Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53401) Sanchez638 válasza zoltanz (#53400) üzenetére


Sanchez638
addikt

Jumperrel nincs letiltva?:)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#53402) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Megnéznék egy C2D-s gépen egy 4K-s VP9-es Youtube videót, MPV-nek nincs benchmark módja mint az Mplayer-nek? A hang az folyamatos a kép sztem nem mindig, a proci 99% megy.

sanchezsa

Nincs jumper és bios opció sem.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#53403) snecy20 válasza zoltanz (#53402) üzenetére


snecy20
veterán

Erősen függne a VGA-tól is hogy mit tud kicsikarni még magából. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#53404) DBob válasza zoltanz (#53400) üzenetére


DBob
őstag

SMT-vel szerelt biztosíték ment tönkre a lapon. Általában zöld és lapos.

(#53405) arn válasza zoltanz (#53402) üzenetére


arn
félisten

A c2d nagyon harmatos videokat swesen lejatszani...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53406) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Megjött Gai tesztje és szerintem megint nagyon tartalmas lett:

https://logout.hu/cikk/sli_vs_crossfire/bevezeto.html

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#53407) zoltanz válasza arn (#53405) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Mihez képest gyenge? Használtam AMD X2-t nekem az lassabbnak tűnt.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#53408) flymi válasza Sanchez638 (#53406) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Várós volt nagyon! :K

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53409) DarthSun válasza zoltanz (#53407) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

939 A64X2+HD3850AGP is szépen viszi már a FHD videokat. 4K- t nem használok, nemtom milyen konfigtól viszi jól, de gondolom a minimum - gyors, legalább 4 magos proci + 4K- ra felkészített újjabb videokártya kell/ajánlatos.

(#53410) Sanchez638 válasza DarthSun (#53409) üzenetére


Sanchez638
addikt

Azok a konfigok amik fel vannak készítve rá... Gondolom a 1151-es legújabb 2 magos csoda már viszi...

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#53411) zoltanz válasza DarthSun (#53409) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Youtube 4K-s videók alacsony frame rate-val rendelkeznek, egy jobb 2 magos C2D vagy AMD X2 elég hozzá. SMPlayer már fel van készítve rá, szoftveresen megy.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#53412) DarthSun válasza Sanchez638 (#53410) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Mondjuk az már viszi sztem is, Core i3 ?

(#53411) zoltanz : nem tudtam :B , nem néztem utána, nekem a FHD bőven elegendő. 4K- hoz még a HDMI kábeleket is cserélni kellett volna. 27"- os monitoron meg nagyon apró lenne a karakterméret is, legalább 40"- os monitor kellene :DDD

(#53413) r0b3r


r0b3r
senior tag

Sziasztok!

Próbált már valamelyikőtök régi PII-III-as (S370) laphoz sata-t és esetleg ssd-t? Youtube-on van pár videó, amiben épp Win98-at telepítenek egy PII-400-ra, IDE-Sata átalakítóval egy ssd-re. :) Egyik videóban nem bootol, amásikban viszont szépen működik. Gondoltam kipróbálom én is egy S370-es lappal, Cel366 procival, viszont nekem átalakítóm nincs, csak egy Sata Raid kártyám. Van rá esély, hogy elindul szerintetek? Vagy elindul, de win98 driver nem lesz a kártyához?! :DDD

(#53414) flymi válasza r0b3r (#53413) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Épp pár napja akartam elindítani a több, mint fél éve vásár't TUSL2-C lapot 1400-as tuával, de meg se nyikkant, szóval nem, még nem próbáltam. De közben legalább kiírtam a win98-at cd-re, szóval majd arról fogom telepíteni, nem usb-ről. Vettem kínából kábé 2 éve egy IDE-SATA átalakítót, mikor először használtam felvillant rajta a led, aztán se kép se hang. Az átalakítókkal általában csak a baj van.

Amúgy tudja valaki, hogy a Tusl2-c lapon a 6. pci slot miért vékonyabb?
Na és CNR slot az mire jó, ami mellette van? :F

Ha minden igaz, jövő héten valamikor érkezik hozzám egy Abit BH6. Hát, nagyon kíváncsi leszek rá, talán mondhatom, hogy sokat olvastam róla, de még eddig nem hozzá szerencsém. Nekem ez már übermegabrutál retró lesz. Asszem vennem kell még egy még régebbi és kisebb tápot is, de legalább ha lesz ISA slotos kártyám, azt ki fogom tudni majd próbálni. Már régóta szeretnék ilyen Cirrus Logic, Trident és tsa-i kártyákat működés közben látni.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53415) Sanchez638 válasza flymi (#53414) üzenetére


Sanchez638
addikt

CNR-re pl nekem van hangkártyám. Semmi extra. Gondolom ilyesmi cucok vannak rája.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#53416) nakos1212 válasza r0b3r (#53413) üzenetére


nakos1212
senior tag

olyan kártyával próbáld aminek saját firmwareje van, és bootolható.
a swapfilet illik kikapcsolni, és lehetőleg olyan ssd-t vegyél amiben van valami alap wear leveling különben nagyon gyorsan elhasználódik. Van egy fizetős trim patch 98-ra, majd ha szükségem lesz rá és megveszem, azt kioszthatom ide. A drivert szarhatod telibe ha bizotsan működik, de kb pci-os sata kártyák kb 3-4 chipestre épülnek, szinte biztos hogy találsz.

[ Szerkesztve ]

(#53417) frescho válasza r0b3r (#53413) üzenetére


frescho
addikt

Vegyes az eredmény. nekem egy PCI-os SIL-es kártyával simán ment. átalakítóval nem. USB megint OK, szóval felemás a szitu.

https://frescho.hu

(#53418) jokeph


jokeph
nagyúr

Üdv mindenkinek !

Találtam egy ilyen alaplapot a garázsban.

Ebből vajon mit lehet kifacsarni ? :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#53419) frescho válasza jokeph (#53418) üzenetére


frescho
addikt

Bele lehet rakni 1.4GHz-es Tualatin P3-mat vagy egy jóképességű 1.1-1.2-es Celeront és azt felhúzni ha tudod szabadon állítani az FSB-t. 1.6GHz körül van a teteje, de 1.5-öt még BX-es alaplapban is ki tudtam csikarni Tualatin Celeronból. De az 1.4-es PIII-S tuning nélkül is ott van a szeren.

https://frescho.hu

(#53420) laskr99


laskr99
addikt

Athlon XP 2500+ egy Abit KT7A-RAID lapban, kép semmi de a ventik pörögnek, a csipogóból semmi hang nem jön. Ötlet mi lehet a baja? A VGA meg a CPU is melegszik, mind AGP mind PCI próbáltam.

(#53421) jokeph válasza frescho (#53419) üzenetére


jokeph
nagyúr

Hmmm, az nem is rossz :)

Hirtelen egy 800-as PIII-at találtam bele.

Megnézem, van e benne élet egyáltalán. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#53422) ebegab92 válasza laskr99 (#53420) üzenetére


ebegab92
senior tag

Korábban működött vagy "teszteletlenül" került hozzád? Legesélyesebb a kiszáradt kondik, illetve chipset hiba.
Procit érdemes meglesni, higy nincs e lesarkazva, illetve másik memóriamodulokkal,táppal,VGA-val. CMOS elem csekkolása, cseréje, resetet is érdemes csinálni

[ Szerkesztve ]

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#53423) laskr99 válasza ebegab92 (#53422) üzenetére


laskr99
addikt

CMOS elem csere volt, táp eddig okés volt, a lap teszteletlenül került ide. Proci nem volt lesarkazva mikor beraktam és egyenesen raktam rá, nem döntve. A cmos jumper alapból nem volt benne azt pótoltam , a bios chipet kiszedtem és vissza de az se. Memória a másik lapban megy, de ha kiszedem akkor sincs csipogás. VGA-k 100% okésak máshol mennek, GF2 MX400+S3 Virge DX.

[ Szerkesztve ]

(#53424) arn válasza zoltanz (#53411) üzenetére


arn
félisten

Anno 4850e x2vel epitettem htpct, xbmc alatt egy fhd videot se tudott lejatszani frame drop nelkul, csak gyorsitassal. Ill az i7 4770 se birja el az x265 videot 4kban. Ha a gyorsitas tamogatott, akkor a proci mar reszletkerdes, de egy mai alacsonyfogyasztasu (10w alatti) atom is kenterbeveri a gyorsabb c2duokat nyers teljesitmenyben.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53425) GEIL válasza zoltanz (#53407) üzenetére


GEIL
addikt

Fiam gépén próbáltam Firefox quantum alatt és Chrome alatt is youtube-os videókat....utp-n 64 / 8-as internettel 1080p-ig mint a vaj úgy játszik le minden filmet...1440p hiába van puffer előre, akkoris meg meg döccen.....2160p-ben lassan tud pufferelni és kb 5 mp-enként döccen 1-1 frame-et.....

- Intel Core 2 Duo E6600
- 2 x 2 GB DDR2 Dual Channel
- nVidia Quadro 1800

( Aláirásomban szereplő konfiggal viszont a 2160p-s video is fut "szépen", ha hagyom előtte pár percet pufferelni akkor gond nélkül játssza le....de 1440p az vajsima mint az 1080p. ) :R

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#53426) arn válasza GEIL (#53425) üzenetére


arn
félisten

Mindket esetben hwesen gyorsitott... semmi koze a problemahoz.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53427) quailstorm válasza GEIL (#53425) üzenetére


quailstorm
nagyúr

De ott nem csak a procid erősebb, hanem a GTX960 még HW-es VP9-et is tud. Dupla előny.
Esetleg nézd meg h264ify pluginnal a régi gépen. De igazából a fullHD azon már teljesen korrekt.
Ellenben én a Core2Quadon még a letöltött YT 4k-val is csak szenvedek, elején van framedrop...

[ Szerkesztve ]

(#53428) frescho válasza arn (#53424) üzenetére


frescho
addikt

CPU-ban nem veri kenterben, Clock 2 Clock gyorsabb a C2D. Itt nincs C2D, mondjuk az Athlon 2 kb azonos szint: [link] De az atomok IGP-je ma már szinte mindent gyorsít. Nem is használ szinte CPU-t a lejátszáshoz.

Egy kis retró feeling: Hálózatot építettem. Stabil 1Mbit/sec-et tud. Ma ezzel neteztem kicsit. Furcsa volt visszaugrani a 2000-es évek elejére. Majd írok róla blogbejegyzést :)

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#53429) Sanchez638


Sanchez638
addikt

:D BTC bányászat retro modja :D Mennyi lehet ezzel a Hash?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#53430) jokeph válasza Sanchez638 (#53429) üzenetére


jokeph
nagyúr

5 MegaQuadron/év. :DD :DDD :P ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#53431) arn válasza frescho (#53428) üzenetére


arn
félisten

Egy apollo lake mar magonkent is tud annyit, mint az emlitett e6600, negy magon meg tobbet.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53432) frescho válasza arn (#53431) üzenetére


frescho
addikt

Nem tud még mindig annyit. A nagy előnye az alacsony fogyasztás, a 2x annyi mag és az IGP. Ahol a több magot ki lehet használni ott egyértelmű a Celeron előnye. Nem találtam csak 6700-as összehasonlítást, de ahol a single lefutott mind a kettőn egyértelmű a C2D fölénye. A 6700 kb, 10%-kal gyorsabb a 6600-nál:

[link]

Ez nem is csoda, mert az fő csapásvonalhoz hasonlóan az Atomok is alig gyorsulnak generációról generációra. A J1900 ha az IGP-t nem nézzük cca. 20%-kal van elmaradva.

[link]

https://frescho.hu

(#53433) arn válasza frescho (#53432) üzenetére


arn
félisten

Passmark alapjan mondom.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53434) Tim82


Tim82
nagyúr

Mindennapi használatban - én itt most boot-időre, reszponzitivitásra, oldalbetöltésre stb. gondolok - én a Lenovo Miix 300-amat (4 magos BayTrail, 2 GB RAM, Win 10 Home 32 bit) kb. olyan gyorsnak érzem, mint az egyik felmenőmnek tartott Thinkpad T60-at (Core 2 Duo T7200, Radeon X1300, 3 GB RAM, Win 7 Home Premium 32 bit). A Miix 300-ban 32 GB eMMC + 64 GB microSD van, a T60-ban egy első generációs, tehát TRIM-et még nem, de saját garbage collection-t már tudó Intel 80 GB SSD.

Komplexebb, flash/javascript stb. heavy oldalaknál mindkét gép döcög, nagyobb Windows-frissítés telepítése esetén mindkettő a használhatatlanságig belassul. A jóval fejlettebb IGP miatt a Miix 300-nál van az előny, de ez kb. valóban csak HD filmeknél és tartalmaknál jön ki érdemben. Egyik gép sem használhatatlan, de régóta nem lennének alkalmas elsődleges gépnek szerintem, legalábbis nem lenne türelmem a használatukhoz.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#53435) zoltanz válasza arn (#53424) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Egy jó minőségű (video bitráta: 33000 kbps) 1080 -as filmet 80-90% CPU használattal játszik le nálam szoftveresen egy közepes órejelleken évő (2x1800 MHz) C2D. VGA gyorsítással ~20% ugyanez.
Egy alapabb minőségű webrip (video bitráta: 3500) Youtube videónál ugyanez 30% szoftveresen, mind h.264-es codec-et használtak. A 4K-s Yotube videók már VP9-esek nagyobb számítási munkát is jelent mint a h.264.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#53436) ebegab92 válasza Tim82 (#53434) üzenetére


ebegab92
senior tag

Nekem is volt Lenovo Miix 2 8-am Z3740-es Atommal, 2 GB RAM-mal, 32 GB ROM-mal. Kraftra és feelingre kb.tényleg ugyanolyan volt, mint a Core2 Duo alapú laposom. Aztán lett egy Miix 2 11-em, ahol a proci és IGP is kraftosabb, mSATA SSD, 4 GB RAM is volt, de valahogy mégsem volt az igazi az i3 4012Y-nal :( Azért döcögött, játékra sem volt igazán alkalmas (CoD 4-et lowon is 20-23 FPS-esekkel vitte, Asphalt 8-at is low-meden vitte csak). Valószínűleg az IGP nagyon visszavett frekvenciája volt a ludas, mert utána másik lapos HD4000-ese megette reggelire. Nagy előnye ennek a tabletnek viszont, hogy Windows 10 és Android 6.0 x86-64 elfér rajta, apám igényeinek elegendő a szufla :D

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#53437) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Jött egy Phenom-II X2 565 proci, mely elég jól megy állítólag. Gondoltam kipróbálom a próbapadon levő gépen (GA-M57SLI-S4 (rev. 2.0)) lap. Hát de biost kéne frissíteni, mert az utolsó bétával mennek csak az AM2+/AM3 procik. Készítettem pent, nem bootol róla, sokfélét, nem bootol. Satás optika van benne, Win98 boot CD használattal, nyílván nem látja a CD- t. De a pent sem. Később rájöttem hogy az old partíció sémával látja a pent Win98 boot után, bár a penről még mindíg nem bootol ( invalid boot sector ). Sebaj így már be tudtan vésni az új biost dos alól. Sikerült, ellenőrző boot, belassult a vinyó. Lehet hogy a bios saját flashelője jobb lesz, már az is látta az old partíciós pent, onnan is ráégettem, továbbra is lassú vinyó. Vagy a vinyó xart be, vagy a béta bios bugos. Kipróbálhattam volna fejlettebb lapban, de a csakazértis hajtott. Az új biossal viszont előny hogy mindenféle penről bootol. Ma folytatom.

Így lehet elb......ni a szombat éjszakát hölgyvendég nélkül :DDD

(#53438) snecy20 válasza zoltanz (#53435) üzenetére


snecy20
veterán

Anno próbáltam a 4K-t egy olyan gépen, hogy: 4 magos 771->775 Xeon 5450, 8GB RAM, HD7950, és már ezen sem volt valami meggyőző a 4K tartalom lejátszása.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#53439) frescho válasza arn (#53433) üzenetére


frescho
addikt

A passmark multithread. Pont ezt írtam én is:

"Ahol a több magot ki lehet használni ott egyértelmű a Celeron előnye."

De még mindig sokszor nem tudod kihasználni a több magot. Az IGP-t annál inkább. A legnagyobb előnye ez (IGP) és az alacsony fogyasztás, de amúgy ugyanolyan gyenge. Egyértelmű előnye egyiknek sincs, az egyikre azt mondanám, hogy ma már lassú a másikra meg azt, hogy újonnan gyártva lassú.

https://frescho.hu

(#53440) r0b3r válasza frescho (#53417) üzenetére


r0b3r
senior tag

Előástam mim van itthon a projekthez...végülis minden. Silicon Image SIL-3114 PCI SATA RAID kártya, Kingfast 1,8" 32Gb-os SSD, 1,8-2,5" HDD keret, táp és adat kábelek. A kártya cd-én elvileg van 98_ME driver. :)

(#53441) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Emberek, kellene nekem 2db Agp-s 3850-es Sapphire hűtés. Csak rossz kártya érdekel, csak a hűtése kell. :R

Aki eladná/cserélné az jelezzen, Köszönöm. :R

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#53442) jokeph válasza Sanchez638 (#53441) üzenetére


jokeph
nagyúr

Sajna, nincsen.

Más VGA hűtéssel nem egyezik ? :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#53443) frescho válasza frescho (#53439) üzenetére


frescho
addikt

Na meg én azt cáfoltam amit írtál:

"Egy apollo lake mar magonkent is tud annyit, mint az emlitett e6600, negy magon meg tobbet."

Nem tud többet, de sok lúd disznót győz alapon 4 mag már gyorsabb főként IGP-vel.

https://frescho.hu

(#53444) DarthSun válasza DarthSun (#53437) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Úgy néz ki logikailag borult meg a HDD, próba XP újratelepítés, jónak néz ki, vége felé tart. Már az 565- ös procival, telepítés előtt kicseréltem, nehogy most meg a DPMS különbség miatt rogyjon meg.

(#53445) DarthSun válasza DarthSun (#53444) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Telepítés ok. Ígéretes proci az biztos, 1.264V- ot kér csak a 3.4GHz- hez, alapon is megtekeri rendesen a kis 8600GTS- t.

Előtte, A64X2- vel : [link], az 565- el pedig :

(#53446) arn válasza frescho (#53439) üzenetére


arn
félisten

Meg single :)

E6600
1553
Single Thread Rating: 905

J4205
2288
Single Thread Rating: 861

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53447) r0b3r


r0b3r
senior tag

A próba teljes siker. :DD
Nem ebbe a gépbe tervezem, de egy másik PIII-as próbagépbe beraktam a Sata kártyát és rádugtam egy 32Gb-os 1,8"-os Kingfast SSD-t. Érdekes, hogy elsőre nem ment, nem tetszett neki a mellette lévő Quadro NVS280 PCI videókártya (nincs elegendő "Shadow ROM" hibaüzenettel nyitott), így azt kiszereltem és integrált videó kártyáról folytattam. Így már nem volt hibaüzenet, meg is jelent Boot közben a Raid kártya Biosa...ilyet se láttam még. :D Ahogy továbblépett már bootolt is az ssd-n rajta maradt OpenMediaVault. :DDD
Ezután Win98 telepítés, formázta magát ahogy a youtube-os videókon is és innentől már minden ugyanaz volt, csak gyorsabban és kerregés nélkül. :DDD Egyszer lefagyott a telepítő végén a start menü létrehozásnál, de később javította magát és már semmi gond. A Raid kártya drivert csak ezután kellett telepítenem, minden más driverrel együtt. :) Akkor a végleges helyén majd a Cel366-oson ugyanígy kell majd csinálnom mindent. :)

(#53448) Ranagol_5


Ranagol_5
senior tag

Sracok! Van egy 19"-os sikkepcsoves 100hz-es Belinea CRT monitorom. Ha valaki eljon erte ingyen vihet. Amikor utoljara hasznaltam, meg mukodott, de ha valakit erdekel, akkor letesztelem majd neki. :)

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#53449) frescho válasza arn (#53446) üzenetére


frescho
addikt

Nem sok a különbség. A nagy turbó jót tesz az Atomnak, csak még így is gyenge. Azon szoktam csodálkozni amikor a 771-es Xeonokat istenítik. Értem, hogy olcsó, de ne mondjuk rájuk, hogy erősek, mert talán egy Sandy-ig érnek fel, ha meg vannak tuningolva.

r0b3r: Akkor ez kipipálva :)

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#53450) DBob válasza frescho (#53449) üzenetére


DBob
őstag

"A nagy turbó jót tesz az Atomnak, csak még így is gyenge."

Annyira gyenge, mint ahogy arn mutatta: egy C2D sebességét hozza.
Nem vágom a seggem a földhöz ezen a J4205 CPU-n amin eme postot is írom, de ez már nem az-az "Atom", ami akkoriban szitokszóvá vált.

mod: plusz jelenleg 27C a CPU, fogyasztása közel nulla a gépnek, és bizonyos 4K videókkal is megbirkózik (HEVC nem erőssége).
Desktopra ennél több nem nagyon kell átlag embernek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.