Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54201) zoltanz válasza nakos1212 (#54197) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Értem. Akkor nem fárasztom magam a keresgéléssel. Köszi!
Mondjuk nekem. Slot1/S370 pont Intel (i440BX)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#54202) laskr99 válasza Sanchez638 (#54200) üzenetére


laskr99
addikt

Te egy csúnya retro öregember vagy aki folyton mesét néz ;]

(#54203) arn


arn
félisten

ezek az oszver alaplapok altalaban mar keson, es akkor jottek, amikor a budget kategoriaba ment at a dolog, illetve lassuak is voltak gyakran, meg a kifuto termekekhez kepest is.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#54204) Spet válasza zoltanz (#54182) üzenetére


Spet
addikt

Van Asrock is pl M266A (ha jól emlékszem egy ilyen van otthon elfekvőben)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#54205) kzsolti97 válasza Sanchez638 (#54198) üzenetére


kzsolti97
csendes tag

Nekem van két ECS p6s5at lapom otthon sis635 ös chipsettel, tényleg nagyon stabilak, én is teszteléshez szoktam használni.

Csak a Windows 7 :)

(#54206) zoltanz válasza Ranagol_5 (#54193) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ehhez a Quad Band Memory -hoz (QBM) milyen Ram kell? Elvileg megduplázza a tempót. Nálad aktív?
P4 netburst architektúra kiált a nagy memória sávszélért.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#54207) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ebéd mellé P4Dual-915GL újratelepítés, meg el is felejtettem, hogy melyik procc van benne, most kiderítettem. (Intel P4 3.2GHz/1M/800 SL7E5 Costa Rica)
Kaptam pár DDR memóriát, ezeket is csekkolnom kell, egy KVR400X64C3A/1G modul eddig hibátlan, 512-es PQI-k vannak még páratlanul (5db) meg még két noname valami. De legalább már vannak, nem kell egyik lapból a másikba átpakolni, ha kell.
Ha marad még időm délután, akkor az Abit IS7-E lapot is meg kéne vizsgáljam, mert nem rémlik, hogy miért tettem félre és lett helyette a Gigabyte P4 Titan GA-8IPE1000-G a tesztlap.
Abit BH7-re is már csak telepíteni kéne egy XP-t, a BH6 és a Chaintech 9ejl2 lap meg ehh... Sosenem jutok el odáig. :(

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#54208) nakos1212 válasza flymi (#54207) üzenetére


nakos1212
senior tag

Azzal a cséntekkel mákod van, nekem 9plj2 volt kezem ügyében, nagyon full extra lap.

(#54209) flymi válasza nakos1212 (#54208) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Anno meg akartam venni, mikor még működött, aztán valamiért elmaradt. A srác azt mondta egyik nap aztán már nem kapcsolt be, így lehet hogy döglött, ezért grátisz adta. Majd meg kell skubizzam, de azt mondta a füst még benne van. :D
Az Asrock dual lapon Intel stock hűtő van! :DDD Gyalázat!

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#54210) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Öh skacok, mitől villoghat a képernyő? Friss XP + lecsiszolt hdd, első vga és driver hozzá, 3dmark2001se lefut, majd utána menteném az eredményt és elkezd villogni a képernyő. :F

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#54211) alvaro válasza arn (#54203) üzenetére


alvaro
senior tag

Az én ECS K7S5A lapom a Palomino korszakban ment, akkor még maga a platform nem volt budget.

Egyébként használtam SD és DDR memóriával is, persze nem egyszerre :D Alapból a stabilitására semmi panaszom nem volt, sőt igazából a teljesítményére se (bár gondolom nagyon bukna egy későbbi NF2 alapú rendszer ellen).

Az is kibírt sok mindent, tuningot moddolt BIOS alól, szivárgó vízhűtést (hajszárítóval párologtattam el a CPU foglalatban álló vizet), zárlatos házibarkács S/PDIF összeköttetést, aztán évekkel később halt meg öcsém gépében. Rendesen púpos kondikkal került elő, kellő akarattal talán menthető is lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#54212) zoltanz válasza arn (#54203) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"mikor a budget kategoriaba ment at a dolog, illetve lassuak is voltak gyakran, meg a kifuto termekekhez kepest is."

Nem minden esetben, néha max egy-két hónap csúszásban voltak, felső-középkategóriában is játszottak.
Néha a régebbi chip készleteknek voltak előnyei pl BX több Ram-ot fogadott (1 GB) 815EP csak (512).

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#54213) Sanchez638 válasza arn (#54203) üzenetére


Sanchez638
addikt

Szerintem ezek nem budget kategória volt.. Hanem inkább egy lehetőség, ha volt valakinek régebbi cucca akkor tudta használni. Ha esetleg késöbb lett új cucca akkor azt rakta bele(Bár addigra már gépet cserél az ember.).

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#54214) arn


arn
félisten

ez az ecs is kedvezobb aru volt, de azon keves kivetelek egyike, ami jol teljesitett a konkurenciahoz kepest. en is majdnem vettem egyet, de volt egy olyan gondja (legalabbis annak peldanynak), hogy nagyobb teljesitmenyu kartyaval az agp sloton nem tudott mindig megfelelo feszt leadni, es dobott egy resetet a gep.

rovid idon belul persze jottek jobb megoldasok. elsosorban azokrol a at/atx, ill mindenfele egzotikus chipsetekrol beszelek, amik mar a termekciklus vegen jottek, amikor kifutoban volt az a platform, a dragabb chipsetes lapok olcsobb alternativajakent. igy maradtam az nvidia/via vonalon athlonnal. intel ala meg a triton ota sose vennek mast, csak intel chipsetet.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#54215) DBob válasza zoltanz (#54212) üzenetére


DBob
őstag

"Néha a régebbi chip készleteknek voltak előnyei pl BX több Ram-ot fogadott (1 GB) 815EP csak (512)."

Ez de bosszantott :(((

(#54216) arn válasza DBob (#54215) üzenetére


arn
félisten

a bx egy fullos chipset volt, a 815 meg egy mainstream megoldas - 820/840 volt a bx megfeleloje, az 1-4g ramot tamogat.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#54217) alvaro válasza arn (#54216) üzenetére


alvaro
senior tag

Más kérdés, hogy ezek elég nagyot buktak az eladott mennyiség terén. De van itt 820-as lap, teljesen jól működik, és még ISA is van rajta.
(Más kérdés, hogy 3-4 darabból válogattam ki, ami elindult és még a >8G vinyókkal se problémázott.)

[ Szerkesztve ]

(#54218) zoltanz válasza DBob (#54215) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Abban az időben nekem AMD volt (VIA Apollo KT 133A) és az is már kezelt 1,5 GB memóriát.
Mondjuk csak a korszak végefelé toltam bele 1 GB Ram-ot, retrózni mikor elővettem újra, viszont már jól jött a 1,5 GB.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#54219) arn válasza alvaro (#54217) üzenetére


arn
félisten

Azt hittem a bx az utolso isas chipset... milyen lap pontosan?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#54220) alvaro válasza arn (#54219) üzenetére


alvaro
senior tag

HP KC19+. Azt hiszem, FIC rebrand. BIOS-t égen-földön se találtam hozzá, mikor problémázott az enyém a vinyókkal. Aztán futott be még pár, így szedtem ki a legjobbat...

szerk. Ja, agyament lassan számolja le POST-kor azt a szép RD memóriát :DDD

[ Szerkesztve ]

(#54221) ebegab92 válasza arn (#54216) üzenetére


ebegab92
senior tag

Nagyot is néztem pár éve, mikor meglett a HP Compaq EVO N600c laposom. Intel 830MP chipset, 1 GB SODIMM SDRAM supporttal. Mondanom se kell, ki is fullosítottam a kicsikét :D Maga korában iszonyat jó gép volt.

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#54222) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Egy kis Settlers3, 7 colon:

(#54223) siti válasza bacsis (#54222) üzenetére


siti
senior tag

Nebosszants előre!!

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#54224) frescho válasza bacsis (#54222) üzenetére


frescho
addikt

Oszt mondd mid van még hozzá? Töltő, tok...

Linuxxal próbáltad már?

https://frescho.hu

(#54225) opel8v


opel8v
tag

sziasztok. működő pentium pro működő képes állapotban mennyit érhet manapság? lehet még a pc is indul amiben benne van, bár kint van a sufniban pár éve.

[ Szerkesztve ]

Ha hirdetés miatt privit írsz, írd már oda mi után érdeklődsz, mert sok mindent hirdetek ám ! ! ! és telon gyorsabb ám 06706090258 ! ! ! Egy napban 24 óra, egy ládában 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!!

(#54226) Ranagol_5


Ranagol_5
senior tag

Mai mentes. Egy borda alol kerult ki.
Mit tudhat ez a joszag egy AMD486DX4-hez kepest?

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#54227) opel8v válasza bacsis (#54184) üzenetére


opel8v
tag

floppyrol bootolj beaztán sys ezt meg a hdd-t.

Ha hirdetés miatt privit írsz, írd már oda mi után érdeklődsz, mert sok mindent hirdetek ám ! ! ! és telon gyorsabb ám 06706090258 ! ! ! Egy napban 24 óra, egy ládában 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!!

(#54228) r0b3r válasza Ranagol_5 (#54226) üzenetére


r0b3r
senior tag

Szép fogás! Pont most játszok egy DX4-100-on. :DDD
Ez milyen gyártmány lehet vajon?? :F :)

(#54229) opel8v válasza Ranagol_5 (#54226) üzenetére


opel8v
tag

ez egy cyrix licensz 3x40mhz re kellett jumperelni a lapot, kb annyit tudott mint egy dx2 80, anno spred testel néztük mit tudnak ezek,de ez alapján jobbak voltak mint az intel vagy az amd, de komoly terhelés alatt fosok voltak.. ibm és texas instruments néven is futottak.

Ha hirdetés miatt privit írsz, írd már oda mi után érdeklődsz, mert sok mindent hirdetek ám ! ! ! és telon gyorsabb ám 06706090258 ! ! ! Egy napban 24 óra, egy ládában 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!!

(#54230) opel8v válasza r0b3r (#54228) üzenetére


opel8v
tag

thomson

Ha hirdetés miatt privit írsz, írd már oda mi után érdeklődsz, mert sok mindent hirdetek ám ! ! ! és telon gyorsabb ám 06706090258 ! ! ! Egy napban 24 óra, egy ládában 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!!

(#54231) kzsolti97 válasza opel8v (#54225) üzenetére


kzsolti97
csendes tag

Engem érdekelne a lap, abból a PC-ből ha működik mert van 4pentium prom is, csak sajnos lapom nincs hozzá.

Csak a Windows 7 :)

(#54232) alvaro válasza Ranagol_5 (#54226) üzenetére


alvaro
senior tag

Egyszer volt a kezemben egy ilyen. Egy apróság miatt nincs a gyűjteményemben. Retkes volt, de amikor le akartam pucolni a szokott módon körömlakklemosóval, simán jött le a felirat is :DDD Ezek után volt némi kétségem az eredetiségével kapcsolatban :DDD

(#54233) opel8v válasza kzsolti97 (#54231) üzenetére


opel8v
tag

egy gyári dell pc-ben van még nem atx de már hasonlít rá. német jogtiszta win osr2 van rajta. kiszárítom és teszek egy próbát. pár éve még működott. istem az volt a harver aranykora. mokor a 133-as procit gond nélkül 200 ra jumpereltem, és ment mint állat, amikor a 486 dx 33at 50re húztuk (arra még venti sem kellett) és egy pohár jeges vízzel hűtöttuk. a dx2 66 ot 100ra húztuk. a 386 dx 40 ment egy órát (az még beforraztott proci volt) kvarc csere utám 100on szintén jéghűtéssel. na az volt a tuning nem az hogy biosból baszogattuk. mikor az 5 voltos lapba 3,3voltos tápot csináltunk és a proci foglalatot drótozuk alul, stb stb az volt a tudomány,meg norton disk doctorral életetlehetni egy törölrt particióba.

Ha hirdetés miatt privit írsz, írd már oda mi után érdeklődsz, mert sok mindent hirdetek ám ! ! ! és telon gyorsabb ám 06706090258 ! ! ! Egy napban 24 óra, egy ládában 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!!

(#54234) opel8v


opel8v
tag

k6 is volt a kezemben p1 es lapban, agp vel és savage val és 3dfxel a nyálam csorgott érte minden nap a kezemben volt de főnököm egy zsugori geci volt, hiába vettem át a boltban szaré hugyé teli árban akatra adni még nekem is.

Ha hirdetés miatt privit írsz, írd már oda mi után érdeklődsz, mert sok mindent hirdetek ám ! ! ! és telon gyorsabb ám 06706090258 ! ! ! Egy napban 24 óra, egy ládában 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!!

(#54235) kzsolti97


kzsolti97
csendes tag


Nekem ilyet hozott ma a postás. Milyen konfig mellé ajánlanátok? :D

(#54226)
Nekem is van hasonló ST 486DX2-66 ST486DX2-66-66H1 pont "fele" a tiednek :)

[ Szerkesztve ]

Csak a Windows 7 :)

(#54236) opel8v válasza kzsolti97 (#54235) üzenetére


opel8v
tag

hát ez nem jó a pci be max ha befűrészeled az elejét mi ez 3870, vagy 1950?

[ Szerkesztve ]

Ha hirdetés miatt privit írsz, írd már oda mi után érdeklődsz, mert sok mindent hirdetek ám ! ! ! és telon gyorsabb ám 06706090258 ! ! ! Egy napban 24 óra, egy ládában 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!!

(#54237) r0b3r válasza opel8v (#54233) üzenetére


r0b3r
senior tag

Egy Intel 486DX4-S 100 vajon meddig húzható egy Gigabyte GA5486-AL lapban? :) Nem hiszem, hogy kipróbálnám, inkább csak kíváncsiságból érdekelne. :)

(#54238) arn válasza Ranagol_5 (#54226) üzenetére


arn
félisten

dx4bol clock2clock szvsz az intel a leggyorsabb integerben (amd 5x86ig bezarolag, a cyrix 5x mar mas kerdes).

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#54239) opel8v


opel8v
tag

volt olyamit kis + táppal asszem 4 voltal felhúztam 150mhz is zsinén jéghűtéssel.. amit lehetett húzni a tomato lapokban a turbó kapcsolóval az az amd 5x86 volt auz 4x33 on ment alapból a turbó gombot rányomtuk a meg felelő jumper helyére és mindjárt 160on ketyegett :)

Ha hirdetés miatt privit írsz, írd már oda mi után érdeklődsz, mert sok mindent hirdetek ám ! ! ! és telon gyorsabb ám 06706090258 ! ! ! Egy napban 24 óra, egy ládában 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!!

(#54240) kzsolti97 válasza opel8v (#54236) üzenetére


kzsolti97
csendes tag

Hát most mit csináljak, nekem nincs Voodoo SLI-m bár tervezem már, hogy beszerzek egykét kártyát :D
egyébként 1950XTX

Csak a Windows 7 :)

(#54241) Sanchez638 válasza kzsolti97 (#54240) üzenetére


Sanchez638
addikt

Privibe megírod kitől vetted? Mert tavaly kinéztem én is egyet. Megkaptam, hogy rossz lett és nem adja el. Aztán "valahonnan" szerzett még egyet az illető és az elvileg ment volna rendesen....

Nekem is van ilyesmi hűtősőm. :D Csak ez egy HD3870. Ma csereberéltem az egyik itteni kolegával.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#54242) opel8v válasza arn (#54238) üzenetére


opel8v
tag

dx4 100 ig egyforma volt az intel és az amd volt is kém pereskedés bőven a 90es években, még a p1 platformos procik is egyformák voltak,az amd a slototos procik idején ment más útra és alázta is az intelt rendesen

Ha hirdetés miatt privit írsz, írd már oda mi után érdeklődsz, mert sok mindent hirdetek ám ! ! ! és telon gyorsabb ám 06706090258 ! ! ! Egy napban 24 óra, egy ládában 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!!

(#54243) frescho válasza opel8v (#54233) üzenetére


frescho
addikt

ndd? Az igazi férfiak diskeditort használtak :)

Az 5x86 Peltierrel ment 200-at is, csak válogatni kellett.

arn: Persze, hogy az intel a legjobb. De annyival drágább volt, hogy a iDX2-66 áráért lehetett AmDX4100-at venni. Círix meg még olcsóbb (és lassabb) volt. A Cyrix 5x tényleg jobb clock2clock. Csak az meg nem megy olyan órajelen, mint az AMD féle. Amikor még volt választék minden pénztárcához és igényhez több gyártótól is...

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#54244) opel8v válasza kzsolti97 (#54240) üzenetére


opel8v
tag

az se volt piskóta elfogadnám 20db akkori árát, és ha még hibátlan akkor meg kánaán :)

Ha hirdetés miatt privit írsz, írd már oda mi után érdeklődsz, mert sok mindent hirdetek ám ! ! ! és telon gyorsabb ám 06706090258 ! ! ! Egy napban 24 óra, egy ládában 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!!

(#54245) opel8v válasza frescho (#54243) üzenetére


opel8v
tag

én norton disk doctort használtam és rengeteg véletlen törölt particiot visszahoztam ugy hogy semmit nem kellett menteni az ember betette a gépbe a vinyót és mint ha mi sem történt volna ugy használta tovább.

Ha hirdetés miatt privit írsz, írd már oda mi után érdeklődsz, mert sok mindent hirdetek ám ! ! ! és telon gyorsabb ám 06706090258 ! ! ! Egy napban 24 óra, egy ládában 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!!

(#54246) kzsolti97 válasza Sanchez638 (#54241) üzenetére


kzsolti97
csendes tag

Gyönyörű kártya :) Bár nekem ebből a típusból ez a befutó:

Csak a Windows 7 :)

(#54247) opel8v


opel8v
tag

tegye fel a kezét aki a 90es évek közepén még a vadász utctában vásárolt akrá ujat akár használtat. mert én voltam ott dolgozni pár boltban akkoriban még nem volt internet csak a kibaszott telefon amit mindíg félre tettünk már kinunkban, 386osak alakítottunk 486 5x86 és p1 esekre volt aki p75 ot vett ujonnan hozta a használt cikkbe tegyem össze húzzam annyira amit bír. volt ami 133on is elketyegett, demoban ment a doom II heretic stb quake. vx fx p1 es lapokon chipstet is cseréltem az sem volt egyszerű aztán jött a hy az első ami bga-s volt 95 ben. az első cd írómat romáktól vettem caddy-s 1x scsi iró volt 80 at fizettem érte, akkoriban e ft volt egy ürse cd..
.

Ha hirdetés miatt privit írsz, írd már oda mi után érdeklődsz, mert sok mindent hirdetek ám ! ! ! és telon gyorsabb ám 06706090258 ! ! ! Egy napban 24 óra, egy ládában 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!!

(#54248) opel8v válasza kzsolti97 (#54246) üzenetére


opel8v
tag

kapcsoló van az elején?

Ha hirdetés miatt privit írsz, írd már oda mi után érdeklődsz, mert sok mindent hirdetek ám ! ! ! és telon gyorsabb ám 06706090258 ! ! ! Egy napban 24 óra, egy ládában 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!!

(#54249) kzsolti97 válasza opel8v (#54248) üzenetére


kzsolti97
csendes tag

Van rajta egy pici 2digites dip-kapcsoló a nyák alján. Arra gondolsz?

Csak a Windows 7 :)

(#54250) Sanchez638 válasza kzsolti97 (#54246) üzenetére


Sanchez638
addikt

:D Nekem is van. És nagyon szeretem őket. Sőőt az egyikhez megkaptam a csavarhúzót is.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.