gáz plazmás 386?

https://frescho.hu

(#53798) bacsis válasza frescho (#53797) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Lehet, hogy a HDD-vel volt a gond.. .egy 1 gigás IBM-et simán leformáztam 100megára, qrvára eltérő paraméterek mellett...
Most tolom át a 386-os gázplazmás gépbe :) aztán még a SCSI-n gondolkodok :)
szerk:
Megy :DD
SCSI még mindig elgondolkodtató :U

[ Szerkesztve ]

(#53799) laskr99


laskr99
addikt

Én majd októberig tervezek szerezni halott régi HDD-t meg halott több tányéros HDD-t és azokat bemutatni volt suliba. 99-es IDE van már, most már csak SCSI meg MFM kell, de azokat lehet hanyagolom majd, még eldől.

(#53800) bacsis válasza bacsis (#53798) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Kis is találtam hogy lesz.. kap egy SCSI kártyát a gép.. a (belső) HDD-t beálíltva a kis gyári helyére bekerült standard HDD fog bekerülni, de ha a BIOS-ban azt tiltom akkor a "külső" SCSI-ról fog indulni egy Win95 :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.