Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53801) frescho válasza bacsis (#53800) üzenetére


frescho
addikt

Vadász-vadász te...

Miért nem fogsz egy CF kártyát átalakítóval ha már mást akarsz belerakni?

https://frescho.hu

(#53802) arn válasza frescho (#53801) üzenetére


arn
félisten

en is epp ezt akartam kerdezni :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53803) alvaro


alvaro
senior tag

Megtaláltam azt az érdekes ellenfényes képet, amit a múltkor lőttem az összeépített 286-om belsejéről. Totál átlátszó az alaplap :DDD

Egyébként érdekes kis lap ez a Hedaka (vagy PC Chips, állítólag az övék a chipset is). Egy nagy hibája, hogy WS1-ben működik csak, így 20MHz-en a sebessége nem haladja meg a másik, 16MHz-es WS0-s lapét. A videosebesség viszont rendben van és a GUS Classic is hibátlanul üzemel benne. Tudom, nem igazán támogatott 286-ban, de már legalább 3 programot találtam, ami kezeli benne :D

16 mega RAM-ot is kezel, de csak részlegesen, mert warm bootkor "elveszti", és nyavalyog a POST alatt. 8 megával ugyanez, így kapott 4-et, a SIPP foglalatokba tűzött SIMM foglalatokon keresztül. Érdekesebb és ritkább a SIPP, de PITA cserélni.

Majd írok kompletten róla valamikor. Lehet, hogy kéne belőle cikk is, nem tudom, mikor tudom összeszedni.

[ Szerkesztve ]

(#53804) arn válasza alvaro (#53803) üzenetére


arn
félisten

jol nez ki :DDD

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53805) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

ISA csatis videolassítókból milyeneket érdemes keresgélni?
Tudom nem épp autentikus az ?ezredfordulós? BH6 konfighoz egy ISA kártya, de olyat mondjatok, ami:

-viszonylag értékes, nem valami dzsunka cucc
-win98 supportja is van, nem tom mennyire támogatottak az ISA kártyák ezzel az OS-el.

Sosem volt még szerencsém ilyenekhez, a közeljövőben szeretném majd 1-2 darabbal elkezdeni, ezért kérdezem. (Még nem teszteltem a konfigot, elvileg működőképesen vásároltam) Vagy max csak bővítőkártyát lenne érdemes belepakolni? :F

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53806) r0b3r válasza DarthSun (#53777) üzenetére


r0b3r
senior tag

Köszönöm a segítséget! Az általad megadott paraméterekre formázva elindult a vinyó a 386-oson. Szerencsére nem kellett a boot managert használni. Ha 4112Mb volt a Biosban, akkor nem kezelte a vinyót, hiába csináltam 500Mb alatti partíciót és formáztam arra. De így, hogy a Biosban 503Mb, így már működik. :)) :DD :DD

Tényleg... van esély rá, hogy 386-on működjön egy cd-rom? Biosba nincs ilyen opció.

[ Szerkesztve ]

(#53807) r0b3r válasza flymi (#53805) üzenetére


r0b3r
senior tag

Nekem is nemsokára érkezik a BH6-os lap. :P :DDD

(#53808) frescho válasza flymi (#53805) üzenetére


frescho
addikt

Miért akarsz bele ISA-s videókártyát? de ha lassítót akarsz, akkor vadássz le egy 8 bites OAK-ot. Az kemény cucc :D Ha ritkábbat karsz és gyorsabbat, akkor ET4000. Ha meg beéred az átlaggal, akkor ott a Trident 8900, az lassú, olcsó és még könnyű is beszerezni.

r0b3r: Menni fog, de bootolni nem fogsz róla. Akár hangkártyára is kötheted, ha van olyan kártyád. Be kell tölteni hozzá a srivert és az mscdex-et, amúgy nem nagy kaland.

A tegnapi 386SX-et tovább alakítottuk a segéddel :)

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#53809) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Emberek eddig semmi bajom nem volt az Abit-al(AW9D-MAX).. De mára kihúzta a gyufát. :D

Van egy E7400-as procim, gondoltam bele rakom. Nem, nem csak E7300-ig támogatja. Ok értem.

Előveszem az E8500-at. De nem, ezt se viszi, mert csak az első steppinget eszi...

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#53810) jokeph válasza Sanchez638 (#53809) üzenetére


jokeph
nagyúr

A 7300 meg a 7400 között annyira kicsi a difi hogy kár rajta gondolkozni.

A 8500 már előrelépés lett volna.

Vagy dobsz bele egy Q6600-at, azt felrántod 3 GHZ fölé, úgy már az se rossz azért. ;)

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#53811) Sanchez638 válasza jokeph (#53810) üzenetére


Sanchez638
addikt

Régebbi játékos gépem. Dual HD3850 van benne, de a e4500@3,3GHZ-n nem hajcsa ki. Meg különleges proci kell..

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#53812) r0b3r válasza frescho (#53808) üzenetére


r0b3r
senior tag

Jó lett a cikk. :C Az első kommentelő kolega sztem nem érti, hogy miért is csináltad. :DDD

(#53813) jokeph válasza Sanchez638 (#53811) üzenetére


jokeph
nagyúr

Pentium 4 672 ?
Vagy Core 2 Extreme QX6800, X6800 ?

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#53814) Sanchez638 válasza jokeph (#53813) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nem találok a neten... Tavaly min 5-6 hirdetés volt... Mára elfogytak.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#53815) flymi válasza Sanchez638 (#53814) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

El bizony, nagy mákom volt, hogy tudtam venni egy SLAFN QX6850-et tavaly. :K
Ha meg feltűnik 1-1 darab, akkor horror áron mérik.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#53816) bacsis válasza frescho (#53801) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Még a végén tényleg CF lesz :U
Beraktam a HDD_t a házába de uyge alapból dupla magas 3,5-es HDD volt benne, más a csavarok furatai.. sehogy se adja ki... Most jelenleg ott vagyok ha be akarom fogatni a legjobb felállás az hogy a Molex tápcsatit megtoldottam, viszont annyira közel van a gépházhoz hogy kb fél centi miatt nem tudom összerakni a masinát mert a molex csati túlságosan "kinyúlik" szaros fél centi :U a HDD-t meg ugye sehogy sem tudom beljebb tolni, mert akkor meg befogatni nem tudom... Holnap keresek "pipa" formájú molex-et ami derékszög formájú.. az szvsz pont be fog férni...

(#53817) r0b3r válasza bacsis (#53816) üzenetére


r0b3r
senior tag

90 fokos molex csatid nincs? Az rövidebb. Esetleg elférhet?

na ez van mikor nem olvasom el az utolsó mondatot és kommentet törölni sem tudok... :DDD :W :DDD

[ Szerkesztve ]

(#53818) DarthSun válasza r0b3r (#53806) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Grat ! Haladsz. A CD rom még 286- osban is működik. Ahogy frescho is írja rá kell kötni az IDE csatolóra (slave- ként) vagy egy IDE csatolós hangkártyára (master- ként), majd config.sys- be az IDE driverét, autoexec.bat- ba pedig az mscdex- et. A 286- omban kettő CD rom megy, egy a hangkártyán, egy a HDD csatolóról.

(#53819) r0b3r válasza DarthSun (#53818) üzenetére


r0b3r
senior tag

Épp azt csinálom, csak még elég gáz a rendszer itthon. :DDD Ha kell valami driver, vagy file, most pl az oakcdrom.sys, akkor az elég körülményesen jut a 386-ra. Optiplexen van net, de nincs floppy... letöltöm
a fájlokat újraírható cd-re írom, át a P3-as Netvistába, azon floppyra másolom és úgy mehet a 386-osba. :DDD Mi ez ha nem retró...vagy inkább hülyeség... :DDD :W :DDD

(#53820) quailstorm válasza r0b3r (#53819) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Hát ez nagyon fáj.
Hálózat? Pendrive? Ennél bármi jobb. ZIP-drive-ot nem mondom mert már drága.
Azért egy P3-as ultramodern gép. Általában integrált alaplapi USB és LAN simán van.

(#53821) r0b3r válasza quailstorm (#53820) üzenetére


r0b3r
senior tag

Igazából csak a lustaság... hálózat van, vezetékes meg wifi is, csak a win98 vs. win7 miatt még nem volt kedvem nekiállni. De lehet, hogy csak egy xp kellene a P3-ra, de ahhoz meg nincs szalagos háttértár driver. :DDD A pendit egyszer próbáltam, nem ment 98 alatt, így nem foglalkoztam vele tovább. A többi gép fontosabb most. :)

(#53818) DarthSun

Cd-Rom működik! :DD

[ Szerkesztve ]

(#53822) frescho válasza r0b3r (#53819) üzenetére


frescho
addikt

ZIP drive vagy CF. Kell egy kis méretű darab (256-os tökéletes) A fő géphez egy kártya olvasó a retróba meg eg ilyen: [link] Ezt dobta elsőre, de van belőle 1-2EUR-ért is alibabán. Vagy egy SD kártyás verzió sem sokkal drágább. A legjobb ha olyan ami mint sima kártya megy be hátulra.

Vagy még egy, ha van soros/laplink kábeled: Norton commanderrel összelinkeled őket és mehet a másolás. Laplink gyorsabb, de a soros is kivárható.

CD-t nem kell beállítani BIOS-ban 386 alatt.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#53823) DarthSun válasza r0b3r (#53821) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Biosban nem kell állítani semmit, 386 esetén. A not installed megfelelő. A driver felismeri ha hardveresen megfelelően van csatlakoztatva.

- akkor CD- n már lehet hordani rá az anyagot.

[ Szerkesztve ]

(#53824) frescho


frescho
addikt

Ranagolnak ajánlom, hogy szálljon a vér a szájára

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#53825) r0b3r válasza frescho (#53822) üzenetére


r0b3r
senior tag

Jó cucc ez a cf adapter. Van is itthon egy 256 és 512-es CF kártyám még a fényképezőből. Ennek a laplinknek utánaolvasok, most hallom először. :DDD

(#53826) r0b3r válasza DarthSun (#53823) üzenetére


r0b3r
senior tag

Miközben leírtam rájöttem... oakcdrom.sys helyett a cdrom.sys felismerte.

Aranyos kis háza van. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#53827) Ranagol_5 válasza frescho (#53824) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Hat ez meg mi a kocosparipapenisz? :D

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#53828) quailstorm válasza r0b3r (#53821) üzenetére


quailstorm
nagyúr

NUSB WinME-féle drivereket felraktad?
Csak mert nekem teljesen jó.

(#53829) The DJ


The DJ
addikt

Hozzám vágtak egy IBM Personal Computer 365-öt, ez egy duál Pentium Pro procis szörnyeteg és nem kicsit vigyorognék, ha sikerülne életre kelteni.

Sajna elég ramaty állapotban van, a ház teteje és jó pár eleme nincs is meg, tiszta por, de ettől eltekintve úgy tűnik működhetne. Egy Pentium Pro proci bordával, Floppy, gyári ODD, HDD megvan, kábelek megvannak, ram nem volt benne, de tudok szerválni könnyedén a fiókból.

A gondom a következő: A tápja kuka volt és mivel nincs AT tápom, ezért tettem be egy narancs ATX Codegent az ebayről lőtt ATX-AT konverter kábellel. Itt ugye két pint összezárok és akkor kapcsol a rendszer.

Kapcsoltattam is, füst sehonnan nem jött ki, tehát elviekben a táp kérdés megoldva, de bajban vagyok továbbra is.

Középen az a nagy valami az ahova tudnám dugaszolni a PCI/ISA kártyákat, amire szükség is lenne, mert legalább egy VGA kellene ahhoz, hogy meg tudjam nézni ad-e életjelet a gép. Sajnos viszont úgy érzem innen hiányzik egy fontos kábel, ami számomra ismeretlen. Nem tudom szabvány-e, nem tudom tudok-e szerezni vagy kell-e egyáltalán a működéshez (tippem szerint nélküle kár is VGA-t betenni, de javítsatok ki, ha tévedek).

Erről van szó:

Mint látható az AT két tápcsatija fölött van még egy harmadik valami és úgy gondolom az a kábel hiányzik, ami ezt összeköti a PCI/ISA kártyával. Jól tippelem? Ha igen, akkor valahonnan keríthetek én ilyet?

Másik dolog: Vajon ha a gépben nincs RAM és nincs meg ez a kábel se, akkor kellene a speakernek csippannia valami hibakódot? Szeretnék nyomozni, hogy mennyire halott a masina, ha van életjele, akkor küzdenék érte, de ha esélytelen, akkor a procit kimentem és elhullajtok pár könnycseppet.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#53830) r0b3r válasza quailstorm (#53828) üzenetére


r0b3r
senior tag

Olvastam róla, de még nem próbáltam. Mondjuk most már mind1, mert megy a cd a 386-on. :DDD

(#53831) DarthSun válasza frescho (#53822) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az SD kártyás érdekelne engem is. Egy DOM- om van (disk on module), a képen jobbra [link], ez is frankó retro gépbe.

(#53832) laskr99 válasza The DJ (#53829) üzenetére


laskr99
addikt

Hozzám is hozzám vághatnának ilyet :D Most szóltam apámnak ,hogy ismerősei között kérdezzen körbe van-e valakinek régi gépe. Egy embert tudok elvileg egy bluetooth hangszóró méretű gépe van a 90-es évekből,de azt megtartja.

(#53833) frescho válasza Ranagol_5 (#53827) üzenetére


frescho
addikt

Kosfej szépen kifestve. Nem én voltam, az előbb láttam a logouton. Kattints rá bejön a bejegyzése az elkövetőnek.

DarthSun: SD kártyásból én most SCSI-t akarok venni, de az még mindig nem olcsó.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#53834) DarthSun válasza r0b3r (#53826) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Jól néz ki !

(#53833) frescho : SD kártyáshoz tudsz linket ? IDE csatival.

[ Szerkesztve ]

(#53835) frescho válasza DarthSun (#53834) üzenetére


frescho
addikt

[link]

vagy

[link]

A CF lassan kezd kihalni, most kell betárazni.

https://frescho.hu

(#53836) The DJ válasza The DJ (#53829) üzenetére


The DJ
addikt

Sikerült leoperálni a bordát a CPU-ról és melegszik a Pentium Pro ha izzítom a rendszert :) Úgy gondolom ez jó jel. De tovább nem tudok haladni egyelőre. Senki nem dolgozott még hasonló masinával?

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#53837) Tim82 válasza frescho (#53835) üzenetére


Tim82
nagyúr

CF to SD/micro SD átalakító nem játszik?

Gépben pont nem próbáltam, de merevlemezhibás régi iPod, illetve régi Olympus E-300 DSLR pl. működik ilyenekkel.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#53838) laskr99 válasza The DJ (#53836) üzenetére


laskr99
addikt

Bacsisnak van is egy halom.

(#53839) DarthSun válasza frescho (#53835) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

CF kártyám nincs. Akkor az SD- s átalakítóból rendelek asszem. A kis retro vinyók is rosálhatnak idővel, csoda hogy még működnek.

(#53836) The DJ : hasonló brand PPro- ból tudtam volna szerválni de akkor nem kellett :W . Saját építésű van jelenleg
[link]

(#53840) MolnárKrisz


MolnárKrisz
csendes tag

Sziasztok!

AGP videó kártyák tesztelésére melyik platformot ajánlanátok a leginkább?

Köszönöm!

(#53841) r0b3r


r0b3r
senior tag

Próbálom beüzemelni a Vibra 16-ost, eddig kevés sikerrel. Telepítő lemezét elindítva addig jutok, amíg nem kéri az I/O báziscímet, ami általában 220h. Átraktam másik slotba, ugyanaz. Sztem PnP, jumper nincs. Aida16-al próbáltam lekérni a hangkártya adatait, SVGA inicializálásnál lefagy, nem jut el a hangkártyáig. Olvastam valami ctcm programról...ez a hangkártya adatait keresi meg? Megvan valakinek?
Van esetleg más dos-os diagnosztikai program amiből megtudnám a hangkártya adatait? :) :F

(#53842) DarthSun válasza r0b3r (#53841) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

CTCM a config.sys- be, CTCU pedig a beállításhoz. CTCU- val belövöd, a CTCM pedig a keletkezett .cfg fileból olvassa ki a PnP adatokat. Itt pedig a teljes install CD, melyen ez a két progi is rajta van.

(#53843) The DJ válasza DarthSun (#53839) üzenetére


The DJ
addikt

A fene, ilyen az én formám :(

Közben azért csak nem tudtam nyugodni, rápróbáltam rammal és egy S3 Trio-val is, de természetesen se kép, se hang. A proci melegszik szépen, de ennyi.

Azon is gondolkodom, hogy lehet mégsem ideális ez az ATX-AT átalakítós megoldás. Ha összeértetem a két kis érintkezőt az átalakítón akkor elindul a táp és a házventi is, a proci is elkezd melegedni, de például nem gyullad ki a power led ami az alaplapra van kötve. És mivel ennek a gépnek van szintén az alaplapra kötött bekapcsológombja is, így nem tudom most hogyan is kellene ezt rendesen indítani. Próbáltam úgy is, hogy összeértetem a két pint (csak így indul a táp), utána pedig nyomok egy kapcsológombot, de ekkor se vettem észre változást. Mintha nem is reagálna rá. A power lednek viszont szerintem legalább ki kellene gyulladnia elől, még akkor is, ha maga a lap halott. Tehát nem kizárt, hogy kellene egy AT tápot szerválnom mégiscsak.

Az is zavar, hogy az alaplap nem pittyen semmit. RAM nélkül kellene neki, ha él a proci, márpedig melegszik. Lehet az összeértetéssel csak adok egy alap feszt mindennek a táp indításával, de maga a gép mégse indul el teljesen. Nem tudom, csak találgatok.

Jó lett volna életet lehelni belé, sose dolgoztam még Pentium Pro-val, a régi IBM cuccokért pedig amúgy is rajongok.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#53844) The DJ


The DJ
addikt

A fene... megnéztem az eredeti tápot (hamarabb is kikukázhattam volna), eddig nem is foglalkoztam vele, mert le volt feszegetve a burkolat, venti kivágva, tápcsati kiberhelve... de érdekelt, hogy milyen csatlakozók is vannak, hátha rájövök valamire. Nos, ez nem egy sima AT táp :(

Három darab AT csati van, tehát lehet nem is a PCI/ISA kártyához kell átkötő kábel, hanem az alaplapra megy mind a három. Ezen kívül van még két egyedi csati is rajta, amik szintén az alaplapra mennek, de fogalmam sincs mi célból.

A típusa: LiteOn PS-5201-6I

Neten persze semmi róla, eladó példány meg végképp nem.

Kérdéseim felétek: Valami csoda folytán valakinél van-e ilyen esetleg? Mivel nem lesz, ezért a másik kérdés, hogy valaki javít-e tápot? Amennyire szemmel látom semmi sincs elpukkanva/elfüstölve benne. Poros, de egyben van. A levágott venti is megvan belőle, azt még vissza is tudnám hekkelni, de a tápcsatit már nem merem (Mi a fenének vesz ki ilyet valaki? :( ) Meg amúgy is, ez az a téma, amibe nem nyúlok bele, mert nem értek hozzá. Viszont ha meg akarom menteni a gépet, akkor csak ezzel a táppal működhet, ez már biztos. Csak kérdés ki fogja nekem megjavítani.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#53845) quailstorm válasza MolnárKrisz (#53840) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mi cél? CPU limit kizárása?
Nekem SiS 650-es van az univerzális AGP-hez, meg több S478 P4 és 1db DDR-es AGP8x-es S462 lap az AGP8x-hez.
Ezeket könnyű beszerezni.
Egy Acorp P2-es S370 lap se nagy cucc, a régi kártyákhoz jó lehet.

(#53846) Alpi.


Alpi.
addikt

Kipróbáltam pár procit, sajnos nem sok sikerrel. Ez a 2800+ ment egyedül jól, a többi az felejthető teljesítményt nyújtott. :( Aki esetleg tud eladó Socket A cpukat, az ne tartsa magában ! ;) 2500+ / 2600+ / 2800+ érdekel elsősorban, de bármi érdekes lehet ! Köszönöm előre is ! :K

Ez egy 2500+-os, zármentes, sajna középszar órajelre. :(

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#53847) Ádyka válasza Alpi. (#53846) üzenetére


Ádyka
őstag

Te komolyan gondolod, amikor ilyeneket írsz? :F
Nekem a mobil bartonom nem tud ilyeneket. Mindössze egy thortonnal van meg nekem is a 2600 MHz. Már ez is kimondottan jónak számít, e fölött meg minden MHz ajándék 0.13 mikronon.

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#53848) Alpi. válasza Ádyka (#53847) üzenetére


Alpi.
addikt

Addig nem nyugszok, amíg nem érem el a bűvös 3 ghz-es határt. :) Vízzel olyan 2500 - 2600 körül megy szinte mind, de az az érdekes, hogy kompresszorral a legtöbb semmit sem javul. :( Egyedül ez a 2800+ mutatott javulást hidegre, a többit nem nagyon érintette meg. Szóval egy olyant kell találnom, ami léggel / vízzel mittoménmivel jól megy és javul hidegre. :U
Van egy 2400+ -os mobil Bartonom nekem is, de pont semmivel sem megy jobban, mint a többi.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#53849) Sanchez638 válasza Ádyka (#53847) üzenetére


Sanchez638
addikt

Igen komolyan gondolja. Valamelyik a sima mezei 2x8GB 1600mhz@CL11 ramot konfiguráltuk be. És CL8.7.7.24 lett talán a vége. (Jobb mint egy két méregdrága kit...)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#53850) frescho válasza Alpi. (#53848) üzenetére


frescho
addikt

Kinek mi a keresztje. Úgy látszik egy komplett vadásztársaság van ebben a topicban.

Nekem a mai quick quest: átforrasztani a 486SLC-t, hogy 40 MHz-en menjen 33 helyett. Kevésnek tűnik, pedig 20% tuning.

https://frescho.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.