Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54151) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Emberek ez kire igaz?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#54152) laskr99


laskr99
addikt

[link]

Ezt dobta fel a youtube.. A többi videója által a seggébe dugnám az egyik felét a bika kábelnek a másikat meg a szájába,hogy milyen :D Mikor a suhancok nem tisztelik a dolgokat és csak rombolni tudnak.

(#54153) RexMaximus válasza Sanchez638 (#54151) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

A jo oreg "Oreg ember" :)

En szerettem a cikkeit a Guruban. Volt egy forumja, abban is voltak okossagok, de sajnos par eve lelote az sg ezt a regi forumot szolgaltatasat. Igy ez is elveszet. Retrozashoz pedig jol johetett volna :).

(#54154) zoltanz válasza quailstorm (#54137) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Köszi, majd kipróbálom Fluxbox/openbox-on még.
Közben úgy olvasom hogy az újabb Matrox-ok azért mennek Linux-xal, a régebbiek mindegyikből problémásak, amiknek még tré a Linux-os támogatása Savage 3D, Via Chrome.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#54155) arn válasza Sanchez638 (#54151) üzenetére


arn
félisten

Oh a 2000es evek elso felenek megmondoembere :) gyanitom szervizes lehetett.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#54156) RexMaximus válasza arn (#54155) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Igazabol kb 95-96-tol indult a hw sorozata, meg 486-os cuccokrol is irt emlekeim szerint :)

(#54157) arn válasza RexMaximus (#54156) üzenetére


arn
félisten

akkor lehet csak en talalkoztam vele kesobb :) akkoriban en csak chipet, computer panoramat, alaplapot, meg ilyesmit olvastam rendszeresen. a netes hwscene meg csak olyan 97-98 kornyeken indult (tomshardware, sharkyextreme, anand, etc), a magyar meg 99 kornyeken (hwsw).

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#54158) quailstorm válasza zoltanz (#54154) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Újabb Matroxok alatt mit értesz? Pár éve már csak rebrandelt AMD-k.
M-széria ahogy olvasom szintén nagyon nem megy. Zárt driver volt, ami kb 7 éve avult el teljesen.

(#54159) DarthSun válasza RexMaximus (#54156) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A 486- os alaplapjaim beszkennelt leírásait a lapjáról töltöttem le, valamelyik vinyómon meg is vannak. Kerestem a honlap linkjét is, valamelyik gépen lementetten, egyelőre nem találtam, nemtom megvan-e még az oldal ?

(#54160) Vladi válasza Laraxior (#54082) üzenetére


Vladi
nagyúr

A raggaccsal küzdesz? Síkköszörű leszedi, elhiszed? :DDD

De csak félig poén én pillangót azért adnék neki, ha van oszloposod.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#54161) r0b3r válasza Vladi (#54160) üzenetére


r0b3r
senior tag

Leszedi, csak eltömíti a korongot. :DDD

(#54162) RexMaximus válasza arn (#54157) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

Ez is retro :D

Amikor elosszor nethez jutottam ket dolgotnyomtan orverzesig (azaz kerestem) Egyik a sport volt (okolvivas stb) masik meg a hardverek. Keresok se ugy mukodtek mint most, a hw-k csomagolasarol neztem a hw-s portalok cimet es potyogtem be. Milyen brutal sok cucc volt fent akkori fejjel es nem ugy mint ma, celiranyosan fogyasztottam, hanem atnyaltam pl az oldal legtobb cikket :). Tok mashogy neteztunk.

(#54159) DarthSun

Mar nincs meg az oldala. Kb 10 eve nyugdijba ment es zarta a boltot is. En a forumat szerettem, mig be nem indult a hwsw - ph vonal. Osszes cikket is kitette amikor a kivalt Guru csapat (Gamer) ujsaga megszunt.

oldman.ini.hu volt amugy ami atiranyult egy elofizetes melle jaro webes tarhelyre :)

A cikek meg elerhetoek itt - [link]

(#54163) arn válasza RexMaximus (#54162) üzenetére


arn
félisten

fogalmam sincs, hogy jutottam el ezekig a hwoldalakig... de arra emlekszem, hogy a p2 benchmarkjait mar aktivan bugaztam neten, amikor megjelent :) igy az mmx/bx korszakban mar eleg felkeszult voltam abbol, mint mit veszek legkozelebb.

nekem ez a vmit hasonlitok vmivel, eleg kardinalis dolog volt, mivel mar kozepsuliban is mindig bekeredzkedtem az uj geptermekbe, tanarikba es a hasonlitgattam a 486dx2ot a dxel meg az otthoni dlcvel. probaltam osszegyujteni a bencheket, es adatbazisokat csinaltam belole, ami az akkori magazinokban baromi ritkan fordult elo. ha vmelyik haver vett vmit, atmentem letesztelni. a magyar magazinokban ilyesmi tesztek nem voltak tul gyakoriak - ezutan a netes hasonlitgatasok a nalunk meg nem is kaphato hwekkel - maga volt a mennyorszag.

95 elott alig volt epkezlab benchmark, csak azutan kezdtek elszaporodni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#54164) bacsis válasza quailstorm (#54134) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hmmm... Lehet indítok egy ilyen nyereményjátékot...
ez a Matrox G550 még DX8-as... megmertem volna esküdni, hogy egy PCI expresses FX5700-at nem nagyon lehetett volna alul múlni :DDD

(#54165) Sanchez638 válasza bacsis (#54164) üzenetére


Sanchez638
addikt

FX5200-ból nem volt pci-e?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#54166) nakos1212


nakos1212
senior tag

üdv!
az abit vh6t alaplapom beszerelése közben jöttem rá, hogy nem lehet a lapon lévő usb headert rádugni a házra. mindkettő 9 pines csak máshol van a hiányzó tüske/betömött műanyag.
van a manualjában egy pinout, de nem egészen tudom éretlmezni hogy mi a különbség és a megoldás.

(#54167) arn válasza Sanchez638 (#54165) üzenetére


arn
félisten

a wiki szerint...
GeForce PCX4300 (geforce4 - de gyk egy gf2, dx7 support!)
GeForce PCX 5300
Radeon HD 2350

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#54168) bacsis válasza Sanchez638 (#54165) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

igaz-igaz a PCX 5300 pl FX-5200-al egyenértékű...

(#54169) jokeph válasza bacsis (#54168) üzenetére


jokeph
nagyúr

teljesen megegyeznek, csak a csatoló interface különbözik. fx5200-AGP, fx5300-pci-e. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#54170) Sanchez638 válasza arn (#54167) üzenetére


Sanchez638
addikt

Pár napja én is néztem, de kérdés mennyire beszerezhető?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#54171) bacsis válasza Sanchez638 (#54170) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

FX5900-asom van... De ezek nagyon ritkák tényleg...

(#54172) Vladi válasza zoltanz (#54136) üzenetére


Vladi
nagyúr

Linuxon amire egyszer van támogatás, arra mindig lesz. Vagy nem tetted fel a drivert - én láttam linuxra matrox drivert - vagy ennyit ér.

Azrét lassú, mert cpu-n csinálja az ablakot is.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#54173) Sanchez638 válasza bacsis (#54171) üzenetére


Sanchez638
addikt

Mármint ez "GeForce PCX4300 (geforce4 - de gyk egy gf2, dx7 support!)"

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#54174) bacsis válasza Sanchez638 (#54173) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

az összes ilyen kártya qrva ritka :))

(#54175) quailstorm válasza bacsis (#54164) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem a G550 az DX6. [link]
Valamit kínlódtak neki, de igazából még egy Kyro II szintet se sikerült elérni. G400 leszármazott ez is.

Úgyhogy ez nagyon durván alulmúlja az FX5700-at. Ilyen TNT2 szint, de messze nem nV szintű driverrel. Persze nem is erre adták ki, filléres dual head kártya volt.

Amúgy egy koma vaterán pár G550-et eladott 2k HUF alatt mostanában, nekem is van meg flyminek is. Már a PCI-E x1-ből.

[ Szerkesztve ]

(#54176) bacsis válasza quailstorm (#54175) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

...Lehet van valami különbség az AGP és a PCIe között.. te AGP-set linkeltél ez a PCIe-s és itt DX8-at írnak..

(#54178) Alpi. válasza quailstorm (#54158) üzenetére


Alpi.
addikt

Volt szerencsém egy M9148-hoz Xp-vel. Mondjuk azt, hogy egyedi jelenség. :)
Multimonitoros része egyszerű és könnyen kezelhető, jó ötletekkel, de még dolgozhattak volna rajta.
Maga a vga egészen minőségi cucc, masszív kis kártya. :K

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#54179) arn válasza Sanchez638 (#54170) üzenetére


arn
félisten

az ilyen jellegu kartyak sose erdekeltek :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#54180) quailstorm válasza bacsis (#54176) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Tudtommal nincs különbség. Itt egy részletes elemzés: [link]

A T&L része és a shaderek soha nem működtek. Bár lehet a 2013-as driverrel már igen, de azt majd nekem kell kipróbálni. A 3DMark 2001SE az DX6-nak látja.

[ Szerkesztve ]

(#54181) nakos1212


nakos1212
senior tag

sziasztok!
dobjon már egy privit akinek van s370/a/462 hűtése/lefogatója!
kerestem mindenhol, de nem akarok egy ezrest kifizetni egy darab fémért...

(#54182) zoltanz


zoltanz
nagyúr

S478-as alaplap van olyan amin van SD-RAM és DDR slot is?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#54183) Ranagol_5 válasza zoltanz (#54182) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Van. Nekem is van olyan.

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#54184) bacsis válasza quailstorm (#54180) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ahha, tehát akkor ez olyan int az S3 Savage 2000 DX7-es supportja.. papír forma szerint tudja/tudta... aztán mégis tiltásra került :))
Más: láttatok már olyant hogy egy SCSI kártya nem hajlandó Bootolni?
Van egy Adaptec kártyám, pöcc-röff floppy-ról is, HDD-ről is.. át teszem a HD-t FDD-t egy másik Adaptecr-re, a Floppy-ra azt mondja, hogy nincs.. a HDD-re me a szokásos "Non System disk, or Disk error"-t dob. :U

(#54185) kzsolti97 válasza bacsis (#54184) üzenetére


kzsolti97
csendes tag

Nekem van egy adaptec isa buszos SCSI kártyám ami felismeri az eszközöket de nem bootol, vagy beállítási hiba, vagy rossz a kártya. Meg olyat is láttam hogy összeakadt az alaplapi floppy vezérlővel pedig tiltottam biosban... :U

Csak a Windows 7 :)

(#54186) jokeph válasza kzsolti97 (#54185) üzenetére


jokeph
nagyúr

A szalagkábel vége terminálva van ? (mármint ha nincs kihasználva az összes csatlakozó a kábelen).

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#54187) bacsis válasza kzsolti97 (#54185) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nálam nincs másik Floppy vezérlő...
Most konkrétan 3 kártyával küzdök.. egyik az hibátlan... a másik tök ugyanaz a kártya, a harmadik kegy picit régebbi.... A 2 tökegyforma kártyát nézem, Most a BIOS beállításait csekkolom de az is full megegyezik... a DIP kapcsolók persze alap hogy szintén megegyeznek... egyedül a Firmware verzió tér el... Mégse megy.. a régenni kártya rendben felismeri az eszközöket, szimpolán nem hajlandó bootolni... Hiába rakom rá a csatlakoztatott HDD-re a SYS C:-ot... de utána se semmi....

[ Módosította: radi8tor ]

(#54188) nakos1212 válasza bacsis (#54187) üzenetére


nakos1212
senior tag

hozok a fülei lanra, ha az megfelel.

(#54189) zoltanz válasza Ranagol_5 (#54183) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Mi a típusa? Ha nem titok. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#54190) Ranagol_5 válasza zoltanz (#54189) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

ECS P4S5A/DX+ :)

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#54191) kzsolti97 válasza Ranagol_5 (#54190) üzenetére


kzsolti97
csendes tag

És minden megy rajta jól? ;]

Csak a Windows 7 :)

(#54192) bacsis válasza nakos1212 (#54188) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Na az egyik elindult, olyan kábellel, amin van termináló... Mondom, érdekes, a másik full ugyanolyan káryára nem kell... Iígy is hiány van, szóvsl elfogadnám:R

(#54193) Ranagol_5 válasza kzsolti97 (#54191) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Bezony. :)
Bar sd rammal meg nem probaltam. :D

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#54194) ebegab92 válasza Ranagol_5 (#54193) üzenetére


ebegab92
senior tag

Nekem anno volt egy Matsonic 9317E+ deszkám. Szomorúan konstatáltam sok éve, hogy ez bizony nem 4 DDR slotos, hanem 2 DDR-2 SD slotos. Jóféle SiS 651 chipsettel volt megáldva, mindkét RAM-típusból 2-2 GB-ot támogatott hivatalosan. Nem tudom, hogy miből volt az a lap, de 2 Mercury tápot is túlélt a cirka 7-8 éves használata alatt ;]

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#54195) Sanchez638


Sanchez638
addikt

:C Bár lehet már mutattam.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#54196) zoltanz válasza ebegab92 (#54194) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Én régen tartottam ezektől az ösztövér, két féle ram slot (pl SD, DDR), kétféle CPU foglalat (pl Slot1, S370). Mivel a szaksajtó, fórum lehúzták őket akkoriban. Ma már mindkettőből van lapom és szuperül teszik a dolgukat. :)
Erősen mozgatja a fantáziám egy SD-DDR -es S478-as lap beszerzése. (mondjuk ebben a topikban ez nem számít őrültségnek) :DDD

Esetleg olyan lap létezett amin volt S370-S478 foglalat?

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#54197) nakos1212 válasza zoltanz (#54196) üzenetére


nakos1212
senior tag

Az nagyon mas vilag. Altalaban ezek az alaplapok arra alapoztak hogy a chipset ami rajtuk van rugalmas. Tehat altalaban sis vagy via chipsetre kell gondolni.

(#54198) Sanchez638 válasza zoltanz (#54196) üzenetére


Sanchez638
addikt

S370-be ECS lap ami SD és DDR, szerettem, mert ahhoz képest stabil lap volt. 1GB modulokkal is elbírt. Nagyon jó teszter volt. Anno a Voodoo2 SLI-t is egy S462-es sd/ddr lapban csináltam még.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#54199) nakos1212 válasza Sanchez638 (#54198) üzenetére


nakos1212
senior tag

Na mar neked is milyen meno arckeped van, bar szvsz zoltanz fel division bellje vezet meg mindig

(#54200) Sanchez638 válasza nakos1212 (#54199) üzenetére


Sanchez638
addikt

Ha ismered a karaktert :D és engem is akkor rájössz miért is ez a képem.. :D

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.