Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53251) nakos1212 válasza Spec (#53246) üzenetére


nakos1212
senior tag

egy csomó régi wines játék már nem megy, vagy a hardver, vagy a régi 16bites heapek miatt

(#53252) Tothg86


Tothg86
tag

Adott egy jóféle Tua lap Via Apollo chippel. Tudtommal kb az utolsó normál lap, amin van isa slot. Ha teszek egy mfm vezérlőt az isa-ba és egy sata vezérlőt egy pci slotba, akkor vajon össze tudok hozni egy satas vinyót egy mfm vinyóval?
Csak a hecc kedvéért és a retro hardverek istenének maximális tisztelete mellett :R :DD
Olyan lenne, mintha ük-ük nagyanyámmal találkoznék :D

De vajon milyen OS lenne jó? Mfm vezérlőhöz van driver egyáltalán valamilyen winre?

(#53253) nakos1212 válasza Tothg86 (#53252) üzenetére


nakos1212
senior tag

A lapod egy Abit VH6-T?
Talán XP még jó lenne.

(#53254) frescho válasza Tothg86 (#53252) üzenetére


frescho
addikt

linux vagy win ME, de még DOS módú disk kezeléssel. A tényleg 32 bites rendszerek nem kezelik a régi cuccokat sajna. Linux alatt nemrég röffentettem be egy szalagos meghajtót. Floppy interface-s 120MB-os darab. A tar/mt simán kezelte úgy, hogy Sandy alapú az egész gép. Vicces volt szalagot lementeni ilyen gépen. Utoljára DOS és Netware alatt használtam ilyen típust.

https://frescho.hu

(#53255) Ranagol_5


Ranagol_5
senior tag

Vegre nekem is sikerult szerezni egy ilyen procit. Jobban nem merem meghuzni gyari hutovel, pedig menne meg tovabb alapfeszen is. Meg valami jofajta 478-as huto kene bele.. Bar szerintem konnyen lehet, hogy a P4C800 deluxe lapban par pottyel tobbet adott volna a 3dmaki egy 3850-el. :)

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#53256) snecy20


snecy20
veterán

Beszarás hogy még mai szemmel nézve, 16-17 év után is milyen jól mutat a 3DMark 2001 "Nature" tesztje. :)
Akkoriban meg úgy tűnt, hogy valamikor csak évek múltán fognak úgy kinézni a játékok... kb. csak az évtized végére...

[link]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#53257) quailstorm válasza snecy20 (#53256) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Számomra az a legkínosabb. Csúnyán öregszik. Inkább nézem a Mátrix/MaxPaynet, azon nem érzem annyira, hogy mű.
Az a sprite mozgatás elsőre tényleg ütősnek tűnhet, főleg kis felbontáson. De nagy felbontáson...
Lényegében egész ágakat sokszoroztak le, átlátszósággal ellátott sprite forgatása az egész, ráadásul csökkentett mozgásfázis-ábrázolással (aka laggol).
Mérni valószínűleg lehet vele, és jó kompromisszum volt anno, hogy a csúcshardveren lefutott folyamatosan, meg ki is nézett valahogy. De egyébként ez egy olyan illúzió, amit minél tovább nézel annál rosszabb lesz.
3DMark 2003 Mother Nature test az már igen, ott már normálisan meg van csinálva a fa, nem csak "papírdarabok darabos forgatása történik eltolt fázissal".
2001SE-ben a víz se az igazi valahogy.

Sprite forgatásnál most utólag nem vagyok biztos benne, hogy tényleg kevesebb a mozgásfázis mint a képkocka, lehet a szemem be lett csapva, bizonyos ágaknál úgy tűnt elsőre. De attól még a klónozott egész ágak forgatása a sprite talppontja körül elég bizarr.

[ Szerkesztve ]

(#53258) hokuszpk válasza snecy20 (#53256) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

3dmark 99 max -hoz tudtok valami turpissagot ? nalam nem akar elindulni xp alatt.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#53259) quailstorm válasza quailstorm (#53257) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Visszavonom, hogy mozgásfázis-csökkenés lenne. Kikockázva nincs nyoma, a mozgó kamera csapott be.
Közel távol, mindig számolja a forgatást, akkor is ha el lehetne csalni. Lényegében ez több száz kb. 30°-os kitérésű csillapítatlan inga.
És egyúttal ez vele a baj, mert benchmarknak lehet hogy jó, de egy fa a szélben marhára nem így mozog. Erre mondtam hogy csúnyán öregszik.

[ Szerkesztve ]

(#53260) snecy20 válasza quailstorm (#53257) üzenetére


snecy20
veterán

Technikailag biztosan bele lehet kötni, de akkoriban kb. örültünk hogy ilyet látni már PC-n, és egy átlag vas megbírt vele. DirectX 8.1 korszak, mit vársz? :)
Akkoriban azt hiszem V3-ra futotta csak, még azon is kinézett valahogy, még ha diavetítve is, hát még Geforce2-kön.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#53261) laskr99 válasza hokuszpk (#53258) üzenetére


laskr99
addikt

Nekem se akar, telepítésnél hibát dob rögtön. A másik a 2000 nem megy HT bekapcsolt rendszerrel, a 2001 meg crashelős kedvében van most.

(#53262) Ranagol_5 válasza hokuszpk (#53258) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Van egy patch amit be kell masolni. Keress ra. :)

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#53263) arn válasza nakos1212 (#53251) üzenetére


arn
félisten

Na jo, de melyikhez kell ennyi ram? 99 vegen az ubergepekben volt 128m ram, ami 2000 vege fele nott 256mra. 2001ben meg jott a winxp - a winxp ota lenyleg ritka az olyan jatek, ami nem megy mai gepen.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53264) arn válasza quailstorm (#53257) üzenetére


arn
félisten

Pedig a 2001 eleg overkill volt latvanyra a maga koraban :) a pixelshader talan csak a dx9es jatekokkal valt elterjedte az evtized kozepen, es az utolso igazan elleejtos 3dmark latvanyra, ami megelozte korat. Mongy demoscene szeru demo, talan a 2000 volt az utolso, nekem a 2001 mar inkabb techdemo volt. 2000ig, a mindenki kartyaja elsa gtsig egy aktualis 3ds kartya a hozza megfelelo geppel nem sok embernek volt.

Bar en is mindig a techdemokat ereztem a leghamarabb elavulonak, mert a technikai reszen hamar tulleptek akkoriban. Nekem ami a mai szemmel is szep, az az ati 9700 techdemoi, egy hl2vel meg barmikor eljatszom ugy, hogy apam de jol nez ez ki meg mindig... a crysis nyitojelenetei ma sem rosszak.

Ezekre gondolok 2002bol: [link] [link]

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53265) Tothg86 válasza nakos1212 (#53253) üzenetére


Tothg86
tag

QDI Advance 10T VIA Apollo Pro133T Még új szaga van, nemrég volt kibontva, egyszer kipróbálták csak. Egy új szagú Tualatin deszka, nem mindennapi :)

@frescho
Szalagos meghajtó+Sandy, az igen! Érdekes érzés lehetett.
Driver kell ezeknek az mfm vezérlőknek szerinted?

[ Szerkesztve ]

(#53266) snecy20 válasza arn (#53264) üzenetére


snecy20
veterán

Half-Life 2-t megjelenésekor 800x600-ban játszottam végig, most decemberben az IGP-s szabad óráimban 3440x1440 felbontáson újra. Ha valamelyik játék szépen öregszik, még az itt-ott szegényes textúrázás és low-poligon felületek ellenére is, az a HL2. És hát, azt kell mondjam volt egy olyan minőségi ugrás a kettő között érzésre csak a felbontásból + élsimításokból + szűrőkből adódóan, ami szinte elhalványította azt a röpke 13 évet, ami eltelt azóta.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#53267) quailstorm válasza snecy20 (#53260) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én nem várok semmit. Nekem a 2001SE nature tesztje mai szemmel mókás és gagyi a matematikai inga módjára forgatott komplett ágak miatt. Ennyi.

De ha tényleg válaszolni kell, akkor ilyen fát vártam volna: [link], ahol az ágak és a levelek csontvázanimációval mozognak és nem pedig lógatott inga módjára.
Az is lefutott volna a korabeli vasakon.

Olyat akartak ábrázolni, amit nem tudtak, mert nem volt meg rá az eszköz vagy a hardver vagy a szándék. Ezért piszok egyszerű modellel mégis ábrázolták, az eredmény meg egy gyorsan öregedő gagyi lett. Mint a 2D papírfák a Half-Life-ból. Csak míg egy FPS játékban a papírfa marginális kérdés, addig a nature teszt 95%-ban fákat nézel, és ha a fák gagyik, nos, akkor végig gagyi lesz.

Car Chase és Matrix scene-ek viszont semmi olyat nem használnak, amit azóta teljesen másképp oldanának meg. Csak részletesebben. Csontváz, ragdoll, tükröződés, füst, minden vállalható a mai napig.

(#53264) arn: a többi teszttel nincs bajom, még a Dragonos amin látszik a korabeli hardverlimit, de ez ilyen.

(#53266) snecy20 : ja a HL2 forradalmi volt. Az arcanimációk, a mimic engine. A hullámformára megírt szájmozgás. Víz+helikopter és hidroplán. Kidolgozott karakterek. Havoc fizika meg a gravity gun... Igen az átlag textúrája az tényleg kicsi mai szemmel, de ez pont egy olyan játék, ami közel teljes pompájában ment egy DX8-as átlagkártyán, ami remek eredmény.

[ Szerkesztve ]

(#53268) snecy20 válasza quailstorm (#53267) üzenetére


snecy20
veterán

Hát ez van. 2035-ben valószínűleg nem fogunk elhasalni a 3DMark TimeSpy és FireStrike benchmarkoktól, meg már kb. semmitől, ami ebben az évtizedben látott napvilágot. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#53269) quailstorm válasza snecy20 (#53268) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én nem erre akartam kijukadni.
2001SE nature új korában is gagyi volt, 2003-4-ben pedig már a fogyasztói piacon is túlhaladott.

Egy DOOM-ot tudsz helyén kezelni, mert '93-ban az volt a csúcs és kész. Ami már új korában is csikorgott, az viszont ígyjárás.

(#53270) Yutani válasza snecy20 (#53266) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ne felejtsük el, hogy a HL2 alatt dolgozó Source engine azért kapott az évek alatt update-t, tehát a mostani HL2 sem pont úgy néz ki, mint ahogy 2004-ben megjelent. Persze ettől függetlenül tényleg szépen öregszik, mai napig No.1 számomra is.

Meg van egy HL2 Update verzió is, azt is érdemes megnézni.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#53271) quailstorm válasza Yutani (#53270) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A DX6 kódút miatt nekem meg van az első kiadás is. Textúrákhoz tudtommal nem nagyon nyúltak, meg úgy semmi nagyon komolyhoz. Inkább a speedrunos glitchek lettek befoltozva.
bár azért kétségtelen, hogy amit linkeltél, az észrevétlenül emel egy komolyat a szinten

Röviden a PDF aki nem tud angolul: fények, árnyékok. Szobák eredetileg hideg pontfényekkel voltak megvilágítva, nem a külső fény jött be.
Kiszedték a 2004-körüli VGA piachoz szükséges multi detail-level objektumokat (pl ha hátrébbmész, eltűnik az asztalfiók és hasonlók)
Megváltoztatták a pálya és a skybox közti papírmasévárost, mert oda nem illőnek találták, és már nem volt szükség hogy annyira low poly legyen.
HDR mindig megy és skyboxhoz illő köd.

Szóval csupa apróság, de azért fontos, mert azok a fények és árnyékok nem 2004-es technika, amit most a steames mutat.

[ Szerkesztve ]

(#53272) snecy20 válasza Yutani (#53270) üzenetére


snecy20
veterán

Nekem ez valami 2005-ös RIP volt, garantáltan az update-mentes ős-verzió. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#53273) Tothg86 válasza bacsis (#53247) üzenetére


Tothg86
tag

Ha valakit érdekelne egy kis Hamacsis retro játék party, az ne tartsa magában!

(#53274) quailstorm válasza snecy20 (#53272) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én is azt toltam ki először. Ti4200-hoz az illett. Pedig akkor már 2009 volt.
Most meg a DX6 miatt kell az a verzió. Az még megy TNT2-vel is.

[ Szerkesztve ]

(#53275) snecy20 válasza quailstorm (#53274) üzenetére


snecy20
veterán

DX6 alatt is vállalhatónak tűnik. :)
[link]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#53276) quailstorm válasza snecy20 (#53275) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mondjuk itt már bejönnek a súlyos gondok. Nem DX6-ra lett tervezve.
Az ablakok helyetti vonalak, a fények hiánya, a zseblámpa nem működik. Éppen még játszható mondjuk.
Arra mindenképp jó, hogy a TNT2-vel bohóckodj rajta.

[ Szerkesztve ]

(#53277) Yutani válasza quailstorm (#53276) üzenetére


Yutani
nagyúr

Asszem a leggyengébb kártya, amin próbáltam anno, egy GF2MX volt. A kiadáskor már ugye az FX-ek, aztán hamarosan a GF6-os sorozat is kijött, de mondom tesztképpen megnézem egy GF2MX-szel. Meglepő volt, hogy egész jól futott, nyilván DX7-es módban. Asszem Ravenholm pályát próbáltam ki vele.

#tarcsad

(#53278) snecy20 válasza quailstorm (#53276) üzenetére


snecy20
veterán

Ott már nem is csak a látványbeli anomáliák a gázosak, hanem a játszhatatlan sebesség bizonyos jelenetekben. Ha meg egy Athlon XP-vel vagy egy Pentium4-gyel hozzuk össze a TNT2-t, az már időben nem autentikus. :)

Yutani

A GF2 MX vitte, emlékeim szerint a leggagyibb 32MB-os MX200-on voltam kénytelen játszani vele, és bírta. :)

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#53279) quailstorm válasza snecy20 (#53278) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ha valaki áttette a régi kártyát az új gépbe, még előfordulhatott, de valóban nem korosztály. CPU-ból nem lehet engedni sajnos.
De ez csak proof of concept volt mindig is.

Amúgy ja, mesterien skálázódott grafika és gépigény szempontjából.

(#53280) zoltanz válasza snecy20 (#53278) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Autentikus ez is nézőpont kérdése.
Nekem pl jobban adja egy P3 500 (slot1) az érzést mint egy P2 Celeron 500 (S370) holott a P3 az újabb generáció, de a dátumra a P2 C500-at adták ki később. :U

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#53281) snecy20 válasza zoltanz (#53280) üzenetére


snecy20
veterán

Ez az autentikusság dolog nálam ahhoz köthető, amit láttam anno valós előfordulásként.
Pl. '99-ben ált.isk. 6-osként bőven tudtam és figyelemmel kísértem hogy épp hol járnak a procik, egyre-másra jöttek a gyorsabb modellek, 400Mhz-ről év végére megvolt már közel az 1Ghz de a 800Mhz biztos, nekem meg otthon a P166MMX, oskolában zömmel 486/66-ok és 100Mhz-es Pentium-ok, a számtech-tanári PII-300-as gépet már úgy körülálltuk mintha csodát láttunk volna. Volt egy pár évnyi átfutása nálunk az akkori csúcstechnikának, nah...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#53282) frescho


frescho
addikt

Emlékeztek bacsis anti tuning cinebench versenyére? Csak a poén kedvéért:

https://frescho.hu

(#53283) laskr99 válasza frescho (#53282) üzenetére


laskr99
addikt

Én három nap után offoltam mert kb jövőre végzett volna. Semmit nem ugrott addig a kocka.

(#53284) snecy20 válasza frescho (#53282) üzenetére


snecy20
veterán

Az a baj hogy 0.0-val sose lehet győztest hirdetni. :(

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#53285) frescho válasza laskr99 (#53283) üzenetére


frescho
addikt

Nem ugrik, hanem egyszercsak végez. Ha annyira lassú, hogy az első képet kiszámolja, akkor így védi magát. Raspberry 3-mon ez 3.5 nap.

snecy. Ha még megvan a mérés, akkor lehet. Sajnos nem mindegyiket mentettem el, de ezt igen.

root@raspberrypi:/mnt/Documents and Settings/Administrator/Desktop/cinebench/cb_ranking# cat 11_529_CB25720demo_1C_1T_0_QEMU_Virtual_CPU_version_2_1_2_Microsoft_Corporation_GDI_Generic_1_1_0_32_Bit.txt
COMMENT=MAXON CINEBENCH is based on the high performance animation and rendering software MAXON CINEMA 4D.
COMMENT=These are your MAXON CINEBENCH R11.5 results.
COMMENT=
COMMENT=Results Disclaimer - CINEBENCH results are indicative of overall system performance when using CINEMA 4D,
COMMENT=and do not necessarily reflect the performance of the tested hardware with other applications.
COMMENT=Performance of each component (processor, graphics card) does rely somewhat on other components in the system.
COMMENT=Results provided are typical, although not derived from specific testing procedures.
COMMENT=
CORES=1
LOGICALCORES=1
MHZ=0.000000
PROCESSOR=QEMU Virtual CPU version 2.1.2
OPENGLVENDOR=Microsoft Corporation
OPENGLCARD=GDI Generic
OPENGLVERSION=1.1.0
CBTYPE=32 Bit
OSVERSION=Windows XP Professional Service Pack 3 (build 2600)
CBCPU1=0.002369
CBCPUX=0.002369
CBOPENGL=0.000000
CBOPENGLQUALITY=0.000000
C4DINFO=
C4DVERSION=11.529
C4DBUILDID=CB25720demo

Ebből ez az érdekes:

CBCPU1=0.002369

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#53286) arn válasza snecy20 (#53281) üzenetére


arn
félisten

Ha intel oldalarol nezzuk...

450 98 aug
500 99 feb
...
733 99 okt
800 99 legvege elott vmi ket nappal, nem volt kaphato
1000 00 mar

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53287) snecy20 válasza arn (#53286) üzenetére


snecy20
veterán

Aha, valami ilyesmi rémlett. A Ghz-es áttörés eléggé megmaradt bennem, utána a 2-3-4Ghz sem szólt már akkorát. Mondjuk azt már nem tudom belőni hogy az Intel vagy az AMD érte-e el előbb hivatalosan, eléggé együtt ért el oda a két gyártó.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#53288) Sanchez638 válasza snecy20 (#53287) üzenetére


Sanchez638
addikt

Thunderbird magos cuccokkal érte el az AMD az 1.0GHZ-t tudtommal. És elsők voltak.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#53289) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Ezt a QuickView filmlejátszót tudom ajánlani retro gépekre vagy DosBox, Dos-os (OS/2 Warp)
DOS 3.0-tól felfelé elindul, VESA 2.0 videokártya szükséges VRam nem árt a 8MB, de kevesebbel is megy.
A legtöbb ISA hangkártya támogatott, valamint néhány PCI hangkártya. 80386 CPU
Formátumok video: Mp4 (h.264), Avi (Divx 5, Xvid), WMV (VC-1) hang: Mp3 AAC
[QuickView Pro 2.61
released 29 July 2016]

3Dfx Interactive, Inc., ATI (3D Rage, Rage 128, Radeon), Matrox, Neomagic Corporation, nVidia Corporation (TNT, GeForce), S3 Inc., Trident Microsystems

Gravis UltraSound
Adlib sound card
Sound Blaster or compatible sound chip (you can try this one if the built in driver doesn't work)
Creative EMU10K1 chips (used with Sound Blaster Live! cards)
Cirrus Logic 4281
PC speaker driver (Note that the quality is low and that it doesn't work under Windows)
Driver for various motherboards with VIA chipset
Sound Blaster Live 24

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#53290) alvaro válasza snecy20 (#53287) üzenetére


alvaro
senior tag

Az 1GHz-nek két hasonló képességű, egymással egy pályán versenyző processzorral mentek neki. A 2GHz-et viszont az Intel egy "órajel lufi" Willamette maggal érte el, az AMD meg nagyon, nagyon sokkal lemaradva a T'bred B-vel. Akkor az Intel már a jó ég tudja, hol járt, alighanem a 3-at is megfutotta addigra.

frescho, gratula a 3.5 naphoz :DDD Ennyi türelmem nekem nem lett volna, az egyszer biztos :N

[ Szerkesztve ]

(#53291) arn válasza Sanchez638 (#53288) üzenetére


arn
félisten

egy honapban jottek ki... :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53292) r0b3r válasza snecy20 (#53281) üzenetére


r0b3r
senior tag

98-ban, nyolcadikban a suliban még 286-oson toltuk az Accolade GP-t. :DDD :))
Azt hiszem következő évben cserélték a gépparkot.

[ Szerkesztve ]

(#53293) quailstorm válasza r0b3r (#53292) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Később se volt jobb...
2009-ben még volt P3 az általános iskola infotermében, ami igen tarka gépparkot jelentett, de javarészt P4 Celeron volt. 2 magos gép talán 3db ha volt.
2012-ben gimnáziumban már talán túltettük magunkat a P4-en és az Intel Extreme Graphicsen (i5-2400 lett).
De 2015-ben lett lecserélve a maradék P4 és AGP-s S3 Unichrome-os AMD Athlon 64x2.
Én a Java8 programozást XP-n kezdtem el tanulni, ami hivatalosan nem is Java8 támogatott, igaz csak alibiből blokkolja az installer. :DDD Az AMD gép volt az áldozat. Oprendszert magam állítottam össze haverommal, mert 2006 óta nem nyúlt hozzá senki.
És ezt egy elit gimnáziumban ami termeli a díjazott tanárokat és diákokat.

Meg tartsál előadást a fizikai előadóban projektorral. Jahogy P4 net nélkül, XPSP2 Office 2003. Fú. Nokia N900-on futó Debian6-ban lett átkonvertálva LibreOffice-szal a ppt jobb híján.

[ Szerkesztve ]

(#53294) snecy20 válasza quailstorm (#53293) üzenetére


snecy20
veterán

Hát, ne tudd meg mekkorát néztem 2002 őszén amikor elkezdtem a műszaki szakközepet, 3 számtech terem kb. 80 géppel, vadiúj 1.7-es Celeron + 256MB RAM + Geforce4 MX 440-es egyengépekkel, szinte űrkorszak volt ez iskolai szinten, azon a nyáron volt náluk a nagyberuházás... vagy fél évig azt se tudtuk milyen játékokat próbáljunk ki a gépeken suttyomban, aztán egyszer egy óraközi kéretlen C&C Renegade lanozás elhozta a népharagot...utána már úgy indultak az órák, hogy az utolsó 15 percig be se lehetett őket kapcsolni. :)

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#53295) frescho válasza alvaro (#53290) üzenetére


frescho
addikt

Van enéél gyengébb eredményem is. Írtam egy kis programot amivel le lehet kapcsolni a prociban a cache-t. Mármint 32 bites Inteleknél tuti, mert P4-en és Atomon is működött. Az utóbbi 4.5 napig futott :D

snecy20: Hova jártál suliba?

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#53296) snecy20 válasza frescho (#53295) üzenetére


snecy20
veterán

Egressy Gábor Műszaki / Bp. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#53297) laskr99


laskr99
addikt

Battlefield vietnam valakinek felrakásra nem kell kölcsönbe, pl lanpartyra, átviszem felrakjuk és mehet is a harc :D Fullosan felment mind a 4 lemez, sajna a GF2 MX400 még minimumon is kiakad :Y

[ Szerkesztve ]

(#53298) frescho válasza snecy20 (#53296) üzenetére


frescho
addikt

Az nem volt rossz, legalábbis a közép fölött volt régebben. Mondjuk elektronikából lehetett volna erősebb, OKJ-n nem volt ellenfél ;)

https://frescho.hu

(#53299) snecy20 válasza frescho (#53298) üzenetére


snecy20
veterán

Azt passzolom hogy hol állt erősségileg a többihez képest, de jól felszerelt volt. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#53300) arn


arn
félisten

A gyori jedlik jo volt :) a 90es evek elso feleben nem volt kerdes, hova megyek. Tobbet tanult az ember ott, mint a fosulin/egyetemen. Bar en a tudas nagy reszet magam szedtem ossze, egyszeruen vagy nem, vagy nem olyan szinten tanitottak az aktualis dolgokat. Akkoriban az alkalmazott es az oktatott tudas fenyevekre voltak egymastol, remelem mar mashogy van.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.